realmd - en to tr translation catalogue (127 entries)

en: Discover realm
tr: Erişim alanını keşfet

en: Authentication is required to discover a kerberos realm
tr: Bir kerberos erişim alanını keşfetmek kimlik doğrulama gerektiriyor

en: Join machine to realm
tr: Makineyi etki alanına ekle

en: Authentication is required to join this machine to a realm or domain
tr: Bu makineyi bir erişim alanına veya alana eklemek kimlik doğrulama gerektiriyor

en: Remove machine from realm
tr: Makineyi etki alanından çıkar

en: Authentication is required to remove this computer from a realm or domain.
tr: Bu makineyi bir erişim alanından veya bir alandan çıkarmak kimlik doğrulama gerektiriyor.

en: Change login policy
tr: Oturum açma politikasını değiştir

en: Authentication is required to change the policy of who can log in on this computer.
tr: Bu bilgisayarda kimin oturum açacağı ile ilgili politikayı değiştirmek kimlik doğrulama gerektiriyor.

en: Process was terminated with signal: %d
tr: Süreç şu sinyal ile sonlandırıldı: %d

en: The operation was cancelled
tr: İşlem iptal edildi

en: Configured command not found: %s
tr: Yapılandırılan komut bulunamadı: %s

en: Skipped command: %s
tr: Atlanan komut: %s

en: Configured command invalid: %s
tr: Yapılandırılan komut geçersiz: %s

en: Received invalid or unsupported Netlogon data from server
tr: Sunucudan geçersiz veya desteklenmeyen Netlogon verisi alındı

en: LDAP on this system does not support UDP connections
tr: Sistem üzerindeki LDAP, UDP bağlantılarını desteklemiyor

en: Unsupported or unknown membership software '%s'
tr: Desteklenmeyen veya bilinmeyen '%s' üyelik yazılımı

en: Already joined to a domain
tr: Zaten bir alana katılındı

en: Admin name or password is not valid
tr: Yönetici adı veya parolası gereçersiz

en: Not currently joined to this domain
tr: Yakında bu alana katılmamış

en: Need credentials for leaving this domain
tr: Bu alandan ayrılmak için kimlik bilgileri gereklidir

en: Couldn't write out config: %s
tr: Yapılandırmaya yazılamadı: %s

en: Not authorized to perform this action
tr: Bu eylemi gerçekleştirmeye yetkili değilsiniz

en: Operation was cancelled.
tr: İşlem iptal edildi.

en: Failed to enroll machine in realm. See diagnostics.
tr: Makinenin erişim alanına kaydedilmesi başarısız oldu. Tanılamalara bakın.

en: Failed to unenroll machine from domain. See diagnostics.
tr: Makinenin erişim alanından çıkartılması başarısız oldu. Tanılamalara bakın.

en: Joining this realm without credentials is not supported
tr: Bu erişim alanına kimlik bilgileri olmadan katılmak desteklenmiyor

en: Leaving this realm without credentials is not supported
tr: Bu erişim alanından kimlik bilgileri olmadan ayrılmak desteklenmiyor

en: Joining this realm using a credential cache is not supported
tr: Bu erişim alanına bir kimlik bilgisi ön belleği kullanarak katılmak desteklenmiyor

en: Leaving this realm using a credential cache is not supported
tr: Bu erişim alanından bir kimlik bilgisi ön belleği kullanarak ayrılmak desteklenmiyor

en: Joining this realm using a secret is not supported
tr: Bu erişim alanına bir sırrı kullanarak katılmak desteklenmiyor

en: Unenrolling this realm using a secret is not supported
tr: Bu erişim alanından bir sırrı kullanarak ayrılmak desteklenmiyor

en: Enrolling this realm using a password is not supported
tr: Bu erişim alanına bir parola kullanarak kayıt yaptırmak desteklenmiyor

en: Unenrolling this realm using a password is not supported
tr: Bu erişim alanından bir parola kullanarak ayrılmak desteklenmiyor

en: Joining this realm is not supported
tr: Bu erişim alanına katılmak desteklenmiyor

en: Leaving this realm is not supported
tr: Bu erişim alanından ayrılmak desteklenmiyor

en: Already running another action
tr: Zaten başka eylem çalışıyor

en: Already joined to another domain: %s
tr: Zaten başka bir alana katılındı: %s

en: Failed to change permitted logins. See diagnostics.
tr: İzin verilen oturumlar değiştirilemedi. Tanılamalara bakın.

