rapid - en to pl translation catalogue (573 entries)

en: Credits
pl: Autorzy

en: Translators
pl: Tłumacze

en: Backups are not configured
pl: Kopie zapasowe nie są skonfigurowane

en: No backup devices detected
pl: Nie wykryto urządzeń na których można utworzyć kopię zapasową

en: Valid backup locations not yet specified
pl: Prawidłowe lokalizacje kopii zapasowych nie zostały jeszcze określone

en: You can have your photos and videos backed up to multiple locations as they are downloaded, e.g. external hard drives.
pl: Możliwe jest utworzenie wielu kopii zapasowych dla pobieranych zdjęć i filmów, np. na zewnętrznych dyskach twardych.

en: Back up photos and videos when downloading
pl: Utwórz kopię zapasową zdjęć i filmów podczas pobierania

en: Automatically detect backup devices
pl: Automatycznie wykryj urządzenia na których można utworzyć kopię zapasową

en: Specify the folder in which backups are stored on the device.<br><br><i>Note: the presence of a folder with this name is used to determine if the device is used for backups. For each device you wish to use for backing up to, create a folder in it with one of these folder names. By adding both folders, the same device can be used to back up both photos and videos.</i>
pl: Określ folder, w którym kopie zapasowe są przechowywane na urządzeniu. <br> <br> <i> Uwaga: obecność folderu o tej nazwie jest używana do określenia, czy urządzenie jest używane do tworzenia kopii zapasowych. Dla każdego urządzenia, którego chcesz użyć do tworzenia kopii zapasowej, utwórz w nim folder z jedną z tych nazw folderów. Dodając oba foldery, można użyć tego samego urządzenia do tworzenia kopii zapasowych zdjęć i filmów. </i>

en: Photo folder name:
pl: Nazwa folderu zdjęć:

en: Video folder name:
pl: Nazwa folderu wideo:

en: Example:
pl: Przykład:

en: If you disable automatic detection, choose the exact backup locations.
pl: W przypadku wyłączenia wykrywania automatycznego, proszę wybrać dokładne położenie kopii zapasowej.

note: Translators: the word 'location' is optional in your translation. The left side of the folder chooser combo box will always line up with the left side of the the text entry boxes where the user can enter the photo folder name and the video folder name. See http://damonlynch.net/rapid/documentation/t
en: Photo backup location:
pl: Położenie kopii zapasowej:

en: Select Photo Backup Location
pl: Wybierz lokalizację kopii zapasowej zdjęć

note: Translators: the word 'location' is optional in your translation. The left side of the folder chooser combo box will always line up with the left side of the the text entry boxes where the user can enter the photo folder name and the video folder name. See http://damonlynch.net/rapid/documentation/t
en: Video backup location:
pl: Położenie kopii zapasowej filmów:

en: Select Video Backup Location
pl: Wybierz lokalizację kopii zapasowej wideo

note: Translators: this value is used as an example device when automatic backup device detection is enabled. You should translate this.
en: drive1
pl: dysk 1

note: Translators: this value is used as an example device when automatic backup device detection is enabled. You should translate this.
en: drive2
pl: dysk 2

en: Projected Backup Storage Use
pl: Prognozowane użycie magazynu kopii zapasowej

en: Backup Options
pl: Opcje tworzenia kopii zapasowych

en: video THM
pl: wideo THM

en: audio
pl: dźwięk

note: Translators: no_photos refers to the number of photos Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash. Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You 
en: %(no_photos)s Photos
pl: %(no_photos)s Zdjęcia

note: Translators: no_videos refers to the number of videos Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash. Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You 
en: %(no_videos)s Videos
pl: %(no_videos)s Filmy

en: Used
pl: Używane

en: Excess
pl: Nadmiar

en: Device size unknown
pl: Rozmiar urządzenia nieznany

note: Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: No space free on %(size_total)s device
pl: Brak miejsca na urządzeniu %(size_total)s

note: Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: %(size_free)s free of %(size_total)s
pl: %(size_free)s wolne z %(size_total)s

en: Photos
pl: Zdjęcia

note: translators: the name of the Videos folder
en: Videos
pl: Filmy

en: Projected storage use after download
pl: Przewidywane użycie pamięci po pobraniu

note: Translators: Custom refers to the user choosing a non-default value that they customize themselves
en: Custom...
pl: Dostosuj…

en: Configure photo subfolder creation
pl: Skonfiguruj tworzenie podfolderów zdjęć

en: Configure video subfolder creation
pl: Skonfiguruj tworzenie podfolderów wideo

en: Projected Storage Use
pl: Przewidywane wykorzystanie pamięci

en: Select a destination folder
pl: Wybierz katalog docelowy

en: Probing device...
pl: Sprawdzanie urządzenia...

en: Temporarily ignore this device
pl: Tymczasowo zignoruj to urządzenie

en: Permanently ignore this device
pl: Zignoruj to urządzenie na stałe

en: Rescan
pl: Skanuj ponownie

note: Translators: percentage full e.g. 75% full
en: %s full
pl: %s pełny

en: Other
pl: Pozostałe

en: Cameras
pl: Aparaty

en: Devices
pl: Urządzenia

note: Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: Downloading from %(device_names)s
pl: Pobieranie z %(device_names)s

en: Select Source
pl: Wybór źródła

note: Translators: Number of cameras e.g. 3 Cameras Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: %(no_cameras)s Cameras
pl: %(no_cameras)s Aparatów

note: Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: %(no_devices)s Devices
pl: %(no_devices)s Urządzeń

en: Click on a file's checkbox to mark or unmark it for download.
pl: Kliknij pole wyboru pliku, aby zaznaczyć lub odznaczyć go do pobrania.

en: Files that have already been downloaded are remembered. You can still mark previously downloaded files to download again, but they are unmarked by default, and their thumbnails are dimmed so you can differentiate them from files that are yet to be downloaded.
pl: Pliki, które zostały już pobrane, zostaną zapamiętane. Nadal możesz oznaczyć wcześniej pobrane pliki do ponownego pobrania, ale są one domyślnie odznaczone, a ich miniatury są przyciemnione, dzięki czemu możesz odróżnić je od plików, które dopiero zostaną pobrane.

en: If more than one file is selected, they'll all take the mark of the file whose checkbox was clicked, regardless of whether they previously had a checkmark or not.
pl: Jeśli zostanie wybrany więcej niż jeden plik, wszystkie przyjmą oznaczenie pliku, którego pole wyboru zostało kliknięte, niezależnie od tego, czy poprzednio były zaznaczone, czy nie.

en: Click on a device's checkbox to quickly mark or unmark all its files for downloading.
pl: Kliknij pole wyboru urządzenia, aby szybko zaznaczyć lub odznaczyć wszystkie pliki do pobrania.

en: After a download finishes, an icon replaces the thumbnail's checkbox. The icon's color indicates whether the download was successful (green), had file renaming problems (yellow/orange), or failed (red).
pl: Po zakończeniu pobierania ikona zastępuje pole wyboru miniatury. Kolor ikony wskazuje, czy pobieranie się powiodło (zielony), wystąpiły problemy ze zmianą nazwy pliku (żółty / pomarańczowy), czy nie powiodło się (czerwony).

en: In case of any problems, a red icon will appear at the bottom of the window indicating how many error reports there are. Clicking on it opens the Error Report window.
pl: W przypadku problemów na dole okna pojawi się czerwona ikona wskazując, ile jest raportów o błędach. Kliknięcie go powoduje otwarcie okna raportu o błędzie.

en: The Error Report window lists any problems encountered before, during or after the download. An orange triangle represents a warning, a red circle indicates a failure, and a black circle indicates more serious failures. You can click on the hyperlinks to open its file or device in a file manager. You can also search the reports using the search box in the lower left of the Error Report window.
pl: Okno Raport o błędach zawiera listę wszelkich problemów napotkanych przed, w trakcie lub po pobraniu. Pomarańczowy trójkąt oznacza ostrzeżenie, czerwone kółko oznacza awarię, a czarne kółko oznacza poważniejsze awarie. Możesz kliknąć hiperłącza, aby otworzyć plik lub urządzenie w menedżerze plików. Możesz również przeszukiwać raporty za pomocą pola wyszukiwania w lewym dolnym rogu okna Raport o błędach.

en: You can simultaneously download from multiple cameras, smartphones, memory cards, and hard drives&mdash;as many devices as your computer can handle at one time.
pl: Możesz jednocześnie pobierać z wielu kamer, smartfonów, kart pamięci i dysków twardych. Z tylu urządzeń , ile komputer może obsłużyć jednocześnie.

en: The <b>Timeline</b> groups photos and videos based on how much time elapsed between consecutive shots. Use it to identify photos and videos taken at different periods in a single day or over consecutive days.
pl: <b> Oś czasu </b> grupuje zdjęcia i filmy na podstawie czasu, jaki upłynął między kolejnymi zdjęciami. Użyj go, aby zidentyfikować zdjęcia i filmy zrobione w różnych okresach w ciągu jednego dnia lub w ciągu kolejnych dni.

