rabbitvcs - en to nb translation catalogue (372 entries)

en: %i second | %i seconds
nb[0]: %i sekund
nb[1]: %i sekunder

en: %i minute | %i minutes
nb[0]: %i minutt
nb[1]: %i minutter

en: %i hour | %i hours
nb[0]: %i time
nb[1]: %i timer

en: %i day | %i days
nb[0]: %i dag
nb[1]: %i dager

en: %i week | %i weeks
nb[0]: %i uke
nb[1]: %i uker

en: %i month | %i months
nb[0]: %i måned
nb[1]: %i måneder

en: %i year | %i years
nb[0]: %i år
nb[1]: %i år

en: Debug
nb: Avlus

en: Bugs
nb: Feil

en: Open Shell
nb: Åpne skall

en: Refresh Status
nb: Oppfrisk status

en: Debug Revert
nb: Avlus tilbakestilling

en: Reverts everything it sees
nb: Tilbakestill alt den ser

en: Invalidate
nb: Innvalider

en: Force an invalidate_extension_info() call
nb: Tving et invalidate_extension_info() kall

en: Add Emblem
nb: Legg til emblem

en: Add an emblem
nb: Legg til et emblem

en: Checkout...
nb: Sjekk ut...

en: Check out a working copy
nb: Sjekk ut en arbeidskopi

en: Update
nb: RVCS Oppdater

en: Update a working copy
nb: Oppdatert en arbeidskopi

en: Commit
nb: RVCS Send inn

en: Commit modifications to the repository
nb: Send inn endringer til et arkiv

en: Repository Browser
nb: Arkivleser

en: Browse a repository tree
nb: Bla gjennom ett arkivtre

en: Check for Modifications...
nb: Sjekk for endringer...

en: Check for modifications made to the repository
nb: Sjekk for endringer i arkivet

en: Diff Menu...
nb: Differansemeny...

en: List of comparison options
nb: Liste over sammenlikningsopsjoner

en: View diff against base
nb: Vis en differanse i forhold til basen

en: View the modifications made to a file
nb: Vis endringene gjort i en fil

en: View diff between files/folders
nb: Vis differansen mellom filer/mapper

en: View the differences between two files
nb: Vis differansen mellom to filer

en: View diff against previous revision
nb: Vis differanse i forhold til tidligere revisjon

en: View the modifications made to a file since its last change
nb: Vis endringene i en fil siden den ble sist lagret

en: Compare with base
nb: Sammenlikne med basen

en: Compare with base using side-by-side comparison tool
nb: Sammenlikne med basen ved bruk av verktøy for å sammenlikne ved siden av hverandre

en: Compare files/folders
nb: Sammelikn filer/mapper

en: Compare the differences between two items
nb: Sammenlikn differansen mellom to elementer

en: Compare with previous revision
nb: Sammenlikne med forrige versjon

en: Compare with previous revision using side-by-side comparison tool
nb: Sammenlikne med tidligere revisjon ved bruk av verktøy for å sammenlikne ved siden av hverandre

en: Show Changes...
nb: Vis endringer...

en: Show changes between paths and revisions
nb: Vis endringer mellom stier og revisjoner

en: Show Log
nb: Vis logg

en: Show a file's log information
nb: Vis en fils loggeinformasjon

en: Add
nb: Legg til

en: Schedule items to be added to the repository
nb: Tidsplanlegg elementer som skal legges til i arkivet

en: Add to ignore list
nb: Legg til ignoreringsliste

en: Update to revision...
nb: Oppdater til revisjon...

en: Update a file to a specific revision
nb: Oppdatert en fil til en spesifikk revisjon

en: Rename...
nb: Endre navn...

en: Schedule an item to be renamed on the repository
nb: Tidsplanlegg et element for omnavning i arkivet

en: Delete
nb: Slett

en: Schedule an item to be deleted from the repository
nb: Tidsplanlegg et element for sletting fra arkivet

en: Revert
nb: Tilbakestill

en: Revert an item to its unmodified state
nb: Tilbakestill et element til dens uendrere tilstand

en: Resolve
nb: Løs

en: Mark a conflicted item as resolved
nb: Marker et element i konflikt som løst

en: Restore
nb: Gjenopprett

en: Restore a missing item
nb: Gjenopprett et manglende element

en: Relocate...
nb: Omplasser...

