rapid - en to nl translation catalogue (763 entries)

en: Credits
nl: Met dank aan

en: Translators
nl: Vertalers

en: Backups are not configured
nl: Back-ups zijn niet geconfigureerd

en: No backup devices detected
nl: Geen back-up apparaat gedetecteerd

en: Valid backup locations not yet specified
nl: Geldige back-uplocaties nog niet gespecificeerd

en: You can have your photos and videos backed up to multiple locations as they are downloaded, e.g. external hard drives.
nl: Je kan je foto's en video's naar meerdere locaties back-uppen terwijl ze gedownload worden, bv. externe harde schijven.

en: Back up photos and videos when downloading
nl: Back-up foto's en video's gedurende het downloaden

en: Automatically detect backup devices
nl: Automatisch detecteren van back-up apparaten

en: Specify the folder in which backups are stored on the device.<br><br><i>Note: the presence of a folder with this name is used to determine if the device is used for backups. For each device you wish to use for backing up to, create a folder in it with one of these folder names. By adding both folders, the same device can be used to back up both photos and videos.</i>
nl: Geef de map op waarin back-ups bewaard worden op dit apparaat.<br><br><i>Noot: de aanwezigheid van een map met die naam bepaalt of dat apparaat voor back-ups gebruikt zal worden. Voor ieder apparaat waar je naar toe wil back-uppen, moet je een map aanmaken met één van die mapnamen. Door beide mappen toe te voegen, kan hetzelfde apparaat gebruikt worden om zowel foto's als video's te back-uppen.</i>

en: Photo folder name:
nl: Foto mapnaam:

en: Video folder name:
nl: Video mapnaam:

en: Example:
nl: Voorbeeld:

en: If you disable automatic detection, choose the exact backup locations.
nl: Als je de automatische herkenning uitzet, moet je een exacte back-uplocatie ingeven.

note: Translators: the word 'location' is optional in your translation. The left side of the folder chooser combo box will always line up with the left side of the the text entry boxes where the user can enter the photo folder name and the video folder name. See http://damonlynch.net/rapid/documentation/t
en: Photo backup location:
nl: Foto back-uplocatie:

en: Select Photo Backup Location
nl: Selecteer Foto Back-uplocatie

note: Translators: the word 'location' is optional in your translation. The left side of the folder chooser combo box will always line up with the left side of the the text entry boxes where the user can enter the photo folder name and the video folder name. See http://damonlynch.net/rapid/documentation/t
en: Video backup location:
nl: Video back-uplocatie:

en: Select Video Backup Location
nl: Selecteer Video Back-uplocatie

note: Translators: this value is used as an example device when automatic backup device detection is enabled. You should translate this.
en: drive1
nl: apparaat1

note: Translators: this value is used as an example device when automatic backup device detection is enabled. You should translate this.
en: drive2
nl: apparaat2

en: Projected Backup Storage Use
nl: Verwacht gebruik Back-up-opslag

en: Backup Options
nl: Back-up Opties

note: Translators: no_photos refers to the number of photos Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash. Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You 
en: %(no_photos)s Photos
nl: %(no_photos)s Foto's

note: Translators: no_videos refers to the number of videos Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash. Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You 
en: %(no_videos)s Videos
nl: %(no_videos)s Video's

en: Used
nl: Gebruikt

en: Excess
nl: Teveel

en: Device size unknown
nl: Apparaat grootte onbekend

note: Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: No space free on %(size_total)s device
nl: Geen vrije ruimte op %(size_total)s apparaat

note: Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: %(size_free)s free of %(size_total)s
nl: %(size_free)s vrij van %(size_total)s

en: Photos
nl: Foto’s

note: translators: the name of the Videos folder
en: Videos
nl: Video's

en: Projected storage use after download
nl: Verwachte vrije ruimte na download

note: Translators: the lack of a period at the end is deliberate
en: Unwritable destination
nl: Doel niet schrijfbaar

note: Translators: the lack of a period at the end is deliberate
en: Folder does not exist
nl: Map bestaat niet

note: Translators: the lack of a period at the end is deliberate
en: Insufficient storage space
nl: Onvoldoende opslagruimte

note: Translators: Custom refers to the user choosing a non-default value that they customize themselves
en: Custom...
nl: Aangepast…

en: Configure photo subfolder creation
nl: Instellen van foto submap aanmaak

en: Configure video subfolder creation
nl: Instellen van video submap aanmaak

en: Projected Storage Use
nl: Verwacht gebruik opslag

en: Select a destination folder
nl: Kies een doelmap

en: Probing device...
nl: Apparaat polsen...

en: Temporarily ignore this device
nl: Apparaat tijdelijk negeren

en: Permanently ignore this device
nl: Apparaat definitief negeren

en: Rescan
nl: Herscannen

note: Translators: percentage full e.g. 75% full
en: %s full
nl: %s vol

en: Other
nl: Overige

en: Cameras
nl: Camera's

en: Devices
nl: Apparaten

note: Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: Downloading from %(device_names)s
nl: Downloaden van %(device_names)s

en: Select Source
nl: Selecteer bron

note: Translators: Number of cameras e.g. 3 Cameras Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: %(no_cameras)s Cameras
nl: %(no_cameras)s Camera's

note: Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: %(no_devices)s Devices
nl: %(no_devices)s Apparaten

en: Click on a file's checkbox to mark or unmark it for download.
nl: Klik op de checkbox van het bestand om het wel of niet voor download te markeren.

en: Files that have already been downloaded are remembered. You can still mark previously downloaded files to download again, but they are unmarked by default, and their thumbnails are dimmed so you can differentiate them from files that are yet to be downloaded.
nl: Bestanden die al gedownload werden, worden bijgehouden. Je kan nog altijd bestanden die reeds gedownload werden opnieuw markeren voor download, maar standaard zijn deze niet aangevinkt en hun miniatuur is gedimd zodat je ze kan onderscheiden van deze die nog gedownload moeten worden.

en: If more than one file is selected, they'll all take the mark of the file whose checkbox was clicked, regardless of whether they previously had a checkmark or not.
nl: Als meer dan één bestand gemarkeerd is, nemen ze allemaal het merkteken over van deze waarvan de checkbox werd aangeklikt, ongeacht of ze voordien reeds aangevinkt waren of niet.

en: Click on a device's checkbox to quickly mark or unmark all its files for downloading.
nl: Klik op de checkmark van een apparaat om snel alle bestanden voor download te markeren of omgekeerd.

en: After a download finishes, an icon replaces the thumbnail's checkbox. The icon's color indicates whether the download was successful (green), had file renaming problems (yellow/orange), or failed (red).
nl: Op het einde van een download vervangt een icoon de checkbox. De kleur van het icoon geeft aan of de download geslaagd (groen) was, met hernoemingsproblemen te doen had (geel/oranje), of mislukte (rood)

en: In case of any problems, a red icon will appear at the bottom of the window indicating how many error reports there are. Clicking on it opens the Error Report window.
nl: Bij problemen zal een rood icoontje verschijnen onderaan het venster dat zal aangeven hoeveel fouten er zijn. Klikken op het icoontje, opent de Fout Rapportage Venster.

en: The Error Report window lists any problems encountered before, during or after the download. An orange triangle represents a warning, a red circle indicates a failure, and a black circle indicates more serious failures. You can click on the hyperlinks to open its file or device in a file manager. You can also search the reports using the search box in the lower left of the Error Report window.
nl: Het fout rapportage venster vertoont elk probleem voorafgaand, gedurende of na de  download. Een oranje driehoek betekent een verwittiging, een rode cirkel een falen, en een zwarte cirkel ergere fouten.Je kan op de hyperlinks klikken om het bestand of apparaat te openen in een bestandsbeheerder Je kan ook de rapporten doorzoeken via het zoekveld links onder in het Fout Rapportage Venster.

en: You can simultaneously download from multiple cameras, smartphones, memory cards, and hard drives&mdash;as many devices as your computer can handle at one time.
nl: Je kan simultaan van meerdere camera's, smartphones, geheugenkaarten en harde schijven downloaden&mdash;zoveel apparaten als je computer simultaan aankan.

en: The <b>Timeline</b> groups photos and videos based on how much time elapsed between consecutive shots. Use it to identify photos and videos taken at different periods in a single day or over consecutive days.
nl: De <b>Tijdslijn</b> groepeert foto's en video's op basis van de verlopen tijd tussen twee opeenvolgende shoots. Gebruik het om foto's en video's te vinden, genomen op verschillende tijdstippen gedurende dezelfde dag, of over opeenvolgende dagen.

en: <p>In the illustration above, the first row of the Timeline is black because all the files on that date had been previously downloaded.</p><p>The Timeline's slider adjusts the time elapsed between consecutive shots that is used to build the Timeline:</p>
nl: <p>In de afbeelding hierboven is de eeste rij van de Tijdslijn zwart omdat alle bestanden op die dag reeds gedownload waren.</p><p>De Tijdslijn schuiver past de verlopen tijd tussen opeenvolgende shots voor het maken van de de Tijdslijn aan:</p>

en: To view photos and videos for a particular time range, use the mouse (optionally in combination with the <tt>Shift</tt> or <tt>Ctrl</tt> keys) to select time periods. When a time range is selected, the Timeline button on the left side of the main window will be highlighted.
nl: Om foto's en video's voor een specifieke periode te zien, gebruik je de muis (eventueel in combinatie met de <tt>Shift</tt> of <tt>Ctrl</tt> toetsen)  om een periode te selecteren. Als een periode geselecteerd is, zal de Tijdslijn knop aan de linker kant van het hoofdvenster oplichten.

en: A download always includes all files that are marked for download, including those that are not currently displayed because the Timeline is being used.
nl: Een download bevat altijd all bestanden die aangevinkt werden voor download, ook deze die op dat moment niet zichtbaar zijn omdat de Tijdslijn gebruikt wordt.

en: You can hide or display the download sources by clicking on the name of the device you're downloading from at the top left of the program window.
nl: Je kan de downloadbronnen verbergen of niet door te klikken op het apparaat waarvan je downloadt, linksboven in het programma venster.

en: Thumbnails can be sorted using a variety of criteria:<ol><li><b>Modification Time:</b> when the file was last modified, according to its metadata (where available) or according to the filesystem (as a fallback).</li><li><b>Checked State:</b> whether the file is marked for download.</li><li><b>Filename:</b> the full filename, including extension.</li><li><b>Extension:</b> the filename's extension. You can use this to group jpeg and raw images, for instance.</li><li><b>File Type:</b> photo or video.</li><li><b>Device:</b> name of the device the photos and videos are being downloaded from.</li></ol>
nl: Miniaturen kunnen geordend worden volgen volgende criteria:<ol><li><b>Wijzigingstijd:</b> wanneer het bestand het laats gewijzigd werd volgens de metagegevens (indien beschikbaar) of volgens het bestandssysteem (als back-up).</li><li><b>Aanvink status:</b> indien het bestand gemarkeerd is voor download.</li><li><b>Bestandsnaam:</b> de volledige bestandsnaam, inclusief de extensie.</li><li><b>Extensie:</b> de extensie van het bestand. Gebruik dit om jpeg en RAW afbeeldingen te groeperen bijvoorbeeld.</li><li><b>Bestandstype:</b> foto of video.</li><li><b>Apparaat:</b> naam van het apparaat waarvan de foto's en video's gedownload worden..</li></ol>

en: One of Rapid Photo Downloader's most useful features is its ability to automatically generate download subfolders and rename files as it downloads, using a scheme of your choosing.
nl: Eén van Rapid Downloader's meest interessante mogelijkheden is om automatisch submappen aan te maken en bestanden te hernoemen gedurende de download, gebruikmakend van een eigen schema.

en: To specify where you want your files downloaded and how you want them named, open the appropriate panel on the right-side of the application window: <b>Destination</b>, <b>Rename</b>, or <b>Job Code</b>.
nl: Om aan te geven waar je de gedownloade bestanden wil hebben en hoe ze genoemd moeten worden, open het corresponderende paneel aan de rechter zijde van het scherm: <b>Bestemming</b>, <b>Hernoemen</b> of <b>Job Code</b>.

en: When thinking about your download directory structure, keep in mind two different types of directory:<ol><li>The <b>destination folder</b>, e.g. &quot;Pictures&quot;, &quot;Photos&quot;, or &quot;Videos&quot;. This directory should already exist on your computer. In the illustration below, the destination folders are &quot;Pictures&quot; and &quot;Videos&quot;. The name of the destination folder is displayed in the grey bar directly above the folder tree, with a folder icon to its left and a gear icon to its far right.</li><li>The <b>download subfolders</b>, which are directories that will be automatically generated by Rapid Photo Downloader. They need not already exist on your computer, but it's okay if they do. They will be generated under the destination folder.</li></ol>
nl: Bij het bedenken van je downloadmapstructuur hou rekening met twee verschillende types van mappen:<ol><li>De <b>bestemmingsmap</b>, e.g. &quot;Afbeeldingen&quot;, &quot;Foto's&quot;, of &quot;Video'ss&quot;. Deze mappen zouden reeds moeten bestaan op je computer. In de afbeelding hieronder zijn de bestemmingsmappen &quot;Pictures&quot; and &quot;Videos&quot;. De naam van de bestemmingsmap is vertoond in de grijze balk direct boven de mapstructuur, met een mapicoon links en een tandwiel icoon helemaal rechts.</li><li>De <b>downloadsubmappen</b>, zijn mappen die automatisch zullen aangemaakt worden door Rapid Photo Downloader. Ze moeten niet noodzakelijk reeds bestaan op je computer, maar het kan geen kwaad. Ze zullen aangemaakt worden onder de bestemmingsmap.</li></ol>

en: You can download photos and videos to the same destination folder, or specify a different destination folder for each. The same applies to the download subfolders for photos and videos&mdash;download photos and videos to the same subfolders, or use a different scheme for each type.
nl: Je kan foto's en video's downloaden naar dezelfde bestemmingsmap of een verschillende bepalen voor elk. Hetzelfde geldt voor de submappen voor foto's en video's &mdash;download foto's en video's naar dezelfde submappen of gebruik een verschillende map voor ieder type.

