Radio Tray - en to es_MX translation catalogue (45 entries)

en: Add Group
es_MX: Añadir grupo

en: Group :
es_MX: Grupo:

en: Move separator to another group
es_MX: Mueve el separador a otro grupo

en: Name :
es_MX: Nombre:

en: Parent Group :
es_MX: Grupo raíz:

en: Separator
es_MX: Separador

[ctx: yes]
en: Configure Radios
es_MX: Configurar radios

[ctx: yes]
en: Radio name:
es_MX: Nombre de la estacion de radio:

[ctx: yes]
en: URL :
es_MX: URL:

en: (this choice will be saved in the configuration file)
es_MX: (esta opción será guardada en el archivo de configuración)

en: App Indicator
es_MX: Indicador de Aplicaciones

note: Window title for the first time run configuration tool
en: First Time Run Config
es_MX: Configuración Inicial

en: Icon in the Notification Area
es_MX: Icono en el Área de Notificación

en: Please select how Radio Tray should appear
es_MX: Por favor selecione como debe aparecer Radio Tray

en: Available Plugins:
es_MX: Complementos Disponibles:

note: Warning message about need to restart application after plugin change
en: Changes will only be visible after restarting Radio Tray
es_MX: Los cambios solamente seran visibles despues de reiniciar Radio Tray

note: Plugins configuration window title
en: Config Plugins
es_MX: Configurar Complementos

en: %s's Website
es_MX: Sitio web de %s

en: Radio Name
es_MX: Nombre de la estación de radio

en: Add new station
es_MX: Agregar una nueva estación

en: Edit %s
es_MX: Editar %s

en: Edit group
es_MX: Editar grupo

note: populate dialog with radio information
en: Edit Separator
es_MX: Editar separador

en: Are you sure you want to delete "%s"?
es_MX: ¿Está seguro de querer eliminar "%s"?

en: Add new group
es_MX: Agregar nuevo grupo

en: Developers:
es_MX: Desarrolladores:

en: Contributors:
es_MX: Contribuyentes:

en: Turned Off
es_MX: Desconectado

en: Turn On "%s"
es_MX: Encender "%s"

en: Configure Radios...
es_MX: Configurar estaciones de radio...

en: Reload Bookmarks
es_MX: Recargar marcadores

en: Configure Plugins...
es_MX: Configure Complementos

[ctx: Turns off the current radio.]
en: Turn Off "%s"
es_MX: Desconectar "%s"

[ctx: Playing status tooltip information]
en: Playing (vol: %s%%)
es_MX: Reproducción (vol: %s%%)

[ctx: Informs Radio Tray is idle as a tooltip.]
en: Idle (vol: %s%%)
es_MX: Inactivo (vol: %s%%)

[ctx: Unknown radio specified by URL]
en: Unknown radio
es_MX: Estacion de radio desconocida

en: Radio Tray Playing
es_MX: Radio Tray Reproduciendo

en: Radio Error
es_MX: Error de Estacion de radio

en: Bookmarks Reloaded
es_MX: Marcadores recargados

en: Active
es_MX: Activo

en: Name
es_MX: Nombre

en: Idle (vol: %s%%)
es_MX: Inactivo (vol: %s%%)

[ctx: Connecting to a music stream.]
en: Connecting to %s
es_MX: Conectando a %s

[ctx: Informs what radio and music is being played as a tooltip.]
en: Playing <b>%s</b> (vol: %s%%)
    <i>%s</i>
es_MX: Reproduciendo <b>%s</b> (vol: %s%%)
    <i>%s</i>

[ctx: Informs what radio and music is being played as a tooltip.]
en: Playing <b>%s</b> (vol: %s%%)
es_MX: Reproduciendo <b>%s</b> (vol: %s%%)
