realmd - en to gl translation catalogue (125 entries)

en: Discover realm
gl: Descubrir reino

en: Authentication is required to discover a kerberos realm
gl: Debe autenticarse para descubrir un reino de kerberos

en: Join machine to realm
gl: Unir máquina ao reino

en: Authentication is required to join this machine to a realm or domain
gl: Debe autenticarse para unir esta máquina ao reino ou dominio

en: Remove machine from realm
gl: Quitar máquina do reino

en: Authentication is required to remove this computer from a realm or domain.
gl: Debe autenticarse para quitar este computador do reino ou dominio.

en: Change login policy
gl: Cambiar a normativa de inicio de sesión

en: Authentication is required to change the policy of who can log in on this computer.
gl: Debe autenticarse para cambiar a normativa de quen pode iniciar sesión neste computador.

en: Process was terminated with signal: %d
gl: O proceso rematou co sinal: %d

en: The operation was cancelled
gl: A operación foi cancelada

en: Configured command not found: %s
gl: A orde configurada non se atopou: %s

en: Skipped command: %s
gl: Orde omitida: %s

en: Configured command invalid: %s
gl: Orde configurada non válida: %s

en: Received invalid or unsupported Netlogon data from server
gl: Recibironse datos de Netlogon non válidos ou non compatíbeis do servidor

en: LDAP on this system does not support UDP connections
gl: O LDAP deste sistema non admite as conexións UDP

en: Unsupported or unknown membership software '%s'
gl: Membresía de software non admitida ou descoñecida «%s»

en: Already joined to a domain
gl: Xa está unido ao dominio

en: Admin name or password is not valid
gl: O nome ou contrasinal do administrador non é válido

en: Not currently joined to this domain
gl: Non está actualmente neste dominio

en: Need credentials for leaving this domain
gl: Precisa credenciais para abandonar este dominio

en: Couldn't write out config: %s
gl: Non foi posíbel escribir a configuración: %s

en: Not authorized to perform this action
gl: Non está autorizado a levar a cabo esta acción

en: Operation was cancelled.
gl: A operación foi cancelada.

en: Failed to enroll machine in realm. See diagnostics.
gl: Produciuse un fallo ao unir o computador ao reino. Vexa o diagnóstico.

en: Failed to unenroll machine from domain. See diagnostics.
gl: Produciuse un fallo ao quitar o computador do dominio. Vexa o diagnóstico.

en: Joining this realm without credentials is not supported
gl: No se admite a unión a este dominio sen credenciais

en: Leaving this realm without credentials is not supported
gl: No se admite deixar a este dominio sen credenciais

en: Joining this realm using a credential cache is not supported
gl: Non se admite a unión a este reino usando unha caché de credencial.

en: Leaving this realm using a credential cache is not supported
gl: Non se admite deixar a este reino usando unha caché de credencial.

en: Joining this realm using a secret is not supported
gl: Non se admite a unión a este reino usando un segredo

en: Unenrolling this realm using a secret is not supported
gl: Non se admite quitarse deste reino sen usar un segredo

en: Enrolling this realm using a password is not supported
gl: Non se admite a unión a este reino usando un contrasinal

en: Unenrolling this realm using a password is not supported
gl: Non se admite abandonar este reino usando un contrasinal

en: Joining this realm is not supported
gl: Non se permite a unión a este reino

en: Leaving this realm is not supported
gl: Non se admite deixar este reino

en: Already running another action
gl: Esta executando outra acción

en: Already joined to another domain: %s
gl: Xa está unido a outro dominio: %s

en: Failed to change permitted logins. See diagnostics.
gl: Produciuse un fallo ao cambiar os inicios de sesión permitidos. Vexa o diagnóstico.

en: The realm does not allow specifying logins
gl: O reino non permite especificar inicios de sesión

en: Invalid login argument%s%s%s does not match the login format.
gl: O argumento de inicio de sesión non é válido %s%s%s non coincide co formato de inicio de sesión.

