realmd - en to ca translation catalogue (127 entries)

en: Discover realm
ca: Descobreix el reialme

en: Authentication is required to discover a kerberos realm
ca: Es requereix autenticació per descobrir un reialme kerberos

en: Join machine to realm
ca: Uneix la màquina al reialme

en: Authentication is required to join this machine to a realm or domain
ca: Es requereix autenticació per unir aquesta màquina a un reialme o domini

en: Remove machine from realm
ca: Suprimeix la màquina del reialme

en: Authentication is required to remove this computer from a realm or domain.
ca: Es requereix autenticació per suprimir aquesta màquina d'un reialme o domini.

en: Change login policy
ca: Canvia la política d'inici de sessió

en: Authentication is required to change the policy of who can log in on this computer.
ca: Es requereix autenticació per canviar la política quant a qui pot iniciar la sessió en aquest ordinador.

en: Process was terminated with signal: %d
ca: El procés es va finalitzar amb el senyal: %d

en: The operation was cancelled
ca: L'operació es va cancel·lar

en: Configured command not found: %s
ca: No s'ha trobat l'ordre configurada: %s

en: Skipped command: %s
ca: Ordre ignorada: %s

en: Configured command invalid: %s
ca: L'ordre configurada no és vàlida: %s

en: Received invalid or unsupported Netlogon data from server
ca: S'han rebut dades no vàlides o no compatibles de Netlogon des del servidor

en: LDAP on this system does not support UDP connections
ca: En aquest sistema, LDAP no accepta les connexions UDP

en: Unsupported or unknown membership software '%s'
ca: Programari de membres no compatible o desconegut «%s»

en: Already joined to a domain
ca: Ja es va unir a un domini

en: Admin name or password is not valid
ca: El nom de l'administrador o la contrasenya no són vàlids

en: Not currently joined to this domain
ca: Actualment no s'ha unit a aquest domini

en: Need credentials for leaving this domain
ca: Es necessiten credencials per abandonar aquest domini

en: Couldn't write out config: %s
ca: No s'ha pogut escriure a la sortida de configuració: %s

en: Not authorized to perform this action
ca: No esteu autoritzat per realitzar aquesta acció

en: Operation was cancelled.
ca: L'operació es va cancel·lar.

en: Failed to enroll machine in realm. See diagnostics.
ca: No s'ha pogut inscriure la màquina al reialme. Vegeu els diagnòstics.

en: Failed to unenroll machine from domain. See diagnostics.
ca: No s'ha pogut inscriure la màquina al domini. Vegeu els diagnòstics.

en: Joining this realm without credentials is not supported
ca: En aquest reialme no s'admet la unió sense credencials

en: Leaving this realm without credentials is not supported
ca: En aquest reialme no s'admet l'abandonament sense credencials

en: Joining this realm using a credential cache is not supported
ca: En aquest reialme no s'admet la unió amb la memòria cau de les credencials

en: Leaving this realm using a credential cache is not supported
ca: En aquest reialme no s'admet l'abandonament amb la memòria cau de les credencials

en: Joining this realm using a secret is not supported
ca: En aquest reialme no s'admet la unió amb un secret

en: Unenrolling this realm using a secret is not supported
ca: En aquest reialme no s'admet l'anul·lació de la inscripció amb un secret

en: Enrolling this realm using a password is not supported
ca: En aquest reialme no s'admet la inscripció amb una contrasenya

en: Unenrolling this realm using a password is not supported
ca: En aquest reialme no s'admet l'anul·lació de la inscripció amb una contrasenya

en: Joining this realm is not supported
ca: Aquest reialme no admet la unió

en: Leaving this realm is not supported
ca: Aquest reialme no admet l'abandonament

en: Already running another action
ca: Ja s'està executant una altra acció

en: Already joined to another domain: %s
ca: Ja es va unir a un altre domini: %s

en: Failed to change permitted logins. See diagnostics.
ca: No s'han pogut canviar els inicis de sessió permesos. Vegeu els diagnòstics.

en: The realm does not allow specifying logins
ca: El reialme no admet l'especificació dels inicis de sessió

en: Invalid login argument%s%s%s does not match the login format.
ca: L'argument no vàlid d'inici de sessió%s%s%s no coincideix amb el format d'inici de sessió.

