Radio Tray - en to el translation catalogue (41 entries)

en: Add Group
el: Προσθήκη ομάδας

en: Group :
el: Ομάδα:

en: Move separator to another group
el: Μετακίνηση του διαχωριστή σε άλλη ομάδα

en: Name :
el: Όνομα:

en: Parent Group :
el: Μητρική Ομάδα:

en: Separator
el: Διαχωριστικό

[ctx: yes]
en: Configure Radios
el: Επεξεργασία Σταθμών

[ctx: yes]
en: Radio name:
el: Όνομα σταθμού:

[ctx: yes]
en: URL :
el: URL:

en: (this choice will be saved in the configuration file)
el: (αυτή η επιλογή θα αποθηκευθεί στο αρχείο ρυθμίσεων)

note: Window title for the first time run configuration tool
en: First Time Run Config
el: Ρύθμιση Πρώτης Εκτέλεσης

en: Icon in the Notification Area
el: Εικονίδιο στην Περιοχή Ειδοποιήσεων

en: Please select how Radio Tray should appear
el: Παρακαλώ επιλέξτε πώς θα εμφανίζεται το Radio Tray

en: %s's Website
el: Ιστοσελίδα του %s

en: Radio Name
el: Όνομα Σταθμού

en: Add new station
el: Προσθήκη νέου σταθμού

en: Edit %s
el: Επεξεργασία %s

en: Edit group
el: Επεξεργασία ομάδας

note: populate dialog with radio information
en: Edit Separator
el: Επεξεργασία Διαχωριστικού

en: Are you sure you want to delete "%s"?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε το "%s"?

en: Add new group
el: Προσθήκη νέας ομάδας

en: Developers:
el: Προγραμματιστές:

en: Contributors:
el: Συνεργάτες:

en: Turned Off
el: Απενεργοποιημένο

en: Turn On "%s"
el: Ενεργοποίηση "%s"

en: Configure Radios...
el: Ρυθμίσεις Σταθμών...

en: Reload Bookmarks
el: Ανανέωση σελιδοδεικτών

en: Configure Plugins...
el: Ρύθμιση Πρόσθετων...

[ctx: Turns off the current radio.]
en: Turn Off "%s"
el: Απενεργοποίηση "%s"

[ctx: Playing status tooltip information]
en: Playing (vol: %s%%)
el: Αναπαραγωγή (ένταση: %s%%)

[ctx: Informs Radio Tray is idle as a tooltip.]
en: Idle (vol: %s%%)
el: Σε αδράνεια (ένταση: %s%%)

[ctx: Unknown radio specified by URL]
en: Unknown radio
el: Άγνωστος σταθμός

en: Radio Tray Playing
el: Το Radio Tray Αναπαράγει

en: Radio Error
el: Πρόβλημα Ραδιοφώνου

en: Bookmarks Reloaded
el: Έγινε επαναφόρτωση σελιδοδεικτών

en: Active
el: Ενεργό

en: Name
el: Όνομα

en: Idle (vol: %s%%)
el: Ανενεργό (ένταση: %s%%)

[ctx: Connecting to a music stream.]
en: Connecting to %s
el: Σύνδεση με %s

[ctx: Informs what radio and music is being played as a tooltip.]
en: Playing <b>%s</b> (vol: %s%%)
    <i>%s</i>
el: Αναπαραγωγή <b>%s</b> (ένταση: %s%%)⏎
    <i>%s</i>

[ctx: Informs what radio and music is being played as a tooltip.]
en: Playing <b>%s</b> (vol: %s%%)
el: Αναπαραγωγή <b>%s</b> (ένταση: %s%%)
