recode 3.6 - en to ca translation catalogue (74 entries)

en: No error
ca: No hi ha cap error

en: Non canonical input
ca: L'entrada no és canònica

en: Ambiguous output
ca: L'eixida és ambigua

en: Untranslatable input
ca: L'entrada no és convertible

en: Invalid input
ca: L'entrada és invàlida

en: System detected problem
ca: El sistema ha detectat un problema

en: Misuse of recoding library
ca: L'ús de la biblioteca de recodificació és incorrecte

en: Internal recoding bug
ca: S'ha produït un error intern de recodificació

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2, or (at your option)
    any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software Foundation,
    Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.
ca: Açò és programari lliure; podeu redistribuir-lo i/o modificar-lo
    sota els termes de la Llicència Pública General GNU tal i com ha estat
    publicada per la Free Software Foundation; bé sota la versió 2 de la
    Llicència o bé (si ho preferiu) sota qualsevol versió posterior.
    
    Aquest programa es distribueix amb l'expectativa de que serà útil,
    però SENSE CAP GARANTIA; ni tan sols la garantia implícita de
    COMERCIABILITAT o ADEQUACIÓ PER UN PROPÒSIT PARTICULAR.  Vegeu la
    Llicència Pública General GNU per obtenir-ne més detalls.
    
    Hauríeu d'haver rebut una còpia de la Llicència Pública General GNU
    juntament amb aquest programa; en cas contrari, escriviu a la Free
    Software Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston,
    MA  02111, USA.

en: Try `%s %s' for more information.
ca: Proveu «%s %s» per a obtindre més informació.

en: Free `recode' converts files between various character sets and surfaces.
ca: El «recode» lliure converteix fitxers entre diversos jocs de caràcters i superfícies.

en: 
    Usage: %s [OPTION]... [ [CHARSET] | REQUEST [FILE]... ]
ca: 
    Forma d'ús: %s [OPCIÓ]... [ [JOC DE CARÀCTERS] | PETICIÓ [FITXER]... ]

en: 
    If a long option shows an argument as mandatory, then it is mandatory
    for the equivalent short option also.  Similarly for optional arguments.
ca: 
    Si una opció llarga mostra un argument com requerit, aleshores també és
    requerit per a l'opció curta equivalent, i de forma similar per als
    arguments opcionals.

en: 
    Listings:
      -l, --list[=FORMAT]        list one or all known charsets and aliases
      -k, --known=PAIRS          restrict charsets according to known PAIRS list
      -h, --header[=[LN/]NAME]   write table NAME on stdout using LN, then exit
      -F, --freeze-tables        write out a C module holding all tables
      -T, --find-subsets         report all charsets being subset of others
      -C, --copyright            display Copyright and copying conditions
          --help                 display this help and exit
          --version              output version information and exit
ca: 
    Llistats:
      -l, --list[=FORMAT]        llista un o tots els jocs de caràcters i àlies
                                 coneguts
      -k, --known=PARELLES       limita els jocs de caràcters d'acord amb la
                                 llista de PARELLES conegudes
      -h, --header=[={LN/}NOM}   mostra la taula NOM a l'eixida estàndard
                                 utilitzant LN, i surt a continuació
      -F, --freeze-tables        mostra un mòdul de C contenint totes les taules
      -T, --find-subsets         informa de tots els jocs de caràcters que són
                                 subconjunts d'altres
      -C, --copyright            mostra el Copyright i les condicions de còpia
          --help                 mostra aquesta ajuda i ix
          --version              mostra la informació sobre la versió i ix

en: 
    Operation modes:
      -v, --verbose           explain sequence of steps and report progress
      -q, --quiet, --silent   inhibit messages about irreversible recodings
      -f, --force             force recodings even when not reversible
      -t, --touch             touch the recoded files after replacement
      -i, --sequence=files    use intermediate files for sequencing passes
          --sequence=memory   use memory buffers for sequencing passes
ca: 
    Modes d'operació:
      -v, --verbose           explica la seqüència de passos i informa del progrés
      -q, --quiet, --silent   inhabilita els missatges sobre recodificacions
                              irreversibles
      -f, --force             força les recodificacions inclús si són irreversibles
      -t, --touch             toca els fitxers recodificats després del reemplaç
      -i, --sequence=files    utilitza fitxers intermedis per als passos
          --sequence=memory   utilitza búfers de memòria per als passos

en:   -p, --sequence=pipe     use pipe machinery for sequencing passes
ca:   -p, --sequence=pipe     utilitza conductes per als passos de
                              seqüències

en:   -p, --sequence=pipe     same as -i (on this system)
ca:   -p, --sequence=pipe     el mateix que -i (en aquest sistema)

