MASS 7.3-30 - en to pl_PL translation catalogue (169 entries)

en: no terms in scope
pl_PL: brak członów w zakresie

en: no terms in scope for adding to object
pl_PL: brak członów w zakresie do dodania do obiektu

en: trying + %s
pl_PL: próbowanie + %s

en: number of rows in use has changed: remove missing values?
pl_PL: liczba wierszy w użyciu zmieniła się: usunąć brakujące wartości?

en: F test assumes 'quasi%s' family
pl_PL: test Fishera zakłada rodzinę 'kwazi-%s'

en: no 'addterm' method implemented for "mlm" models
pl_PL: brak zaimplementowanej metody 'addterm' dla modeli "mlm"

en: scope is not a subset of term labels
pl_PL: zakres nie jest podzbiorem etykiet członów

en: trying - %s
pl_PL: próbowanie - %s

en: 'dropterm' not implemented for "mlm" fits
pl_PL: 'dropterm' nie jest zaimplementowane dla dopasowań "mlm"

en: iteration limit reached near 'x = %f'
pl_PL: osiągnięto limit iteracji w pobliżu 'x = %f'

en: %s does not have both 'qr' and 'y' components
pl_PL: %s nie posiada obydwu komponentów 'qr' oraz 'y'

en: response variable must be positive
pl_PL: zmienna zależna musi być dodatnia

en: invalid number of levels
pl_PL: niepoprawna liczba poziomów

en: frequency table is %d-dimensional
pl_PL: tabela częstotliwości jest %d-wymiarowa

en: invalid table specification
pl_PL: niepoprawne określenie tabeli

en: higher-way table requested.  Only 2-way allowed
pl_PL: zażądano tabeli o wyższej kierunkowości. Tylko 2-kierunkowa jest dozwolona

en: negative or non-integer entries in table
pl_PL: ujemne lub niecałkowite wpisy w tabeli

en: all frequencies are zero
pl_PL: wszystkie częstotliwości wynoszą zero

en: empty row or column in table
pl_PL: pusty wiersz lub kolumna w tablicy

en: biplot is only possible if nf >= 2
pl_PL: biplot jest możliwy jeśli 'nf >= 2'

en: missing or infinite values in 'x'
pl_PL: brakujące lub nieskończone wartości w 'x'

en: length of 'wt' must equal number of observations
pl_PL: długość 'wt' musi równać się liczbie obserwacji

en: negative weights not allowed
pl_PL: ujemne wagi nie są dozwolone

en: no positive weights
pl_PL: brak dodatnich wag

en: 'center' is not the right length
pl_PL: argument 'center' nie posiada poprawnej długości

en: Probable convergence failure
pl_PL: Prawdopodobne niepowodzenie zbieżności

en: 'uin' is too large to fit plot in
pl_PL: argument 'uin' jest zbyt duży aby dopasować wykres

en: 'x' must be a non-empty numeric vector
pl_PL: argument 'x' musi być niepustym wektorem liczbowym

en: 'x' contains missing or infinite values
pl_PL: argument 'x' zawiera brakujące lub nieskończone wartości

en: 'densfun' must be supplied as a function or name
pl_PL: argument 'densfun' musi być dostarczony jako funkcja lub nazwa

en: unsupported distribution
pl_PL: niewspierany rozkład

en: supplying pars for the %s distribution is not supported
pl_PL: dostarczanie parametrów dla rozkładu %s nie jest wspierane

en: need positive values to fit a log-Normal
pl_PL: potrzeba dodatnich wartości aby dopasować rozkład logarytmicznie normalny

en: Exponential values must be >= 0
pl_PL: wartości eksponencjalne muszą być  >= 0

en: Weibull values must be > 0
pl_PL: wartości Weibulla muszą być > 0

en: gamma values must be >= 0
pl_PL: wartości 'gamma' muszą być >= 0

en: 'start' must be a named list
pl_PL: 'start' musi być nazwaną listą

en: 'start' specifies names which are not arguments to 'densfun'
pl_PL: 'start' określa nazwy, które nie są argumentami przekazywanymi do 'densfun'

