rabbitvcs - en to ro translation catalogue (154 entries)

en: %i second | %i seconds
ro[0]: %i secundă
ro[1]: %i de secunde

en: %i minute | %i minutes
ro[0]: %i minut
ro[1]: %i minute
ro[2]: %i de minute

en: %i hour | %i hours
ro[0]: %i oră
ro[1]: %i ore
ro[2]: %i de ore

en: Debug
ro: Depanează

en: Refresh Status
ro: Stare Reîmprospătare

en: Invalidate
ro: Invalidează

en: Add Emblem
ro: Adaugă Emblemă

en: Add an emblem
ro: Adauga o emblemă

en: Update
ro: Actualizare

en: View the modifications made to a file
ro: Vizualizează modificările aduse unui fișier

en: Show Log
ro: Arată Jurnal

en: Add
ro: Adăugare

en: Add to ignore list
ro: Adaugă la lista de ignorat

en: Rename...
ro: Redenumește...

en: Delete
ro: Șterge

en: Revert
ro: Restaurează

en: Resolve
ro: Rezolvă

en: Restore
ro: Restaurează

en: Cleanup
ro: Ștergere

en: Import
ro: Importă

en: Switch...
ro: Comutare...

en: Annotate...
ro: Adnotează...

en: Annotate a file
ro: Adnotează un fișier

en: Properties
ro: Proprietăți

en: View the properties of an item
ro: Vizualizează proprietățile unui articol

en: Help
ro: Ajutor

en: View help
ro: Vizualizează ajutor

en: Settings
ro: Setări

en: View or change RabbitVCS settings
ro: Vizualizează sau modifică setaările RabbitVCS

en: About
ro: Despre

en: About RabbitVCS
ro: Despre RabbitVCS

en: Open
ro: Deschide

en: Browse to
ro: Caută în

en: Updating...
ro: În curs de actualizare...

en: Completed Update
ro: Actualizare completă

en: Update To Revision
ro: Actualizați la revizia

en: Path
ro: Cale

en: Extension
ro: Extensie

en: Loading...
ro: Se încarcă...

en: Found %d item(s)
ro: Găsit  %d articol(e)

en: Running Add Command...
ro: Rulează Comanda Adăugare...

en: Completed Add
ro: Adăugare Finalizată

en: Export - %s
ro: Exportă- %s

en: Export
ro: Exportă

en: Completed Export
ro: Export Terminat

en: Date
ro: Data

en: Message
ro: Mesaj

en: Import - %s
ro: Importă - %s

en: The repository URL field is required.
ro: Câmpul URL depozitar este necesar.

en: Completed Import
ro: Import Terminat

en: Rename
ro: Redenumire

en: New Name:
ro: Nume Nou:

en: The new name field is required
ro: Este necesar câmpul pentru noul nume

en: Running Rename Command...
ro: Rulează Comanda Redenumire

en: Completed Rename
ro: Redenumire efectuată

en: Text Status
ro: Stare Text

en: Property Status
ro: Stare Propietate

en: Status
ro: Stare

en: Select a Folder
ro: Selectează un Director

en: Select a File
ro: Selectează un fișier

en: Are you sure you want to continue?
ro: Ești sigur că vrei sa continui?

en: The from and to url fields are both required.
ro: Câmpurile url de la și la sunt amândouă necesare

en: Relocate
ro: Mută

en: Running Relocate Command...
ro: Rulează Comanda Mută

en: Completed Relocate
ro: Mutare Finalizată

en: Revision
ro: Revizia

en: Author
ro: Autor

en: Yes
ro: Da

en: Cannot annotate a directory
ro: Nu se poate adnota un director

en: Annotate - %s
ro: Adnotează - %s

en: Line
ro: Linia

en: N/A
ro: N/D

en: Action
ro: Acțiune

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: English
ro: Engleză

en: Select a program
ro: Selectează un program

en: Are you sure you want to clear your repository paths?
ro: Ești sigur că vrei să ștergi căile tale către depozitar?

en: Repository paths cleared
ro: Căile către depozitar șterse

en: Are you sure you want to clear your previous messages?
ro: Ești sigur că vrei sa îți ștergi mesajul anterior?