en: Relocate your working copy
nb: Omplasser din arbeidskopi

en: Get Lock...
nb: Ta lås...

en: Locally lock items
nb: Lås elementer lokalt

en: Release Lock...
nb: Frigi lås...

en: Release lock on an item
nb: Frigi lås på et element

en: Cleanup
nb: Rensk opp

en: Clean up working copy
nb: Rensk opp en arbeidskopi

en: Export...
nb: Eksporter...

en: Export a working copy or repository with no versioning information
nb: Eksporter en arbeidskopi eller et arkiv uten versjonsinformasjon

en: Create Repository here
nb: Lag et arkiv her

en: Create a repository in a folder
nb: Lag et arkiv i en mappe

en: Import an item into a repository
nb: Importer et element til et arkiv

en: Branch/tag...
nb: Gren/merke...

en: Copy an item to another location in the repository
nb: Kopier et element til en annen plassering i arkivet

en: Switch...
nb: Flytt...

en: Change the repository location of a working copy
nb: Flytt plasseringen av en arbeidskopi i arkivet

en: Merge...
nb: Flett...

en: A wizard with steps for merging
nb: En hjelper for fletting

en: Annotate...
nb: Kommenter...

en: Annotate a file
nb: Kommenter en fil

en: Create Patch...
nb: Lag lapp (patch)...

en: Creates a unified diff file with all changes you made
nb: Lager en forent differansefil med alle endringene du har gjort

en: Apply Patch...
nb: Anvend lapp (patch)...

en: Applies a unified diff file to the working copy
nb: Anvend en samlet differansefil på arbeidskopien

en: Properties
nb: Egenskaper

en: View the properties of an item
nb: Vis egenskapene til et element

en: Help
nb: Hjelp

en: View help
nb: Vis hjelp

en: Settings
nb: Innstillinger

en: View or change RabbitVCS settings
nb: Vis eller endre RabbitVCS innstillinger

en: About
nb: Om

en: About RabbitVCS
nb: Om RabbitVCS

en: Open
nb: Åpne

en: Open a file
nb: Åpne en fil

en: Browse to
nb: Bla til

en: Browse to a file or folder
nb: Bla til en fil eller mappe

en: Revert property
nb: Tilbakestill egenskap

en: Revert this property to its original state
nb: Tilbakestill denne egenskapen til dens originale tilstand

en: Revert property (recursive)
nb: Tilbakestill egenskap (rekursivt)

en: Revert this property to its original state (recursive)
nb: Tilbakestill denne egenskapen til dens originale tilstand (rekursivt)

en: Delete property
nb: Slett egenskap

en: Delete this property
nb: Slett denne egenskap

en: Delete this property (recursive)
nb: Slett denne egenskapen

en: Ignore item by filename
nb: Ignorer element basert på filnavn

en: Ignore item by file extension
nb: Ignorer element basert på filetternavn

en: Updating...
nb: Oppdaterer...

en: Completed Update
nb: Fullført oppdatering

en: Update To Revision
nb: Oppdater til revisjon

en: Checkout
nb: Sjekk ut

en: Completed Checkout
nb: Utsjekk fullført

en: Path
nb: Sti

en: Extension
nb: Filetternavn

en: Loading...
nb: Laster...

en: Found %d item(s)
nb: Funnet %d element(er)

en: Running Add Command...
nb: Kjører "legg til" kommando...

en: Completed Add
nb: Fullført "legg til"

en: Revision:
nb: Revisjon:

en: Export - %s
nb: Eksportert - %s

en: The repository URL and destination path are both required fields.
nb: ArkivURL og målsti er begge påkrevde felt.

en: Export
nb: Eksporter

en: Running Export Command...
nb: Kjører eksportkommando...

en: Completed Export
nb: Fullført eksport

en: Apply Patch
nb: Anvend lapp (patch)

en: Apply Patch To Directory...
nb: Anvend lapp (patch) på katalog...

en: Applying Patch File...
nb: Anvender lappefil (patch)...

