realmd - en to el translation catalogue (125 entries)

en: Discover realm
el: Ανακαλύψτε το πεδίο

en: Authentication is required to discover a kerberos realm
el: Απαιτείται πιστοποίηση για να ανακαλύψετε ένα πεδίο kerberos

en: Join machine to realm
el: Συνδέστε το μηχάνημα στο πεδίο

en: Authentication is required to join this machine to a realm or domain
el: Απαιτείται πιστοποίηση για να συνδέσετε αυτό το μηχάνημα σε ένα πεδίο ή τομέα

en: Remove machine from realm
el: Αφαίρεση μηχανήματος από το πεδίο

en: Authentication is required to remove this computer from a realm or domain.
el: Απαιτείται πιστοποίηση για να αφαιρέσετε αυτόν τον υπολογιστή από ένα πεδίο ή τομέα.

en: Change login policy
el: Αλλαγή πολιτικής σύνδεσης

en: Authentication is required to change the policy of who can log in on this computer.
el: Απαιτείται πιστοποίηση για να αλλάξετε την πολιτική δυνατότητας σύνδεσης σε αυτόν τον υπολογιστή.

en: Process was terminated with signal: %d
el: Η διεργασία τελείωσε με το σήμα: %d

en: The operation was cancelled
el: Η λειτουργία ακυρώθηκε

en: Configured command not found: %s
el: Δεν βρέθηκε η ρυθμισμένη εντολή: %s

en: Skipped command: %s
el: Παραλείφθηκε η εντολή: %s

en: Configured command invalid: %s
el: Η ρυθμισμένη εντολή είναι άκυρη: %s

en: Received invalid or unsupported Netlogon data from server
el: Ελήφθησαν άκυρα ή ανυποστήρικτα δεδομένα Netlogon από τον διακομιστή

en: LDAP on this system does not support UDP connections
el: Το LDAP σε αυτό το σύστημα δεν υποστηρίζει συνδέσεις UDP

en: Unsupported or unknown membership software '%s'
el: Ανυποστήρικτο ή άγνωστο λογισμικό μέλους '%s'

en: Already joined to a domain
el: Έχετε ήδη συνδεθεί με έναν τομέα

en: Admin name or password is not valid
el: Το όνομα διαχειριστή ή ο κωδικός πρόσβασης δεν είναι έγκυρος

en: Not currently joined to this domain
el: Δεν είσαστε συνδεμένοι τώρα σε αυτόν τον τομέα

en: Need credentials for leaving this domain
el: Χρειάζονται διαπιστευτήρια για να αφήσετε αυτόν τον τομέα

en: Couldn't write out config: %s
el: Αδύνατη η εγγραφή διαμόρφωσης: %s

en: Not authorized to perform this action
el: Δεν είστε εξουσιοδοτημένος να εκτελέσετε αυτήν την ενέργεια.

en: Operation was cancelled.
el: Η λειτουργία ακυρώθηκε.

en: Failed to enroll machine in realm. See diagnostics.
el: Αποτυχία εγγραφής του μηχανήματος στο πεδίο. Δείτε τα διαγνωστικά.

en: Failed to unenroll machine from domain. See diagnostics.
el: Αποτυχία αφαίρεσης εγγραφής του μηχανήματος από τον τομέα. Δείτε τα διαγνωστικά.

en: Joining this realm without credentials is not supported
el: Η σύνδεση σε αυτό το πεδίο χωρίς διαπιστευτήρια δεν υποστηρίζεται

en: Leaving this realm without credentials is not supported
el: Η απομάκρυνση αυτού του πεδίου χωρίς διαπιστευτήρια δεν υποστηρίζεται

en: Joining this realm using a credential cache is not supported
el: Η σύνδεση αυτού του πεδίου χρησιμοποιώντας μια κρυφή μνήμη διαπιστευτηρίου δεν υποστηρίζεται

en: Leaving this realm using a credential cache is not supported
el: Η απομάκρυνση αυτού του τομέα χρησιμοποιώντας μια κρυφή μνήμη διαπιστευτηρίου δεν υποστηρίζεται