en: The realm does not allow specifying logins
tr: Bu erişim alanı oturumları belirtmeye izin vermiyor

en: Invalid login argument%s%s%s does not match the login format.
tr: Geçersiz oturum açma değişkeni%s%s%s oturum açma biçimiyle eşleşmiyor.

en: The following packages are not available for installation: %s
tr: Aşağıdaki paketler kurulum için uygun değil: %s

en: Necessary packages are not installed: %s
tr: Gerekli paketler kurulmamış: %s

note: * Various people have been worried by installing packages * quietly, so notify about what's going on. * * In reality *configuring* and *starting* a daemon is far * more worrisome than the installation. It's realmd's job * to configure, enable and start stuff. So if you're properly * worried, remove 
en: Installing necessary packages
tr: Gerekli paketler kuruluyor

en: Failed to discover realm. See diagnostics.
tr: Erişim alanının keşfi başarısız oldu. Tanılamalara bakın.

en: Not joined to this domain
tr: Bu alana katılınmadı

en: The Samba provider cannot restrict permitted logins.
tr: Samba sağlayıcı izin verilen oturumları kısıtlayamaz.

en: Invalid login argument '%s' contains unsupported characters.
tr: Geçersiz oturum açma değişkeni '%s' desteklenmeyen karakterler içeriyor.

en: Enabling SSSD in nsswitch.conf and PAM failed.
tr: PAM ve nsswitch.conf içinde SSSD etkinleştirmesi başarısız oldu.

en: Unable to automatically join the domain
tr: Alana otomatik olarak katılınamadı

en: Joining a domain with a one time password is only supported with the '%s' membership software
tr: Bir alana tek kullanımlık parola ile katılmak ancak '%s' üyelik yazılımı ile desteklenmektedir

en: Joining a domain with a user password is only supported with the '%s' membership software
tr: Bir alana bir kullanıcı parolası ile katılmak ancak '%s' üyelik yazılımı ile desteklenmektedir

en: Unsupported credentials for joining a domain
tr: Bir alana katılmak için desteklenmeyen kimlik bilgileri

en: Already joined to this domain
tr: Bu alana zaten katıldınız

en: A domain with this name is already configured
tr: Bu isimli bir alan zaten yapılandırıldı

en: Already have domain %s in sssd.conf config file
tr: sssd.conf yapılandırma dosyasında %s alanı zaten mevcut

en: Don't have domain %s in sssd.conf config file
tr: sssd.conf yapılandırma dosyasında %s alanı bulunmuyor

en: The computer-ou argument is not supported when joining an IPA domain.
tr: computer-ou parametresi bir IPA alanına bağlanırken desteklenmez.

en: Not currently joined to this realm
tr: Bu erişim alanına yakında katılmadınız

en: Discover available realm
tr: Kullanılabilir erişim alanını keşfet

en: Enroll this machine in a realm
tr: Bu makineyi bir erişim alanına kaydettir

en: Unenroll this machine from a realm
tr: Bu makineyi bir erişim alanından çıkar

en: List known realms
tr: Bilinen erişim alanlarını listele

en: Permit user logins
tr: Kullanıcı oturum açmasını kısıtla

en: Deny user logins
tr: Kullanıcı oturum açmasına izin verme

en: Invalid value for %s option: %s
tr: %s seçeneği için geçersiz değer: %s

en: Install mode to a specific prefix
tr: Belirli bir önek için kurulum kipi

en: Verbose output
tr: Ayrıntılı çıktı

en: Do not prompt for input
tr: Girdi için sorma

en: Couldn't connect to realm service
tr: Erişim alanı servisine bağlanılamadı

en: Couldn't load the realm service
tr: Erişim alanı servisi yüklenemedi

en: Couldn't connect to system bus
tr: Sistem veri yoluna bağlanılamadı

en: Couldn't create socket pair: %s
tr: Soket çifti oluşturulamadı: %s

en: Couldn't create socket
tr: Soket oluşturulamadı

en: Couldn't run realmd
tr: realmd çalıştırılamadı

en: Couldn't create runtime directory: %s: %s
tr: Çalışma zamanı dizini oluşturulamadı: %s: %s

en: Couldn't create credential cache file: %s: %s
tr: Kimlik önbellek dosyası oluşturulamadı: %s: %s

en: Couldn't resolve credential cache
tr: Kimlik önbelleği çözülemedi

en: Invalid password for %s
tr: %s için geçersiz parola

en: Couldn't authenticate as %s
tr: %s olarak kimlik doğrulanamadı

en: Couldn't parse user name: %s
tr: Kullanıcı adı ayrıştırılamadı: %s

en: Couldn't read credential cache
tr: Kimlik ön belleği okunamadı

en: Couldn't initialize kerberos
tr: Kerberos başlatılamadı

en: Cannot prompt for a password when running in unattended mode
tr: Sahipsiz kipte çalışırken parola sorulamadı