en: Patch File Applied
nb: Lappefil anvendt

en: Date
nb: Dato

en: Message
nb: Melding

en: Import - %s
nb: Importer - %s

en: The repository URL field is required.
nb: ArkivURLfelt er påkrevet

en: Running Import Command...
nb: Kjører importkommando...

en: Completed Import
nb: Import fullført

en: Rename
nb: Endre navn

en: New Name:
nb: Nytt navn:

en: The new name field is required
nb: Det nye navnefeltet er påkrevet.

en: Running Rename Command...
nb: Kjører omnavningskommando...

en: Completed Rename
nb: Fullført omnavning

en: Text Status
nb: Tekststatus

en: Property Status
nb: Egenskapstatus

en: Running Commit Command...
nb: Kjører innsendingskommando...

en: Completed Commit
nb: Fullført innsending

en: View diff as side-by-side comparison
nb: Vis differanse som en "ved siden av hverandre" sammenlikning

en: Running Merge Test
nb: Kjører flettetest

en: Completed Merge Test
nb: Fullført flettingstest

en: Running Merge Command
nb: Kjører flettekommando

en: Completed Merge
nb: Fullført fletting

en: Merge
nb: Flett

en: An error has occurred in the RabbitVCS Nautilus extension. Please contact the <a href="%s">RabbitVCS team</a> with the error details listed below:
nb: En feil oppstod i RabbitVCS-utvidelsen. Vennligst kontakt <a href="%s">RabbitVCS team</a> med feildetaljene under:

en: Select a Folder
nb: Velg en mappe

en: to
nb: til

en: Select a File
nb: Velg en fil

en: Save As...
nb: Lagre som...

en: Are you sure you want to continue?
nb: Er du sikker på at du vil fortsette?

en: the selected item(s)
nb: det/de valgte element

en: Added a folder to the repository
nb: La til en mappe i arkivet

en: Running Revert Command...
nb: Kjører tilbakestillkommando...

en: Completed Revert
nb: Fullført tilbakestill

en: The from and to url fields are both required.
nb: Fra og til -URLfeltene er begge påkrevet.

en: Relocate
nb: Omplasser

en: Running Relocate Command...
nb: Kjører omplasseringskommando...

en: Completed Relocate
nb: Fullført ommplassering

en: Revision
nb: Revisjon

en: Author
nb: Opphavsmann

en: View unified diff
nb: Vis samlet differanse

en: Compare side by side
nb: Sammenlikne ved siden av hverandre

en: Running Resolve Command...
nb: Kjører løs-kommando...

en: Completed Resolve
nb: Fullfør løs

en: More Actions...
nb: Flere handlinger...

en: Change
nb: Endre

en: Property Change
nb: Endre egenskap

en: Yes
nb: Ja

en: No
nb: Nei

en: Open from first revision
nb: Åpne fra første revisjon

en: Open from second revision
nb: Åpne fra andre revisjon

en: Cannot annotate a directory
nb: Kan ikke kommentere en katalog

en: Annotate - %s
nb: Kommenter - %s

en: Line
nb: Linje

en: Text
nb: Tekst

en: The from revision field must be an integer
nb: "Fra revisjon" -feltet må være et heltall

en: Log - %s
nb: Logg - %s

en: N/A
nb: I/T

en: Action
nb: Handling

en: Copy From Path
nb: Kopier fra sti

en: Copy From Revision
nb: Kopier fra revisjon

en: View diff against working copy
nb: Vis differanse i forhold til arbeidskopi

en: View diff between revisions
nb: Vis differanse mellom revisjoner

en: Compare with working copy
nb: Sammenlikne med arbeidskopi

en: Compare revisions
nb: Sammenlikne revisjoner

en: Show changes between revisions
nb: Vis endringer mellom revisjoner

en: Edit author...
nb: Rediger forfatter...

en: Edit log message...
nb: Rediger loggemelding...

en: Edit revision properties...
nb: Rediger revisjonsegenskaper...

en: Edit author
nb: Rediger forfatter

en: Edit log message
nb: Rediger loggemelding

en: Unknown
nb: Ukjent

en: English
nb: Engelsk

en: Select a program
nb: Velg et program

en: Are you sure you want to clear your repository paths?
nb: Er du sikker på at du vil nullstille arkivstien?