en: Joining this realm using a secret is not supported
el: Η σύνδεση αυτού του πεδίου χρησιμοποιώντας ένα μυστικό δεν υποστηρίζεται

en: Unenrolling this realm using a secret is not supported
el: Η αφαίρεση εγγραφής αυτού του πεδίου χρησιμοποιώντας ένα μυστικό δεν υποστηρίζεται

en: Enrolling this realm using a password is not supported
el: Η εγγραφή αυτού του πεδίου χρησιμοποιώντας έναν κωδικό πρόσβασης δεν υποστηρίζεται

en: Unenrolling this realm using a password is not supported
el: Η αφαίρεση εγγραφής αυτού του πεδίου χρησιμοποιώντας έναν κωδικό πρόσβασης δεν υποστηρίζεται

en: Joining this realm is not supported
el: Η σύνδεση αυτού του πεδίου δεν υποστηρίζεται

en: Leaving this realm is not supported
el: Η απομάκρυνση αυτού του πεδίου δεν υποστηρίζεται

en: Already running another action
el: Εκτελείται ήδη μια άλλη ενέργεια

en: Already joined to another domain: %s
el: Έχετε ήδη συνδεθεί σε έναν άλλο τομέα: %s

en: Failed to change permitted logins. See diagnostics.
el: Αποτυχία αλλαγής των επιτρεπόμενων συνδέσεων. Δείτε τα διαγνωστικά.

en: The realm does not allow specifying logins
el: Το πεδίο δεν επιτρέπει ορισμό συνδέσεων

en: Invalid login argument%s%s%s does not match the login format.
el: Άκυρο όρισμα σύνδεσης %s%s%s δεν ταιριάζει με τη μορφή σύνδεσης.

en: The following packages are not available for installation: %s
el: Τα παρακάτω πακέτα δεν είναι διαθέσιμα για εγκατάσταση: %s

en: Necessary packages are not installed: %s
el: Τα απαραίτητα πακέτα δεν είναι εγκατεστημένα: %s

note: * Various people have been worried by installing packages * quietly, so notify about what's going on. * * In reality *configuring* and *starting* a daemon is far * more worrisome than the installation. It's realmd's job * to configure, enable and start stuff. So if you're properly * worried, remove 
en: Installing necessary packages
el: Εγκαθίστανται τα απαραίτητα πακέτα

en: Failed to discover realm. See diagnostics.
el: Αποτυχία ανακάλυψης του πεδίου. Δείτε τα διαγνωστικά.

en: Not joined to this domain
el: Δεν συνδεθήκατε σε αυτόν τον τομέα

en: The Samba provider cannot restrict permitted logins.
el: Ο πάροχος Samba δεν μπορεί να περιορίσει τις επιτρεπόμενες συνδέσεις.

en: Invalid login argument '%s' contains unsupported characters.
el: Το άκυρο όρισμα σύνδεσης '%s' περιέχει μη υποστηριζόμενους χαρακτήρες.

en: Enabling SSSD in nsswitch.conf and PAM failed.
el: Αποτυχία ενεργοποίησης του SSSD στα nsswitch.conf και PAM.

en: Unable to automatically join the domain
el: Αδύνατη η αυτόματη σύνδεση στον τομέα

en: Joining a domain with a one time password is only supported with the '%s' membership software
el: Η σύνδεση σε έναν τομέα με κωδικό πρόσβασης μιας φοράς υποστηρίζεται μόνο με το λογισμικό μέλους '%s'

en: Joining a domain with a user password is only supported with the '%s' membership software
el: Η σύνδεση σε έναν τομέα με κωδικό πρόσβασης χρήστη υποστηρίζεται μόνο με το λογισμικό μέλους '%s'

en: Unsupported credentials for joining a domain
el: Ανυποστήρικτα διαπιστευτήρια για σύνδεση σε έναν τομέα

en: Already joined to this domain
el: Έχετε ήδη συνδεθεί με αυτόν τον τομέα

en: A domain with this name is already configured
el: Ένας τομέας με αυτό το όνομα έχει ήδη ρυθμιστεί

en: Already have domain %s in sssd.conf config file
el: Έχετε ήδη τον τομέα %s στο αρχείο ρυθμίσεων sssd.conf

en: Don't have domain %s in sssd.conf config file
el: Δεν έχετε τον τομέα %s στο αρχείο ρυθμίσεων sssd.conf

en: The computer-ou argument is not supported when joining an IPA domain.
el: Το όρισμα οργανωτικής μονάδας υπολογιστή δεν υποστηρίζεται κατά τη σύνδεση σε τομέα IPA.

