Radio Tray - en to nl translation catalogue (28 entries)

en: Add Group
nl: Groep toevoegen

en: Group :
nl: Groep :

en: Name :
nl: Naam :

en: Parent Group :
nl: Hoofdgroep :

en: Separator
nl: Scheidingsteken

[ctx: yes]
en: Configure Radios
nl: Zenders bewerken

[ctx: yes]
en: Radio name:
nl: Radiozender :

[ctx: yes]
en: URL :
nl: Stream-URL :

en: (this choice will be saved in the configuration file)
nl: (

en: %s's Website
nl: %s's website

en: Radio Name
nl: Radiozender

en: Add new station
nl: Radiozender toevoegen

en: Edit %s
nl: %s bewerken

en: Edit group
nl: Groep bewerken

note: populate dialog with radio information
en: Edit Separator
nl: Scheidingsteken bewerken

en: Are you sure you want to delete "%s"?
nl: Weet u zeker dat u "%s" wilt verwijderen?

en: Add new group
nl: Nieuwe groep toevoegen

en: Developers:
nl: Ontwikkelaars:

en: Contributors:
nl: Met bijdragen van:

en: Turned Off
nl: Uitgeschakeld

en: Turn On "%s"
nl: "%s" aanzetten

en: Configure Radios...
nl: Zenders bewerken

en: Reload Bookmarks
nl: Favorieten bijwerken

[ctx: Turns off the current radio.]
en: Turn Off "%s"
nl: "%s" uitzetten

[ctx: Unknown radio specified by URL]
en: Unknown radio
nl: Onbekende radiozender

en: Bookmarks Reloaded
nl: Favorieten bijgewerkt

en: Idle (vol: %s%%)
nl: Gepauzeerd (vol: %s%%)

[ctx: Connecting to a music stream.]
en: Connecting to %s
nl: Verbinden met %s
