rapid - en to et translation catalogue (35 entries)

en: Filename
et: Faili nimi

en: Metadata
et: Metaandmed

en: Image date
et: Pildi kuupäev

en: Video date
et: Video kuupäev

en: Today
et: Täna

en: Yesterday
et: Eile

note: Translators: Download time is the time and date that the download started (when the user clicked the Download button)
en: Download time
et: Allalaadimise aeg

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamefilename
en: Name
et: Nimi

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamefilename
en: Extension
et: Laiend

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamefilename
en: Image number
et: Pildi number

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamemetadata
en: Aperture
et: Ava

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamemetadata
en: Exposure time
et: Säritusaeg

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamemetadata
en: Focal length
et: Fookuskaugus

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamemetadata
en: Camera model
et: Kaamera mudel

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamemetadata
en: Serial number
et: Seerianumber

note: File number currently refers to the Exif value Exif.Canon.FileNumber
en: File number
et: Faili number

note: Only the folder component of the Exif.Canon.FileNumber value
en: Folder only
et: Ainult kataloog

note: The folder and file component of the Exif.Canon.FileNumber value
en: Folder and file
et: Kataloog ja fail

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamemetadata
en: Owner name
et: Omaniku nimi

en: Width
et: Laius

en: Height
et: Kõrgus

en: Length
et: Kestvus

en: Thumbnails
et: Pisipildid

en: Rapid Photo Downloader
et: Rapid foto allalaadija

en: Download
et: Laadi arvutisse

en: Device
et: Seade

en: Pause
et: Peata

en: photo
et: foto

en: photos
et: fotod

en: videos
et: videod

en: warnings
et: hoiatused

en: All downloads complete
et: Kõik allalaadimised lõpetatud

en: photos and videos
et: fotod ja videod

en: photos or videos
et: fotod või videod

en: Photo
et: Foto
