recode 3.6 - en to cs translation catalogue (79 entries)

en: No error
cs: Žádná chyba

en: Non canonical input
cs: Nekanonický vstup

en: Ambiguous output
cs: Nejednoznačný výstup

en: Untranslatable input
cs: Nepřeložitelný vstup

en: Invalid input
cs: Neplatný vstup

en: System detected problem
cs: Problém nalezený systémem

en: Misuse of recoding library
cs: Nesprávné použití převodní knihovny

en: Internal recoding bug
cs: Vnitřní chyba převodu

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2, or (at your option)
    any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software Foundation,
    Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.
cs: Tento program je svobodné programové vybavení. Můžete jej šířit a/nebo
    upravovat podle podmínek Obecné veřejné licence GNU (GPL), která byla
    vydána Free Software Foundation, a to buď podle verze 2, nebo (podle vašeho
    uvážení) jakékoliv pozdější verze.
    
    Tento program je šířen v naději, že bude užitečný, avšak BEZ JAKÉKOLIV
    ZÁRUKY, a to dokonce bez odvozené záruky OBCHODOVATELNOSTI nebo VHODNOSTI
    PRO DANÝ ÚČEL. Podrobnosti naleznete v Obecně veřejné licenci GNU (GPL).
    
    Spolu s tímto program byste měli obdržet kopii Obecné veřejné licence GNU
    (GPL). Není-li tomu tak, napište na adresu Free Software Foundation,
    Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.

en: Try `%s %s' for more information.
cs: Podrobnosti získáte pomocí „%s %s“.

en: Free `recode' converts files between various character sets and surfaces.
cs: Svobodný „recode“ převádí soubory mezi rozličnými znakovými sadami a povrchy.

en: 
    Usage: %s [OPTION]... [ [CHARSET] | REQUEST [FILE]... ]
cs: 
    Použití: %s [PŘEPÍNAČE…] [ [ZNAKOVÁ_SADA] | POŽADAVEK [SOUBOR…] ]

en: 
    If a long option shows an argument as mandatory, then it is mandatory
    for the equivalent short option also.  Similarly for optional arguments.
cs: 
    Pokud dlouhý přepínač označuje argument za povinný, pak je povinný i pro
    odpovídající krátký přepínač. Obdobné pravidlo platí pro volitelné argumenty.

en: 
    Listings:
      -l, --list[=FORMAT]        list one or all known charsets and aliases
      -k, --known=PAIRS          restrict charsets according to known PAIRS list
      -h, --header[=[LN/]NAME]   write table NAME on stdout using LN, then exit
      -F, --freeze-tables        write out a C module holding all tables
      -T, --find-subsets         report all charsets being subset of others
      -C, --copyright            display Copyright and copying conditions
          --help                 display this help and exit
          --version              output version information and exit
cs: 
    Výpisy:
      -l, --list[=FORMÁT]        vypíše jednu nebo všechny známé znakové sady
                                 a aliasy
      -k, --known=PÁRY           omezí znakové sady na seznam známých PÁRŮ
      -h, --header[=[JZ/]NÁZEV]  vypíše tabulku NÁZEV pomocí JZ, pak skončí
      -F, --freeze-tables        vypíše všechny tabulky jako modul v C
      -T, --find-subsets         nahlásí všechny znakové sady, které jsou
                                 podmnožinou jiných sad
      -C, --copyright            zobrazí Copyright a podmínky užití
          --help                 zobrazí tuto nápovědu a skončí
          --version              vypíše informace o verzi a skončí

en: 
    Operation modes:
      -v, --verbose           explain sequence of steps and report progress
      -q, --quiet, --silent   inhibit messages about irreversible recodings
      -f, --force             force recodings even when not reversible
      -t, --touch             touch the recoded files after replacement
      -i, --sequence=files    use intermediate files for sequencing passes
          --sequence=memory   use memory buffers for sequencing passes
cs: 
    Režimy běhu:
      -v, --verbose           vysvětlí posloupnost kroků a vyznačí postup běhu
      -q, --quiet, --silent   potlačí zprávy o nevratných převodech
      -f, --force             vynutí převody, i když budou nevratné
      -t, --touch             po nahrazení převedených souborů změní i jejich časy
      -i, --sequence=files    mezi průchody odkládá data do dočasných souborů
          --sequence=memory   mezi průchody odkládá data do paměťových bufferů

en:   -p, --sequence=pipe     use pipe machinery for sequencing passes
cs:   -p, --sequence=pipe     data mezi průchody propojí pomocí rour

en:   -p, --sequence=pipe     same as -i (on this system)
cs:   -p, --sequence=pipe     stejné jako -i (na tomto systému)