en: <p>In the illustration above, the first row of the Timeline is black because all the files on that date had been previously downloaded.</p><p>The Timeline's slider adjusts the time elapsed between consecutive shots that is used to build the Timeline:</p>
pl: <p>Na powyższym rysunku pierwszy rząd osi czasu jest czarny, ponieważ wszystkie pliki z tego dnia zostały wcześniej pobrane.</p><p>Suwak osi czasu dostosowuje czas między kolejnymi ujęciami, który jest używany do budowania osi czasu:</p>

en: To view photos and videos for a particular time range, use the mouse (optionally in combination with the <tt>Shift</tt> or <tt>Ctrl</tt> keys) to select time periods. When a time range is selected, the Timeline button on the left side of the main window will be highlighted.
pl: Aby wyświetlić zdjęcia i filmy z określonego przedziału czasowego, użyj myszy (opcjonalnie w połączeniu z klawiszami <tt> Shift </tt> lub <tt> Ctrl </tt>), aby wybrać przedziały czasu. Po wybraniu zakresu czasu przycisk Oś czasu po lewej stronie okna głównego zostanie podświetlony.

en: A download always includes all files that are marked for download, including those that are not currently displayed because the Timeline is being used.
pl: Pobieranie zawsze obejmuje wszystkie pliki sprawdzone do pobrania, w tym te, które nie są aktualnie wyświetlane, ponieważ używana jest Oś czasu.

en: You can hide or display the download sources by clicking on the name of the device you're downloading from at the top left of the program window.
pl: Możesz ukryć lub wyświetlić źródła pobierania, klikając nazwę urządzenia, z którego pobierasz plik, w lewym górnym rogu okna programu.

en: Thumbnails can be sorted using a variety of criteria:<ol><li><b>Modification Time:</b> when the file was last modified, according to its metadata (where available) or according to the filesystem (as a fallback).</li><li><b>Checked State:</b> whether the file is marked for download.</li><li><b>Filename:</b> the full filename, including extension.</li><li><b>Extension:</b> the filename's extension. You can use this to group jpeg and raw images, for instance.</li><li><b>File Type:</b> photo or video.</li><li><b>Device:</b> name of the device the photos and videos are being downloaded from.</li></ol>
pl: Miniatury można sortować według różnych kryteriów:<ol><li><b>Czas Modyfikacji:</b> kiedy plik został ostatnio zmodyfikowany, zgodnie z danymi metadata (jeśli są dostępne) lub zgodnie z systemem plików (w razie potrzeby).</li><li><b>Stan Zaznaczenia:</b> czy plik jest oznaczony do pobrania.</li><li><b>Nazwa Pliku:</b> pełna nazwa pliku, wraz z rozszerzeniem.</li><li><b>Rozszerzenie:</b> rozszerzenie nazwy pliku. Możesz użyć tego do grupowania obrazów jpeg i plików raw, na przykład.</li><li><b>Typ Pliku:</b> zdjęcie lub film.</li><li><b>Urządzenie:</b> nazwa urządzenia, z którego pobierane są zdjęcia i filmy.</li></ol>

en: One of Rapid Photo Downloader's most useful features is its ability to automatically generate download subfolders and rename files as it downloads, using a scheme of your choosing.
pl: Jedną z najbardziej przydatnych funkcji programu Rapid Photo Downloader jest jego zdolność do automatycznego generowania podfolderów pobierania i zmiany nazw plików podczas pobierania, przy użyciu wybranego schematu.

en: To specify where you want your files downloaded and how you want them named, open the appropriate panel on the right-side of the application window: <b>Destination</b>, <b>Rename</b>, or <b>Job Code</b>.
pl: Aby określić, gdzie chcesz pobierać pliki i jak chcesz je nazwać, otwórz odpowiedni panel po prawej stronie okna aplikacji: <b> Miejsce docelowe </b>, <b> Zmień nazwę </b> lub <b > Kod pracy </b>.

en: When thinking about your download directory structure, keep in mind two different types of directory:<ol><li>The <b>destination folder</b>, e.g. &quot;Pictures&quot;, &quot;Photos&quot;, or &quot;Videos&quot;. This directory should already exist on your computer. In the illustration below, the destination folders are &quot;Pictures&quot; and &quot;Videos&quot;. The name of the destination folder is displayed in the grey bar directly above the folder tree, with a folder icon to its left and a gear icon to its far right.</li><li>The <b>download subfolders</b>, which are directories that will be automatically generated by Rapid Photo Downloader. They need not already exist on your computer, but it's okay if they do. They will be generated under the destination folder.</li></ol>
pl: Podczas myślenia o strukturze katalogów do pobierania, warto mieć na uwadze dwa różne rodzaje katalogów:<ol><li><b>Katalog docelowy</b>, np. &quot;Obrazy&quot;, &quot;Zdjęcia&quot; lub &quot;Filmy&quot;. Ten katalog powinien już istnieć na twoim komputerze. Na poniższym rysunku katalogi docelowe to &quot;Obrazy&quot; i &quot;Filmy&quot;. Nazwa katalogu docelowego jest wyświetlana na szarej belce bezpośrednio nad drzewem katalogów, z ikoną folderu po lewej stronie i ikoną zębatki po skrajnej prawej stronie.</li><li><b>Podkatalogi do pobrania</b>, czyli katalogi, które zostaną automatycznie wygenerowane przez Rapid Photo Downloader. Nie muszą one jeszcze istnieć na twoim komputerze, ale nie ma problemu, jeśli już istnieją. Będą one generowane pod katalogiem docelowym.</li></ol>

en: You can download photos and videos to the same destination folder, or specify a different destination folder for each. The same applies to the download subfolders for photos and videos&mdash;download photos and videos to the same subfolders, or use a different scheme for each type.
pl: Możesz pobierać zdjęcia i filmy do tego samego katalogu docelowego lub określić inny katalog docelowy dla każdego z nich. To samo dotyczy podkatalogów do pobrania dla zdjęć i filmów - możesz pobierać zdjęcia i filmy do tych samych podkatalogów lub używać innej struktury dla każdego rodzaju plików.

en: Automatically generated download subfolders can contain further automatically generated subfolders if need be. A common scheme is to create a year subfolder and then a series of year-month-day subfolders within it.
pl: Automatycznie generowane podfoldery pobierania mogą w razie potrzeby zawierać dalsze automatycznie generowane podfoldery. Powszechnym schematem jest utworzenie w nim podfolderu zawierającego rok, a następnie serii podfolderów rok-miesiąc-dzień.

en: It's easy to download raw images into one folder, and jpeg images into another. Simply use the <b>Filename Extension</b> as part of your download subfolder generation scheme:
pl: Łatwo jest pobrać  obrazy RAW do jednego folderu, a obrazy JPEG do innego. Po prostu użyj <b> rozszerzenia nazwy pliku </b> jako części schematu generowania podfolderów pobierania:

en: This illustration shows a saved custom preset named &quot;My custom preset&quot;.
pl: Ta ilustracja pokazuje zapisane niestandardowe ustawienie wstępne o nazwie &quot;Moje niestandardowe ustawienie wstępne&quot;.

en: Hints will vary depending on the context, such as when the mouse is hovering over a button.
pl: Podpowiedzi będą się różnić w zależności od kontekstu, na przykład gdy wskaźnik myszy znajdzie się nad przyciskiem.

en: You can have your photos and videos backed up to multiple locations as they are downloaded, such as external hard drives or network shares. Backup devices can be automatically detected, or exact backup locations specified.
pl: Możliwe jest utworzenie wielu kopii zapasowych dla pobieranych zdjęć i filmów, np. na zewnętrznych dyskach twardych.

en: In this example, the drive <b>photobackup</b> does not contain a folder named <tt>Videos</tt>, so videos will not be backed up to it.
pl: W tym przykładzie dysk <b> photobackup </b> nie zawiera folderu o nazwie <tt> Wideo </tt>, więc nie będzie można tworzyć kopii zapasowej filmów.

en: You can also import program preferences from the older 0.4 version.
pl: Możesz także importować ustawienia programu ze starszej wersji 0.4.

en: Tip of the Day
pl: Porada dnia

en: Did you know...?
pl: Czy wiesz, że...?

