pkgdown 1.9000.9000.9000 - en to pt translation catalogue (62 entries)

en: Page not found (404)
pt: Página não encontrada (404)

en: Content not found. Please use links in the navbar.
pt: Conteúdo não encontrado. Por favor, use links na navbar.

en: Articles
pt: Artigos

en: Developed by
pt: Desenvolvido por

en: Site built with <a href="%s">pkgdown</a> %s.
pt: Site criado com <a href="%s">pkgdown</a> %s.

en: More about authors...
pt: Mais sobre autores...

en: Developers
pt: Desenvolvedores

en: Authors
pt: Autores

en: author
pt: autor

en: compiler
pt: compilador

en: contractor
pt: contratante

en: contributor
pt: contribuinte

en: copyright holder
pt: titular dos direitos autorais

en: maintainer
pt: mantenedor

en: data contributor
pt: contribuidor de dados

en: funder
pt: financiador

en: reviewer
pt: revisor

en: thesis advisor
pt: orientador de tese

en: translator
pt: tradutor

en: Citing %s
pt: Citando %s

en: Contributing guide
pt: Guia de contribuição

en: Code of conduct
pt: Código de conduta

en: Community
pt: Comunidade

en: Dev Status
pt: Estado de Desenvolvimento

en: View on %s
pt: Veja no %s

en: Browse source code
pt: Navegue pelo código-fonte

en: Report a bug
pt: Reportar um erro

en: Table of contents
pt: Índice

en: License
pt: Licença

en: Full license
pt: Licença completa

en: Version %s
pt: Versão %s

en: News
pt: Notícia

en: Releases
pt: Lançamentos

en: CRAN release: %s
pt: Lançamento CRAN: %s

en: Function reference
pt: Referência de funções

en: Tutorials
pt: Tutoriais

en: Released version
pt: Versão lançada

en: In-development version
pt: Versão em desenvolvimento

en: Unreleased version
pt: Versão não lançada

en: Reference
pt: Referência

en: Get started
pt: Primeiros passos

en: More articles...
pt: Mais artigos...

en: Details
pt: Detalhes

en: Description
pt: Descrição

en: References
pt: Referências

en: Source
pt: Fonte

en: Format
pt: Formato

en: Note
pt: Nota

en: Author
pt: Autor

en: See also
pt: Veja também

en: Arguments
pt: Argumentos

en: Value
pt: Valor

en: # %s method for %s
pt: # %s método para %s

en: Skip to contents
pt: Avance para o conteúdo

en: Toggle navigation
pt: Alternar de navegação

en: Search for
pt: Procurar

en: On this page
pt: Nesta página

en: Abstract
pt: Resumo

en: Version
pt: Versão

en: Examples
pt: Exemplos

en: Source:
pt: Fonte:

en: Dev status
pt: Status de desenvolvimento
