rapid - en to cs translation catalogue (735 entries)

en: Credits
cs: Poděkování

en: Translators
cs: Překladatelé

en: Backups are not configured
cs: Zálohy nejsou nastavené

en: No backup devices detected
cs: Nebyla zjištěna žádná zálohovací zařízení

en: Valid backup locations not yet specified
cs: Doposud jste nezadali platná umístění záloh

en: You can have your photos and videos backed up to multiple locations as they are downloaded, e.g. external hard drives.
cs: Souběžně s jejich stahováním, fotografie a videa mohou být zálohovány do vícero umístění naráz – např. na externí pevné disky.

en: Back up photos and videos when downloading
cs: Stahované fotografie a videa hned zálohovat

en: Automatically detect backup devices
cs: Automaticky zjišťovat zálohovací zařízení

en: Specify the folder in which backups are stored on the device.<br><br><i>Note: the presence of a folder with this name is used to determine if the device is used for backups. For each device you wish to use for backing up to, create a folder in it with one of these folder names. By adding both folders, the same device can be used to back up both photos and videos.</i>
cs: Zadejte název složky do které na zařízení(ch) zálohovat.<br><br><i>Pozn.: přítomnost takto nazvané složky slouží pro zjišťování, zda zařízení slouží pro zálohy. Na každém ze zařízení, na které má být zálohováno, vytvořte složku s jedním z těchto názvů. Pokud budu přítomny obě složky, zařízení bude sloužit pro zálohování jak fotografií, tak videí.</i>

en: Photo folder name:
cs: Název složky pro fotografie:

en: Video folder name:
cs: Název složky pro videa:

en: Example:
cs: Příklad:

en: If you disable automatic detection, choose the exact backup locations.
cs: Pokud vypnete automatické zjišťování, vyberte přesné umístění záloh.

note: Translators: the word 'location' is optional in your translation. The left side of the folder chooser combo box will always line up with the left side of the the text entry boxes where the user can enter the photo folder name and the video folder name. See http://damonlynch.net/rapid/documentation/t
en: Photo backup location:
cs: Umístění záloh fotografií:

en: Select Photo Backup Location
cs: Vyberte umístění záloh fotografií

note: Translators: the word 'location' is optional in your translation. The left side of the folder chooser combo box will always line up with the left side of the the text entry boxes where the user can enter the photo folder name and the video folder name. See http://damonlynch.net/rapid/documentation/t
en: Video backup location:
cs: Umístění záloh videí:

en: Select Video Backup Location
cs: Vyberte umístění záloh videí

note: Translators: this value is used as an example device when automatic backup device detection is enabled. You should translate this.
en: drive1
cs: úložiště1

note: Translators: this value is used as an example device when automatic backup device detection is enabled. You should translate this.
en: drive2
cs: úložiště2

en: Projected Backup Storage Use
cs: Předpokládané využití zálohovacího úložiště

en: Backup Options
cs: Předvolby zálohování

en: video THM
cs: náhledové video (.THM)

en: audio
cs: zvuk

note: Translators: no_photos refers to the number of photos Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash. Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You 
en: %(no_photos)s Photos
cs: %(no_photos)s fotografií

note: Translators: no_videos refers to the number of videos Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash. Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You 
en: %(no_videos)s Videos
cs: %(no_videos)s videí

en: Used
cs: Využito

en: Excess
cs: Překračuje

en: Device size unknown
cs: Velikost zařízení není známa

note: Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: No space free on %(size_total)s device
cs: Na %(size_total)s zařízení se už nedostává volného místa

note: Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: %(size_free)s free of %(size_total)s
cs: %(size_free)s volných z %(size_total)s

en: Photos
cs: Fotografie

note: translators: the name of the Videos folder
en: Videos
cs: Videa

en: Projected storage use after download
cs: Předpokládané využití úložiště po dokončení stahování

note: Translators: Custom refers to the user choosing a non-default value that they customize themselves
en: Custom...
cs: Vlastní…

en: Configure photo subfolder creation
cs: Nastavit vyváření podsložek pro fotografie

en: Configure video subfolder creation
cs: Nastavit vyváření podsložek pro videa

en: Probing device...
cs: Zkoumání zařízení…

en: Temporarily ignore this device
cs: Toto zařízení dočasně ignorovat

en: Permanently ignore this device
cs: Toto zařízení trvale ignorovat

en: Rescan
cs: Znovu prohledat

note: Translators: percentage full e.g. 75% full
en: %s full
cs: %s zaplněno

en: Other
cs: Ostatní

en: Cameras
cs: Fotoaparáty

en: Devices
cs: Zařízení

note: Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: Downloading from %(device_names)s
cs: Stahování z %(device_names)s

en: Select Source
cs: Vyberte zdroj

note: Translators: Number of cameras e.g. 3 Cameras Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: %(no_cameras)s Cameras
cs: %(no_cameras)s fotoaparáty

note: Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: %(no_devices)s Devices
cs: %(no_devices)s zařízení

en: Click on a file's checkbox to mark or unmark it for download.
cs: Kliknutím na zaškrtávací kolonku u souboru ho o(d)značíte pro stahování.

en: Files that have already been downloaded are remembered. You can still mark previously downloaded files to download again, but they are unmarked by default, and their thumbnails are dimmed so you can differentiate them from files that are yet to be downloaded.
cs: Soubory které už byly staženy jsou zapamatovány. I tak je možné je označit a nechat znovu stáhnout, ale ve výchozím stavu nejsou zaškrtnuté a jejich náhledy jsou vybledlé, takže je snadno rozlišíte od souborů, které zbývá stáhnout.

en: If more than one file is selected, they'll all take the mark of the file whose checkbox was clicked, regardless of whether they previously had a checkmark or not.
cs: Pokud je vybráno vícero souborů, jejich (ne)zaškrtnutí se řídí stavem u souboru, u kterého bylo kliknuto – nezávisle na tom, zda předtím byly nebo nebyly zaškrtnuté.

en: Click on a device's checkbox to quickly mark or unmark all its files for downloading.
cs: Zaškrtnutím (respektive jeho zrušením) u daného zařízení je možné rychle o(d)značit veškeré soubory na něm pro stahování.

en: After a download finishes, an icon replaces the thumbnail's checkbox. The icon's color indicates whether the download was successful (green), had file renaming problems (yellow/orange), or failed (red).
cs: Po dokončení stahování je zaškrtávací okénko nahrazeno ikonou. Barva ikony značí zda bylo stahování úspěšné (zelená), vyskytl se problém s přejmenováním (žlutá/oranžová) nebo se vůbec nezdařilo (červená).

en: In case of any problems, a red icon will appear at the bottom of the window indicating how many error reports there are. Clicking on it opens the Error Report window.
cs: V případě jakýchkoli problémů se v dolní části okna zobrazí červená ikona označující počet chybových hlášení. Kliknutím na ni se otevře okno Hlášení o chybách.

en: The Error Report window lists any problems encountered before, during or after the download. An orange triangle represents a warning, a red circle indicates a failure, and a black circle indicates more serious failures. You can click on the hyperlinks to open its file or device in a file manager. You can also search the reports using the search box in the lower left of the Error Report window.
cs: Okno s chybovými hlášeními vypisuje jakékoli problémy které se vyskytly před, v průběhu nebo po stahování. Oranžový trojúhelník přestavuje varování, červený kruh značí nezdar, a černý kruh značí závažnější nezdar. Je možné kliknou na hypertextový odkaz a otevřít tak jeho soubor nebo zařízení ve správci souborů. V hlášeních je možné také vyhledávat pomocí příslušné kolonky vlevo dole okna s chybovými hlášeními.

en: You can simultaneously download from multiple cameras, smartphones, memory cards, and hard drives&mdash;as many devices as your computer can handle at one time.
cs: Stahovat je možné souběžně z vícero fotoaparátů, telefonů, paměťových karet a ostatních vnějších úložišť – záleží jen na tom, kolik jich váš počítač dovede obsloužit naráz.

en: The <b>Timeline</b> groups photos and videos based on how much time elapsed between consecutive shots. Use it to identify photos and videos taken at different periods in a single day or over consecutive days.
cs: <b>Časová osa</b> seskupuje fotografie a videa na základě doby, uplynulé mezi po sobě jdoucími snímky. Použijte ji pro identifikaci fotografií a videí pořízených v různých obdobích jednoho či vícero po sobě jdoucích dnů.

en: <p>In the illustration above, the first row of the Timeline is black because all the files on that date had been previously downloaded.</p><p>The Timeline's slider adjusts the time elapsed between consecutive shots that is used to build the Timeline:</p>
cs: <p>Ve výše uvedené ukázce je první řádek časové osy černým písmem, protože všechny soubory k tomuto datu už byly stažené dříve.</p><p>Posuvník časové osy upravuje dobu uplynulou mezi po sobě jdoucími snímky která slouží pro vytváření časové osy:</p>

en: To view photos and videos for a particular time range, use the mouse (optionally in combination with the <tt>Shift</tt> or <tt>Ctrl</tt> keys) to select time periods. When a time range is selected, the Timeline button on the left side of the main window will be highlighted.
cs: Fotografie a videa z konkrétního časového období zobrazíte jeho výběrem myší (volitelně v kombinaci s klávesami <tt>Shift</tt> nebo <tt>Ctrl</tt>). Když je zvoleno časové období, tlačítko Časová osa (na levé straně hlavního okna aplikace) je zvýrazněno.

en: A download always includes all files that are marked for download, including those that are not currently displayed because the Timeline is being used.
cs: Stahování vždy zahrnuje veškeré soubory, které jsou označené pro stahování – včetně těch, které nyní nejsou zobrazené kvůli použití časové osy.

en: You can hide or display the download sources by clicking on the name of the device you're downloading from at the top left of the program window.
cs: Zdroje pro stahování je možné skrýt nebo zobrazit kliknutím na název zařízení ze kterého stahujete (vlevo nahoře v okně aplikace).

en: Thumbnails can be sorted using a variety of criteria:<ol><li><b>Modification Time:</b> when the file was last modified, according to its metadata (where available) or according to the filesystem (as a fallback).</li><li><b>Checked State:</b> whether the file is marked for download.</li><li><b>Filename:</b> the full filename, including extension.</li><li><b>Extension:</b> the filename's extension. You can use this to group jpeg and raw images, for instance.</li><li><b>File Type:</b> photo or video.</li><li><b>Device:</b> name of the device the photos and videos are being downloaded from.</li></ol>
cs: Náhledové obrázky mohou být řazeny podle různých kritérií:<ol><li><b>Okamžik úpravy:</b> kdy byl soubor naposledy upraven na základě údajů z jeho vnitřních metadat (pokud jsou k dispozici) nebo podle údajů souborového systému (náhradní řešení).</li><li><b>Zaškrtnuto:</b> zda jsou soubory označené ke stahování.</li><li><b>Název souboru:</b> úplný název souboru (včetně přípony).</li><li><b>Přípona:</b> přípona souborů. Je možné použít například pro seskupení jpeg a raw obrázku.</li><li><b>Typ souboru:</b> fotografie nebo video.</li><li><b>Zařízení:</b> název zařízení ze kterého jsou fotografie a videa stahovány.</li></ol>

en: One of Rapid Photo Downloader's most useful features is its ability to automatically generate download subfolders and rename files as it downloads, using a scheme of your choosing.
cs: Jednou z nejužitečnějších funkcí aplikace Rapid Photo Downloader je schopnost automatického vytváření podsložek pro stahované soubory a přejmenovávání těchto souborů dle zvolených schématů.

en: To specify where you want your files downloaded and how you want them named, open the appropriate panel on the right-side of the application window: <b>Destination</b>, <b>Rename</b>, or <b>Job Code</b>.
cs: Umístění do kterého stahovat soubory a jejich pojmenování určíte v příslušném panelu na pravé straně okna aplikace: <b>Cíl</b>, <b>Přejmenovat</b> nebo <b>Štítek</b>.

en: When thinking about your download directory structure, keep in mind two different types of directory:<ol><li>The <b>destination folder</b>, e.g. &quot;Pictures&quot;, &quot;Photos&quot;, or &quot;Videos&quot;. This directory should already exist on your computer. In the illustration below, the destination folders are &quot;Pictures&quot; and &quot;Videos&quot;. The name of the destination folder is displayed in the grey bar directly above the folder tree, with a folder icon to its left and a gear icon to its far right.</li><li>The <b>download subfolders</b>, which are directories that will be automatically generated by Rapid Photo Downloader. They need not already exist on your computer, but it's okay if they do. They will be generated under the destination folder.</li></ol>
cs: Při vymýšlení své struktury složek pro stahování pamatujte na dva odlišné typy složek:<ol><li><b>Cílová složka</b>, např. „Obrázky”, „Fotografie“ nebo „Videa“. Tato složka by už měla na vašem počítači existovat. V níže uvedené ukázce jsou cílovými složkami „Obrázky“ a „Videa“. Název cílové složky je zobrazován v šedé liště přímo nad stromem složek, s ikonou složky na levé a ikonou ozubeného kola na (úplně) pravé straně.</li><li><b>Podsložky pro stahování</b>, což jsou složky které budou automaticky vytvářeny aplikací Rapid Photo Downloader. Nemusí ještě na počítači existovat, ale je v pořádku, pokud už ano. Budou vytvářeny pod cílovou složkou.</li></ol>

en: You can download photos and videos to the same destination folder, or specify a different destination folder for each. The same applies to the download subfolders for photos and videos&mdash;download photos and videos to the same subfolders, or use a different scheme for each type.
cs: Fotografie a videa je možné stáhnout do stejné cílové složky nebo určit pro každé zvlášť. To stejné platí pro podsložky pro stahování – opět do stejných nebo pro každé jiné schéma.