en: Show tips on startup
pl: Pokaż porady po uruchomieniu

en: &Next
pl: &Następny

en: &Previous
pl: &Poprzedni

note: Be friendly in the last few seconds
en: A few seconds
pl: Chwilka

en: 1 second
pl: 1 sekunda

en: %d seconds
pl: %d sekund

en: 1 minute
pl: 1 minuta

en: %d minutes
pl: %d minuta(y)

en: 1 hour
pl: 1 godzina

en: %d hours
pl: %d godzin(a)

en: 1 day
pl: 1 dzień

en: %d days
pl: %d dni

en: 1 minute, 1 second
pl: 1 minuta, 1 sekunda

en: 1 minute, %d seconds
pl: 1 minuta, %d sekund(a)

en: %d minutes, 1 second
pl: %d minut, 1 sekunda

en: 1 hour, 1 minute
pl: 1 godzina, 1 minuta

en: 1 hour, %d minutes
pl: 1 godzina, %d minuty(a)

en: %d hours, 1 minute
pl: %d godzin(a), 1 minuta

en: 1 day, 1 hour
pl: 1 dzień, 1 godzina

en: 1 day, %d hours
pl: 1 dzień, %d godzin(y)

en: %d days, 1 hour
pl: %d dni, 1 godzina

en: Find
pl: Znajdź

en: Error Reports - Rapid Photo Downloader
pl: Raporty o błędach - Rapid Photo Downloader

en: Find in reports
pl: Znajdź w raportach

en: Find the previous occurrence of the phrase
pl: Znajduje poprzednie wystąpienie frazy

en: Find the next occurrence of the phrase
pl: Znajduje następne wystąpienie frazy

en: &Highlight All
pl: &Podświetl wszystko

en: Highlight all occurrences of the phrase
pl: Podświetl wszystkie wystąpienia frazy

en: &Match Case
pl: &Dopasuj wyrażenie

en: Search with case sensitivity
pl: Szukaj z rozróżnianiem wielkości liter

en: &Whole Words
pl: &całe wyrazy

en: Search whole words only
pl: Szukaj tylko całych wyrazów

en: %s of %s matches
pl: %s z % s dopasowań

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Phrase not found
pl: Wyrażenie nie zostało znalezione

en: Search pending...
pl: Wyszukiwanie w toku ...

en: The number of new entries added to the Error Report since it was last open. Click to open the Error Report.
pl: Liczba nowych wpisów dodanych do raportu o błędzie od ostatniego otwarcia. Kliknij, aby otworzyć raport o błędzie.

en: Please report the problem at <a href="{website}">{website}</a>.<br><br>In your bug report describe what you expected to happen, and what you observed happening.<br><br>The bug report must also include the program settings and log files. To create a file with this additional information, click Save.
pl: Proszę zgłosić problem na stronie <a href="{website}">{website}</a>.<br><br>W swoim raporcie błędu opisz, czego oczekiwałeś, że się wydarzy, i co faktycznie zaobserwowałeś.<br><br> Raport błędu musi również zawierać ustawienia programu i pliki dziennika. Aby utworzyć plik z tą dodatkową informacją, kliknij Zapisz.

en: Additional Information Saved
pl: Dodatkowe informacje zostały zapisane.

en: The additional bug report information was created in your home directory in a tar file: <pre>{tarfile}</pre>You need to attach this file to the bug report yourself. It will not be automatically attached.<br><br>Click <a href="{uri}">here</a> to see the file in your file manager.
pl: Dodatkowa informacja dotycząca błędu została utworzona w Twoim katalogu domowym w pliku tar: <pre>{tarfile}</pre>. Musisz samodzielnie załączyć ten plik do raportu błędu. Nie będzie on załączany automatycznie.<br><br>Kliknij <a href="{uri}">tutaj</a>, aby zobaczyć ten plik w menedżerze plików.

en: Error Creating Additional Information
pl: Błąd podczas tworzenia dodatkowych informacji

en: The additional bug report information was not created. Please file a bug report anyway.
pl: Dodatkowa informacja dotycząca błędu nie została utworzona. Proszę jednak zgłosić raport błędu.

en: Include in your bug report the program's log files. The bug report must include <i>{log_file}</i>, but attaching the other log files is often helpful.<br><br>If possible, please also include the program's configuration file <i>{config_file}</i>.<br><br>Click <a href="{log_path}">here</a> to open the log directory, and <a href="{config_path}">here</a> to open the configuration directory.
pl: W raporcie błędu należy uwzględnić pliki dziennika programu, w tym <i>{log_file}</i>, ale często przydatne jest załączenie także innych plików dziennika.<br><br>Jeśli to możliwe, proszę również dołączyć plik konfiguracyjny programu <i>{config_file}</i>.<br><br>Kliknij <a href="{log_path}">tutaj</a>, aby otworzyć katalog z dziennikami, i <a href="{config_path}">tutaj</a>, aby otworzyć katalog konfiguracyjny.

en: Upgrading to the <a href="{website}">latest version</a> will allow you to determine if the problem you encountered has already been fixed.
pl: Aktualizacja do <a href="{website}">najnowszej wersji</a> pozwoli ci sprawdzić, czy problem, z którym się spotkałeś, został już naprawiony.

en: Problem in Rapid Photo Downloader
pl: Problem w Rapid Photo Downloader

en: A problem occurred in Rapid Photo Downloader
pl: Wystąpił problem w programie Rapid Photo Downloader

en: If the same problem occurs again before the program exits, this is the only notification about it.
pl: Jeśli ten sam problem pojawi się ponownie przed zamknięciem programu, jest to jedyne powiadomienie o tym.

en: Open in File Browser...
pl: Otwórz w przeglądarce plików ...

note: type: QModelIndex | None
en: Reset
pl: Resetuj

en: Show System Folders
pl: Pokaż foldery systemowe

en: File System
pl: Systemy plików

en: Other...
pl: Inne…

en: %s (location does not exist)
pl: %s (lokalizacja nie istnieje)

en: Date time
pl: Data czas

en: Text
pl: Tekst

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Metadata
pl: Metadane

en: Sequences
pl: Sekwencje

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#jobcode
en: Job code
pl: Etykiety

en: Image date
pl: Data zdjęcia

en: Video date
pl: Data filmu

en: Today
pl: Dzisiaj

en: Yesterday
pl: Wczoraj

note: Translators: Download time is the time and date that the download started (when the user clicked the Download button)
en: Download time
pl: Data pobierania

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamefilename
en: Name
pl: Nazwa

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamefilename
en: Extension
pl: Rozszerzenie

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamefilename
en: Image number
pl: Numer obrazu

en: Video number
pl: Numer filmu

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamemetadata
en: Aperture
pl: Przysłona

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamemetadata
en: Exposure time
pl: Czas naświetlania

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamemetadata
en: Focal length
pl: Ogniskowa

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamemetadata
en: Camera make
pl: Producent aparatu

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamemetadata
en: Camera model
pl: Model aparatu

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamemetadata
en: Short camera model
pl: Skrót modelu aparatu

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamemetadata
en: Hyphenated short camera model
pl: Skrót z myślnikiem modelu aparatu

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamemetadata
en: Serial number
pl: Numer seryjny

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamemetadata
en: Shutter count
pl: Licznik migawki

note: File number currently refers to the Exif value Exif.Canon.FileNumber
en: File number
pl: Numer pliku

note: Only the folder component of the Exif.Canon.FileNumber value
en: Folder only
pl: Tylko katalog

note: The folder and file component of the Exif.Canon.FileNumber value
en: Folder and file
pl: Katalog i plik

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamemetadata
en: Owner name
pl: Nazwa właściciela

en: Codec
pl: Kodek

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Length
pl: Długość

en: Frames Per Second
pl: Klatki na sekundę

en: Artist
pl: Wykonawca

en: Copyright
pl: Prawa autorskie

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#sequencenumbers
en: Downloads today
pl: Pobierań dzisiaj

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#sequencenumbers
en: Session number
pl: Numer sesji

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#sequencenumbers
en: Subfolder number
pl: Numer podkatalogu

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#sequencenumbers
en: Stored number
pl: Numer zachowany

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#sequenceletters
en: Sequence letter
pl: Litera sekwencji

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamefilename
en: All digits
pl: Wszystkie cyfry

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamefilename
en: Last digit
pl: Ostatnia cyfra

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamefilename
en: Last 2 digits
pl: Ostatnie 2 cyfry

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamefilename
en: Last 3 digits
pl: Ostatnie 3 cyfry

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamefilename
en: Last 4 digits
pl: Ostatnie 4 cyfry

note: Translators: please not the capitalization of this text, and keep it the same if your language features capitalization
en: Original Case
pl: Oryginalna wielkość liter

note: Translators: please not the capitalization of this text, and keep it the same if your language features capitalization
en: UPPERCASE
pl: WIELKIE LITERY

note: Translators: please not the capitalization of this text, and keep it the same if your language features capitalization
en: lowercase
pl: małe litery

en: One digit
pl: Jedna cyfra

en: Two digits
pl: Dwie cyfry

en: Three digits
pl: Trzy cyfry

en: Four digits
pl: Cztery cyfry

en: Five digits
pl: Pięć cyfr

en: Six digits
pl: Sześć cyfr

en: Seven digits
pl: Siedem cyfr

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: Subseconds
pl: Części sekundy