en: Password for %s:
tr: %s için parola:

en: Couldn't prompt for password: %s
tr: Parola sorulamadı: %s

en: Realm does not support membership using a password
tr: Erişim alanı parola kullanan üyeliği desteklemiyor

en: Realm does not support membership using a one time password
tr: Erişim alanı tek kullanımlık parola kullanan üyeliği desteklemiyor

en: Couldn't select kerberos credentials
tr: Kerberos kimliği seçilemedi

en: Couldn't read kerberos credentials
tr: Kerberos kimlikleri okunamadı

en: Realm does not support automatic membership
tr: Erişim alanı otomatik üyeliği desteklemiyor

en: Couldn't discover realms
tr: Erişim alanları keşfedilemedi

en: No default realm discovered
tr: Varsayılan erişim alanı keşfedilemedi

en: No such realm found: %s
tr: Böyle bir erişim alanı bulunmadı: %s

en: Show all discovered realms
tr: Keşfedilen tüm erişim alanlarını göster

en: Show only the names
tr: Sadece isimleri göster

en: Use specific client software
tr: Belirli istemci yazılımını kullan

en: Use specific membership software
tr: Belirli üyelik yazılımını kullan

en: Use specific server software
tr: Belirli sunucu yazılımı kullan

en: Show all realms
tr: Tüm erişim alanlarını göster

en: Couldn't join realm
tr: Erişim alanına katılamadı

en: Cannot join this realm
tr: Bu erişim alanına katılamaz

en: No such realm found
tr: Böyle bir erişim alanı bulunamadı

en: Turn off automatic id mapping
tr: Otomatik kimlik haritalamayı kapat

en: Computer OU DN to join
tr: Katılmak için bilgisayar OU DN'i

en: Join automatically without a password
tr: Parolasız otomatik katıl

en: Join using a preset one time password
tr: Önceden ayarlanmış bir tek kullanımlık parola ile katıl

en: User name to use for enrollment
tr: Bu kayıt için kullanılacak kullanıcı adı

en: Set the user principal for the computer account
tr: Bilgisayar hesabı için temel kullanıcıyı ayarla

en: Specify one realm to join
tr: Katılmak için bir erişim alanı belirtin

en: The --no-password argument cannot be used with --one-time-password or --user
tr: --no-password parametresi --one-time-password veya --user ile birlikte kullanılamaz

en: The --one-time-password argument cannot be used with --user
tr: --one-time-password parametresi --user ile birlikte kullanılamaz

en: Couldn't leave realm
tr: Erişim alanı terk edilemedi

en: Remove computer from realm
tr: Bilgisayarı erişim alanından ayır

en: User name to use for removal
tr: Ayırma için kullanılacak kullanıcı adı

en: Couldn't change permitted logins
tr: İzin verilen oturumlar değiştirilemedi

en: Permit any realm account login
tr: Herhangi bir erişim alanı girişine izin ver

en: Deny any realm account login
tr: Herhangi bir erişim alanı girişini reddet

en: Withdraw permit for a realm account to login
tr: Bir erişim alanı için oturum açma hesabına verilen izni iptal et

en: Treat names as groups which to permit
tr: İsimlere izin verilecek gruplar olarak davran

en: Realm to permit/deny logins for
tr: Oturumlara izin verilecek/reddedilecek erişim alanı

en: No logins should be specified with -a or --all
tr: Hiç bir oturum -a veya --all ile blirtilmemelidir

en: The --withdraw or -x arguments cannot be used when denying logins
tr: --withdraw veya -x parametreleri oturumları reddederken kullanılamaz

en: Specific logins must be specified with --withdraw
tr: Belirli oturumlar --withdraw ile belirtilmelidir

en: Groups may not be specified with -a or --all
tr: Gruplar -a veya --all ile belirtilmemelidir

en: Use --all to deny all logins
tr: Tüm oturumları reddetmek için --all kullanın

en: Specify specific users to add or remove from the permitted list
tr: Izin verilen listeden ekleme veya çıkarma yapmak için belirli kullanıcıları belirtin

en: Specifying deny without --all is deprecated. Use realm permit --withdraw
tr: --all kullanmadan reddetme tanımlamak artık kullanılmıyor. Erişim alanı iznini --withdraw ile kullanın