en: Automatically generated download subfolders can contain further automatically generated subfolders if need be. A common scheme is to create a year subfolder and then a series of year-month-day subfolders within it.
nl: Automatisch aangemaakte download-submappen kunnen extra automatisch aangemaakte submappen bevatten indien nodig. Een klassiek schema is om een jaar-submap en een reeks van maand-dag-submap daaronder te hebben.

en: Whenever possible, the program previews the download subfolders of photos and videos to download:<ol><li>The destination folder tree shows the download subfolders already on your computer (those in a regular, non-italicized font), and the subfolders that will be created during the download (those whose names are italicized).</li><li>The folder tree also shows into which subfolders the files will be downloaded (those colored black).</li></ol>
nl: Telkens wanneer mogelijk zal het programma de download-submappen van de te downloaden foto's en video's  vooraf scannen:<ol><li>De bestemming-mapstructuur toont de reeds aanwezige download-submappen op je computer (deze in een normaal, niet-italic font), en de submappen die aangemaakt zullen worden tijdens de download (deze met de namen in italics).</li><li>De maptructuur toont tevens in welke submappen de bestanden gedownload zullen worden(deze in zwart gekleurd).</li></ol>

en: Download subfolder names are typically generated using some or all of the following elements:<ol><li><b>File metadata</b>, very often including the date the photo or video was created, but might also include the camera model name, camera serial number, or file extension e.g. JPG or CR2.</li><li>A <b>Job Code</b>, which is free text you specify at the time the download occurs, such as the name of an event or location.</li><li><b>Text</b> which you want to appear every time, such as a hyphen or a space.</li></ol>Naming subfolders with the year, followed by the month and finally the day in numeric format makes it easy to keep them sorted in a file manager, which is why it's the default option:
nl: Download submap namen worden meestal aangemaakt door sommige of alle onderstaande elementen:<ol><li><b>Bestand metagegevens</b>, bevatten meestal de datum wanneer de foto of video werd aangemaakt, maar kunnen ook de camera model naam, camera serienummer, of bestandsextensie bv. JPG of CR2 bevatten.</li><li>Een <b>Job Code</b>, is vrije tekst die je meegeeft wanneer de download plaats grijpt zoals de naam van een evenement of een locatie.</li><li><b>Tekst</b> die je iedere keer wenst te zien verschijnen zoals een streepje of een spatie.</li></ol> Submappen benoemen met het jaar, gevolgd door de maand en tenslotte de dag in numeriek formaat maakt het makkelijk om alles gesorteerd te houden in je bestandsbeheerder. Daarom is het de standaard optie:

en: To automatically create download subfolders as you download, you can use one of Rapid Photo Downloader's built-in presets, or create a custom preset. Click on the gear icon to bring up a drop-down menu:
nl: Om automatisch download submappen aan te maken tijdens de download, kan je gebruik maken van één van de reeds voorziene instellingen van Rapid Photo Downloader of een eigen instelling aanmaken. Klik op het raderwieltje icoon om het drop-down menu te openen:

en: Using the drop-down menu, select a built-in preset or click on <b>Custom</b> to configure your own scheme. You create your own schemes using the Photo or Video Subfolder Generation Editor:
nl: Via het drop-down menu kan je een reeds voorziene instellingen gebruiken of klik op <b>Aangepast</b> om je eigen schema aan te maken. Je kan je eigen schema aanmaken via de Foto of Video Submap Generation Editor:

en: It's easy to download raw images into one folder, and jpeg images into another. Simply use the <b>Filename Extension</b> as part of your download subfolder generation scheme:
nl: Het is gemakkelijk om raw afbeeldingen in één map en jpeg afbeeldingen in een andere map te downloaden. Gebruik simpelweg de <b>Bestandsnaam Extensie</b> als onderdeel van je download-submap aanmaak schema:

en: This illustration shows a saved custom preset named &quot;My custom preset&quot;.
nl: De afbeelding toon een opgeslagen aangepaste voorinstelling genaamd &quot;My custom preset&quot;.

en: You do not have to create nested download subfolders. This illustration shows the generation of download subfolders that contain only the date the photos were taken and a Job Code:
nl: Je moet geen geneste download submappen aanmaken. De afbeelding toont de aanmaak van de download-submap die enkel de datum van de fotoshoot en een Job Code bevat:

en: Although there are many built-in date/time naming options, you may find that you need something different. It's no problem to create your own. You can combine date/time choices to generate new combinations. Supposing you wanted a date format that combines year (YYYY), a hyphen, and month (MM) to form YYYY-MM. You can create it like this (note the red circle around the hyphen):
nl: Alhoewel er reeds veel datum/tijd combinaties zijn, kan het zijn dat je iets anders wil. Het is geen probleem om je eigen combinaties te maken. Je kan de datum/tijd keuzes combineren om nieuwe combinaties aan te maken. Stel dat je een datum formaat wil aanmaken die het jaar (YYYY), een streepje, en de maand (MM) in volgend formaat YYYY-MM. Dat kan je doen als volgt (noteer de rode cirkel rond het streepje):

en: Read more about all the ways you can generate download subfolder names and file names in the <a href="http://damonlynch.net/rapid/documentation/#renamedateandtime">online documentation</a>.
nl: Lees meer over alle mogelijkheden om download-submappen en bestandsnamen aan te maken in de <a href="http://damonlynch.net/rapid/documentation/#renamedateandtime">online documentatie</a>.

en: <b>Job Codes</b> let you easily enter text that describes sets of photos and videos. You can use them in subfolder and file names. In this illustration, some files have had the Job Code &quot;Street&quot; applied to them, and the selected files are about to get the Job Code &quot;Green Bazaar&quot;:
nl: <b>Job Codes</b> laten je toe om tekst in te geven die je set foto's en video's beschrijven. Je kan ze gebruiken in submap en bestandsnamen. In deze afbeelding van enkele bestanden, hebben bepaalde bestanden de Job Code &quot;Street&quot;gekregen en de geselecteerde bestanden staan op het punt de Job Code &quot;Green Bazaar&quot; te krijgen:

en: You can apply new or existing Job Codes before you start a download. If there are any files in the download that have not yet had a Job Code applied to them, you'll be prompted to enter a Job Code for them before the download begins.
nl: Je kan nieuwe of bestaande Job Codes toepassen alvorens een download te starten. Als er bestanden in de download zijn die nog geen Job Code toegewezen hebben, zal je gevraagd worden om een Job Code voor hen toe te voegen, alvorens de download begint.

en: Look for hints to guide you when working with Job Codes:
nl: Kijk voor tips om je te begeleiden bij het werken met Job Codes:

en: Hints will vary depending on the context, such as when the mouse is hovering over a button.
nl: Tips zullen variëren op basis van de context, net zoals je met een muis over een knop beweegt.

en: When you give your photos and videos unique filenames, you'll never be confused as to which file is which. Using <b>sequence numbers</b> to make filenames unique is highly recommended!
nl: Als je jouw foto's en video's unieke bestandsnamen geeft, ontstaat er geen verwarring over met welk bestand je te doen hebt. Het gebruik van <b>volgnummers </b> om bestanden uniek te maken wordt ten stelligste aangeraden!

en: <p>Four types of sequence values are available to help you assign unique names to your photos and videos:<ol><li><b>Downloads today</b>: tracks downloads completed during that day.</li><li><b>Stored number</b>: similar to Downloads today, but it is remembered from the last time the program was run.</li><li><b>Session number</b>: reset each time the program is run.</li><li><b>Sequence letter</b>: like session numbers, but uses letters.</li></ol></p><p>Read more about sequence numbers in the <a href="http://damonlynch.net/rapid/documentation/#sequencenumbers">online documentation</a>.</p>
nl: <p>Vier types van volgnummers zijn beschikbaar om je te helpen unieke namen toe te kennen aan foto's en video's:<ol><li><b>Downloads vandaag</b>: downloads gedurende de dag afgewerkt.</li><li><b>Opgeslagen nummer</b>: identiek aan Downloads vandaag, maar wel vanaf de laatste keer dat het programma gestart werd.</li><li><b>Sessie nummer</b>: wordt iedere keer gereset als het programma start.</li><li><b>Volgorde letter</b>: zoals sessie nummer maar dan met letters.</li></ol></p><p> Lees meer over volgnummers in de <a href="http://damonlynch.net/rapid/documentation/#sequencenumbers">online documentatie</a>.</p>

en: The <b>Rename</b> panel allows you to configure file renaming. To rename your files, you can choose from among existing renaming presets or define your own.
nl: Het <b>Hernoem</b> paneel laat je toe de bestandshernoeming in te stellen. Om bestanden te hernoemen kan je kiezen tussen bestaande instellingen of je eigen instelling aanmaken.

en: <p>The <b>Synchronize RAW + JPEG</b> option is useful if you use the RAW + JPEG feature on your camera and you use sequence numbers in your photo renaming. Enabling this option will cause the program to detect matching pairs of RAW and JPEG photos, and when they are detected, the same sequence numbers will be applied to both photo names. Furthermore, sequences will be updated as if the photos were one.</p><p>Read more about file renaming in the <a href="http://damonlynch.net/rapid/documentation/#rename">online documentation</a>.</p>
nl: <p>De <b>RAW + JPEG synchronisatie</b> optie is nuttig als je de RAW + JPEG optie van je camera gebruikt en je volgnummers in bestandshernoeming gebruikt. Na aanzetten van deze optie zal het programma de passende paren van RAW en JPEG foto's detecteren en zodra gedetecteerd, hetzelfde volgnummer toekennen aan beide fotonamen. Daarnaast zullen de volgordes bijgewerkt worden als was het één foto.</p><p>Lees meer over bestanden hernoemen in de <a href="http://damonlynch.net/rapid/documentation/#rename">online documentation</a>.</p>

en: You can have your photos and videos backed up to multiple locations as they are downloaded, such as external hard drives or network shares. Backup devices can be automatically detected, or exact backup locations specified.
nl: Je kan foto's en video's naar meerdere locaties backuppen tijdens de download zoals externe harde schijven of netwerk shares. Back-up apparaten kunnen automatisch gedetecteerd worden of je kan je eigen back-up locaties meegeven.

en: In this example, the drive <b>photobackup</b> does not contain a folder named <tt>Videos</tt>, so videos will not be backed up to it.
nl: In dit voorbeeld, bevat de schijf <b>photobackup</b> geen map genaamd <tt>Videos</tt> en bijgevolg zullen er geen video's naar toe geback-upt worden.

en: Several of the program's preferences can be set from the command line, including download sources, destinations, and backups. Additionally, settings can be reset to their default state, and caches and remembered files cleared.
nl: Diverse voorkeuren van het programma kunnen vanaf de commandolijn worden ingesteld, waaronder download bronnen, bestemming en back-ups. Tevens kunnen instellingen herzet worden naar hun standaard waardes en caches en bijgehouden bestanden gewist.

en: You can also import program preferences from the older 0.4 version.
nl: Je kan ook programma voorkeuren van de oudere versie 0.4 importeren.

en: Rapid Photo Downloader deals with three types of cache:<ol><li>A <b>thumbnail cache</b> whose sole purpose is to store thumbnails of files from your cameras, memory cards, and other devices.</li><li>A <b>temporary cache</b> of files downloaded from a camera, one for photos and another for videos. They are located in temporary subfolders in the download destination.</li><li>The <b>desktop's thumbnail cache</b>, in which Rapid Photo Downloader stores thumbnails of RAW and TIFF photos once they have been downloaded. File browsers like Gnome Files use this cache as well, meaning they too will display thumbnails for those files. </li></ol>Read more about these caches and their effect on download performance in the <a href="http://damonlynch.net/rapid/documentation/#caches">online documentation</a>.
nl: Rapid Photo Downloader werkt met drie types van cache:<ol><li>Een <b>miniaturencache</b> waar het enig doel is om de miniaturen van de bestanden van je camera, geheugenkaarten en andere apparaten op te slaan,.</li><li>Een <b>tijdelijke cache</b> van bestanden gedownload van een camera, één voor foto's en een andere voor video's. Je kan ze vinden in de tijdelijke submappen in de download bestemming.</li><li>De <b>bureaublad miniaturen cache</b>, waarin Rapid Photo Downloader de miniaturen opslaat van RAW en TIFF foto's zodra deze gedownload zijn. Bestandsbeheerders zoals Gnome Files gebruiken deze cache eveneens, wat betekent dat ze ook de miniaturen voor deze bestanden zullen tonen. </li></ol> Lees meer over deze caches en hun effect op de download performantie in de <a href="http://damonlynch.net/rapid/documentation/#caches">online documentatie</a>.

en: Tip of the Day
nl: Tip van de dag

en: Did you know...?
nl: Wist je dat...?

