recode 3.6 - en to be translation catalogue (77 entries)

en: No error
be: Без памылак

en: Non canonical input
be: Некананічнасьць на ўваходзе

en: Ambiguous output
be: Двухсэнсоўнасьць на выхадзе

en: Untranslatable input
be: Неперакладальнае на ўваходзе

en: Invalid input
be: Няправільнае на ўваходзе

en: System detected problem
be: Сыстэма выявіла праблему

en: Misuse of recoding library
be: Няправільнае ўжываньне бібліятэкі перакадаваньня

en: Internal recoding bug
be: Нутраная памылка перакадаваньня

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2, or (at your option)
    any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software Foundation,
    Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.
be: Гэтая праграма зьяўляецца свабодным праграмным забесьпячэньнем, яе
    можна распаўсюджваць і/ці зьмяняць паводле ўмоваў Агульнай Публічнай
    Ліцэнзіі (GPL) GNU, надрукаванай Free Software Foundation; другой ці
    (на твой погляд) пазьнейшай вэрсіі.
    
    Гэтая праграма разпаўсюджваецца з надзеяй, што яна будзе карыснай,
    але БЕЗЬ НІЯКАЕ ГАРАНТЫІ; нават без гарантыі КАШТОЎНАСЬЦІ ці
    ПРЫДАТНАСЬЦІ ДЛЯ КАНКРЭТНАЕ МЭТЫ. Глядзі падрабязнасьці ў GNU GPL.
    
    Ты мусіш атрымаць копію Агульнай Публічнай Ліцэнзіі (GPL) GNU разам
    з гэтай праграмай, калі не, напішы на адрас Free Software Foundation,
    Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.

en: Try `%s %s' for more information.
be: Паспрабуй `%s %s', каб атрымаць болей інфармацыі.

en: Free `recode' converts files between various character sets and surfaces.
be: Свабодная `recode' зьмяняе знаказбор ці спосаб кадаваньня файла.

en: 
    Usage: %s [OPTION]... [ [CHARSET] | REQUEST [FILE]... ]
be: 
    Ужывай: %s [ОПЦЫІ]... [ [ЗНАКАЗБОР] | ЗАПЫТ [ФАЙЛ]... ]

en: 
    If a long option shows an argument as mandatory, then it is mandatory
    for the equivalent short option also.  Similarly for optional arguments.
be: 
    Калі парамэтар абавязковы для доўгае опцыі, то ён абавязковы й для
    кароткае опцыі таксама. Аналягічна для неабавязковых парамэтраў.

en: 
    Listings:
      -l, --list[=FORMAT]        list one or all known charsets and aliases
      -k, --known=PAIRS          restrict charsets according to known PAIRS list
      -h, --header[=[LN/]NAME]   write table NAME on stdout using LN, then exit
      -F, --freeze-tables        write out a C module holding all tables
      -T, --find-subsets         report all charsets being subset of others
      -C, --copyright            display Copyright and copying conditions
          --help                 display this help and exit
          --version              output version information and exit
be: 
    Адлюстраваньне:
      -l, --list[=ФАРМАТ]        паказаць адзін ці ўсе вядомыя знаказборы
      -k, --known=ПАРЫ           абмежаваць знаказборы адпаведна сьпісу ПАР
      -h, --header[=[МОВА/]ІМЯ]  запісаць табліцу ІМЯ у stdout на МОВЕ й выйсьці
      -F, --freeze-tables        запісаць модуль С, які ўтрымлівае ўсе знаказборы
      -T, --find-subsets         паведаміць, якія знаказборы зьяўляюцца падмноствам 
                                 іншых
      -C, --copyright            надрукаваць зьвесткі аб аўтарскіх правох і ўмовах
                                 капіяваньня
          --help                 надрукаваць гэты экран даведкі й выйсьці
          --version              надрукаваць зьвесткі аб вэрсіі праграмы й выйсьці

