realmd - en to hu translation catalogue (127 entries)

en: Discover realm
hu: A tartomány feltérképezése

en: Authentication is required to discover a kerberos realm
hu: Hitelesítés szükséges a kerberos tartomány feltérképezéséhez

en: Join machine to realm
hu: Gép csatlakoztatása a tartományhoz

en: Authentication is required to join this machine to a realm or domain
hu: Hitelesítés szükséges a gép csatlakoztatásához a tartományhoz

en: Remove machine from realm
hu: Gép eltávolítása a tartományból

en: Authentication is required to remove this computer from a realm or domain.
hu: Hitelesítés szükséges a számítógép eltávolításához a tartományból.

en: Change login policy
hu: Bejelentkezési házirend módosítása

en: Authentication is required to change the policy of who can log in on this computer.
hu: Hitelesítés szükséges a házirend módosításához, hogy ki jelentkezhet be erre a számítógépre.

en: Process was terminated with signal: %d
hu: A folyamat a következő szignállal fejeződött be: %d

en: The operation was cancelled
hu: A művelet megszakítva

en: Configured command not found: %s
hu: Nem található beállított parancs: %s

en: Skipped command: %s
hu: Kihagyott parancs: %s

en: Configured command invalid: %s
hu: A beállított parancs érvénytelen: %s

en: Received invalid or unsupported Netlogon data from server
hu: Érvénytelen vagy nem támogatott Netlogon adat érkezett a kiszolgálótól

en: LDAP on this system does not support UDP connections
hu: Az ezen a rendszeren lévő LDAP nem támogatja az UDP kapcsolatokat

en: Unsupported or unknown membership software '%s'
hu: Nem támogatott vagy ismeretlen tagsági szoftver: „%s”

en: Already joined to a domain
hu: Már csatlakozott egy tartományhoz

en: Admin name or password is not valid
hu: Az adminisztrátor neve vagy jelszava nem érvényes

en: Not currently joined to this domain
hu: Jelenleg nincs csatlakozva ehhez a tartományhoz

en: Need credentials for leaving this domain
hu: Hitelesítési adatok szükségesek a tartomány elhagyásához

en: Couldn't write out config: %s
hu: Nem sikerült a beállítások kiírása: %s

en: Not authorized to perform this action
hu: Nincs felhatalmazva a művelet végrehajtására

en: Operation was cancelled.
hu: A művelet megszakítva.

en: Failed to enroll machine in realm. See diagnostics.
hu: Nem sikerült a gép bejegyzése a tartományba. Nézze meg a diagnosztikát.

en: Failed to unenroll machine from domain. See diagnostics.
hu: Nem sikerült a gép bejegyzésének törlése a tartományból. Nézze meg a diagnosztikát.

en: Joining this realm without credentials is not supported
hu: A tartományba csatlakozás hitelesítési adatok nélkül nem támogatott

en: Leaving this realm without credentials is not supported
hu: A tartomány elhagyása hitelesítési adatok nélkül nem támogatott

en: Joining this realm using a credential cache is not supported
hu: A tartományba csatlakozás hitelesítési adatok gyorsítótárának használatával nem támogatott

en: Leaving this realm using a credential cache is not supported
hu: A tartomány elhagyása hitelesítési adatok gyorsítótárának használatával nem támogatott

en: Joining this realm using a secret is not supported
hu: A tartományba csatlakozás titok használatával nem támogatott

en: Unenrolling this realm using a secret is not supported
hu: A tartomány bejegyzésének törlése titok használatával nem támogatott

en: Enrolling this realm using a password is not supported
hu: A tartományba bejegyzés jelszó használatával nem támogatott

en: Unenrolling this realm using a password is not supported
hu: A tartomány bejegyzésének törlése jelszó használatával nem támogatott

en: Joining this realm is not supported
hu: A tartományba csatlakozás nem támogatott

en: Leaving this realm is not supported
hu: A tartomány elhagyása nem támogatott

en: Already running another action
hu: Már fut egy másik művelet

en: Already joined to another domain: %s
hu: Már csatlakozott egy másik tartományhoz: %s

en: Failed to change permitted logins. See diagnostics.
hu: Nem sikerült az engedélyezett bejelentkezések módosítása. Nézze meg a diagnosztikát.

en: The realm does not allow specifying logins
hu: A tartomány nem engedélyezi a bejelentkezések megadását

en: Invalid login argument%s%s%s does not match the login format.
hu: Érvénytelen bejelentkezési argumentum: %s%s%s nem felel meg a bejelentkezési formátumnak.

