Quod Libet 2.1 - en to tr translation catalogue (1643 entries)

en: _Title
tr: _Başlık

en: _People
tr: _Kişiler

en: _Date
tr: _Tarih

en: _Date Added
tr: _Eklenme Tarihi

en: _Original Date
tr: _Çıkış Tarihi

en: _Genre
tr: _Tür

en: _Rating
tr: _Puan

en: Play_count
tr: Çalma _Sayısı

en: Sort _by…
tr: _Sırala…

en: _Preferences
tr: _Tercihler

en: Album List
tr: Albüm Listesi

en: _Album List
tr: _Albüm Listesi

en: All Albums
tr: Bütün Albümler

en: %d album | %d albums
tr[0]: %d albüm
tr[1]: %d albüm

en: Reload album _cover | Reload album _covers
tr[0]: Albüm _kapağını yeniden yükle
tr[1]: Albüm _kapaklarını yeniden yükle

en: Songs not in an album
tr: Bir albümde olmayan şarkılar

en: %d track | %d tracks
tr[0]: %d parça
tr[1]: %d parça

en: %d disc | %d discs
tr[0]: %d disk
tr[1]: %d disk

en: An Example Album
tr: Örnek Albüm

en: Album List Preferences
tr: Albüm Listesi Tercihleri

en: Show album _covers
tr: Albüm _kapaklarını göster

en: Inline _search includes people
tr: _Arama kişileri de içerir

en: Options
tr: Seçenekler

en: Album Display
tr: Albüm Görünümü

en: _Close
tr: _Kapat

en: Library Browser
tr: Kitaplık Tarayıcı

en: %d song | %d songs
tr[0]: %d şarkı
tr[1]: %d şarkı

en: Invalid pattern
tr: Geçersiz kalıp

en: Album Collection
tr: Albüm Koleksiyonu

en: Album _Collection
tr: Albüm _Koleksiyonu

en: Unknown %s
tr: Bilinmeyen %s

en: Multiple %s Values
tr: Çoklu %s Değer

en: _Custom
tr: _Özel

en: _Add
tr: _Ekle

note: Remove button
en: _Remove
tr: _Kaldır

en: Tag
tr: Etiket

en: Merge
tr: Birleştir

en: Album Collection Preferences
tr: Albüm Koleksiyonu Tercihleri

en: _Apply
tr: _Uygula

en: _Cancel
tr: _İptal

en: Cover Grid
tr: Kapak Izgarası

en: _Cover Grid
tr: _Kapak Izgarası

en: Cover Grid Preferences
tr: Kapak Izgarası Tercihleri

en: Show album _text
tr: Albüm _metnini göster

en: Show "All Albums" Item
tr: "Bütün Albümler" Ögesini Göster

en: Wide Mode
tr: Geniş Kip

en: Cover Magnification
tr: Kapak Resmi Büyütme

en: File System
tr: Dosya Sistemi

en: _File System
tr: _Dosya Sistemi

en: Unable to copy songs
tr: Şarkılar kopyalanamıyor

en: The files selected cannot be copied to other song lists or the queue.
tr: Seçilen şarkılar başka çalma listelerine veya çalma kuyruğuna kopyalanamıyor.

en: _Add to Library
tr: _Kitaplığa Ekle

en: Station lists can only contain locations of stations, not other station lists or playlists. The following locations cannot be loaded:
    %s
tr: İstasyon listesi sadece istasyon konumu içerebilir; diğer istasyon listelerini veya çalma listelerini içeremez. Aşağıdaki konumlar yüklenemiyor:
    %s

en: Internet Radio
tr: İnternet Radyosu

en: Add stations
tr: İstasyon ekle

en: Downloading station list
tr: İstasyon listesi indiriliyor

en: New Station
tr: Yeni İstasyon

en: Enter the location of an Internet radio station:
tr: İnternet radyo istasyonu adresi girin:

en: Electronic
tr: Elektronik

en: Oldies
tr: Nostalji

en: Japanese
tr: Japonca

en: Indian
tr: Hintçe

en: Religious
tr: Dini

en: Charts
tr: Grafikler

en: Turkish
tr: Türkçe

en: Reggae / Dancehall
tr: Reggae / Dans Salonu

en: College Radio
tr: Fakülte Radyosu

en: Talk / News
tr: Sohbet / Haberler

en: Ambient
tr: Ortam

en: Jazz
tr: Caz

en: Classical
tr: Klasik

en: Alternative
tr: Alternatif

en: News
tr: Haberler

en: Indie
tr: Bağımsız

en: Slavic
tr: Slav

en: Greek
tr: Yunan

en: Gothic
tr: Gotik

en: Would you like to load a list of popular radio stations?
tr: Yaygın radyo istasyonlarının listesini yüklemek ister misiniz?

en: _Load Stations
tr: _İstasyonları Yükle

en: _Internet Radio
tr: _İnternet Radyosu

en: All Stations
tr: Bütün İstasyonlar

note: Translators: Favorite radio stations TODO: support for ~#rating=!None etc (#1940)
en: Favorites
tr: Beğenilenler

en: No Category
tr: Kategorisiz

en: _Add Station…
tr: _İstasyon Ekle…

en: _Update Stations
tr: İstasyonları _Güncelle

en: No stations found
tr: İstasyon bulunamadı

en: No Internet radio stations were found at %s.
tr: %s adresinde İnternet radyo istasyonu bulunamadı.

en: Nothing to add
tr: Eklenecek bir şey yok

en: All stations listed are already in your library.
tr: Listelenen bütün radyo istasyonları zaten kitaplığınızda.

en: Add to Favorites
tr: Beğenilenlere Ekle

en: Remove from Favorites
tr: Beğenilenlerden Kaldır

en: %(count)d station | %(count)d stations
tr[0]: %(count)d istasyon
tr[1]: %(count)d istasyon

en: Paned Browser
tr: Panelli Tarayıcı

en: _Paned Browser
tr: _Panelli Tarayıcı

en: Select _All
tr: Hepsini _Seç

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: All
tr: Hepsi

en: Small
tr: Küçük

en: Wide
tr: Geniş

en: Columnar
tr: Sütunlu

en: Tag pattern with optional markup e.g. <tt>composer</tt> or
    %s
tr: İsteğe bağlı biçimlendirmeli etiket kalıbı örn. <tt>composer</tt> veya
    %s

en: Paned Browser Preferences
tr: Panelli Tarayıcı Ayarları

en: Column layout
tr: Sütun yerleşimi

en: Column content
tr: Sütun içeriği

en: Equal pane width
tr: Eşit panel genişliği

en: Playlists
tr: Çalma Listeleri

en: _Playlists
tr: _Çalma Listeleri

en: _Remove from Playlist
tr: Çalma Listesinden _Kaldır

en: _New
tr: _Yeni

en: _Import…
tr: İçe _Aktar…

en: Unable to import playlist
tr: Çalma listesi içe aktarılamadı

en: Quod Libet can only import playlists in the M3U/M3U8 and PLS formats.
tr: Quod Libet sadece M3U/M3U8 ve PLS biçimli çalma listelerini içe aktarabilir.

en: _Delete
tr: _Sil

en: _Rename
tr: _Yeniden Adlandır

en: Unable to rename playlist
tr: Çalma listesinin adı değiştirilemedi

en: Import Playlist
tr: Çalma Listesi İçe Aktar

en: _Import
tr: İçe _Aktar

en: _New Playlist…
tr: _Yeni Çalma Listesi…

en: What do you want to do with that %d song? | What do you want to do with those %d songs?
tr[0]: Bu %d şarkı ile ne yapmak istersiniz?
tr[1]: Bu %d şarkı ile ne yapmak istersiniz?

en: Confirm action for playlist "%s"
tr: "%s" çalma listesi için eylemi doğrula

en: empty
tr: boş

en: Example Playlist
tr: Örnek Çalma Listesi

en: Playlist Browser Preferences
tr: Çalma Listesi Tarayıcı Tercihleri

en: Playlist display
tr: Çalma listesi ekranı

en: Are you sure you want to delete the playlist '%s'?
tr: '%s' çalma listesini silmek istediğinize emin misiniz?

en: All information about the selected playlist will be deleted and can not be restored.
tr: Seçilen çalma listesi ile ilgili bütün bilgiler silinecek ve geri yüklenemeyecek.

en: _Add Tracks
tr: _Parça Ekle

en: New Playlist
tr: Yeni Çalma Listesi

en: Enter a name for the new playlist:
tr: Yeni çalma listesi için ad girin:

en: _Create
tr: _Oluştur

en: Importing playlist.
    
    %(current)d/%(total)d songs added.
tr: Şarkı listesi içe aktarılıyor.
    
    %(current)d/%(total)d şarkı eklendi.

en: New Feed
tr: Yeni Besleme

en: Enter the podcast / audio feed location:
tr: Podcast / Ses beslemesi konumunu gir:

en: Podcasts
tr: Podcastler

en: _Podcasts
tr: _Podcastler

en: _Add Feed…
tr: Besleme _Ekle…

en: _Refresh
tr: _Yenile

en: Search source for new episodes
tr: Kaynağı yeni bölümler için tara

en: _Rebuild
tr: _Yeniden oluştur

en: Remove all existing episodes then reload from source
tr: Mevcut tüm bölümleri kaldır, ardından kaynaktan yeniden yükle

en: Remove this podcast and its episodes
tr: Bu podcast'i ve bölümlerini kaldır

en: Unable to add feed
tr: Besleme eklenemiyor

en: %s could not be added. The server may be down, or the location may not be a podcast / audio feed.
tr: %s eklenemedi. Sunucu çalışmıyor olabilir veya adres podcast / ses beslemesi olmayabilir.

en: The current audio backend does not support URLs, Podcast browser disabled.
tr: Mevcut ses arka ucu URL'leri desteklemiyor, Podcast tarayıcı devre dışı.

en: _Limit Results
tr: Sonuçları _Sınırla

en: _Allow multiple queries
tr: Çoklu sorguya _izin ver

en: Track List
tr: Parça Listesi

en: _Track List
tr: _Parça Listesi

en: Soundcloud Browser
tr: Soundcloud Tarayıcı

en: Search
tr: Ara

en: My tracks
tr: Parçalarım

en: Go to %s
tr: %s sitesine git

en: Connected
tr: Bağlandı

en: Quod Libet is now connected, %s!
tr: Quod Libet şuan bağlandı, %s!

en: Log out of %s
tr: %s'ten çıkış yap

en: Enter code…
tr: Kod girin…

en: Log in to %s
tr: %s sitesine oturum aç

en: Soundcloud authorisation
tr: Soundcloud kimlik doğrulama

en: Enter Soundcloud auth code:
tr: Soundcloud kimlik doğrulaması kodunu girin:

en: Quod Libet is not running (add '--run' to start it)
tr: Quod Libet çalışmıyor (program adı yanına '--run' ekleyip çalıştırın)

en: a music library and player
tr: bir müzik kitaplığı ve müzik çalar

en: [option]
tr: [seçenek]

en: Print the playing song and exit
tr: Çalan şarkıyı yazdır ve çık

en: Begin playing immediately
tr: Hemen çalmaya başla

en: Don't show any windows on start
tr: Başlangıçta hiç pencere gösterme

en: Jump to next song
tr: Sonraki şarkıya atla

en: Jump to previous song or restart if near the beginning
tr: Önceki şarkıya atla veya başlangıca yakınsa yeniden başla

en: Jump to previous song
tr: Önceki şarkıya atla

en: Start playback
tr: Çalmaya başla

en: Pause playback
tr: Çalmayı duraklat

en: Toggle play/pause mode
tr: Çalma/duraklama kipini aç/kapat

en: Stop playback
tr: Çalmayı durdur

en: Turn up volume
tr: Sesi aç

en: Turn down volume
tr: Sesi kıs

en: Increase rating of playing song by one star
tr: Şarkıyı çalma puanını bir yıldız artır

en: Decrease rating of playing song by one star
tr: Şarkıyı çalma puanını bir yıldız azalt

en: Print player status
tr: Durum bilgisini göster

en: Hide main window
tr: Ana pencereyi gizle

en: Show main window
tr: Ana pencereyi göster

en: Toggle main window visibility
tr: Ana pencere görünürlüğünü aç/kapat

en: Focus the running player
tr: Çalışan müzikçalara odaklan

en: Remove active browser filters
tr: Etkin tarayıcı süzgeçlerini kaldır

en: Refresh and rescan library
tr: Kitaplığı yenile ve tekrar tara

en: List available browsers
tr: Mevcut tarayıcıları listele

en: Print the current playlist
tr: Şu anki çalma listesini göster

en: Print the contents of the queue
tr: Kuyruğun içeriğini göster

en: Print the active text query
tr: Etkin yazı sorgusunu ekrana yazdır

en: Start without plugins
tr: Eklentiler olmadan başlat

en: Start Quod Libet if it isn't running
tr: Quod Libet çalışmıyorsa başlat

en: Exit Quod Libet
tr: Quod Libet'ten çık

en: Seek within the playing song
tr: Şarkı içinde ileri/geri git

en: [+|-][HH:]MM:SS
tr: [+|-][SS:]DD:SS

en: Set or toggle shuffle mode
tr: Karıştırma kipini ayarla veya kipe geç

en: Set shuffle mode type
tr: Karışıktırma kipi türünü ayarla

en: Turn repeat off, on, or toggle it
tr: Tekrarlamayı aç, kapat veya değiştir

en: Set repeat mode type
tr: Tekrarlama kipi türünü ayarla

en: Set the volume
tr: Ses yüksekliğini değiştir

en: Search your audio library
tr: Müzik kitaplığınızda arama yapın

en: query
tr: sorgu

en: Play a file
tr: Bir ses dosyası çal

[ctx: command]
en: filename
tr: dosyaadi

en: Set rating of playing song
tr: Çalan şarkının puanını ayarla

en: Set the current browser
tr: Geçerli tarayıcıyı ayarla

en: Stop after the playing song
tr: Çalan şarkıdan sonra durdur

en: Open a new browser
tr: Yeni tarayıcı aç

en: Show or hide the queue
tr: Kuyruğu göster veya gizle

en: Filter on a random value
tr: Rastgele bir değerle süz

[ctx: command]
en: tag
tr: etiket

en: Filter on a tag value
tr: Bir etiket değerine göre süz

en: tag=value
tr: etiket=değer

en: Enqueue a file or query
tr: Dosya veya sorguyu kuyruğa ekle

en: Enqueue comma-separated files
tr: Virgülle ayrılan dosyaları kuyruğa ekle

en: filename
tr: dosyaadı

en: Print filenames of results of query to stdout
tr: Sorgu sonuçlarının dosya adlarını stdout'a yazdır

en: Unqueue a file or query
tr: Dosya veya sorguyu çalma kuyruğundan çıkar

en: Add a file or directory to the library
tr: Dosya veya dizini kitaplığa ekle

en: location
tr: konum

en: Set template for --print-* commands
tr: --print-* komutları için şablon ayarla

en: pattern
tr: kalıp

en: Invalid argument for '%s'.
tr: '%s' için geçersiz parametre.

en: Try %s --help.
tr: Yardım için %s --help komutunu deneyin.

en: An Error Occurred
tr: Hata Oluştu

en: You can ignore this error, but the application might be unstable until it is restarted. Submitting an error report will only take a few seconds and would help us a lot.
tr: Bu hatayı görmezden gelebilirsiniz ancak uygulama yeniden başlatılıncaya kadar kararsız olabilecektir. Bir hata raporu göndermek bir kaç saniye alacaktır ve bize çok yardımı olur.

en: Submit Error Report
tr: Hata Raporu Gönder

en: Restart
tr: Yeniden Başlat

en: Ignore Error
tr: Hatayı Yoksay

en: Error details:
tr: Hata ayrıntıları:

en: Various details regarding the error and your system will be send to a third party online service (<a href='https://www.sentry.io'>www.sentry.io</a>). You can review the data before sending it below.
tr: Hatayla ve sisteminizle ilgili çeşitli ayrıntılar üçüncü parti bir online hizmete (<a href='https://www.sentry.io'>www.sentry.io</a>) gönderilecektir. Göndermeden önce aşağıdaki veriye göz atabilirsiniz.

en: (optional) Please provide a short description of what happened when the error occurred:
tr: (isteğe bağlı) Lütfen hata oluştuğunda ne olduğuna dair kısa açıklama sağlayınız:

en: _Send
tr: _Gönder

en: Short description…
tr: Kısa açıklama…

en: Data to be sent:
tr: Gönderilecek veri:

en: an audio tag editor
tr: ses etiketi düzenleyici

en: directory
tr: dizin

en: Audio metadata editor
tr: Ses üstverisi düzenleyici

en: Artwork URL Cover Source
tr: Sanatsal URL Albüm Kapağı Kaynağı

en: Downloads covers linked to by the <tt>artwork_url</tt> tag. This works with the Soundcloud and Podcasts browsers.
tr: <tt>artwork_url</tt> etiketi ile bağlantılı kapakları indirir. Bu, Soundcloud ve Podcasts tarayıcıları ile çalışır.

en: Discogs Cover Source
tr: Discogs Albüm Kapağı Kaynağı

en: Downloads covers from Discogs.
tr: Albüm kapaklarını Discogs'tan indirir.

en: Last.fm Cover Source
tr: Last.fm Albüm Kapağı Kaynağı

en: Downloads covers from Last.fm's cover art archive.
tr: Albüm kapaklarını Last.fm kapak resmi arşivinden indirir.

en: MusicBrainz Cover Source
tr: MusicBrainz Albüm Kapağı Kaynağı

en: Downloads covers from MusicBrainz's cover art archive.
tr: Albüm kapaklarını MusicBrainz'in kapak resmi arşivinden indirir.

en: Convert Encodings
tr: Kodlamaları Dönüştür

en: Fixes misinterpreted tag value encodings in the tag editor.
tr: Etiket düzenleyicide yorumlanmamış olan etiket değeri kodlamalarını onarır.

en: _Convert Encoding…
tr: _Kodlama Dönüştürülüyor…

en: Kana/Kanji Simple Inverter
tr: Kana/Kanji Basite Çevirme

en: Converts kana/kanji to romaji before renaming.
tr: Kana/kanjiyi yeniden adlandırmadan önce romajiye dönüştürür.

en: Romanize _Japanese text
tr: Latince ile yazılmış _Japonca metin

en: Couldn't find the 'Kanji Kana Simple Inverter' (kakasi).
tr: 'Kanji Kana Basit Çevirici' (kakasi) bulunamadı.

en: Regex Substitution
tr: Düzenli İfade Değişimi

en: Allows arbitrary regex substitutions (<tt>s/from/to/</tt>) when tagging or renaming files.
tr: Dosyaları etiketlerken veya yeniden adlandırırken isteğe bağlı düzenli ifade değişimine (<tt>s/from/to/</tt>) izin verir.