en: Show tips on startup
nl: Toon tips bij het starten

en: &Next
nl: Volge&nde

en: &Previous
nl: &Vorige

note: Be friendly in the last few seconds
en: A few seconds
nl: Nog enkele seconden

en: 1 second
nl: 1 seconde

en: %d seconds
nl: %d seconden

en: 1 minute
nl: 1 minuut

en: %d minutes
nl: %d minuten

en: 1 hour
nl: 1 uur

en: %d hours
nl: %d uren

en: 1 day
nl: 1 dag

en: %d days
nl: %d dagen

en: 1 minute, 1 second
nl: 1 minuut, 1 seconde

en: 1 minute, %d seconds
nl: 1 minuut, %d seconden

en: %d minutes, 1 second
nl: %d minuten, 1 seconde

en: %(minutes)d minutes, %(seconds)d seconds
nl: %(minutes)d minuten, %(seconds)d seconden

en: 1 hour, 1 minute
nl: 1 uur, 1 minuut

en: 1 hour, %d minutes
nl: 1 uur, %d minuten

en: %d hours, 1 minute
nl: %d uren, 1 minuut

en: %(hours)d hours, %(minutes)d minutes
nl: %(hours)d uren, %(minutes)d minuten

en: 1 day, 1 hour
nl: 1 dag, 1 uur

en: 1 day, %d hours
nl: 1 dag, %d uren

en: %d days, 1 hour
nl: %d dagen, 1 uur

en: %(days)d days, %(hours)d hours
nl: %(days)d dagen, %(hours)d uren

en: Find
nl: Zoek

en: Error Reports - Rapid Photo Downloader
nl: Foutrapportage - Rapid Photo Downloader

en: Find in reports
nl: Vind in rapporten

en: Find the previous occurrence of the phrase
nl: Vorige overeenkomende tekenreeks zoeken

en: Find the next occurrence of the phrase
nl: Volgende overeenkomende tekenreeks zoeken

en: &Highlight All
nl: Alles accentueren

en: Highlight all occurrences of the phrase
nl: Alle overeenkomende tekenreeksen accentueren

en: &Match Case
nl: &Hoofdletter overeenkomst

en: Search with case sensitivity
nl: Zoeken met hoofdlettergevoeligheid

en: &Whole Words
nl: &Volledige woorden

en: Search whole words only
nl: Zoek enkel op volledige woorden

en: %s of %s matches
nl: %s van %s gevonden resultaten

note: Translators: match number of total matches in a search, e.g. 1 of 10 matches
en: %(matchnumber)s of %(total)s matches
nl: %(matchnumber)s van %(total)s treffers

en: Clear
nl: Wissen

en: Phrase not found
nl: Uitdrukking niet gevonden

en: Search pending...
nl: Zoeken in afwachting...

en: The number of new entries added to the Error Report since it was last open. Click to open the Error Report.
nl: Het aantal nieuwe onderwerpen toegevoegd in de Foutrapportage sinds het voor het laatste geopend werd. Klik om de Foutrapportage te openen.

en: Please report the problem at <a href="{website}">{website}</a>.<br><br>In your bug report describe what you expected to happen, and what you observed happening.<br><br>The bug report must also include the program settings and log files. To create a file with this additional information, click Save.
nl: Gelieve het probleem te melden op <a href="{website}">{website}</a>.<br><br>Beschrijf in je bugrapport wat je van het programma verwachtte en wat daadwerkelijk gebeurde.<br><br>Het bugrapport moet ook de programmainstellingen en logbestanden bevatten. Om een bestand aan te maken met deze aanvullende informatie, klik op Opslaan.

en: Additional Information Saved
nl: Extra informatie bewaard

en: The additional bug report information was created in your home directory in a tar file: <pre>{tarfile}</pre>You need to attach this file to the bug report yourself. It will not be automatically attached.<br><br>Click <a href="{uri}">here</a> to see the file in your file manager.
nl: De aanvullende informatie voor het bugrapport werd aangemaakt in je persoonlijke map in een tar-bestand: <pre>{tarfile}</pre>Je moet dit bestand zelf bij het bugrapport voegen, want dat gebeurt niet automatisch.<br><br>klick <a href="{uri}">hier</a> om dat bestand te zien in je bestandsbeheerder.

en: Error Creating Additional Information
nl: Fout bij het aanmaken van de extra informatie

en: The additional bug report information was not created. Please file a bug report anyway.
nl: Het extra bugrapport werd niet aangemaakt. Stuur alsjeblieft toch een bugrapport in.

en: Include in your bug report the program's log files. The bug report must include <i>{log_file}</i>, but attaching the other log files is often helpful.<br><br>If possible, please also include the program's configuration file <i>{config_file}</i>.<br><br>Click <a href="{log_path}">here</a> to open the log directory, and <a href="{config_path}">here</a> to open the configuration directory.
nl: Voeg de logbestanden van het programma bij je bugrapport. Het bugrapport moet <i>{log_file}</i> bevatten, maar het bijvoegen van andere logbestanden kan ook nuttig zijn. Indien mogelijk voeg ook het instellingenbestand <i>{config_file}</i> toe.<br><br>Klik <a href="{log_path}">hier</a> om de logbestandenmap te openen en klik <a href="{config_path}">hier</a> om de configuratie map te openen.

en: Upgrading to the <a href="{website}">latest version</a> will allow you to determine if the problem you encountered has already been fixed.
nl: Bijwerken naar de <a href="{website}">laatste versie</a> al je toelaten te bepalen of het probleem dat je tegenkwam reeds opgelost is.

en: Problem in Rapid Photo Downloader
nl: Probleem in Rapid Photo Downloader

en: A problem occurred in Rapid Photo Downloader
nl: Er is een fout opgetreden in Rapid Photo Downloader

en: If the same problem occurs again before the program exits, this is the only notification about it.
nl: Als dezelfde fout zich opnieuw voordoet alvorens het programma beëindigd wordt is dit de enige melding ervan.

en: A problem occurred in Rapid Photo Downloader
nl: Een probleem werd vastgesteld in Rapid Photo Downloader

en: Please report the problem at {website}
    Attach the log file to your bug report, found at {log_path}
nl: Gelieve het probleem te melden op {website}
    Voeg het logbestand bij je bugrapport, te vinden in {log_path}

en: Open in File Browser...
nl: Open in Bestandsbeheerder...

note: type: QModelIndex | None
en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Show System Folders
nl: Toon Systeemmappen

en: File System
nl: Bestandssysteem

en: Other...
nl: Overig...

en: %s (location does not exist)
nl: %s (locatie bestaat niet)

en: Date time
nl: Datum tijd

en: Text
nl: Tekst

en: Filename
nl: Bestandsnaam

en: Metadata
nl: Metagegevens

en: Sequences
nl: Reeksen

en: Image date
nl: Afbeeldingsdatum

en: Video date
nl: Videodatum

en: Today
nl: Vandaag

en: Yesterday
nl: Gisteren

note: Translators: Download time is the time and date that the download started (when the user clicked the Download button)
en: Download time
nl: Downloadtijd

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamefilename
en: Name
nl: Naam

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamefilename
en: Extension
nl: Extensie

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamefilename
en: Image number
nl: Afbeeldingsnummer

en: Video number
nl: Videonummer

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamemetadata
en: Aperture
nl: Diafragma

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamemetadata
en: Exposure time
nl: Belichtingstijd

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamemetadata
en: Focal length
nl: Brandpuntsafstand

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamemetadata
en: Camera make
nl: Camera merk

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamemetadata
en: Short camera model
nl: Camera model (kort)

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamemetadata
en: Hyphenated short camera model
nl: Cameramodel zonder merknaam

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamemetadata
en: Serial number
nl: Serienummer

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamemetadata
en: Shutter count
nl: Sluiterteller

note: File number currently refers to the Exif value Exif.Canon.FileNumber
en: File number
nl: Bestandsnummer

note: Only the folder component of the Exif.Canon.FileNumber value
en: Folder only
nl: Enkel map

note: The folder and file component of the Exif.Canon.FileNumber value
en: Folder and file
nl: Map en bestand

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamemetadata
en: Owner name
nl: Naam eigenaar

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Length
nl: Lengte

en: Frames Per Second
nl: Frames per seconde

en: Artist
nl: Artiest

en: Copyright
nl: Auteursrecht

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#sequencenumbers
en: Downloads today
nl: Downloads vandaag

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#sequencenumbers
en: Session number
nl: Sessienummer

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#sequencenumbers
en: Subfolder number
nl: Submapnummer

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#sequencenumbers
en: Stored number
nl: Opgeslagen nummer

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#sequenceletters
en: Sequence letter
nl: Vervolg letter

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamefilename
en: All digits
nl: Alle cijfers

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamefilename
en: Last digit
nl: Laatste cijfer

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamefilename
en: Last 2 digits
nl: Laatste 2 cijfers

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamefilename
en: Last 3 digits
nl: Laatste 3 cijfers

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamefilename
en: Last 4 digits
nl: Laatste 4 cijfers

note: Translators: please not the capitalization of this text, and keep it the same if your language features capitalization
en: Original Case
nl: Oorspronkelijk hoofdlettergebruik

note: Translators: please not the capitalization of this text, and keep it the same if your language features capitalization
en: UPPERCASE
nl: HOOFDLETTER

note: Translators: please not the capitalization of this text, and keep it the same if your language features capitalization
en: lowercase
nl: kleine letters

en: One digit
nl: Eén cijfer

en: Two digits
nl: Twee cijfers

en: Three digits
nl: Drie cijfers

en: Four digits
nl: Vier cijfers

en: Five digits
nl: Vijf cijfers

en: Six digits
nl: Zes cijfers

en: Seven digits
nl: Zeven cijfers

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: Subseconds
nl: Subseconden

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: YYYYMMDD
nl: JJJJMMDD

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: YYYY-MM-DD
nl: JJJJ-MM-DD

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: YYYY_MM_DD
nl: JJJJ_MM_DD

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: YYMMDD
nl: JJMMDD

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: YY-MM-DD
nl: JJ-MM-DD

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: YY_MM_DD
nl: JJ_MM_DD

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: MMDDYYYY
nl: MMDDJJJJ

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: MMDDYY
nl: MMDDJJ

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: DDMMYYYY
nl: DDMMJJJJ

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: DDMMYY
nl: DDMMJJ

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: YYYY
nl: JJJJ

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: YY
nl: JJ

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: Month (full)
nl: Maand (volledig)

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: Month (abbreviated)
nl: Maand (kort)

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: Weekday (full)
nl: Weekdag (volledig)

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: Weekday (abbreviated)
nl: Weekdag (kort)

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: HHMMSS
nl: UUMMSS

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: HHMM
nl: UUMM

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: HH-MM-SS
nl: UU-MM-SS

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: HH-MM
nl: UU-MM

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: HH
nl: UU

note: Translators: for an explanation of what this means, see http://damonlynch.net/rapid/documentation/index.html#renamedateandtime
en: MM (minutes)
nl: MM (minuten)

en: Date
nl: Datum

en: Date (hyphens)
nl: Datum (streepjes)

en: Date (underscores)
nl: Datum (underscores)

en: Date and Job Code
nl: Datum en Job Code

en: YYYYMM_Job Code
nl: JJJJMM_Job Code

en: Date and Job Code Subfolder
nl: Datum en Job Code Submap

en: YYYYMM
nl: JJJJMM

en: Original Filename
nl: Originele bestandsnaam

en: Date-Time and Downloads today
nl: Datum-Tijd en Downloads vandaag

en: YYYYMMDD-HHMM-1
nl: JJJJMMDD-UUMM-1

en: Date and Downloads today
nl: Datum en Downloads vandaag

en: YYYYMMDD-1
nl: JJJJMMDD-1

en: Date-Time and Image number
nl: Datum-Tijd en afbeeldingsnummer

en: YYYYMMDD-1234
nl: JJJJMMDD-1234

en: Date-Time and Job Code
nl: Datum-Tijd en Job code

en: YYYYMMDD-HHMM-Job Code-1
nl: JJJJMMDD-UUMM-Job Code-1

en: YYYYMMDD-Job Code-1
nl: JJJJMMDD-Job Code-1

en: Date-Time and Video number
nl: Datum-Tijd en Video nummer

en: YYYYMMDD_1234
nl: JJJJMMDD_1234

en: Resolution
nl: Resolutie

en: YYYYMMDD-HHMM-1-1920x1080
nl: JJJJMMDD-UUMM-1-1920x1080

en: Enter a new Job Code, or select a previous one
nl: Geef een nieuwe Job Code in of selecteer vorige

en: The Job Code will be applied to %s that does not yet have a Job Code.
nl: De Job Code zal worden toegepast op %s die deze Job Code nog niet hebben.

en: The Job Code will be applied to %s that do not yet have a Job Code.
nl: De Job Code zal worden toegepast op  %s die deze Job Code nog niet hebben.

en: Apply Job Code to Download
nl: Job Code toepassen op Download

en: Enter a new Job Code
nl: Geef een nieuwe Job Code in

en: <b>Hint:</b> Select photos or videos before entering a new Job Code to have the Job Code applied to them.
nl: <b>Hint:</b> Selecteer foto's en video's alvorens een nieuwe Job Code in te geven, zodat deze direct toegepast wordt.

en: The new Job Code will be applied to %s.
nl: De nieuwe Job Code zal toegepast worden op %s.

en: New Job Code
nl: Nieuwe Job Code

en: &Remember this Job Code
nl: Onthoud deze Job Code

en: Select photos and videos to be able to apply a new or existing Job Code to them.
nl: Selecteer foto's en video's waar de nieuwe of bestaande Job Code op moet worden toegepast.

en: The new Job Code will be applied to all selected photos and/or videos.
nl: De nieuwe Job Code zal toegepast worden op alle geselecteerde foto's en/of video's.

en: Click the Apply button to apply the current Job Code to all selected photos and/or videos. You can also simply double click the Job Code.
nl: Klik op de knop Toepassing om de huidige Job Code toe te passen op alle geselecteerde foto's en/of video's. Je kan ook gewoonweg dubbelklikken op de Job Code.

en: Removing a Job Code removes it only from the list of saved Job Codes, not from any photos or videos that it may have been applied to.
nl: Het verwijderen van een Job Code, verwijdert deze enkel van de lijst van opgeslagen Job Codes, niet van enige foto of video waar het aan toegekend was.

en: If you want to use Job Codes, configure file renaming or destination subfolder names to use them.
nl: Als je Job Codes wil gebruiken, configureer bestandshernoeming of bestemmingssubmappen namen om die te gebruiken.

en: Last Used
nl: Laatst gebruikt op

en: Job Code Sort:
nl: Job Code-volgorde:

en: Ascending
nl: Oplopend

en: Descending
nl: Aflopend

en: &New...
nl: &Nieuw...

en: &Apply
nl: &Toepassen

en: &Remove
nl: &Verwijderen

en: Remove All
nl: Alles verwijderen

en: Do you really want to remove all the Job Codes?
nl: Wil je echt alle Job Codes verwijderen?

en: Remove all Job Codes
nl: Verwijder alle Job Codes

en: Save New Custom Preset...
nl: Opslaan van nieuwe aangepaste voorinstelling...

en: Remove Custom Preset...
nl: Verwijder aangepaste voorinstelling...