en: Automatically generated download subfolders can contain further automatically generated subfolders if need be. A common scheme is to create a year subfolder and then a series of year-month-day subfolders within it.
cs: Pokud je třeba, automaticky vytvářené podsložky pro stahované mohou obsahovat další takové podsložky. Běžným schématem je vytvořit podsložku s rokem a v ní následně sérii podsložek rok-mesic-den.

en: Whenever possible, the program previews the download subfolders of photos and videos to download:<ol><li>The destination folder tree shows the download subfolders already on your computer (those in a regular, non-italicized font), and the subfolders that will be created during the download (those whose names are italicized).</li><li>The folder tree also shows into which subfolders the files will be downloaded (those colored black).</li></ol>
cs: Pokud je to možné, aplikace zobrazí náhled uspořádání podsložek pro stahování fotografií a videí:<ol><li>Strom cílové složky zobrazuje podsložky, které už na počítači existují (s názvy v běžným, neskloněným písmem) a dále ty, které teprve budou v průběhu stahování vytvořeny (s názvy skloněným písmem).</li><li>Strom složek také zobrazuje do kterých podsložek budou soubory stahovány (do těch začerněných).</li></ol>

en: Download subfolder names are typically generated using some or all of the following elements:<ol><li><b>File metadata</b>, very often including the date the photo or video was created, but might also include the camera model name, camera serial number, or file extension e.g. JPG or CR2.</li><li>A <b>Job Code</b>, which is free text you specify at the time the download occurs, such as the name of an event or location.</li><li><b>Text</b> which you want to appear every time, such as a hyphen or a space.</li></ol>Naming subfolders with the year, followed by the month and finally the day in numeric format makes it easy to keep them sorted in a file manager, which is why it's the default option:
cs: Názvy podsložek pro stahované typicky bývají tvořeny některými z následujících prvků:<ol><li><b>Metadata souboru</b>, velmi často včetně data vytvoření fotografie nebo videa, ale může také zahrnovat model, sériové číslo fotoaparátu nebo příponu souboru – např. JPG nebo CR2.</li><li><b>Štítek</b>, což je volný text který zadáte v okamžiku stahování jako třeba název události nebo místa.</li><li><b>Text</b> který chcete aby se objevil pokaždé, jako třeba spojovník nebo mezera.</li></ol> Nazývání podsložek rokem, následovaným měsícem (v číselném vyjádření) a nakonec dnem usnadňuje řazení ve správci souborů a proto je to výchozí předvolba:

en: To automatically create download subfolders as you download, you can use one of Rapid Photo Downloader's built-in presets, or create a custom preset. Click on the gear icon to bring up a drop-down menu:
cs: Pro automatické vytváření podsložek v průběhu stahování je možné použít jednu z přednastavených sad, přítomných už v aplikaci Rapid Photo Downloader, nebo vytvořit svou vlastní. Kliknutím na ikonu ozubeného kola rozbalíte příslušnou nabídku:

en: Using the drop-down menu, select a built-in preset or click on <b>Custom</b> to configure your own scheme. You create your own schemes using the Photo or Video Subfolder Generation Editor:
cs: Z rozbalovací nabídky vyberte vestavěnou přednastavenou sadu nebo klikněte na <b>Vlastní</b> a nastavte si své vlastní schema. To vytvoříte pomocí editoru vytváření podsložek pro fotografie nebo videa:

en: It's easy to download raw images into one folder, and jpeg images into another. Simply use the <b>Filename Extension</b> as part of your download subfolder generation scheme:
cs: Je snadné stáhnout raw obrázky do jedné složky a jpeg do jiné. Stačí použít <b>Příponu souboru</b> ve schématu vytváření podsložek:

en: This illustration shows a saved custom preset named &quot;My custom preset&quot;.
cs: Tato ukázka zobrazuje uloženou vlastní sadu nastavení „Moje vlastní přednastavená sada“.

en: You do not have to create nested download subfolders. This illustration shows the generation of download subfolders that contain only the date the photos were taken and a Job Code:
cs: Vnořené složky pro stahované nemusíte vytvářet. Tato ukázka zobrazuje vytváření podsložek které obsahují pouze datum kdy byly fotografie pořízeny a štítek:

en: Although there are many built-in date/time naming options, you may find that you need something different. It's no problem to create your own. You can combine date/time choices to generate new combinations. Supposing you wanted a date format that combines year (YYYY), a hyphen, and month (MM) to form YYYY-MM. You can create it like this (note the red circle around the hyphen):
cs: Ačkoli je k dispozici mnoho předpřipravených šablon pojmenování dle data/času, je možné, že budete potřebovat něco jiného. Není problém vytvořit svojí vlastní. Je možné kombinovat datum/čas a vytvářet tak nová spojení. Například když chcete formát data, který kombinuje rok (RRRR), spojovník a měsíc (MM) do podoby RRRR-MM, je možné toho dosáhnout takto (povšimněte si červeného kroužku kolem spojovníku):

en: Read more about all the ways you can generate download subfolder names and file names in the <a href="http://damonlynch.net/rapid/documentation/#renamedateandtime">online documentation</a>.
cs: Více o všech možných způsobech vytváření názvů podsložek a souborů se dočtete v <a href="http://damonlynch.net/rapid/documentation/#renamedateandtime">dokumentaci na webu projektu</a>.

en: <b>Job Codes</b> let you easily enter text that describes sets of photos and videos. You can use them in subfolder and file names. In this illustration, some files have had the Job Code &quot;Street&quot; applied to them, and the selected files are about to get the Job Code &quot;Green Bazaar&quot;:
cs: <b>Štítky</b> umožňují snadno zadat text který popisuje sadu fotografií nebo videí. Můžete je pak používat v názvech podsložek a souborů. V této ukázce mají některé soubory štítek „Ulice“ a označené soubory dostanou štítek „Ovocny_trh“:

en: You can apply new or existing Job Codes before you start a download. If there are any files in the download that have not yet had a Job Code applied to them, you'll be prompted to enter a Job Code for them before the download begins.
cs: Nové či stávající štítky je možné použít před zahájením stahování. Pokud stahování obsahuje nějaké soubory, které ještě nejsou opatřené štítkem, budete před zahájením stahování vyzváni k jeho zadání.

en: Look for hints to guide you when working with Job Codes:
cs: Podívejte se na rady, které vás povedou při práci se štítky:

en: Hints will vary depending on the context, such as when the mouse is hovering over a button.
cs: Rady se budou měnit v závislosti na kontextu, například když se ukazatel ocitne nad tlačítkem.

en: When you give your photos and videos unique filenames, you'll never be confused as to which file is which. Using <b>sequence numbers</b> to make filenames unique is highly recommended!
cs: Pokud budete souborům s fotografiemi a videi dávat neopakující se názvy, nikdy se vám nebude plést který soubor je který. Použití <b>pořadových čísel</b> pro zajištění toho, že jsou názvy souborů neopakující je velmi doporučeno!

en: <p>Four types of sequence values are available to help you assign unique names to your photos and videos:<ol><li><b>Downloads today</b>: tracks downloads completed during that day.</li><li><b>Stored number</b>: similar to Downloads today, but it is remembered from the last time the program was run.</li><li><b>Session number</b>: reset each time the program is run.</li><li><b>Sequence letter</b>: like session numbers, but uses letters.</li></ol></p><p>Read more about sequence numbers in the <a href="http://damonlynch.net/rapid/documentation/#sequencenumbers">online documentation</a>.</p>
cs: <p>Jsou k dispozici čtyři typy pořadových čísel, které vám pomohou přiřazovat fotografiím a videím neopakující se názvy:<ol><li><b>Pořadí v dnes stažených</b>: odpovídá pořadí v souborech (či raw+jpeg dvojic) stažených daného dne.</li><li><b>Pořadí v celkově stažených</b>: podobné s předchozím, ale počítáno vůbec od prvního spuštění aplikace.</li><li><b>Pořadí ve stažených nyní</b>: resetuje se pokaždé, když je aplikace spuštěná.</li><li><b>Pořadí písmeny</b>: jako předchozí, ale s použitím písmen.</li></ol></p><p> Více o pořadových číslech se dočtete v <a href="http://damonlynch.net/rapid/documentation/#sequencenumbers">dokumentaci na webu projektu</a>.</p>

en: The <b>Rename</b> panel allows you to configure file renaming. To rename your files, you can choose from among existing renaming presets or define your own.
cs: Panel <b>Přejmenovat</b> umožňuje nastavit přejmenovávání souborů. Je možné volit z existujících sad nastavení nebo určit svá vlastní.

en: <p>The <b>Synchronize RAW + JPEG</b> option is useful if you use the RAW + JPEG feature on your camera and you use sequence numbers in your photo renaming. Enabling this option will cause the program to detect matching pairs of RAW and JPEG photos, and when they are detected, the same sequence numbers will be applied to both photo names. Furthermore, sequences will be updated as if the photos were one.</p><p>Read more about file renaming in the <a href="http://damonlynch.net/rapid/documentation/#rename">online documentation</a>.</p>
cs: <p>Možnost <b>Synchronizovat RAW + JPEG</b> je užitečná, pokud používáte funkci RAW + JPEG ve fotoaparátu a při přejmenovávání fotografií používáte pořadová čísla. Povolení této možnosti způsobí, že program bude detekovat shodné dvojice fotografií RAW a JPEG, a pokud budou detekovány, budou pro názvy obou fotografií použita stejná pořadová čísla. Kromě toho budou sekvence aktualizovány, jako by šlo o jednu fotografii.</p><p> Další informace o přejmenování souborů najdete v <a href="http://damonlynch.net/rapid/documentation/#rename">online dokumentaci</a>.</p>

en: You can have your photos and videos backed up to multiple locations as they are downloaded, such as external hard drives or network shares. Backup devices can be automatically detected, or exact backup locations specified.
cs: Svoje fotografie a videa můžete mít už v průběhu stahování zálohované do vícero umístění, jako třeba na externí pevné disky nebo síťová sdílení. Zálohovací zařízení mohou být zjišťována automaticky nebo je možné zadat přesné umístění záloh.

en: In this example, the drive <b>photobackup</b> does not contain a folder named <tt>Videos</tt>, so videos will not be backed up to it.
cs: V této ukázce, úložiště <b>fotozaloha</b> neobsahuje složku nazvanou <tt>Videa</tt>, takže videa na něj nebudou zálohována.

en: Several of the program's preferences can be set from the command line, including download sources, destinations, and backups. Additionally, settings can be reset to their default state, and caches and remembered files cleared.
cs: Některé z předvoleb aplikace je možné nastavit také z příkazového řádku, včetně určení zdrojů stahování, cílů a záloh. Dále je odtud možné resetovat nastavení na jejich výchozí hodnoty a vyčistit mezipaměti a zapamatované soubory.

en: You can also import program preferences from the older 0.4 version.
cs: Je také možné importovat předvolby ze starší verze 0.4.

en: Rapid Photo Downloader deals with three types of cache:<ol><li>A <b>thumbnail cache</b> whose sole purpose is to store thumbnails of files from your cameras, memory cards, and other devices.</li><li>A <b>temporary cache</b> of files downloaded from a camera, one for photos and another for videos. They are located in temporary subfolders in the download destination.</li><li>The <b>desktop's thumbnail cache</b>, in which Rapid Photo Downloader stores thumbnails of RAW and TIFF photos once they have been downloaded. File browsers like Gnome Files use this cache as well, meaning they too will display thumbnails for those files. </li></ol>Read more about these caches and their effect on download performance in the <a href="http://damonlynch.net/rapid/documentation/#caches">online documentation</a>.
cs: Rapid Photo Downloader zachází se třemi typy mezipamětí:<ol><li><b>Mezipaměť náhledových obrázků</b> jejíž jediným účelem je uchovávat náhledy souborů, nacházejících se na vašich fotoaparátech, paměťových kartách a ostatních zařízeních.</li><li><b>Dočasná mezipaměť</b> souborů, stažených z fotoaparátu – jedna pro fotografie a druhá pro videa. Nacházejí se v dočasných podsložkách v cíli stahování.</li><li><b>Mezipaměť náhledů desktopového prostředí</b>, do které Rapid Photo Downloader ukládá náhledy RAW a TIFF fotografií, jakmile jsou staženy. Správci souborů, jako třeba Gnome Files tuto mezipaměť používají také, takže jsou také schopné zobrazit náhledy těchto souborů.</li></ol> Více o těchto mezipamětech a jejich vlivu na výkon se dočtete v <a href="http://damonlynch.net/rapid/documentation/#caches">dokumentaci na webu projektu</a>.

en: Tip of the Day
cs: Tip dne

en: Did you know...?
cs: Věděli jste…?