en: Title Case
tr: Başlık Düzeni

en: Title-cases tag values in the tag editor.
tr: Etiket düzenleyicide etiket değerlerini Başlık Düzenine dönüştürür.

en: Title-_case Value
tr: Başlık _Düzeni Değer

en: Allow _ALL-CAPS in tags
tr: Etiketlerde _TÜMÜ-BÜYÜK-HARF'e izin ver

en: _Human title case
tr: Kişilerin baş _harfi büyük

en: Uses common English rules for title casing, as in "Dark Night of the Soul"
tr: Başlık gövdesi için genel İngilizce kurallarını kullanır; "Dark Night of the Soul" gibi

en: Advanced Preferences
tr: Gelişmiş Tercihler

en: Allow editing of advanced config settings.
tr: Gelişmiş yapılandırma ayarlarını düzenlemeye izin ver.

en: I know what I'm doing
tr: Ne yaptığımı biliyorum

en: Animated On-Screen Display
tr: Hareketli Ekran Üstü İleti Penceresi

en: Displays song information on your screen when it changes.
tr: Şarkı bilgilerinizi, değişiklik olduğunda ekranınızda görüntüler.

en: _Position:
tr: _Konum:

en: _Cover size:
tr: _Kapak boyutu:

en: Display
tr: Görüntü

en: _Font:
tr: _Yazıtipi:

en: Left
tr: Sol

en: Center
tr: Merkez

en: Right
tr: Sağ

en: _Align text:
tr: _Metni hizala:

en: Text
tr: Metin

en: _Text:
tr: _Metin:

en: _Fill:
tr: _Doldur:

en: Colors
tr: Renkler

en: _Shadows
tr: _Gölgeler

en: _Outline
tr: _Dış Çizgi

en: Rou_nded Corners
tr: Yuva_rlatılmış Köşeler

en: _Delay:
tr: _Gecikme:

en: Effects
tr: Efektler

en: Ed_it Display Pattern…
tr: Görünüm Kalıbını _Düzenle…

note: Start preview button
en: Preview
tr: Önizle

en: Application Information
tr: Uygulama Bilgileri

en: Various information about the application and its environment.
tr: Uygulama ve ortamı hakkında çeşitli bilgiler.

en: Supported Formats
tr: Desteklenen Biçimler

en: Configuration Directory
tr: Yapılandırma Dizini

en: Cache Directory
tr: Önbellek Dizini

en: Audio Backend
tr: Ses Arka Ucu

en: After every play (default)
tr: Her çalmadan sonra (varsayılan)

en: Whenever a song was played but not skipped, the plugin will write the tags to the file. Skip counts aren't stored in files at all, so this avoids unnecessary writes.
tr: Bir şarkı ne zaman atlanmadan çalınırsa, bu eklenti etiketleri dosyaya yazacaktır. Atlama sayısı dosyalarda hiçbir zaman depolanmaz ve böylece gereksiz yazmaların önüne geçer.

en: After every play or skip
tr: Her çalmadan veya atlamadan sonra

en: Whenever a song was played or skipped, the plugin will write the tags to the file. Can be useful if you want to make sure that ratings of songs you dislike and thus skipped are written to the files.
tr: Bir şarkı ne zaman çalınır veya atlanırsa, bu eklenti etiketleri dosyaya yazacaktır. Beğenmediğiniz şarkıların puanlarından emin olmak isterseniz bu kullanışlı olabilir ve böylece atlananlar dosyalara yazılır.

en: Once, when album fully rated
tr: Bir kez, albüm tamamen puanlandığında

en: When a song was played or skipped, the album of that song will be checked. If every song in the album has been rated and at least one has no ratings or play counts stored in its file, the plugin will write the tags to the songs' files.
    
    Use this to avoid constant file updates, but be aware that once an album was updated, you'll have to use the 'Update Tags in Files' plugin whenever you want modified ratings and play counts to be written to the files.
tr: Bir şarkı çalındığında veya atlandığında o şarkının albümü işaretlenir. Eğer albümdeki her şarkı puanlanmış ve en azından birinin puanı yoksa veya çalma sayısı dosyasında kayıtlıysa eklenti, şarkıların dosyalarına etiketleri yazacaktır.
    
    Sabit dosya güncellemelerinden kaçınmak için bunu kullanın ancak unutmayın ki bir kere bir albüm güncellendiğinde, değiştirilmiş puanların ve çalma sayılarının dosyalara yazılmasını her istediğinizde 'Dosyalardaki Etiketleri Güncelle' eklentisini kullanmanız gerekecektir.

en: When the plugin writes the tags of an album, it will first set the play count of the songs which are zero to one.
    Sometimes you already know that you don't like a song, so setting it to one when saving can be useful later on, when searching for albums you have fully listened to (%s).
tr: Eklenti bir albümün etiketlerini yazdığında, önce şarkıların çalma sayısını sıfırdan bire ayarlayacaktır.
    Bazen bir şarkıyı sevmediğinizi zaten bilirsiniz; böylece tamamını dinlediğiniz albümleri aradığınızda, kayıt ederken değerin bire ayarlanması ileride kullanışlı olabilir (%s).

en: Couldn't write '%s'
tr: '%s' yazılamadı

en: Auto Update Tags in Files
tr: Dosyalardaki Etiketleri Otomatik Güncelle

en: When songs were played, update the tags in their files. This will ensure play counts and ratings are up to date.
tr: Şarkılar çalındığında dosyalarındaki etiketleri güncelle. Bu, çalma sayılarını ve puanları güncel tutacaktır.

en: The following setting was enabled as it's required for this plugin to work:
    
    %s
tr: Bu eklentinin çalışabilmesi için gereken aşağıdaki ayarlar etkinleştirildi:
    
    %s

en: Save ratings and play _counts in tags
tr: Puan ve _çalma sayılarını etiketlerde kaydet

en: Settings updated
tr: Ayarlar güncellendi

en: Error in %s
tr: %s te hata

en: Ensure play counts are above zero when saving
tr: Kayıt ederken, çalma sayılarını sıfırın üzerinde tutar

en: _Update strategy:
tr: _Stratejiyi güncelle:

en: Preferences
tr: Tercihler

en: Automatic Masking
tr: Otomatik Maskeleme

en: Automatically masks and unmasks drives when they are unmounted or mounted.
tr: Sürücüleri, çıkarıldığında veya takıldığında otomatik olarak gizler ve gösterir.

en: Automatic Rating
tr: Otomatik Puanlama

en: Rates songs automatically when they are played or skipped. This uses the 'accelerated' algorithm from vux (Vacillating Utilitarian eXtemporizer) by Brian Nelson.
tr: Şarkılar çalındığında veya atlandığında otomatik olarak derecelendirir. Bu, Brian Nelson'ın vux (Vacillating Utilitarian eXtemporizer) 'hızlandırılmış' algoritmasını kullanır.

en: Specified Banshee database is malformed or missing
tr: Belirtilen Banshee veri tabanı kötü biçimlendirilmiş veya kayıp

en: Import Failed
tr: İçe Aktarma Başarısız

en: Successfully imported ratings and statistics for %d song | Successfully imported ratings and statistics for %d songs
tr[0]: %d şarkının puanı ve istatistikleri içe aktarıldı
tr[1]: %d şarkının puanları ve istatistikleri içe aktarıldı

en: Banshee Import
tr: Banshee İçe Aktar

en: Imports ratings and song statistics from Banshee.
tr: Puanlar ve şarkı istatistiklerini Banshee'den içe aktarır.

en: _Database path:
tr: _Veri tabanı yolu:

en: Start Import
tr: İçe Aktarmayı Başlat

en: Alarm Clock
tr: Alarm Saati

en: Wakes you up with loud music.
tr: Sizi yüksek sesle uyandırır.

en: Lullaby
tr: Ninni

en: Fades out and pauses your music.
tr: Müziğinizi kısarak duraklatır.

en: Discord status message
tr: Discord durum iletisi

en: Discord Status Message
tr: Discord Durum İletisi

en: Change your Discord status message according to what you're currently listening to.
tr: Discord durum iletisini şuan dinlediğiniz şeye göre değiştirin.

en: Paused
tr: Duraklatıldı

en: Status Line #1
tr: Durum Satırı #1

en: Status Line #2
tr: Durum Satırı #2

en: Flat
tr: Düz

en: Live
tr: Canlı

en: Full Bass & Treble
tr: Tam Bas & Tiz

en: Club
tr: Kulüp

en: Large Hall
tr: Geniş Salon

en: Party
tr: Parti

en: Soft
tr: Hafif

en: Full Bass
tr: Tam Bas

en: Reggae
tr: Regi

en: Headphones
tr: Kulaklıklar

en: Soft Rock
tr: Hafif Rock

en: Full Treble
tr: Tam Tiz

en: Dance
tr: Dans

en: Techno
tr: Tekno

en: Laptop
tr: Dizüstü

en: Equalizer
tr: Dengeleyici

en: Controls the tone of your music with an equalizer.
    Click or use keys to customise levels (right-click resets the band).
tr: Müziğinizin tonunu bir dengeleyici ile denetler.
    Seviyeleri özelleştirmek için tıklayın veya tuşları kullanın (sağ tık, bantı sıfırlar).

en: The current backend does not support equalization.
tr: Mevcut arka uç, dengeleyiciyi desteklemiyor.

en: Default presets
tr: Varsayılan ön ayarlar

en: Select…
tr: Seç…

en: _Reset EQ
tr: EQ sıfı_rla

en: Custom presets
tr: Özel ön ayarlar

en: _Delete selected
tr: _Seçileni sil

en: Preset name for saving:
tr: Kaydedilecek ön ayar adı:

note: Save button
en: _Save
tr: _Kaydet

note: Translators: statuses relating to Instant Messenger apps
en: online
tr: çevrimiçi

en: offline
tr: çevrimdışı

en: chat
tr: sohbet

en: away
tr: uzakta

en: invisible
tr: görünmez

en: Gajim Status Message
tr: Gajim Durum İletisi

en: Changes Gajim status message according to what you are currently listening to.
tr: Gajim durum iletisini şuan dinlediğiniz şeye göre değiştirir.

en: paused
tr: duraklatıldı

en: Pattern:
tr: Kalıp:

en: List accounts, separated by spaces, for changing status message. If none are specified, status message of all accounts will be changed.
tr: Durum iletisini değiştirmek için, boşluklarla ayrılmış olarak, hesapları listele. Hiçbiri belirtilmemişse, bütün hesapların durum iletileri değiştirilecek.

en: Accounts:
tr: Hesaplar:

en: Add '[paused]'
tr: Ekle '[duraklatıldı]'

en: If checked, '[paused]' will be added to status message on pause
tr: İşaretlenirse, duraklatma olduğunda '[duraklatıldı]' ifadesi durum iletisine eklenecek

en: Statuses for which message will be changed
tr: Değiştirilecek ileti için durumlar

en: Pause on Headphone Unplug
tr: Kulaklık Çıkarıldığında Duraklat

en: Pauses in case headphones get unplugged and unpauses in case they get plugged in again.
tr: Kulaklık çıkartıldığında duraklatır ve tekrar takıldığında devam eder.

en: Inhibit Screensaver/Suspend
tr: Ekran Koruyucuyu/Askıya Almayı Önle

en: On a GNOME desktop, when a song is playing, prevents either the screensaver from activating, or prevents the computer from suspending.
tr: Bir GNOME masaüstünde bir şarkı çalarken, ekran koruyucunun etkinleşmesini veya bilgisayarın askıya alınmasını önler.

en: Music is playing
tr: Müzik çalıyor

note: Translators: Inhibiting Mode
en: Mode:
tr: Kip:

en: Inhibit Screensaver
tr: Ekran Koruyucuyu Engelle

en: Inhibit Suspend
tr: Askıya Almayı Engelle

en: Internet Radio Log
tr: İnternet Radyosu Sistem Günlüğü

en: Records the last 10 songs played on radio stations, and lists them in the seek context menu.
tr: Radyo istasyonlarında çalınan son 10 şarkıyı kaydeder ve bunları arama bağlam menüsünde listeler.

en: Outputs a Jabber User Tunes file to %(path)s.
tr: Bir Jabber Kullanıcı Ayarları dosyasını %(path)s adresine gönderir.

en: Change Language
tr: Dili Değiştir

en: Change the user interface language.
tr: Kullanıcı arayüzü dilini değiştir.

en: System Default
tr: Sistem Varsayılanı

en: A restart is required for any changes to take effect
tr: Değişikliklerin geçerli olması için yeniden başlatma gereklidir

en: UPnP AV Media Server
tr: UPnP AV Ortam Sunucusu

en: Exposes all albums to the Rygel UPnP Media Server through the MediaServer2 D-Bus interface.
tr: Bütün albümleri MediaServer2 D-Bus arayüzü yoluyla Rygel UPnP Ortam Sunucusunda gösterir.

en: Ensure the following is in your rygel config file (~/.config/rygel.conf):
tr: Aşağıdakinin rygel yapılandırma dosyanızda (~/.config/rygel.conf) olduğundan emin olun:

en: MPD Server
tr: MPD Sunucusu

en: Allows remote control of Quod Libet using an MPD Client. Streaming, playlist and library management are not supported.
tr: Bir MPD İstemcisi kullanan Quod Libet'in uzaktan kontrolüne izin verir. Akış, çalma listesi ve kitaplık yönetimi desteklenmiyor.

en: _Port:
tr: _Bağlantı Noktası:

en: Local _IP:
tr: Yerel _IP:

en: P_assword:
tr: P_arola:

en: Connection
tr: Bağlantı

en: Tested Clients
tr: Test Edilmiş İstemciler

en: MPRIS D-Bus Support
tr: MPRIS D-Bus Desteği

en: Allows control of Quod Libet using the <a href="https://mpris2.readthedocs.io/en/latest/">MPRIS 2</a> D-Bus Interface Specification. This allows various Linux desktop integrations (e.g. multimedia keys).
tr: <a href="https://mpris2.readthedocs.io/en/latest/">MPRIS 2</a> D-Bus Arayüz Spesifikasyonunu kullanarak Quod Libet'in denetimine izin verir. Bu, çeşitli Linux masaüstü tümleşimlerine (örneğin çoklu ortam tuşları) izin verir.

en: Hide main window on close
tr: Kapatırken ana pencereyi gizle

en: Accepts QL Patterns e.g. %s
tr: QL Kalıplarını Kabul Eder, örn. %s

en: MQTT Publisher
tr: MQTT Yayıncısı

en: Publishes status messages to an MQTT topic.
tr: Durum iletilerini bir MQTT konusunda yayınlar.

en: Broker hostname / IP
tr: Aracı sunucu adı /IP

en: Defaults to localhost
tr: Ana makine varsayılanları

en: Broker port
tr: Aracı bağlantı noktası

en: Defaults to 1883
tr: Varsayılan değer 1883

en: Broker username
tr: Aracı kullanıcı adı

en: Broker password
tr: Aracı parolası

en: Topic
tr: Konu

en: Playing Pattern
tr: Çalma Kalıbı

en: Status text when a song is started.
tr: Bir şarkı başladığındaki durum metni.

en: Paused Pattern
tr: Duraklatma Kalıbı

en: Text when a song is paused.
tr: Bir şarkı duraklatıldığındaki metin.

en: No-song Text
tr: Şarkısız Metin

en: Plain text for when there is no current song
tr: Mevcut şarkı olmadığındaki düz metin

en: MQTT Configuration
tr: MQTT Yapılandırması

en: Status Text
tr: Durum Metni

en: Connected to broker at %(host)s:%(port)d
tr: %(host)s:%(port)d üzerindeki aracıya bağlandı

en: Couldn't connect to %(host)s:%(port)d (%(msg)s)
tr: Bağlanılamadı: %(host)s:%(port)d (%(msg)s)

en: Connection error
tr: Bağlantı hatası

en: MusicBrainz Sync
tr: MusicBrainz Eşitleme

en: Syncs the rating of a song with MusicBrainz.
tr: Bir şarkının puanını MusicBrainz ile eşleştirir.

en: User_name:
tr: Kulla_nıcı adı:

en: _Password:
tr: _Parola:

note: verify data button = qltk.Button(_("_Verify account data"), Icons.DIALOG_INFORMATION) button.connect('clicked', check_login) table.attach(button, 0, 2, 4, 5)
en: Account
tr: Hesap

en: Notification text
tr: Bildirim metni

en: _Title:
tr: _Başlık:

en: Revert to default pattern
tr: Varsayılan kalıba geri döndür

en: _Body:
tr: _Gövde:

en: _Show notification
tr: Bildirim gö_ster

en: Show notifications
tr: Bildirimleri göster

en: Only on <i>_manual</i> song changes
tr: Sadece <i>_elle</i> şarkı değiştirmede

en: Only on <i>_automatic</i> song changes
tr: Sadece <i>_otomatik</i> şarkı değiştirmede

en: On <i>a_ll</i> song changes
tr: <i>_Bütün</i> şarkılar değiştiğinde

en: Only when the main window is not _focused
tr: Sadece ana pencereye _odaklanılmadığında

en: Show "_Next" button
tr: "So_nraki" düğmesini göster

en: Connection Error
tr: Bağlantı Hatası

en: Couldn't connect to notification daemon.
tr: Bildirim sürecine bağlanılamadı.

en: Song Notifications
tr: Şarkı Bildirimleri

en: Displays a notification when the song changes.
tr: Şarkı değiştiğinde bildirim görüntüler.

en: Next
tr: Sonraki

en: Bookmark Notifications
tr: Yer İmi Bildirimleri

en: Uses notifications to display bookmarks / comments in real-time. Works well for the Soundcloud browser.
tr: Yer imlerini / yorumları gerçek zamanlı olarak görüntülemek için bildirimleri kullanır. Soundcloud tarayıcısı ile iyi çalışır.

en: Please visit the Plugins window to set QLScrobbler up. Until then, songs will not be submitted.
tr: QLScrobbler'ı kurmak için lütfen Eklentiler penceresini ziyaret edin. O zamana kadar şarkılar görderilmeyecek.

en: Could not contact service '%s'.
tr: '%s' hizmeti ile iletişim sağlanamadı.

en: Authentication failed: invalid URL.
tr: Doğrulama başarısız: geçersiz URL.

en: Authentication failed: Invalid username '%s' or bad password.
tr: Doğrulama başarısız: Geçersiz kullanıcı adı '%s' veya yanlış parola.

en: Client is banned. Contact the author.
tr: İstemci yasaklanmış. Sahibi ile iletişime geçin.

en: Wrong system time. Submissions may fail until it is corrected.
tr: Sistem saati yanlış. Düzeltilene kadar gönderimler başarısız olabilir.

en: AudioScrobbler Submission
tr: AudioScrobbler Gönderimi

en: Audioscrobbler client for Last.fm, Libre.fm and other Audioscrobbler services.
tr: Last.fm, Libre.fm ve diğer Audioscrobbler hizmetleri için Audioscrobbler istemcisi.