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: YYYYMMDD
pl: RRRRMMDD

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: YYYY-MM-DD
pl: RRRR-MM-DD

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: YYYY_MM_DD
pl: RRRR_MM_DD

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: YYMMDD
pl: RRMMDD

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: YY-MM-DD
pl: RR-MM-DD

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: YY_MM_DD
pl: RR_MM_DD

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: MMDDYYYY
pl: MMDDRRRR

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: MMDDYY
pl: MMDDRR

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: DDMMYYYY
pl: DDMMRRRR

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: DDMMYY
pl: DDMMRR

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: YYYY
pl: RRRR

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: YY
pl: RR

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: Month (full)
pl: Miesiąc (pełna nazwa)

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: Month (abbreviated)
pl: Miesiąc (skrót nazwy)

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: Weekday (full)
pl: Dzień tygodnia (pełna nazwa)

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: Weekday (abbreviated)
pl: Dzień tygodnia (skrót nazwy)

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: HHMMSS
pl: GGMMSS

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: HHMM
pl: GGMM

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: HH-MM-SS
pl: GG-MM-SS

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: HH-MM
pl: GG-MM

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: HH
pl: GG

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: MM (minutes)
pl: MM (minuty)

en: Date
pl: Data

en: Date (hyphens)
pl: Data (myślniki)

en: Date (underscores)
pl: Data (podkreślenia)

en: Date and Job Code
pl: Data i kod zadania

en: YYYYMM_Job Code
pl: YYYYMM_kod zadania

en: Date and Job Code Subfolder
pl: Podfolder daty i kodu zadania

en: YYYYMM
pl: RRRRMM

en: Job Code
pl: Etykieta

en: Original Filename
pl: Oryginalna nazwa pliku

en: Date-Time and Downloads today
pl: Data i godzina oraz Pobrania dzisiaj

en: YYYYMMDD-HHMM-1
pl: RRRRMMDD-GGMM-1

en: Date and Downloads today
pl: Data i Pobrania dzisiaj

en: YYYYMMDD-1
pl: RRRRMMDD-1

en: Date-Time and Image number
pl: Data - godzina oraz numer zdjęcia

en: YYYYMMDD-1234
pl: RRRRMMDD-1234

en: Date-Time and Job Code
pl: Data - godzina i kod zadania

en: Date-Time and Video number
pl: Data -godzina oraz numer filmu.

en: YYYYMMDD_1234
pl: RRRMMDD_1234

en: Resolution
pl: Rozdzielczość

en: YYYYMMDD-HHMM-1-1920x1080
pl: RRRRMMDD-GGMM-1-1920x1080

en: Enter a new Job Code, or select a previous one
pl: Proszę wprowadzić nową Etykietę, lub wybrać poprzednią

en: The Job Code will be applied to %s that does not yet have a Job Code.
pl: Kod zadania zostanie zastosowany do %s, które jeszcze nie mają przypisanego kodu zadania.

en: The Job Code will be applied to %s that do not yet have a Job Code.
pl: Kod zadania zostanie przypisany do %s, które jeszcze nie mają przypisanego kodu zadania.

en: Apply Job Code to Download
pl: Zastosuj kod zadania do pobrania

en: Enter a new Job Code
pl: Proszę wprowadzić nową nazwę Etykiety

en: Last Used
pl: Ostatnio użyty

en: Ascending
pl: Rosnąco

en: Descending
pl: Malejąco

en: &New...
pl: &Nowy...

en: &Apply
pl: &Zastosuj

en: &Remove
pl: &Usuń

en: Remove All
pl: Usuń wszystko

en: Remove all Job Codes
pl: Usuń wszystkie etykiety

en: Job Codes
pl: Etykiety

en: Get help online...
pl: Uzyskaj pomoc w sieci...

en: Insert
pl: Wstaw

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Automation
pl: Automatyzacja

en: Thumbnails
pl: Miniatury

en: Error Handling
pl: Obsługa błędów

en: Warnings
pl: Ostrzeżenia

en: Miscellaneous
pl: Różne

en: Scan only external devices
pl: Skanuj tylko urządzenia zewnętrzne

en: Scan only specific folders on devices
pl: Skanuj tylko określone foldery na urządzeniach

en: Folders to scan:
pl: Foldery do skanowania:

en: Add...
pl: Dodaj...

en: Remove
pl: Usuń

en: Remembered Devices
pl: Zapamiętane urządzenia

en: Ignored Paths
pl: Ścieżki ignorowane

note: Translators: the * acts as an asterisk to denote a reference to this annotation
en: * Takes effect upon program restart
pl: * Zmiany będą zastosowane po ponownym uruchomieniu programu

en: Program Automation
pl: Automatyzacja programu

en: Start downloading at program startup
pl: Rozpocznij pobieranie przy uruchomieniu programu

en: Start downloading upon device insertion
pl: Rozpocznij pobieranie po podłączeniu urządzenia

en: Unmount (eject) device upon download completion
pl: Odmontuj (wysuń) urządzenie po zakończeniu pobierania

en: Exit program when download completes
pl: Opuść program po zakończeniu pobierania

en: Exit program even if download had warnings or errors
pl: Zakończ program nawet jeśli wystąpią błędy i ostrzeżenia podczas pobierania

en: Thumbnail Generation
pl: Generowanie miniatur

en: Generate thumbnails
pl: Generuj miniatury

en: Generate thumbnails to show in the main program window
pl: Generuj miniatury do pokazania w głównym oknie programu

en: Cache thumbnails
pl: Buforuj miniatury

en: Save thumbnails shown in the main program window in a thumbnail cache unique to Rapid Photo Downloader
pl: Zapisz miniatury pokazane w głównym oknie programu w pamięci podręcznej miniatur unikalnej dla Rapid Photo Downloader

en: Generate system thumbnails
pl: Generuj miniatury systemowe

en: While downloading, save thumbnails that can be used by desktop file managers and other programs
pl: Podczas pobierania zapisz miniatury, z których mogą korzystać menedżer plików i inne programy

en: Number of CPU cores used to generate thumbnails.
pl: Liczba rdzeni procesora użytych do wygenerowania miniatur.

en: CPU cores:
pl: Liczba rdzeni procesora:

en: Thumbnail Cache
pl: Pamięć podręczna miniatur

en: Calculating...
pl: Obliczanie...

en: days
pl: dni

en: Cache size:
pl: Rozmiar pamięci podręcznej:

en: Number of thumbnails:
pl: Liczba miniatur:

en: Database size:
pl: Rozmiar bazy danych:

en: Purge Cache...
pl: Wyczyść pamięć podręczną ...

en: Optimize Cache...
pl: Optymalizuj pamięć podręczną ...

en: Skip download
pl: Pomiń pobieranie

en: Add unique identifier
pl: Dodaj unikatowy identyfikator

en: Overwrite
pl: Nadpisz

en: Overwrite the previously backed up file
pl: Zastąp poprzednio utworzony plik

en: Skip
pl: Pomiń

en: Show a warning when:
pl: Pokaż ostrzeżenie, gdy:

en: Program libraries are missing or broken
pl: Brakuje bibliotek programu lub są uszkodzone

en: Add
pl: Dodaj

en: One photo
pl: Jedno zdjęcie

en: Two photos
pl: Dwa zdjęcia

en: Do not mark JPEG for download
pl: Nie zaznaczaj pliku JPEG do pobrania

en: Do not mark RAW for download
pl: Nie zaznaczaj pliku RAW do pobrania

en: Mark both for download
pl: Zaznacz oba do pobrania

en: Clear completed downloads
pl: Wyczyść ukończone pobrania

en: Prompt for what to do
pl: Pytaj, co robić

en: Purge Thumbnail Cache
pl: Wyczyść pamięć podręczną miniatur

en: Do you want to optimize the thumbnail cache? The cache will be optimized when the program is next started.
pl: Czy chcesz zoptymalizować pamięć podręczną miniatur? Pamięć podręczna zostanie zoptymalizowana przy następnym uruchomieniu programu.

en: Optimize Thumbnail Cache
pl: Zoptymalizuj pamięć podręczną miniatur

en: Enter a Folder to Scan
pl: Wprowadź folder do skanowania

en: Folder:
pl: Katalog:

en: Enter a Path to Ignore
pl: Wprowadź Ścieżkę ignorowaną

en: Specify a path that will never be scanned for photos or videos
pl: Proszę określić ścieżkę, która nigdy nie będzie sprawdzana w poszukiwaniu zdjęć lub obrazów

en: Path:
pl: Ścieżka:

en: Enter a File Extension
pl: Wprowadź rozszerzenie pliku

en: Extension:
pl: Rozszerzenie:

en: Invalid File Extension
pl: Nieprawidłowe rozszerzenie pliku

en: Wedding
pl: Ślub

en: Birthday
pl: Urodziny

en: Subfolder preferences should not start with a %s
pl: Preferencje podkatalogu nie powinny zaczynać się od %s

en: Subfolder preferences should not end with a %s
pl: Preferencje podkatalogu nie powinny kończyć się na %s

en: Subfolder preferences should not contain two %s one after the other
pl: Preferencje podkatalogu nie powinny zawierać dwóch %s jeden po drugim

en: Download 8 Photos and 10 Videos
pl: Pobierz 8 zdjęć i 10 filmów

en: Error: %s
pl: Błąd: %s

en: GPhoto2 Error: %s
pl: Błąd GPhoto2: %s

en: Unable to initialize the camera, probably because another program is using it. No files were copied from it.
pl: Nie można zainicjować aparatu, prawdopodobnie dlatego, że używa go inny program. Nie skopiowano z niego żadnych plików.