en: Show tips on startup
cs: Zobrazovat tipy při spuštění aplikace

en: &Next
cs: &Další

en: &Previous
cs: &Předchozí

note: Be friendly in the last few seconds
en: A few seconds
cs: Pár sekund

en: 1 second
cs: 1 sekunda

en: %d seconds
cs: %d sekund

en: 1 minute
cs: 1 minuta

en: %d minutes
cs: %d minut

en: 1 hour
cs: 1 hodina

en: %d hours
cs: %d hodin

en: 1 day
cs: 1 den

en: %d days
cs: %d dnů

en: 1 minute, 1 second
cs: 1 minuta, 1 sekunda

en: 1 minute, %d seconds
cs: 1 minuta, %d sekund

en: %d minutes, 1 second
cs: %d minut, 1 sekunda

en: %(minutes)d minutes, %(seconds)d seconds
cs: %(minutes)d minut, %(seconds)d sekund

en: 1 hour, 1 minute
cs: 1 hodina, 1 minuta

en: 1 hour, %d minutes
cs: 1 hodina, %d minut

en: %d hours, 1 minute
cs: %d hodin, 1 minuta

en: %(hours)d hours, %(minutes)d minutes
cs: %(hours)d hodin, %(minutes)d minut

en: 1 day, 1 hour
cs: 1 den, 1 hodina

en: 1 day, %d hours
cs: 1 den, %d hodin

en: %d days, 1 hour
cs: %d dny, 1 hodina

en: %(days)d days, %(hours)d hours
cs: %(days)d dny, %(hours)d hodin

en: Find
cs: Najít

en: Error Reports - Rapid Photo Downloader
cs: Chybová hlášení – Rapid Photo Downloader

en: Find in reports
cs: Hledat v hlášeních

en: Find the previous occurrence of the phrase
cs: Hledat předchozí výskyt fráze

en: Find the next occurrence of the phrase
cs: Hledat následující výskyt fráze

en: &Highlight All
cs: Zvýraznit všec&hny výskyty

en: Highlight all occurrences of the phrase
cs: Zvýraznit všechny výskyty dané fráze

en: &Match Case
cs: Rozlišovat velikost pís&men

en: Search with case sensitivity
cs: Při hledání rozlišovat velikost písmen

en: &Whole Words
cs: Pouze tato celá slova

en: Search whole words only
cs: Nevyhledávat jako část jiných slov (příklad: „fit“ jako samostatné slovo, nikoli obsažené třeba ve „fitcentrum“)

en: %s of %s matches
cs: %s z %s shod

note: Translators: match number of total matches in a search, e.g. 1 of 10 matches
en: %(matchnumber)s of %(total)s matches
cs: %(matchnumber)s z %(total)s shod

en: Clear
cs: Vyčistit

en: Phrase not found
cs: Fráze nenalezena

en: Search pending...
cs: Hledání…

en: The number of new entries added to the Error Report since it was last open. Click to open the Error Report.
cs: Počet nových položek přidaných do hlášení chyb od minulého otevření. Kliknutím otevřete hlášení chyb.

en: Please report the problem at <a href="{website}">{website}</a>.<br><br>In your bug report describe what you expected to happen, and what you observed happening.<br><br>The bug report must also include the program settings and log files. To create a file with this additional information, click Save.
cs: Prosíme nahlaste problém na <a href="{website}">{website}</a>.<br><br>V hlášení chyby popište, co jste očekávali, že se stane a co jste pozorovali, že se dělo.<br><br>Pro úspěšné řešení je třeba, aby hlášení chyby obsahovalo také soubory s nastavením aplikace a záznamy událostí. Pro vytvoření souboru s těmito dodatečnými informacemi, klikněte na Uložit.

en: Additional Information Saved
cs: Dodatečné informace uloženy

en: The additional bug report information was created in your home directory in a tar file: <pre>{tarfile}</pre>You need to attach this file to the bug report yourself. It will not be automatically attached.<br><br>Click <a href="{uri}">here</a> to see the file in your file manager.
cs: Dodatečné informace k hlášení chyby byly uloženy do vaší domovské složky v podobě tar souboru: <pre>{tarfile}</pre>Tento soubor prosím přiložte k hlášení chyby (nestane se tak automaticky)<br><br>Kliknutím <a href="{uri}">sem</a> soubor zobrazíte ve správci souborů.

en: Error Creating Additional Information
cs: Chyba při vytváření dodatečných informací

en: The additional bug report information was not created. Please file a bug report anyway.
cs: Dodatečné informace pro hlášení chyby nebyly vytvořeny. Prosíme vyplňte hlášení chyby i tak.

en: Include in your bug report the program's log files. The bug report must include <i>{log_file}</i>, but attaching the other log files is often helpful.<br><br>If possible, please also include the program's configuration file <i>{config_file}</i>.<br><br>Click <a href="{log_path}">here</a> to open the log directory, and <a href="{config_path}">here</a> to open the configuration directory.
cs: K hlášení chyby přiložte soubory se záznamem událostí v aplikaci (log). Je třeba, aby hlášení obsahovalo <i>{log_file}</i>, ale přiložení i dalších souborů se záznamem souvisejících událostí je často nápomocné.<br><br>Pokud je to možné, také přiložte soubor s nastaveními aplikace <i>{config_file}</i>.<br><br>Kliknutím <a href="{log_path}">sem</a> otevřete složku se záznamy událostí a <a href="{config_path}">sem</a> pro otevření složky s nastaveními.

en: Upgrading to the <a href="{website}">latest version</a> will allow you to determine if the problem you encountered has already been fixed.
cs: Přechod na <a href="{website}">nejnovější verzi</a> vám umožní zjistit, zda problém, se kterým jste se setkali, už není vyřešen.

en: Problem in Rapid Photo Downloader
cs: Problém v aplikaci Rapid Photo Downloader

en: A problem occurred in Rapid Photo Downloader
cs: V Rapid Photo Downloader došlo k problému

en: If the same problem occurs again before the program exits, this is the only notification about it.
cs: Pokud v rámci tohoto spuštění programu nastane stejný problém znovu, nebude už na něj znovu upozorňováno.

en: A problem occurred in Rapid Photo Downloader
cs: V aplikaci Rapid Photo Downloader se vyskytl problém

en: Please report the problem at {website}
    Attach the log file to your bug report, found at {log_path}
cs: Prosíme nahlaste tento problém na {website}
    K hlášení chyby přiložte soubor se záznamem událostí, který se nachází v {log_path}

en: Open in File Browser...
cs: Otevřít ve správci souborů…

note: type: QModelIndex | None
en: Reset
cs: Vrátit na výchozí

en: Show System Folders
cs: Zobrazit systémové složky

en: File System
cs: Souborový systém

en: Other...
cs: Jiné…

en: %s (location does not exist)
cs: %s (umístění neexistuje)

en: Date time
cs: Datum a čas

en: Filename
cs: Název souboru

en: Sequences
cs: Pořadová čísla

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#jobcode
en: Job code
cs: Štítek

en: Image date
cs: Datum obrázku

en: Video date
cs: Datum videa

en: Today
cs: Dnes

en: Yesterday
cs: Včera

note: Translators: Download time is the time and date that the download started (when the user clicked the Download button)
en: Download time
cs: Okamžik stažení

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamefilename
en: Name
cs: Název souboru

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamefilename
en: Extension
cs: Přípona

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamefilename
en: Image number
cs: Číslo obrázku

en: Video number
cs: Číslo videa

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamemetadata
en: Aperture
cs: Clona

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamemetadata
en: ISO
cs: Citlivost (ISO)

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamemetadata
en: Exposure time
cs: Expoziční čas

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamemetadata
en: Focal length
cs: Ohnisková vzdálenost

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamemetadata
en: Camera make
cs: Výrobce fotoaparátu

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamemetadata
en: Camera model
cs: Model fotoaparátu

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamemetadata
en: Short camera model
cs: Zkrácené označení modelu fotoaparátu

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamemetadata
en: Hyphenated short camera model
cs: Zkrácené označení modelu fotoaparátu včetně části před pomlčkou

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamemetadata
en: Serial number
cs: Sériové číslo

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamemetadata
en: Shutter count
cs: Počet cyklů závěrky

note: File number currently refers to the Exif value Exif.Canon.FileNumber
en: File number
cs: Číslo souboru

note: Only the folder component of the Exif.Canon.FileNumber value
en: Folder only
cs: Pouze složka

note: The folder and file component of the Exif.Canon.FileNumber value
en: Folder and file
cs: Složka a soubor

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamemetadata
en: Owner name
cs: Jméno vlastníka

en: Codec
cs: Kodek

en: Width
cs: Šířka

en: Height
cs: Výška

en: Length
cs: Délka

en: Frames Per Second
cs: Snímků za sekundu

en: Artist
cs: Umělec

en: Copyright
cs: Autorská práva

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#sequencenumbers
en: Downloads today
cs: Pořadí v dnes stažených

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#sequencenumbers
en: Session number
cs: Pořadí ve stažených nyní

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#sequencenumbers
en: Subfolder number
cs: Pořadí v podsložce

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#sequencenumbers
en: Stored number
cs: Pořadí ve stažených nyní

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#sequenceletters
en: Sequence letter
cs: Pořadí písmeny

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamefilename
en: All digits
cs: Všechny číslice

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamefilename
en: Last digit
cs: Poslední číslice

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamefilename
en: Last 2 digits
cs: Poslední 2 číslice

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamefilename
en: Last 3 digits
cs: Poslední 3 číslice

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamefilename
en: Last 4 digits
cs: Poslední 4 číslice

note: Translators: please not the capitalization of this text, and keep it the same if your language features capitalization
en: Original Case
cs: Zachovat původní velikost písmen

note: Translators: please not the capitalization of this text, and keep it the same if your language features capitalization
en: UPPERCASE
cs: VELKÁ PÍSMENA

note: Translators: please not the capitalization of this text, and keep it the same if your language features capitalization
en: lowercase
cs: malá písmena

en: One digit
cs: Jedna číslice

en: Two digits
cs: Dvě číslice

en: Three digits
cs: Tři číslice

en: Four digits
cs: Čtyři číslice

en: Five digits
cs: Pět číslic

en: Six digits
cs: Šest číslic

en: Seven digits
cs: Šedm číslic

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: Subseconds
cs: Milisekund

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: YYYYMMDD
cs: RRRRMMDD

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: YYYY-MM-DD
cs: RRRR-MM-DD

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: YYYY_MM_DD
cs: RRRR_MM_DD

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: YYMMDD
cs: RRMMDD

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: YY-MM-DD
cs: RR-MM-DD

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: YY_MM_DD
cs: RR_MM_DD

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: MMDDYYYY
cs: MMDDRRRR

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: MMDDYY
cs: MMDDRR

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: DDMMYYYY
cs: DDMMRRRR

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: DDMMYY
cs: DDMMRR

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: YYYY
cs: RRRR

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: YY
cs: RR

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: Month (full)
cs: Měsíc – celý název

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: Month (abbreviated)
cs: Měsíc – zkratka

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: Weekday (full)
cs: Den v týdnu (celý název)

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: Weekday (abbreviated)
cs: Den v týdnu (zkratka)

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: MM (minutes)
cs: MM – minut

en: Date
cs: Datum

en: Date (hyphens)
cs: Datum (se spojovníky)

en: Date (underscores)
cs: Datum (s podtržítky)

en: Date and Job Code
cs: Datum a štítek

en: YYYYMM_Job Code
cs: RRRRMM_stitek

en: Date and Job Code Subfolder
cs: Datum a podsložka se štítkem

en: YYYYMM
cs: RRRRMM

en: Job Code
cs: Štítek

en: Original Filename
cs: Původní název souboru

en: Date-Time and Downloads today
cs: Datum-čas a pořadí v dnes stažených

en: YYYYMMDD-HHMM-1
cs: RRRRMMDD-HHMM-1

en: Date and Downloads today
cs: Datum a pořadí v dnes stažených

en: YYYYMMDD-1
cs: RRRRMMDD-1

en: Date-Time and Image number
cs: Datum-čas a číslo obrázku

en: YYYYMMDD-1234
cs: RRRRMMDD-1234

en: Date-Time and Job Code
cs: Datum-čas a štítek

en: YYYYMMDD-HHMM-Job Code-1
cs: RRRRMMDD-HHMM-stitek-1

en: YYYYMMDD-Job Code-1
cs: RRRRMMDD-stitek-1

en: Date-Time and Video number
cs: Datum-čas a číslo videa

en: YYYYMMDD_1234
cs: RRRRMMDD_1234

en: Resolution
cs: Rozlišení

en: YYYYMMDD-HHMM-1-1920x1080
cs: RRRRMMDD-HHMM-1-1920x1080

en: Enter a new Job Code, or select a previous one
cs: Zadejte nový štítek nebo vyberte nějaký existující

en: The Job Code will be applied to %s that does not yet have a Job Code.
cs: Štítek bude použit na %s která ještě nemá žádný přiřazen.

en: The Job Code will be applied to %s that do not yet have a Job Code.
cs: Štítek bude použit na %s která ještě nemají žádný přiřazen.

en: Apply Job Code to Download
cs: Použít štítek na stahované

en: Enter a new Job Code
cs: Zadejte nový štítek

en: <b>Hint:</b> Select photos or videos before entering a new Job Code to have the Job Code applied to them.
cs: <b>Rada:</b> Dříve než zadáte nový kód zakázky, vyberte fotky a videa a tento nový kód na ně bude uplatněn.

en: The new Job Code will be applied to %s.
cs: Nový štítek bude použit na %s.

en: New Job Code
cs: Nový štítek

en: &Job Code:
cs: Štítek:

en: &Remember this Job Code
cs: &Zapamatovat si tento kód zakázky

en: Select photos and videos to be able to apply a new or existing Job Code to them.
cs: Vyberte fotografie a videa na které použít nový nebo existující štítek.