en: Authentication successful.
tr: Kimlik doğrulama başarılı.

en: _Service:
tr: _Hizmet:

note: Translators: Other service
en: Other…
tr: Diğeri…

note: verify data
en: _Verify account data
tr: Hesap _verisini doğrula

en: _Artist pattern:
tr: _Sanatçı kalıbı:

en: _Title pattern:
tr: _Başlık kalıbı:

en: Exclude _filter:
tr: Süzgeci _hariç tut:

en: The pattern used to format the artist name for submission. Leave blank for default.
tr: Alt görev için sanatçı adını biçimlendirmede kullanılan kalıp. Varsayılan için boş bırakın.

en: The pattern used to format the title for submission. Leave blank for default.
tr: Gönderilecek başlığı biçimlendirmek için kullanılan kalıp. Varsayılan için boş bırakın.

en: Songs matching this filter will not be submitted
tr: Bu süzgeçle eşleşen şarkılar gönderilmeyecek

en: _Offline mode (don't submit anything)
tr: _Çevrimdışı kip (hiçbir şey gönderme)

en: Submission
tr: Gönderim

en: Mute Radio Ads
tr: Radyo Reklamlarını Sustur

en: Mutes output while radio advertisements are playing.
    Stations: di.fm.
tr: Raydo reklamları çalıyorken çıkışı susturur.
    İstasyonlar: di.fm.

en: Random Album Playback
tr: Rastgele Albüm Çalma

en: Starts a random album when your playlist reaches its end. It requires that your active browser supports filtering by album.
tr: Çalma listeniz sona geldiğinde rastgele bir albüm çalmaya başlar. Etkin tarayıcının albüme göre süzmeyi desteklemesini gerektirir.

en: Rated higher
tr: Daha yüksek puanlanmış

en: Played more often
tr: Daha sık çalınmış

en: Skipped more often
tr: Daha sık atlanmış

en: Played more recently
tr: Yakın zamanda çalınmış

en: Started more recently
tr: Daha yakın zamanda başlatılmış

en: Added more recently
tr: Daha yakın zamanda eklenmiş

en: Longer albums
tr: Daha uzun albümler

en: seconds before starting next album
tr: sonraki albüm başlamadan önceki saniye

en: Weights
tr: Ağırlık

en: Play some albums more than others
tr: Bazı albümleri diğerlerinden daha sık çal

en: avoid
tr: kaçın

en: prefer
tr: tercih et

en: Random Album
tr: Rastgele Albüm

en: Waiting to start %s
tr: %s'in başlamasını bekliyor

en: Successfully imported ratings and statistics for %d songs
tr: %d şarkının puanları ve istatistikleri içe aktarıldı

en: Rhythmbox Import
tr: Rhythmbox İçe Aktarma

en: Imports ratings and song statistics from Rhythmbox.
tr: Puanlar ve şarkı istatistiklerini Rhytmbox'tan içe aktarır.

en: Screensaver Pause
tr: Ekran Koruyucu Duraklatması

en: Pauses playback while the GNOME screensaver is active.
tr: GNOME ekran koruyucu etkinken çalmayı duraklatır.

en: No GNOME Shell search provider for Quod Libet installed.
tr: Quod Libet için hiçbir GNOME Kabuğu arama sağlayıcısı yüklü değil.

en: GNOME Search Provider
tr: GNOME Arama Sağlayıcısı

en: Allows GNOME Shell to search the library.
tr: GNOME Kabuğu'nun kitaplığı aramasına izin verir.

en: Alternative Seek Bar
tr: Alternatif İlerleme Çubuğu

en: Alternative seek bar which is always visible and spans the whole window width.
tr: Her zaman görünür olan ve bütün pencere genişliğine uzayan alternatif ilerleme çubuğu.

en: Seekpoint Bookmarks
tr: İlerleme Noktası Yer imleri

en: Store Seekpoints A and/or B for tracks. Skip to time A and stop after time B when track is played.
    
    ℹ Note that changing the names of the points below does not update the actual bookmark names, it only changes which bookmark names the plugin looks for when deciding whether to seek.
tr: Parçalar için A ve/veya B Arama Noktalarını sakla. Parça çalındığında A saatine atla ve B saatinden sonra dur.
    
    ℹ Aşağıdaki noktaların adlarını değiştirmenin gerçek yer imi adlarını güncellemediğini, yalnızca eklentinin aramaya karar verirken hangi yer imi adlarını arayacağını değiştirdiğini unutmayın.

en: Bookmark name for point A
tr: A noktası için yer imi adı

en: Bookmark name to check for when a track is started, and if found the player seeks to that timestamp
tr: Parçanın ne zaman başlatıldığını denetlemek için yer imi adı, ve bulunursa çalıcı zaman damgasını arar

en: Bookmark name for point B
tr: B noktası için yer imi adı

en: Bookmark name to use each tick during play of a track if it exist. If the current position exceeds the timestamp, seek to the end of the track.
tr: Varsa, parçanın çalınması sırasında her bir onay işaretini kullanmak için yer imi adı. Geçerli konum zaman damgasını aşarsa, parçanın sonuna kadar arayın.

en: Squeezebox Sync
tr: Squeezebox Eşitleme

en: Makes Logitech Squeezebox mirror Quod Libet output, provided both read from an identical library.
tr: Logitech Squeezebox'u Quod Libet çıktısına yansıtır ve böylece her ikisinin eş bir kitaplıktan okumasını sağlar.

en: Shares configuration with <a href="%(plugin_link)s">Export to Squeezebox plugin</a>.
tr: Yapılandırmayı <a href="%(plugin_link)s">Squeezebox eklentisine paylaş</a> ile paylaşır.

en: Error finding Squeezebox server
tr: Squeezebox sunucusu bulma hatası

en: Error finding %s. Please check settings
tr: %s bulma hatası. Lütfen ayarları denetleyin

en: Stop on Pause
tr: Duraklatmada Durdur

en: This plugin changes Pause to Stop/Play/Seek.
    
    Useful if Quod Libet can't switch audio devices when a new one (Bluetooth speaker, USB DAC, etc.) is added to the system.
    
    Ensures position in the current source is maintained so long as 'Only Seekable Sources' is off. Otherwise, playback is left stopped and must be restarted from the beginning.
tr: Bu eklenti Duraklatma komutunu, Durdur/Çal/Sar komutlarıyla değiştirir.
    
    Eğer yeni bir aygıt (Bluetooth hoparlör, USB DAC vb.) sisteme bağlandığında Quod Libet ses aygıtlarına geçiş yapamazsa kullanışlıdır.
    
    'Sadece İleri/Geri Sarılabilen Kaynaklar'ın kapalı olması şartıyla, mevcut kaynaktaki konumun korunmasından emin olur. Aksi halde, çalma durdurulmuş olarak bırakılır ve yeniden baştan başlamak zorundadır.

en: Only Seekable Sources
tr: Sadece İleri/Geri Sarılabilen Kaynaklar

en: Plugin Options
tr: Eklenti Seçenekleri

en: Pending copy
tr: Kopyalama askıya alınıyor

en: Pending delete
tr: Silme askıya alınıyor

en: delete
tr: sil

en: Skip
tr: Geç

en: DUPLICATE
tr: ÇOĞALT

en: Synchronizing
tr: Eşzamanlanıyor

en: Deleting
tr: Siliniyor

en: Success
tr: Başarılı

en: FAILURE
tr: BAŞARISIZ

en: Skipped existing file
tr: Atlanan mevcut dosya

en: Cannot set the filename of a song.
tr: Şarkının dosya adı ayarlanamıyor.

en: Synchronize to Device
tr: Aygıta Eşitle

en: Synchronizes all songs from the selected saved searches with the specified folder.
tr: Seçilen kayıtlı aramalardan bütün şarkıları belirlenen klasör ile eşitler.

en: Synchronize the following saved searches:
tr: Aşağıdaki kayıtlı aramaları eşitle:

en: The absolute path to your export location
tr: Dışa aktarma konumunuzun tam yolu

en: All pre-existing files in the destination folder that aren't in the saved searches will be deleted.
tr: Kayıtlı aramalarda olmayan ve hedef klasördeki önceden var olan bütün dosyalar silinecek.

en: For devices mounted with MTP, export to a local destination folder, then transfer it to your device with rsync. Or, when syncing many files to an Android Device, use adb-sync, which is much faster.
tr: MTP ile takılı aygıtlar için, yerel hedef klasöre dışa aktarın sonra aygıtınıza tekrar eşitleme ile iletin. Veya birçok dosyayı Android Aygıta eşitlerken adb-eşitleme kullan ki bu daha hızlıdır.

en: Destination path:
tr: Hedef yolu:

en: Path Patterns
tr: Yol Kalıpları

en: Edit saved patterns…
tr: Kayıtlı kalıpları düzenle…

en: The structure of the exported filenames, based on their tags
tr: Dışa aktarıla dosya adlarının, etiketlerine bağlı olan yapısı

en: Export pattern:
tr: Kalıbı dışa aktar:

note: Stop preview button
en: Stop preview
tr: Önizlemeyi durdur

en: Status
tr: Durum

en: Source File
tr: Kaynak Dosya

en: Export Path
tr: Yolu Dışa Aktar

en: Duplicate export paths detected! The export paths above can be edited before starting the synchronization.
tr: Dışarı aktarılan kopya yollar tespit edildi! Yukarıdaki dışa aktarılan yollar, eşitleme başlamadan önce düzenlenebilir.

en: Existing files in the destination path will be deleted (except files named 'cover.jpg')!
tr: Hedef yoldaki mevcut dosyalar silinecektir ('cover.jpg' adlı dosyalar hariç)!

note: Start sync button
en: Start synchronization
tr: Eşitlemeyi başlat

note: Stop sync button
en: Stop synchronization
tr: Eşitlemeyi durdur

en: No saved searches yet, create some and come back!
tr: Henüz kaydedilmiş aramalar yok, birkaç tane oluştur ve geri dön!

en: Choose destination path
tr: Hedef yolu seç

en: Export path changed from [{old_path}] to [{new_path}] for file [{filename}]
tr: [{filename}] dosyası için dışa aktarma yolu [{old_path}] iken [{new_path}] olarak değiştirildi

en: Starting synchronization preview
tr: Eşitleme önizlemesi başlatılıyor

en: Synchronization preview in progress.
tr: Eşitleme önizlemesi devam ediyor.

en: Finished synchronization preview
tr: Eşitleme önizlemesi tamamlandı

en: Stopping synchronization preview
tr: Eşitleme önizlemesi durduruluyor

en: Synchronization preview was stopped.
tr: Eşitleme önizlemesi durduruldu.

en: Synchronization preview has finished.
tr: Eşitleme önizlemesi tamamlandı.

en: Stopped synchronization preview
tr: Eşitleme önizlemesi durduruldu

en: A different plugin was selected - stop preview
tr: Farklı bir eklenti seçildi - önizlemeyi durdur

en: Synchronization will:
tr: Şuna eşitlenecek:

en: attempt to write {count} file | attempt to write {count} files
tr[0]: {count} dosya yazılmaya çalışıldı
tr[1]: {count} dosya yazılmaya çalışıldı

en: skip {count} duplicate file | skip {count} duplicate files
tr[0]: {count} kopya dosyayı atla
tr[1]: {count} kopya dosyayı atla

en: delete {count} file | delete {count} files
tr[0]: {count} dosyayı sil
tr[1]: {count} dosyayı sil

en: No destination path provided
tr: Hiçbir hedef yol sağlanmadı

en: Please specify the directory where songs should be exported.
tr: Lütfen şarkıların dışa aktarılması gereken dizini belirtin.

en: No export pattern provided
tr: Hiçbir dışa aktarma kalıbı sağlanmadı

en: Please specify an export pattern for the names of the exported songs.
tr: Lütfen dışa aktarılan şarkıların adları için bir dışa aktarma kalıbı belirtin.

en: Export path is not absolute
tr: Dışa aktarma yolu mutlak değil

en: The pattern
    
    {}
    
    contains "/" but does not start from root. Please provide an absolute destination path by making sure it starts with / or ~/.
tr: Girdiğiniz
    <b>{}</b>
    kalıbı "/" içeriyor ama kökten başlamıyor.
    Lütfen / veya ~/ ile başladığından emin olarak tam hedef yolunu sağlayınız.

en: No saved searches selected
tr: Hiçbir kayıtlı arama seçili değil

en: Please select at least one saved search.
tr: Lütfen en azından bir kayıtlı arama seçin.

en: No songs in the selected saved searches
tr: Seçilen kayıtlı aramalarda hiçbir şarkı yok

en: All selected saved searches are empty.
tr: Bütün seçilen kayıtlı aramalar boş.

en: Found {} songs to synchronize
tr: Eşitlenecek {} şarkı bulundu

en: Mismatch between destination path and export pattern
tr: Hedef yol ve dışa aktarma kalıbı uyumsuz

en: The export pattern starts with a path that differs from the destination path. Please correct the pattern.
    
    Error:
    {}
tr: Dışa aktarma kalıbı hedef yoldan farklı olan bir yolla başlıyor. Lütfen kalıbı doğrulayın.
    
    Hata:
    {}

en: Unable to sync
tr: Şarkı eşitlenemedi

en: Cannot start synchronization while sorting by <b>Status</b>.
tr: <b>Durum</b>'a göre sıralarken eşitleme başlatılamaz.

en: Starting song synchronization
tr: Şarkı eşitlemesi başlatılıyor

note: Summary labels
en: Synchronization in progress.
tr: Eşitleme devam ediyor.

en: Finished song synchronization
tr: Şarkı eşitleme bitirildi

en: Stopping song synchronization
tr: Şarkı eşitleme durduruluyor

en: Synchronization was stopped.
tr: Eşitleme durduruldu.

en: Synchronization has finished.
tr: Eşitleme bitirildi.

en: Stopped song synchronization
tr: Şarkı eşitleme durduruldu

en: A different plugin was selected - stop synchronization
tr: Farklı bir eklenti seçildi - eşitlemeyi durdur

en: Removing "{}"
tr: "{}" kaldırılıyor

en: Synchronization has:
tr: Eşitleme:

en: written {count}/{total} file | written {count}/{total} files
tr[0]: yazılan {count}/{total} dosya
tr[1]: yazılan {count}/{total} dosya

en: (skipped {count} existing file) | (skipped {count} existing files)
tr[0]: ({count} mevcut dosya atlandı)
tr[1]: ({count} mevcut dosya atlandı)

en: skipped {count}/{total} duplicate file | skipped {count}/{total} duplicate files
tr[0]: {total} dosyadan {count} kopya dosya atlandı
tr[1]: {total} dosyadan {count} kopya dosya atlandı

en: deleted {count}/{total} file | deleted {count}/{total} files
tr[0]: {total} dosyadan {count} tanesi silindi
tr[1]: {total} dosyadan {count} tanesi silindi

en: failed to sync {count} file | failed to sync {count} files
tr[0]: {count} dosya eşitlenemedi
tr[1]: {count} dosya eşitlenemedi

en: skipped {count} file synchronized previously | skipped {count} files synchronized previously
tr[0]: daha önce eşitlenmiş {count} dosya atlandı
tr[1]: daha önce eşitlenmiş {count} dosya atlandı

en: Synchronized Lyrics
tr: Eşitlenen Şarkı Sözleri

en: Shows synchronized lyrics from an .lrc file with same name as the track (or similar).
tr: Parça ile aynı (veya benzer) ada sahip .lrc dosyasından eşitlenen şarkı sözlerini göster.

en: Text:
tr: Metin:

en: Background:
tr: Arkaplan:

en: Font
tr: Yazı Tipi

en: Size (px):
tr: Boyut (pks):

en: Telepathy Status Messages
tr: Telephaty Durum İletileri

en: Updates all Telepathy-based IM accounts (as configured in Empathy etc) with a status message based on current song.
tr: Geçerli şarkıya bağlı durum iletisi olan Telephaty tabanlı bütün IM hesaplarını (Empathy vb. deki gibi yapılandırılmış) günceller.

en: Playing:
tr: Oynatılıyor:

en: Status text when a song is started. Accepts QL Patterns e.g. %s
tr: Şarkı başladığındaki durum metni. QL Kalıplarını kabul eder, örn %s

en: Paused:
tr: Duraklatıldı:

en: Status text when a song is paused. Accepts QL Patterns e.g. %s
tr: Şarkı duraklatıldığındaki durum metni. QL Kalıplarını kabul eder, örn %s

en: Plain text for status when there is no current song
tr: Mevcut şarkı olmadığındaki durum için düz metin

en: No song:
tr: Şarkı yok:

note: Frame
en: Status Patterns
tr: Durum Kalıpları

en: Theme Switcher
tr: Tema Değiştirici

en: Changes the active GTK+ theme.
tr: Etkin GTK+ temasını değiştirir.

en: _Theme:
tr: _Tema:

en: Default Theme
tr: Varsayılan Tema

en: Prefer dark theme version
tr: Koyu tema sürümünü tercih et

en: Thumb Rating
tr: Başparmak Puanlaması

en: Adds a thumb-up / thumb-down scoring system which is converted to a rating value. Useful for keeping running vote totals and sorting by <b><tt>~#score</tt></b>.
tr: Puan değerine dönüştürülen başparmak yukarı / başparmak aşağı puanlama sistemi ekler. Oy toplamlarını tutmak ve <b><tt>~#score</tt></b>'a göre sıralamak için kullanışlıdır.

en: Toggle Menu Bar
tr: Menü Çubuğunu Aç/Kapat

en: Toggle the menu bar by pressing the Alt key.
tr: Menü çubuğuna Alt tuşuna basarak geçiş yapın.

en: Not playing
tr: Çalmıyor

en: Tray Icon
tr: Durum Çubuğu Simgesi

en: Controls Quod Libet from the system tray.
tr: Quod Libet'i durum çubuğundan denetler.

en: _Show %(application-name)s
tr: %(application-name)s'i gö_ster

en: _Play
tr: _Çal

en: P_ause
tr: Dur_aklat

en: Pre_vious
tr: _Önceki

en: _Next
tr: So_nraki

en: _Shuffle
tr: _Karıştır

en: _Repeat
tr: Tek_rarla

en: Stop _After This Song
tr: Bu Ş_arkıdan Sonra Dur

en: Open _Browser
tr: Tarayıcı _Aç

en: Edit _Tags
tr: _Etiketleri Düzenle

en: _Information
tr: _Bilgi

en: Play_lists
tr: Çalma _Listeleri

en: _Quit
tr: _Çık

en: Behavior
tr: Davranış

en: Scroll wheel adjusts volume
tr: Fare tekeri hareketi sesi ayarlar

en: Scroll wheel changes song
tr: Fare tekeri hareketi şarkıyı değiştirir

en: Scroll _Wheel
tr: Fare _Tekeri Hareketi

en: Tooltip Display
tr: Araç İpucunu Göster

en: View Lyrics
tr: Sözleri Göster

en: Automatically displays tag or file-based lyrics in a sidebar.
tr: Etiketi veya dosya tabanlı şarkı sözlerini otomatik olarak kenar çubuğunda gösterir.