en: Not currently joined to this realm
el: Δεν είσαστε συνδεμένοι τώρα σε αυτό το πεδίο

en: Discover available realm
el: Ανακαλύψτε το διαθέσιμο πεδίο

en: Enroll this machine in a realm
el: Εγγραφή αυτού του μηχανήματος σε ένα πεδίο

en: Unenroll this machine from a realm
el: Αφαίρεση εγγραφής αυτού του μηχανήματος από ένα πεδίο

en: List known realms
el: Να αναφέρονται τα γνωστά πεδία

en: Permit user logins
el: Να επιτρέπονται οι συνδέσεις χρήστη

en: Deny user logins
el: Απόρριψη συνδέσεων χρήστη

en: Install mode to a specific prefix
el: Εγκατάσταση κατάστασης σε συγκεκριμένο πρόθεμα

en: Verbose output
el: Αναλυτική έξοδος

en: Do not prompt for input
el: Να μην ζητείται είσοδος

en: Couldn't connect to realm service
el: Αδύνατη η σύνδεση με την υπηρεσία πεδίου

en: Couldn't load the realm service
el: Αδύνατη η φόρτωση της υπηρεσίας πεδίου

en: Couldn't connect to system bus
el: Αδύνατη η σύνδεση με τον δίαυλο συστήματος

en: Couldn't create socket pair: %s
el: Αδύνατη η δημιουργία ζεύγους υποδοχής: %s

en: Couldn't create socket
el: Αδύνατη η δημιουργία υποδοχής

en: Couldn't run realmd
el: Αδύνατη η εκτέλεση του realmd

en: Couldn't create runtime directory: %s: %s
el: Αδύνατη η δημιουργία καταλόγου χρόνου εκτέλεσης: %s: %s

en: Couldn't create credential cache file: %s: %s
el: Αδύνατη η δημιουργία αρχείου κρυφής μνήμης διαπιστευτηρίου: %s: %s

en: Couldn't resolve credential cache
el: Αδύνατη η εύρεση κρυφής μνήμης διαπιστευτηρίου

en: Invalid password for %s
el: Άκυρος κωδικός πρόσβασης για το %s

en: Couldn't authenticate as %s
el: Αδύνατη η πιστοποίηση ως %s

en: Couldn't parse user name: %s
el: Αδύνατη η ανάλυση ονόματος χρήστη: %s

en: Couldn't read credential cache
el: Αδύνατη η ανάγνωση κρυφής μνήμης διαπιστευτηρίου

en: Couldn't initialize kerberos
el: Αδύνατη η αρχικοποίηση του kerberos

en: Cannot prompt for a password when running in unattended mode
el: Αδύνατη η αίτηση για κωδικό πρόσβασης όταν εκτελείται σε αφύλακτη κατάσταση

en: Password for %s:
el: Κωδικός πρόσβασης για το %s:

en: Couldn't prompt for password: %s
el: Αδύνατη η αίτηση για κωδικό πρόσβασης: %s

en: Realm does not support membership using a password
el: Το πεδίο δεν υποστηρίζει μέλος χρησιμοποιώντας έναν κωδικό πρόσβασης

en: Realm does not support membership using a one time password
el: Το πεδίο δεν υποστηρίζει μέλος χρησιμοποιώντας έναν κωδικό πρόσβασης μιας φοράς

en: Couldn't select kerberos credentials
el: Αδύνατη η επιλογή διαπιστευτηρίων του kerberos

en: Couldn't read kerberos credentials
el: Αδύνατη η ανάγνωση διαπιστευτηρίων του kerberos

en: Realm does not support automatic membership
el: Το πεδίο δεν υποστηρίζει αυτόματα μέλη