en: Remove Custom Preset "%(preset_name)s"...
nl: Verwijder aangepaste voorinstelling "%(preset_name)s"...

en: Remove All Custom Presets...
nl: Verwijder alle aangepaste voorinstellingen...

en: (New Custom Preset)
nl: (Nieuwe aangepaste voorinstelling)

en: %s (edited)
nl: %s (bewerkt)

en: Update Custom Preset "%s"
nl: Bijwerken van aangepaste voorinstelling "%s"

en: Save New Custom Preset - Rapid Photo Downloader
nl: Opslaan van nieuwe aangepaste voorinstelling - Rapid Photo Downloader

en: Preset Name:
nl: Naam voorinstelling:

en: Photo Subfolder Generation Editor
nl: Foto Submap Aanmaak Editor

en: photo subfolder generation
nl: foto submap aanmaak

en: Video Subfolder Generation Editor
nl: Video Submap Aanmaak Editor

en: video subfolder generation
nl: video submap aanmaak

en: Photo Renaming Editor
nl: Foto Hernoemen Editor

en: photo renaming
nl: foto hernoeming

en: Video Renaming Editor
nl: Video Hernoemen Editor

en: video renaming
nl: video hernoeming

en: <b><font color="red">Warning:</font></b> <i>There is insufficient data to fully generate the name. Please use other renaming options.</i>
nl: <b><font color="red">Opgepast:</font></b> <i>Er zijn onvoldoende gegevens om een volwaardige naam aan te maken. Gelieve andere hernoem opties te gebruiken.</i>

en: The character</i> %(separator)s <i>creates a new subfolder level.
nl: Het </i> %(separator)s <i>teken maakt een nieuw submap-niveau aan.

en: There is no need start or end with the folder separator </i> %(separator)s<i>, because it is added automatically.
nl: Je moet een mapnaam niet starten of stoppen met een map separator </i> %(separator)s<i>, aangezien deze automatisch wordt toegevoegd.

en: <b><font color="red">Warning:</font></b> <i>Unique filenames may not be generated. Make filenames unique by using Sequence values.</i>
nl: <b><font color="red">Opgepast:</font></b> <i>Unieke bestandsnamen worden mogelijks niet aangemaakt. Maak bestandsnamen uniek door gebruik te maken van volgnummers.</i>

en: Preset:
nl: Voorinstelling:

en: Get help online...
nl: Online hulp zoeken...

en: Insert
nl: Toevoegen

en: <b>Remove Custom Preset</b><br><br>Are you sure you want to remove the custom preset "%(preset_name)s"?
nl: <b>Verwijder aangepaste voorinstelling</b><br><br>Ben je zeker dat je aangepaste voorinstelling "%(preset_name)s" wil verwijderen?

en: <b>Remove All Custom Presets</b><br><br>Are you sure you want to remove all %(preset_type)s custom presets?
nl: <b>Verwijder alle aangepaste voorinstellingen</b><br><br>Ben je zeker dat je alle %(preset_type)s aangepaste voorinstellingen wil verwijderen?

en: Save Preset - Rapid Photo Downloader
nl: Voorinstelling opslaan - Rapid Photo Downloader

en: <b>Do you want to save the changes in a new custom preset?</b><br><br>Creating a custom preset is not required, but can help you keep organized.<br><br>The changes to the preferences will still be applied regardless of whether you create a new custom preset or not.
nl: <b>Wil je de wijzigingen in een nieuwe aangepaste voorinstelling bewaren?</b><br><br>Een aangepaste voorinstelling aanmaken is niet verplicht maar het kan je wel helpen binnen je organisatie.<br><br>De wijzigingen aan de voorkeuren zullen steeds toegepast worden ongeacht of je een nieuwe aangepaste voorinstelling aanmaakt of niet.

en: <b>Do you want to save the changes in a custom preset?</b><br><br>If you like, you can create a new custom preset or update the existing custom preset.<br><br>The changes to the preferences will still be applied regardless of whether you save a custom preset or not.
nl: <b>Wil je de wijzigingen in een nieuwe aangepaste voorinstelling bewaren?</b><br><br>Als je wil kan je een nieuwe aangepaste voorinstelling aanmaken of een bestaande aanpassen.<br><br>De wijzigingen aan de voorkeuren zullen steeds toegepast worden ongeacht of je een aangepaste voorinstelling bewaart of niet.

en: Save New Custom Preset
nl: Bewaar nieuwe aangepaste voorinstelling

en: Preferences
nl: Voorkeuren

en: Language
nl: Taal

en: Automation
nl: Automatie

en: Thumbnails
nl: Miniaturen

note: Translators: see explanation at https://damonlynch.net/rapid/documentation/#timezonehandling
en: Time Zones
nl: Tijdzones

en: Error Handling
nl: Foutafhandeling

en: Warnings
nl: Waarschuwingen

en: Consolidation
nl: Consolidatie

en: Miscellaneous
nl: Overige

en: Device Scanning
nl: Apparaten aflopen

en: Scan only external devices
nl: Scan alleen externe apparaten

en: Scan for photos and videos only on devices that are external to the computer,
    including cameras, memory cards, external hard drives, and USB flash drives.
nl: Scan enkel in de externe apparaten van deze computer op foto's of video's,
    inclusief camera's, geheugenkaarten, externe harde schijven en USB-sticks.

en: Scan only specific folders on devices
nl: Scan enkel specifieke mappen op apparaten

en: Scan for photos and videos only in the folders specified below (except paths
    specified in Ignored Paths).
    
    Changing this setting causes all devices to be scanned again.
nl: Scan enkel in de mappen hieronder aangegeven op foto's of video's (exclusief paden
    opgegeven in de 'te negeren paden').
    
    Aanpassingen in deze instelling starten het herscannen van alle apparaten.

en: Folders to scan:
nl: Mappen die gescand moeten worden:

en: Folders at the base level of device file systems that will be scanned
    for photos and videos.
nl: Mappen bovenaan het bestandssysteem die gescand zullen worden
    op foto's en video's.

en: Add...
nl: Toevoegen…

en: Add a folder to the list of folders to scan for photos and videos.
    
    Changing this setting causes all devices to be scanned again.
nl: Voeg een map toe aan de lijst van te scannen mappen voor foto's en video's.
    
    Aanpassingen in deze instelling starten het herscannen van alle apparaten.

en: Remove
nl: Verwijder

en: Remove a folder from the list of folders to scan for photos and videos.
    
    Changing this setting causes all devices to be scanned again.
nl: Verwijder een map van de lijst van te scannen mappen voor foto's en video's.
    
    Aanpassingen in deze instelling starten het herscannen van alle apparaten.

en: Devices that have been set to automatically ignore or download from.
nl: Apparaten die ingesteld zijn om automatisch genegeerd of van gedownload te worden.

en: Remembered Devices
nl: Onthouden apparaten

en: Remove a device from the list of devices to automatically ignore or download from.
nl: Verwijder een apparaat van de lijst van apparaten die automatisch genegeerd of waarvan gedownload moet worden.

en: Clear the list of devices from which to automatically ignore or download from.
    
    Note: Changes take effect when the computer is next scanned for devices.
nl: Wis de lijst van apparaten waarvan er automatisch gedownload wordt of die genegeerd worden.
    
    Noot: Aanpassingen worden van kracht als de computer de volgende keer op apparaten doorzocht wordt.

en: Ignored Paths
nl: Genegeerde paden

en: The end part of a path that should never be scanned for photos or videos.
nl: Het eindgedeelte van een pad waar nooit gescand moet worden op foto's of video's.

en: Add a path to the list of paths to ignore.
    
    Changing this setting causes all devices to be scanned again.
nl: Voeg een pad toe aan de lijst van de te negeren paden.
    
    Het wijzigen van deze instelling herstart het scannen van alle apparaten.

en: Remove a path from the list of paths to ignore.
    
    Changing this setting causes all devices to be scanned again.
nl: Verwijder een pad van de lijst van de te negeren paden.
    
    Het wijzigen van deze instelling herstart het scannen van alle apparaten.

en: Clear the list of paths to ignore.
    
    Changing this setting causes all devices to be scanned again.
nl: Wis de lijst van de te negeren paden.
    
    Het wijzigen van deze instelling herstart het scannen van alle apparaten.

note: Translators: you must include {link} exactly as it is below. Do not translate the term link. Be sure to include the <a> and </a> as well.
en: Use python-style <a {link}>regular expressions</a>
nl: Gebruik python-style <a {link}>reguliere uitdrukkingen</a>

en: Use regular expressions in the list of ignored paths.
    
    Changing this setting causes all devices to be scanned again.
nl: Gebruik reguliere uitdrukkingen in de lijst van de te negeren paden.
    
    Het wijzigen van deze instelling herstart het scannen van alle apparaten.

en: Language:
nl: Taal:

note: Translators: the * acts as an asterisk to denote a reference to this annotation
en: * Takes effect upon program restart
nl: * Vereist een programma herstart

en: Program Automation
nl: Programma Automatisering

en: Mount devices not already automatically mounted
nl: Koppel apparaten nog niet automatisch gekoppeld

note: Translators: This next sentence is used in a tool tip. Feel free to place the carriage return where you think it makes sense so that the tool tip does not stretch too far horizontally across the screen.
en: Mount devices like memory cards or external drives when
    the operating system does not automatically mount them
nl: Koppel apparaten zoals geheugenkaarten of externe schijven
    als het besturingssysteem ze niet automatisch koppelt

en: Start downloading at program startup
nl: Start de download tijdens het opstarten van het programma

en: Start downloading upon device insertion
nl: Start de download zodra een apparaat wordt aangekoppeld

en: Unmount (eject) device upon download completion
nl: Ontkoppel (uitwerpen) van het apparaat na afloop van de download

en: Exit program when download completes
nl: Beëindig programma als de download afgelopen is

en: Exit program even if download had warnings or errors
nl: Beëindig programma zelfs als de download fouten of waarschuwingen had

en: Thumbnail Generation
nl: Bezig met de miniaturen aan te maken

en: Generate thumbnails
nl: Miniaturen aanmaken

en: Generate thumbnails to show in the main program window
nl: Maak de miniaturen aan om in het hoofdvenster te tonen

en: Cache thumbnails
nl: Miniaturen cachen

en: Save thumbnails shown in the main program window in a thumbnail cache unique to Rapid Photo Downloader
nl: Bewaar de miniaturen getoond in het hoofdvenster in de miniaturencache eigen aan Rapid Photo Downloader

en: Generate system thumbnails
nl: Systeemminiaturen aanmaken

en: While downloading, save thumbnails that can be used by desktop file managers and other programs
nl: Bewaar gedurende het downloaden, miniaturen die kunnen gebruikt worden door bestandsbeheerders en andere programma's

en: Number of CPU cores used to generate thumbnails.
nl: Aantal CPU cores gebruikt om miniaturen aan te maken.

en: Thumbnail Cache
nl: Miniatuurcache

en: Calculating...
nl: Bezig met berekenen...

en: days
nl: dagen

en: forever
nl: voor altijd

en: Cache size:
nl: Cache-grootte:

en: Number of thumbnails:
nl: Aantal miniaturen:

en: Database size:
nl: Databasegrootte:

en: Cache unaccessed thumbnails for:
nl: Behoud niet-benaderde miniaturen in de cache voor:

en: Purge Cache...
nl: Cache legen...

en: Optimize Cache...
nl: Cache optimaliseren...

en: Ignore time zone and daylight savings changes
nl: Negeer tijdzones en zomertijd aanpassingen

note: Translators: for an explanation of what an offset resolution is, see https://damonlynch.net/rapid/documentation/#timezoneoffsetresolution
en: Offset resolution (minutes):
nl: Offsetnauwkeurigheid in minuten:

en: The multiple used when calculating the offset from the time the photo or video was originally taken
nl: Het veelvoud gebruikt bij het berekenen van de offset van de oorspronkelijke tijd wanneer de foto of video genomen was

en: When detecting if a file has been previously downloaded:
nl: Bij het detecteren of een bestand voorheen reeds gedownload is:

en: Learn more about time zone handling
nl: Leer meer over het werken met tijdzones

en: Skip download
nl: Download overslaan

en: Don't download the file, and issue an error message
nl: Download het bestand niet en toon een foutbericht

en: Add unique identifier
nl: Uniek identificatienummer toevoegen

en: Add an identifier like _1 or _2 to the end of the filename, immediately before the file's extension
nl: Voeg een identificatie zoals _1 of _2 toe aan het einde van de bestandsnaam, direct voor de bestandsnaamextensie

en: Overwrite
nl: Overschrijven

en: Overwrite the previously backed up file
nl: Overschrijf het vorige geback-upte bestand

en: Skip
nl: Overslaan

en: Don't overwrite the backup file, and issue an error message
nl: Overschrijf het back-up bestand niet en toon een foutbericht

en: When a photo or video of the same name has already been downloaded, choose whether to skip downloading the file, or to add a unique identifier:
nl: Als een foto of video met dezelfde naam reeds gedownload werd, kies om ofwel de download van dat bestand over te slaan, of om er een uniek identificatienummer aan toe te voegen:

en: Using sequence numbers to automatically generate unique filenames is strongly recommended. Configure file renaming in the Rename panel in the main window.
nl: Het gebruik van volgnummers om automatisch unieke bestandsnamen aan te maken is aangeraden. Configureer de hernoeming in het Hernoemen paneel  in het hoofdvenster.

en: When backing up, choose whether to overwrite a file on the backup device that has the same name, or skip backing it up:
nl: Kies tijdens het back-uppen om een bestand met dezelfde naam op het back-up apparaat te overschrijven of over te slaan:

en: Program Warnings
nl: Programma Waarschuwingen

en: Show a warning when:
nl: Toon een waarschuwing bij:

en: Downloading files currently not displayed
nl: Downloaden van bestanden die momenteel niet worden weergegeven

en: Warn when about to download files that are not displayed in the main window.
nl: Waarschuw als je bestanden gaat downloaden die niet getoond zijn in het hoofdvenster.