en: 
    Operation modes:
      -v, --verbose           explain sequence of steps and report progress
      -q, --quiet, --silent   inhibit messages about irreversible recodings
      -f, --force             force recodings even when not reversible
      -t, --touch             touch the recoded files after replacement
      -i, --sequence=files    use intermediate files for sequencing passes
          --sequence=memory   use memory buffers for sequencing passes
be: 
    Рэжымы працы:
      -v, --verbose           інфармаваць пра пасьлядоўнасьць крокаў і 
                              зьдзейсьненую працу
      -q, --quiet, --silent   не паведамляць пра незваротныя перакадаваньні
      -f, --force             зьдзяйсьняць перакадаваньне нават у выпадку
                              атрыманьня незваротнага выніку
      -t, --touch             абнавіць час перакадаваных файлаў пасьля іх
                              замены
      -i, --sequence=files    ужываць часовыя файлы для працы
          --sequence=memory   ужываць буфэры памяці для працы

en:   -p, --sequence=pipe     use pipe machinery for sequencing passes
be:   -p, --sequence=pipe     ужываць каналы пры апрацоўцы

en:   -p, --sequence=pipe     same as -i (on this system)
be:   -p, --sequence=pipe     аналягічнае -i (на гэтай сыстэме)

en: 
    Fine tuning:
      -s, --strict           use strict mappings, even loose characters
      -d, --diacritics       convert only diacritics or alike for HTML/LaTeX
      -S, --source[=LN]      limit recoding to strings and comments as for LN
      -c, --colons           use colons instead of double quotes for diaeresis
      -g, --graphics         approximate IBMPC rulers by ASCII graphics
      -x, --ignore=CHARSET   ignore CHARSET while choosing a recoding path
be: 
    Зьмяненьне парамэтраў працы:
      -s, --strict           строгая адпаведнасьць, нават са стратай знакаў
      -d, --diacritics       канвэртаваць толькі дыякрытычныя знакі, кшталту
                             ўжываных у HTML ці LaTeX
      -S, --source[=МОВА]    перакадоўваць толькі радкі й камэнтары МОВЫ
      -c, --colons           ужываць двухкроп'е замест двухкосься ў дыякрытычных
                             знаках
      -g, --graphics         справаць замяніць рамкі IBMPC знакамі ASCII
      -x, --ignore=ЗНАКАЗБОР ігнараваць ЗНАКАЗБОР, абіраючы шлях кадаваньня

en: 
    Option -l with no FORMAT nor CHARSET list available charsets and surfaces.
    FORMAT is `decimal', `octal', `hexadecimal' or `full' (or one of `dohf').
be: 
    Опцыя -l без ФАРМАТУ ні ЗНАКАЗБОРУ паказвае вядомыя табліцы знакаў і спосабы
    кадаваньня.
    ФАРМАТ -- `decimal', `octal', `hexadecimal' ці `full' (ці адзін з `dohf').

en: Unless DEFAULT_CHARSET is set in environment, CHARSET defaults to the locale
    dependent encoding, determined by LC_ALL, LC_CTYPE, LANG.
be: Калі не атачэньне ня мае усталёўкі DEFAULT_CHARSET, то ЗНАКАЗБОР адпавядае
    кадзіроўцы лякалі, якая вызначаецца з LC_ALL, LC_CTYPE, LANG.

en: With -k, possible before charsets are listed for the given after CHARSET,
    both being tabular charsets, with PAIRS of the form `BEF1:AFT1,BEF2:AFT2,...'
    and BEFs and AFTs being codes are given as decimal numbers.
be: Опцыя -k адлюстроўвае магчымыя `зыходныя' знаказборы для зададзенага
    `выніковага' ЗНАКАЗБОРУ, з ПАРАМІ перакадаваньня ў фармаце ДА1:ПА1,
    ДА2:ПА2,..., дзе ДА і ПА зьяўляюцца кодамі, зададзенымі дзесятковымі лікамі.
    І зыходныя, і выніковыя знаказборы мусяць быць таблічнымі.