en: No lyrics found for
     %s
tr: %s için 
    şarkı sözü bulunamadı

en: No active song
tr: Etkin şarkı yok

en: Launch Visualisations
tr: Görselleştirmeleri Başlat

en: Launch external visualisations.
tr: Harici görselleştirmeleri başlat.

en: Couldn't run visualisations using '%s'
tr: '%s' kullanan görselleştirmeler çalıştırılamadı

en: Error
tr: Hata

en: Visualiser executable:
tr: Görselleştirici programı:

en: Reload
tr: Tekrar Yükle

en: Waveform Seek Bar
tr: Ses Dalgası Kaydırma Çubuğu

en: ∿ A seekbar in the shape of the waveform of the current song.
tr: ∿ Geçerli şarkının ses dalgası şeklinde kaydırma çubuğu.

en: Override foreground color:
tr: Önplan rengini yoksay:

en: Override hover color:
tr: Üzerine gelme rengini yoksay:

en: Override remaining color:
tr: Kalan rengini yoksay:

en: Show current position
tr: Geçerli konumu göster

en: Show time labels
tr: Zaman etiketlerini göster

en: Seek amount when scrolling (milliseconds):
tr: Kaydırırken ileri/geri sarma miktarı (milisaniye):

en: Picture Saver
tr: Resim Kaydedici

en: Saves the cover image of the current song to a file.
tr: Geçerli şarkının kapak resmini bir dosyaya kaydeder.

en: File:
tr: Dosya:

en: _Threshold:
tr: _Eşik:

en: Threshold until the filter is activated
tr: Süzgeç etkinleşinceye kadarki eşik

en: R_atio:
tr: Or_an:

en: Compression ratio
tr: Sıkıştırma oranı

en: Audio Compressor
tr: Ses Sıkıştırıcısı

en: Changes the amplitude of all samples above a specific threshold with a specific ratio.
tr: Bütün örneklerin genliğini belirlenmiş oranla, belirli bir eşik üzerine çıkarır.

en: _Preset:
tr: _Ön ayar:

en: Filter preset
tr: Süzgeç ön ayarı

en: _Frequency cut:
tr: _Frekans kesme:

en: Low-pass filter cut frequency
tr: Alçak geçiren süzgeç kesme frekansı

en: Feed _level:
tr: Besleme _seviyesi:

en: Feed level
tr: Besleme seviyesi

en: Default
tr: Varsayılan

en: Closest to virtual speaker placement (30°, 3 meter)
tr: Sanal hoparlör yerleşimine en yakın (30°, 3 metre)

en: Close to Chu Moy's crossfeeder (popular)
tr: Chu Moy'un (bilindik) çapraz-besleyicisine yakın

en: Close to Jan Meier's CORDA amplifiers (little change)
tr: Jan Meier'in CORDA yükselticilerine yakın (ufak değişiklik)

en: Custom
tr: Özel

en: Custom settings
tr: Özel ayarlar

en: Crossfeed
tr: Çapraz-besleme

en: Mixes the left and right channel in a way that simulates a speaker setup while using headphones, or to adjust for early Stereo recordings.
tr: Kulaklık kullanırken veya erken Stereo kayıtlar için ayar yapmak için sol ve sağ kanalı hoparlör kurulumunu simüle edecek şekilde karıştırır.

en: Filter _band:
tr: Süzgeç _bandı:

en: The Frequency band of the filter
tr: Süzgecin Frekans bandı

en: Filter _width:
tr: Süzgeç _genişliği:

en: The Frequency width of the filter
tr: Süzgecin Frekans genişliği

en: _Level:
tr: _Seviye:

en: Level of the effect
tr: Efekt seviyesi

en: Removes main vocals from audio.
tr: Ana vokalleri sesten kaldırır.

en: Mono Downmix
tr: Mono Daraltma

en: Downmixes audio channels to mono.
tr: Ses kanallarını tek kanala daraltır.

en: R_ate:
tr: Or_an:

en: _Tempo:
tr: _Usul:

en: _Pitch:
tr: _Perde:

en: Audio Pitch / Speed
tr: Ses Perdesi / Hız

en: Controls the pitch of an audio stream.
tr: Ses akışının perdesini denetler.

en: Export Playlist to Folder
tr: Çalma Listesini Klasöre Aktar

en: _Export
tr: Dışa _Aktar

en: Destination folder:
tr: Hedef klasör:

en: Filename pattern:
tr: Dosya adı kalıbı:

en: Exports a playlist by copying files to a folder.
tr: Çalma listesini, dosyaları bir klasöre kopyalayarak dışa aktarır.

en: Unable to export playlist
tr: Çalma listesi dışa aktarılamadı

en: Ensure you have write access to the destination.
tr: Hedefe yazma erişiminiz olduğundan emin olun.

en: Default filename pattern:
tr: Varsayılan dosya adı kalıbı:

en: _OK
tr: _Tamam

en: Type a new playlist name,
    or choose an existing Sonos playlist to overwrite
tr: Yeni bir çalma listesi adı yazın
    veya üzerine yazılacak varolan bir Sonos çalma listesi seçin

en: Export to Sonos Playlist
tr: Sonos Çalma Listesine Dışa Aktar

en: Exports a playlist to Sonos by matching tracks.
tr: Parçaları eşleştirerek bir çalma listesini Sonos'a dışa aktarır.

en: Error finding Sonos device(s)
tr: Sonot aygıt(lar)ı bulma hatası

en: Error finding Sonos. Please check settings
tr: Sonos bulma hatası. Lütfen ayarları denetleyin

en: Failed to delete existing Sonos playlist %s:
tr: Mevcut Sonos çalma listesi silinemedi %s:

en: Export to playlist %(playlist)r (%(total)d tracks)
tr: Çalma listesine aktar %(playlist)r (%(total)d parça)

en: Export to Squeezebox
tr: Squeezebox'a Dışa Aktar

en: Dynamically exports a playlist to Logitech Squeezebox playlist, provided both share a directory structure.
tr: Bir çalma listesini dinamik olarak Logitech Squeezebox çalma listesine dışa aktarır ve böylece her ikisinin bir dizin yapısını paylaşmasını sağlar.

en: Shares configuration with <a href="%(plugin_link)s">Squeezebox Sync plugin</a>.
tr: Yapılandırmayı <a href="%(plugin_link)s">Squeezebox Eşitleme eklentisi</a> ile paylaşır.

en: Export playlist to Squeezebox
tr: Çalma listesini Squeezebox'a dışa aktar

en: Playlist name (will overwrite existing)
tr: Çalma listesi adı (var olanın üzerine yazılacak)

en: Export to Squeezebox playlist
tr: Squeezebox çalma listesine dışa aktar

en: Remove Playlist Duplicates
tr: Çalma Listesi Kopyalarını Kaldır

en: Removes duplicate entries in a playlist.
tr: Bir çalma listesindeki kopya girdileri kaldırır.

en: Are you sure you want to remove %d duplicate song? | Are you sure you want to remove %d duplicate songs?
tr[0]: %d kopya şarkıyı kaldırmak istediğinize emin misiniz?
tr[1]: %d tekrarlanan şarkıyı kaldırmak istediğinizden emin misiniz?

en: The duplicate songs will be removed from the playlist '%s'.
tr: Kopya şarkılar '%s' çalma listesinden kaldırılacak.

en: Shuffle Playlist
tr: Çalma Listesini Karıştır

en: Randomly shuffles a playlist.
tr: Çalma listesini rastgele karıştırır.

en: Follow Cursor
tr: İmleci Takip Et

en: Adds a play order mode that follows your selection, or the next song in the list once exhausted.
tr: Seçiminizi veya listede bulunan sıradaki bir kez çalınmış şarkıyı takip eden bir çalma sırası kipi ekler.

en: Follow cursor
tr: İmleci takip et

en: _Follow cursor
tr: _İmleci takip et

en: Playcount Equalizer
tr: Çalma Sayısı Dengeleyici

en: Adds a shuffle mode that prefers songs with fewer total plays.
tr: Daha az çalınmış şarkıları tercih eden bir karıştırma kipi ekler.

en: Prefer less played
tr: Daha az çalınanı tercih et

en: Prefer _less played
tr: Daha az ça_lınanı tercih et

en: Queue Only
tr: Sadece Kuyrukla

en: Limits playing of songs to the queue.
    
    Select this play order in the main window, then double-clicking any song will enqueue it instead of playing.
tr: Şarkı çalmayı kuyrukla sınırlar.
    
    Bu çalma düzenini ana pencerede seçin; bu durumda bir şarkıya çift tıklamak onu çalmak yerine kuyruğa ekleyecektir.

en: Queue only
tr: Sadece kuyrukla

en: _Queue only
tr: Sadece _kuyrukla

en: Automatically start playing double-clicked songs
tr: Çift tıklanan şarkıları kendiliğinden çalmaya başla

en: Reverse
tr: Tersine Çevir

en: Adds a shuffle mode that reverses the play order of songs.
tr: Şarkıların çalma sırasını tersine çeviren bir karıştırma kipi ekler.

en: Re_verse
tr: Tersine Çe_vir

en: Shuffle by Grouping
tr: Gruplamaya göre Karıştır

en: Adds a shuffle mode that groups songs with a common tag – similar to album shuffles.
    
    This is useful for shuffling multi-movement classical pieces, making sure all movements play in order before shuffling to the next piece.
tr: Şarkıları ortak bir etiketle gruplayan bir karıştırma kipi ekler - albüm karıştırmalarına benzer.
    
    Bu, çok hareketli klasik parçaları karıştırmak için kullanışlıdır ve bir sonraki parçaya karıştırmadan önce tüm hareketlerin sırayla çalındığından emin olur.

en: Shuffle by grouping
tr: Gruplamaya göre karıştır

en: Shuffle by _grouping
tr: _Gruplamaya göre karıştır

en: Waiting to start new group…
tr: Yeni grubu başlatmak için bekliyor…

en: Grouping tag:
tr: Gruplama etiketi:

en: Tag to group songs by
tr: Şarkıları gruplayacak etiket

en: Filter tag:
tr: Süzgeç etiketi:

en: Grouping is applied only if the filter tag is defined.
    A song with an undefined filter tag will be treated as
    a group consisting only of itself. Typically the filter
    tag should match or partially match the grouping tag.
tr: Sadece süzgeç etiketi tanımlanmışsa gruplama uygulanır.
    Tanımlanmamış bir süzgeç etiketine sahip bir şarkıya, sadece
    kendisinden oluşan bir grup olarak davranılacaktır. Tipik olarak
    süzgeç etiketi, gruplama etiketiyle eşleşmeli veya kısmen eşleşmelidir.

en: Delay:
tr: Gecikme:

en: Time delay in seconds before starting next group
tr: Sonraki grup başlamadan önceki saniye cinsinden zaman gecikmesi

en: Reset to defaults
tr: Varsayılanlara sıfırla

en: Skip Disliked Tracks
tr: Beğenilmeyen Parçaları Atla

en: Adds a play order (shuffle) mode that plays in order, but skips tracks with a rating below (or equal to) a given threshold.
tr: Sırayla çalan bir çalma düzeni (karıştırma) kipi ekler ama verilen eşiğin altında (veya eşit) puan verilen parçaları atlar.

en: Skip disliked tracks
tr: Beğenilmeyen parçaları atla

en: Skip _disliked tracks
tr: Beğenilmeyen _parçaları atla

en: Repeat Each Track
tr: Her Parçayı Tekrarla

en: Adds a shuffle mode that plays tracks in order, but repeating every track a set number of times.
tr: Parçaları sırayla çalan ama her bir parçayı ayarlı bir sayıda tekrar eden bir karıştırma kipi ekler.

en: Repeat each track
tr: Her parçayı tekrarla

en: Repeat _each track
tr: H_er parçayı tekrarla

en: Number of times to play each song:
tr: Her bir parçayı tekrar çalma sayısı:

en: Conditional Query
tr: Koşullu Sorgu

en: Chooses the query to match based on a condition query.
tr: Koşul sorgusuna göre eşleşecek sorguyu seçer.

en: Missing Query
tr: Eksik Sorgu

en: Matches songs without the given tag.
tr: Verilen etiketi olmayan şarkıları eşleştirir.

en: Include empty tags
tr: Boş etiketleri içer

en: Python Query
tr: Python Sorgusu

en: 🐍Use Python expressions in queries.
tr: 🐍Sorgularda Python ifadeleri kullan.

en: @(python: expression)
tr: @(python: ifade)

en: The variable <tt>s</tt> (or <tt>a</tt>) is the song / album being matched.
    
    <tt>_ts</tt> is a (real number) timestamp at start of query.
    
    Modules <tt>time</tt> and <tt>random</tt> are also available, and the class <tt>Random</tt> (==<tt>random.Random</tt>) too.
tr: <tt>s</tt> (veya <tt>a</tt>) değişkeni eşleştirilmiş şarkı / albümdür.
    
    <tt>_ts</tt> sorgu başlangıcındaki (gerçek sayı) zaman damgasıdır.
    
    Ayrıca <tt>time</tt> ve <tt>random</tt> modülleri ve <tt>Random</tt> (==<tt>random.Random</tt>) sınıfı de mevcuttur.

en: Include Saved Search
tr: Kayıtlı Aramayı İçer

en: 💾 Include the results of a saved search as part of another query.
tr: 💾 Bir kayıtlı aramanın sonuçlarını diğer bir sorgunun parçası olarak içer.

en: @(saved: search-name)
tr: @(saved: ad-ara)

en: Unique Query
tr: Benzersiz Sorgu

en: Filter search results by unique tags.
tr: Arama sonuçlarını benzersiz etiketlere göre süz.

en: Squeezebox OK. Using the only player (%s).
tr: Squeezebox Tamamdır. Sadece (%s) oynatıcı kullanılıyor.

en: Couldn't connect to %s
tr: %s'e bağlanılamadı

en: Hostname:
tr: Ana makine adı:

en: Port:
tr: Bağlantı noktası:

en: Username:
tr: Kullanıcı adı:

en: Password:
tr: Parola:

en: Library directory the server connects to
tr: Sunucunun bağlanacağı kitaplık dizini

en: Library path:
tr: Kitaplık yolu:

note: Add verify button
en: _Verify settings
tr: Ayarları _doğrula

note: Server settings Frame
en: Squeezebox Server
tr: Squeezebox Sunucusu

en: Debug
tr: Hata Ayıklama

en: Squeezebox server at {hostname}:{port}
tr: {hostname}:{port} üzerindeki Squeezebox sunucusu

en: unidentified Squeezebox server
tr: tanımlanamayan Squeezebox sunucusu

en: unidentified Squeezebox player: %r
tr: tanımlanamayan Squeezebox oynatıcısı: %r

en: Choose Squeezebox player
tr: Squeezebox oynatıcısı seçin

en: Found Squeezebox server.
    Please choose the player
tr: Squeezebox sunucusu bulundu.
    Lütfen oynatıcıyı seçin

en: Fit image to _window
tr: Resmi _pencereye sığdır

en: See '[plugins] cover_filenames' config entry for image filename strings
tr: Resimler dosya adı dizeleri için '[plugins] cover_filenames' yapılandırma girdisine bakın

en: _Edit image after saving
tr: Kaydettikten sonra resmi düz_enle

en: File_name:
tr: Dosya _adı:

en: Saving failed
tr: Kayıt başarısız

en: Unable to save "%s".
tr: "%s" kaydedilemedi.

en: [albumart] HTTP Error: %s
tr: [albumart] HTTP Hatası: %s

en: Album Art Downloader
tr: Albüm Kapağı İndirici

en: from %(source)s
tr: %(source)s den

en: Resolution: %s
tr: Çözünürlük: %s

en: Size: %s
tr: Boyut: %s

en: Per engine 'at best' results limit
tr: Motor başına 'en iyi' sonuç sınırı

en: _Search
tr: _Ara

en: Searching…
tr: Aranıyor…

en: Done
tr: Tamamlandı

en: Download Album Art
tr: Albüm Resmi İndir

en: Downloads album covers from various websites.
tr: Albüm kapaklarını çeşitli web sayfalarından indirir.

en: Sources
tr: Kaynaklar

en: APEv2 to ID3v2
tr: APEv2'den ID3v2'e

en: Converts your APEv2 tags to ID3v2 tags. This will delete the APEv2 tags after conversion.
tr: APEv2 etiketlerinizi ID3v2 etiketlere dönüştürür. Dönüşümden sonra APEv2 etiketlerini siler.

en: Go to Bookmark
tr: Yer İmine Git

en: Manages bookmarks in the selected files.
tr: Seçilen dosyalardaki yer imlerini yönetir.

en: _Edit Bookmarks…
tr: Yer İmlerini Düz_enle…

en: No Bookmarks
tr: Yer İmi Yok

en: MusicBrainz Lookup
tr: MusicBrainz Araması

en: Re-tags an album based on a MusicBrainz search.
tr: MusicBrainz aramasına dayanarak bir albümü tekrar etiketler.

en: Only use year for "date" tag
tr: "tarih" etiketi için sadece yıl kullan

en: Write "_albumartist" when needed
tr: Gerektiğinde "_albumartist" yazın

en: Write sort tags for artist names
tr: Sanatçı adları için sıralama etiketleri yazın

en: Write _standard MusicBrainz tags
tr: _Standart MusicBrainz etiketlerini yaz

en: Write "labelid" tag
tr: "labelid" etiketini yazın

en: Filename
tr: Dosya adı

en: Disc
tr: Disk

en: Track
tr: Parça

en: Title
tr: Başlık

en: Artist
tr: Sanatçı

en: MusicBrainz lookup
tr: MusicBrainz araması

en: _Query:
tr: _Sorgu:

en: S_earch
tr: _Ara

en: Results <i>(drag to reorder)</i>
tr: Sonuçlar <i>(yeniden sıralamak için sürükle)</i>

en: Please enter a query.
tr: Lütfen bir sorgu girin.

en: Error encountered. Please retry.
tr: Hatayla karşılaşıldı. Lütfen tekrar deneyin.

en: Loading result…
tr: Sonuç yükleniyor…

en: No results found.
tr: Sonuç bulunamadı.

en: Python Console
tr: Python Uçbirimi

en: Interactive Python console. Opens a new window.
tr: Etkileşimli Python uçbirimi. Yeni bir pencere açar.

en: {plugin_name} for {songs} ({app})
tr: {songs} ({app}) için {plugin_name}

en: Python Console Sidebar
tr: Python Uçbirimi Kenar Çubuğu

en: Interactive Python console sidebar, that follows the selected songs in the main window.
tr: Etkileşimli Python uçbirimi kenar çubuğu; ana penceredeki seçilen şarkıları takip eder.

en: You can access the following objects by default:
tr: Aşağıdaki nesnelere varsayılan olarak erişebilirsiniz:

en: Your current working directory is:
tr: Şu anki çalışma dizininiz şudur:

en: Completion
tr: Tamamlama

en: Download Cover Art
tr: Kapak Resmi İndir

en: Downloads high-quality album covers using Quod Libet cover plugins.
tr: Quod Libet kapak eklentilerini kullanarak yüksek kaliteli albüm kapakları indir.

en: Classic
tr: Klasik

en: Large
tr: Büyük

en: Full HD
tr: Tam HD

en: Cover Art Download
tr: Kapak Resmi İndirme

en: Loading %(source)s - %(dimensions)s…
tr: %(source)s - %(dimensions)s yükleniyor…

en: Nothing found for albums:
    %(albums)s.
    