en: Backup destinations are missing
nl: Back-upbestemming ontbreekt

en: Warn before starting a download if it is not possible to back up files.
nl: Waarschuw alvorens een download te starten als het niet mogelijk is de bestanden te back-uppen.

en: Program libraries are missing or broken
nl: Programmabibliotheken ontbreken of zijn defect

en: Warn if a software library used by Rapid Photo Downloader is missing or not functioning.
nl: Waarschuw indien een software bibliotheek gebruikt door Rapid Photo Downloader ontbreekt of niet werkt.

en: Filesystem metadata cannot be set
nl: Bestandssysteem-metagegevens kunnen niet ingesteld worden

en: Warn if there is an error setting a file's filesystem metadata, such as its modification time.
nl: Waarschuw indien er een fout optreedt bij het instellen van een bestandsysteem-metagegeven, zoals de wijzigingstijd.

en: Encountering unhandled files
nl: Niet-behandelde bestanden tegengekomen

en: Warn after scanning a device or this computer if there are unrecognized files that will not be included in the download.
nl: Waarschuw indien na het scannen van een apparaat of deze computer niet herkende bestanden zijn die niet zullen opgenomen worden bij de download.

en: Do not warn about unhandled files with extensions:
nl: Waarschuw niet bij niet-behandelde bestanden met extensies:

en: File extensions are case insensitive and do not need to include the leading dot.
nl: Bestandsextensies zijn niet hoofdlettergevoelig en moeten het voorafgaand punt symbool niet bevatten.

en: Add
nl: Toevoegen

en: Add a file extension to the list of unhandled file types to not warn about.
nl: Voeg een bestandsextensie toe aan de lijst van niet-behandelde bestandstypes, waar er niet over gewaarschuwd moet worden.

en: Remove a file extension from the list of unhandled file types to not warn about.
nl: Verwijder een bestandsextensie van de lijst van niet-behandelde bestandstypes, waar er niet over gewaarschuwd moet worden.

en: Clear the list of file extensions of unhandled file types to not warn about.
nl: Maak de lijst van niet-behandelde bestandstypes, waar er niet over gewaarschuwd moet worden, leeg.

en: Photo and Video Consolidation
nl: Foto en Video Consolidatie

en: Consolidate files across devices and downloads
nl: Consolideer bestanden over apparaten en downloads heen

en: Analyze the results of device scans looking for duplicate files and matching RAW and JPEG pairs,
    comparing them across multiple devices and download sessions.
nl: Analyseer de resultaten van de scans van apparaten, voor dubbele bestanden en bij elkaar passende RAW en JPEG paren,
    en vergelijk ze over meerdere apparaten en download sessies.

en: Treat matching RAW and JPEG files as:
nl: Behandel passende RAW en JPEG bestanden als:

en: One photo
nl: Eén foto

en: Two photos
nl: Twee foto's

en: Display matching pairs of RAW and JPEG photos as one photo, and if marked, download both.
nl: Toon overeenkomende paren RAW en JPEG foto's als één foto, en indien gemarkeerd, download beide.

en: Display matching pairs of RAW and JPEG photos as two different photos. You can still synchronize their sequence numbers.
nl: Toon overeenkomende paren RAW en JPEG foto's als twee verschillende foto's. Je kan nog altijd hun volgnummers synchroniseren.

en: With matching RAW and JPEG photos:
nl: Met overeenkomende RAW en JPEG foto's:

en: Do not mark JPEG for download
nl: Markeer JPEG niet voor download

en: Do not mark RAW for download
nl: Markeer RAW niet voor download

en: Mark both for download
nl: Markeer beide voor download

en: When matching RAW and JPEG photos are found, do not automatically mark the JPEG for
    download. You can still mark it for download yourself.
nl: Als overeenkomende RAW en JPEG foto's gevonden worden, markeer de JPEG niet automatisch voor
    download. Je kan het nog steeds manueel markeren.

en: When matching RAW and JPEG photos are found, do not automatically mark the RAW for
    download. You can still mark it for download yourself.
nl: Als overeenkomende RAW en JPEG foto's gevonden worden, markeer de RAW niet automatisch voor
    download. Je kan het nog steeds manueel markeren.

en: When matching RAW and JPEG photos are found, automatically mark both for download.
nl: Als overeenkomende RAW en JPEG foto's gevonden worden, markeer beide automatisch voor download.

en: If you disable file consolidation, choose what to do when a download device is inserted while completed downloads are displayed:
nl: Als je bestandsconsolidatie uitzet, kies wat je wil doen als een downloadapparaat ingeplugd wordt terwijl voltooide downloads getoond worden:

en: When a download device is inserted while completed downloads are displayed:
nl: Als een downloadapparaat ingeplugd wordt terwijl de voltooide downloads getoond worden:

en: Clear completed downloads
nl: Wis voltooide downloads

en: Keep displaying completed downloads
nl: Blijf voltooide downloads tonen

en: Prompt for what to do
nl: Vraag wat te doen

en: Automatically clear the display of completed downloads whenever a new download device is inserted.
nl: Wis de lijst van voltooide downloads automatisch als een nieuw downloadapparaat ingeplugd wordt.

en: Keep displaying completed downloads whenever a new download device is inserted.
nl: Blijf de lijst van voltooide downloads tonen telkens als een nieuw downloadapparaat wordt ingeplugd.

en: Prompt whether to keep displaying completed downloads or clear them whenever a new download device is inserted.
nl: Vraag of de voltooide downloads getoond moeten blijven, of indien ze gewist moeten worden, telkens een nieuw downloadapparaat ingeplugd wordt.

en: Ignore DNG date/time metadata on MTP devices
nl: Negeer DNG datum/tijd metagegevens op MTP apparaten

en: Ignore date/time metadata in DNG files located on MTP devices, and use the file's modification time instead.
    
    Useful for devices like some phones and tablets that create incorrect DNG metadata.
nl: Negeer datum/tijd metagegevens in DNG bestanden op MTP apparaten maar gebruik de bestandswijzigingstijd.
    
    Nuttig voor apparaten zoals sommige telefoons en tablets die foute DNG metagegevens aanmaken.

en: Read photo metadata using only ExifTool
nl: Lees de fotometadata enkel met ExifTool

en: Use ExifTool instead of Exiv2 to read photo metadata and extract thumbnails.
    
    The default is to use Exiv2, relying on ExifTool only when Exiv2 does not support
    the file format being read.
    
    Exiv2 is fast, accurate, and almost always reliable, but it crashes when extracting
    metadata from a small number of files, such as DNG files produced by Leica M8
    cameras.
nl: Gebruik ExifTool in plaats van Exiv2 om foto-metadata te lezen en miniaturen op te halen.
    
    Standaard wordt Exiv2 gebruikt, en er wordt teruggevallen op ExifTool als Exiv2 het
    bestandsformaat van het ingelezen bestand niet ondersteund.
    
    Exiv2 is snel, precies en bijna altijd betrouwbaar, maar crasht als het metadata 
    ophaalt van een klein aantal bestanden, zoals DNG bestanden aangemaakt door Leica M8
    camera's.

en: Read video metadata using only ExifTool
nl: Lees video metadata alleen met ExifTool

en: <p>Use ExifTool instead of MediaInfo and Gstreamer to read video metadata and extract thumbnails.</p><p>The default is to use MediaInfo and Gstreamer, with three exceptions:</p><ol><li>ExifTool reports a time zone and MediaInfo does not.</li><li>ExifTool provides more reliable data than MediaInfo for some file formats.</li><li>Gstreamer is unable to extract thumbnails.</li></ol>
nl: <p>Gebruik ExifTool in plaats van MediaInfo en Gstreamer om video metadata te lezen en miniaturen te verkrijgen.</p><p>Standaard wordt MediaInfo en Gstreamer gebruikt, met drie uitzonderingen:</p><ol><li>ExifTool constateert een tijdzone en MediaInfo niet.</li><li>ExifTool geeft betrouwbaardere data dan MediaInfo voor sommige bestandsformaten.</li><li>Gstreamer kan geen miniaturen verkrijgen.</li></ol>

en: Completed Downloads
nl: Voltooide downloads

note: Translators: this is an option when the user chooses the language to use for Rapid Photo Downloader and it allows them to reset it back to whatever their system language settings are. The < and > are not HTML codes. They are there simply to set this choice apart from all the other choices in the dro
en: <System Language>
nl: <Systeemtaal>

en: Restores default %s preference values
nl: Herstel de standaard %s voorkeuren

en: Do you want to purge the thumbnail cache? The cache will be purged when the program is next started.
nl: Wil je de miniaturencache te legen? De cache zal geleegd worden als het programma opnieuw wordt opgestart.

en: Purge Thumbnail Cache
nl: Leeg miniaturencache

en: Do you want to optimize the thumbnail cache? The cache will be optimized when the program is next started.
nl: Wil je de miniaturencache te optimaliseren? De cache zal geoptimaliseerd worden als het programma opnieuw wordt opgestart.

en: Optimize Thumbnail Cache
nl: Optimaliseer miniaturencache

en: Enter a Folder to Scan
nl: Geef de te scannen map op

en: Specify a folder that will be scanned for photos and videos
nl: Geef de te scannen map op voor foto's en video's

en: Folder:
nl: Map:

en: Enter a Path to Ignore
nl: Geef het te negeren pad op

en: Specify a path that will never be scanned for photos or videos
nl: Geef een pad op dat nooit op foto's of video's gescand zal worden

en: Path:
nl: Pad:

en: Enter a File Extension
nl: Geef een bestandsextensie op

en: Specify a file extension (without the leading dot)
nl: Geef een bestandsextensie op (zonder de voorloop punt)

en: Extension:
nl: Extensie:

en: Invalid File Extension
nl: Ongeldige bestandsextensie

en: The file extension <b>%s</b> is recognized by Rapid Photo Downloader, so it makes no sense to warn about its presence.
nl: De bestandsextensie <b>%s</b> wordt herkend door Rapid Photo Downloader, dus heeft het geen zin om te waarschuwen over de aanwezigheid ervan.

en: Recognized file types:
    
    Photos:
    %(photos)s
    
    Videos:
    %(videos)s
    
    Audio:
    %(audio)s
    
    Other:
    %(other)s
nl: Herkende bestandstypes:
    
    Foto's:
    %(photos)s
    
    Video's:
    %(videos)s
    
    Audio:
    %(audio)s
    
    Andere:
    %(other)s

en: Wedding
nl: Trouwen

en: Birthday
nl: Verjaardag

en: Subfolder preferences should not start with a %s
nl: Submapvoorkeuren mogen niet starten met een %s

en: Subfolder preferences should not end with a %s
nl: Submapvoorkeuren mogen niet eindigen op een %s

en: Subfolder preferences should not contain two %s one after the other
nl: Submapvoorkeuren mogen geen twee opeenvolgende %s bevatten

en: Download 8 Photos and 10 Videos
nl: Download 8 foto's en 10 video's

note: Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: Error: %(errno)s %(strerror)s
nl: Fout: %(errno)s %(strerror)s

en: Error: %s
nl: Fout: %s

en: GPhoto2 Error: %s
nl: GPhoto2 fout: %s

en: Unable to initialize the camera, probably because another program is using it. No files were copied from it.
nl: Kan de camera niet initialiseren, wellicht omdat een ander programma het gebruikt. Er werden geen bestanden gekopieerd.

en: Unable to read directory %s
nl: Kan de map %s niet lezen

en: Unable to access modification time or size from %s
nl: Kan de wijzigingstijd of grootte van %s niet benaderen

en: Unable to read file %s
nl: Lezen van bestand %s mislukt

en: Unable to write file %s
nl: Kan bestand %s niet schrijven

en: Unable to move file %s
nl: Kan bestand %s niet verplaatsen

en: Unable to remove file %s
nl: Kan bestand %s niet verwijderen

en: Unable to copy file %s
nl: Kan bestand %s niet kopiëren

en: Zero length file %s will not be downloaded
nl: Nul lengte bestand %s zal niet gedownload worden

en: Could not determine filesystem modification time for %s
nl: Kon de systeem wijzigingstijd voor bestand %s niet bepalen

en: Unable to load metadata from %s
nl: Kan de metagegevens voor %s niet laden

en: Unable to load metadata from %(name)s. The %(filetype)s was not downloaded.
nl: Kan de metagegevens van %(name)s niet laden. De %(filetype)s werd niet gedownload.

en: An error occurred setting a file's filesystem metadata on the filesystem %s. If this error occurs again on the same filesystem, it will not be reported again.
nl: Er gebeurde een fout tijdens het zetten van de metagegevens van een bestand op het bestandssysteem %s. Als deze fout zich opnieuw voordoet op hetzelfde bestandssysteem zal deze niet opnieuw gerapporteerd worden.

en: Encountered unhandled file %s. It will not be downloaded.
nl: Niet-behandeld bestand %s tegengekomen. Het zal niet gedownload worden.

note: Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: %(filetype)s %(destination)s already exists.
nl: %(filetype)s %(destination)s bestaan reeds.

en: The existing %(filetype)s %(destination)s was last modified on %(date)s at %(time)s.
nl: Bestaande %(filetype)s %(destination)s werd het laatst bijgewerkt op %(date)s om %(time)s.

note: Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: The %(filetype)s %(source)s was not downloaded from %(device)s.
nl: %(filetype)s %(source)s werd niet gedownload van %(device)s.

note: Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: The %(filetype)s %(source)s was downloaded from %(device)s.
nl: %(filetype)s %(source)s werd gedownload van %(device)s.

en: The unique identifier '%s' was added to the filename.
nl: De unieke identificatie  '%s' werd toegevoegd aan de bestandsnaam.

en: The existing backup %(filetype)s %(destination)s was last modified on %(date)s at %(time)s.
nl: De bestaande back-up %(filetype)s %(destination)s werd het laatst bijgewerkt op %(date)s om %(time)s.

note: Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: The %(filetype)s %(source)s was not backed up from %(device)s.
nl: %(filetype)s %(source)s werd niet geback-upt vanaf %(device)s.