en: Unable to read file %s
pl: Nie można odczytać pliku %s

en: Unable to write file %s
pl: Nie można zapisać pliku %s

en: Unable to move file %s
pl: Nie można przenieść pliku %s

en: Unable to remove file %s
pl: Nie można usunąć pliku %s

en: Unable to copy file %s
pl: Nie można skopiować pliku %s

en: Zero length file %s will not be downloaded
pl: Plik o zerowej długości %s nie zostanie pobrany

en: When synchronizing RAW + JPEG sequence values, photos were detected with the same filenames, but taken at different times:
pl: Podczas synchronizacji wartości sekwencji RAW + JPEG wykryto zdjęcia o tych samych nazwach plików, ale zrobione w różnym czasie:

en: %(image1)s was taken on %(image1_date)s at %(image1_time)s, and %(image2)s on %(image2_date)s at %(image2_time)s.
pl: %(image1)s zostało zrobione %(image1_date)s o %(image1_time)s, a %(image2)s  %(image2_date)s o %(image2_time)s.

note: Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: The %(type)s metadata is missing.
pl: Brak metadanych %(type)s.

en: The following metadata is missing: %s.
pl: Brakuje następujących metadanych: %s.

en: Date/time conversion failed: %s.
pl: Konwersja daty/godziny nie powiodła się: %s.

en: Filename does not have an extension.
pl: Nazwa pliku nie posiada rozszerzenia.

en: Filename does not have a number component.
pl: Plik nie posiada cyfr w swojej nazwie.

en: Unable to create the download subfolder %s.
pl: Nie można utworzyć podfolderu pobierania %s.

note: Translators: i.e. "1.5h", which is short for 1.5 hours. Replace the entire string with the correct localized value
en: 1.5h
pl: 1.5g

en: Timeline is building...
pl: Oś czasu jest tworzona...

en: Problem with ExifTool
pl: Problem z ExifTool

en: Problem with libmediainfo
pl: Problem z libmediainfo

en: Download
pl: Pobierz

en: &Refresh...
pl: &Odśwież...

en: &Preferences
pl: &Ustawienia

en: &Quit
pl: &Zakończ

en: Clear Completed Downloads
pl: Wyczyść ukończone pobrania

en: Get Help Online...
pl: Uzyskaj pomoc online...

en: &Tip of the Day...
pl: Porada dnia...

en: Report a Problem...
pl: Zgłoś błąd...

en: Make a Donation...
pl: Przekaż darowiznę...

en: Translate this Application...
pl: Przetłumacz ten program...

en: &About...
pl: &O programie...

en: Timeline
pl: Oś czasu

en: Destination
pl: Cel

en: Rename
pl: Zmiana nazwy

en: Back Up
pl: Kopie zapasowe

en: This Computer
pl: Ten komputer

en: Select a source folder
pl: Wybierz folder źródłowy

en: All
pl: Wszystko

en: New
pl: Nowy

en: Show:
pl: Wyświetl:

en: Modification Time
pl: Czas modyfikacji

en: File Type
pl: Typ pliku

en: Device
pl: Urządzenie

en: Sort:
pl: Sortowanie:

en: Select All:
pl: Zaznacz wszystko:

en: Resume Download
pl: Wznów pobieranie

en: Pause
pl: Wstrzymaj

en: Thank you for reporting a problem in Rapid Photo Downloader
pl: Dziękujemy za zgłoszenie problemu w Rapid Photo Downloader

en: photo
pl: zdjęcie

en: video
pl: film

en: You cannot change the download destination while downloading.
pl: Podczas pobierania nie można zmienić miejsca docelowego pobierania.

en: <b>Confirm Download Destination</b><br><br>Are you sure you want to set the %(file_type)s download destination to %(path)s?
pl: <b>Potwierdź miejsce docelowe pobierania</b><br><br>Czy na pewno chcesz ustawić miejsce docelowe pobierania dla %(file_type)s na %(path)s?

en: 
    <b>Downloading all files</b><br><br>
    A download always includes all files that are marked for download,
    including those that are not currently displayed because the Timeline
    is being used or because only new files are being shown.<br><br>
    Do you want to proceed with the download?
pl: 
    <b>Pobieranie wszystkich plików</b><br><br>
    Pobieranie zawsze obejmuje wszystkie pliki oznaczone do pobrania,
    w tym te, które obecnie nie są wyświetlane z powodu korzystania z osi czasu
    lub dlatego, że są pokazywane tylko nowe pliki.<br><br>
    Czy chcesz kontynuować pobieranie?

en: These download folders are invalid:
    %(folder1)s
    %(folder2)s
pl: Nieprawidłowe katalogi pobierania:
    %(folder1)s
    %(folder2)s

en: This download folder is invalid:
    %s
pl: Nieprawidłowy katalog pobierania:
    %s

en: Download Failure
pl: Błąd pobierania

en: The download cannot proceed.
pl: Pobieranie nie może być kontynuowane.

en: Photos and videos will not be backed up because there is nowhere to back them up. Do you still want to start the download?
pl: Kopie zapasowe zdjęć i filmów nie zostaną utworzone, ponieważ nie ma gdzie ich utworzyć. Czy nadal chcesz rozpocząć pobieranie?

en: No backup device exists for backing up %(filetype)s. Do you still want to start the download?
pl: Nie istnieje urządzenie do tworzenia kopii zapasowych %(filetype)s. Czy nadal chcesz rozpocząć pobieranie?

en: photos
pl: zdjęcia

en: videos
pl: filmy

en: <b>The photo and video backup destinations do not exist or cannot be written to.</b><br><br>Do you still want to start the download?
pl: <b>Miejsca docelowe kopii zapasowych zdjęć i filmów nie istnieją lub nie można w nich zapisać.</b><br><br>Czy nadal chcesz rozpocząć pobieranie?

en: <b>The %(filetype)s backup destination does not exist or cannot be written to.</b><br><br>Do you still want to start the download?
pl: <b>Miejsce docelowe kopii zapasowej %(filetype)s nie istnieje lub nie można w nim zapisać.</b><br><br>Czy nadal chcesz rozpocząć pobieranie?

en: Backup problem
pl: Problem z zapisem kopii zapasowej

en: %(downloading_from)s — %(time_left)s left (%(speed)s)
pl: %(downloading_from)s — pozostało %(time_left)s (%(speed)s)

note: Translators: e.g. 23 photos downloaded Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: %(noFiles)s %(filetypes)s downloaded
pl: Pobrane pliki typu %(filetypes)s: %(noFiles)s

note: Translators: e.g. 2 videos failed to download Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: %(noFiles)s %(filetypes)s failed to download
pl: Nieudanych pobrań plików typu %(filetypes)s: %(noFiles)s

en: warnings
pl: ostrzeżenia

en: All downloads complete
pl: Ukończono wszystkie pobierania

note: Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: %(filetype)s downloaded
pl: Plik typu %(filetype)s został pobrany

note: Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: %(filetype)s failed to download
pl: Nie udało się pobrać pliku typu %(filetype)s

en: 1 failure
pl: 1 niepowodzenie

en: %d failures
pl: %d niepowodzeń

en: 1 warning
pl: 1 ostrzeżenie

en: %d warnings
pl: %d ostrzeżeń

en: Downloaded %(no_files_and_types)s from %(devices)s
pl: Pobrano %(no_files_and_types)s z %(devices)s

en: Downloaded %(no_files_and_types)s from %(devices)s — %(failures)s
pl: Pobrano %(no_files_and_types)s z %(devices)s — %(failures)s

note: Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: No files downloaded — %(failures)s
pl: Nie pobrano żadnych plików — %(failures)s

en: No files downloaded
pl: Nie pobrano żadnych plików

en: Program preferences are invalid
pl: Preferencje programu są nieprawidłowe

en: <b>All files on the %(camera)s are inaccessible</b>.<br><br>It may be locked or not configured for file transfers using USB. You can unlock it and try again.<br><br>On some models you also need to change the setting to allow the use of USB for <i>File Transfer</i>.<br><br>Learn more about <a href="https://damonlynch.net/rapid/documentation/#downloadingfromcameras">downloading from cameras</a> and <a href="https://damonlynch.net/rapid/documentation/#downloadingfromphones">enabling downloading from phones</a>. <br><br>Alternatively, you can ignore the %(camera)s.
pl: <b>Wszystkie pliki na %(camera)s są niedostępne</b>.<br><br>Może być zablokowane lub nie skonfigurowane do transferu plików za pomocą USB. Możesz je odblokować i spróbować ponownie.<br><br>Na niektórych modelach musisz także zmienić ustawienie, aby umożliwić korzystanie z USB do <i>Transferu Plików</i>.<br><br>Dowiedz się więcej o <a href="https://damonlynch.net/rapid/documentation/#downloadingfromcameras">pobieraniu z aparatów</a> i <a href="https://damonlynch.net/rapid/documentation/#downloadingfromphones">włączaniu pobierania z telefonów</a>. <br><br>Alternatywnie, możesz zignorować %(camera)s.

