recode 3.6 - en to eo translation catalogue (77 entries)

en: No error
eo: Neniu eraro

en: Non canonical input
eo: Nekanoneca enigo

en: Ambiguous output
eo: Plursenca eligo

en: Untranslatable input
eo: Netradukebla enigo

en: Invalid input
eo: Nevalida enigo

en: System detected problem
eo: Sistemo trovis problemon

en: Misuse of recoding library
eo: Misuzo de la rekodado-biblioteko

en: Internal recoding bug
eo: Interna eraro dum rekodado

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2, or (at your option)
    any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software Foundation,
    Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.
eo: Ĉi tiu programo estas libera; vi povas pludoni kopiojn kaj modifi
    ĝin sub la kondiĉoj de la Ĝenerala Publika Rajtigilo de GNU,
    kiel tio estas eldonita de Free Software Foundation; aŭ versio 2
    de la Rajtigilo, aŭ (laŭ via elekto) iu sekva versio.
    
    Ĉi tiu programo estas disdonita kun la espero, ke ĝi estos utila,
    sed SEN IA AJN GARANTIO; eĉ sen la implicita garantio de
    KOMERCA KVALITO aŬ ADEKVATECO POR DIFINITA CELO. Vidu la
    Ĝeneralan Publikan Rajtigilon de GNU por pli da detaloj.
    
    Vi devus esti ricevinta kopion de la Ĝenerala Publika Rajtigilo de
    GNU kun ĉi tiu programo; se ne, skribu al Free Software Foundation,
    Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, Usono.

en: Try `%s %s' for more information.
eo: Provu '%s %s' por pli da informoj.

en: Free `recode' converts files between various character sets and surfaces.
eo: Libera 'recode' konvertas dosierojn inter diversaj signaroj kaj surfacoj.

en: 
    Usage: %s [OPTION]... [ [CHARSET] | REQUEST [FILE]... ]
eo: 
    Uzado: %s [OPCIO]... [ [SIGNARO] | PETO [DOSIERO]... ]

en: 
    If a long option shows an argument as mandatory, then it is mandatory
    for the equivalent short option also.  Similarly for optional arguments.
eo: 
    Se longa opcio montras argumenton kiel devigan, tiam ĝi estas deviga
    ankaŭ por la ekvivalenta mallonga opcio. Simile por nedevigaj argumentoj.

en: 
    Listings:
      -l, --list[=FORMAT]        list one or all known charsets and aliases
      -k, --known=PAIRS          restrict charsets according to known PAIRS list
      -h, --header[=[LN/]NAME]   write table NAME on stdout using LN, then exit
      -F, --freeze-tables        write out a C module holding all tables
      -T, --find-subsets         report all charsets being subset of others
      -C, --copyright            display Copyright and copying conditions
          --help                 display this help and exit
          --version              output version information and exit
eo: 
    Listigoj:
      -l, --list[=FORMO]         Listigi unu aŭ ĉiujn signarojn kaj kromnomojn
      -k, --known=PAROJ          Limigi signarojn laŭ konataj PAROJ
      -h, --header[=[LN/]NOMO]   Skribi tabelon NOMO al normala eligo per LN
      -F, --freeze-tables        Eligi C-modulon kun ĉiuj tabeloj
      -T, --find-subsets         Raporti signarojn, kiuj estas subaroj de aliaj
      -C, --copyright            Montri kopirajton kaj kopikondiĉojn
          --help                 Montri ĉi tiun helpon kaj eliri
          --version              Montri versiinformon kaj eliri

en: 
    Operation modes:
      -v, --verbose           explain sequence of steps and report progress
      -q, --quiet, --silent   inhibit messages about irreversible recodings
      -f, --force             force recodings even when not reversible
      -t, --touch             touch the recoded files after replacement
      -i, --sequence=files    use intermediate files for sequencing passes
          --sequence=memory   use memory buffers for sequencing passes
eo: 
    Funkcimanieroj:
      -v, --verbose           klarigi sinsekvon de paŝoj kaj raporti progreson
      -q, --quiet, --silent   subpremi mesaĝojn pri neinversigeblaj rekodadoj
      -f, --force             fari rekodadon, ankaŭ kiam ne inversigebla
      -t, --touch             fari 'touch' al konvertitaj dosieroj
      -i, --sequence=files    uzi dumtempajn dosierojn por internaj paŝoj
          --sequence=memory   uzi bufrojn en memoro por internaj paŝoj