en: The following packages are not available for installation: %s
ca: Els següents paquets no estan disponibles per a la instal·lació: %s

en: Necessary packages are not installed: %s
ca: No estan instal·lats els paquets necessaris: %s

note: * Various people have been worried by installing packages * quietly, so notify about what's going on. * * In reality *configuring* and *starting* a daemon is far * more worrisome than the installation. It's realmd's job * to configure, enable and start stuff. So if you're properly * worried, remove 
en: Installing necessary packages
ca: S'estan instal·lant els paquets necessaris

en: Failed to discover realm. See diagnostics.
ca: No s'ha pogut descobrir el reialme. Vegeu els diagnòstics.

en: Not joined to this domain
ca: No s'ha unit a aquest domini

en: The Samba provider cannot restrict permitted logins.
ca: El proveïdor de Samba no pot restringir els inicis permesos de sessió.

en: Invalid login argument '%s' contains unsupported characters.
ca: L'argument no vàlid d'inici de sessió «%s» conté caràcters no admesos.

en: Enabling SSSD in nsswitch.conf and PAM failed.
ca: No s'ha pogut habilitar SSSD a nsswitch.conf i PAM.

en: Unable to automatically join the domain
ca: No s'ha pogut unir automàticament al domini

en: Joining a domain with a one time password is only supported with the '%s' membership software
ca: La unió a un domini amb una contrasenya d'un sol ús només és compatible amb el programari de membres «%s»

en: Joining a domain with a user password is only supported with the '%s' membership software
ca: La unió a un domini amb una contrasenya d'usuari només és compatible amb el programari de membres «%s»

en: Unsupported credentials for joining a domain
ca: Credencials no admeses per unir-se a un domini

en: Already joined to this domain
ca: Ja es va unir a aquest domini

en: A domain with this name is already configured
ca: Ja s'ha configurat un domini amb aquest nom

en: Already have domain %s in sssd.conf config file
ca: Ja hi ha el domini %s al fitxer de configuració sssd.conf

en: Don't have domain %s in sssd.conf config file
ca: No hi ha el domini %s al fitxer de configuració sssd.conf

en: The computer-ou argument is not supported when joining an IPA domain.
ca: L'argument computer-ou no s'admet quan s'uneix a un domini IPA.

en: Not currently joined to this realm
ca: Actualment no s'ha unit a aquest reialme

en: Discover available realm
ca: Descobreix tots els reialmes disponibles

en: Enroll this machine in a realm
ca: Inscriu aquesta màquina a un reialme

en: Unenroll this machine from a realm
ca: Anul·la la inscripció d'aquesta màquina d'un reialme

en: List known realms
ca: Llista tots els reialmes coneguts

en: Permit user logins
ca: Permet els inicis de sessió dels usuaris

en: Deny user logins
ca: Denega els inicis de sessió dels usuaris

en: Invalid value for %s option: %s
ca: Valor no vàlid per a l'opció %s: %s

en: Install mode to a specific prefix
ca: Mode d'instal·lació a un prefix específic

en: Verbose output
ca: Sortida detallada

en: Do not prompt for input
ca: No demanis res

en: Couldn't connect to realm service
ca: No s'ha pogut connectar amb el servei del reialme

en: Couldn't load the realm service
ca: No s'ha pogut carregar el servei del reialme

en: Couldn't connect to system bus
ca: No s'ha pogut connectar al bus del sistema

en: Couldn't create socket pair: %s
ca: No s'ha pogut crear la parella dels sockets: %s

en: Couldn't create socket
ca: No s'ha pogut crear el socket

en: Couldn't run realmd
ca: No s'ha pogut executar realmd

en: Couldn't create runtime directory: %s: %s
ca: No s'ha pogut crear el directori de temps d'execució: %s: %s

en: Couldn't create credential cache file: %s: %s
ca: No s'ha pogut crear el fitxer de memòria cau de les credencials: %s: %s

en: Couldn't resolve credential cache
ca: No s'ha pogut resoldre la memòria cau de les credencials

en: Invalid password for %s
ca: Contrasenya no vàlida per %s

en: Couldn't authenticate as %s
ca: No s'ha pogut autenticar com %s

en: Couldn't parse user name: %s
ca: No s'ha pogut analitzar sintàcticament el nom d'usuari: %s

en: Couldn't read credential cache
ca: No s'ha pogut llegir la memòria cau de les credencials