en: Repository paths cleared
nb: Arkivsti nullstilt

en: Are you sure you want to clear your previous messages?
nb: Er du sikker på at du vil nullstille din forrige melding?

en: Previous messages cleared
nb: Forrige melding nullstilt

en: Are you sure you want to clear your authentication information?
nb: Er du sikker på at du vil nullstille autentiseringsinformasjonen?

en: Authentication information cleared
nb: Autentiseringsinformasjonen nullstilt

en: Unable to retrieve properties list
nb: Får ikke tak i egenskapsliste

en: You must supply a destination path.
nb: Du må oppgi en målsti.

en: Branch/tag
nb: Gren/merke

en: Running Branch/tag Command...
nb: Kjører gren/merke-kommando...

en: Completed Branch/tag
nb: Fullført gren/merke

en: Locked
nb: Låst

en: Get Lock
nb: Lås

en: Running Lock Command...
nb: Kjører låsekommando...

en: Completed Lock
nb: Fullført låsing

en: The repository location is a required field.
nb: Arkivplasseringen er et påkrevet felt.

en: Switch
nb: Flytt

en: Running Switch Command...
nb: Kjører flyttekommando...

en: Completed Switch
nb: Fullført flytting

en: HEAD
nb: HODE

en: Number
nb: Nummer

en: Working Copy
nb: Arbeidskopi

en: Host:
nb: Vert:

en: Checkout - %s
nb: Sjekk ut - %s

en: Running Checkout Command...
nb: Kjører utsjekkommando...

en: Name
nb: Navn

en: Create Patch
nb: Lag lapp (patch)

en: The given path is not a working copy
nb: Den oppgitte stien peker ikke til en arbeidskopi

en: Creating Patch File...
nb: Lager lappefil (patch)...

en: Patch File Created
nb: Lappefil (patch) laget

en: Properties - %s
nb: Egenskaper - %s

en: Value
nb: Verdi

en: There was a problem saving your properties.
nb: Det oppstod et problem med lagring av egenskapene.

en: <b>Note:</b> changes to properties are applied instantly. You may review and undo changes using the context menu for each item.
nb: <b>Merknad:</b> egenskapsendringer utføres umiddelbart. Du kan se over og angre endringer vha. snarveimenyen på hvert element.

en: Do you want to delete the selected properties from all files and subdirectories
    beneath this directory?
nb: Ønsker du å slette valgte egenskaper fra alle filer og mapper
    under denne mappen?

en: File is not under version control.
nb: Fila er ikke underlagt versjonskontroll.

en: Reserved
nb: Reservert

en: Unable to set new value for property.
nb: Klarer ikke å sette ny verdi for egenskap.

en: Mime Type
nb: Mimetype

en: Finished
nb: Fullført

en: %s - Finished
nb: %s - fullført

en: Log Message
nb: Loggmelding

en: Unlock
nb: Lås opp

en: Running Unlock Command...
nb: Kjører lås opp kommando...

en: Completed Unlock
nb: Fullfør lås opp

en: Size
nb: Størrelse

en: Create folder...
nb: Lag mappe...

en: Copy to...
nb: Kopier til...

en: Copy URL to clipboard
nb: Kopier URL til utklippsbord

en: Move to...
nb: Flytt til...

en: Where do you want to copy the selection?
nb: Hvor ønsker du å kopiere utvalget til?

en: New Location:
nb: Ny plassering

en: Where do you want to move the selection?
nb: Hvor ønsker du å flytte utvalget?

en: Cleaning Up...
nb: Rensker opp...

en: Completed Cleanup
nb: Opprensking fullført

en: Repository successfully created
nb: Arkiv vellykket opprettet

en: There was an error creating the repository.  Make sure the given folder is empty.
nb: En feil oppstod ved opprettelse av arkiv. Sørg for at den oppgitte mappen er tom.

en: <b>Properties for:</b>
nb: <b>Egenskaper for:</b>

en: <i>Selected properties will be applied recursively.</i>
nb: <i>Valgte egenskaper vil bli anvendt rekursivt.</i>

en: Delete properties recursively
nb: Slett egenskaper rekursivt

en: Edit...
nb: Rediger...

en: New...
nb: Ny...