en: <b>The %(camera)s appears to be in use by another application.</b><br><br>Rapid Photo Downloader cannnot access a phone or camera that is being used by another program like a file manager.<br><br>If the device is mounted in your file manager, you must first &quot;eject&quot; it from the other program while keeping the %(camera)s plugged in.<br><br>If that does not work, unplug the %(camera)s from the computer and plug it in again.<br><br>Learn more about <a href="https://damonlynch.net/rapid/documentation/#downloadingfromcameras">downloading from cameras</a> and <a href="https://damonlynch.net/rapid/documentation/#downloadingfromphones">enabling downloading from phones</a>. <br><br>Alternatively, you can ignore the %(camera)s.
pl: <b>Wygląda na to, że %(camera)s jest używane przez inną aplikację.</b><br><br>Rapid Photo Downloader nie może uzyskać dostępu do telefonu lub aparatu, który jest używany przez inną aplikację, taką jak menedżer plików.<br><br>Jeśli urządzenie jest zamontowane w menedżerze plików, musisz je najpierw "wyłączyć" z innej aplikacji, zachowując jednocześnie podłączony %(camera)s.<br><br>Jeśli to nie pomoże, odłącz %(camera)s od komputera i ponownie podłącz.<br><br>Dowiedz się więcej o <a href="https://damonlynch.net/rapid/documentation/#downloadingfromcameras">pobieraniu z aparatów</a> i <a href="https://damonlynch.net/rapid/documentation/#downloadingfromphones">włączaniu pobierania z telefonów</a>. <br><br>Alternatywnie, możesz zignorować %(camera)s.

en: Enable access to the iOS Device
pl: Włącz dostęp do urządzenia iOS

en: &Try Again
pl: &Spróbuj ponownie

en: &Ignore This Device
pl: &Ignoruj to urządzenie

en: Sorry, an unexpected problem occurred while scanning %s.
pl: Przepraszamy, wystąpił nieoczekiwany problem podczas skanowania %s.

en: Unfortunately you cannot download from this device.
pl: Niestety nie można pobrać z tego urządzenia.

en: A possible workaround for the problem might be downloading from the camera's memory card using a card reader.
pl: Możliwym obejściem tego problemu może być pobieranie plików z karty pamięci aparatu za pomocą czytnika kart.

en: Device scan failed
pl: Skanowanie urządzenia nie powiodło się

en: <b>The %(camera)s cannot be scanned because it cannot be unmounted.</b><br><br>You can close any other application (such as a file browser) that is using it and try again. If that does not work, unplug the %(camera)s from the computer and plug it in again.
pl: <b>%(camera)s nie może zostać przeskanowany, ponieważ nie można go odmontować.</b><br><br>Możesz zamknąć inne aplikacje (takie jak eksplorator plików), które go używają, i spróbować ponownie. Jeśli to nie pomoże, odłącz %(camera)s od komputera i podłącz ponownie.

en: <b>The download cannot start because the %(camera)s cannot be unmounted.</b><br><br>You can close any other application (such as a file browser) that is using it and try again. If that does not work, unplug the %(camera)s from the computer and plug it in again, and choose which files you want to download from it.
pl: <b>Pobieranie nie może się rozpocząć, ponieważ nie można odmontować %(camera)s.</b><br><br>Możesz zamknąć inne aplikacje (takie jak eksplorator plików), które go używają, i spróbować ponownie. Jeśli to nie pomoże, odłącz %(camera)s od komputera, podłącz ponownie i wybierz, które pliki chcesz pobrać.

en: %s whose download have completed are displayed.
pl: Wyświetlane jest %s, którego pobieranie zostało zakończone.

en: Do you want to clear the completed downloads?
pl: Czy chcesz wyczyścić ukończone pobieranie?

en: Completed Download Present
pl: Ukończono pobieranie

en: %s whose download has completed is displayed.
pl: %s, których pobieranie zostało zakończone, jest wyświetlane.

en: Do you want to clear the completed download?
pl: Czy chcesz wyczyścić ukończone pobieranie?

en: Do you want to download photos and videos from the device <i>%(device)s</i>?
pl: Czy chcesz pobrać zdjęcia i filmy z urządzenia <i>%(device)s</i>?

en: <b>Do you want to ignore the %s whenever this program is run?</b>
pl: <b>Czy chcesz zignorować %s za każdym razem, gdy ten program jest uruchamiany?</b>

en: All cameras, phones and tablets with the same model name will be ignored.
pl: Wszystkie aparaty fotograficzne, telefony i tablety o tej samej nazwie modelu zostaną zignorowane.

en: <b>Do you want to ignore the device %s whenever this program is run?</b>
pl: <b>Czy chcesz zignorować urządzenie %s za każdym razem, gdy ten program jest uruchamiany?</b>

en: Any device with the same name will be ignored.
pl: Każde urządzenie o tej samej nazwie zostanie zignorowane.

en: Downloading from %(location)s on This Computer.
pl: Pobieranie z %(location)s na tym komputerze.

en: Do you really want to download from here?<br><br>On some systems, scanning this location can take a very long time.
pl: Czy na pewno chcesz pobrać stąd?<br><br>W niektórych systemach skanowanie tej lokalizacji może zająć bardzo dużo czasu.

note: Translators - in the middle is a unicode em dash - please retain it This string is displayed in the status bar when the download is paused Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: %(downloading_from)s — download paused
pl: %(downloading_from)s — pobieranie wstrzymane

en: Generating thumbnails for %s
pl: Generowanie miniatur dla %s

en: Scanning %s
pl: Skanowanie %s

en: %(number)s of %(available files)s marked for download (%(hidden)s hidden)
pl: %(number)s z %(available files)s oznaczono do pobrania (%(hidden)s ukrytych)

en: %(number)s of %(available files)s marked for download
pl: %(number)s z %(available files)s oznaczono do pobrania

en: Show version numbers of program and its libraries and exit.
pl: Pokaż numer wersji programu i jego bibliotek i zakończ.

en: Display program information when run from the command line.
pl: Wyświetla informacje o programie po uruchomieniu z wiersza poleceń.

en: Display debugging information when run from the command line.
pl: Wyświetl informacje debugowania po uruchomieniu z wiersza poleceń.

en: List photo and video file extensions the program recognizes and exit.
pl: Wyświetla listę rozszerzeń plików zdjęć i filmów, które program rozpoznaje i zakończ działanie.

en: Turn on or off the the renaming of photos.
pl: Włącz lub wyłącz zmianę nazw zdjęć.

en: Turn on or off the the renaming of videos.
pl: Włącz lub wyłącz zmianę nazw filmów.

en: Turn on or off the automatic detection of devices from which to download.
pl: Włącz lub wyłącz automatyczne wykrywanie urządzeń, z których chcesz pobrać.

en: Turn on or off downloading from this computer.
pl: Włącz lub wyłącz pobieranie z tego komputera.

en: PATH
pl: Ścieżka

en: The PATH on this computer from which to download.
pl: Ścieżka (PATH) na tym komputerze, z której można dokonywać pobierania.

en: The PATH where photos will be downloaded to.
pl: Ścieżka (PATH), do której będą pobierane zdjęcia.

en: The PATH where videos will be downloaded to.
pl: Ścieżka (PATH), do której będą pobierane filmy.

en: Turn on or off the backing up of photos and videos while downloading.
pl: Włącz lub wyłącz tworzenie kopii zapasowych zdjęć i filmów podczas pobierania.

en: Turn on or off the automatic detection of backup devices.
pl: Włącz lub wyłącz automatyczne wykrywanie urządzeń do tworzenia kopii zapasowych.

en: The FOLDER in which backups are stored on the automatically detected photo backup device, with the folder's name being used to identify whether or not the device is used for backups. For each device you wish to use for backing photos up to, create a folder on it with this name.
pl: FOLDER, w którym przechowywane są kopie zapasowe na automatycznie wykrytym urządzeniu do tworzenia kopii zapasowych zdjęć, przy czym nazwa folderu służy do określenia, czy urządzenie jest używane do tworzenia kopii zapasowych. Dla każdego urządzenia, którego chcesz używać do tworzenia kopii zapasowych zdjęć, utwórz na nim folder o tej nazwie.

en: The FOLDER in which backups are stored on the automatically detected video backup device, with the folder's name being used to identify whether or not the device is used for backups. For each device you wish to use for backing up videos to, create a folder on it with this name.
pl: FOLDER, w którym przechowywane są kopie zapasowe na automatycznie wykrytym urządzeniu do tworzenia kopii zapasowych wideo, a nazwa folderu służy do określenia, czy urządzenie jest używane do tworzenia kopii zapasowych. Dla każdego urządzenia, którego chcesz używać do tworzenia kopii zapasowych filmów, utwórz na nim folder o tej nazwie.