en: 
    Fine tuning:
      -s, --strict           use strict mappings, even loose characters
      -d, --diacritics       convert only diacritics or alike for HTML/LaTeX
      -S, --source[=LN]      limit recoding to strings and comments as for LN
      -c, --colons           use colons instead of double quotes for diaeresis
      -g, --graphics         approximate IBMPC rulers by ASCII graphics
      -x, --ignore=CHARSET   ignore CHARSET while choosing a recoding path
cs: 
    Drobná nastavení
      -s, --strict           použije přísné mapování, může ztratit některé znaky
      -d, --diacritics       převádí jen diakritiku a podobné znaky u HTML/LaTeXu
      -S, --source[=JZ]      omezí převod na řetězce a komentáře jazyka JZ
      -c, --colons           pro apostrofy použije dvojtečky namísto dvojitých
                             uvozovek
      -g, --graphics         aproximuje čáry IBMPC pomocí ASCII grafiky
      -x, --ignore=SADA      ignoruje znakovou SADU při výběru cesty převodu

en: 
    Option -l with no FORMAT nor CHARSET list available charsets and surfaces.
    FORMAT is `decimal', `octal', `hexadecimal' or `full' (or one of `dohf').
cs: 
    Přepínač -l bez FORMÁTU a bez SADY vypíše dostupné znakové sady a povrchy.
    FORMÁT je „decimal“ (desítkový), „octal“ (osmičkový), „hexadecimal“
    (šestnáctkový) nebo „full“ (plný) nebo jeden ze znaků „dohf“.

en: Unless DEFAULT_CHARSET is set in environment, CHARSET defaults to the locale
    dependent encoding, determined by LC_ALL, LC_CTYPE, LANG.
cs: Není-li nastavena proměnná prostředí DEFAULT_CHARSET, jako implicitní
    kódování SADY se použije kódování národního prostředí určené podle LC_ALL,
    LC_CTYPE, LANG.

en: With -k, possible before charsets are listed for the given after CHARSET,
    both being tabular charsets, with PAIRS of the form `BEF1:AFT1,BEF2:AFT2,...'
    and BEFs and AFTs being codes are given as decimal numbers.
cs: Pomocí -k lze určit možné sady před pro zadanou ZNAKOVOU_SADU po, obě jsouce
    tabulkovými znakovými sadami, PÁRY jsouce tvaru „PŘED1:PO1,PŘED2:PO2,…“.
    PŘED a PO jsou kódy zadané jako desítkové číslo.

en: LN is some language, it may be `c', `perl' or `po'; `c' is the default.
cs: JZ představuje jazyk, nabývá hodnot „c“, „perl“ nebo „po“, implicitní je „c“.

en: 
    REQUEST is SUBREQUEST[,SUBREQUEST]...; SUBREQUEST is ENCODING[..ENCODING]...
    ENCODING is [CHARSET][/[SURFACE]]...; REQUEST often looks like BEFORE..AFTER,
    with BEFORE and AFTER being charsets.  An omitted CHARSET implies the usual
    charset; an omitted [/SURFACE]... means the implied surfaces for CHARSET; a /
    with an empty surface name means no surfaces at all.  See the manual.
cs: 
    POŽADAVEK je PODPOŽADAVEK[,PODPOŽADAVEK…]; PODPOŽADAVEK je
    KÓDOVÁNÍ[..KÓDOVÁNÍ…]. KÓDOVÁNÍ je [ZNAKOVÁ_SADA][/[POVRCH]…]; POŽADAVEK často
    vypadá jako PŘED..POTOM, kde PŘED a POTOM jsou znakové sady. Vynechaná
    ZNAKOVÁ_SADA implikuje obvyklou znakovou sadu, vynechaný [/POVRCH…] znamená
    implicitní povrch dané ZNAKOVÉ_SADY, „/“ s prázdným názvem povrchu značí žádný
    povrch. Vizte manuál.

en: 
    If none of -i and -p are given, presume -p if no FILE, else -i.
    Each FILE is recoded over itself, destroying the original.  If no
    FILE is specified, then act as a filter and recode stdin to stdout.
cs: 
    Není-li zadáno ani -i, ani -p, předpokládá se -p, nebyl-li zadán SOUBOR,
    jinak -i. Každý SOUBOR se převádí sám do sebe, takže zničí originál. Není-li
    zadán žádný SOUBOR, pak se recode chová jako filtr a převádí standardní vstup
    na standardní výstup.

en: 
    Report bugs to <recode-bugs@iro.umontreal.ca>.
cs: 
    Chyby programu hlaste anglicky na <recode-bugs@iro.umontreal.ca>, chyby
    v překladu česky na <translation-team-cs@lists.sourceforge.net>

en: Sequence `%s' is ambiguous
cs: Posloupnost „%s“ není jednoznačná

en: Sequence `%s' is unknown
cs: Posloupnost „%s“ není známa

en: Language `%s' is ambiguous
cs: Jazyk „%s“ není jednoznačný

note: -1
en: Language `%s' is unknown
cs: Jazyk „%s“ není znám

en: Format `%s' is ambiguous
cs: Formát „%s“ není jednoznačný

en: Format `%s' is unknown
cs: Formát „%s“ není znám

en: Written by Franc,ois Pinard <pinard@iro.umontreal.ca>.
cs: Napsal François Pinard <pinard@iro.umontreal.ca>.

en: 
    Copyright (C) 1990, 92, 93, 94, 96, 97, 99 Free Software Foundation, Inc.
cs: 
    Copyright © 1990, 92, 93, 94, 96, 97, 99 Free Software Foundation, Inc.