en: The new Job Code will be applied to all selected photos and/or videos.
cs: Nový štítek bude použit na všechny označené fotografie a/nebo videa.

en: Click the Apply button to apply the current Job Code to all selected photos and/or videos. You can also simply double click the Job Code.
cs: Kliknutím na Použít aplikujete stávající štítek na všechny označené fotky a/nebo videa. Ještě jednodušeji pak dvojklikem na štítek.

en: Removing a Job Code removes it only from the list of saved Job Codes, not from any photos or videos that it may have been applied to.
cs: Odebrání štítku ho odebere pouze ze seznamu uložených štítků, nikoli z fotografií či videí, na které mohl být použit.

en: If you want to use Job Codes, configure file renaming or destination subfolder names to use them.
cs: Pokud chcete používat štítky, nastavte přejmenovávání a/nebo pojmenovávání cílových podsložek tak, aby je používalo.

en: Last Used
cs: Posledně použito

en: Job Code Sort:
cs: Řazení štítků:

en: Ascending
cs: Vzestupně

en: Descending
cs: Sestupně

en: &New...
cs: &Nový…

en: &Apply
cs: Použít

en: &Remove
cs: Odeb&rat

en: Remove All
cs: Odebrat vse

en: Do you really want to remove all the Job Codes?
cs: Opravdu odstranit veškeré štítky?

en: Remove all Job Codes
cs: Odebrat veškeré štítky

en: Job Codes
cs: Štítky

en: <i><b>Hint:</b> %(message)s</i>
cs: <i><b>Rada:</b> %(message)s</i>

en: Save New Custom Preset...
cs: Uložit jako novou vlastní přednastavenou sadu…

en: Remove All Custom Presets...
cs: Odstranit veškeré vlastní přednastavené sady…

en: (New Custom Preset)
cs: (nová vlastní přednastavená sada)

en: %s (edited)
cs: %s (upraveno)

en: Update Custom Preset "%s"
cs: Aktualizovat vlastní přednastavenou sadu „%s“

en: Save New Custom Preset - Rapid Photo Downloader
cs: Uložit novou vlastní přednastavenou sadu – Rapid Photo Downloader

en: Preset Name:
cs: Název přednastavené sady:

en: Photo Subfolder Generation Editor
cs: Editor pravidel vytváření podsložek pro fotografie

en: Video Subfolder Generation Editor
cs: Editor pravidel vytváření podsložek pro videa

en: Photo Renaming Editor
cs: Editor pravidel přejmenovávání fotografií

en: Video Renaming Editor
cs: Editor pravidel přejmenovávání videí

en: <b><font color="red">Warning:</font></b> <i>There is insufficient data to fully generate the name. Please use other renaming options.</i>
cs: <b><font color="red">Varování:</font></b> <i>Nedostatek údajů pro vytvoření názvu. Použijte jiné předvolby přejmenování.</i>

en: The character</i> %(separator)s <i>creates a new subfolder level.
cs: Znak</i> %(separator)s <i>vytvoří další podúroveň složek.

en: There is no need start or end with the folder separator </i> %(separator)s<i>, because it is added automatically.
cs: Není třeba uvozovat či uzavírat oddělovačem složek </i> %(separator)s<i>, protože je přidáván automaticky.

en: <b><font color="red">Warning:</font></b> <i>Unique filenames may not be generated. Make filenames unique by using Sequence values.</i>
cs: <b><font color="red">Varování:</font></b> <i>Není zaručeno, že vytvořené názvy se nebudou opakovat. Nápravu zajistíte použitím pořadových hodnot.</i>

en: Preset:
cs: Přednastavená sada:

en: Get help online...
cs: Získat nápovědu z webu projektu…

en: Insert
cs: Vložit

en: Save Preset - Rapid Photo Downloader
cs: Uložit přednastavenou sadu – Rapid Photo Downloader

en: <b>Do you want to save the changes in a new custom preset?</b><br><br>Creating a custom preset is not required, but can help you keep organized.<br><br>The changes to the preferences will still be applied regardless of whether you create a new custom preset or not.
cs: <b>Uložit změny ve vlastní přednastavené sadě?</b><br><br>Vytváření sady není vyžadováno, ale napomáhá v udržení pořádku.<br><br>Změny předvoleb budou nyní použity ať už sadu vytvoříte nebo ne.

en: <b>Do you want to save the changes in a custom preset?</b><br><br>If you like, you can create a new custom preset or update the existing custom preset.<br><br>The changes to the preferences will still be applied regardless of whether you save a custom preset or not.
cs: <b>Uložit změny ve vlastní přednastavené sadě?</b><br><br>Pokud chcete, můžete vytvořit novou vlastní sadu nebo aktualizovat tu stávající.<br><br>Změny předvoleb budou nyní použity ať už sadu uložíte nebo ne.

en: Save New Custom Preset
cs: Uložit novou přednastavenou sadu

en: Preferences
cs: Předvolby

en: Language
cs: Jazyk

en: Automation
cs: Automatizace

en: Thumbnails
cs: Náhledy

en: Error Handling
cs: Reakce na chyby

en: Warnings
cs: Varování

en: Consolidation
cs: Konsolidace

en: Miscellaneous
cs: Různé

en: Device Scanning
cs: Prohledávání zařízení

en: Scan only external devices
cs: Prohledávat pouze vnější zařízení

en: Scan for photos and videos only on devices that are external to the computer,
    including cameras, memory cards, external hard drives, and USB flash drives.
cs: Hledat fotografie a videa pouze na zařízeních, připojených k počítači z vněšku – 
    včetně fotoaparátů, paměťových karet, externích pevných disků a USB flash klíčenek.

en: Scan only specific folders on devices
cs: Skenovat pouze určité složky na zařízeních

en: Scan for photos and videos only in the folders specified below (except paths
    specified in Ignored Paths).
    
    Changing this setting causes all devices to be scanned again.
cs: Skenovat na přítomnost fotografií a videí pouze v níže uvedených složkách (s
    výjimkou těch určených v Ignorovaných umístěních).
    
    Změna tohoto nastavení způsobí že veškerá zařízení budou znovu proskenována.

en: Folders to scan:
cs: Složky které skenovat:

en: Folders at the base level of device file systems that will be scanned
    for photos and videos.
cs: Složky v nejvyšší úrovni stromu souborových systémů na zařízeních ve
    kterých bude skenováno na přítomnost fotografií a videí.

en: Add...
cs: Přidat…

en: Add a folder to the list of folders to scan for photos and videos.
    
    Changing this setting causes all devices to be scanned again.
cs: Přidat složku ze seznamu těch ke skenování na přítomnost fotografií a videí.
    
    Změna tohoto nastavení způsobí že veškerá zařízení budou znovu proskenována.

en: Remove
cs: Odebrat

en: Remove a folder from the list of folders to scan for photos and videos.
    
    Changing this setting causes all devices to be scanned again.
cs: Odebrat složku ze seznamu těch ke skenování na přítomnost fotografií a videí.
    
    Změna tohoto nastavení způsobí že veškerá zařízení budou znovu proskenována.

en: Devices that have been set to automatically ignore or download from.
cs: Zařízení pro které bylo nastaveno automatické ignorování nebo stahování.

en: Remembered Devices
cs: Zapamatovaná zařízení

en: Remove a device from the list of devices to automatically ignore or download from.
cs: Odebrat zařízení ze seznamu těch, která automaticky ignorovat / ze kterých stahovat.

en: Clear the list of devices from which to automatically ignore or download from.
    
    Note: Changes take effect when the computer is next scanned for devices.
cs: Vyčistit seznam zařízení která automaticky ignorovat / ze kterých stahovat.
    
    Pozn.: Změny se projeví až při příštím vyhledání zařízení, připojených k počítači.

en: Ignored Paths
cs: Popisy ignorovaných umístění

en: The end part of a path that should never be scanned for photos or videos.
cs: Koncová část popisu umístění, ve kterém by nikdy neměly být hledány fotografie nebo videa.

en: Add a path to the list of paths to ignore.
    
    Changing this setting causes all devices to be scanned again.
cs: Přidat popis umístění do seznamu těch, kterých si nevšímat.
    
    Změna tohoto nastavení vyvolá opětovné prohledání všech zařízení.

en: Remove a path from the list of paths to ignore.
    
    Changing this setting causes all devices to be scanned again.
cs: Odebrat popis umístění do seznamu těch, kterých si nevšímat.
    
    Změna tohoto nastavení vyvolá opětovné prohledání všech zařízení.

en: Clear the list of paths to ignore.
    
    Changing this setting causes all devices to be scanned again.
cs: Vyčistit popis umístění do seznamu těch, kterých si nevšímat.
    
    Změna tohoto nastavení vyvolá opětovné prohledání všech zařízení.

note: Translators: you must include {link} exactly as it is below. Do not translate the term link. Be sure to include the <a> and </a> as well.
en: Use python-style <a {link}>regular expressions</a>
cs: Používat <a {link}>regulární výrazy</a> ve stylu programovacího jazyka

en: Use regular expressions in the list of ignored paths.
    
    Changing this setting causes all devices to be scanned again.
cs: V seznamu ignorovaných umístění používat regulární výrazy.
    
    Změna tohoto nastavení vyvolá opětovné prohledání všech zařízení.

en: Language:
cs: Jazyk:

note: Translators: the * acts as an asterisk to denote a reference to this annotation
en: * Takes effect upon program restart
cs: * Projeví se až po restartu aplikace

en: Program Automation
cs: Automatizace v aplikaci

en: Start downloading at program startup
cs: Zahájit stahování při spouštění aplikace

en: Start downloading upon device insertion
cs: Při připojení zařízení zahájit stahování

en: Unmount (eject) device upon download completion
cs: Po dokončení stahování odpojit (umount) souborový systém zařízení

en: Exit program when download completes
cs: Po dokončení stahování aplikaci ukončit

en: Exit program even if download had warnings or errors
cs: Ukončit aplikaci i když stahování skončilo s varováními nebo chybami

en: Thumbnail Generation
cs: Vytváření náhledových obrázků

en: Generate thumbnails
cs: Vytvářet náhledové obrázky

en: Generate thumbnails to show in the main program window
cs: Vytvořit náhledové obrázky pro zobrazování v hlavním okně aplikace

en: Cache thumbnails
cs: Ukládat náhledové obrázky do mezipaměti

en: Save thumbnails shown in the main program window in a thumbnail cache unique to Rapid Photo Downloader
cs: Uložit náhledové obrázky pro zobrazování v hlavním okně aplikace do mezipaměti náhledů, určené jen pro aplikaci Rapid Photo Downloader

en: Generate system thumbnails
cs: Vytvářet náhledové obrázky pro systém

en: While downloading, save thumbnails that can be used by desktop file managers and other programs
cs: Při stahování ukládat náhledové obrázky které mohou být použity správci souborů a dalšími aplikacemi

en: Number of CPU cores used to generate thumbnails.
cs: Počet jader procesoru jejichž výpočetní výkon využít pro vytváření náhledových obrázků.

en: CPU cores:
cs: Jader procesoru:

en: Thumbnail Cache
cs: Mezipaměť náhledových obrázků

en: Calculating...
cs: Výpočet…

en: days
cs: dnů

en: forever
cs: napořád

en: Cache size:
cs: Velikost mezipaměti:

en: Number of thumbnails:
cs: Počet náhledových obrázků:

en: Database size:
cs: Velikost databáze:

en: Cache unaccessed thumbnails for:
cs: Uchovávat nepoužívané náhledové obrázky po dobu:

en: Purge Cache...
cs: Vyčistit mezipaměť…

en: Optimize Cache...
cs: Optimalizovat mezipaměť…

en: Skip download
cs: Přeskočit stahování

en: Don't download the file, and issue an error message
cs: Soubor nestahovat a zobrazit chybové hlášení

en: Add unique identifier
cs: Přidat neopakující se identifikátor

en: Add an identifier like _1 or _2 to the end of the filename, immediately before the file's extension
cs: Přidat identifikátor jako _1 nebo _2 na konec názvu souboru, bezprostředně před příponu souboru

en: Overwrite
cs: Přepsat

en: Overwrite the previously backed up file
cs: Přepsat dříve zazálohovaný soubor

en: Skip
cs: Přeskočit

en: Don't overwrite the backup file, and issue an error message
cs: Nepřepisovat soubor v záloze a zobrazit chybové hlášení

en: When a photo or video of the same name has already been downloaded, choose whether to skip downloading the file, or to add a unique identifier:
cs: Pokud už existuje stažená fotografie nebo video se stejným názvem, zvolte zda přeskočit stahování souboru nebo přidat neopakující se identifikátor:

en: Using sequence numbers to automatically generate unique filenames is strongly recommended. Configure file renaming in the Rename panel in the main window.
cs: Aby bylo zajištěno vytváření neopakujících se názvů souborů, je důrazně doporučeno používat pořadová čísla. Přejmenovávání souborů se nastavuje v hlavním okně, panelu Přejmenovávání.

en: When backing up, choose whether to overwrite a file on the backup device that has the same name, or skip backing it up:
cs: Při zálohování zvolte zda přepsat stejnojmenný soubor na zálohovacím zařízení nebo přeskočit jeho zálohování:

en: Program Warnings
cs: Varování aplikace

en: Show a warning when:
cs: Zobrazit varování když:

en: Downloading files currently not displayed
cs: Jsou stahovány soubory které nyní nejsou zobrazeny

en: Warn when about to download files that are not displayed in the main window.
cs: Varovat pokud se chystáte stahovat soubory které nejsou zobrazeny v hlavním okně aplikace.