en: Couldn't discover realms
el: Αδύνατη η ανακάλυψη πεδίων

en: No default realm discovered
el: Δεν βρέθηκε προεπιλεγμένο πεδίο

en: No such realm found: %s
el: Δεν βρέθηκε τέτοιο πεδίο: %s

en: Show all discovered realms
el: Να εμφανίζονται όλα τα πεδία που βρίσκονται

en: Show only the names
el: Να εμφανίζονται μόνο τα ονόματα

en: Use specific client software
el: Χρήση ιδιαίτερου λογισμικού πελάτη

en: Use specific membership software
el: Χρήση ιδιαίτερου λογισμικού μέλους

en: Use specific server software
el: Χρήση ιδιαίτερου λογισμικού διακομιστή

en: Show all realms
el: Να εμφανίζονται όλα τα πεδία

en: Couldn't join realm
el: Αδύνατη η σύνδεση με το πεδίο

en: Cannot join this realm
el: Αδύνατη η σύνδεση με αυτό το πεδίο

en: No such realm found
el: Δεν βρέθηκε τέτοιο πεδίο

en: Computer OU DN to join
el: DN OU υπολογιστή για σύνδεση

en: Join automatically without a password
el: Αυτόματη σύνδεση χωρίς κωδικό πρόσβασης

en: Join using a preset one time password
el: Σύνδεση χρησιμοποιώντας έναν προκαθορισμένο κωδικό πρόσβασης για μια φορά

en: User name to use for enrollment
el: Όνομα χρήστη για χρήση στην εγγραφή

en: Set the user principal for the computer account
el: Ορισμός του κύριου χρήστη για τον λογαριασμό του υπολογιστή

en: Specify one realm to join
el: Ορισμός ενός πεδίου για σύνδεση

en: The --no-password argument cannot be used with --one-time-password or --user
el: Το όρισμα --no-password δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί με --one-time-password ή --user

en: The --one-time-password argument cannot be used with --user
el: Το όρισμα --one-time-password δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί με --user

en: Couldn't leave realm
el: Αδύνατη η αποχώρηση από το πεδίο

en: Remove computer from realm
el: Αφαίρεση του υπολογιστή από το πεδίο

en: User name to use for removal
el: Το όνομα χρήστη που θα χρησιμοποιηθεί για αφαίρεση

en: Couldn't change permitted logins
el: Αδύνατη η αλλαγή των επιτρεπόμενων συνδέσεων

en: Permit any realm account login
el: Να επιτρέπεται η σύνδεση λογαριασμού οποιουδήποτε πεδίου

en: Deny any realm account login
el: Να απαγορεύεται η σύνδεση λογαριασμού οποιουδήποτε πεδίου

en: Withdraw permit for a realm account to login
el: Απόσυρση άδειας για έναν λογαριασμό πεδίου προς σύνδεση

en: Treat names as groups which to permit
el: Να θεωρούνται τα ονόματα ως ομάδες που επιτρέπουν

en: Realm to permit/deny logins for
el: Πεδίο για το οποίο επιτρέπονται/απαγορεύονται οι συνδέσεις

en: No logins should be specified with -a or --all
el: Δεν πρέπει να ορίζονται συνδέσεις με -a ή --all

en: The --withdraw or -x arguments cannot be used when denying logins
el: Τα ορίσματα με --withdraw ή -x δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν κατά την άρνηση συνδέσεων

en: Specific logins must be specified with --withdraw
el: Ειδικές συνδέσεις πρέπει να οριστούν με --withdraw

en: Groups may not be specified with -a or --all
el: Δεν μπορούν να οριστούν ομάδες με -a ή --all

en: Use --all to deny all logins
el: Χρήση του --all για άρνηση όλων των συνδέσεων

en: Specify specific users to add or remove from the permitted list
el: Ορίστε συγκεκριμένους χρήστες που θα προστεθούν ή θα αφαιρεθούν από τον επιτρεπόμενο κατάλογο

en: Specifying deny without --all is deprecated. Use realm permit --withdraw
el: Ο ορισμός άρνησης χωρίς --all είναι παρωχημένος. Χρησιμοποιήστε άδεια πεδίου --withdraw