en: The following packages are not available for installation: %s
gl: Os seguintes paquetes non están dispoñíbeis para a súa instalación: %s

en: Necessary packages are not installed: %s
gl: Os paquetes necesarios non están instalados: %s

note: * Various people have been worried by installing packages * quietly, so notify about what's going on. * * In reality *configuring* and *starting* a daemon is far * more worrisome than the installation. It's realmd's job * to configure, enable and start stuff. So if you're properly * worried, remove 
en: Installing necessary packages
gl: Instalando os paquetes necesarios

en: Failed to discover realm. See diagnostics.
gl: Produciuse un fallo ao descubrir o reino. Vexa o diagnóstico.

en: Not joined to this domain
gl: Non unido a este reino

en: The Samba provider cannot restrict permitted logins.
gl: O fornecedor Samba non pode restrinxir os inicios de sesión permitidos.

en: Invalid login argument '%s' contains unsupported characters.
gl: O argumento «%s» de Inicio de sesión no válido contén caracteres non admitidos.

en: Enabling SSSD in nsswitch.conf and PAM failed.
gl: Produciuse un fallo ao activar SSSD en nsswitch.conf e en PAM.

en: Unable to automatically join the domain
gl: Non foi posíbel a unión automática ao dominio

en: Joining a domain with a one time password is only supported with the '%s' membership software
gl: A unión a un dominio con un contrasinal dun só uso só se permite con software de membresía «%s»

en: Joining a domain with a user password is only supported with the '%s' membership software
gl: A unión a un dominio con un contrasinal de usuario só se permite con software de membresía «%s»

en: Unsupported credentials for joining a domain
gl: Credenciais non compatíbeis para a unión a un dominio

en: Already joined to this domain
gl: Xa se uniu a este dominio

en: A domain with this name is already configured
gl: Xa está configurado un dominio con este nome

en: Already have domain %s in sssd.conf config file
gl: Xa hai un dominio %s no ficheiro de configuración sssd.conf

en: Don't have domain %s in sssd.conf config file
gl: Non ten o dominio %s no ficheiro de configuración sssd.conf

en: The computer-ou argument is not supported when joining an IPA domain.
gl: O argumento de computador -ou non se admite ao unirse a un dominio IPA.

en: Not currently joined to this realm
gl: Non unido a este reino actualmente

en: Discover available realm
gl: Descubrir reino dispoñíbel

en: Enroll this machine in a realm
gl: Unir este computador no reino

en: Unenroll this machine from a realm
gl: Quitar este computador do reino

en: List known realms
gl: Listar os reinos coñecidos

en: Permit user logins
gl: Permitir inicios de sesión de usuario

en: Deny user logins
gl: Denegar inicios de sesión de usuarios

en: Install mode to a specific prefix
gl: Modo de instalación para un prefixo específico

en: Verbose output
gl: Saída estendida

en: Do not prompt for input
gl: Non preguntar por entrada

en: Couldn't connect to realm service
gl: Non foi posíbel conectarse ao servicio realm

en: Couldn't load the realm service
gl: Non foi posíbel cargar o servizo realm

en: Couldn't connect to system bus
gl: Non foi posíbel conectarse ao bus do sistema

en: Couldn't create socket pair: %s
gl: Non foi posíbel crear o par do socket: %s

en: Couldn't create socket
gl: Non foi posíbel crear o socket

en: Couldn't run realmd
gl: Non foi posíbel executar realmd

en: Couldn't create runtime directory: %s: %s
gl: Non foi posíbel crear o cartafol en tempo de execución: %s: %s

en: Couldn't create credential cache file: %s: %s
gl: Non foi posíbel crear o ficheiro de caché de credenciais: %s: %s

en: Couldn't resolve credential cache
gl: Non foi posíbel resolver a caché de credenciais

en: Invalid password for %s
gl: Contrasinal non válida para %s

en: Couldn't authenticate as %s
gl: Non foi posíbel autenticarse como %s

en: Couldn't parse user name: %s
gl: Non foi posíbel analizar o nome de usuario: %s

en: Couldn't read credential cache
gl: Non foi posíbel ler a caché das credenciais