en: Backup destinations are missing
cs: Chybí zálohovací umístění

en: Warn before starting a download if it is not possible to back up files.
cs: Varovat před zahájením stahování pokud soubory není možné zazálohovat.

en: Program libraries are missing or broken
cs: Softwarové knihovny potřebné pro běh aplikace chybí nebo jsou poškozené

en: Warn if a software library used by Rapid Photo Downloader is missing or not functioning.
cs: Varovat pokud softwarové knihovny využívané aplikací Rapid Photo Downloader chybí nebo nejsou funkční.

en: Filesystem metadata cannot be set
cs: Se nedaří nastavit netadata souborového systému

en: Warn if there is an error setting a file's filesystem metadata, such as its modification time.
cs: Varovat při chybě nastavování metadat souborového systému, na kterém se soubor nachází, jako třeba okamžik úpravy.

en: Encountering unhandled files
cs: Se narazí na neošetřené soubory

en: Warn after scanning a device or this computer if there are unrecognized files that will not be included in the download.
cs: Po prohledání zařízení nebo tohoto počítače varovat pokud byly nalezeny nerozpoznané soubory, které tak nebudou zahrnuty do stažení.

en: Do not warn about unhandled files with extensions:
cs: Nevarovat před neošetřenými soubory s příponami:

en: File extensions are case insensitive and do not need to include the leading dot.
cs: U přípon souborů není rozlišována velikost písmen a není třeba uvádět úvodní tečku.

en: Add
cs: Přidat

en: Add a file extension to the list of unhandled file types to not warn about.
cs: Přidat příponu souborů na seznam neošetřovaných typů souborů a nevarovat tak v jejich případě.

en: Remove a file extension from the list of unhandled file types to not warn about.
cs: Odebrat příponu souborů ze seznamu neošetřených souborů a varovat tak v jejich případě.

en: Clear the list of file extensions of unhandled file types to not warn about.
cs: Vyčistit seznam přípon neošetřených souborů a varovat tak u všech.

en: Photo and Video Consolidation
cs: Konsolidace fotografií a videí

en: Consolidate files across devices and downloads
cs: Konsolidovat soubory napříč zařízeními a stahováními

en: Analyze the results of device scans looking for duplicate files and matching RAW and JPEG pairs,
    comparing them across multiple devices and download sessions.
cs: Analyzovat výsledky skenů zařízení a hledat duplicitní soubory a odpovídající si RAW a JPEG dvojice,
    jejich porovnání napříč vícero zařízeními a stahovacími relacemi.

en: Treat matching RAW and JPEG files as:
cs: Zacházet s odpovídajícími si RAW a JPEG soubory jako:

en: One photo
cs: Jedna fotografie

en: Two photos
cs: Dvě fotografie

en: Display matching pairs of RAW and JPEG photos as one photo, and if marked, download both.
cs: Zobrazovat odpovídající si dvojice RAW a JPEG fotografií jako jeden snímek a pokud je označen, stáhnout obojí.

en: Display matching pairs of RAW and JPEG photos as two different photos. You can still synchronize their sequence numbers.
cs: Zobrazovat odpovídající si dvojice RAW a JPEG fotografií jako dva různé snímky. I tak ale je možné synchronizovat jejich pořadová čísla.

en: With matching RAW and JPEG photos:
cs: S odpovídajícími si RAW a JPEG fotografiemi:

en: Do not mark JPEG for download
cs: Neoznačovat JPEG ke stažení

en: Do not mark RAW for download
cs: Neoznačovat RAW ke stažení

en: Mark both for download
cs: Označit obě pro stažení

en: When matching RAW and JPEG photos are found, do not automatically mark the JPEG for
    download. You can still mark it for download yourself.
cs: Když jsou nalezeny odpovídající si soubory (RAW a JPEG) od jedné fotografie, neoznačovat automaticky JPEG variantu pro stahování. Samozřejmě jí stále můžete označit pro stahování ručně.

en: When matching RAW and JPEG photos are found, do not automatically mark the RAW for
    download. You can still mark it for download yourself.
cs: Když jsou nalezeny odpovídající si soubory (RAW a JPEG) od jedné fotografie, neoznačovat automaticky RAW variantu pro stahování. Samozřejmě jí stále můžete označit pro stahování ručně.

en: When matching RAW and JPEG photos are found, automatically mark both for download.
cs: Když jsou nalezeny odpovídající si RAW a JPEG fotografie, automaticky obojí označit ke stahování.

en: If you disable file consolidation, choose what to do when a download device is inserted while completed downloads are displayed:
cs: Pokud vypnete konsolidaci souborů, zvolte co dělat když je připojeno zařízení ke stahování zatímco jsou zobrazena dokončená stahování:

en: When a download device is inserted while completed downloads are displayed:
cs: Když je zařízení, ze kterého je stahováno, připojeno v okamžiku kdy jsou zobrazená dokončená stahování:

en: Clear completed downloads
cs: Vyčistit dokončená stahování

en: Keep displaying completed downloads
cs: Ponechat dokončená stahování zobrazená

en: Prompt for what to do
cs: Zeptat se co dělat

en: Automatically clear the display of completed downloads whenever a new download device is inserted.
cs: Automaticky vyčistit zobrazení dokončených stahování kdykoli je připojeno nové zařízení ke stahování.

en: Keep displaying completed downloads whenever a new download device is inserted.
cs: Ponechat dokončená stahování zobrazená kdykoli je připojeno nové zařízení ke stahování.

en: Prompt whether to keep displaying completed downloads or clear them whenever a new download device is inserted.
cs: Dotázat se zda ponechat zobrazená dokončená stahování nebo je vyčistit kdykoli je připojeno nové zařízení ke stahování.

en: Ignore DNG date/time metadata on MTP devices
cs: U MTP zařízení ignorovat datum a čas z metadat DNG fotografií

en: Ignore date/time metadata in DNG files located on MTP devices, and use the file's modification time instead.
    
    Useful for devices like some phones and tablets that create incorrect DNG metadata.
cs: Nepoužívat údaj o datu a čase z metadat DNG souborů umístěných na MTP zařízeních a používat namísto toho okamžik úpravy souboru.
    
    Užitečné u zařízení jako jsou některé telefony a tablety, která vytvářejí neplatná DNG metadata.

en: Read photo metadata using only ExifTool
cs: Načítat metadata fotografie pouze pomocí ExifTool

en: Use ExifTool instead of Exiv2 to read photo metadata and extract thumbnails.
    
    The default is to use Exiv2, relying on ExifTool only when Exiv2 does not support
    the file format being read.
    
    Exiv2 is fast, accurate, and almost always reliable, but it crashes when extracting
    metadata from a small number of files, such as DNG files produced by Leica M8
    cameras.
cs: Pro načítání metadat fotografií a vytahování náhledů z nich používat ExifTool namísto Exiv2.
    
    Výchozí je použít Exiv2, a ExifTool použít pouze pokud Exiv2 nepodporuje
    formát souboru, který je načítán.
    
    Exiv2 je rychlý, přesný a téměř vždy spolehlivý, ale padá při vytahování metadat z několika málo
    typů souborů, jako například DNG vytvářených fotoaparáty Leica M8.

en: Completed Downloads
cs: Dokončená stahování

note: Translators: this is an option when the user chooses the language to use for Rapid Photo Downloader and it allows them to reset it back to whatever their system language settings are. The < and > are not HTML codes. They are there simply to set this choice apart from all the other choices in the dro
en: <System Language>
cs: <Jazyk systému>

en: Restores default %s preference values
cs: Vrátit předvolby %s na výchozí hodnoty

en: Do you want to purge the thumbnail cache? The cache will be purged when the program is next started.
cs: Vyčistit mezipaměť náhledových obrázků? Vyprázdnění proběhne při příštím spuštění aplikace.

en: Purge Thumbnail Cache
cs: Vyčistit mezipaměť náhledových obrázků

en: Do you want to optimize the thumbnail cache? The cache will be optimized when the program is next started.
cs: Provézt optimalizaci mezipaměti náhledových obrázků? Optimalizace proběhne při příštím spuštění aplikace.

en: Optimize Thumbnail Cache
cs: Optimalizovat mezipaměť náhledových obrázků

en: Enter a Folder to Scan
cs: Zadejte složku kterou skenovat

en: Specify a folder that will be scanned for photos and videos
cs: Zadejte složku která bude skenována na přítomnost fotografií a videí

en: Folder:
cs: Složka:

en: Enter a Path to Ignore
cs: Zadejte popis umístění které ignorovat

en: Specify a path that will never be scanned for photos or videos
cs: Zadejte popis umístění ve kterém nikdy nehledat fotografie ani videa

en: Path:
cs: Popis umístění:

en: Enter a File Extension
cs: Zadejte příponu souboru

en: Specify a file extension (without the leading dot)
cs: Zadejte příponu souboru (bez úvodní tečky)

en: Extension:
cs: Přípona:

en: Invalid File Extension
cs: Neplatná přípona souboru

en: The file extension <b>%s</b> is recognized by Rapid Photo Downloader, so it makes no sense to warn about its presence.
cs: Přípona souborů <b>%s</b> je aplikací Rapid Photo Downloader běžně rozpoznávána, takže nedává smysl varovat o její přítomnosti.

en: Recognized file types:
    
    Photos:
    %(photos)s
    
    Videos:
    %(videos)s
    
    Audio:
    %(audio)s
    
    Other:
    %(other)s
cs: Rozpoznávané typy souborů:
    
    Fotografie:
    %(photos)s
    
    Videa:
    %(videos)s
    
    Zvuk:
    %(audio)s
    
    Ostatní:
    %(other)s

en: Wedding
cs: Svatba

en: Birthday
cs: Narozeniny

en: Subfolder preferences should not start with a %s
cs: Předvolby podsložky by neměly začínat na %s

en: Subfolder preferences should not end with a %s
cs: Předvolby podsložky by neměly končit na %s

en: Subfolder preferences should not contain two %s one after the other
cs: Předvolby podsložky by neměla obsahovat dvě %s za sebou

en: Download 8 Photos and 10 Videos
cs: Stáhnout 8 fotografií a 10 videí

note: Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: Error: %(errno)s %(strerror)s
cs: Chyba: %(errno)s %(strerror)s

en: Error: %s
cs: Chyba: %s

en: GPhoto2 Error: %s
cs: Chyba knihovny GPhoto2: %s

en: Unable to initialize the camera, probably because another program is using it. No files were copied from it.
cs: Nedaří se inicializovat fotoaparát, nejspíš protože ho používá jiná aplikace. Nebyly z něj proto zkopírovány žádné soubory.

en: Unable to read directory %s
cs: Nedaří se číst složku %s

en: Unable to access modification time or size from %s
cs: Nedaří se zjistit okamžik úpravy nebo velikost z %s

en: Unable to read file %s
cs: Nedaří se načíst soubor %s

en: Unable to write file %s
cs: Nedaří se zapsat do souboru %s

en: Unable to move file %s
cs: Nedaří se přesunout soubor %s

en: Unable to remove file %s
cs: Nedaří se odebrat soubor %s

en: Unable to copy file %s
cs: Nedaří se zkopírovat soubor %s

en: Zero length file %s will not be downloaded
cs: Soubor %s, který má nulovou velikost, nebude stažen

en: Could not determine filesystem modification time for %s
cs: Nedaří se zjistit ze souborového systému okamžik úpravy %s

en: Unable to load metadata from %s
cs: Nedaří se načíst metadata z %s

en: Unable to load metadata from %(name)s. The %(filetype)s was not downloaded.
cs: Nedaří se načíst metadata z %(name)s. %(filetype)s nebylo staženo.

en: An error occurred setting a file's filesystem metadata on the filesystem %s. If this error occurs again on the same filesystem, it will not be reported again.
cs: Došlo k chybě při nastavování metadat souborového systému pro soubor %s. Pokud se stejná chyba vyskytne znovu na stejném souborovém systému, nebude už hlášena.

en: Encountered unhandled file %s. It will not be downloaded.
cs: Zjištěn neobsluhovaný soubor %s. Nebude stažen.

note: Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: %(filetype)s %(destination)s already exists.
cs: %(filetype)s %(destination)s už existuje.

en: The existing %(filetype)s %(destination)s was last modified on %(date)s at %(time)s.
cs: Existující %(filetype)s %(destination)s bylo naposledy upraveno %(date)s v %(time)s.

note: Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: The %(filetype)s %(source)s was not downloaded from %(device)s.
cs: %(filetype)s %(source)s nebylo staženo ze %(device)s.

note: Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: The %(filetype)s %(source)s was downloaded from %(device)s.
cs: %(filetype)s %(source)s bylo staženo z %(device)s.

en: The unique identifier '%s' was added to the filename.
cs: K názvu souboru byl přidán neopakující se identifikátor „%s“.

en: The existing backup %(filetype)s %(destination)s was last modified on %(date)s at %(time)s.
cs: Existující záloha %(filetype)s %(destination)s byla posledně upravena %(date)s v %(time)s.

note: Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: The %(filetype)s %(source)s was not backed up from %(device)s.
cs: %(filetype)s %(source)s nebylo zazálohováno z %(device)s.