en: URL/Path:
nb: URL/Sti:

en: Load/Refresh
nb: Last/oppdater

en: <b>Add Message</b>
nb: <b>Legg til melding</b>

en: <b>Certificate Details</b>
nb: <b>Sertifikatdetaljer</b>

en: <b>Edit Property Details</b>
nb: <b>Rediger egenskapsdetaljer</b>

en: <b>Folder Name</b>
nb: <b>Mappenavn</b>

en: <b>Message</b>
nb: <b>Melding</b>

en: <b>Please add your authentication details</b>
nb: <b>Vennligst legg til dine autentiseringsdetaljer (identifikasjon)</b>

en: <b>Please provide your ssl certification file</b>
nb: <b>Vennligst oppgi din ssl sertifikatfil</b>

en: <b>Previous Messages</b>
nb: <b>Forrige melding</b>

en: <span size="large"><b>Are you sure you want to delete %item%?</b></span>
nb: <span size="large"><b>Er du sikker på at du vil slette %item%?</b></span>

en: <span weight="bold" size="xx-large">RabbitVCS Error</span>
nb: <span weight="bold" size="xx-large">RabbitVCS feil</span>

en: Accept Forever
nb: Aksepter for alltid

en: Accept Once
nb: Aksepter en gang

en: Apply property recursively
nb: Anvend egenskap rekursivt

en: Authentication
nb: Autentisering

en: Check Certificate
nb: Sjekk sertifikat

en: Confirmation
nb: Bekreftelse

en: Create Folder...
nb: Opprett mappe...

en: Delete Confirmation
nb: Slettebekreftelse

en: Deny
nb: Avvis

en: Fingerprint:
nb: Fingeravtrykk:

en: Issuer:
nb: Utsteder:

en: Login:
nb: Logg inn:

en: Password:
nb: Passord:

en: Path:
nb: Sti:

en: Previous Messages
nb: Tidligere meldinger

en: Property
nb: Egenskap

en: Property:
nb: Egenskap:

en: RabbitVCS Error
nb: RabbitVCS feil

en: Realm:
nb: Område:

en: SSL Client Certification
nb: SSL klientsertifikat

en: Save Authentication
nb: Lagre autentisering

en: Text Change
nb: Tekstendring

en: The item(s) will be sent to the trash can.
nb: Elementene vil bli sendt til søppeldunken.

en: Valid:
nb: Gyldig:

en: Value:
nb: Verdi:

en: <b>Links</b>
nb: <b>Lenker</b>

en: <b>Version Information</b>
nb: <b>Versjonsinformasjon</b>

en: Authors:
nb: Forfattere:

en: Thanks:
nb: Takk:

en: <b>Affected File(s)</b> (double-click to compare with base)
nb: <b>Berørte fil(er)</b> (dobbeltklikk for å sammenlikne med basen)

en: <b>Revisions Table</b>
nb: <b>Revisjonstabell</b>

en: Limit:
nb: Grense:

en: Log
nb: Logg

en: Refresh
nb: Oppdater

en: Showing Revisions:
nb: Viser revisjoner:

en: Stop on copy
nb: Stopp ved kopi

en: Cleanup Requested....
    
    Begin working copy cleanup?
nb: Opprensking forespurt...
    
    Start arbeidskopiopprensking?

en: <b>Authentication</b>
nb: <b>Autentisering</b>

en: <b>Log Messages</b>
nb: <b>Loggmeldinger</b>

en: <b>Logging Options</b>
nb: <b>Loggeopsjoner</b>

en: <b>Program used to compare files</b>
nb: <b>Program benyttet for å sammenlikne filer</b>

en: <b>URL History</b>
nb: <b>URL historikk</b>

en: Browse...
nb: Bla gjennom...

