Radio Tray - en to he translation catalogue (45 entries)

en: Add Group
he: הוספת קבוצה

en: Group :
he: קבוצה:

en: Move separator to another group
he: העברת המפריד לקבוצה אחרת

en: Name :
he: שם:

en: Parent Group :
he: קבוצת אב:

en: Separator
he: חוצץ

[ctx: yes]
en: Configure Radios
he: הגדרת תחנות

[ctx: yes]
en: Radio name:
he: שם תחנה:

[ctx: yes]
en: URL :
he: כתובת:

en: (this choice will be saved in the configuration file)
he: (בחירה זו תישמר בקובץ ההגדרות)

en: App Indicator
he: מחוון אפליקציות

note: Window title for the first time run configuration tool
en: First Time Run Config
he: הגדרת ריצה בפעם הראשונה

en: Icon in the Notification Area
he: אייקון באזור ההודעות

en: Please select how Radio Tray should appear
he: אנא שים לב כיצד התוכנה אמורה להיראות

en: Available Plugins:
he: תוספים זמינים:

note: Warning message about need to restart application after plugin change
en: Changes will only be visible after restarting Radio Tray
he: ניתן יהיה לראות שינויים רק לאחר הפעלת התוכנה מחדש.

note: Plugins configuration window title
en: Config Plugins
he: התאם תוספים

en: %s's Website
he: אתר האינטרנט של %s

en: Radio Name
he: שם תחנה

en: Add new station
he: הוספת תחנה חדשה

en: Edit %s
he: עריכה %s

en: Edit group
he: עריכת קבוצה

note: populate dialog with radio information
en: Edit Separator
he: עריכת חוצץ

en: Are you sure you want to delete "%s"?
he: האם אתה בטוח שברצונך למחוק את "%s"?

en: Add new group
he: הוספת קבוצה חדשה

en: Developers:
he: מפתחים:

en: Contributors:
he: תורמים:

en: Turned Off
he: כבוי

en: Turn On "%s"
he: הדלק "%s"

en: Configure Radios...
he: הגדרת תחנות...

en: Reload Bookmarks
he: טעינת הסימניות מחדש

en: Configure Plugins...
he: הגדרת תוספים...

[ctx: Turns off the current radio.]
en: Turn Off "%s"
he: כבה "%s"

[ctx: Playing status tooltip information]
en: Playing (vol: %s%%)
he: משמיע (עוצמה: %s%%)

[ctx: Informs Radio Tray is idle as a tooltip.]
en: Idle (vol: %s%%)
he: מושהה (עוצמת שמע: %s%%)

[ctx: Unknown radio specified by URL]
en: Unknown radio
he: תחנה לא ידועה

en: Radio Tray Playing
he: נגן הרדיו פועל

en: Radio Error
he: שגיאה בתחנה

en: Bookmarks Reloaded
he: הסימניות נטענו מחדש

en: Active
he: פעיל

en: Name
he: שם

en: Idle (vol: %s%%)
he: מושהה (עוצמת שמע: %s%%)

[ctx: Connecting to a music stream.]
en: Connecting to %s
he: מתחבר לתחנה %s

[ctx: Informs what radio and music is being played as a tooltip.]
en: Playing <b>%s</b> (vol: %s%%)
    <i>%s</i>
he: משמיע <b>%s</b> (עוצמת שמע: %s%%)
    <i>%s</i>

[ctx: Informs what radio and music is being played as a tooltip.]
en: Playing <b>%s</b> (vol: %s%%)
he: משמיע <b>%s</b> (עוצמת שמע: %s%%)