en: The previous backup %(filetype)s %(destination)s was last modified on %(date)s at %(time)s.
cs: Předchozí záloha %(filetype)s %(destination)s byla posledně upravena %(date)s v %(time)s.

en: The %(filetype)s %(source)s from %(device)s was backed up, overwriting the previous backup %(filetype)s.
cs: %(filetype)s %(source)s ze %(device)s bylo zazálohováno, předchozí záloha %(filetype)s byla přepsána.

en: When synchronizing RAW + JPEG sequence values, a duplicate %(filetype)s %(file)s was encountered, and was not downloaded.
cs: Při synchronizaci pořadových hodnot pro RAW + JPEG byla zjištěna duplicita %(filetype)s %(file)s a nebyla proto stažena.

en: When synchronizing RAW + JPEG sequence values, photos were detected with the same filenames, but taken at different times:
cs: Při synchronizaci pořadových hodnot pro RAW + JPEG byly zjištěny stejně nazvané fotografie, ovšem pořízené v rozdílné okamžiky:

en: %(image1)s was taken on %(image1_date)s at %(image1_time)s, and %(image2)s on %(image2_date)s at %(image2_time)s.
cs: %(image1)s byl pořízen %(image1_date)s v %(image1_time)s a %(image2)s %(image2_date)s v %(image2_time)s.

en: Unable to finalize the filename for %s
cs: Nedaří se dokončit název souboru pro %s

en: The filename %(destination)s was not fully generated for %(filetype)s %(source)s.
cs: Název souboru %(destination)s nebyl dovytvořen pro %(filetype)s %(source)s.

note: Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: The %(type)s metadata is missing.
cs: Metadata %(type)s chybí.

en: The following metadata is missing: %s.
cs: Chybí následující metadata: %s.

en: Date/time conversion failed: %s.
cs: Převod data/času se nezdařil: %s.

en: Could not extract valid date/time metadata or determine the file modification time.
cs: Nedaří se vyzískat platná metadata o datu/času nebo zjistit okamžik úpravy souboru.

en: Filename does not have an extension.
cs: V názvu souboru není přítomna přípona.

en: Filename does not have a number component.
cs: V názvu souboru není přítomna číselná část.

en: Error generating component %(component)s. Error: %(error)s
cs: Chyba při vytváření části %(component)s. Chyba: %(error)s

en: The download subfolders %(folder)s were only partially generated for %(filetype)s %(source)s.
cs: Podsložky stahování %(folder)s byly pouze částečně vytvořeny pro %(filetype)s %(source)s.

en: There is no data with which to generate the %(subfolder_file)s for %(filename)s. The %(filetype)s was not downloaded.
cs: Nejsou k dispozici údaje pro vytvoření %(subfolder_file)s pro %(filename)s. %(filetype)s nebylo staženo.

en: Unable to create the %(filetype)s %(destination)s in %(folder)s. The download file was %(source)s in %(device)s. It was not downloaded.
cs: Nedaří se vytvořit %(filetype)s %(destination)s v %(folder)s. Stahovaný soubor byl %(source)s na %(device)s. Nebylo staženo.

en: Unable to create the download subfolder %s.
cs: Nedaří se vytvořit podsložku pro stažení %s.

en: Unable to create the backup subfolder %s.
cs: Nedaří se vytvořit podsložku zálohy %s.

en: Problems scanning %s
cs: Problémy při prohledávání %s

en: Problems copying from %s
cs: Problémy při kopírování z %s

en: Problems while finalizing filenames and generating subfolders
cs: Problémy při dokončování názvů souborů a vytváření podsložek

en: Problems backing up to %s
cs: Problémy při zálohování na %s

en: The time elapsed between consecutive photos and videos that is used to build the Timeline
cs: Čas uplynulý mezi po sobě následujícími fotografiemi a videi – slouží pro vytvoření časové osy

en: The Timeline groups photos and videos based on how much time elapsed between consecutive shots. Use it to identify photos and videos taken at different periods in a single day or over consecutive days.
cs: Časová osa seskupuje fotografie a videa na základě doby, uplynulé mezi po sobě následujícími záběry. Použijte ji pro identifikaci fotografií a videí pořízených v různých dobách jednoho nebo vícero po sobě jdoucích dnů.

en: Use the slider (below) to adjust the time elapsed between consecutive shots that is used to build the Timeline.
cs: Posuvníkem (níže) upravte časový rozestup mezi po sobě následujícími záběry a dle toho bude vytvořena časová osa.

en: Timeline build pending...
cs: Čekání na vytváření časové osy…

en: Timeline is building...
cs: Vytváření časové osy…

en: The Timeline needs to be rebuilt because the file modification time does not match the time a shot was taken for one or more shots.<br><br>The Timeline shows when shots were taken. The time a shot was taken is found in a photo or video's metadata. Reading the metadata is time consuming, so Rapid Photo Downloader avoids reading the metadata while scanning files. Instead it uses the time the file was last modified as a proxy for when the shot was taken. The time a shot was taken is confirmed when generating thumbnails or downloading, which is when the metadata is read.
cs: Časovou osu je třeba znovu vytvořit protože u jednoho či vícero snímků se okamžik úpravy souboru se neshoduje s okamžikem pořízení.<br><br>Časová osa zobrazuje, kdy byly snímky zachyceny. Okamžik vyfotografování se nachází v metadatech fotografie nebo videa. Načítání metadat je časově náročné, proto se aplikace Rapid Photo Downloader vyhýbá načítání metadat při skenování souborů. Namísto toho používá okamžik poslední úpravy souboru jako zprostředkovatele údaje o tom, kdy byl snímek pořízen. Tento čas je pak potvrzen při vytváření náhledových obrázků nebo při stahování, při kterém už jsou metadata načítána.

en: Toggle synchronizing Timeline and thumbnail scrolling (Ctrl-T)
cs: Vyp/zapnout synchronizaci posouvání Časové osy a náhledů (CTRL+T)

en: <b>ExifTool has a problem</b><br><br> Rapid Photo Downloader uses ExifTool to get metadata from videos and photos. The program will run without it, but installing it is <b>highly</b> recommended.
cs: <b>Vyskytl se problém s nástrojem ExifTool</b><br><br> Aplikace Rapid Photo Downloader ho používá pro získávání metadat z videí a fotografií. Aplikace bude fungovat i bez ExifTool, ale jeho funkční instalace je <b>důrazně</b> doporučována.

en: Problem with ExifTool
cs: Problém s ExifTool

en: <b>The library libmediainfo appears to be missing</b><br><br> Rapid Photo Downloader uses libmediainfo to get the date and time a video was shot. The program will run without it, but installing it is recommended.
cs: <b>Zdá se, že chybí knihovna libmediainfo</b><br><br> Rapid Photo Downloader ji používá pro získávání data a času, kdy bylo video natočeno. Program bude fungovat i bez této knihovny, ale její instalace je doporučovaná.

en: Problem with libmediainfo
cs: Problém s knihovnou libmediainfo

en: <b>Cannot download from Apple devices</b><br><br>To download from %(device)s, this program requires additional software be installed that interacts with Apple devices.<br><br>Missing applications: %(applications)s<br><br><a href="https://damonlynch.net/rapid/documentation/#iosdevicesupport">Learn more</a> about which software to install.
cs: <b>Nedaří se stahovat z Apple zařízení</b><br><br>Aby bylo možné stahovat z %(device)s, tento program vyžaduje, aby byl nainstalován další software pro interakci s Apple zařízeními.<br><br>Chybějící aplikace: %(applications)s<br><br><a href="https://damonlynch.net/rapid/documentation/#iosdevicesupport">Zjistěte více</a> o tom, jaký software nainstalovat.

en: Download
cs: Stáhnout

en: &Refresh...
cs: Obnovit…

en: &Preferences
cs: &Předvolby

en: &Quit
cs: Ukončit

en: Windows &Drives
cs: &Disky Windows

en: Error &Reports
cs: Chybová hlášení

en: Clear Completed Downloads
cs: Vyčistit dokončená stahování

en: Get Help Online...
cs: Otevřít nápovědu z webu projektu…

en: &Tip of the Day...
cs: &Tip dne…

en: Report a Problem...
cs: Nahlásit problém…

en: Make a Donation...
cs: Podpořit vývoj darem…

en: Translate this Application...
cs: Přeložit texty v této aplikaci do svého jazyka…

en: &About...
cs: O &aplikaci…

en: Timeline
cs: Časová osa

en: Destination
cs: Cíl

en: Rename
cs: Přejmenovat

en: Back Up
cs: Zálohovat

en: Turn on or off the use of devices attached to this computer as download sources
cs: Vypnout nebo zapnout používání zařízení, připojených k tomuto počítači, jako zdrojů pro stahování

en: Turn on or off the use of a folder on this computer as a download source
cs: Vypnout nebo zapnout použití složky v tomto počítači jako zdroje pro stahování

en: This Computer
cs: Tento počítač

en: Select a source folder
cs: Vyberte zdrojovou složku

en: All
cs: Vše

en: New
cs: Nové

en: Show:
cs: Zobrazit:

en: Modification Time
cs: Okamžik úpravy

en: Checked State
cs: Zaškrtnuto

en: File Type
cs: Typ souboru

en: Device
cs: Zařízení

en: Sort:
cs: Seřadit:

en: Select All:
cs: Vybrat všechny:

note: Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: Download %(files)s
cs: Stáhnout %(files)s

en: Resume Download
cs: Pokračovat ve stahování

en: Pause
cs: Pozastavit

en: Thank you for reporting a problem in Rapid Photo Downloader
cs: Děkujeme za nahlášení problému v aplikaci Rapid Photo Downloader

en: <b>Changing This Computer source path</b><br><br>Do you really want to change the source path to %(new_path)s?<br><br>You are currently downloading from %(source_path)s.<br><br>If you do change the path, the current download from This Computer will be cancelled.
cs: <b>Změna popisu umístění zdroje „Tento počítač“</b><br><br>Opravdu změnit popis umístění zdroje na %(new_path)s?<br><br>Právě stahujete z %(source_path)s.<br><br>Pokud popis umístění změníte, právě probíhající stahování z tohoto počítače bude zrušeno.

en: photo
cs: fotografie

en: You cannot change the download destination while downloading.
cs: V průběhu stahování není možné měnit cíl stahování.

en: <b>Confirm Download Destination</b><br><br>Are you sure you want to set the %(file_type)s download destination to %(path)s?
cs: <b>Potvrzení cíle stahování</b><br><br>Opravdu chcete nastavit cíl stahování %(file_type)s na %(path)s?

en: 
    <b>Downloading all files</b><br><br>
    A download always includes all files that are marked for download,
    including those that are not currently displayed because the Timeline
    is being used or because only new files are being shown.<br><br>
    Do you want to proceed with the download?
cs: 
    <b>Stahování všech souborů</b><br><br>
    Stahování vždy obsahuje všechny soubory které jsou označené ke stažení,
    včetně těch, které nyní nejsou zobrazené protože je používána časová osa
    nebo protože jsou zobrazeny pouze nové soubory.<br><br>
    Chcete pokračovat ve stahování?

en: These download folders are invalid:
    %(folder1)s
    %(folder2)s
cs: Následující složky nejsou platné:
    %(folder1)s
    %(folder2)s

en: This download folder is invalid:
    %s
cs: Tato složka pro stahování není platná:
    %s

en: Download Failure
cs: Stahování se nezdařilo

en: The download cannot proceed.
cs: Stahování nemůže pokračovat.

en: Photos and videos will not be backed up because there is nowhere to back them up. Do you still want to start the download?
cs: Fotografie a videa nebudou zazálohovány protože není kam. Přesto zahájit stahování?

en: No backup device exists for backing up %(filetype)s. Do you still want to start the download?
cs: Neexistuje zálohovací zařízení pro %(filetype)s. Přesto zahájit stahování?

en: photos
cs: fotografie

en: videos
cs: videa

en: <b>The photo and video backup destinations do not exist or cannot be written to.</b><br><br>Do you still want to start the download?
cs: <b>Cíl zálohování fotografií a videí neexistuje nebo do něj nelze zapisovat.</b><br><br>Přesto zahájit stahování?

en: <b>The %(filetype)s backup destination does not exist or cannot be written to.</b><br><br>Do you still want to start the download?
cs: <b>Cíl zálohování %(filetype)s neexistuje nebo do něj nelze zapisovat.</b><br><br>Přesto zahájit stahování?