en: The previous backup %(filetype)s %(destination)s was last modified on %(date)s at %(time)s.
nl: De vorige back-up %(filetype)s %(destination)s werd het laatst bijgewerkt op %(date)s om %(time)s.

en: The %(filetype)s %(source)s from %(device)s was backed up, overwriting the previous backup %(filetype)s.
nl: %(filetype)s %(source)s van %(device)s werd geback-upt en overschreef de vorige back-up %(filetype)s.

en: When synchronizing RAW + JPEG sequence values, a duplicate %(filetype)s %(file)s was encountered, and was not downloaded.
nl: Bij het synchroniseren van de RAW + JPEG volgnummers, werd een dubbele %(filetype)s %(file)s gevonden en deze werd dus niet gedownload.

en: When synchronizing RAW + JPEG sequence values, photos were detected with the same filenames, but taken at different times:
nl: Bij het synchroniseren van de volgnummers van RAW + JPEG werden foto's gevonden met dezelfde bestandsnamen, maar genomen op een verschillende tijd:

en: %(image1)s was taken on %(image1_date)s at %(image1_time)s, and %(image2)s on %(image2_date)s at %(image2_time)s.
nl: %(image1)s werd genomen op %(image1_date)s om %(image1_time)s, en %(image2)s op %(image2_date)s om %(image2_time)s.

en: Unable to finalize the filename for %s
nl: Kan de bestandsnaam voor %s niet afwerken

en: The filename %(destination)s was not fully generated for %(filetype)s %(source)s.
nl: De bestandsnaam %(destination)s werd niet volledig aangemaakt voor %(filetype)s %(source)s.

note: Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: The %(type)s metadata is missing.
nl: De %(type)s metagegeven ontbreekt.

en: The following metadata is missing: %s.
nl: De volgende metagegevens ontbreken: %s.

en: Date/time conversion failed: %s.
nl: Omzetten datum/tijd mislukt: %s.

en: Could not extract valid date/time metadata or determine the file modification time.
nl: Kon de geldige datum/tijd niet uit de metagegevens halen om de wijzigingstijd te bepalen.

en: Filename does not have an extension.
nl: Bestandsnaam heeft geen extensie.

en: Filename does not have a number component.
nl: Bestandsnaam bevat geen getallenreeks.

en: Error generating component %(component)s. Error: %(error)s
nl: Fout bij het aanmaken van component %(component)s. Fout: %(error)s

en: The download subfolders %(folder)s were only partially generated for %(filetype)s %(source)s.
nl: De download-submappen %(folder)s werd maar gedeeltelijk aangemaakt voor %(filetype)s %(source)s.

en: There is no data with which to generate the %(subfolder_file)s for %(filename)s. The %(filetype)s was not downloaded.
nl: Er zijn geen gegevens waarmee de %(subfolder_file)s voor %(filename)s kan aangemaakt worden. De %(filetype)s werd niet gedownload.

en: Unable to create the %(filetype)s %(destination)s in %(folder)s. The download file was %(source)s in %(device)s. It was not downloaded.
nl: Kan %(filetype)s %(destination)s in %(folder)s niet aanmaken. Het download bestand was %(source)s in %(device)s. Het werd niet gedownload.

en: Unable to create the download subfolder %s.
nl: Kan de download-submap %s niet aanmaken.

en: Unable to create the backup subfolder %s.
nl: Kan de back-up submap %s niet aanmaken.

en: Problems scanning %s
nl: Probleem tijdens het scannen van %s

en: Problems copying from %s
nl: Problemen tijdens het kopiëren vanaf %s

en: Problems while finalizing filenames and generating subfolders
nl: Problemen bij het afwerken van bestandsnamen en het aanmaken van submappen

en: Problems backing up to %s
nl: Probleem bij het back-uppen naar %s

en: The time elapsed between consecutive photos and videos that is used to build the Timeline
nl: De tijd verlopen tussen opeenvolgende foto's en video's gebruikt om de Tijdslijn op te maken

note: Translators: i.e. "1.5h", which is short for 1.5 hours. Replace the entire string with the correct localized value
en: 1.5h
nl: 1,5 u

note: Translators: e.g. "5h", which is short for 5 hours. Replace the very last character (after the d) with the correct localized value, keeping everything else. In other words, change only the h character.
en: %(hours)dh
nl: %(hours)du

en: The Timeline groups photos and videos based on how much time elapsed between consecutive shots. Use it to identify photos and videos taken at different periods in a single day or over consecutive days.
nl: De Tijdslijn groepeert foto's en video's gebaseerd op tijd verlopen tussen opeenvolgende opnames. Gebruik het om foto's en video's te identificeren genomen op verschillende tijdstippen in een dag of over meerdere dagen.

en: Use the slider (below) to adjust the time elapsed between consecutive shots that is used to build the Timeline.
nl: Gebruik de glijder (hieronder)  om de tijd verlopen tussen opeenvolgende opnames bij te stellen, welke dan gebruikt zal worden om de Tijdslijn op te bouwen.

en: Timeline build pending...
nl: Tijdslijnopbouw hangende...

en: Timeline is building...
nl: Tijdslijn wordt opgebouwd...

en: The Timeline needs to be rebuilt because the file modification time does not match the time a shot was taken for one or more shots.<br><br>The Timeline shows when shots were taken. The time a shot was taken is found in a photo or video's metadata. Reading the metadata is time consuming, so Rapid Photo Downloader avoids reading the metadata while scanning files. Instead it uses the time the file was last modified as a proxy for when the shot was taken. The time a shot was taken is confirmed when generating thumbnails or downloading, which is when the metadata is read.
nl: De Tijdslijn moet opnieuw aangemaakt worden omdat de wijzigingstijd van het bestand niet klopt met de tijd van de opname en dit voor één of meerdere opnames.<br><br>De Tijdslijn toont wanneer de opnames gemaakt werden. De tijd van de opname wordt gevonden in de metagegevens van de foto of video. Metagegevens  lezen vraagt veel tijd, dus voorkomt Rapid Photo Downloader dat te doen tijdens het scannen van bestanden. Het gebruikt de tijd dat het bestand laatst veranderd werd als volmacht. De tijd dat een opname gemaakt werd wordt bevestigd bij het aanmaken van de miniaturen of bij het downloaden, wanneer de metagegevens gelezen worden.

en: Toggle synchronizing Timeline and thumbnail scrolling (Ctrl-T)
nl: Aan/uitzetten synchroniseren van de tijdslijn en miniatuur scrollen (Ctrl-T)

en: <b>ExifTool has a problem</b><br><br> Rapid Photo Downloader uses ExifTool to get metadata from videos and photos. The program will run without it, but installing it is <b>highly</b> recommended.
nl: <b>ExifTool heeft een probleem</b><br><br> Rapid Photo Downloader gebruikt ExifTool om de metagegevens van video's en foto's te benaderen. Zonder zal het programma ook draaien, maar ExifTool installeren wordt <b>ten stelligste</b> aangeraden.

en: Problem with ExifTool
nl: Probleem met ExifTool

en: <b>The library libmediainfo appears to be missing</b><br><br> Rapid Photo Downloader uses libmediainfo to get the date and time a video was shot. The program will run without it, but installing it is recommended.
nl: <b>De bibliotheek libmediainfo lijkt te ontbreken</b><br><br>Rapid Photo Downloader gebruikt libmediainfo om de datum en tijd te verkrijgen van een video. Het programma kan erzonder draaien, maar installatie ervan is aanbevolen.

en: Problem with libmediainfo
nl: Probleem met libmediainfo

en: <b>Cannot download from Apple devices</b><br><br>To download from %(device)s, this program requires additional software be installed that interacts with Apple devices.<br><br>Missing applications: %(applications)s<br><br><a href="https://damonlynch.net/rapid/documentation/#iosdevicesupport">Learn more</a> about which software to install.
nl: <b>Kan niet downloaden van een Apple apparaat</b><br><br>Om te downloaden van %(device)s moet extra software geïnstalleerd worden om met Apple apparaten te kunnen werken.</br></br>Ontbrekende applicatie: %(applications)s<br><br><a href="https://damonlynch.net/rapid/documentation/#iosdevicesupport">Leer meer</a> over welke software te installeren.

en: 
    <p>Rapid Photo Downloader is made for you. You can help improve it by participating in a
    web survey.</p>
    <p>Because this program does not collect analytics, the survey makes a real 
    difference to the program's future.</p>
nl: 
    <p>Rapid Photo Downloader is gemaakt voor jou. Je kan helpen bij het verbeteren ervan 
    door deel te nemen aan deze online enquête.</p>
    <p>Omdat dit programma geen analytische gegevens verzamelt, kan deze 
     online enquête een echt verschil maken in de toekomst van dit programma.</p>

en: The survey is in English.
nl: De enquête is in het Engels.

en: Do you want to take the survey?
nl: Wil je de enquête invullen?

note: Use custom buttons, thereby avoiding button icons
en: Ask me later
nl: Later opnieuw vragen

en: Yes
nl: Ja

note: Translators: "I already took it" means "I already took the survey"
en: I already took it
nl: Ik heb de enquête reeds ingevuld

note: Translators: "Never ask me about any survey" refers to now and in the future
en: Never ask me about any survey
nl: Ik wil geen enquêtes te doen in de toekomst

en: &Refresh...
nl: Ve&rvers...

en: &Preferences
nl: &Voorkeuren

en: &Quit
nl: &Afsluiten

en: Windows &Drives
nl: Windows &drivers

en: Error &Reports
nl: Fout&rapportage

en: Clear Completed Downloads
nl: Voltooide Downloads Wissen

en: Get Help Online...
nl: Online hulp verkrijgen...

en: &Tip of the Day...
nl: &Tip van de dag...

en: Report a Problem...
nl: Een probleem melden…

en: Make a Donation...
nl: Doe een gift...

en: Translate this Application...
nl: Vertaal deze toepassing...

en: &About...
nl: &Over...

en: Timeline
nl: Tijdbalk

en: Destination
nl: Doel

en: Rename
nl: Hernoemen

en: Back Up
nl: Back-up

en: Turn on or off the use of devices attached to this computer as download sources
nl: Apparaten gekoppeld aan deze computer als downloadbronnen gebruiken aan- of uitzetten

en: Turn on or off the use of a folder on this computer as a download source
nl: Een map als downloadbron gebruiken op deze computer aan- of uitzetten

en: This Computer
nl: Deze computer

en: Select a source folder
nl: Selecteer de bronmap

en: All
nl: Alles

en: New
nl: Nieuw

en: Show:
nl: Weergeven:

en: Modification Time
nl: Wijzigingstijd

en: Checked State
nl: Aanvinktoestand

en: File Type
nl: Bestandstype

en: Device
nl: Apparaat

en: Sort:
nl: Sorteer:

en: Select All:
nl: Alles selecteren:

en: Resume Download
nl: Download hervatten

en: Pause
nl: Pauze

en: Thank you for reporting a problem in Rapid Photo Downloader
nl: Bedankt voor het melden van een probleem in Rapid Photo Downloader

en: <b>Changing This Computer source path</b><br><br>Do you really want to change the source path to %(new_path)s?<br><br>You are currently downloading from %(source_path)s.<br><br>If you do change the path, the current download from This Computer will be cancelled.
nl: <b>Veranderen bronmap op Deze Computer</b><br><br>Wil je de bronmap te veranderen naar %(new_path)s?<br><br>Je bent momenteel bezig met downloaden vanaf %(source_path)s.<br><br>Als je verder gaat met het veranderen van de bronmap, zal de huidige download van Deze Computer geannuleerd worden.

en: photo
nl: foto

note: Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: Invalid %(filetype)s download destination
nl: Onjuiste %(filetype)s-downloadmap

en: The download directory is not writable. Ensure permissions are correctly set. If the destination is on the network, ensure the network share is correctly configured.
nl: De downloadmap is niet schrijfbaar. Zorg voor de juiste rechten. Als het doel op het netwerk is, zorg dan dat de netwerkschrijf goed is ingesteld.

en: The download directory does not exist.
nl: De downloadmap bestaat niet.

en: You cannot change the download destination while downloading.
nl: Je kan de bestemming niet wijzigen tijdens een download.

en: <b>Confirm Download Destination</b><br><br>Are you sure you want to set the %(file_type)s download destination to %(path)s?
nl: <b>Bevestig Downloadbestemming</b><br><br>Ben je zeker dat je de bestemming van %(file_type)s downloads op%(path)s wil zetten?

en: 
    <b>Downloading all files</b><br><br>
    A download always includes all files that are marked for download,
    including those that are not currently displayed because the Timeline
    is being used or because only new files are being shown.<br><br>
    Do you want to proceed with the download?
nl: 
    <b>Alle bestanden downloaden</b><br><br>
    Een download bevat altijd alle bestanden die gemarkeerd zijn voor download,
    inclusief deze die momenteel niet getoond worden omdat de Tijdslijn
    gebruik wordt of omdat enkel de nieuwe bestanden getoond worden.<br><br>
    Wil je verder gaan met de download?

en: These download folders are invalid:
    %(folder1)s
    %(folder2)s
nl: Deze downloadmappen zijn ongeldig:
    %(folder1)s
    %(folder2)s

en: This download folder is invalid:
    %s
nl: Deze downloadmap is ongeldig:
    %s

en: Download Failure
nl: Download Mislukt

en: The download cannot proceed.
nl: De download kan niet doorgaan.

en: Photos and videos will not be backed up because there is nowhere to back them up. Do you still want to start the download?
nl: Foto's en video's zullen niet gedownload worden omdat ze nergens naartoe geback-upt kun worden. Download toch starten?

en: No backup device exists for backing up %(filetype)s. Do you still want to start the download?
nl: Er is geen back-up apparaat aanwezig om %(filetype)s te back-uppen. Download toch starten?

en: photos
nl: foto's

en: videos
nl: video's

en: <b>The photo and video backup destinations do not exist or cannot be written to.</b><br><br>Do you still want to start the download?
nl: <b>De foto en video back-upbestemmingen bestaan niet of er kan niet naar toe geschreven worden.</b><br><br>Download toch starten?