    Providers used:
    %(providers)s
tr: Albümler için hiçbir şey bulunamadı:
    <i>%(albums)s</i>.
    
    Kullanılan sağlayıcılar:
    <tt>%(providers)s</tt>

en: No covers found
tr: Kapak bulunamadı

en: Preview size
tr: Önizleme boyutu

en: Save destination
tr: Hedefi kaydet

en: If not already a JPEG, convert the image to a high-quality JPEG of the same size
tr: Eğer halen bir JPEG değilse, resmi aynı boyutta yüksek kalite bir JPEG'e dönüştür

en: Save as JPEG
tr: JPEG olarak kaydet

en: Command
tr: Komut

en: name
tr: ad

en: The name of this command
tr: Bu komutun adı

en: command
tr: komut

en: The shell command syntax to run
tr: Çalıştırılacak kabuk komutu söz dizimi

en: parameter
tr: değişken

en: If specified, a parameter whose occurrences in the command will be substituted with a user-supplied value, e.g. by using 'PARAM' all instances of '{PARAM}' in your command will have the value prompted for when run
tr: Ayarlanmışsa, komuttaki oluşumları kullanıcı tarafından sağlanan bir değerle değiştirilecek olan parametre. Örn. 'PARAM' kullanarak, komutunuzdaki tüm '{PARAM}' örnekleri çalıştırıldığında istenen değere sahip olur

en: The QL pattern, e.g. <~filename>, to use to compute a value for the command. For playlists, this also supports virtual tags <~playlistname> and <~#playlistindex>.
tr: Komut için değer hesaplayacak QL kalıbı, örn. <~filename>. Çalma listeleri için ayrıca <~playlistname> ve <~#playlistindex> sanal etiketleri desteklenir.

en: unique
tr: tek

en: If set, this will remove duplicate computed values of the pattern
tr: Ayarlanırsa, kalıbın yinelenen hesaplanmış değerlerini kaldırır

en: max args
tr: maks dğşk

en: The maximum number of argument to pass to the command at one time (like xargs)
tr: Tek seferde komuta aktarılacak azami argüman sayısı (xargs gibi)

en: reverse
tr: tersine çevir

en: If set, the argument list will be reversed
tr: Ayarlanırsa değişken listesi tersine çevrilecek

en: Input value
tr: Girdi değeri

en: Value for %s?
tr: %s değeri mi?

en: Custom Commands
tr: Özel Komutlar

en: Runs custom commands (in batches if required) on songs using any of their tags.
tr: Etiketlerinden herhangi birini kullanarak şarkılar üzerinde özel komutlar (gerekirse toplu olarak) çalıştırır.

en: Edit Custom Commands
tr: Özel Komutları Düzenle

en: Unable to run custom command %s
tr: %s özel komutu çalıştırılamıyor

en: %d duplicate group | %d duplicate groups
tr[0]: %d yinelenen grup
tr[1]: %d yinelenen grup

en: Collapse / Expand all
tr: Hepsini Daralt / Genişlet

en: Duplicate key expression is '%s'
tr: Yinelenen anahtar ifade '%s'

en: Duplicates Browser
tr: Kopya Tarayıcısı

en: Finds and displays similarly tagged versions of songs.
tr: Şarkıların benzer şekilde etiketlenen sürümlerini bulur ve görüntüler.

en: Accepts QL tag expressions like <tt>~artist~title</tt> or <tt>musicbrainz_track_id</tt>
tr: <tt>~artist~title</tt> veya <tt>musicbrainz_track_id</tt> gibi QL etiketi ifadelerini kabul eder

en: _Group duplicates by:
tr: _Yinelenenleri şuna göre gruplandır:

en: Duplicate Key
tr: Yinelenen Anahtar

en: Remove _Whitespace
tr: _Beyaz Boşlukları Kaldır

en: Remove _Diacritics
tr: _Aksanları Kaldır

en: Remove _Punctuation
tr: _Noktalama İşaretlerini Kaldır

en: Case _Insensitive
tr: Büyük/Küçük Harf _Duyarsız

en: Matching options
tr: Eşleme seçenekleri

note: Create a dialog.
en: Edit Playcount
tr: Çalma Sayısını Düzenle

en: Edit a song's <tt>~#playcount</tt> and <tt>~#skipcount.</tt>
    
    When multiple songs are selected, counts will be incremented, rather than set.
    
    When setting a song's <tt>~#playcount</tt> to 0, the <tt>~#lastplayed</tt> and <tt>~#laststarted</tt> entries will be cleared. However, when setting a 0-play song to a positive play count, no play times will be created.
tr: Bir şarkının <tt>~#playcount</tt> ve <tt>~#skipcount</tt>'unu düzenleyin.
    
    Birden fazla şarkı seçildiğinde, sayılar ayarlanmak yerine artırılacaktır.
    
    Bir şarkının <tt>~#playcount</tt> değerini 0 olarak ayarlarken, <tt>~#lastplayed</tt> ve <tt>~#laststarted</tt> girdileri temizlenir. Ayrıca hiç çalınmamış bir şarkıyı pozitif çalma sayısına ayarlarken, hiçbir çalma süresi oluşturulmaz.

en: Play Count
tr: Çalma Sayısı

en: Skip Count
tr: Atlama Sayısı

en: Multiple files selected.
tr: Birden fazla dosya seçildi.

en: Counts will be incremented.
tr: Sayılar artırılacaktır.

en: Edit Embedded Images
tr: Gömülü Resimleri Düzenle

en: Adds, removes or replaces embedded images.
tr: Gömülü resimleri ekler, kaldırır veya değiştirir.

en: _Embed
tr: _Göm

en: Choose image to embed in the %d track | Choose image to embed in %d tracks
tr[0]: %d parçaya gömmek için resim seçin
tr[1]: %d parçaya gömmek için resim seçin

en: _Remove all Images
tr: _Bütün Resimleri Kaldır

en: _Embed Current Image
tr: G_eçerli Resmi Göm

en: _Choose Image…
tr: _Resim Seç…

en: Set Exact Rating
tr: Kesin Derecelendirmeyi Ayarla

en: Allows setting the rating of songs with a number.
tr: Şarkıların derecelendirmesini sayıyla ayarlamasına izin verir.

en: Please give your desired rating on a scale from 0.0 to 1.0
tr: Lütfen istediğiniz puanı 0.0 ile 1.0 arasında verin

en: Filter on Any Tag
tr: Herhangi Bir Etikette Süz

en: Creates a search query based on tags of the selected songs.
tr: Seçilen şarkıların etiketlerine göre arama sorgusu oluşturur.

en: Filter on Directory
tr: Dizinde Süz

en: Filters on directory in a new browser window.
tr: Yeni tarayıcı penceresinde dizinde filtreler.

en: Acoustic Fingerprint Lookup
tr: Akustik Parmak İzi Arama

en: Looks up song metadata through acoustic fingerprinting.
tr: Akustik parmak izi yoluyla şarkı üstverilerini arar.

en: Submit Acoustic Fingerprints
tr: Akustik Parmak İzlerini Gönder

en: Generates acoustic fingerprints using chromaprint and submits them to acoustid.org.
tr: Chromaprint kullanarak akustik parmak izleri oluşturur ve bunları acoustid.org'a gönderir.

en: API Key Missing
tr: API Anahtarı Eksik

en: You have to specify an acoustid.org API key in the plugin preferences before you can submit fingerprints.
tr: Parmak izi gönderebilmeniz için eklenti tercihlerinde acoustid.org API anahtarı belirtmeniz gerekir.

en: Request API key
tr: API anahtarı iste

en: API _key:
tr: API _anahtarı:

en: AcoustID Web Service
tr: AcoustID Web Hizmeti

en: Queued
tr: Kuyruğa Eklendi

en: Analyzing
tr: Çözümleniyor

en: Lookup
tr: Ara

en: Write
tr: Yaz

note: Translators: album release ID
en: Release
tr: Yayımlama

en: Write MusicBrainz tags
tr: MusicBrainz etiketlerini yaz

en: Group by directory
tr: Dizine göre grupla

en: Album Mode
tr: Albüm Kipi

en: Write album related tags and try to reduce the number of different album releases
tr: Albümle ilgili etiketler yazın ve farklı albüm yayınlarının sayısını azaltmaya çalışın

en: Generating fingerprints:
tr: Parmak izi oluşturma:

en: _Details
tr: _Ayrıntılar

en: _Submit
tr: _Gönder

en: Songs either need a <i><b>musicbrainz_trackid</b></i>, or <i><b>artist</b></i> / <i><b>title</b></i> / <i><b>album</b></i> tags to get submitted.
tr: Şarkıların gönderilebilmesi için <i><b>musicbrainz_trackid</b></i> ya da <i><b>sanatçı</b></i> / <i><b>başlık</b></i> / <i><b>albüm</b></i> etiketlerine ihtiyaç vardır.

en: Fingerprints:
tr: Parmak İzleri:

en: Songs with MBIDs:
tr: MBID'li Şarkılar:

en: Songs with sufficient tags:
tr: Yeterli etikete sahip şarkılar:

en: Songs to submit:
tr: Gönderilecek şarkılar:

en: Done. %(to-send)d/%(all)d songs to submit.
tr: Tamamlandı. %(to-send)d/%(all)d şarkı gönderilecek.

en: Submitting fingerprints:
tr: Parmak izi gönderiliyor:

en: Submitting…
tr: Gönderiliyor…

en: Update Tags in Files
tr: Dosyalardaki Etiketleri Güncelle

en: Update modified tags in files. This will ensure play counts and ratings are up to date.
tr: Dosyalardaki değiştirilen etiketleri güncelle. Bu, çalma sayıları ve puanların güncellenmesini sağlar.

en: Export to HTML
tr: HTML'ye aktar

en: Exports the selected song list to HTML.
tr: Seçilen şarkı listesini HTML dosyasına aktarır.

en: Send to iFP
tr: iFP'ye Gönder

en: Uploads songs to an iRiver iFP device.
tr: Şarkıları bir iRiver iFP aygıtına yükler.

en: No iFP device found
tr: iFP aygıtı bulunamadı

en: Unable to contact your iFP device. Check that the device is powered on and plugged in, and that you have ifp-line (http://ifp-driver.sf.net) installed.
tr: iFP aygıtıyla bağlantı kurulamıyor. Aygıtın açık ve takılı olduğunu ve ifp-line (http://ifp-driver.sf.net) yüklü olduğunu denetleyin.

en: Uploading %(current)d/%(total)d
tr: %(current)d/%(total)d yükleniyor

en: Unable to upload %s.The device may be out of space, or turned off.
tr: %s yüklenemiyor. Aygıtta yer kalmamış veya kapalı olabilir.

en: Error uploading
tr: Yüklenme hatası

note: Could be made configurable in the future, but these likely suffice "tag1 tag2" will result in only tag1 and tag2 being exported * means all tags (so tags like 'title' and internal (user data) "tags" like ~#added) * tag1 tag2 means all except tag1 and tag2
en: Export User Data
tr: Kullanıcı Verisini Dışa Aktar

en: Export Tags
tr: Etiketleri Dışa Aktar

en: Export Tags and User Data
tr: Etiketleri ve Kullanıcı Verisini Dışa Aktar

en: Export File Stems and User Data
tr: Dosya Gövdelerini ve Kullanıcı Verilerini Dışa Aktar

en: Export File Stems and Tags
tr: Dosya Gövdelerini ve Etiketleri Dışa Aktar

en: Export File Stems, Tags and User Data
tr: Dosya Gövdelerini, Etiketleri ve Kullanıcı Verilerini Dışa Aktar

en: Import / Export
tr: İçe / Dışa Aktar

en: Imports and exports tags and track user data.
tr: Etiketler ve parça kullanıcı verisini içe ve dışa aktarır.

en: Further information
tr: İlave bilgiler

en: The term 'track user data' includes the playlists in which the selected tracks are and the following metadata:
    
    %s
    
    Be aware that whatever you chose to export will be imported. If you exported the file stems (file names without extension), then, on import, the selected files will be renamed.
    
    After exporting an album you can import the data into another version of the album. Order and number of tracks can be different. The plugin matches the exported data to the new tracks, even if the names of the tracks are slightly different. The automatic matching is not always correct, so it is better to not reduce the following similarity values too much.
tr: Burada kullanılan 'parça kullanıcı verisi' ifadesi, seçilen şarkıların bulunduğu çalma listelerini ve aşağıdaki üstverileri içerir:
    
    %s
    
    Dışa aktarmak için her ne seçtiyseniz içe aktarılacağını unutmayın. Eğer dosya köklerini (uzantısız dosya adlarını) dışa aktardıysanız, o halde, içe aktarmada, seçilen dosyalar yeniden adlandırılacak.
    
    Bir albümü dışa aktarmadan sonra veriyi albümün başka bir sürümüne içe aktarabilirsiniz. Parçaların sıralaması ve sayısı farklı olabilir. Eklenti, dışa aktarılan veriyi yeni parçalarla eşleştirir; parçaların adları çok az farklı olsa bile. Otomatik eşleştirme her zaman doğru olmaz, yani aşağıdaki benzerlik değerlerini çok fazla azaltmamak daha iyidir.

en: User interaction on import
tr: İçe aktarmada kullanıcı etkileşimi

en: Require confirmation if number of tracks differs
tr: Parça sayısı farklıysa onay iste

en: Require confirmation if number of albums differs
tr: Albüm sayısı farklıysa onay gerektir

en: Percentage below which the user will have to manually check and optionally change which track is matched with which.
tr: Kullanıcının hangi parçanın hangisiyle eşleştiğini elle denetlemesi ve isteğe bağlı olarak değiştirmesi gereken yüzde.

en: Track similarity:
tr: Parça benzerliği:

en: Album similarity:
tr: Albüm benzerliği:

en: Export files
tr: Dosyaları dışa aktar

en: Write pretty and clear JSON (slower)
tr: Güzel ve net JSON yaz (daha yavaş)

en: Delete export files after they've been imported
tr: Dışa aktarılan dosyaları içe aktardıktan sonra sil

en: Import
tr: İçe Aktar

en: Open Export Directory
tr: Dışa Aktarma Dizinini Aç

en: Discs
tr: Diskler

en: Tracks
tr: Parçalar

en: Artist(s)
tr: Sanatçı(lar)

en: End of path
tr: Yolun sonu

en: Match Albums
tr: Albümleri Eşle

en: Continue
tr: Devam et

en: Nothing to import
tr: İçe aktaracak hiçbir şey yok

en: You have to export something before you can import.
tr: Bir şeyi içe aktarabilmeniz için önce dışa aktarmanız gerekir.

en: The index was corrupt.
tr: Dizin bozuk.

en: Couldn't parse JSON in %s
tr: %s içinde JSON ayrıştırılamadı

en: Couldn't read %s
tr: %s okunamadı

en: File name
tr: Dosya adı

en: Match Tracks
tr: Parçaları Eşleştir

en: Updating chart list.
tr: Grafik listesi güncelleniyor.

note: No charts to fetch, no update scheduled.
en: Already up-to-date.
tr: Zaten güncel.

en: Fetching chart for week of %s.
tr: %s haftası için grafik getiriliyor.

en: Sync complete.
tr: Eşitleme tamam.

en: Error during sync (%s)
tr: Eşitleme sırasında hata (%s)

en: Last.fm Sync
tr: Last.fm Eşitleme

en: Updates your library's statistics from your Last.fm profile.
tr: Kitaplık istatistiklerinizi Last.fm profilinizden günceller.

en: _Username:
tr: K_ullanıcı adı:

en: Create Sort Tags
tr: Sıralama Etiketleri Oluştur

en: Converts album and artist names to sort names, poorly.
tr: Albüm ve sanatçı adlarını kısa adlara dönüştür, kabaca.

en: Export as M3U / PLS Playlist File
tr: M3U / PLS Çalma Listesi Olarak Dışa Aktar

en: Exports songs to an M3U or PLS playlist.
tr: Şarkıları bir M3U veya PLS çalma listesine aktarır.

en: Use relative paths
tr: Bağıl yolları kullan

en: Use absolute paths
tr: Tam yolları kullan

en: Writing to %s failed.
tr: %s adresine yazma işlemi başarısız oldu.

note: Translators: Plugin name
en: Rescan Songs
tr: Şarkıları Yeniden Tara

en: Checks for file changes and reloads / removes the songs if needed.
tr: Dosya değişikliklerini denetler ve gerekirse şarkıları yeniden yükler / kaldırır.

en: Rescan songs
tr: Şarkıları yeniden tara

en: ReplayGain Analyzer
tr: ReplayGain Çözümleyici

[ctx: track/title]
note: Translators: Combined track number/title column heading
en: Track
tr: Parça

en: Progress
tr: Süreç

en: Gain
tr: Kazanç

en: Peak
tr: Tepe Noktası

en: There is %(to-process)s album to update (of %(all)s) | There are %(to-process)s albums to update (of %(all)s)
tr[0]: Güncellenecek <b>%(to-process)s</b> albüm var (toplama oranı %(all)s)
tr[1]: Güncellenecek <b>%(to-process)s</b> albüm var (toplama oranı %(all)s)

en: Analyzes and updates <a href="%(rg_link)s">ReplayGain</a> information, using GStreamer. Results are grouped by album.
tr: <a href="%(rg_link)s">Tekrarlama Kazancı</a> bilgisini GStreamer kullanarak çözümler ve günceller. Sonuçlar albüme göre gruplanır.

en: always
tr: her zaman

en: if <b>any</b> RG tags are missing
tr: eğer <b>herhangi bir</b> RG etiketi eksikse

en: if <b>album</b> RG tags are missing
tr: eğer <b>albüm</b> RG etiketleri eksikse

en: _Process albums:
tr: Al_bümleri işle:

note: Server settings Frame
en: Existing Tags
tr: Varolan Etiketler

en: Split Tags
tr: Etiketleri Ayır

en: Splits the disc number from the album and the version from the title at the same time.
tr: Disk numarasını albümden ve sürümü başlıktan aynı zamanda ayırır.