en:   -p, --sequence=pipe     use pipe machinery for sequencing passes
eo:   -p, --sequence=pipe     uzi tubojn ("pipe") por internaj paŝoj

en:   -p, --sequence=pipe     same as -i (on this system)
eo:   -p, --sequence=pipe     same kiel -i (en ĉi tiu sistemo)

en: 
    Fine tuning:
      -s, --strict           use strict mappings, even loose characters
      -d, --diacritics       convert only diacritics or alike for HTML/LaTeX
      -S, --source[=LN]      limit recoding to strings and comments as for LN
      -c, --colons           use colons instead of double quotes for diaeresis
      -g, --graphics         approximate IBMPC rulers by ASCII graphics
      -x, --ignore=CHARSET   ignore CHARSET while choosing a recoding path
eo: 
    Fajnaj agordoj:
      -s, --strict           uzi striktajn mapojn, eĉ ĉe signoperdo
      -d, --diacritics       konverti nur kromsignojn aŭ simile por HTML/LaTeX
      -S, --source[=LN]      limigi rekodadon al signoĉenoj kaj komentoj por LN
      -c, --colons           uzi ':' anstataŭ '"' por diarezoj
      -g, --graphics         prezenti IBMPC-liniilojn per askiaj bildoj
      -x, --ignore=SIGNARO   ignori SIGNAROn dum elekto de rekodado-vojo

en: 
    Option -l with no FORMAT nor CHARSET list available charsets and surfaces.
    FORMAT is `decimal', `octal', `hexadecimal' or `full' (or one of `dohf').
eo: 
    La opcio -l kun neniu FORMO aŭ SIGNARO listigas ĉiujn disponatajn
    signarojn kaj surfacojn. FORMO estas 'decimal', 'octal', 'hexadecimal'
    aŭ 'full' (aŭ unu el 'dohf').

en: Unless DEFAULT_CHARSET is set in environment, CHARSET defaults to the locale
    dependent encoding, determined by LC_ALL, LC_CTYPE, LANG.
eo: Se la media variablo DEFAULT_CHARSET ne estas agordita, SIGNARO implicite
    estas tiu de la lokaĵaro, determinita de LC_ALL, LC_CTYPE, LANG.

en: With -k, possible before charsets are listed for the given after CHARSET,
    both being tabular charsets, with PAIRS of the form `BEF1:AFT1,BEF2:AFT2,...'
    and BEFs and AFTs being codes are given as decimal numbers.
eo: Kun -k, eblaj antaŭaj signaroj por la donita posta SIGNARO estas listigitaj,
    kun PAROJ en la formo 'ANT1:POST1,ANT2,POST2,...', kie ANT-oj kaj POST-oj
    estas kodoj donitaj kiel dekumaj nombroj.

en: LN is some language, it may be `c', `perl' or `po'; `c' is the default.
eo: LN estas programlingvo, ekzemple 'c', 'perl' aŭ 'po'; implicite estas 'c'.

en: 
    REQUEST is SUBREQUEST[,SUBREQUEST]...; SUBREQUEST is ENCODING[..ENCODING]...
    ENCODING is [CHARSET][/[SURFACE]]...; REQUEST often looks like BEFORE..AFTER,
    with BEFORE and AFTER being charsets.  An omitted CHARSET implies the usual
    charset; an omitted [/SURFACE]... means the implied surfaces for CHARSET; a /
    with an empty surface name means no surfaces at all.  See the manual.
eo: 
    PETO estas SUBPETO[,SUBPETO]...; SUBPETO estas KODO[..KODO]...
    KODO estas [SIGNARO][/[SURFACO]]...; PETO ofte aspektas kiel ANTAŬ...POST,
    kie ANTAŬ kaj POST estas signaroj. Ellasita SIGNARO implicas la kutiman
    signaron; ellasita [/SURFACO]... signifas la implicitan surfacon por SIGNARO;
    / kun malplena surfaco-nomo signifas neniajn surfacojn. Vidu la manlibron.

en: 
    If none of -i and -p are given, presume -p if no FILE, else -i.
    Each FILE is recoded over itself, destroying the original.  If no
    FILE is specified, then act as a filter and recode stdin to stdout.
eo: 
    Se neniu el -i kaj -p estas donita, supozi -p, se neniu DOSIERO, alie -i.
    Ĉiu DOSIERO estas rekodita surloke, anstataŭante la originalon. Se neniu
    DOSIERO estas specifita, agi kiel filtrilo kaj rekodi de la normala enigo
    al la normala eligo.