en: <b>The %(filetype)s backup destination does not exist or cannot be written to.</b><br><br>Do you still want to start the download?
nl: <b>De %(filetype)s backupbestemming bestaat niet of er kan niet naar toe geschreven worden.</b><br><br>Download toch starten?

en: Backup problem
nl: Back-up probleem

en: %(downloading_from)s — %(time_left)s left (%(speed)s)
nl: %(downloading_from)s — %(time_left)s over (%(speed)s)

note: Translators: e.g. 23 photos downloaded Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: %(noFiles)s %(filetypes)s downloaded
nl: %(noFiles)s %(filetypes)s gedownload

note: Translators: e.g. 2 videos failed to download Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: %(noFiles)s %(filetypes)s failed to download
nl: %(noFiles)s %(filetypes)s kon niet gedownload worden

en: warnings
nl: waarschuwingen

en: All downloads complete
nl: Alle downloads zijn voltooid

note: Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: %(filetype)s downloaded
nl: %(filetype)s gedownload

note: Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: %(filetype)s failed to download
nl: %(filetype)s werd niet gedownload

en: 1 failure
nl: 1 Mislukking

en: %d failures
nl: %d mislukkingen

en: 1 warning
nl: 1 waarschuwing

en: %d warnings
nl: %d waarschuwingen

en: Downloaded %(no_files_and_types)s from %(devices)s
nl: %(no_files_and_types)s gedownload van %(devices)s

en: Downloaded %(no_files_and_types)s from %(devices)s — %(failures)s
nl: %(no_files_and_types)s gedownload van %(devices)s — %(failures)s

note: Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: No files downloaded — %(failures)s
nl: Geen bestanden gedownload — %(failures)s

en: No files downloaded
nl: Geen bestanden gedownload

en: Program preferences are invalid
nl: Programma voorkeuren zijn ongeldig

en: <b>All files on the %(camera)s are inaccessible</b>.<br><br>It may be locked or not configured for file transfers using USB. You can unlock it and try again.<br><br>On some models you also need to change the setting to allow the use of USB for <i>File Transfer</i>.<br><br>Learn more about <a href="https://damonlynch.net/rapid/documentation/#downloadingfromcameras">downloading from cameras</a> and <a href="https://damonlynch.net/rapid/documentation/#downloadingfromphones">enabling downloading from phones</a>. <br><br>Alternatively, you can ignore the %(camera)s.
nl: <b>Alle bestanden op de %(camera)s zijn niet bereikbaar</b>.<br><br>Het kan geblokkeerd zijn of niet ingesteld zijn voor bestandentransfer via USB. Je kan het deblokkeren en opnieuw proberen.<br><br>Bij bepaalde modellen moet je de instellingen bijwerken om via USB te werken voor <i>Bestanden over te zetten</i>.<br><br>Lees meer over <a href="https://damonlynch.net/rapid/documentation/#downloadingfromcameras">downloaden van camera's</a> en <a href="https://damonlynch.net/rapid/documentation/#downloadingfromphones">downloaden van telefoons</a>. <br><br>Je kan ook altijd de %(camera)s negeren.

en: <b>The %(camera)s appears to be in use by another application.</b><br><br>Rapid Photo Downloader cannnot access a phone or camera that is being used by another program like a file manager.<br><br>If the device is mounted in your file manager, you must first &quot;eject&quot; it from the other program while keeping the %(camera)s plugged in.<br><br>If that does not work, unplug the %(camera)s from the computer and plug it in again.<br><br>Learn more about <a href="https://damonlynch.net/rapid/documentation/#downloadingfromcameras">downloading from cameras</a> and <a href="https://damonlynch.net/rapid/documentation/#downloadingfromphones">enabling downloading from phones</a>. <br><br>Alternatively, you can ignore the %(camera)s.
nl: <b>De %(camera)s blijkt in gebruik door een ander programma.</b><br><br>Rapid Photo Downloader kan geen telefoon of camera benaderen die gebruikt wordt door een ander programma zoals een bestandsbeheerder.<br><br>Als het apparaat gekoppeld is in je bestandsbeheerder, moet je eerst &quot;ontkoppelen&quot; van het ander programma en tezelfdertijd de %(camera)s ingeplugd houden.<br><br>Als dat niet werkt, verwijder de %(camera)s van de computer en plug die terug in.<br><br>Leer meer over <a href="https://damonlynch.net/rapid/documentation/#downloadingfromcameras">downloaden van een camera</a> en <a href="https://damonlynch.net/rapid/documentation/#downloadingfromphones">downloaden van een telefoon </a>. <br><br>Je kan ook altijd de %(camera)s negeren.

en: Enable access to the iOS Device
nl: Activeer toegang tot iOS apparaat

en: &Try Again
nl: Opnieu&w proberen

en: &Ignore This Device
nl: D&it Apparaat Negeren

en: Sorry, an unexpected problem occurred while scanning %s.
nl: Sorry, een onverwacht probleem deed zich voor tijdens het scannen van apparaat %s.

en: Unfortunately you cannot download from this device.
nl: Je kan jammer genoeg niet downloaden van dit apparaat.

en: A possible workaround for the problem might be downloading from the camera's memory card using a card reader.
nl: Een mogelijke omweg voor het probleem is eventueel het downloaden van de geheugenkaart via een kaartlezer.

en: Device scan failed
nl: Apparaat scan faalde

en: <b>The %(camera)s cannot be scanned because it cannot be unmounted.</b><br><br>You can close any other application (such as a file browser) that is using it and try again. If that does not work, unplug the %(camera)s from the computer and plug it in again.
nl: <b>De %(camera)s kan niet gescand worden omdat ze niet ontkoppeld kan worden.</b><br><br>Je kan ieder ander programma dat het apparaat gebruikt (bv: de bestandsbeheerder) stoppen en opnieuw proberen. Als dat niet lukt, ontkoppel de %(camera)s van de computer en koppel ze opnieuw aan.

en: <b>The download cannot start because the %(camera)s cannot be unmounted.</b><br><br>You can close any other application (such as a file browser) that is using it and try again. If that does not work, unplug the %(camera)s from the computer and plug it in again, and choose which files you want to download from it.
nl: <b>De download kan niet starten omdat de %(camera)s niet ontkoppeld kan worden.</b><br><br>Je kan ieder ander programma dat het apparaat gebruikt (bv: de bestandsbeheerder) stoppen en opnieuw proberen. Als dat niet lukt, ontkoppel de %(camera)s van de computer en koppel ze opnieuw aan en zoek welke bestanden je wil downloaden.

en: Completed Downloads Present
nl: Voltooide Downloads tot op nu

en: %s whose download have completed are displayed.
nl: %s waarvan de download voltooid zijn, worden getoond.

en: Do you want to clear the completed downloads?
nl: Wil je de lijst van voltooide downloads wissen?

en: Completed Download Present
nl: Lijst van voltooide downloads

en: %s whose download has completed is displayed.
nl: De download %s die voltooid is wordt getoond.

en: Do you want to clear the completed download?
nl: Wil je de voltooide downloads wissen?

en: Do you want to download photos and videos from the device <i>%(device)s</i>?
nl: Wil je foto's en video's downloaden van apparaat <i>%(device)s</i>?

en: <b>Do you want to ignore the %s whenever this program is run?</b>
nl: <b>Wil je %s negeren telkens als het programma draait?</b>

en: All cameras, phones and tablets with the same model name will be ignored.
nl: All camera's, telefoons en  tablets met dezelfde model naam zullen genegeerd worden.

en: <b>Do you want to ignore the device %s whenever this program is run?</b>
nl: <b>Wil je het apparaat %s negeren telkens als het programma draait?</b>

en: Any device with the same name will be ignored.
nl: Ieder apparaat met dezelfde naam zal genegeerd worden.

en: Downloading from %(location)s on This Computer.
nl: Downloaden van %(location)s naar Deze Computer.

en: Do you really want to download from here?<br><br>On some systems, scanning this location can take a very long time.
nl: Wil je echt vanaf hier downloaden?<br><br>Op bepaalde systemen kan het scannen van deze locatie heel lang duren.

note: Translators - in the middle is a unicode em dash - please retain it This string is displayed in the status bar when the download is paused Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: %(downloading_from)s — download paused
nl: %(downloading_from)s — download gepauzeerd

en: Generating thumbnails for %s
nl: Miniaturen genereren voor %s

en: Scanning %s
nl: %s wordt doorzocht

en: %(number)s of %(available files)s marked for download (%(hidden)s hidden)
nl: %(number)s van de %(available files)s gemarkeerd voor download (%(hidden)s verborgen)

en: %(number)s of %(available files)s marked for download
nl: %(number)s van de %(available files)s gemarkeerd voor download

en: Show version numbers of program and its libraries and exit.
nl: Toon versienummers van het programma en bijbehorende bibliotheken en verlaat programma.

en: Display program information when run from the command line.
nl: Toon programmainformatie indien opgestart vanaf de opdrachtregel.

en: Display debugging information when run from the command line.
nl: Toon debuginformatie indien opgestart van de opdrachtregel.

en: List photo and video file extensions the program recognizes and exit.
nl: Toon de foto en video extensies die het programma herkent en verlaat het programma.

en: Turn on or off the the renaming of photos.
nl: Hernoemen van foto's aan- of uitzetten.

en: Turn on or off the the renaming of videos.
nl: Hernoemen van video's aan- of uitzetten.

en: Turn on or off the automatic detection of devices from which to download.
nl: Automatische detectie van download apparaten aan- of uitzetten.

en: Turn on or off downloading from this computer.
nl: Downloaden vanaf deze computer aan- of uitzetten.

en: PATH
nl: PAD

en: The PATH on this computer from which to download.
nl: Het download PAD op deze computer.

en: The PATH where photos will be downloaded to.
nl: Het PAD waar de foto's naartoe zullen gekopieerd worden.

en: The PATH where videos will be downloaded to.
nl: Het PAD waar de video's naartoe gedownload zullen worden.

en: Turn on or off the backing up of photos and videos while downloading.
nl: Back-up van foto's en video's tijdens het downloaden aan- of uitzetten.

en: Turn on or off the automatic detection of backup devices.
nl: Automatische detectie van Back-up apparaten aan- of uitzetten.

en: FOLDER
nl: MAP

en: The FOLDER in which backups are stored on the automatically detected photo backup device, with the folder's name being used to identify whether or not the device is used for backups. For each device you wish to use for backing photos up to, create a folder on it with this name.
nl: De MAP waarin de back-ups opgeslagen zijn op het automatisch gedetecteerd foto back-up apparaat, waarvan de mapnaam gebruikt wordt om na te gaan of het apparaat gebruikt wordt voor back-ups. Voor ieder apparaat dat je als fotoback-up wil gebruiken, moet je een map aanmaken met deze naam.

en: The FOLDER in which backups are stored on the automatically detected video backup device, with the folder's name being used to identify whether or not the device is used for backups. For each device you wish to use for backing up videos to, create a folder on it with this name.
nl: De MAP waarin de back-ups opgeslagen zijn op het automatisch gedetecteerd video back-up apparaat, waarvan de mapnaam gebruikt wordt om na te gaan of het apparaat gebruikt wordt voor back-ups. Voor ieder apparaat dat je als videoback-up wil gebruiken, moet je een map aanmaken met deze naam.

en: The PATH where photos will be backed up when automatic detection of backup devices is turned off.
nl: Het PAD waar de foto's naar toe geback-upt zullen worden als de automatische detectie van back-up apparaten uit staat.

en: The PATH where videos will be backed up when automatic detection of backup devices is turned off.
nl: Het PAD waar de video's naar toe geback-upt zullen worden als de automatische detectie van back-up apparaten uit staat.

en: Ignore photos with the following extensions: %s
nl: Negeer foto's met de volgende extensie: %s

en: Turn on or off starting downloads as soon as the program itself starts.
nl: Downloaden starten  zodra het programma opstart aan- of uitzetten.

en: Turn on or off starting downloads as soon as a device is inserted.
nl: Downloaden starten zodra een apparaat is gekoppeld aan- of uitzetten.

en: Turn on or off use of the Rapid Photo Downloader Thumbnail Cache. Turning it off does not delete existing cache contents.
nl: De Rapid Photo Downloader miniaturencache aan- of uitzetten. Het uitzetten ervan verwijdert de bestaande cache inhoud niet.

en: Delete all thumbnails in the Rapid Photo Downloader Thumbnail Cache, and exit.
nl: Verwijder alle miniaturen in de Rapid Photo Downloader miniaturencache en verlaat het programma.

en: Forget which files have been previously downloaded, and exit.
nl: Vergeet welke bestanden er voordien gedownload werden en verlaat het programma.

en: Import preferences from an old program version and exit. Requires the command line program gconftool-2.
nl: Importeer de voorkeuren van een vorig programma en verlaat het programma. Vereist het opdrachtregel programma gconftool-2.

en: Reset all program settings to their default values, delete all thumbnails in the Thumbnail cache, forget which files have been previously downloaded, and exit.
nl: Zet alle programma instellingen terug op hun standaard waardes, verwijder all miniaturen in de miniaturencache, vergeet welke bestanden er al gedownload werden en verlaat het programma.

en: Include gphoto2 debugging information in log files.
nl: Voeg gphoto2 debug informatie toe in de logbestanden.

en: Print information to the terminal about attached cameras and exit.
nl: Toon informatie van de gekoppelde camera's in de terminal en verlaat het programma.

en: Use the system Qt theme instead of the built-in theme
nl: Gebruik het systeem gebonden Qt-thema in plaats van het ingebouwde thema

en: Run this program in wayland or regular X11
nl: Draai dit programma in Wayland of standaard X11

en: To import preferences from the old version of Rapid Photo Downloader, you must install the program gconftool-2.
nl: Om de voorkeuren van een oudere versie van Rapid Photo Downloader te importeren moet het programma gconftool-2 geïnstalleerd zijn.

en: No prior program preferences detected: exiting.
nl: Geen vorige programma instellingen gevonden. Programma wordt verlaten.

note: Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: Importing preferences from Rapid Photo Downloader %(version)s
nl: Importeren van de voorkeuren van Rapid Photo Downloader %(version)s

en: Do you want to copy the stored sequence number, which has the value %d?
nl: Wil je het opgeslagen volgnummer dat nu op %d staat meekopiëren?

en: Program aborting.
nl: Programma wordt gestopt.

en: Never run this program as the sudo / root user.
nl: Dit programma nooit als sudo / root gebruiker draaien.

en: You must install ExifTool to run Rapid Photo Downloader.
nl: ExifTool moet geïnstalleerd zijn om Rapid Photo Downloader te draaien.

en: Rapid Photo Downloader is installed in multiple locations.
    