en: optimization failed
pl_PL: optymalizacja nie powiodła się

en: only 'REML = FALSE' is implemented
pl_PL: tylko 'REML = FALSE' jest zaimplementowane

en: Initial estimate: %s
pl_PL: Początkowe oszacowanie: %s

en: Iter. %d Alpha: %s
pl_PL: Iteracja %d Alpha: %s

en: iteration limit reached
pl_PL: osiągnięto graniczą wartość iteracji

en: package 'nlme' is essential
pl_PL: pakiet 'nlme' jest kluczowy

en: 'family' not recognized
pl_PL: argument 'family' nie został rozpoznany

en: iteration %d
pl_PL: iteracja %d

en: 'anova' is not available for PQL fits
pl_PL: funkcja 'anova()' nie jest dostępna dla dopasowań PQL

en: cannot estimate scale: MAD is zero for this sample
pl_PL: nie można oszacować skali: MAD wynosi zero dla tej próby

en: an initial configuration must be supplied with NA/Infs in 'd'
pl_PL: początkowa konfiguracja musi zostać dostarczona z wartosciami NA/Inf w 'd'

en: 'y' must be a matrix
pl_PL: argument 'y' musi być macierzą

en: distances must be result of 'dist' or a square matrix
pl_PL: odległości muszą być wynikiem 'dist' lub być kwadratową macierzą

en: invalid size
pl_PL: niepoprawny rozmiar

en: zero or negative distance between objects %d and %d
pl_PL: zerowa lub ujemna odległość pomiędzy obiektami %d oraz %d

en: not enough non-missing data
pl_PL: niewystarczająca liczba niebrakujących danych

en: invalid initial configuration
pl_PL: niepoprawna początkowa konfiguracja

en: initial configuration must be complete
pl_PL: początkowa konfiguracja musi być kompletna

en: invalid row(x)
pl_PL: niepoprawne 'row(x)'

en: invalid length(d)
pl_PL: niepoprawne 'length(d)'

en: data vectors must be the same length
pl_PL: wektory danych muszą być tej samej długości

en: missing or infinite values in the data are not allowed
pl_PL: wartości brakujące lub nieskończone nie są dozwolone w zbiorze danych

en: only finite values are allowed in 'lims'
pl_PL: tylko skończone wartości są dozwolone w 'lims'

en: bandwidths must be strictly positive
pl_PL: szerokości pasma muszą być ściścle dodatnie

en: 'x' is not a matrix
pl_PL: argument 'x' nie jest macierzą

en: infinite, NA or NaN values in 'x'
pl_PL: wartości nieskończone, NA lub NaN w 'x'

en: nrow(x) and length(grouping) are different
pl_PL: 'nrow(x)' oraz 'length(grouping)' są różne

en: invalid 'prior'
pl_PL: niepoprawny argument 'prior'

en: 'prior' is of incorrect length
pl_PL: argument 'prior' posiada niepoprawną długość

en: cannot use leave-one-out CV with method %s
pl_PL: nie można użyć 'zostaw-jeden' CV z metodą %s

en: rank = 0: variables are numerically constant
pl_PL: rank = 0: zmienne są liczbowo stałe

en: variables are collinear
pl_PL: zmienne są współliniowe

en: 'nu' must exceed 2
pl_PL: argument 'nu' musi przekraczać 2

en: group means are numerically identical
pl_PL: średnie grup są liczbowo identyczne

en: object not of class "lda"
pl_PL: obiekt nie jest klasy "lda"

en: wrong number of variables
pl_PL: niepoprawna liczba zmiennych

en: variable names in 'newdata' do not match those in 'object'
pl_PL: nazwy zmiennych w 'newdata' nie zgadzają się z tymi w 'object'