en: Split Album
tr: Albümü Ayır

en: Split out disc number.
tr: Disk numarasını ayır.

en: n/a
tr: yok

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Tap
tr: Tık

en: Tap BPM
tr: BPM'ye tıklayın

en: 🥁 Tap BPM for the selected song.
tr: 🥁 Seçilen şarkı için BPM'a tıklayın.

en: Website Search
tr: Web Sitesi Ara

en: Searches your choice of website using any song tags.
    Supports patterns e.g. %(pattern)s.
tr: Herhangi bir şarkı etiketini kullanarak seçtiğiniz web sitesini arar.
    Kalıpları destekler, örneğin %(pattern)s.

en: Search URL patterns
tr: URL kalıplarını ara

en: Edit search URLs
tr: URL aramayı düzenle

note: Add link to editor
en: Configure Searches…
tr: Aramaları Yapılandır…

en: Search Tag in Wikipedia
tr: Etiketi Wikipedia'da Ara

en: Opens a browser window with the Wikipedia article on the selected song's corresponding tag.
tr: Seçilen şarkıya uygun olan etikette Wikipedia makalesi ile bir tarayıcı penceresi açar.

en: Search at %(website)s
tr: %(website)s üzerinde ara

en: Edit Tags
tr: Etiketleri Düzenle

en: Search failed
tr: Arama başarısız

en: Tag "%s" not found.
tr: "%s" etiketi bulunamadı.

note: then (try to) load all new files
en: Library
tr: Kitaplık

en: Checking mount points
tr: Bağlama yerleri denetleniyor

en: Scanning library
tr: Kitaplık taranıyor

en: Scanning %s
tr: %s taranıyor

en: Loading files
tr: Dosyalar yükleniyor

en: Moving library files
tr: Kitaplık dosyaları taşınıyor

en: Removing library files
tr: Kitaplık dosyaları kaldırılıyor

en: Adding watches for %s
tr: %s için saatler ekleniyor

en: No library songs found in legacy playlist %(filename)r (of size %(size).1f kB).
tr: Eski çalma listesi %(filename)r içinde ( %(size).1f kB boyutunda) kitaplık şarkısı bulunamadı.

en: Have you changed library root dir(s), but not this playlist?
tr: Kütüphane kök dizinini/dizinlerini değiştirdiniz ama bu çalma listesini değiştirmediniz mi?

en: %d playlist failed to convert | %d playlists failed to convert
tr[0]: %d çalma listesi dönüştürülemedi
tr[1]: %d çalma listesi dönüştürülemedi

en: Music player and music library manager
tr: Müzik çalar ve müzik kitaplığı yönetici

en: Failed to load file: %r
tr: Bu dosya yüklenemedi: %r

en: List tags
tr: Etiketleri sırala

en: Print terse output
tr: Ekrana zarif çıktı yazdır

en: Columns to display and order in terse mode (%s)
tr: Zarif kipte görüntülenecek ve sıralanacak sütunlar (%s)

en: Also list programmatic tags
tr: Programatik etiketleri de listele

en: Not enough arguments
tr: Yeterli olmayan değişken

en: Too many arguments
tr: Çok fazla argüman

en: Description
tr: Açıklama

en: Value
tr: Değer

en: List all common tags
tr: Bütün genel etiketleri sırala

en: Copy tags from one file to another
tr: Etiketleri bir dosyadan diğerine kopyala

en: Show changes, don't apply them
tr: Değişiklikleri göster, uygulama

en: Skip tags that can't be written
tr: Yazılamayan etiketleri atla

en: Can't copy tag {tagname} to file: {filename}
tr: {tagname} etiketi bu dosyaya kopyalanamıyor: {filename}

en: Edit tags in a text editor
tr: Etiketleri, etiket düzenleyicide düzenle

en: Editing aborted
tr: Düzenleme iptal edildi

en: Starting text editor '%(editor-name)s' failed.
tr: '%(editor-name)s' metin düzenleyiciyi başlatma başarısız.

en: No changes detected
tr: Değişiklik saptanmadı

en: Set a tag and remove existing values
tr: Bir etiket ayarla ve mevcut değerleri kaldır

en: Can not set %(tag)r for %(format)s file %(file)r
tr: "%(file)r" %(format)s dosyası için %(tag)r ayarlanamıyor

en: Remove tags
tr: Etiketleri kaldır

en: Value is a regular expression
tr: Değer bir düzenli ifade

en: Remove all tags
tr: Bütün etiketleri kaldır

en: Can't combine '--all' with '--regexp'
tr: '--all' soneki '--regexp' ile birleştirilemez

en: Can't remove {tagname} from {filename}
tr: {filename} dosyasından {tagname} etiketi kaldırılamıyor

en: Remove a tag value
tr: Etiket değerini kaldır

en: Add a tag value
tr: Etiket değeri ekle

en: Can not set %r
tr: %r ayarlanamıyor

en: List file information
tr: Dosya bilgilerini listele

en: Set the provided image as primary embedded image and remove all other embedded images
tr: Sağlanan resmi öncelikli gömülü resim olarak ayarla ve diğer bütün gömülü resimleri kaldır

en: Failed to load image file: %r
tr: Bu resim dosyası yüklenemedi: %r

en: Image editing not supported for %(file_name)s (%(file_format)s)
tr: %(file_format)s dosyası %(file_name)s için resim düzenleme desteklenmiyor

en: Remove all embedded images
tr: Bütün gömülü resimleri kaldır

en: Extract embedded images to %(filepath)s
tr: Gömülü resimleri %(filepath)s adresine çıkart

en: Path to where the images will be saved to (defaults to the working directory)
tr: Resimlerin kaydedileceği yol (varsayılan olarak çalışma dizini)

en: Rename files based on tags
tr: Dosyaları etiketlere bağlı olarak yeniden adlandır

en: Fill tags based on the file path
tr: Etiketleri dosya yoluna bağlı olarak doldur

en: File
tr: Dosya

en: Fill tracknumbers for all files
tr: Bütün dosyalar için parça numaralarını doldur

en: Print tags based on the given pattern
tr: Etiketleri verilen kalıba bağlı olarak ekrana yazdır

en: Display help information
tr: Yardım bilgilerini göster

en: '%(column-id)s' is not a valid column name (%(all-column-ids)s).
tr: '%(column-id)s' geçerli bir sütun adı değil (%(all-column-ids)s).

en: _Unknown
tr: _Bilinmeyen

en: In Order
tr: Sırayla

en: _In Order
tr: _Sırayla

en: Random
tr: Rastgele

en: _Random
tr: _Rastgele

en: Prefer higher rated
tr: Yüksek puanlıyı tercih et

en: Prefer _higher rated
tr: _Yüksek puanlıyı tercih et

en: Repeat this track
tr: Bu parçayı tekrarla

en: Repeat _this track
tr: Bu parçayı _tekrarla

en: Repeat all
tr: Hepsini tekrarla

en: Repeat _all
tr: Hepsini _tekrarla

en: One song
tr: Bir şarkı

en: One _song
tr: Bir _şarkı

en: Stream
tr: Akış

en: Buffering
tr: Ara Belleğe Alınıyor

en: Could not create GStreamer pipeline (%s)
tr: GStreamer iletişim hattı oluşturulamadı (%s)

en: No GStreamer element found to handle media format
tr: Ortam biçimini işleyecek GStreamer unsuru bulunamadı

en: Media format: %(format-description)s
tr: Ortam biçimi: %(format-description)s

en: GStreamer plugin '%(name)s' could not be initialized
tr: GStreamer eklentisi '%(name)s' başlatılamadı

en: The GStreamer output pipeline used for playback. Leave blank for the default pipeline. If the pipeline contains a sink, it will be used instead of the default one.
tr: Çalma için kullanılan GStreamer çıktı iletişim hattı. Varsayılan iletişim hattı için boş bırakın. İletişim hattının bir alış noktası içermesi halinde, bu hat varsayılanın yerine kullanılacaktır.

en: _Output pipeline:
tr: _Çıkış iletişim hattı:

note: Translators: s = seconds
en: %.1f s
tr: %.1f sn

en: _Buffer duration:
tr: Ara _belleğe alma süresi:

en: Disable _gapless playback
tr: Aralıksız _çalmayı devre dışı bırak

en: Disabling gapless playback can avoid track changing problems with some GStreamer versions
tr: Aralıksız çalmayı devre dışı bırakmak, bazı GStreamer sürümleri ile olan parça değiştirme sorunlarını önleyebilir

en: Use JACK for playback if available
tr: Eğer uygunsa çalma için JACK kullan

en: Uses `jackaudiosink` for playbin sink if it can be detected
tr: Tespit edilebilirse playbin havuzu için `jackaudiosink` kullanır

en: Auto-connect to JACK output devices
tr: JACK çıkış aygıtlarına otomatik bağlan

en: Tells `jackaudiosink` to auto-connect
tr: `jackaudiosink` e otomatik bağlanmasını söyler

en: No GStreamer audio sink found. Tried: %s
tr: GStreamer ses alış noktası bulunamadı. Bu denendi: %s

en: Invalid GStreamer output pipeline
tr: Geçersiz GStreamer çıkış iletişim hattı

en: Unable to create audio output
tr: Ses çıkışı yaratılamadı

en: The audio device %r was not found. Check your Xine settings in ~/.quodlibet/config.
tr: Ses aygıtı %r bulunamadı. ~/.quodlibet/config dosyasındaki Xine ayarlarınızı kontrol edin.

en: Couldn't find module '{module}'. Perhaps you need to install the package?
tr: '{module}' modülü bulunamadı. Acaba paket yüklemeniz gerekiyor olabilir mi?

en: Couldn't find GStreamer element '{element}'.
tr: GStreamer elemanı '{element}' bulunamadı.

en: Please visit the Plugins window to set ListenBrainz up. Until then, listens will not be submitted.
tr: ListenBrainz'i ayarlamak için lütfen Eklentiler penceresini ziyaret edin. O zamana kadar dinlemeler gönderilmeyecek.

en: Too many consecutive submission failures (%d). Setting to offline mode. Please visit the Plugins window to reset ListenBrainz. Until then, listens will not be submitted.
tr: Çok fazla ardışık gönderim hatası (%d). Çevrimdışı kipe ayarlanıyor. ListenBrainz'i sıfırlamak için lütfen Eklentiler penceresini ziyaret edin. O zamana kadar dinlemeler gönderilmeyecek.

en: ListenBrainz Submission
tr: ListenBrainz Gönderimi

en: Submit listens to ListenBrainz.
tr: Dinlemeleri ListenBrainz'e gönderin.

en: User _token:
tr: Kullanıcı _belirteci:

en: T_ags:
tr: Etike_tler:

en: List of tags to include in the submission. Comma-separated, use double-quotes if necessary.
tr: Gönderimde içerilecek etiketlerin listesi. Virgülle ayrılmış, gerekirse çift tırnak işareti kullanın.

en: Songs matching this filter will not be submitted.
tr: Bu süzgeçle eşleşen şarkılar gönderilmeyecek.

en: Run the plugin "%(name)s" on %(count)s playlist? | Run the plugin "%(name)s" on %(count)s playlists?
tr[0]: "%(name)s" eklentisi %(count)s çalma listesinde çalışsın mı?
tr[1]: "%(name)s" eklentisi %(count)s çalma listesinde çalışsın mı?

en: _Run Plugin
tr: _Eklenti Çalıştır

en: Usage
tr: Kullanım

note: Translators: Refers to the beginning of the playing song.
en: Beginning
tr: Baş

en: N/A
tr: Yok

en: Time
tr: Süre

en: Bookmark Name
tr: Yer İmi Adı

en: MM:SS
tr: DD:SS

en: Bookmarks
tr: Yer İmleri

en: _Filters
tr: _Süzgeçler

en: Recently _Played
tr: Son _Çalınan

en: Recently _Added
tr: Son _Eklenen

en: All _Songs
tr: Bütün _Şarkılar

en: On Current _Genre(s)
tr: _Geçerli Tür(ler)de

en: On Current _Artist(s)
tr: Geçerli _Sanatçı(lar)da

en: On Current Al_bum
tr: Geçerli Al_bümde

en: Random _Genre
tr: Rastgele Müzik _Türü

en: Random _Artist
tr: Rastgele _Sanatçı

en: Random Al_bum
tr: _Rastgele Albüm

en: The 40 songs you've played most (more than 40 may be chosen if there are ties)
tr: En çok çaldığınız 40 şarkı (eşitlik varsa 40'tan fazla olabilir)

en: _Name:
tr: _Ad:

en: _Value:
tr: _Değer:

en: Saved Values
tr: Kayıtlı Değerler

en: Edit saved values…
tr: Kayıtlı değerleri düzenle…

en: Auto_matic
tr: Oto_matik

en: _Track Mode
tr: _Parça Kipi

en: _Album Mode
tr: _Albüm Kipi

note: Translators: player state, no action
en: _Mute
tr: _Sustur

en: _Replay Gain Mode
tr: _Replay Gain Kipi

note: Translators: New Command/Entry/Item/...
en: New %s
tr: Yeni %s

en: (unknown)
tr: (bilinmeyen)

en: _Add…
tr: _Ekle…

en: _Edit
tr: _Düzenle

en: Tag expression
tr: Etiket ifadesi

en: Tag expression e.g. people:real or ~album~year
tr: Etiket ifadeleri, örn people:real ya da ~album~year

en: Enter new tag
tr: Yeni etiket girin

en: Edit tag expression
tr: Etiket ifadesini düzenle

en: Files:
tr: Dosyalar:

en: The selected songs will be removed from the library and their files deleted from disk.
tr: Seçilen şarkılar kitaplıktan kaldırılacak ve dosyaları diskten silinecek.

en: The selected files will be deleted from disk.
tr: Seçilen dosyalar diskten silinecek.

en: Delete %(file_count)d file permanently? | Delete %(file_count)d files permanently?
tr[0]: %(file_count)d dosya kalıcı olarak silinsin mi?
tr[1]: %(file_count)d dosya kalıcı olarak silinsin mi?

en: _Delete Files
tr: _Dosyaları Sil

en: The selected songs will be removed from the library and their files moved to the trash.
tr: Seçilen şakılar kitaplıktan kaldırılacak ve dosyaları çöpe taşınacak.

en: The selected files will be moved to the trash.
tr: Seçilen dosyalar çöpe taşınacak.

en: Move %(file_count)d file to the trash? | Move %(file_count)d files to the trash?
tr[0]: %(file_count)d dosya çöpe taşınsın mı?
tr[1]: %(file_count)d dosya çöpe taşınsın mı?

en: _Move to Trash
tr: _Çöpe Taşı

en: Moving %(current)d/%(total)d.
tr: %(current)d/%(total)d Taşınıyor.

en: Unable to move to trash
tr: Çöpe taşınamadı

en: Moving one or more files to the trash failed.
tr: Bir veya daha fazla dosya çöpe taşınamadı.

en: Deleting %(current)d/%(total)d.
tr: %(current)d/%(total)d siliniyor.

en: Unable to delete files
tr: Dosyalar silinemedi

en: Deleting one or more files failed.
tr: Bir veya daha fazla dosya silinemedi.

en: Browser
tr: Tarayıcı

en: Downloading files
tr: Dosyalar indiriliyor

en: missing from %d song | missing from %d songs
tr[0]: %d şarkıda eksik
tr[1]: %d şarkıda eksik

en: different across %d song | different across %d songs
tr[0]: %d şarkıda farklı
tr[1]: %d şarkıda farklı

en: Split into _Multiple Values
tr: Birden fazla değelere _böl

en: Split Disc out of _Album
tr: Diski _Albümden ayır

en: Split _Version out of Title
tr: _Sürümü addan ayır

en: Split Arranger out of Ar_tist
tr: Aranjörü _Sanatçıdan ayır

en: Split _Performer out of Artist
tr: _Seslendireni Sanatçıdan ayır

en: Split _Performer out of Title
tr: _Seslendireni Başlıktan ayır

en: Split _Originalartist out of Title
tr: _Originalartist'i başlıktan ayır

en: Add a Tag
tr: Etiket ekle

en: _Tag:
tr: _Etiket:

en: Show _programmatic tags
tr: _Programatik etiketleri göster

en: Access all tags, including machine-generated ones e.g. MusicBrainz or Replay Gain tags
tr: Makine tarafından oluşturulanlar da dahil olmak üzere tüm etiketlere eriş, ör. MusicBrainz veya Replay Gain etiketleri

en: Show _multi-line tags
tr: _Çok satırlı etiketleri göster

en: Show potentially multi-line tags (e.g 'lyrics') here too
tr: Olası çok satırlı etiketleri (örneğin 'şarkı sözleri') burada da göster

[ctx: edittags]
note: Translators: Revert button in the tag editor
en: _Revert
tr: _Geri Al

[ctx: edittags]
note: Translators: Save button in the tag editor
en: _Save
tr: _Kaydet

en: _Configure
tr: _Yapılandır

en: _Split Tag
tr: _Etiketi Ayır

en: _Copy Value(s)
tr: Dğer(ler)i _Kopyala

en: Unable to add tag
tr: Etiket eklenemedi

en: Unable to add %s
tr: %s eklenemedi

en: The files currently selected do not support multiple values for %s.
tr: Seçilen dosyalar %s için çoklu değeri desteklemiyor.

note: Can't add the new tag.
en: Invalid tag | Invalid tags
tr[0]: Geçersiz etiket
tr[1]: Geçersiz etiketler

en: Invalid tag %s
    
    The files currently selected do not support editing this tag. | Invalid tags %s
    
    The files currently selected do not support editing these tags.
tr[0]: %s etiketi geçersiz
    
    Seçili dosyalar bu etiketi değiştirmeyi desteklemiyor.
tr[1]: %s etiketleri geçersiz
    
    Seçili dosyalar bu etiketleri değiştirmeyi desteklemiyor.

en: Invalid value
tr: Geçersiz değer

en: Invalid value: %(value)s
    
    %(error)s
tr: Geçersiz değer: %(value)s
    
    %(error)s

en: Tag may not be accurate
tr: Etiket doğru olmayabilir

en: %(file-name)s changed while the program was running. Saving without refreshing your library may overwrite other changes to the song.
tr: %(file-name)s program çalışıyorken değişti. Kitaplığı yenilemeden kaydetmek arada yapılan değişiklikleri yokedebilir.

en: Unable to save song
tr: Şarkı kaydedilemedi

en: Saving %(file-name)s failed.The file may be read-only, corrupted, or you do not have permission to edit it.
tr: %(file-name)s kaydedilemedi. Dosya salt okunur olabilir, bozuk olabilir veya sizin dosyayı değiştirme izniniz olmayabilir.