en: The following packages are not available for installation: %s
hu: A következő csomagok nem telepíthetők: %s

en: Necessary packages are not installed: %s
hu: A szükséges csomagok nincsenek telepítve: %s

note: * Various people have been worried by installing packages * quietly, so notify about what's going on. * * In reality *configuring* and *starting* a daemon is far * more worrisome than the installation. It's realmd's job * to configure, enable and start stuff. So if you're properly * worried, remove 
en: Installing necessary packages
hu: Szükséges csomagok telepítése

en: Failed to discover realm. See diagnostics.
hu: Nem sikerült a tartomány felderítése. Nézze meg a diagnosztikát.

en: Not joined to this domain
hu: Nem csatlakozott ehhez a tartományhoz

en: The Samba provider cannot restrict permitted logins.
hu: A Samba szolgáltató nem korlátozhatja az engedélyezett bejelentkezéseket.

en: Invalid login argument '%s' contains unsupported characters.
hu: Érvénytelen bejelentkezési argumentum: „%s”. Nem támogatott karaktereket tartalmaz.

en: Enabling SSSD in nsswitch.conf and PAM failed.
hu: Az SSSD engedélyezése az nsswitch.conf-ban és a PAM-ban meghiúsult.

en: Unable to automatically join the domain
hu: Nem lehet automatikusan csatlakozni a tartományba

en: Joining a domain with a one time password is only supported with the '%s' membership software
hu: Tartományhoz csatlakozás egyszeri jelszóval csak a(z) „%s” tagsági szoftverrel támogatott

en: Joining a domain with a user password is only supported with the '%s' membership software
hu: Tartományhoz csatlakozás felhasználói jelszóval csak a(z) „%s” tagsági szoftverrel támogatott

en: Unsupported credentials for joining a domain
hu: Nem támogatott hitelesítési adatok a tartományhoz csatlakozáshoz

en: Already joined to this domain
hu: Már csatlakozott ehhez a tartományhoz

en: A domain with this name is already configured
hu: Már be van állítva egy tartomány ezzel a névvel

en: Already have domain %s in sssd.conf config file
hu: Az sssd.conf beállítófájl már tartalmazza ezt a tartományt: %s

en: Don't have domain %s in sssd.conf config file
hu: Az sssd.conf beállítófájl nem tartalmazza ezt a tartományt: %s

en: The computer-ou argument is not supported when joining an IPA domain.
hu: A computer-ou argumentum nem támogatott IPA tartományhoz csatlakozáshoz.

en: Not currently joined to this realm
hu: Jelenleg nincs csatlakozva ehhez a tartományhoz

en: Discover available realm
hu: Elérhető tartomány feltérképezése

en: Enroll this machine in a realm
hu: Gép bejegyzése egy tartományba

en: Unenroll this machine from a realm
hu: Gép bejegyzésének törlése egy tartományból

en: List known realms
hu: Ismert tartományok kiírása

en: Permit user logins
hu: Felhasználói bejelentkezések engedélyezése

en: Deny user logins
hu: Felhasználói bejelentkezések tiltása

en: Invalid value for %s option: %s
hu: Érvénytelen érték a(z) %s kapcsolóhoz: %s

en: Install mode to a specific prefix
hu: Telepítési mód egy konkrét előtaghoz

en: Verbose output
hu: Részletes kimenet

en: Do not prompt for input
hu: Ne kérjen adatbevitelt

en: Couldn't connect to realm service
hu: Nem lehet csatlakozni a tartományszolgáltatáshoz

en: Couldn't load the realm service
hu: Nem lehet betölteni a tartományszolgáltatást

en: Couldn't connect to system bus
hu: Nem sikerült a rendszerbuszhoz kapcsolódni

en: Couldn't create socket pair: %s
hu: A socketpár létrehozása sikertelen: %s

en: Couldn't create socket
hu: A socket létrehozása sikertelen

en: Couldn't run realmd
hu: A realmd nem futtatható

en: Couldn't create runtime directory: %s: %s
hu: Nem hozható létre a futtatókörnyezet „%s” könyvtára: %s

en: Couldn't create credential cache file: %s: %s
hu: Nem hozható létre a hitelesítési adatok gyorsítótárfájlja: %s: %s

en: Couldn't resolve credential cache
hu: Nem oldható fel a hitelesítési adatok gyorsítótára

en: Invalid password for %s
hu: A jelszó érvénytelen ehhez: %s

en: Couldn't authenticate as %s
hu: Nem sikerült a hitelesítés mint %s

en: Couldn't parse user name: %s
hu: A felhasználónév nem dolgozható fel: %s

en: Couldn't read credential cache
hu: Nem olvasható a hitelesítési adatok gyorsítótára