en: 'breaks' must be strictly increasing
pl_PL: argument 'breaks' musi być ściśle rosnący

en: 'breaks' do not cover the data
pl_PL: argument 'breaks' nie pokrywa danych

en: dim(W) is not correct
pl_PL: 'dim(W)' nie jest poprawne

en: 'W' is not positive definite
pl_PL: argument 'W' nie jest dodatnio określony

en: 'data' has no 'terms' attribute
pl_PL: 'data' nie posiada atrybutu 'terms'

en: formula specifies no response
pl_PL: formuła nie określa zmiennej zależnej

en: 'object' has no 'call' component.  Updating not possible
pl_PL: argument 'object' nie posiada komponentu 'call'.  Aktualizacja nie jest możliwa

en: Response variable must be positive after additions
pl_PL: Zmienna zależna musi być dodatnią po wykonanych uzupełnieniach

en: missing values are not allowed
pl_PL: brakujące wartości nie są dozwolone

en: 'x' and 'y' must have the same number of rows
pl_PL: 'x' oraz 'y' muszą mieć tę samą liczbę wierszy

en: 'quantile' must be at most %d
pl_PL: 'quantile' musi być najwyżej %d

en: 'ps' must be at least 'p'
pl_PL: 'ps' musi być co najmniej 'p'

en: 'lqs' failed: all the samples were singular
pl_PL: 'lqs' nie powiodło się: wszystkie próby były osobliwe

en: missing or infinite values are not allowed
pl_PL: wartości brakujące lub nieskończone nie są dozwolone

en: at least %d cases are needed
pl_PL: co najmniej %d przypadków jest potrzebnych

en: 'quantile' must be at least %d
pl_PL: 'quantile' musi być co najmniej %d

en: at least one column has IQR 0
pl_PL: co najmniej jedna kolumna ma IQR równe 0

en: 'x' is probably collinear
pl_PL: argument 'x' jest najprawdopodobniej współliniowy

en: all variables must be factors
pl_PL: wszystkie zmienne muszą być czynnikami

en: factors in 'newdata' do not match those for 'object'
pl_PL: czynniki w 'newdata' nie zgadzają się z tymi dla 'object'

en: 'newdata' is not of the right length
pl_PL: argument 'newdata' nie posiada poprawnej długości

en: 'X' must be a numeric or complex matrix
pl_PL: argument 'X' musi być macierzą liczbową lub zespoloną

en: incompatible arguments
pl_PL: niezgodne argumenty

en: 'Sigma' is not positive definite
pl_PL: argument 'Sigma' nie jest dodatnio określona

en: 'theta' must be given
pl_PL: argument 'theta' musi być podany

en: negative values not allowed for the negative binomial family
pl_PL: ujemne wartości nie są dozwolone dla rodziny rozkładu Pascala

en: tests made without re-estimating 'theta'
pl_PL: testy wykonano bez ponownego oszacowania 'theta'

en: only Chi-squared LR tests are implemented
pl_PL: jedynie testy Chi-kwadrat regresji liniowej są zaimplementowane

en: not all objects are of class "negbin"
pl_PL: nie wszystkie obiekt są klasy "negbin"

en: unimplemented method: %s
pl_PL: niezaimplementowana metoda: %s

en: Initial fit:
pl_PL: Początkowe dopasowanie:

en: Initial value for 'theta': %f
pl_PL: Początkowa wartość dla 'theta': %f

en: alternation limit reached
pl_PL: osiągnięto limit zmian

en: 'theta' must be specified
pl_PL: argument 'theta' musi być określony

en: "%s" link not available for negative binomial family; available links are "identity", "log" and "sqrt"
pl_PL: połączenie "%s" nie jest dostępne dla rodziny rozkładu Pascala; dostępne połączenia to "identity", "log" oraz "sqrt"