en: Backup problem
cs: Chyba zálohování

en: %(downloading_from)s — %(time_left)s left (%(speed)s)
cs: %(downloading_from)s — %(time_left)s zbývá (%(speed)s)

note: Translators: e.g. 23 photos downloaded Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: %(noFiles)s %(filetypes)s downloaded
cs: %(noFiles)s %(filetypes)s staženo

note: Translators: e.g. 2 videos failed to download Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: %(noFiles)s %(filetypes)s failed to download
cs: %(noFiles)s %(filetypes)s se nepodařilo stáhnout

en: warnings
cs: varování

en: All downloads complete
cs: Všechna stahování dokončena

note: Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: %(filetype)s downloaded
cs: %(filetype)s staženo

note: Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: %(filetype)s failed to download
cs: %(filetype)s se nepodařilo stáhnout

en: 1 failure
cs: 1 nezdar

en: %d failures
cs: %d nezdarů

en: 1 warning
cs: 1 varování

en: %d warnings
cs: %d varování

en: Downloaded %(no_files_and_types)s from %(devices)s
cs: Staženo %(no_files_and_types)s z %(devices)s

en: Downloaded %(no_files_and_types)s from %(devices)s — %(failures)s
cs: Staženo %(no_files_and_types)s z %(devices)s — %(failures)s

note: Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: No files downloaded — %(failures)s
cs: Nebyly staženy žádné soubory — %(failures)s

en: No files downloaded
cs: Žádné stažené soubory

en: Program preferences are invalid
cs: Předvolby aplikace nejsou platné

en: <b>All files on the %(camera)s are inaccessible</b>.<br><br>It may be locked or not configured for file transfers using USB. You can unlock it and try again.<br><br>On some models you also need to change the setting to allow the use of USB for <i>File Transfer</i>.<br><br>Learn more about <a href="https://damonlynch.net/rapid/documentation/#downloadingfromcameras">downloading from cameras</a> and <a href="https://damonlynch.net/rapid/documentation/#downloadingfromphones">enabling downloading from phones</a>. <br><br>Alternatively, you can ignore the %(camera)s.
cs: <b>Žádný ze souborů v %(camera)s není přístupný</b>.<br><br>Může být uzamčené nebo nenastavené pro přenosy souborů přes USB. Můžete odemknout a zkusit to znovu.<br><br>Na některých modelech je také třeba změnit nastavení tak, aby umožnily použít USB pro <i>Přenos souborů</i>.<br><br>Přečtete si více o <a href="https://damonlynch.net/rapid/documentation/#downloadingfromcameras">stahování z fotoaparátů</a> a <a href="https://damonlynch.net/rapid/documentation/#downloadingfromphones">zapínání stahování z telefonů</a>. <br><br>Případně můžete %(camera)s ignorovat.

en: <b>The %(camera)s appears to be in use by another application.</b><br><br>Rapid Photo Downloader cannnot access a phone or camera that is being used by another program like a file manager.<br><br>If the device is mounted in your file manager, you must first &quot;eject&quot; it from the other program while keeping the %(camera)s plugged in.<br><br>If that does not work, unplug the %(camera)s from the computer and plug it in again.<br><br>Learn more about <a href="https://damonlynch.net/rapid/documentation/#downloadingfromcameras">downloading from cameras</a> and <a href="https://damonlynch.net/rapid/documentation/#downloadingfromphones">enabling downloading from phones</a>. <br><br>Alternatively, you can ignore the %(camera)s.
cs: <b>Zdá se, že %(camera)s je používáno jinou aplikací.</b><br><br>Rapid Photo Downloader nemůže přistupovat k telefonu či kameře, která je používána jiným programem, jako například správcem souborů.<br><br>Pokud je zařízení připojeno (mount) ve vámi používaném správci souborů, je třeba ho nejdříve „vysunout“ ale %(camera)s přitom ponechat fyzicky připojené.<br><br>Pokud to nezafunguje, odpojte %(camera)s od počítače a připojte zpět.<br><br>Přečtete si více o <a href="https://damonlynch.net/rapid/documentation/#downloadingfromcameras">stahování z fotoaparátů</a> a <a href="https://damonlynch.net/rapid/documentation/#downloadingfromphones">zapínání stahování z telefonů</a>. <br><br>Případně můžete %(camera)s ignorovat.

en: Enable access to the iOS Device
cs: Zapnout přístup na iOS zařízení

en: &Try Again
cs: Zkusi&t znovu

en: &Ignore This Device
cs: &Ignorovat toto zařízení

en: Sorry, an unexpected problem occurred while scanning %s.
cs: Omlouváme se, ale při prohledávání %s došlo k neočekávanému problému.

en: Unfortunately you cannot download from this device.
cs: Z tohoto zařízení žel není možné stahovat.

en: A possible workaround for the problem might be downloading from the camera's memory card using a card reader.
cs: Možným způsobem jak problém obejít by mohlo být vyjmout paměťovou kartu z fotoaparátu, vložit jí do čtečky a stahovat přímo z ní.

en: Device scan failed
cs: Prohledání zařízení se nezdařilo

en: <b>The %(camera)s cannot be scanned because it cannot be unmounted.</b><br><br>You can close any other application (such as a file browser) that is using it and try again. If that does not work, unplug the %(camera)s from the computer and plug it in again.
cs: <b>%(camera)s není možné prohledat, protože se nedaří získat výhradní přístup k němu.</b><br><br>Můžete ukončit všechny ostatní aplikace (jako například správce souborů) které ho používají a zkusit to znovu. Pokud to nepomůže, odpojte %(camera)s od počítače a opět připojte.

en: <b>The download cannot start because the %(camera)s cannot be unmounted.</b><br><br>You can close any other application (such as a file browser) that is using it and try again. If that does not work, unplug the %(camera)s from the computer and plug it in again, and choose which files you want to download from it.
cs: <b>Stahování nemůže začít, protože k %(camera)s se nedaří získat výhradní přístup.</b><br><br>Můžete ukončit všechny ostatní aplikace (jako například správce souborů) které ho používají a zkusit to znovu. Pokud to nepomůže, odpojte %(camera)s od počítače a opět připojte a zvolte soubory, které z něj chcete stáhnout.

en: Completed Downloads Present
cs: Současná dokončená stahování

en: %s whose download have completed are displayed.
cs: Jsou zobrazeny %s jejihž stahování je dokončeno.

en: Do you want to clear the completed downloads?
cs: Chcete vyčistit dokončená stahování?

en: Completed Download Present
cs: Prezentace dokončených stahování

en: %s whose download has completed is displayed.
cs: Je zobrazeno %s jehož stahování je dokončeno.

en: Do you want to clear the completed download?
cs: Chcete vyčistit dokončená stahování?

en: Do you want to download photos and videos from the device <i>%(device)s</i>?
cs: Stáhnout fotografie a videa ze zařízení <i>%(device)s</i>?

en: <b>Do you want to ignore the %s whenever this program is run?</b>
cs: <b>Ignorovat %s pokaždé, když je tato aplikace spuštěná?</b>

en: All cameras, phones and tablets with the same model name will be ignored.
cs: Veškeré fotoaparáty, telefony a tablety se stejným názvem modelu budou ignorovány.

en: <b>Do you want to ignore the device %s whenever this program is run?</b>
cs: <b>Ignorovat zařízení %s pokaždé, když je tato aplikace spuštěná?</b>

en: Any device with the same name will be ignored.
cs: Všechna zařízení s takovým názvem budou ignorována.

en: Downloading from %(location)s on This Computer.
cs: Stahování z %(location)s na tomto počítači.

en: Do you really want to download from here?<br><br>On some systems, scanning this location can take a very long time.
cs: Opravdu chcete stáhnout odsud?<br><br>Na některých systémech totiž prohledávání tohoto umístění může trvat opravdu dlouho.

en: Generating thumbnails for %s
cs: Vytváření náhledových obrázků pro %s

en: Scanning %s
cs: Prohledávání %s

en: %(number)s of %(available files)s marked for download (%(hidden)s hidden)
cs: %(number)s z %(available files)s označeno ke stažení (%(hidden)s skryto)

en: %(number)s of %(available files)s marked for download
cs: %(number)s z %(available files)s označeno ke stažení

en: Show version numbers of program and its libraries and exit.
cs: Zobrazit číslo verze a jeho knihoven a skončit.

en: Display program information when run from the command line.
cs: Při spuštění aplikace z příkazového řádku v něm vypisovat informace z aplikace.

en: Display debugging information when run from the command line.
cs: Při spuštění aplikace z příkazového řádku v něm vypisovat ladicí informace.

en: List photo and video file extensions the program recognizes and exit.
cs: Zobrazit přípony souborů s fotografiemi a videi které aplikace rozpoznává a skončit.

en: Turn on or off the the renaming of photos.
cs: Zapnout nebo vypnout přejmenovávání fotografií.

en: Turn on or off the the renaming of videos.
cs: Zapnout nebo vypnout přejmenovávání videí.

en: Turn on or off the automatic detection of devices from which to download.
cs: Zapnout nebo vypnout automatické zjišťování zařízení ze kterých stahovat.

en: Turn on or off downloading from this computer.
cs: Zapnout nebo vypnout stahování z tohoto počítače.

en: PATH
cs: POPIS UMÍSTĚNÍ

en: The PATH on this computer from which to download.
cs: POPIS UMÍSTĚNÍ na tomto počítači ze kterého stahovat.

en: The PATH where photos will be downloaded to.
cs: POPIS UMÍSTĚNÍ do kterého budou stahovány fotografie.

en: The PATH where videos will be downloaded to.
cs: POPIS UMÍSTĚNÍ do kterého budou stahována videa.

en: Turn on or off the backing up of photos and videos while downloading.
cs: Zapnout nebo vypnout zálohování fotografií a videí během stahování.

en: Turn on or off the automatic detection of backup devices.
cs: Zapnout nebo vypnout automatické zjišťování zálohovacích zařízení.

en: FOLDER
cs: SLOŽKA

en: The FOLDER in which backups are stored on the automatically detected photo backup device, with the folder's name being used to identify whether or not the device is used for backups. For each device you wish to use for backing photos up to, create a folder on it with this name.
cs: SLOŽKA do které budou při automatickém zjišťování zálohovacího zařízení zálohovány fotografie. Je to právě přítomnost takto nazvané složky, která určuje zda zařízení slouží pro zálohování. Proto na každém zařízení, které si přejete používat pro zálohování fotografií, vytvořte složku s tímto názvem.

en: The FOLDER in which backups are stored on the automatically detected video backup device, with the folder's name being used to identify whether or not the device is used for backups. For each device you wish to use for backing up videos to, create a folder on it with this name.
cs: SLOŽKA do které budou při automatickém zjišťování zálohovacího zařízení zálohována videa. Je to právě přítomnost takto nazvané složky, která určuje zda zařízení slouží pro zálohování. Proto na každém zařízení, které si přejete používat pro zálohování videí, vytvořte složku s tímto názvem.

en: The PATH where photos will be backed up when automatic detection of backup devices is turned off.
cs: POPIS UMÍSTĚNÍ do kterého budou zálohovány fotografie v případě vypnutí automatického zjišťování zálohovacích zařízení.

en: The PATH where videos will be backed up when automatic detection of backup devices is turned off.
cs: POPIS UMÍSTĚNÍ do kterého budou zálohována videa v případě vypnutí automatického zjišťování zálohovacích zařízení.

en: Ignore photos with the following extensions: %s
cs: Nevšímat si fotografií s následujícími příponami: %s

en: Turn on or off starting downloads as soon as the program itself starts.
cs: Zapnout nebo vypnout automatiku zahájení stahování spouštěnou startem této aplikace.

en: Turn on or off starting downloads as soon as a device is inserted.
cs: Zapnout nebo vypnout automatiku zahájení stahování spouštěnou připojením zařízení.

en: Turn on or off use of the Rapid Photo Downloader Thumbnail Cache. Turning it off does not delete existing cache contents.
cs: Zapnout nebo vypnout používání mezipaměti náhledových obrázků aplikace Rapid Photo Downloader. Vypnutí nesmaže už existující obsah mezipaměti.

en: Delete all thumbnails in the Rapid Photo Downloader Thumbnail Cache, and exit.
cs: Vymazat veškeré náhledové obrázky z mezipaměti aplikace Rapid Photo Downloader a skončit.

en: Forget which files have been previously downloaded, and exit.
cs: Zapomenout které soubory byly dříve staženy a skončit.

en: Import preferences from an old program version and exit. Requires the command line program gconftool-2.
cs: Importovat předvolby ze starší verze aplikace a skončit. Vyžaduje přítomnost nástroje gconftool-2.

en: Reset all program settings to their default values, delete all thumbnails in the Thumbnail cache, forget which files have been previously downloaded, and exit.
cs: Vrátit veškerá nastavení aplikace na výchozí hodnoty, vymazat z mezipaměti veškeré náhledové obrázky, zapomenout které soubory byly dříve staženy a skončit.

en: Include gphoto2 debugging information in log files.
cs: Do souborů se záznamy událostí zahrnout i ladící informace knihovny gphoto2.

en: Print information to the terminal about attached cameras and exit.
cs: Vypsat na terminál informace o připojených fotoaparátech a skončit.

en: Run this program in wayland or regular X11
cs: Spustit tento program pod wayland nebo běžném X11

en: To import preferences from the old version of Rapid Photo Downloader, you must install the program gconftool-2.
cs: Pro import předvoleb ze starší verze aplikace Rapid Photo Downloader je třeba nainstalovat nástroj gconftool-2.

en: No prior program preferences detected: exiting.
cs: Nebyly zjištěny žádné předchozí předvolby aplikace: ukončování.

note: Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: Importing preferences from Rapid Photo Downloader %(version)s
cs: Import předvoleb z Rapid Photo Downloader %(version)s

en: Do you want to copy the stored sequence number, which has the value %d?
cs: Zkopírovat uložené pořadové číslo, které má hodnotu %d?

en: Program aborting.
cs: Ukončování aplikace.

en: Never run this program as the sudo / root user.
cs: Nikdy tuto aplikaci nespouštějte s právy správy systému (sudo/root).

en: You must install ExifTool to run Rapid Photo Downloader.
cs: Pro provoz aplikace Rapid Photo Downloader je třeba nainstalovat nástroj ExifTool.

en: Rapid Photo Downloader is installed in multiple locations.
    
