Radio Tray - en to es translation catalogue (42 entries)

en: Add Group
es: Agregar grupo

en: Group :
es: Grupo:

en: Move separator to another group
es: Mover separador a otro grupo

en: Name :
es: Nombre:

en: Parent Group :
es: Grupo superior:

en: Separator
es: Separador

[ctx: yes]
en: Configure Radios
es: Configurar radios

[ctx: yes]
en: Radio name:
es: Nombre de la radio:

[ctx: yes]
en: URL :
es: URL:

en: (this choice will be saved in the configuration file)
es: (esta opción se guarda en el fichero de configuración)

en: App Indicator
es: Indicador de aplicaciones

note: Window title for the first time run configuration tool
en: First Time Run Config
es: Configuración inicial

en: Icon in the Notification Area
es: Icono en el área de notificación

en: Please select how Radio Tray should appear
es: Seleccione cómo debe mostrarse Radio Tray

en: %s's Website
es: Sitio web de %s

en: Radio Name
es: Nombre de la radio

en: Add new station
es: Agregar nueva emisora

en: Edit %s
es: Editar %s

en: Edit group
es: Editar grupo

note: populate dialog with radio information
en: Edit Separator
es: Editar separador

en: Are you sure you want to delete "%s"?
es: ¿Está seguro de que desea eliminar «%s»?

en: Add new group
es: Agregar nuevo grupo

en: Developers:
es: Desarrolladores:

en: Contributors:
es: Colaboradores:

en: Turned Off
es: Apagada

en: Turn On "%s"
es: Encender «%s»

en: Configure Radios...
es: Configurar radios...

en: Reload Bookmarks
es: Volver a cargar preferidos

en: Configure Plugins...
es: Configurar complementos...

[ctx: Turns off the current radio.]
en: Turn Off "%s"
es: Apagar «%s»

[ctx: Playing status tooltip information]
en: Playing (vol: %s%%)
es: Reproduciendo (vol.: %s%%)

[ctx: Informs Radio Tray is idle as a tooltip.]
en: Idle (vol: %s%%)
es: Apagada (vol.: %s%%)

[ctx: Unknown radio specified by URL]
en: Unknown radio
es: Radio desconocida

en: Radio Tray Playing
es: Radio Tray reproduciendo

en: Radio Error
es: Error en la radio

en: Bookmarks Reloaded
es: Preferidos cargados

en: Active
es: Activo

en: Name
es: Nombre

en: Idle (vol: %s%%)
es: Apagada (vol.: %s%%)

[ctx: Connecting to a music stream.]
en: Connecting to %s
es: Conectándose a «%s»

[ctx: Informs what radio and music is being played as a tooltip.]
en: Playing <b>%s</b> (vol: %s%%)
    <i>%s</i>
es: Reproduciendo <b>%s</b> (vol.: %s%%)
    <i>%s</i>

[ctx: Informs what radio and music is being played as a tooltip.]
en: Playing <b>%s</b> (vol: %s%%)
es: Reproduciendo <b>%s</b> (vol.: %s%%)