en: estimate truncated at zero
pl_PL: oszacowanie zostało przycięte w zerze

en: theta.ml: iter
pl_PL: theta.ml: iteracja

en: extra arguments discarded
pl_PL: dodatkowe argumenty zostały odrzucone

en: at least 3 distinct 'x' values are needed
pl_PL: co najmniej 3 różne wartości 'x' są potrzebne

en: an intercept is needed and assumed
pl_PL: przecięcie jest potrzebne oraz jest zakładane

en: response must be a factor
pl_PL: zmienna zależna musi być czynnikiem

en: response must have 3 or more levels
pl_PL: zmienna zależna musi mieć 3 lub więcej poziomów

en: attempt to find suitable starting values failed
pl_PL: próba znalezienia odpowiednich wartości startowych nie powiodła się

en: design appears to be rank-deficient, so dropping some coefs
pl_PL: projekt wydaje się mieć deficyt rang, więc usuwam niektóre współczynniki

en: 'start' is not of the correct length
pl_PL: argument 'start' nie posiada poprawnej długości

en: Re-fitting to get Hessian
pl_PL: Ponowne dopasowywanie aby uzyskać hesjan

en: not a "polr" object
pl_PL: to nie jest obiekt "polr"

en: anova is not implemented for a single "polr" object
pl_PL: funkcja 'anova()' nie jest zaimplementowana dla pojedynczego obiektu klasy "polr"

en: not all objects are of class "polr"
pl_PL: nie wszystkie obiekty są klasy "polr"

en: models were not all fitted to the same size of dataset
pl_PL: nie wszystkie modele zostały dopasowane do zbioru danych tego samego rozmiaru

en: Parameter:
pl_PL: Parametr:

en: profiling has found a better solution, so original fit had not converged
pl_PL: profilowanie znalazło lepsze rozwiązanie, tak więc oryginalne dopasowanie nie uzbieżniło się

en: Waiting for profiling to be done...
pl_PL: Oczekiwanie na wykonanie profilowania...

en: weighted fits are not supported
pl_PL: ważone dopasowania nie są wspierane

en: some group is too small for 'qda'
pl_PL: niektóre grupy są zbyt małe dla 'qda'

en: rank deficiency in group %s
pl_PL: deficyt rang w grupie %s

en: object not of class "qda"
pl_PL: obiekt nie jest klasy "qda"

en: cannot have leave-one-out CV with 'newdata'
pl_PL: nie można mieć 'zostaw-jeden' CV z 'newdata'

en: 'x' is singular: singular fits are not implemented in 'rlm'
pl_PL: 'x' jest osobliwe: osobliwe dopasowania nie są zaimplementowane w 'rlm'

en: invalid 'test.vec'
pl_PL: niepoprawny argument 'test.vec'

en: length of 'weights' must equal number of observations
pl_PL: długość 'weights' musi równać się liczbie obserwacji

en: negative 'weights' value
pl_PL: ujemna wartość 'weights'

en: some of ... do not match
pl_PL: niektóre z '...' nie pasują

en: 'init' method is unknown
pl_PL: metoda 'init()' jest nieznana

en: 'c' must be at least 1.548 and has been ignored
pl_PL: 'c' musi być co najmniej 1.548; wartość została zignorowane

en: 'method' is unknown
pl_PL: 'method' jest nieznane

en: 'rlm' failed to converge in %d steps
pl_PL: 'rlm' nie uzbieżnił się w %d krokach

en: 'coef' must define a contrast, i.e., sum to 0
pl_PL: 'coef' musi definiować kontrast, tzn. sumować się do 0

en: 'coef' must have same length as 'contrast.obj'
pl_PL: 'coef' musi mieć tę samą długość jak 'contrast.obj'

en: each element of '%s' must be logical
pl_PL: każdy element '%s' musi być typem logicznym

en: the contrast defined is empty (has no TRUE elements)
pl_PL: zdefiniowany kontrast jest pusty (nie ma PRAWDZIWYCH elementów)