en: The PATH where photos will be backed up when automatic detection of backup devices is turned off.
pl: ŚCIEŻKA, w której będą tworzone kopie zapasowe zdjęć, gdy automatyczne wykrywanie urządzeń do tworzenia kopii zapasowych jest wyłączone.

en: The PATH where videos will be backed up when automatic detection of backup devices is turned off.
pl: ŚCIEŻKA, w której będą tworzone kopie zapasowe filmów, gdy automatyczne wykrywanie urządzeń do tworzenia kopii zapasowych jest wyłączone.

en: Ignore photos with the following extensions: %s
pl: Zignoruj zdjęcia z następującymi rozszerzeniami: %s

en: Turn on or off starting downloads as soon as the program itself starts.
pl: Włącz lub wyłącz rozpoczynanie pobierania od razu po uruchomieniu samego programu.

en: Turn on or off starting downloads as soon as a device is inserted.
pl: Włącz lub wyłącz rozpoczynanie pobierania od razu po włożeniu urządzenia.

en: Turn on or off use of the Rapid Photo Downloader Thumbnail Cache. Turning it off does not delete existing cache contents.
pl: Włącz lub wyłącz korzystanie z pamięci podręcznej miniatur w programie Rapid Photo Downloader. Wyłączenie jej nie skasuje istniejących treści w pamięci podręcznej.

en: Delete all thumbnails in the Rapid Photo Downloader Thumbnail Cache, and exit.
pl: Usuń wszystkie miniatury w pamięci podręcznej miniatur programu Rapid Photo Downloader i wyjdź.

en: Forget which files have been previously downloaded, and exit.
pl: Zapomnij, które pliki zostały wcześniej pobrane i zakończ.

en: Import preferences from an old program version and exit. Requires the command line program gconftool-2.
pl: Zaimportuj preferencje z wcześniejszej wersji programu i zakończ. Wymaga użycia programu wiersza poleceń gconftool-2.

en: Reset all program settings to their default values, delete all thumbnails in the Thumbnail cache, forget which files have been previously downloaded, and exit.
pl: Zresetuj wszystkie ustawienia programu do wartości domyślnych, usuń wszystkie miniatury w pamięci podręcznej miniatur, zapomnij, które pliki zostały wcześniej pobrane, i zakończ program.

en: Include gphoto2 debugging information in log files.
pl: Dodaj informacje o debugowaniu gphoto2 do plików dziennika (logów).

en: Print information to the terminal about attached cameras and exit.
pl: Wyświetl informacje na terminalu o podłączonych aparatach i zakończ działanie programu.

en: Use the system Qt theme instead of the built-in theme
pl: Użyj motywu systemowego Qt zamiast wbudowanego motywu.

en: Run this program in wayland or regular X11
pl: Uruchom ten program w środowisku Wayland lub w standardowym środowisku X11.

en: To import preferences from the old version of Rapid Photo Downloader, you must install the program gconftool-2.
pl: Aby zaimportować preferencje z wcześniejszej wersji Rapid Photo Downloader, musisz zainstalować program gconftool-2.

en: No prior program preferences detected: exiting.
pl: Nie wykryto wcześniejszych preferencji programu: zamykanie.

note: Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: Importing preferences from Rapid Photo Downloader %(version)s
pl: Importowanie preferencji z Rapid Photo Downloader %(version)s

en: Do you want to copy the stored sequence number, which has the value %d?
pl: Czy chcesz skopiować przechowywany numer sekwencji, który ma wartość %d?

en: Program aborting.
pl: Przerwanie programu.

en: Never run this program as the sudo / root user.
pl: Nigdy nie uruchamiaj tego programu jako użytkownik sudo / root.

en: You must install ExifTool to run Rapid Photo Downloader.
pl: Musisz zainstalować ExifTool, aby uruchomić Rapid Photo Downloader.

en: Rapid Photo Downloader is installed in multiple locations.
    
    Uninstall all copies except the version you want to run.
pl: Rapid Photo Downloader jest zainstalowany w wielu lokalizacjach.
    
    Odinstaluj wszystkie kopie oprócz wersji, którą chcesz uruchomić.

en: When specifying a path on the command line, do not also specify an
    option for device auto detection or a path on "This Computer".
pl: Podając ścieżkę w wierszu poleceń, nie podawaj jednocześnie
    opcji wykrywania urządzenia ani ścieżki na "Ten komputer".

en: All settings and caches have been reset.
pl: Wszystkie ustawienia i pamięć podręczna zostały zresetowane.

en: Thumbnail Cache has been reset.
pl: Pamięć podręczna miniatur została zresetowana.

en: Remembered files have been forgotten.
pl: Zapamiętane pliki zostały zapomniane.

en: &Remember this choice
pl: &Zapamiętaj ten wybór

en: &Don't ask me about this again
pl: &Nie pytaj mnie o to ponownie

en: &Don't warn me about this again
pl: &Nie ostrzegaj mnie o tym ponownie

en: &Don't warn me again about missing or broken program libraries
pl: &Nie ostrzegaj mnie ponownie o brakujących lub uszkodzonych bibliotekach programu

en: subfolder and filename
pl: podkatalog i nazwa pliku

en: filename
pl: nazwa pliku

en: subfolder
pl: podkatalog

en: A counter for how many downloads occur on each day
pl: Licznik określający liczbę pobrań każdego dnia

en: Downloads today:
pl: Pobierań dzisiaj:

en: A counter that is remembered each time the program is run
pl: Licznik, który jest zapamiętywany za każdym razem, gdy program jest uruchamiany

en: Stored number:
pl: Numer zachowany:

en: The time at which the <i>Downloads today</i> sequence number should be reset
pl: Czas, o którym należy zresetować numer sekwencji <i>Pobrane dzisiaj</i>

en: Day start:
pl: Początek dnia:

note: 24 hour format, if wanted in a future release: self.dayStart.setDisplayFormat('HH:mm:ss')
en: Synchronize RAW + JPEG
pl: Synchronizuj RAW + JPEG

en: Synchronize sequence numbers for matching RAW and JPEG pairs.
    
    See the online documentation for more details.
pl: Synchronizuj numery sekwencji dla pasujących par RAW i JPEG.
    
    Zobacz dokumentację online po więcej szczegółów.

en: Sequence Numbers
pl: Numery sekwencji

en: Strip incompatible characters
pl: Usuń niezgodne znaki

en: Whether photo, video and folder names should have any characters removed that are not allowed by other operating systems
pl: Czy z nazw zdjęć, filmów i folderów należy usunąć znaki, które nie są dozwolone w innych systemach operacyjnych

en: Compatibility
pl: Zgodność

en: Photo Renaming
pl: Zmiana nazw zdjęć

en: Video Renaming
pl: Zmiana nazw wideo

en: Renaming Options
pl: Opcje zmiany nazw

en: photos and videos
pl: zdjęcia i filmy

en: photos or videos
pl: zdjęcia lub filmy

note: noqa: SIM108 translators: natural language expression signifying a single video
en: a video
pl: film wideo

en: 1 Video
pl: 1 wideo

note: noqa: SIM108 translators: natural language expression signifying a single photo
en: a photo
pl: zdjęcie

en: 1 Photo
pl: 1 Zdjęcie

note: Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: %(path)s on %(camera)s
pl: %(path)s na %(camera)s.

en: Photo
pl: Zdjęcie

en: Video
pl: Film

en: File system root
pl: Katalog główny systemu plików

note: translators: the name of the Pictures folder
en: Pictures
pl: Obrazy

en: Sorry, the password was incorrect.
pl: Przepraszamy, hasło było nieprawidłowe.

note: Translators: here %s refers to the username (you must keep %s or the program will crash). This is what it looks like: https://damonlynch.net/rapid/documentation/fullsize/wsl/password-prompt-hidden.png
en: To perform administrative tasks, enter the password for %s.
pl: Aby wykonać zadania administracyjne, wprowadź hasło dla %s.

