pkgdown 2.0.1.9000 - en to dk translation catalogue (61 entries)

en: Page not found (404)
dk: Side ikke fundet (404)

en: Content not found. Please use links in the navbar.
dk: Indhold ikke fundet. Brug venligst links i menuen

en: Articles
dk: Artikler

en: All vignettes
dk: Alle vignetter

en: Developed by
dk: Udviklet af

en: Site built with <a href="%s">pkgdown</a> %s.
dk: Side bygget med <a href="%s">pkgdown</a> %s.

en: More about authors...
dk: Mere om forfatterene

en: Developers
dk: Udviklere

en: Authors
dk: Forfattere

en: author
dk: forfatter

en: contractor
dk: leverandør

en: contributor
dk: Bidragsyder

en: copyright holder
dk: Indehaver af ophavsret

en: data contributor
dk: dataleverandør

en: funder
dk: bevilgingsgiver

en: reviewer
dk: bedømmer

en: thesis advisor
dk: vejleder

en: translator
dk: oversætter

en: Citing %s
dk: Citér %s

en: Authors and Citation
dk: Forfattere og citation

en: Contributing guide
dk: Guide til bidragsydere

en: Code of conduct
dk: Etisk regelsæt

en: Community
dk: Fællesskab

en: Dev Status
dk: Udviklingsstatus

en: View on %s
dk: Se på %s

en: Browse source code
dk: Se kildekode

en: Report a bug
dk: Rapportér en fejl

en: Table of contents
dk: Indholdsfortegnelse

en: License
dk: Licens

en: Full license
dk: Fuld licens

en: Changelog
dk: Ændringslog

en: News
dk: Nyheder

en: Releases
dk: Udgivelser

en: CRAN release: %s
dk: CRAN udgivelse: %s

en: Function reference
dk: Funktionsoversigt

en: All functions
dk: Alle funktioner

en: Usage
dk: Brug

en: Tutorials
dk: Vejledning

en: Released version
dk: Udgivet version

en: In-development version
dk: Version under udvikling

en: Unreleased version
dk: Ikke-udgivet version

en: Get started
dk: Kom igang

en: More articles...
dk: Flere artikler...

en: Details
dk: Detaljer

en: Description
dk: Beskrivelse

en: References
dk: Referencer

en: Source
dk: Kilde

en: Author
dk: Forfatter

en: See also
dk: Se også

en: Arguments
dk: Argumenter

en: Value
dk: Værdi

en: # %s method for %s
dk: # %s metode for %s

en: Skip to contents
dk: Spring til indhold

en: Toggle navigation
dk: Slå navigation til og fra

en: Search for
dk: Søg

en: On this page
dk: På denne side

en: Abstract
dk: Sammenfatning

en: Examples
dk: Eksempler

en: Citation
dk: Reference

en: Source:
dk: Kilde:

en: Dev status
dk: Udviklingsstatus