en: Clear your authentication information
nb: Fjern all autentiseringsinformasjonen

en: Enable emblems
nb: Muliggjør emblemer

en: Enable file attributes
nb: Muliggjør filattributter

en: Enable recursive status checks
nb: Muliggjør rekkursiv statussjekk

en: External Programs
nb: Eksterne programmer

en: General
nb: Generelt

en: Language:
nb: Språk:

en: Minimum level to log
nb: Minimumsnivå for logging

en: Number of URLs to remember
nb: Antall URLer som huskes

en: Number of messages to remember
nb: Antall meldinger som huskes

en: Saved Data
nb: Lagrede data

en: Show RabbitVCS debugging tools
nb: Vis RabbitVCS sine avlusingsverktøy

en: The debug menu is used to diagnose problems with RabbitVCS itself
nb: Avlusingsmenyen benyttes for å diangostisere problemer med RabbitVCS selv

en: <b>Files to lock</b>
nb: <b>Filer til låsing</b>

en: <b>Please describe why you are locking these files</b>
nb: <b>Vennligst beskriv hvorfor du låser disse filene</b>

en: Lock Files
nb: Lås filer

en: Select / Deselect all
nb: Velg/avvelg alt

en: Steal the locks
nb: Stjel låser

en: <b>From Revision</b>
nb: <b>Fra revisjon</b>

en: <b>To Revision</b>
nb: <b>Til revisjon</b>

en: Annotate
nb: Kommenter

en: <b>Changed Files</b> (double-click to compare with base)
nb: <b>Endrede filer</b> (dobbeltklikk for å sammenlikne med basen)

en: <b>Commit to:</b>
nb: <b>Send inn til:</b>

en: Show unversioned files
nb: Vis ikke-versjonerte filer

en: Notification Messages
nb: Varslingsmeldinger

en: <b>Remote URI:</b>
nb: <b>Fjerntliggende URI:</b>

en: <b>Working Copy:</b>
nb: <b>Arbeidskopi:</b>

en: Add a new property.
nb: Legg til en egenskap.

en: Close this dialog.
nb: Lukk dette dialogvindu.

en: Property Editor
nb: Egenskpasredigering

en: Refresh the list of properties.
nb: Oppdatert egenskapslisten

en: <b>Change the repository of your working copy</b>
nb: <b>Endre arkiv for arbeidskopien</b>

en: From:
nb: Fra:

en: To:
nb: Til:

en: <b>Options</b>
nb: <b>Alternativer</b>

en: <b>Revision</b>
nb: <b>Revisjon</b>

en: Omit Externals
nb: Utelat eksterne

en: Recursive
nb: Rekursiv

en: <b>Import Message</b>
nb: <b>Importmelding</b>

en: <b>Repository</b>
nb: <b>Arkiv</b>

en: Include ignored files
nb: Inkluder ignorerte filer

en: <b>From URL</b>
nb: <b>Fra URL</b>

en: <b>From: (URL and revision to merge)</b>
nb: <b>Fra: (URL og revisjon som skal flettes)</b>

en: <b>Revision Range</b>
nb: <b>Revisjonsutvalg</b>

en: <b>To: (URL and revision to merge)</b>
nb: <b>Til: (URL og revisjon som skal flettes)</b>

en: <b>URL to merge from</b>
nb: <b>URL det skal flettes fra</b>

en: <b>Working Copy</b>
nb: <b>Arbeidskopi</b>

en: Choose this method if you have made some changes to a branch and wish to merge your changes with another branch.
nb: Velg denne metoden hvis du har gjort endringer i grenen og ønsker å flette dine endringer med en annen gren.

en: Choose this method if you wish to merge two different branches into your working copy.
nb: Velg denne metoden hvis du ønsker å flette to forskjellige grener inn i din arbeidskopi.

en: Ignore ancestry
nb: Ignorer stamfedre

en: Merge Assistant
nb: Fletteassistent

en: Merge a range of revisions
nb: Flett et utvalg av revisjoner

en: Merge two different trees
nb: Flett to forskjellige trær

en: Only record the merge
nb: Kun marker fletting (ikke utfør)

en: Show log
nb: Vis logg

en: Test Merge
nb: Testflett

en: Use the log dialog to select the revisions that you wish to merge.  Or write out the revisions manually, each separated by a comma.  You can specify a revision range by a dash. 
    
    Example: 4-7,9,11,15-HEAD
    
    To merge all revisions, leave the box empty.
nb: Bruk loggknappen (til høyre for revisjonsutvalgsfeltet) til å velge revisjonen du ønsker å flette. Eller skriv revisjonene manuelt, hver separert med komma. Du kan spesifisere et revisjonsutvalg med en bindestrek. 
    
    Eksempel: 4-7,9,11,15-HEAD
    
    La boksen være tom for å flette alle revisjoner.