    Uninstall all copies except the version you want to run.
cs: Rapid Photo Downloader je na tomto počítači nainstalovaný vícekrát najednou.
    
    Ponechte pouze tu instalaci, kterou chcete používat a ostatní odinstalujte.

en: When specifying a path on the command line, do not also specify an
    option for device auto detection or a path on "This Computer".
cs: Pokud v příkazovém řádku zadáváte popis umístění, už neuvádějte
    předvolbu pro automatické zjišťování zařízení nebo popis umístění na „Tento počítač“.

en: All settings and caches have been reset.
cs: Veškerá nastavení a mezipaměti byly resetovány.

en: Thumbnail Cache has been reset.
cs: Mezipaměť náhledových obrázků byla resetována.

en: Remembered files have been forgotten.
cs: Zapamatované soubory byly zapomenuty.

en: &Remember this choice
cs: Zapamatovat si p&ro příště

en: &Don't ask me about this again
cs: Příště už se neptat

en: &Don't warn me about this again
cs: Pře&d tímto napříště nevarovat

en: &Don't warn me again about missing or broken program libraries
cs: Napříště už nevarovat ohle&dně chybějících nebo poškozených softwarových knihoven

en: subfolder and filename
cs: podsložka a název souboru

en: filename
cs: název souboru

en: subfolder
cs: podsložka

en: A counter for how many downloads occur on each day
cs: Čítač stažených položek za každý den

en: Downloads today:
cs: Pořadí v dnes stažených:

en: A counter that is remembered each time the program is run
cs: Čítač, jehož hodnota je zapamatována při každém ukončení aplikace a opětovně načtena při příštím spuštění

en: Stored number:
cs: Pořadí v celkově stažených:

en: The time at which the <i>Downloads today</i> sequence number should be reset
cs: Denní doba po které resetovat hodnotu čítače <i>Pořadí v dnes stažených</i>

en: Day start:
cs: Den začíná v:

note: 24 hour format, if wanted in a future release: self.dayStart.setDisplayFormat('HH:mm:ss')
en: Synchronize RAW + JPEG
cs: Synchronizovat RAW + JPEG

en: Synchronize sequence numbers for matching RAW and JPEG pairs.
    
    See the online documentation for more details.
cs: Synchronizovat pořadová čísla pro odpovídající si dvojice RAW a JPEG souborů.
    
    Další podrobnosti jsou uvedeny v dokumentaci na webových stránkách projektu.

en: Sequence Numbers
cs: Pořadová čísla

en: Strip incompatible characters
cs: Odstraňovat nekompatibilní znaky

en: Whether photo, video and folder names should have any characters removed that are not allowed by other operating systems
cs: Zda z názvů souborů s fotografiemi, videi a složek s nimi odebírat znaky, které nejsou podporovány v ostatních operačních systémech

en: Compatibility
cs: Kompatibilita (slučitelnost)

en: Photo Renaming
cs: Přejmenovávání fotografií

en: Video Renaming
cs: Přejmenovávání videí

en: Renaming Options
cs: Předvolby přejmenovávání

en: photos and videos
cs: fotografie a videa

en: photos or videos
cs: fotografie nebo videa

note: noqa: SIM108 translators: natural language expression signifying a single video
en: a video
cs: video

en: 1 Video
cs: 1 video

note: noqa: SIM108 translators: natural language expression signifying a single photo
en: a photo
cs: fotografie

en: 1 Photo
cs: 1 fotografie

note: Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: %(path)s on %(camera)s
cs: %(path)s na %(camera)s

en: Photo
cs: Fotografie

en: File system root
cs: Kořen souborového systému

note: translators: the name of the Pictures folder
en: Pictures
cs: Fotografie

en: Sorry, the password was incorrect.
cs: Je nám líto, heslo nebylo správné.

note: Translators: here %s refers to the username (you must keep %s or the program will crash). This is what it looks like: https://damonlynch.net/rapid/documentation/fullsize/wsl/password-prompt-hidden.png
en: To perform administrative tasks, enter the password for %s.
cs: Aby bylo možné provést úlohu správy, zadejte heslo pro %s.

en: Password:
cs: Heslo:

en: Taken on %(date_time)s (%(human_readable)s)
cs: Pořízeno %(date_time)s (%(human_readable)s)

en: Modified on %(date_time)s (%(human_readable)s)
cs: Upraveno %(date_time)s (%(human_readable)s)

en: Memory cards: %s
cs: Paměťové karty: %s

en: Memory card: %s
cs: Paměťová karta: %s

en: Downloaded as:
cs: Staženo jako:

en: <br><br>Previous download:<br>%(filename)s<br>%(path)s<br>%(date)s
cs: <br><br>Předchozí stahování:<br>%(filename)s<br>%(path)s<br>%(date)s

en: <br><br><i>Manually set as previously downloaded on %(date)s</i>
cs: <br><br><i>Ručně nastavit jako už stažené %(date)s</i>

en: Copy Path
cs: Kopírovat popis umístění

en: Mark File as Downloaded
cs: Označit soubor jako už stažený

en: Mark Files as Downloaded
cs: Označit soubory jako už stažené

note: Translators: two things in a list e.g. "device1 and device2" Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: %(first_item)s and %(last_item)s
cs: %(first_item)s a %(last_item)s

en: one
cs: jedna

en: two
cs: dvě

en: three
cs: tři

en: four
cs: čtyři

en: five
cs: pět

en: six
cs: šest

en: seven
cs: sedm

en: eight
cs: osm

en: nine
cs: devět

en: ten
cs: deset

en: eleven
cs: jedenáct

en: twelve
cs: dvanáct

en: thirteen
cs: třináct

en: fourteen
cs: patnáct

en: fifteen
cs: patnáct

en: sixteen
cs: šestnáct

en: seventeen
cs: sedmnáct

en: eighteen
cs: osmnáct

en: ninenteen
cs: devatenáct

en: twenty
cs: dvacet

en: &Close
cs: &Zavřít

en: &Cancel
cs: &Storno

en: &Save
cs: &Uložit

en: &Help
cs: &Nápověda

en: Restore Defaults
cs: Vrátit na výchozí hodnoty

en: &Yes
cs: &Ano

en: &No
cs: &Ne

note: Translators: see https://damonlynch.net/rapid/documentation/fullsize/wsl/windows-drive-dialog-do-mount.png Please keep the html tags <tt> and </tt>
en: Create directory <tt>%(path)s</tt>
cs: Vytvořit složku <tt>%(path)s</tt>

en: Mount drive <tt>%(drive)s:</tt> at <tt>%(path)s</tt>
cs: Připojit jednotku <tt>%(drive)s:</tt> do <tt>%(path)s</tt>

en: Unmount drive <tt>%(drive)s:</tt> from <tt>%(path)s</tt>
cs: Odpojit jednotku <tt>%(drive)s:</tt> z <tt>%(path)s</tt>

note: Translators: This is part of a title for a dialog box, and is in plural form, where two or more drives will be mounted. This screenshot shows only one drive, but you get the idea: https://damonlynch.net/rapid/documentation/fullsize/wsl/password-prompt-hidden.png
en: Mount drives %s
cs: Připojit jednotky %s

note: Translators: This is part of a title for a dialog box, and is in singular form, where only one drive will be mounted. This screenshot illustrates: https://damonlynch.net/rapid/documentation/fullsize/wsl/password-prompt-hidden.png
en: Mount drive %s
cs: Připojit jednotku %s

note: Translators: This is part of a title for a dialog box, and is in plural form, where two or more drives will be unmounted. This screenshot shows only one drive being mounted, but you get the idea: https://damonlynch.net/rapid/documentation/fullsize/wsl/password-prompt-hidden.png
en: Unmount drives %s
cs: Odpojit jednotky %s

note: Translators: This is part of a title for a dialog box, and is in singular form, where only one drive will be unmounted. This screenshot shows a drive being mounted, but you get the idea: https://damonlynch.net/rapid/documentation/fullsize/wsl/password-prompt-hidden.png
en: Unmount drive %s
cs: Odpojit jednotku %s

en: Sorry, an error occurred when mounting drives %s
cs: Je nám líto, při připojování jednotek %s došlo k chybě

en: Sorry, an error occurred when unmounting drives %s
cs: Je nám líto, při odpojování jednotek %s došlo k chybě

en: Sorry, an error occurred when mounting drive %s
cs: Je nám líto, při připojování jednotky %s došlo k chybě

en: Sorry, an error occurred when unmounting drive %s
cs: Je nám líto, při odpojování jednotky %s došlo k chybě

note: Translators: see https://damonlynch.net/rapid/documentation/fullsize/wsl/windows-drive-dialog.png
en: Windows Drives
cs: Jednotky ve Windows

en: Enable automatic mounting of Windows drives
cs: Zapnout automatické připojování jednotek z Windows

en: Automatically mount all Windows drives
cs: Automaticky připojit veškeré jednotky z Windows

en: Only automatically mount Windows drives that are configured below
cs: Jednotky z Windows připojovat automaticky pouze ty nastavené níže

note: Translators: see https://damonlynch.net/rapid/documentation/fullsize/wsl/windows-drive-dialog.png
en: User Mounted
cs: Uživatelsky připojované

note: Translators: see https://damonlynch.net/rapid/documentation/fullsize/wsl/windows-drive-dialog.png
en: System Mounted
cs: Připojované systémem

note: Translators: see https://damonlynch.net/rapid/documentation/fullsize/wsl/windows-drive-dialog.png
en: Drive
cs: Jednotka

note: Translators: see https://damonlynch.net/rapid/documentation/fullsize/wsl/windows-drive-dialog.png
en: Mount Point
cs: Přípojný bod

note: Translators: see https://damonlynch.net/rapid/documentation/fullsize/wsl/windows-drive-dialog.png
en: Automatic Mount
cs: Automatické připojení

note: Translators: see https://damonlynch.net/rapid/documentation/fullsize/wsl/windows-drive-dialog.png
en: Automatic Unmount at Exit
cs: Automatické odpojení při ukončování

note: Translators: see https://damonlynch.net/rapid/documentation/fullsize/wsl/windows-drive-dialog.png
en: Pending Operations:
cs: Čekající operace:

note: Translators: see https://damonlynch.net/rapid/documentation/fullsize/wsl/windows-drive-dialog.png
en: &Apply Pending Operations
cs: Upl&atnit čekající operace

note: Translators: this will appear in a small dialog asking the user if they want to mount a single drive
en: Do you want to mount drive %s?
cs: Chcete připojit jednotku do %s?

note: translators: this will appear in a small dialog asking the user if they want to mount two or more drives
en: Do you want to mount drives %s?
cs: Chcete připojit jednotky %s?

note: Translators: this is the name Windows uses for a removable drive, like a USB drive
en: Removable Drive
cs: Výjimatelná jednotka

note: Translators: this is the name Windows uses for a drive that is normally part of the computer, like an internal hard drive (although for some reason some USB drives are classified by Windows as local drives)
en: Local Drive
cs: Disk v počítači

en: Download, rename and back up photos and videos from cameras and other devices
cs: Stahování, přejmenovávání a zálohování fotografií a videí z fotoaparátů a dalších zařízení

en: Rapid Photo Downloader imports photos and videos from cameras, phones, memory cards and other devices at high speed. It can be configured to rename photos and videos with meaningful filenames you specify. It can also back up photos and videos as they are downloaded. It downloads from and backs up to multiple devices simultaneously.
cs: Aplikace Rapid Photo Downloader slouží pro rychlý přenos fotografií a videí z fotoaparátů, telefonů a paměťových karet do počítače. V rámci toho je možné zařídit aby soubory s fotografiemi a videi byly přejmenovávány na praktičtější názvy podle schéma, které určíte. Dále je možné je v průběhu stahování také zálohovat. Stahovat a zálohovat je možné z a na vícero zařízení naráz.

en: Unique to Rapid Photo Downloader is its Timeline, which groups photos and videos based on how much time elapsed between consecutive shots. Use it to identify photos and videos taken at different periods in a single day or over consecutive days.
cs: Funkcí kterou naleznete pouze v aplikaci Rapid Photo Downloader je časová osa, která seskupuje fotografie a videa na základě toho, kolik času uplynulo mezi po sobě jdoucími snímky. Slouží k identifikaci fotografií a videí, pořízených v různých obdobích jednoho nebo vícero po sobě jdoucích dnů.

en: Written by a photographer for professional and amateur photographers, Rapid Photo Downloader is easy to configure and use. Program preferences are configured without the need for complicated codes. Common tasks can be automated, such as unmounting a memory card when the download is complete.
cs: Vytvořena fotografem a určena pro profesionály i amatéry, aplikace Rapid Photo Downloader se snadno nastavuje a používá. Předvolby aplikace je možné nastavovat bez komplikovaného programování. Běžné úkony je možné automatizovat, jako například odpojení (unmount) paměťové karty po dokončení stahování.

en: The main window
cs: Hlavní okno

en: Renaming
cs: Přejmenování

en: Photo Downloader
cs: Nástroj pro stahování fotografií

note: TRANSLATORS: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: photo;download;photography;import;video;RAW;camera;phone;ingest;backup;memory;card;
cs: fotografie;stahování;fotografování;import;video;RAW;fotoaparát;telefon;záloha;paměť;karta;

en: Download Photos and Videos with Rapid Photo Downloader
cs: Stáhnout fotografie a videa pomocí aplikace Rapid Photo Downloader