en: _More options…
tr: _Daha çok seçenek…

en: _Undo
tr: _Geri al

en: _Redo
tr: _Yinele

en: _About
tr: H_akkında

en: _Check for Updates…
tr: Gün_cellemeleri Denetle…

en: _Plugins
tr: _Eklentiler

en: %(title)s and %(count)s more | %(title)s and %(count)s more
tr[0]: %(title)s ve %(count)s tane daha
tr[1]: %(title)s ve %(count)s tane daha

en: Ex Falso Preferences
tr: Ex Falso Ayarları

en: Folders
tr: Klasörler

en: _New Folder…
tr: Ye_ni Klasör…

en: _Select all Sub-Folders
tr: _Bütün Alt Klasörleri Seç

en: New Folder
tr: Yeni Klasör

en: Enter a name for the new folder:
tr: Yeni klasör için ad girin:

en: Unable to create folder
tr: Klasör oluşturulamadı

en: Unable to delete folder
tr: Klasör silinemedi

en: Songs
tr: Şarkılar

note: Translators: As in "by Artist Name"
en: by %s
tr: %s eseri

en: Disc %s
tr: Disk %s

en: Track %s
tr: Parça %s

en: Current _Song
tr: Geçerli _Şarkı

en: _Edit Display…
tr: Görünümü Düz_enle…

en: No songs are selected.
tr: Seçili şarkı yok.

en: No Songs
tr: Şarkı Yok

en: Information
tr: Bilgi

en: Lyrics
tr: Şarkı Sözleri

en: Produced by %s
tr: Yapımcı %s

en: artist
tr: sanatçı

en: artists
tr: sanatçılar

note: for backwards compat
en: performers
tr: seslendirenler

en: Never
tr: Hiçbir Zaman

en: %(n)d time | %(n)d times
tr[0]: %(n)d defa
tr[1]: %(n)d defa

en: added
tr: eklendi

en: last played
tr: en son çalındı

en: plays
tr: defa çalındı

en: skips
tr: defa geçildi

en: rating
tr: puan

en: path
tr: yol

en: length
tr: uzunluk

en: format
tr: biçim

en: codec
tr: çözücü

en: encoding
tr: kodlama

en: bitrate
tr: bit oranı

en: file size
tr: dosya boyutu

en: modified
tr: değiştirildi

en: Additional
tr: İlave

en: %d selected | %d selected
tr[0]: %d tane seçili
tr[1]: %d tane seçili

en: Track unavailable
tr: Parça yok

en: %d song with no album | %d songs with no album
tr[0]: %d tane albümsüz şarkı
tr[1]: %d tane albümsüz şarkı

en: Selected Discography
tr: Seçili Diskografi

en: %d song with no artist | %d songs with no artist
tr[0]: %d sanatçısız şarkı
tr[1]: %d sanatçısız şarkı

en: albums
tr: albümler

en: Total length:
tr: Toplam uzunluk:

en: Total size:
tr: Toplam boyut:

en: Files
tr: Dosyalar

en: _View online
tr: _Çevrimiçi görüntüle

en: No lyrics found for this song.
tr: Bu şarkının sözleri bulunamadı.

en: Are you sure you want to remove all songs?
tr: Bütün şarkıları kaldırmak istediğinize emin misiniz?

en: The selected songs will be removed from the library.
tr: Seçilen şarkılar kitaplıktan kaldırılacak.

en: Unhide
tr: Açığa Çıkar

en: _Unhide
tr: _Açığa Çıkar

en: Check if the columns on the left side approximately match the ones on the right side. If they don't, you can change the order here (use _ for rows that shouldn't be matched):
tr: Sol taraftaki sütunların sağ taraftaki sütunlarla yaklaşık olarak eşleşip eşleşmediğini denetler. Değilse, burada sıralamayı değiştirebilirsiniz (eşleştirilmemesi gereken satırlar için _ kullanın):

en: Right side order:
tr: Sağ taraf sırası:

en: Discard tag changes?
tr: Etiket değişikliklerini gözardı et?

en: Tags have been changed but not saved. Save these files, or revert and discard changes?
tr: Etiketler değiştirildi ama kaydedilmedi. Dosyaları kaydetmek mi yoksa değişiklikleri gözardı etmek mi istersiniz?

en: _Revert
tr: _Geri Al

en: File exists
tr: Dosya zaten var

en: Replace %(file-name)s?
tr: %(file-name)s değiştirilsin mi?

en: _Replace File
tr: _Dosya Değiştir

en: Active tasks
tr: Görevleri etkinleştir

en: %d tasks running
tr: %d görev çalışıyor

en: Toggle shuffle mode
tr: Karıştırma kipini aç/kapat

en: Toggle repeat mode
tr: Tekrarlama kipini aç/kapat

en: Events
tr: Olaylar

en: Play Order
tr: Çalma Sırası

en: Editing
tr: Düzenleme

en: Renaming
tr: Yeniden adlandırma

en: Querying
tr: Sorgulanıyor

en: Covers
tr: Kapak Resimleri

en: Plugin Errors
tr: Eklenti Hataları

en: Any state
tr: Herhangi durum

en: Enabled
tr: Etkinleştirildi

en: Disabled
tr: Devre dışı

en: No category
tr: Kategori yok

en: Any category
tr: Herhangi kategori

en: No plugins found.
tr: Eklenti bulunamadı.

en: Plugins
tr: Eklentiler

en: Filter by plugin state / tag
tr: Eklenti durumuna / etiketine göre süz

en: Filter by plugin type
tr: Eklenti türüne göre süz

en: Filter by plugin name or description
tr: Eklenti adı veya tanımına göre süz

en: Show _Errors
tr: _Hataları Göster

en: _Disc
tr: _Disk

en: _Track
tr: _Parça

en: Grou_ping
tr: Gru_plama

en: _Artist
tr: _Sanatçı

en: Al_bum
tr: _Albüm

en: _Filename
tr: _Dosya adı

en: _Length
tr: _Uzunluk

en: _Jump to playing song automatically
tr: Çalan şarkıya otomatik olarak _atla

en: When the playing song changes, scroll to it in the song list
tr: Çalan şarkı değişince listede yeni şarkıya git

en: _Sort songs when tags are modified
tr: _Etiketler değiştirildiğinde şarkıları sırala

en: Automatically re-sort songs in the song list when tags are modified
tr: Etiketler değiştirildiğinde şarkıları şarkı listesinde otomatik tekrar sırala

en: Always allow sorting
tr: Her zaman sıralamaya izin ver

en: Allow sorting by column headers, even for playlists etc
tr: Oyun listeleri için bile, sütun başlıklarına göre sıralamaya izin ver

en: _Others:
tr: _Diğerleri:

note: Stock edit doesn't have ellipsis chars.
en: _Edit…
tr: Düz_enle…

en: Add or remove additional column headers
tr: İlave sütun başlıklarını ekle veya kaldır

en: Visible Columns
tr: Görünen Sütunlar

en: Title includes _version
tr: Başlık _sürümleri içersin

en: Album includes _disc subtitle
tr: Albüm _disk altyazısını içersin

en: Artist includes all _people
tr: _Sanatçı tüm kişileri içerir

en: Filename includes _folder
tr: Dosya adı _klasörleri içersin

en: Column Preferences
tr: Sütun Tercihleri

en: _Update Columns
tr: _Sütunları Güncelle

en: Apply current configuration to song list, adding new columns to the end
tr: Yeni sütunları sona ekleyerek geçerli yapılandırmayı şarkı listesine uygula

en: Song List
tr: Şarkı Listesi

en: Edit Columns
tr: Sütunları Düzenle

en: Duration totals
tr: Toplam süre

en: _Global filter:
tr: _Evrensel süzgeç:

en: Apply this query in addition to all others
tr: Diğerlerine ek olarak bu sorguyu uygula

[ctx: heading]
note: Translators: The heading of the preference group, no action
en: Search
tr: Ara

en: Browsers
tr: Tarayıcılar

note: Ratings
en: Confirm _multiple ratings
tr: Çoklu puanla_maları doğrula

en: Ask for confirmation before changing the rating of multiple songs at once
tr: Çoklu şarkıların puanlamalarını tek seferde değiştirmeden önce doğrulama iste

en: Enable _one-click ratings
tr: Tek tıkla p_uanlamaları etkinleştir

en: Enable rating by clicking on the rating column in the song list
tr: Şarkı listesindeki puanlama sütununa tıklayarak puanlamayı etkinleştir

en: Ratings
tr: Puanlar

note: Filename choice algorithm config
en: Prefer _embedded art
tr: Gömülü r_esim tercih et

en: Choose to use artwork embedded in the audio (where available) over other sources
tr: Sese gömülü resimleri (mümkün olduğunda) diğer kaynaklara göre kullanmayı seç

en: The album art image file(s) to use when available (supports wildcards). If you want to supply more than one, separate them with commas.
tr: Kullanılabilir olduğunda kullanılacak albüm kapağı resmi dosya(lar)ı (özel sembolleri destekler). Birden fazla temin etmek isterseniz virgül ile ayırınız.

en: _Preferred fixed image filename(s)
tr: _Tercih edilen sabit görüntü dosya ad(lar)ı

en: Album Art
tr: Albüm Kapağı

en: Playback
tr: Çalma

en: Output Configuration
tr: Çıktı Yapılandırması

en: If no Replay Gain information is available for a song, scale the volume by this value
tr: Bir şarkı için Replay Gain bilgisi yoksa, ses seviyesini bu değere göre ölçekle

en: _Fall-back gain:
tr: _Geri dönüş kazancı:

en: Scale volume for all songs by this value, as long as the result will not clip
tr: Sonuç kırpılmadığı sürece, bütün şarkıların ses seviyesini bu değere göre ölçekle

en: _Pre-amp gain:
tr: _Ön amfi kazancı:

en: _Enable Replay Gain volume adjustment
tr: _Replay Gain ses düzeltmesini etkinleştir

en: Replay Gain Volume Adjustment
tr: Replay Gain Ses Düzeltmesi

en: _Continue playback on startup
tr: _Başlangıçta çalmaya devam et

en: If music is playing on shutdown, automatically start playing on next startup
tr: Müzik çıkışta çalıyorsa, otomatik olarak sonraki başlangıçta çalınmaya başlar

en: _Default rating:
tr: _Varsayılan puanlama:

en: Rating _scale:
tr: _Puan ölçeği:

en: Bayesian Average factor (C) for aggregated ratings.
    0 means a conventional average, higher values mean that albums with few tracks will have less extreme ratings. Changing this value triggers a re-calculation for all albums.
tr: Birleştirilmiş puanlamalar için Bayesian Ortalama faktörü (C).
    0, geleneksel bir ortalama anlamına gelir, daha yüksek değerler, birkaç parça içeren albümlerin daha az aşırı puanlamaya sahip olacağı anlamına gelir. Bu değeri değiştirmek, tüm albümler için yeniden hesaplamayı tetikler.

en: _Bayesian averaging amount:
tr: _Bayes ortalama miktarı:

en: _Email:
tr: _E-posta:

en: Ratings and play counts will be saved in tags for this email address
tr: Puan ve çalma sayıları bu posta adresi için etiketlerde kaydedilecek

en: _Auto-save tag changes
tr: _Etiket değişikliklerini otomatik kaydet

en: Save changes to tags without confirmation when editing multiple files
tr: Çoklu dosya düzenlerken değişiklikleri doğrulamadan etiketlere kaydet

en: A set of separators to use when splitting tag values in the tag editor. The list is space-separated.
tr: Etiket düzenleyicide etiket değerleri bölündüğünde kullanılacak ayırıcı takımı. Liste, boşlukla ayılmıştır.

en: Split _tag on:
tr: Etiketi _şuna göre ayır:

en: A set of separators to use when extracting subtags from tags in the tag editor. The list is space-separated, and each entry must only contain two characters.
tr: Etiket düzenleyicide etiketlerden alt etiketleri çıkarırken kullanılacak ayırıcı takımı. Liste, boşlukla ayrılmıştır ve her bir girdi sadece iki karakter içermelidir.

en: Split _subtag on:
tr: Alt etiketleri şuna göre _ayır:

en: Tags
tr: Etiketler

en: Tag Editing
tr: Etiket Düzenleme

en: Updating for new ratings
tr: Yeni puanlar için güncelleniyor

en: _Scan Library
tr: Kitaplığı _Tara

en: Check for changes in your library
tr: Kitaplığınızdaki değişiklikleri denetle

en: Re_build Library
tr: Kitaplığı _Yeniden Derle

en: Reload all songs in your library. This can take a long time.
tr: Kitaplığınızdaki tüm şarkıları yeniden yükle. Bu uzun sürebilir.

en: Hidden Songs
tr: Gizli Şarkılar

en: Scan library _on start
tr: Başlangıçta kitaplığı _tara

en: _Watch directories for changes
tr: _Dizinleri değişiklikler için izle

en: Watch library directories for external file additions, deletions and renames.
tr: Harici dosya eklemeleri, silmeleri ve yeniden adlandırmaları için kitaplık dizinlerini izle.

en: Scan Directories
tr: Dizinleri Tara

en: %(title)s and %(count)d more | %(title)s and %(count)d more
tr[0]: %(title)s ve %(count)d tane daha
tr[1]: %(title)s ve %(count)d tane daha

en: Properties
tr: Özellikler

en: _Queue
tr: _Kuyruk

en: Clear Queue
tr: Kuyruğu Temizle

en: Disable queue - the queue will be ignored when playing
tr: Kuyruğu devre dışı bırak - çalma sırasında kuyruk yoksayılacak

en: Ephemeral
tr: Geçici

en: Remove songs from the queue after playing them
tr: Şarkıları, çaldıktan sonra kuyruktan kaldır

en: Persistent
tr: Sürekli

en: Keep songs in the queue after playing them
tr: Şarkıları, çalındıktan sonra kuyrukta tut

en: Mode
tr: Kip

en: Stop at End
tr: Bitişte Durdur

en: %(count)d song (%(time)s) | %(count)d songs (%(time)s)
tr[0]: %(count)d şarkı (%(time)s)
tr[1]: %(count)d şarkı (%(time)s)

en: _Browse Library
tr: Kitaplığı _Gez

en: Toggle queue visibility
tr: Kuyruk görünürlüğünü aç/kapat

en: Playback Error
tr: Çalma Hatası

en: Set up library directories?
tr: Kitaplık dizinleri ayarlansın mı?

en: You don't have any music library set up. Would you like to do that now?
tr: Kurulu bir müzik kitaplığınız yok. Şimdi kurmak ister misiniz?

en: _Not Now
tr: _Şimdi Değil

en: _Set Up
tr: _Kur

en: Unable to add songs
tr: Şarkılar eklenemedi

en: %s uses an unsupported protocol.
tr: %s desteklenmeyen iletişim kuralı kullanıyor.

en: _Jump to Playing Song
tr: Çalan Şarkıya _Atla

en: _File
tr: _Dosya

en: _Song
tr: _Şarkı

en: _View
tr: _Görünüm

en: _Browse
tr: _Gözat

en: _Control
tr: _Denetle

en: _Help
tr: _Yardım

en: _Add a Folder…
tr: Klasör _Ekle…

en: _Add a File…
tr: Dosya _Ekle…

en: _Add a Location…
tr: _Konum Ekle…

en: Edit Bookmarks…
tr: Yer İmlerini Düzenle…

en: Stop
tr: Durdur

en: Stop After This Song
tr: Bu Şarkıdan Sonra Dur

en: _Keyboard Shortcuts
tr: _Klavye Kısayolları

en: Online Help
tr: Çevrimiçi Yardım

en: Search Help
tr: Yardım Ara

en: Add a Location
tr: Konum Ekle

en: Enter the location of an audio file:
tr: Ses dosyasının konumunu gir:

en: Unable to add location
tr: Konum eklenemedi

en: %s is not a valid location.
tr: %s geçerli bir konum değil.

en: Add Music
tr: Müzik Ekle

en: _Add Folders
tr: Klasörler _Ekle

en: Music Files
tr: Müzik Dosyaları

en: _Add Files
tr: Dosyalar _Ekle

en: Are you sure you want to enqueue %d song? | Are you sure you want to enqueue %d songs?
tr[0]: %d şarkıyı kuyruğa almak istediğinizden emin misiniz?
tr[1]: %d şarkıyı kuyruğa almak istediğinizden emin misiniz?

en: _Enqueue
tr: _Kuyrukla

en: Are you sure you want to change the rating of all %d songs?
tr: Bütün %d şarkılarının puanlamasını değiştirmek istediğinize emin misiniz?

en: The saved ratings will be removed
tr: Kayıtlı puanlamalar kaldırılacak

en: _Remove Rating
tr: Puanı Kaldı_r

en: The rating of all selected songs will be changed to %s
tr: Seçilen şarkıların puanları %s olarak değiştirilecek

en: Change _Rating
tr: _Puanı Değiştir

en: Replace spaces with _underscores
tr: Boşlukları _altçizgi ile değiştir

en: Replace [semi]colon delimiting with hyphens
tr: Noktalı virgül veya virgül ile ayırmayı tire ile değiştir

en: e.g. "iv: allegro.flac" → "iv - allegro.flac"
tr: örn. "iv: allegro.flac" → "iv - allegro.flac"

en: Strip _Windows-incompatible characters
tr: _Windows'la uyumsuz karakterleri çıkart

en: Strip _diacritical marks
tr: _Düzeltme işaretlerini çıkart

en: Strip non-_ASCII characters
tr: _ASCII olmayan karakterleri çıkart

en: Use only _lowercase characters
tr: Sadece küçük harf_li karakterler kullan

en: Rename Files
tr: Dosyaları Yeniden Adlandır

en: _Preview
tr: _Önizle

en: File names
tr: Dosya adları

en: _Move album art
tr: _Albüm kapağını taşı

en: See '[albumart] filenames' config entry for image search strings
tr: Resim arama dizeleri için '[albüm resmi] dosya adları' yapılandırma girdisine bak

en: _Overwrite album art at target
tr: _Hedefteki albüm resmi üzerine yaz

en: _Remove empty directories
tr: Boş dizinleri _kaldır

en: Album art
tr: Albüm kapağı

en: New Name
tr: Yeni Ad

en: Unable to rename file
tr: Dosya yeniden adlandırılamadı

en: Renaming %(old-name)s to %(new-name)s failed. Possibly the target file already exists, or you do not have permission to make the new file or remove the old one.
tr: %(old-name)s dosyası %(new-name)s olarak yeniden adlandırılamadı. Yeni adla zaten bir dosya olabilir veya yeni bir dosya oluşturmak veya eskisini kaldırmak için izniniz olmayabilir.