en: 
    Fine tuning:
      -s, --strict           use strict mappings, even loose characters
      -d, --diacritics       convert only diacritics or alike for HTML/LaTeX
      -S, --source[=LN]      limit recoding to strings and comments as for LN
      -c, --colons           use colons instead of double quotes for diaeresis
      -g, --graphics         approximate IBMPC rulers by ASCII graphics
      -x, --ignore=CHARSET   ignore CHARSET while choosing a recoding path
ca: 
    Ajustament afinat:
      -s, --strict           utilitza coincidències estrictes, encara que es
                             perden caràcters
      -d, --diacritics       converteix només els accents o pareguts per a
                             HTML/LaTeX
      -S, --source[=LN]      limita la recodificació a cadenes i comentaris
                             segons LN
      -c, --colons           utilitza dos punts en comptes de cometes dobles
                             per a la dièresis
      -g, --graphics         aproxima els gràfics IBMPC amb gràfics ASCII
      -x, --ignore=JOC       descarta JOC al escollir un camí de recodificació

en: 
    Option -l with no FORMAT nor CHARSET list available charsets and surfaces.
    FORMAT is `decimal', `octal', `hexadecimal' or `full' (or one of `dohf').
ca: 
    L'opció -l sense cap FORMAT o JOC DE CARÀCTERS llista els jocs de caràcters
    i facetes disponibles. FORMAT és «decimal», «octal», «hexadecimal» o «full»
    (o un de «dohf»).

en: Unless DEFAULT_CHARSET is set in environment, CHARSET defaults to the locale
    dependent encoding, determined by LC_ALL, LC_CTYPE, LANG.
ca: A no ser que s'establisca DEFAULT_CHARSET a l'entorn, el valor
    predeterminat de CHARSET és la codificació de la qual depen el locale,
    determinat per LC_ALL, LC_CTYPE, LANG.

en: With -k, possible before charsets are listed for the given after CHARSET,
    both being tabular charsets, with PAIRS of the form `BEF1:AFT1,BEF2:AFT2,...'
    and BEFs and AFTs being codes are given as decimal numbers.
ca: Amb -k, es mostren els possibles jocs de caràcters «abans» per al JOC
    «després» donat, sent ambdós jocs de caràcters tabulars, amb PARELLES de la
    forma «ABAN1:DESP1,ABAN2:DESP2,...» i sent els ABAN i DESP codis donats com
    números decimals.

en: LN is some language, it may be `c', `perl' or `po'; `c' is the default.
ca: LN és un llenguatge, pot ser «c», «perl» o «po; «c» és el predeterminat.

en: 
    REQUEST is SUBREQUEST[,SUBREQUEST]...; SUBREQUEST is ENCODING[..ENCODING]...
    ENCODING is [CHARSET][/[SURFACE]]...; REQUEST often looks like BEFORE..AFTER,
    with BEFORE and AFTER being charsets.  An omitted CHARSET implies the usual
    charset; an omitted [/SURFACE]... means the implied surfaces for CHARSET; a /
    with an empty surface name means no surfaces at all.  See the manual.
ca: 
    PETICIÓ és SUBPETICIÓ[,SUBPETICIÓ]...;
    SUBPETICIÓ és CODIFICACIÓ[..CODIFICACIÓ]...
    CODIFICACIÓ és [JOC DE CARÀCTERS[/[FACETA]]...;
    PETICIÓ sovint és ABANS..DESPRÉS,
    amb ABANS i DESPRÉS sent jocs de caràcters. Un JOC DE CARÀCTERS omés
    implica el joc de caràcters habitual; una [/FACETA] omesa vol dir la faceta
    implícita per al JOC DE CARÀCTERS; un / amb una faceta buida vol dir que no
    hi ha faceta. Vegeu el manual.

en: 
    If none of -i and -p are given, presume -p if no FILE, else -i.
    Each FILE is recoded over itself, destroying the original.  If no
    FILE is specified, then act as a filter and recode stdin to stdout.
ca: 
    Si no es dona cap de -i i -p, es suposa -p si no hi ha cap FITXER, si no, -i.
    Cada FITXER es recodifica damunt d'ell mateix, destruïnt l'original. Si no
    s'especifica cap FITXER, aleshores actua com un filtre i recodifica
    l'entrada estàndard a l'eixida estàndard.

en: 
    Report bugs to <recode-bugs@iro.umontreal.ca>.
ca: 
    Informeu dels errors a <recode-bugs@iro.umontreal.ca>.

