Radio Tray - en to et translation catalogue (45 entries)

en: Add Group
et: Rühma lisamine

en: Group :
et: Rühm:

en: Move separator to another group
et: Liiguta eraldaja teise rühma.

en: Name :
et: Nimi:

en: Parent Group :
et: Ülemrühm:

en: Separator
et: Eraldaja

[ctx: yes]
en: Configure Radios
et: Seadista raadioid

[ctx: yes]
en: Radio name:
et: Raadio nimi:

[ctx: yes]
en: URL :
et: URL:

en: (this choice will be saved in the configuration file)
et: (see valik salvestakse seadistuste faili)

en: App Indicator
et: Applikatsiooni indikaator

note: Window title for the first time run configuration tool
en: First Time Run Config
et: Esimese korra seadistus

en: Icon in the Notification Area
et: Teavitusala ikoon

en: Please select how Radio Tray should appear
et: Radio Tray kuvamise viisi valimine

en: Available Plugins:
et: Saadaolevad plugiad

note: Warning message about need to restart application after plugin change
en: Changes will only be visible after restarting Radio Tray
et: Muutused rakenduvad pärast Radio Tray taaskäivitust

note: Plugins configuration window title
en: Config Plugins
et: Seadista pluginaid

en: %s's Website
et: %s koduleht

en: Radio Name
et: Raadio nimi

en: Add new station
et: Lisa uus raadio

en: Edit %s
et: %s muutmine

en: Edit group
et: Rühma muutmine

note: populate dialog with radio information
en: Edit Separator
et: Muuda eraldajat

en: Are you sure you want to delete "%s"?
et: Kas sa oled kindel, et soovite eemaldada "%s" ?

en: Add new group
et: Lisa uus rühm

en: Developers:
et: Arendajad:

en: Contributors:
et: Kaastöötajad:

en: Turned Off
et: Peatatud

en: Turn On "%s"
et: Käivita "%s"

en: Configure Radios...
et: Raadiote seadistamine

en: Reload Bookmarks
et: Järjehoidjate värskendamine

en: Configure Plugins...
et: Pluginate seadistamine

[ctx: Turns off the current radio.]
en: Turn Off "%s"
et: Peata "%s"

[ctx: Playing status tooltip information]
en: Playing (vol: %s%%)
et: Esitamine (vol: %s%%)

[ctx: Informs Radio Tray is idle as a tooltip.]
en: Idle (vol: %s%%)
et: Jõude (vol: %s%%)

[ctx: Unknown radio specified by URL]
en: Unknown radio
et: Tundmatu raadio

en: Radio Tray Playing
et: Raadio Tray esitab

en: Radio Error
et: Raadio Error

en: Bookmarks Reloaded
et: Järjehoidjad on värskendatud

en: Active
et: Aktiivne

en: Name
et: Nimi

en: Idle (vol: %s%%)
et: Jõude (vol: %s%%)

[ctx: Connecting to a music stream.]
en: Connecting to %s
et: Ühendan %s

[ctx: Informs what radio and music is being played as a tooltip.]
en: Playing <b>%s</b> (vol: %s%%)
    <i>%s</i>
et: <b>%s</b> esitamine (vol: %s%%)
    <i>%s</i>

[ctx: Informs what radio and music is being played as a tooltip.]
en: Playing <b>%s</b> (vol: %s%%)
et: <b>%s</b> esitamine (vol: %s%%)
