rapid - en to id translation catalogue (21 entries)

en: Text
id: Teks

en: Filename
id: Nama Berkas

en: Sequences
id: Urutan

en: Image date
id: Tanggal gambar

en: Video date
id: Tanggal video

en: Today
id: Hari ini

en: Yesterday
id: Kemarin

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamefilename
en: Name
id: Nama

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamefilename
en: Extension
id: Ekstensi

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamefilename
en: Image number
id: Jumlah gambar

en: Video number
id: Jumlah video

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamemetadata
en: Exposure time
id: Waktu pencahayaan

en: Thumbnails
id: Miniatur gambar

en: Download
id: Unduh

en: Device
id: Perangkat

en: Pause
id: Jeda

en: These download folders are invalid:
    %(folder1)s
    %(folder2)s
id: Folder unduh ini tidak valid:
    %(folder1)s
    %(folder2)s

en: This download folder is invalid:
    %s
id: Folder unduh ini tidak valid:
    %s

en: photos and videos
id: foto dan video

en: photos or videos
id: foto dan video

en: Photo
id: Foto