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
cs: Toto je svobodné programové vybavení, pro podmínky rozmnožování vizte zdrojové
    kódy. Není zde ŽÁDNÁ záruka, ani na OBCHODOVATELNOST, ani na VHODNOST PRO
    URČITÝ ÚČEL.

en: Symbol `%s' is unknown
cs: Symbol „%s“ není znám

en: Charset `%s' is unknown or ambiguous
cs: Znaková sada „%s“ není známa nebo není jednoznačná

en: Required argument is missing
cs: Požadovaný argument chybí

en: Syntax is deprecated, please prefer `%s'
cs: Syntaxe je zastaralá, prosím, používejte „%s“

en: Request `%s' is erroneous
cs: Požadavek „%s“ chybný

en: Recoding %s...
cs: %s se převádí…

en:  done
cs:  hotovo

en:  failed: %s in step `%s..%s'
cs:  chyba: %s v kroku „%s..%s“

en: %s failed: %s in step `%s..%s'
cs: %s selhalo: %s v kroku „%s..%s“

en: %s in step `%s..%s'
cs: %s v kroku „%s..%s“

en: Charset %s already exists and is not %s
cs: Znaková sada %s již existuje a není %s

en: Cannot list `%s', no names available for this charset
cs: „%s“ nelze vypsat, pro tuto sadu neexistují žádná jména

note: code counter expected value for code counter insert a while line before printing Print the long table according to explode data.
en: Dec  Oct Hex   UCS2  Mne  %s
cs: Des  Osm Šest  UCS2  Mne  %s

en: Sorry, no names available for `%s'
cs: Je nám líto, ale pro „%s“ není žádný název

en: Resurfacer set more than once for `%s'
cs: Změna povrchu u %s“ nastavena více než jednou

en: Unsurfacer set more than once for `%s'
cs: Odstranění povrchu u „%s“ nastaveno více než jednou

en: Virtual memory exhausted
cs: Virtuální paměť vyčerpána

en: Codes %3d and %3d both recode to %3d
cs: Oba kódy %3d a %3d vedou na %3d

en: No character recodes to %3d
cs: Žádný znak nevede na %3d

en: Cannot invert given one-to-one table
cs: Zadanou tabulku 1:1 nelze invertovat

en: Following diagnostics for `%s' to `%s'
cs: Následuje diagnostika pro „%s“ do „%s“

en: Pair no. %d: <%3d, %3d> conflicts with <%3d, %3d>
cs: Pár č. %d: <%3d, %3d> je v rozporu s <%3d, %3d>

en: Cannot complete table from set of known pairs
cs: Z množiny známých párů nelze sestavit tabulku

en: Identity recoding, not worth a table
cs: Tabulka identity, ne příliš užitečná tabulka

en: Recoding is too complex for a mere table
cs: Převod je na pouhou tabulku příliš složitý

note: Print the header of the header file.
en: %sConversion table generated mechanically by Free `%s' %s
cs: %sPřevodní tabulka mechanicky vytvořena pomocí svobodného „%s“ %s

en: %sfor sequence %s.%s
cs: %spro posloupnost %s.%s

en: No table to print
cs: Žádná tabulka na vytištění

en: reversible
cs: vratný

en: %s to %s
cs: %s do %s

en: byte
cs: bajt

en: ucs2
cs: UCS2

en: variable
cs: proměnná

en: *Unachievable*
cs: *Nedosažitelný*

en: *mere copy*
cs: čistá kopie

en: Virtual memory exhausted!
cs: Virtuální paměť vyčerpána!

en: Step initialisation failed
cs: Inicializace kroku selhala

en: Step initialisation failed (unprocessed options)
cs: Inicializace kroku selhala (nezpracované přepínače)

en: Request: %s
cs: Požadavek: %s

en: Shrunk to: %s
cs: Zkráceno na: %s

en: Unrecognised surface name `%s'
cs: Nerozpoznaný název povrchu „%s“

en: No way to recode from `%s' to `%s'
cs: Neexistuje způsob, jak převést „%s“ na „%s“

en: Expecting `..' in request
cs: V požadavku očekáváno „..“

en: Child process wait status is 0x%0.2x
cs: Proces potomka zakončen ve stavu 0x%0.2x

en: UCS2   Mne   Description
cs: UCS2   Mne   Popis