    Uninstall all copies except the version you want to run.
nl: Rapid Photo Downloader is op meerdere plaatsen geïnstalleerd.
    
    Deïnstalleer alle versies behalve deze die je wil draaien.

en: When specifying a path on the command line, do not also specify an
    option for device auto detection or a path on "This Computer".
nl: Als je een pad op de opdrachtregel meegeeft, mag je geen optie
    voor apparaat auto herkenning of een pad op "Mijn computer" meegeven.

en: All settings and caches have been reset.
nl: Alle instellingen en caches zijn op beginwaardes teruggezet.

en: Thumbnail Cache has been reset.
nl: Miniaturencache is op beginwaarde teruggezet.

en: Remembered files have been forgotten.
nl: Onthouden bestanden zijn nu vergeten.

en: &Remember this choice
nl: Onthoud deze keuze

en: &Don't ask me about this again
nl: &Stel me deze vraag niet opnieuw

en: &Don't warn me about this again
nl: &Waarschuw me daarover niet meer

en: &Don't warn me again about missing or broken program libraries
nl: &Waarschuw me niet meer over ontbrekende of gebroken programmabibliotheken

en: subfolder and filename
nl: submap en bestandsnaam

en: filename
nl: bestandsnaam

en: subfolder
nl: submap

en: A counter for how many downloads occur on each day
nl: Een teller voor het aantal downloads per dag

en: Downloads today:
nl: Downloads vandaag:

en: A counter that is remembered each time the program is run
nl: Een teller die bijgewerkt wordt iedere keer het programma gestart wordt

en: Stored number:
nl: Opgeslagen nummer:

en: The time at which the <i>Downloads today</i> sequence number should be reset
nl: De tijd wanneer de <i>Downloads Vandaag</i> volgnummer gereset moet worden

en: Day start:
nl: Start van de dag:

note: 24 hour format, if wanted in a future release: self.dayStart.setDisplayFormat('HH:mm:ss')
en: Synchronize RAW + JPEG
nl: Synchroniseer RAW + JPEG

en: Synchronize sequence numbers for matching RAW and JPEG pairs.
    
    See the online documentation for more details.
nl: Synchroniseer de volgnummers voor overeenkomende RAW en JPEG paren.
    
    Neem de online documentatie door voor meer details.

en: Sequence Numbers
nl: Volgnummers

en: Strip incompatible characters
nl: Verwijder niet-compatibele tekens

en: Whether photo, video and folder names should have any characters removed that are not allowed by other operating systems
nl: Indien bij foto, video en mapnamen tekens verwijderd moeten worden die niet herkend worden bij andere besturingssystemen

en: Compatibility
nl: Compatibiliteit

en: Photo Renaming
nl: Foto hernoemen

en: Video Renaming
nl: Video hernoemen

en: Renaming Options
nl: Hernoem opties

en: photos and videos
nl: foto's en video's

en: photos or videos
nl: foto's of video's

note: noqa: SIM108 translators: natural language expression signifying a single video
en: a video
nl: een video

note: noqa: SIM108 translators: natural language expression signifying a single photo
en: a photo
nl: een foto

en: 1 Photo
nl: 1 Foto

note: Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: %(path)s on %(camera)s
nl: %(path)s op %(camera)s

en: Photo
nl: Foto

note: translators: the name of the Pictures folder
en: Pictures
nl: Afbeeldingen

en: Sorry, the password was incorrect.
nl: Sorry, fout wachtwoord.

note: Translators: here %s refers to the username (you must keep %s or the program will crash). This is what it looks like: https://damonlynch.net/rapid/documentation/fullsize/wsl/password-prompt-hidden.png
en: To perform administrative tasks, enter the password for %s.
nl: Om administratieve zaken te draaien, geef het wachtwoord voor %s in.

en: Password:
nl: Wachtwoord:

en: Taken on %(date_time)s (%(human_readable)s)
nl: Genomen op %(date_time)s (%(human_readable)s)

en: Modified on %(date_time)s (%(human_readable)s)
nl: Bijgewerkt op %(date_time)s (%(human_readable)s)

en: Memory cards: %s
nl: Geheugenkaarten: %s

en: Memory card: %s
nl: Geheugenkaart: %s

en: Downloaded as:
nl: Gedownload als:

en: <br><br>Previous download:<br>%(filename)s<br>%(path)s<br>%(date)s
nl: <br><br>Vorige download:<br>%(filename)s<br>%(path)s<br>%(date)s

en: <br><br><i>Manually set as previously downloaded on %(date)s</i>
nl: <br><br><i>Manueel ingesteld zoals reeds gedownload op %(date)s</i>

en: Copy Path
nl: Kopieer Pad

en: Mark File as Downloaded
nl: Markeer bestand als gedownload

en: Mark Files as Downloaded
nl: Markeer bestanden als gedownload

note: Translators: two things in a list e.g. "device1 and device2" Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term variable. You must keep the %(variable)s untranslated, or the program will crash.
en: %(first_item)s and %(last_item)s
nl: %(first_item)s en %(last_item)s

note: Translators: the end of a list of things, e.g, 'camera, memory card and external drive' where 'camera, memory card' are represented by start_items in the code and 'external drive' is represented by last_item in the code Translators: %(variable)s represents Python code, not a plural of the term varia
en: %(start_items)s and %(last_item)s
nl: %(start_items)s en %(last_item)s

en: one
nl: een

en: two
nl: twee

en: three
nl: drie

en: four
nl: vier

en: five
nl: vijf

en: six
nl: zes

en: seven
nl: zeven

en: eight
nl: acht

en: nine
nl: negen

en: ten
nl: tien

en: eleven
nl: elf

en: twelve
nl: twaalf

en: thirteen
nl: dertien

en: fourteen
nl: veertien

en: fifteen
nl: vijftien

en: sixteen
nl: zestien

en: seventeen
nl: zeventien

en: eighteen
nl: achttien

en: ninenteen
nl: negentien

en: twenty
nl: twintig

en: &Close
nl: &Afsluiten

en: &Cancel
nl: &Annuleer

en: &Save
nl: Op&slaan

en: Restore Defaults
nl: Herstel Standaardinstellingen

en: &Yes
nl: &Ja

en: &No
nl: &Nee

note: Translators: see https://damonlynch.net/rapid/documentation/fullsize/wsl/windows-drive-dialog-do-mount.png Please keep the html tags <tt> and </tt>
en: Create directory <tt>%(path)s</tt>
nl: Aanmaken map <tt>%(path)s</tt>

en: Mount drive <tt>%(drive)s:</tt> at <tt>%(path)s</tt>
nl: Koppelen van schijf <tt>%(drive)s:</tt> aan <tt>%(path)s</tt>

en: Unmount drive <tt>%(drive)s:</tt> from <tt>%(path)s</tt>
nl: Ontkoppelen van schijf <tt>%(drive)s:</tt> aan <tt>%(path)s</tt>

note: Translators: This is part of a title for a dialog box, and is in plural form, where two or more drives will be mounted. This screenshot shows only one drive, but you get the idea: https://damonlynch.net/rapid/documentation/fullsize/wsl/password-prompt-hidden.png
en: Mount drives %s
nl: Koppel schijven %s

note: Translators: This is part of a title for a dialog box, and is in singular form, where only one drive will be mounted. This screenshot illustrates: https://damonlynch.net/rapid/documentation/fullsize/wsl/password-prompt-hidden.png
en: Mount drive %s
nl: Koppel schijf  %s

note: Translators: This is part of a title for a dialog box, and is in plural form, where two or more drives will be unmounted. This screenshot shows only one drive being mounted, but you get the idea: https://damonlynch.net/rapid/documentation/fullsize/wsl/password-prompt-hidden.png
en: Unmount drives %s
nl: Ontkoppel schijven %s

note: Translators: This is part of a title for a dialog box, and is in singular form, where only one drive will be unmounted. This screenshot shows a drive being mounted, but you get the idea: https://damonlynch.net/rapid/documentation/fullsize/wsl/password-prompt-hidden.png
en: Unmount drive %s
nl: Ontkoppel schijf %s

en: Sorry, an error occurred when mounting drives %s
nl: Sorry, fout gedetecteerd tijdens het koppelen van schijven %s

en: Sorry, an error occurred when unmounting drives %s
nl: Sorry, fout gedetecteerd tijdens het ontkoppelen van schijven %s

en: Sorry, an error occurred when mounting drive %s
nl: Sorry, fout gedetecteerd tijdens het koppelen van schijf %s

en: Sorry, an error occurred when unmounting drive %s
nl: Sorry, fout gedetecteerd tijdens het ontkoppelen van schijf %s

note: Translators: see https://damonlynch.net/rapid/documentation/fullsize/wsl/windows-drive-dialog.png
en: Windows Drives
nl: Windows schijven

en: Enable automatic mounting of Windows drives
nl: Activeren automatisch koppelen van schijven

en: Automatically mount all Windows drives
nl: Automatisch koppelen van alle Windows schijven

en: Only automatically mount Windows drives that are configured below
nl: Enkel de Windows schijven die hieronder geconfigureerd zijn automatisch koppelen

note: Translators: see https://damonlynch.net/rapid/documentation/fullsize/wsl/windows-drive-dialog.png
en: User Mounted
nl: Gebruiker gekoppeld

note: Translators: see https://damonlynch.net/rapid/documentation/fullsize/wsl/windows-drive-dialog.png
en: System Mounted
nl: Systeem gekoppeld

note: Translators: see https://damonlynch.net/rapid/documentation/fullsize/wsl/windows-drive-dialog.png
en: Drive
nl: Schijf

note: Translators: see https://damonlynch.net/rapid/documentation/fullsize/wsl/windows-drive-dialog.png
en: Mount Point
nl: Koppelpunt

note: Translators: see https://damonlynch.net/rapid/documentation/fullsize/wsl/windows-drive-dialog.png
en: Automatic Mount
nl: Automatisch koppelen

note: Translators: see https://damonlynch.net/rapid/documentation/fullsize/wsl/windows-drive-dialog.png
en: Automatic Unmount at Exit
nl: Automatisch ontkoppelen bij einde programma

note: Translators: see https://damonlynch.net/rapid/documentation/fullsize/wsl/windows-drive-dialog.png
en: Pending Operations:
nl: Wachtende bewerkingen:

note: Translators: see https://damonlynch.net/rapid/documentation/fullsize/wsl/windows-drive-dialog.png
en: &Apply Pending Operations
nl: &Alle wachtende bewerkingen uitvoeren

note: Translators: this will appear in a small dialog asking the user if they want to mount a single drive
en: Do you want to mount drive %s?
nl: Wil je schijf %s koppelen?

note: translators: this will appear in a small dialog asking the user if they want to mount two or more drives
en: Do you want to mount drives %s?
nl: Wil je schijven %s koppelen?

note: Translators: this is the name Windows uses for a removable drive, like a USB drive
en: Removable Drive
nl: Verwisselbare schijf

note: Translators: this is the name Windows uses for a drive that is normally part of the computer, like an internal hard drive (although for some reason some USB drives are classified by Windows as local drives)
en: Local Drive
nl: Lokale schijf

en: Download, rename and back up photos and videos from cameras and other devices
nl: Download, hernoem en back-up foto's en video's van camera's en andere apparaten

en: Rapid Photo Downloader imports photos and videos from cameras, phones, memory cards and other devices at high speed. It can be configured to rename photos and videos with meaningful filenames you specify. It can also back up photos and videos as they are downloaded. It downloads from and backs up to multiple devices simultaneously.
nl: Rapid Photo Downloader importeert zeer snel foto's en video's van camera's, smartphones, geheugenkaartjes en andere apparaten. Het kan zo ingesteld worden dat het foto's en video's hernoemt naar betekenisvolle namen die je aangeeft. Het kan ook je foto's en video's back-uppen terwijl je ze downloadt. Het downloadt van en maakt back-ups naar meerdere apparaten simultaan.

en: Unique to Rapid Photo Downloader is its Timeline, which groups photos and videos based on how much time elapsed between consecutive shots. Use it to identify photos and videos taken at different periods in a single day or over consecutive days.
nl: Uniek voor Rapid Photo Downloader is zijn Tijdslijn, die foto's en video's groepeert gebaseerd op de verlopen tijd tussen opeenvolgende opnames. Gebruik het om foto's en video's te identificeren op verschillende periodes in één dag of over opeenvolgende dagen.

en: Written by a photographer for professional and amateur photographers, Rapid Photo Downloader is easy to configure and use. Program preferences are configured without the need for complicated codes. Common tasks can be automated, such as unmounting a memory card when the download is complete.
nl: Geschreven door een fotograaf voor professionele als amateur fotografen, is Rapid Photo Downloader gemakkelijk in te stellen en te gebruiken. Programma voorkeuren worden ingesteld zonder nood aan complexe codes. Algemene taken, zoals het ontkoppelen van een geheugenkaart als de download voltooid is, kunnen geautomatiseerd worden.

en: The main window
nl: Hoofdvenster

en: Renaming
nl: Hernoemen

note: TRANSLATORS: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: photo;download;photography;import;video;RAW;camera;phone;ingest;backup;memory;card;
nl: foto;download;fotografie;import;video;RAW;camera;telefoon;ingest;back-up;geheugen;kaart;

en: Download Photos and Videos with Rapid Photo Downloader
nl: Download Foto's en Video's met Rapid Photo Downloader