en: Password:
pl: Hasło:

en: Taken on %(date_time)s (%(human_readable)s)
pl: Zdjęcie wykonane dnia %(date_time)s (%(human_readable)s)

en: Modified on %(date_time)s (%(human_readable)s)
pl: Zmodyfikowano %(date_time)s (%(human_readable)s)

en: Memory cards: %s
pl: Karty pamięci: %s

en: Memory card: %s
pl: Karta pamięci: %s

en: Downloaded as:
pl: Pobrano jako:

en: <br><br>Previous download:<br>%(filename)s<br>%(path)s<br>%(date)s
pl: <br><br>Poprzednie pobieranie:<br>%(filename)s<br>%(path)s<br>%(date)s

en: <br><br><i>Manually set as previously downloaded on %(date)s</i>
pl: <br><br><i>Ustaw ręcznie jako pobraną wcześniej w dniu %(date)s</i>

en: Copy Path
pl: Kopiuj ścieżkę

en: Mark File as Downloaded
pl: Oznacz plik jako pobrany

en: Mark Files as Downloaded
pl: Oznacz pliki jako pobrane

note: Translators: two things in a list e.g. "device1 and device2" Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: %(first_item)s and %(last_item)s
pl: %(first_item)s i %(last_item)s

en: one
pl: jeden

en: two
pl: dwa

en: three
pl: trzy

en: four
pl: cztery

en: five
pl: pięć

en: six
pl: sześć

en: seven
pl: siedem

en: eight
pl: osiem

en: nine
pl: dziewięć

en: ten
pl: dziesięć

en: eleven
pl: jedenaście

en: twelve
pl: dwanaście

en: thirteen
pl: trzynaście

en: fourteen
pl: czternaście

en: fifteen
pl: piętnaście

en: sixteen
pl: szesnaście

en: seventeen
pl: siedemnaście

en: eighteen
pl: osiemnaście

en: ninenteen
pl: dziewiętnaście

en: twenty
pl: dwadzieścia

en: &Close
pl: &Zamknij

en: &Cancel
pl: &Anuluj

en: &Save
pl: &Zapisz

en: &Help
pl: &Pomoc

en: Restore Defaults
pl: Przywróć domyślne

en: &Yes
pl: &Tak

en: &No
pl: &Nie

note: Translators: see https://damonlynch.net/rapid/documentation/fullsize/wsl/windows-drive-dialog-do-mount.png Please keep the html tags <tt> and </tt>
en: Create directory <tt>%(path)s</tt>
pl: Utwórz katalog <tt>%(path)s</tt>

en: Mount drive <tt>%(drive)s:</tt> at <tt>%(path)s</tt>
pl: Zamontuj dysk <tt>%(drive)s:</tt> w <tt>%(path)s</tt>

en: Unmount drive <tt>%(drive)s:</tt> from <tt>%(path)s</tt>
pl: Odmontuj dysk <tt>%(drive)s:</tt> z <tt>%(path)s</tt>.

note: Translators: This is part of a title for a dialog box, and is in plural form, where two or more drives will be mounted. This screenshot shows only one drive, but you get the idea: https://damonlynch.net/rapid/documentation/fullsize/wsl/password-prompt-hidden.png
en: Mount drives %s
pl: Zamontuj dyski %s.

note: Translators: This is part of a title for a dialog box, and is in singular form, where only one drive will be mounted. This screenshot illustrates: https://damonlynch.net/rapid/documentation/fullsize/wsl/password-prompt-hidden.png
en: Mount drive %s
pl: Zamontuj dysk %s.

note: Translators: This is part of a title for a dialog box, and is in plural form, where two or more drives will be unmounted. This screenshot shows only one drive being mounted, but you get the idea: https://damonlynch.net/rapid/documentation/fullsize/wsl/password-prompt-hidden.png
en: Unmount drives %s
pl: Odmontuj dyski %s.

note: Translators: This is part of a title for a dialog box, and is in singular form, where only one drive will be unmounted. This screenshot shows a drive being mounted, but you get the idea: https://damonlynch.net/rapid/documentation/fullsize/wsl/password-prompt-hidden.png
en: Unmount drive %s
pl: Odmontuj dysk %s.

en: Sorry, an error occurred when mounting drives %s
pl: Przepraszam, wystąpił błąd podczas montowania dysków %s.

en: Sorry, an error occurred when unmounting drives %s
pl: Przepraszam, wystąpił błąd podczas odmontowywania dysków %s.

en: Sorry, an error occurred when mounting drive %s
pl: Przepraszam, wystąpił błąd podczas montowania dysku %s.

en: Sorry, an error occurred when unmounting drive %s
pl: Przepraszam, wystąpił błąd podczas odmontowywania dysku %s.

note: Translators: see https://damonlynch.net/rapid/documentation/fullsize/wsl/windows-drive-dialog.png
en: Windows Drives
pl: Dyski Windows

en: Enable automatic mounting of Windows drives
pl: Włącz automatyczne montowanie dysków Windows.

en: Automatically mount all Windows drives
pl: Automatycznie montuj wszystkie dyski Windows.

en: Only automatically mount Windows drives that are configured below
pl: Automatycznie montuj tylko dyski Windows, które są skonfigurowane poniżej.

note: Translators: see https://damonlynch.net/rapid/documentation/fullsize/wsl/windows-drive-dialog.png
en: User Mounted
pl: Montowane przez użytkownika

note: Translators: see https://damonlynch.net/rapid/documentation/fullsize/wsl/windows-drive-dialog.png
en: System Mounted
pl: Montowane przez system

note: Translators: see https://damonlynch.net/rapid/documentation/fullsize/wsl/windows-drive-dialog.png
en: Drive
pl: Dysk

note: Translators: see https://damonlynch.net/rapid/documentation/fullsize/wsl/windows-drive-dialog.png
en: Mount Point
pl: Punkt montowania

note: Translators: see https://damonlynch.net/rapid/documentation/fullsize/wsl/windows-drive-dialog.png
en: Automatic Mount
pl: Automatyczne montowanie

note: Translators: see https://damonlynch.net/rapid/documentation/fullsize/wsl/windows-drive-dialog.png
en: Automatic Unmount at Exit
pl: Automatyczne odmontowywanie przy wyjściu.

note: Translators: see https://damonlynch.net/rapid/documentation/fullsize/wsl/windows-drive-dialog.png
en: Pending Operations:
pl: Oczekujące operacje:

note: Translators: see https://damonlynch.net/rapid/documentation/fullsize/wsl/windows-drive-dialog.png
en: &Apply Pending Operations
pl: &Zastosuj oczekujące operacje

note: Translators: this will appear in a small dialog asking the user if they want to mount a single drive
en: Do you want to mount drive %s?
pl: Czy chcesz zamontować dysk %s?

note: translators: this will appear in a small dialog asking the user if they want to mount two or more drives
en: Do you want to mount drives %s?
pl: Czy chcesz zamontować dyski %s?

note: Translators: this is the name Windows uses for a removable drive, like a USB drive
en: Removable Drive
pl: Dysk wymienny

note: Translators: this is the name Windows uses for a drive that is normally part of the computer, like an internal hard drive (although for some reason some USB drives are classified by Windows as local drives)
en: Local Drive
pl: Dysk lokalny

en: Download, rename and back up photos and videos from cameras and other devices
pl: Pobieraj, zmieniaj nazwy i twórz kopie zapasowe zdjęć i filmów z aparatów i innych urządzeń

en: Rapid Photo Downloader imports photos and videos from cameras, phones, memory cards and other devices at high speed. It can be configured to rename photos and videos with meaningful filenames you specify. It can also back up photos and videos as they are downloaded. It downloads from and backs up to multiple devices simultaneously.
pl: Rapid Photo Downloader importuje zdjęcia i filmy z aparatów, telefonów, kart pamięci i innych urządzeń z dużą prędkością. Można go skonfigurować do zmiany nazw zdjęć i filmów z określonymi nazwami plików. Może także tworzyć kopie zapasowe zdjęć i filmów podczas ich pobierania. Pobiera i tworzy kopie zapasowe z wielu urządzeń jednocześnie.

en: Unique to Rapid Photo Downloader is its Timeline, which groups photos and videos based on how much time elapsed between consecutive shots. Use it to identify photos and videos taken at different periods in a single day or over consecutive days.
pl: Unikalną funkcją Rapid Photo Downloader jest oś czasu, która grupuje zdjęcia i filmy na podstawie czasu, jaki upłynął między kolejnymi zdjęciami. Użyj go, aby zidentyfikować zdjęcia i filmy zrobione w różnych okresach w ciągu jednego dnia lub w ciągu kolejnych dni.

en: Written by a photographer for professional and amateur photographers, Rapid Photo Downloader is easy to configure and use. Program preferences are configured without the need for complicated codes. Common tasks can be automated, such as unmounting a memory card when the download is complete.
pl: Rapid Photo Downloader, napisany przez fotografa dla profesjonalnych fotografów i amatorów, jest łatwy w konfiguracji i obsłudze. Preferencje programu są konfigurowane bez potrzeby skomplikowanych kodów. Typowe zadania można zautomatyzować, takie jak odmontowanie karty pamięci po zakończeniu pobierania.

en: The main window
pl: Okno główne

en: Renaming
pl: Zmiana nazwy

note: TRANSLATORS: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: photo;download;photography;import;video;RAW;camera;phone;ingest;backup;memory;card;
pl: zdjęcia;pobieranie;fotografia;importowanie;wideo;RAW;aparat;telefon;przetwarzanie;kopia zapasowa;pamięć;karta;

en: Download Photos and Videos with Rapid Photo Downloader
pl: Pobieraj zdjęcia i filmy z Rapid Photo Downloader