en: LN is some language, it may be `c', `perl' or `po'; `c' is the default.
be: МОВА задае мову праграмаваньня, прыкладам `c', `perl' ці `po'; даўнята `c'.

en: 
    REQUEST is SUBREQUEST[,SUBREQUEST]...; SUBREQUEST is ENCODING[..ENCODING]...
    ENCODING is [CHARSET][/[SURFACE]]...; REQUEST often looks like BEFORE..AFTER,
    with BEFORE and AFTER being charsets.  An omitted CHARSET implies the usual
    charset; an omitted [/SURFACE]... means the implied surfaces for CHARSET; a /
    with an empty surface name means no surfaces at all.  See the manual.
be: 
    ЗАПЫТ: ПАДЗАПЫТ[,ПАДЗАПЫТ]...; ПАДЗАПЫТ: КАДЗІРОЎКА[..КАДЗІРОЎКА]...;
    КАДЗІРОЎКА: [ЗНАКАЗБОР][/[СПОСАБ КАДАВАНЬНЯ]]...; ЗАПЫТ часта выглядае
    як ПЕРАД..ПАСЬЛЯ, дзе ПЕРАД і ПАСЬЛЯ -- знаказборы. Замест прапушчанага
    ЗНАКАЗБОРУ ужываецца даўняты знаказбор сыстэмы; замест прапушчанага
    СПОСАБУ ўжываецца спосаб, стандартны для ЗНАКАЗБОРА; адзін / без зададзенага
    СПОСАБУ азначае адсутнасьць СПОСАБАЎ увогуле. Глядзі кіраўніцтва.

en: 
    If none of -i and -p are given, presume -p if no FILE, else -i.
    Each FILE is recoded over itself, destroying the original.  If no
    FILE is specified, then act as a filter and recode stdin to stdout.
be: 
    Калі ня ўжытыя ані -i, ані -p, мяркуецца -p, калі ня дадзены ФАЙЛ, ці -i у 
    адваротным выпадку.
    Кожны ФАЙЛ перакадоўваецца паверх самога сябе, зьнішчаючы арыгінал. Калі ФАЙЛ
    ня дадзены, то праграма працуе фільтрам і перакадоўвае з stdin на stdout.

en: 
    Report bugs to <recode-bugs@iro.umontreal.ca>.
be: 
    Паведамляй пра памылкі на адрас <recode-bugs@iro.umontreal.ca>.

en: Sequence `%s' is ambiguous
be: Двухсэнсоўная пасьлядоўнасьць: `%s'

en: Sequence `%s' is unknown
be: Невядомая пасьлядоўнасьць: `%s'

en: Language `%s' is ambiguous
be: Невядомая мова: `%s'

note: -1
en: Language `%s' is unknown
be: Невядомая мова: `%s'

en: Format `%s' is ambiguous
be: Двухсэнсоўны фармат: `%s'

en: Format `%s' is unknown
be: Невядомы фармат: `%s'

en: Written by Franc,ois Pinard <pinard@iro.umontreal.ca>.
be: Напісаў: Franc,ois Pinard <pinard@iro.umontreal.ca>.

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
be: Гэта свабоднае праграмовае забесьпячэньне; глядзі ўмовы капіяваньня ў
    зыходным кодзе. Няма НІЯКАЕ гарантыі, нават гарантыі КАШТОЎНАСЬЦІ ці
    ПРЫДАТНАСЬЦІ ДЛЯ КАНКРЭТНАЕ МЭТЫ.

en: Symbol `%s' is unknown
be: Невядомы знак: `%s'

en: Charset `%s' is unknown or ambiguous
be: Знаказбор `%s' невядомы ці двухсэнсоўны

en: Required argument is missing
be: Прапушчаны патрэбны парамэтар

en: Syntax is deprecated, please prefer `%s'
be: Сынтаксыс не найлепшы, ужывай, калі ласка, `%s'

en: Request `%s' is erroneous
be: Памылковы запыт: `%s'

en: Recoding %s...
be: Перакадаваньне %s...