en: Couldn't initialize kerberos
ca: No s'ha pogut inicialitzar el kerberos

en: Cannot prompt for a password when running in unattended mode
ca: No es pot demanar una contrasenya quan s'executa en mode desatès

en: Password for %s:
ca: Contrasenya per %s:

en: Couldn't prompt for password: %s
ca: No s'ha pogut demanar la contrasenya: %s

en: Realm does not support membership using a password
ca: El reialme no és compatible amb la pertinença mitjançant una contrasenya

en: Realm does not support membership using a one time password
ca: El reialme no és compatible amb la pertinença mitjançant una contrasenya d'un sol ús

en: Couldn't select kerberos credentials
ca: No s'han pogut seleccionar les credencials del kerberos

en: Couldn't read kerberos credentials
ca: No s'han pogut llegir les credencials del kerberos

en: Realm does not support automatic membership
ca: El reialme no és compatible amb la pertinença automàtica

en: Couldn't discover realms
ca: No s'han pogut descobrir els reialmes

en: No default realm discovered
ca: Sense domini predeterminat del descobriment

en: No such realm found: %s
ca: No s'ha trobat el reialme: %s

en: Show all discovered realms
ca: Mostra tots els reialmes descoberts

en: Show only the names
ca: Mostra únicament els noms

en: Use specific client software
ca: Utilitza el programari específic de client

en: Use specific membership software
ca: Utilitza el programari específic de membre

en: Use specific server software
ca: Utilitza el programari específic de servidor

en: Show all realms
ca: Mostra tots els reialmes

en: Couldn't join realm
ca: No s'ha pogut unir al reialme

en: Cannot join this realm
ca: No s'ha pogut unir a aquest reialme

en: No such realm found
ca: No s'ha trobat el reialme

en: Turn off automatic id mapping
ca: Desactiva l'assignació automàtica d'id.

en: Computer OU DN to join
ca: OU i DN de l'ordinador a unir-se

en: Join automatically without a password
ca: Uneix-te automàticament sense contrasenya

en: Join using a preset one time password
ca: Uneix-te amb una contrasenya preestablerta d'un sol ús

en: User name to use for enrollment
ca: Nom d'usuari per utilitzar en la inscripció

en: Set the user principal for the computer account
ca: Estableix el principal usuari per al compte de l'ordinador

en: Specify one realm to join
ca: Especifica un reialme a unir-se

en: The --no-password argument cannot be used with --one-time-password or --user
ca: L'argument --no-password no pot utilitzar-se amb --one-time-password o --user

en: The --one-time-password argument cannot be used with --user
ca: L'argument --one-time-password no es pot utilitzar amb --user

en: Couldn't leave realm
ca: No s'ha pogut abandonar al reialme

en: Remove computer from realm
ca: Suprimeix l'ordinador del reialme

en: User name to use for removal
ca: Nom d'usuari per utilitzar en l'eliminació

en: Couldn't change permitted logins
ca: No s'han pogut canviar els inicis permesos de sessió

en: Permit any realm account login
ca: Permet qualsevol compte d'inici de sessió del reialme

en: Deny any realm account login
ca: Denega qualsevol compte d'inici de sessió del reialme

en: Withdraw permit for a realm account to login
ca: Permet la retractació per a un compte del reialme per iniciar la sessió

en: Treat names as groups which to permit
ca: Tracta els noms com a grups als quals se'ls dóna permissió

en: Realm to permit/deny logins for
ca: Reialme per permetre o denegar connexions

en: No logins should be specified with -a or --all
ca: No s'ha d'especificar cap inici de sessió amb -a o --all

en: The --withdraw or -x arguments cannot be used when denying logins
ca: Els arguments --withdraw o -x no es poden utilitzar quan es realitza la denegació dels inicis de sessió

en: Specific logins must be specified with --withdraw
ca: S'han d'especificar els inicis específics de sessió amb --withdraw

en: Groups may not be specified with -a or --all
ca: Els grups no poden especificar-se amb -a o --all

en: Use --all to deny all logins
ca: Utilitzeu --all per a denegar tots els inicis de sessió

en: Specify specific users to add or remove from the permitted list
ca: Especifica els usuaris específics per afegir o treure de la llista dels permesos

en: Specifying deny without --all is deprecated. Use realm permit --withdraw
ca: L'especificació de la denegació sense --all està en desús. Utilitzeu realm permit --withdraw