en: Couldn't initialize kerberos
hu: A kerberos nem készíthető elő

en: Cannot prompt for a password when running in unattended mode
hu: Nem lehet jelszót kérni felügyelet nélküli módban futáskor

en: Password for %s:
hu: %s jelszava:

en: Couldn't prompt for password: %s
hu: Nem lehet bekérni a jelszót: %s

en: Realm does not support membership using a password
hu: A tartomány nem támogatja a tagságot jelszó használatával

en: Realm does not support membership using a one time password
hu: A tartomány nem támogatja a tagságot egyszeri jelszó használatával

en: Couldn't select kerberos credentials
hu: Nem sikerült a kerberos hitelesítési adatok kiválasztása

en: Couldn't read kerberos credentials
hu: Nem sikerült a kerberos hitelesítési adatok olvasása

en: Realm does not support automatic membership
hu: A tartomány nem támogatja az automatikus tagságot

en: Couldn't discover realms
hu: Nem sikerült a tartományok felderítése

en: No default realm discovered
hu: Nem lett felderítve alapértelmezett tartomány

en: No such realm found: %s
hu: Nem található ilyen tartomány: %s

en: Show all discovered realms
hu: Minden felderített tartomány megjelenítése

en: Show only the names
hu: Csak a nevek megjelenítése

en: Use specific client software
hu: Konkrét kliensszoftver használata

en: Use specific membership software
hu: Konkrét tagsági szoftver használata

en: Use specific server software
hu: Konkrét kiszolgálószoftver használata

en: Show all realms
hu: Minden tartomány megjelenítése

en: Couldn't join realm
hu: Nem sikerült csatlakozni a tartományhoz

en: Cannot join this realm
hu: Nem lehet csatlakozni a tartományhoz

en: No such realm found
hu: Nem található ilyen tartomány

en: Turn off automatic id mapping
hu: Automatikus azonosítóleképezés kikapcsolása

en: Computer OU DN to join
hu: Csatlakozás az ezzel az OU DN-nel rendelkező számítógéphez

en: Join automatically without a password
hu: Csatlakozás automatikusan jelszó nélkül

en: Join using a preset one time password
hu: Csatlakozás előre beállított egyszeri jelszóval

en: User name to use for enrollment
hu: A bejegyzéshez használandó felhasználónév

en: Set the user principal for the computer account
hu: A felhasználó résztvevő beállítása a számítógépes fiókhoz

en: Specify one realm to join
hu: Adjon meg egy tartományt a csatlakozáshoz

en: The --no-password argument cannot be used with --one-time-password or --user
hu: A --no-password kapcsoló nem használható a --one-time-password vagy --user kapcsolókkal

en: The --one-time-password argument cannot be used with --user
hu: A --one-time-password kapcsoló nem használható --user kapcsolóval

en: Couldn't leave realm
hu: Nem sikerült elhagyni a tartományt

en: Remove computer from realm
hu: Számítógép eltávolítása a tartományból

en: User name to use for removal
hu: Az eltávolításhoz használandó felhasználónév

en: Couldn't change permitted logins
hu: Nem sikerült az engedélyezett bejelentkezések módosítása

en: Permit any realm account login
hu: Bármely tartományi fiók bejelentkezésének engedélyezése

en: Deny any realm account login
hu: Bármely tartományi fiók bejelentkezésének tiltása

en: Withdraw permit for a realm account to login
hu: Egy tartományi fiók bejelentkezési engedélyének visszavonása

en: Treat names as groups which to permit
hu: Nevek kezelése engedélyezendő csoportokként

en: Realm to permit/deny logins for
hu: Bejelentkezések engedélyezése/tiltása ezen tartományhoz

en: No logins should be specified with -a or --all
hu: A -a vagy --all kapcsolóval nem adható meg bejelentkezési név

en: The --withdraw or -x arguments cannot be used when denying logins
hu: A --withdraw vagy -x kapcsolók nem használhatók bejelentkezések letiltásakor

en: Specific logins must be specified with --withdraw
hu: A konkrét bejelentkezéseket a --withdraw kapcsolóval kell megadni

en: Groups may not be specified with -a or --all
hu: A -a vagy --all kapcsolóval nem adható meg csoport

en: Use --all to deny all logins
hu: Az összes bejelentkezés letiltásához használja a --all kapcsolót

en: Specify specific users to add or remove from the permitted list
hu: Adjon meg konkrét felhasználókat az engedélyezettek listájához adáshoz vagy onnan eltávolításhoz

en: Specifying deny without --all is deprecated. Use realm permit --withdraw
hu: A tiltás megadása elavult a --all használata nélkül. Használja a realm permit --withdraw parancsot