en: columns of 'contrast.obj' must define a contrast (sum to zero)
pl_PL: kolumny 'contrast.obj' muszą określać konstrast (sumować się do zera)

en: "gradient" attribute missing
pl_PL: brakuje atrybutu "gradient"

en: "hessian" attribute missing
pl_PL: brakuje atrybutu "hessian"

en: regression apparently linear
pl_PL: regresja jest najwyraźniej liniowa

en: Infs not allowed in 'd'
pl_PL: Nieskończoności nie są dozwolone w 'd'

en: an initial configuration must be supplied if there are NAs in 'd'
pl_PL: początkowa konfiguracja musi zostać dostarczona jeśli są wartości Na w 'd'

en: 'use.start' cannot be used with R's version of 'glm'
pl_PL: argument 'use.start' nie może być użyty z wersją R 'glm'

en: AIC is not defined for this model, so 'stepAIC' cannot proceed
pl_PL: AIC nie jest zdefiniowane dla tego modelu, więc 'stepAIC' nie może kontynuować

en: AIC is -infinity for this model, so 'stepAIC' cannot proceed
pl_PL: AIC wynosi minus nieskończoność dla tego modelu, tak więc 'stepAIC' nie może kontynuować

en: 0 df terms are changing AIC
pl_PL: 0 różniczkowych członów zmienia AIC

en: AIC undefined for REML fit
pl_PL: AIC nie jest zdefiniowane dla dopasowania REML

en: 'nbins' must result in a positive integer
pl_PL: argument 'nbins' musi być dodatnią liczbą całkowitą

en: 'h' must be strictly positive
pl_PL: argument 'h' musi być ściśle dodatni

en: uneven breaks with 'prob = FALSE' will give a misleading plot
pl_PL: nieparzyste przerwy z 'prob = FALSE' dadzą mylny wykres

en: 'x' has length zero
pl_PL: argument 'x' posiada zerową długość

en: no solution in the specified range of bandwidths
pl_PL: brak rozwiązania we wskazanym zakresie pasm

en: minimum occurred at one end of the range
pl_PL: pojawiła się wartość minimum na jednym z końców zakresu

en: using the %d/%d row from a combined fit | using the %d/%d rows from a combined fit
pl_PL[0]: używanie %d/%d wiersza z połączonego dopasowania
pl_PL[1]: używanie %d/%d wierszy z połączonego dopasowania
pl_PL[2]: używanie %d/%d wierszy z połączonego dopasowania

en: group %s is empty | groups %s are empty
pl_PL[0]: grupa %s jest pusta
pl_PL[1]: grupy %s są puste
pl_PL[2]: grupy %s są puste

en: variable %s appears to be constant within groups | variables %s appear to be constant within groups
pl_PL[0]: zmienna %s wygląda na stałą wewnątrz grup
pl_PL[1]: zmienne %s wyglądają na stałe wewnątrz grup
pl_PL[2]: zmienne %s wyglądają na stałe wewnątrz grup

en: only %d set, so all sets will be tried | only %d sets, so all sets will be tried
pl_PL[0]: tylko %d zbiór, więc wszystkie zbiory zostaną sprawdzone
pl_PL[1]: tylko %d zbiory, więc wszystkie zbiory zostaną sprawdzone
pl_PL[2]: tylko %d zbiorów, więc wszystkie zbiory zostaną sprawdzone

en: %d missing observation deleted | %d missing observations deleted
pl_PL[0]: %d brakująca obserwacja została usunięta
pl_PL[1]: %d brakujące obserwacje zostały usunięte
pl_PL[2]: %d brakujących obserwacji zostało usuniętych

en: %d row with zero weights not counted | %d rows with zero weights not counted
pl_PL[0]: %d wiersz z zerowymi wagami nie został zliczony
pl_PL[1]: %d wiersze z zerowymi wagami nie zostały zliczone
pl_PL[2]: %d wierszy z zerowymi wagami nie zostało zliczonych