en: Couldn't initialize kerberos
gl: Non foi posíbel inicializar kerberos

en: Cannot prompt for a password when running in unattended mode
gl: Non é posíbel solicitar un contrasinal mentres se está executando en modo non atendido

en: Password for %s:
gl: Contrasinal para %s:

en: Couldn't prompt for password: %s
gl: Non foi posíbel solicitar o contrasinal: %s

en: Realm does not support membership using a password
gl: Realm non admite a membresía usando un contrasinal

en: Realm does not support membership using a one time password
gl: Realm non admite a membresía usando un contrasinal de un único uso

en: Couldn't select kerberos credentials
gl: Non foi posíbel seleccionar as credenciais de kerberos

en: Couldn't read kerberos credentials
gl: Non foi posíbel ler as credenciais de kerberos

en: Realm does not support automatic membership
gl: Realm non admite a membresía automática

en: Couldn't discover realms
gl: Non foi posíbel descubrir reinos

en: No default realm discovered
gl: Non se descubriu un reino predeterminado

en: No such realm found: %s
gl: Non se atopou o reino: %s

en: Show all discovered realms
gl: Mostrar todos os reinos descubertos

en: Show only the names
gl: Mostrar só os nomes

en: Use specific client software
gl: Usar un software de cliente específico

en: Use specific membership software
gl: Usar un software de membresía específico

en: Use specific server software
gl: Usar un software de servidor específico

en: Show all realms
gl: Mostrar todos os reinos

en: Couldn't join realm
gl: Non foi posíbel unirse ao reino

en: Cannot join this realm
gl: Non é posíbel unirse a este reino

en: No such realm found
gl: Non se atopou o reino

en: Computer OU DN to join
gl: Computador ou DN ao que unirse

en: Join automatically without a password
gl: Unirse automaticamente sen un contrasinal

en: Join using a preset one time password
gl: Unirse usando un contrasinal dun só uso

en: User name to use for enrollment
gl: O nome de usuario a usar para a unión

en: Set the user principal for the computer account
gl: Estabelecer o usuario principal para a conta do computador

en: Specify one realm to join
gl: Especifique un reino ao que unirse

en: The --no-password argument cannot be used with --one-time-password or --user
gl: O argumento --no-password non pode usarse con --one-time-password ou --user

en: The --one-time-password argument cannot be used with --user
gl: O argumento --one-time-password non pode usarse con --user

en: Couldn't leave realm
gl: Non foi posíbel deixar o reino

en: Remove computer from realm
gl: Quitar o computador do reino

en: User name to use for removal
gl: Nome de usuario a usar na desunión

en: Couldn't change permitted logins
gl:  Non foi posíbel cambiar os inicios de sesión permitidos

en: Permit any realm account login
gl: Permitir calquera inicio de sesión de contas do reino

en: Deny any realm account login
gl: Denegar calquera inicio de sesión de contas do reino

en: Withdraw permit for a realm account to login
gl: Retirar o permiso para unha conta de inicio de sesión do reino

en: Treat names as groups which to permit
gl: Tratar nomes como grupos aos que permitir

en: Realm to permit/deny logins for
gl: Reino no que permitir/denegar inicios de sesión

en: No logins should be specified with -a or --all
gl: Non debería especificar inicios de sesión con -a ou --all

en: The --withdraw or -x arguments cannot be used when denying logins
gl: Os argumentos --withdraw ou -x non poden usarse ao denegar inicios de sesión

en: Specific logins must be specified with --withdraw
gl: Inicios de sesión específicos deben ser especificados con --withdraw

en: Groups may not be specified with -a or --all
gl: Os grupos non deberían ser especificados con -a ou --all

en: Use --all to deny all logins
gl: Use --all para denegar todos os inicios de sesión

en: Specify specific users to add or remove from the permitted list
gl: Especifice os usuarios específicos para engadir ou quitar da lista de permitidos

en: Specifying deny without --all is deprecated. Use realm permit --withdraw
gl: Especificando denegación sen --all xa non se admite. Use realm permit --withdraw