en: Previous messages cleared
ro: Mesaj anterior șters

en: Are you sure you want to clear your authentication information?
ro: Vrei să îți ștergi informațiile de autentificare?

en: Authentication information cleared
ro: Informații de autentificare șterse

en: You must supply a destination path.
ro: Trebuie să furnizați o cale pentru destinație.

en: Branch/tag
ro: Domeniu/etichetă

en: Running Branch/tag Command...
ro: Rulează comanda Domeniu/etichetă

en: Completed Branch/tag
ro: Domeniu/etichetă finalizat

en: Locked
ro: Blocat

en: Completed Lock
ro: Blocare Terminată

en: Switch
ro: Comută

en: Host:
ro: Gazdă:

en: Name
ro: Nume

en: Properties - %s
ro: Propietăți + %s

en: Value
ro: Valoare

en: Finished
ro: Terminat

en: %s - Finished
ro: %s - Terminat

en: Unlock
ro: Deblochează

en: Cleaning Up...
ro: Se șterge...

en: Completed Cleanup
ro: Ștergere Finalizată

en: <b>Properties for:</b>
ro: <b>Proprietăți pentru:</b>

en: <i>Selected properties will be applied recursively.</i>
ro: <i>Proprietățile selectate vor fi aplicate recursiv.</i>

en: Edit...
ro: Editează...

en: New...
ro: Nou...

en: <b>Add Message</b>
ro: <b>Adaugă Mesaj</b>

en: <b>Certificate Details</b>
ro: <b>Detalii Certificat</b>

en: <b>Message</b>
ro: <b>Mesaj</b>

en: <b>Previous Messages</b>
ro: <b>Mesaje Anterioare</b>

en: <span size="large"><b>Are you sure you want to delete %item%?</b></span>
ro: <span size="large"><b>Ești sigur că vrei să ștergi %articol%?</b></span>

en: Accept Once
ro: Acceptă O data

en: Authentication
ro: Autentificare

en: Check Certificate
ro: Verifică Certificat

en: Confirmation
ro: Confirmare

en: Delete Confirmation
ro: Confirmare ștergere

en: Deny
ro: Interzice

en: Fingerprint:
ro: Amprentă:

en: Issuer:
ro: Emitent:

en: Login:
ro: Logare:

en: Password:
ro: Parolă:

en: Previous Messages
ro: Mesaje Anterioare

en: Property
ro: Proprietate

en: Property:
ro: Proprietate:

en: Realm:
ro: Domeniu:

en: Value:
ro: Valoare:

en: Authors:
ro: Autori:

en: Thanks:
ro: Mulțumiri

en: Limit:
ro: Limită:

en: Log
ro: Jurnal

en: Refresh
ro: Reîmprospătare

en: <b>Authentication</b>
ro: <b>Autentificare</b>

en: <b>Log Messages</b>
ro: <b>Mesaje Jurnal</b>

en: <b>URL History</b>
ro: <b>Istorie URL</b>

en: Browse...
ro: Răsfoiește...

en: Enable emblems
ro: Activează embleme

en: Enable file attributes
ro: Activează atribute fișier

en: External Programs
ro: Programe Externe

en: Language:
ro: Limbă:

en: Logging
ro: Logare

en: Number of messages to remember
ro: Număr mesaje de reținut

en: Saved Data
ro: Date Salvate

en: Show RabbitVCS debugging tools
ro: Arată uneltele de depanare RabitVCS

en: Type:
ro: Tip:

en: Select / Deselect all
ro: Selecteză/Deselecteză tot

en: Annotate
ro: Adnotează

en: Notification Messages
ro: Mesaje de notifcare

en: From:
ro: Din:

en: <b>Options</b>
ro: <b>Opțiuni</b>

en: Recursive
ro: Recursiv

en: <b>Import Message</b>
ro: <b>Importă Mesaj</b>

en: Include ignored files
ro: Include fișiere ignorate

en: <b>From URL</b>
ro: <b>Din URL</b>

en: Ignore ancestry
ro: Ignoră antecedent

en: Merge Assistant
ro: Asistent Ămbinare

en: Only record the merge
ro: Înregistrează doar îmbinarea

en: Show log
ro: Arată jurnal

en: Test Merge
ro: Test Îmbinare