en:  done
be:  зроблена

en:  failed: %s in step `%s..%s'
be:  няўдалае: %s у кроку `%s..%s'

en: %s failed: %s in step `%s..%s'
be: Няўдалае %s: %s у кроку `%s..%s'

en: %s in step `%s..%s'
be: %s у кроку `%s..%s'

en: Charset %s already exists and is not %s
be: Знаказбор %s ужо існуе і не зьяўляецца %s

en: Cannot list `%s', no names available for this charset
be: Немагчыма адлюстраваць `%s', бо няма імёнаў для гэтага знаказбора

note: code counter expected value for code counter insert a while line before printing Print the long table according to explode data.
en: Dec  Oct Hex   UCS2  Mne  %s
be: Дзес Вас Шасн  UCS2 Мнэма  %s

en: Sorry, no names available for `%s'
be: Нажаль няма імёнаў для `%s'

en: Resurfacer set more than once for `%s'
be: Працэдура закадаваньня ўжываецца часьцей, як адзін раз для `%s'

en: Unsurfacer set more than once for `%s'
be: Працэдура раскадаваньня ўжываецца часьцей, як адзін раз для `%s'

en: Virtual memory exhausted
be: Скончылася віртуальная памяць

en: Codes %3d and %3d both recode to %3d
be: Коды %3d і %3d абодва кадуюцца ў %3d

en: No character recodes to %3d
be: Ніводзін знак не кадуецца ў %3d

en: Cannot invert given one-to-one table
be: Зваротнае пераўтварэньне па дадзенай табліцы `адзін-у-адзін'

en: Following diagnostics for `%s' to `%s'
be: Дыягностыка пераўтварэньня з `%s' у `%s'

en: Pair no. %d: <%3d, %3d> conflicts with <%3d, %3d>
be: Пара нумар %d: <%3d, %3d> канфліктуе з <%3d, %3d>

en: Cannot complete table from set of known pairs
be: Не магу ўтварыць табліцу з мноства вядомых пар

en: Identity recoding, not worth a table
be: Простае перакадаваньне, якому не патрэбная табліца

en: Recoding is too complex for a mere table
be: Перакадаваньне заскладанае для простай табліцы

note: Print the header of the header file.
en: %sConversion table generated mechanically by Free `%s' %s
be: %sТабліца перакадаваньня, аўтаматычна створаная з дапамогай GNU `%s' %s

en: %sfor sequence %s.%s
be: %sдля пасьлядоўнасьці %s.%s

en: No table to print
be: Няма табліцы для друку

en: reversible
be: зваротная

en: %s to %s
be: %s у %s

en: byte
be: байт

en: variable
be: пераменная

en: *Unachievable*
be: *Недасяжна*

en: *mere copy*
be: *простая копія*

en: Virtual memory exhausted!
be: Скончылася віртуальная памяць!

en: Step initialisation failed
be: Няўдалая ініцыялізацыя кроку

en: Step initialisation failed (unprocessed options)
be: Няўдалая ініцыялізацыя кроку (неапрацаваныя опцыі)

en: Request: %s
be: Запыт: %s

en: Shrunk to: %s
be: Скарочаны да: %s

en: Unrecognised surface name `%s'
be: Невядомае імя спосабу кадаваньня `%s'

en: No way to recode from `%s' to `%s'
be: Немагчыма перакадаваць з `%s' у `%s'

en: Expecting `..' in request
be: У запыце чакалася `..'

en: Child process wait status is 0x%0.2x
be: Статус чаканьня даччынага працэсу -- 0x%0.2x

en: UCS2   Mne   Description
be: UCS2  Мнэма  Апісаньне