en: Sequence `%s' is ambiguous
ca: La seqüència «%s» és ambígua

en: Sequence `%s' is unknown
ca: La seqüència «%s» és desconeguda

en: Language `%s' is ambiguous
ca: El llenguatge «%s» és ambigu

note: -1
en: Language `%s' is unknown
ca: El llenguatge «%s» és desconegut

en: Format `%s' is ambiguous
ca: El format «%s» és ambigu

en: Format `%s' is unknown
ca: El format «%s» és desconegut

en: Written by Franc,ois Pinard <pinard@iro.umontreal.ca>.
ca: Escrit per François Pinard <pinard@iro.umontreal.ca>.

en: 
    Copyright (C) 1990, 92, 93, 94, 96, 97, 99 Free Software Foundation, Inc.
ca: 
    Copyright © 1990, 92, 93, 94, 96, 97, 99 Free Software Foundation, Inc.

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
ca: Açò és Programari Lliure; vegeu el codi font per les condicions de
    còpia. NO hi ha CAP garantia; ni tan sols de COMERCIABILITAT o ADEQUACIÓ
    PER UN PROPÒSIT DETERMINAT.

en: Symbol `%s' is unknown
ca: El símbol «%s» és desconegut

en: Charset `%s' is unknown or ambiguous
ca: El joc de caràcters «%s» és desconegut o ambigu

en: Required argument is missing
ca: Manca un argument requerit

en: Syntax is deprecated, please prefer `%s'
ca: Aquesta sintaxi és desaconsellada, si us plau, utilitzeu «%s»

en: Request `%s' is erroneous
ca: La petició «%s» és errònia

en: Recoding %s...
ca: S'està recodificant %s...

en:  done
ca:  fet

en:  failed: %s in step `%s..%s'
ca:  ha fallat: %s al pas «%s..%s»

en: %s failed: %s in step `%s..%s'
ca: %s ha fallat: %s al pas «%s..%s»

en: %s in step `%s..%s'
ca: %s al pas «%s..%s»

en: Charset %s already exists and is not %s
ca: El joc de caràcters %s ja existeix i no és %s

en: Cannot list `%s', no names available for this charset
ca: No es pot llistar «%s», no hi ha noms disponibles per a aquest
    joc de caràcters

en: Sorry, no names available for `%s'
ca: No hi ha noms disponibles per a «%s»

en: Resurfacer set more than once for `%s'
ca: S'ha establert «resurfacer» més d'una vegada per a «%s»

en: Unsurfacer set more than once for `%s'
ca: S'ha establert «unsurfacer» més d'una vegada per a «%s»

en: Virtual memory exhausted
ca: La memòria virtual s'ha exhaurit

en: Codes %3d and %3d both recode to %3d
ca: Els codis %3d i %3d es recodifiquen ambdós a %3d

en: No character recodes to %3d
ca: Cap caràcter es recodifica a %3d

en: Cannot invert given one-to-one table
ca: No es pot invertir la taula un-a-un donada

en: Following diagnostics for `%s' to `%s'
ca: S'estan seguint els diagnòstics per «%s» a «%s»

en: Pair no. %d: <%3d, %3d> conflicts with <%3d, %3d>
ca: La parella no. %d: <%3d, %3d> és conflictiu amb <%3d, %3d>

en: Cannot complete table from set of known pairs
ca: No es pot completar la taula des del joc de parelles conegudes

en: Identity recoding, not worth a table
ca: Recodificació identitat, no mereix una taula

en: Recoding is too complex for a mere table
ca: La recodificació és massa complexa per a una simple taula

note: Print the header of the header file.
en: %sConversion table generated mechanically by Free `%s' %s
ca: %sTaula de conversió generada mecànicament per Free «%s» %s

en: %sfor sequence %s.%s
ca: %sper la seqüència %s.%s

en: No table to print
ca: No hi ha cap taula a imprimir

en: %s to %s
ca: %s a %s

en: *Unachievable*
ca: *Impossible*

en: *mere copy*
ca: *simple còpia*

en: Virtual memory exhausted!
ca: La memòria virtual s'ha exhaurit!

en: Step initialisation failed
ca: L'inicialització del pas ha fallat

en: Step initialisation failed (unprocessed options)
ca: L'inicialització del pas ha fallat (opcions no processades)

en: Request: %s
ca: Petició: %s

en: Shrunk to: %s
ca: Encogit a: %s

en: Unrecognised surface name `%s'
ca: El nom de faceta «%s» és desconegut

en: No way to recode from `%s' to `%s'
ca: No hi ha manera de recodificar de «%s» a «%s»

en: Expecting `..' in request
ca: S'esperava «..» a la petició

en: Child process wait status is 0x%0.2x
ca: L'estat d'espera del procés fill és 0x%0.2x

en: UCS2   Mne   Description
ca: UCS2   Mne   Descripció