en: Ignore _All Errors
tr: Tüm _Hataları Yoksay

note: Add stop/pause buttons. count = 0 means an indefinite number of steps.
en: _Stop
tr: _Durdur

en: _Continue
tr: _Devam Et

en: Path is not absolute
tr: Yol mutlak değil

en: The pattern
    	%s
    contains / but does not start from root. To avoid misnamed folders, root your pattern by starting it with / or ~/.
tr: Girdiğiniz %s kalıbı / karakteri içermekle beraber kök klasörden başlamıyor. 
    Hatalı adlandırılmış klasörlerden sakınmak için kalıbınıza
    / veya ~/ şeklinde bir kök verin.

en: Songs in the listed folders will be added to the library during a library refresh
tr: Listelenen klasörlerdeki şarkılar, kitaplık yenileme sırasında kitaplığa eklenecek

en: The new directory will be scanned after adding
tr: Yeni dizin eklendikten sonra taranacak

en: All songs in the selected directories will also be removed from the library
tr: Seçilen dizinlerdeki bütün şarkılar da kitaplıktan kaldırılacak

en: _Move
tr: _Taşı

en: Move a scan root (but not the files), migrating metadata for all included tracks.
tr: Bir tarama kökünü (dosyalar hariç) taşı. İçeren tüm parçalar için üst verileri de taşır.

en: Remove {dir!r} and all its tracks?
tr: {dir!r} ve içindeki bütün parçalar kaldırılsın mı?

en: Remove {n} library paths and their tracks?
tr: {n} kitaplık yolu ve içerdikleri parçalar kaldırılsın mı?

en: Remove library path? | Remove library paths?
tr[0]: Kitaplık yolu kaldırılsın mı?
tr[1]: Kitaplık yolları kaldırılsın mı?

en: Remove
tr: Kaldır

en: Select Directories
tr: Dizinleri Seç

en: Select This Directory
tr: Bu Dizini Seç

en: Select Actual / New Directory for {dir!r}
tr: {dir!r} için Güncel/Yeni Dizin Seç

en: This will move QL metadata:
    
    {old!r} → {new!r}
    
    The audio files themselves are not moved by this.
    Nonetheless, a backup is recommended (including the Quod Libet 'songs' file).
tr: Bu işlem QL üstverisini taşıyacak:
    
    {old!r} → {new!r}
    
    Ses dosyalarının kendisi bu yolla taşınmaz.2
    Yine de bir yedek almanız tavsiye edilir (Quod Libet 'şarkılar' dosyasını içeren).

en: Move scan root {dir!r}?
tr: Tarama kökü{dir!r} taşınsın mı?

en: OK, move it!
tr: Tamam, taşı!

en: Saved Searches
tr: Kayıtlı Aramalar

en: Edit saved searches…
tr: Kayıtlı aramaları düzenle…

en: Search your library, using free text or QL queries
tr: İstediğiniz metni veya QL sorgularını kullanarak kitaplığınızı arayın

en: Search after _typing
tr: Yazdık_tan sonra ara

en: Show search results after the user stops typing
tr: Arama sonuçlarını, kullanıcı yazmayı bitirdikten sonra göster

en: _Limit:
tr: _Sınır:

en: _Weight
tr: _Ağırlık

en: Add query
tr: Sorgu ekle

en: Add a QL query or free text to be &ed together
tr: Birlikte &düzenlenecek QL sorgusu veya serbest metin ekle

en: Display remaining time
tr: Kalan süreyi göster

en: Main Window
tr: Ana Pencere

en: Seek backwards by 10 seconds
tr: 10 saniye geri kaydır

en: Seek forward by 10 seconds
tr: 10 saniye ileri sar

en: Focus the search entry
tr: Arama ögesine odaklan

en: Reset filters and jump to the playing song
tr: Süzgeçleri sıfırla ve çalan şarkıya atla

en: Open the information window for the selected songs
tr: Seçilen şarkılar için bilgi penceresini aç

en: Open the tag editor for the selected songs
tr: Seçilen şarkılar için etiket düzenleyiciyi aç

en: Queue the selected songs
tr: Seçilen şarkıları kuyruğa ekle

en: Delete the selected songs
tr: Seçilen şarkıları sil

en: Show the inline search entry
tr: Satır içi arama girdisini göster

en: Left click on a column header
tr: Sütun başlığına sol tıkla

en: Add the column to the list of columns to sort by
tr: Sütunu, sıralanacak sütunlar listesine ekle

en: Tree View
tr: Ağaç Görünümü

en: Collapses the element or select the parent element
tr: Ögeyi daraltır veya üst ögeyi seçer

en: Expands the element
tr: Elemanı genişletir

en: Text Entries
tr: Metin Girişleri

en: Undo the last change
tr: Son değişikliği geri al

en: Redo the last undone change
tr: Geri alınan son değişikliği yinele

en: Select all songs in all panes
tr: Bütün panolardaki bütün şarkıları seç

en: _Filter on %s
tr: _Süzme türü: %s

en: All _Headers
tr: Bütün _Başlıklar

en: _Track Headers
tr: _Parça Başlıkları

en: _Album Headers
tr: _Albüm Etiketleri

en: _People Headers
tr: _Kişi Etiketleri

en: _Date Headers
tr: _Tarih Etiketleri

en: _File Headers
tr: _Dosya Başlıkları

en: _Production Headers
tr: _Yapımcı Etiketleri

en: _Customize Headers…
tr: _Başlıkları Özelleştir…

en: _Expand Column
tr: _Sütunu Genişlet

en: Remove track: "%(title)s" from the library?
tr: "%(title)s" parçası kitaplıktan kaldırılsın mı?

en: Remove %(count)d tracks from the library?
tr: %(count)d parça kitaplıktan kaldırılsın mı?

en: Remove from Library
tr: Kitaplıktan Kaldır

en: Run the plugin "%(name)s" on %(count)d song? | Run the plugin "%(name)s" on %(count)d songs?
tr[0]: "%(name)s" eklentisi %(count)d şarkıda çalışsın mı?
tr[1]: %(count)d şarkıda "%(name)s" eklentisi çalışsın mı?

en: Run the plugin "%(name)s" on %(count)d album? | Run the plugin "%(name)s" on %(count)d albums?
tr[0]: "%(name)s" eklentisi %(count)d albümde çalışsın mı?
tr[1]: %(count)d albümde "%(name)s" eklentisi çalışsın mı?

en: Configure Plugins…
tr: Eklentileri yapılandır…

en: Add to _Queue
tr: _Kuyruğa Ekle

en: _Remove from Library…
tr: Kitaplıktan Kaldı_r…

en: Unable to show files
tr: Dosyalar gösterilemedi

en: Error showing files, or no program available to show them.
tr: Dosyaları gösterme hatası veya dosyaları gösterecek uygun program yok.

en: _Show in File Manager | _Show %(total)d Files in File Manager
tr[0]: Do_sya Yöneticisi'nde Göster
tr[1]: %(total)d Dosyayı Do_sya Yöneticisinde Göster

en: _Download file… | _Download %(total)d files…
tr[0]: Dosyayı _indir…
tr[1]: %(total)d dosyayı _indir…

en: successful
tr: başarılı

en: failed
tr: başarısız

en: Downloads complete
tr: İndirmeler tamamlandı

en: Download {name!r} to | Download {total} files to
tr[0]: {name!r} dosyasını şuraya indir
tr[1]: {total} dosyayı şuraya indir

en: Download here
tr: Buraya indir

en: Replace _underscores with spaces
tr: _Altçizgileri boşlukla değiştir

en: _Title-case tags
tr: _Başlık düzeni etiketler

en: Split into multiple _values
tr: Birden fazla değere _ayır

en: Tags From Path
tr: Dosya Yolundan Etiket

en: Tags replace existing ones
tr: Yeni etiketler eskilerin yerine geçsin

en: Tags are added to existing ones
tr: Yeni etiketler eskilerine eklensin

en: The pattern
    	%s
    is invalid. Possibly it contains the same tag twice or it has unbalanced brackets (&lt; / &gt;).
tr: Girdiğiniz <b>%s</b> kalıbı geçersiz. 
    Aynı etiketi iki defa içeriyor olabilir
    veya parantezleri hatalı olabilir (&lt; / &gt;).

en: The pattern you entered was invalid. Make sure you enter &lt; and &gt; as \&lt; and \&gt; and that your tags are balanced.
    
    %s
tr: Girdiğiniz kalıp geçersiz. \&lt; ve \&gt; yerine &lt; ve &gt; kullanmaya ve parantez sayılarına dikkat edin.
    
    %s

en: Edit Display
tr: Görünümü Düzenle

en: Track Numbers
tr: Parça Numaraları

en: Start fro_m:
tr: _Başlangıç:

en: _Total tracks:
tr: _Toplam parça:

en: Play/Pause
tr: Çal/Duraklat

en: Previous
tr: Önceki

en: and %d more…
tr: ve %d tane daha…

en: Saving the songs you changed.
tr: Değişiklik yapılan dosyalar kaydediliyor.

en: %(current)d/%(total)d songs saved
    (%(remaining)s remaining)
tr: %(current)d/%(total)d şarkı kaydedildi.
    (%(remaining)s kaldı)

en: %(current)s of %(all)s
tr: %(all)s te %(current)s

en: Checking for Updates
tr: Güncellemeler Denetleniyor

en: Connection failed
tr: Bağlantı başarısız

en: You are already using the newest version %(version)s
tr: Zaten en yeni sürümü (%(version)s) kullanıyorsunuz

en: A new version %(new-version)s is available
    
    You are currently using version %(old-version)s
    
    Visit the <a href='%(url)s'>website</a>
tr: Yeni sürüm var: %(new-version)s
    
    Şuan kullandığınız sürüm: %(old-version)s
    
     <a href='%(url)s'>web sayfasını</a> ziyaret edin

en: Empty Playlist
tr: Çalma Listesini Boşalt

en: Playlists must have a name
tr: Çalma listelerinin bir adı olmalıdır

en: A playlist named %(name)s already exists at %(path)s
tr: %(name)s adında çalma listesi zaten %(path)s yolunda var

en: Embedded album covers
tr: Gömülü albüm kapakları

en: Uses covers embedded into audio files.
tr: Ses dosyaları içine gömülü kapakları kullanır.

en: Filesystem cover
tr: Dosya sistemi kapak resmi

en: Uses commonly named images found in common directories alongside the song.
tr: Bilinen dizinlerde şarkı yanında bulunan öylesine adlandırılmış resimleri kullanır.

en: Cover Art
tr: Kapak Resmi

en: Querying album art providers
tr: Albüm resmi sağlayıcıları sorgulanıyor

en: Display brief usage information
tr: Özet kullanım bilgilerini göster

en: Display version and copyright
tr: Sürüm ve telif haklarını göster

en: Print debugging information
tr: Hata ayıklama bilgisini ekrana yaz

en: Usage: %(program)s %(usage)s
tr: Kullanım: %(program)s %(usage)s

en: [options]
tr: [seçenekler]

en: Option %r not recognized.
tr: %r seçeneği anlaşılmadı.

en: Option %r requires an argument.
tr: %r seçeneği bir değişken gerektirir.

en: %r is not a unique prefix.
tr: %r eşsiz bir önek değil.

en: %s second | %s seconds
tr[0]: %s saniye
tr[1]: %s saniye

en: No time information
tr: Süre bilgisi yok

en: %d second | %d seconds
tr[0]: %d saniye
tr[1]: %d saniye

en: %d minute | %d minutes
tr[0]: %d dakika
tr[1]: %d dakika

en: %d hour | %d hours
tr[0]: %d saat
tr[1]: %d saat

en: %d day | %d days
tr[0]: %d gün
tr[1]: %d gün

en: %d year | %d years
tr[0]: %d yıl
tr[1]: %d yıl

[ctx: check]
note: Translators: If tag names, when capitalized, should not be title-cased ("Looks Like This"), but rather only have the first letter capitalized, translate this string as something non-empty other than "titlecase?".
en: titlecase?
tr: başlık düzeni mi?

en: The date must be entered in 'YYYY', 'YYYY-MM-DD' or 'YYYY-MM-DD HH:MM:SS' format.
tr: Tarih şu biçimlerin birinde girilmelidir: 'YYYY', 'YYYY-AA-GG' veya 'YYYY-AA-GG SS:DD:SS'.

en: Replay Gain gains must be entered in 'x.yy dB' format.
tr: Replay Gain ses düzeltmeleri 'x.yy dB' biçiminde girilmelidir.

en: Replay Gain peaks must be entered in 'x.yy' format.
tr: Replay Gain tepe ses seviyeleri 'x.yy' biçiminde girilmelidir.

en: MusicBrainz IDs must be in UUID format.
tr: MusicBrainz ID'leri UUID biçminde girilmelidir.

note: Translators: Leave "official", "promotional", and "bootleg" untranslated. They are the three possible literal values.
en: MusicBrainz release status must be 'official', 'promotional', or 'bootleg'.
tr: MusicBrainz'de yayın durumu 'official', 'promotional' veya 'bootleg' olmalıdır.

en: Language must be an ISO 639-2 three-letter code
tr: Dil, ISO 639-2 üç-harf kod olmalıdır

en: Saving %d file | Saving %d files
tr[0]: %d dosya kaydediliyor
tr[1]: %d dosya kaydediliyor

en: Auto-Saving
tr: Otomatik Kaydetme

en: Unable to edit song
tr: Şarkı değiştirilemedi

en: Saving %s failed. The file may be read-only, corrupted, or you do not have permission to edit it.
tr: %s kaydedilemedi. Dosya salt okunur olabilir veya dosyayı değiştirme izniniz olmayabilir.

en: [Invalid Encoding]
tr: [Geçersiz Kodlama]

en: album
tr: albüm

en: arranger
tr: aranjör

en: arrangers
tr: aranjörler

en: arrangement
tr: aranje

en: author
tr: yazar

en: authors
tr: yazarlar

en: comment
tr: yorum

en: composer
tr: besteci

en: composers
tr: besteciler

en: composition
tr: beste

note: Translators: conducting as in conducting a musical performance
en: conductor
tr: orkestra şefi

en: conductors
tr: orkestra şefleri

en: conducting
tr: orkestra şefi

en: contact
tr: iletişim

en: copyright
tr: telif hakkı

en: date
tr: tarih

en: description
tr: açıklama

en: genre
tr: tür

en: genres
tr: türler

en: performer
tr: seslendiren

en: performance
tr: seslendirme

en: grouping
tr: gruplama

en: language
tr: dil

en: license
tr: lisans

en: lyricist
tr: söz yazarı

en: lyricists
tr: söz yazarları

en: lyrics
tr: şarkı sözleri

note: Translators: Also e.g. "record label", "publisher"
en: organization
tr: organizasyon

en: title
tr: başlık

en: version
tr: sürüm

en: website
tr: web sitesi

en: album artist
tr: albüm sanatçısı

note: Translators: This used to be called "part".
en: disc subtitle
tr: disk altyazısı

en: disc
tr: disk

en: track
tr: parça

en: label ID
tr: yapımcı ID

en: original release date
tr: asıl yayım tarihi

en: original album
tr: asıl albüm

en: original artist
tr: asıl sanatçı

en: recording date
tr: kayıt tarihi

en: release country
tr: yayımlandığı ülke

en: initial key
tr: başlangıç anahtarı

note: http://musicbrainz.org/doc/MusicBrainzTag Note: picard has changed musicbrainz_trackid to mean release track. We can't do that because of existing libraries, so use a new musicbrainz_releastrackid instead.
en: MusicBrainz recording ID
tr: MusicBrainz kayıt kimliği

en: MusicBrainz release track ID
tr: MusicBrainz yayın parça kimliği

en: MusicBrainz release ID
tr: MusicBrainz yayın kimliği

en: MusicBrainz artist ID
tr: MusicBrainz sanatçı kimliği

en: MusicBrainz release artist ID
tr: MusicBrainz yayın sanatçı kimliği

en: MusicBrainz TRM ID
tr: MusicBrainz TRM Kimliği

en: MusicBrainz album status
tr: MusicBrainz albüm durumu

en: MusicBrainz album type
tr: MusicBrainz albüm türü

en: MusicBrainz release group ID
tr: MusicBrainz yayın grup kimliği

note: Translators: "gain" means a volume adjustment, not "to acquire".
en: track gain
tr: parça ses düzeltmesi

en: track peak
tr: parça tepe ses seviyesi

note: Translators: "gain" means a volume adjustment, not "to acquire".
en: album gain
tr: albüm ses düzeltmesi

en: album peak
tr: albüm tepe ses seviyesi

en: reference loudness
tr: kaynak ses yüksekliği

en: discs
tr: diskler

en: tracks
tr: parçalar

en: last started
tr: son başlatılan

en: full name
tr: tam ad

en: mount point
tr: bağlama yeri

en: people
tr: kişiler

en: year
tr: yıl

en: original release year
tr: özgün yayım yılı

en: bookmark
tr: yer imi

en: bitdepth
tr: bit derinliği

en: file format
tr: dosya biçimi

en: playlists
tr: çalma listeleri

en: sample rate
tr: örnekleme oranı

en: channel count
tr: kanal sayısı

note: Translators: e.g. "artist (sort)"
en: sort
tr: sırala

note: Translators: e.g. "performer (roles)"
en: roles
tr: görevler

en: Audio tag editor
tr: Müzik etiketi düzenleyici

en: Edit tags in your audio files
tr: Ses dosyalarınızdaki etiketleri düzenler

en: Music Player
tr: Müzik Çalar

en: Listen to, browse, or edit your audio collection
tr: Müzik koleksiyonunuzu gezin, dinleyin, düzenleyin

en: Ex Falso is a tag editor with the same tag editing interface as Quod Libet. It lets you display and edit any tags you want in the file, for all the file formats it supports.
tr: Ex Falso, Quod Libet ile aynı etiket düzenleme arayüzüne sahip bir etiket düzenleyicidir. Desteklediği bütün dosya biçimleri için, dosyada istediğiniz bütün etiketleri görüntüleyip düzenlemenize izin verir.

en: Supported file formats include Ogg Vorbis/Opus/Speex/FLAC, MP3, FLAC, MOD/XM/IT, Musepack, Wavpack, MPEG-4 AAC, Monkeys Audio, WMA, SPC, MIDI.
tr: Desteklenen dosya biçimleri; Ogg Vorbis/Opus/Speex/FLAC, MP3, FLAC, MOD/XM/IT, Musepack, Wavpack, MPEG-4 AAC, Monkeys Audio, WMA, SPC ve MIDI içerir.

en: Quod Libet is a music management program. It provides several different ways to view your audio library, as well as support for Internet radio and audio feeds. It has extremely flexible metadata tag editing and searching capabilities.
tr: Quod Libet bir müzik yönetim programıdır. Ses kitaplığınızı görmek için birçok farklı yol sağlar, ayrıca İnternet radyosu ve ses beslemelerini de destekler. Son derece esnek üstveri etiket düzenleme ve arama yeteneklerine sahiptir.