en: 
    Report bugs to <recode-bugs@iro.umontreal.ca>.
eo: 
    Raportu cimojn al <recode-bugs@iro.umontreal.ca>.

en: Sequence `%s' is ambiguous
eo: Sinsekvo '%s' estas plursenca

en: Sequence `%s' is unknown
eo: Sinsekvo '%s' estas nekonata

en: Language `%s' is ambiguous
eo: Lingvo '%s' estas plursenca

note: -1
en: Language `%s' is unknown
eo: Lingvo '%s' estas nekonata

en: Format `%s' is ambiguous
eo: Formo '%s' estas plursenca

en: Format `%s' is unknown
eo: Formo '%s' estas nekonata

en: Written by Franc,ois Pinard <pinard@iro.umontreal.ca>.
eo: Verkita de François Pinard <pinard@iro.umontreal.ca>.

en: 
    Copyright (C) 1990, 92, 93, 94, 96, 97, 99 Free Software Foundation, Inc.
eo: 
    Kopirajto (C) 1990, 92, 93, 94, 96, 97, 99 Free Software Foundation, Inc.

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
eo: Ĉi tio estas libera programo; vidu la fonton por kopikondiĉoj. Estas
    NENIA GARANTIO; eĉ ne por KOMERCA KVALITO aŭ ADEKVATECO POR DIFINITA CELO.

en: Symbol `%s' is unknown
eo: Simbolo '%s' estas nekonata

en: Charset `%s' is unknown or ambiguous
eo: Signaro '%s' estas nekonata aŭ plursenca

en: Required argument is missing
eo: Bezonata argumento mankas

en: Syntax is deprecated, please prefer `%s'
eo: Malrekomendata sintakso; bonvolu uzi '%s'

en: Request `%s' is erroneous
eo: Peto '%s' estas erara

en: Recoding %s...
eo: Rekodas '%s' ...

en:  done
eo:  preta

en:  failed: %s in step `%s..%s'
eo:  malsukcesis: %s en paŝo '%s..%s'

en: %s failed: %s in step `%s..%s'
eo: %s malsukcesis: %s en paŝo '%s..%s'

en: %s in step `%s..%s'
eo: %s en paŝo '%s..%s'

en: Charset %s already exists and is not %s
eo: La signaro %s jam ekzistas kaj ne estas %s

en: Cannot list `%s', no names available for this charset
eo: Ne povas montri '%s'; neniuj nomoj disponataj por ĉi tiu signaro

en: Sorry, no names available for `%s'
eo: Pardonu, sed neniaj nomoj disponataj por '%s'

en: Resurfacer set more than once for `%s'
eo: Resurfacigilo agordita pli ol unufoje por '%s'

en: Unsurfacer set more than once for `%s'
eo: Malsurfacigilo por '%s' agordita pli ol unufoje

en: Virtual memory exhausted
eo: Vituala memoro elĉerpiĝis

en: Codes %3d and %3d both recode to %3d
eo: La kodoj %3d kaj %3d estas ambaŭ konvertataj al %3d

en: No character recodes to %3d
eo: Neniu signo estas konvertata al %3d

en: Cannot invert given one-to-one table
eo: Ne povas inversigi la donitan unusencan tabelon

en: Following diagnostics for `%s' to `%s'
eo: Jena diagnozo por konvertado de '%s' al '%s'

en: Pair no. %d: <%3d, %3d> conflicts with <%3d, %3d>
eo: Paro numero %d: <%3d, %3d> konfliktas kun <%3d, %3d>

en: Cannot complete table from set of known pairs
eo: Ne povas kompletigi tabelon el aro de konataj paroj

en: Identity recoding, not worth a table
eo: Senŝanĝa rekodado ne indas je tabelo

en: Recoding is too complex for a mere table
eo: Rekodado estas tro komplika por nura tabelo

note: Print the header of the header file.
en: %sConversion table generated mechanically by Free `%s' %s
eo: %sKonvertotabelo kreita aŭtomate de Free '%s' %s

en: %sfor sequence %s.%s
eo: %spor sinsekvo %s.%s

en: No table to print
eo: Mankas tabelo por eligado

en: reversible
eo: inversigebla

en: %s to %s
eo: %s al %s

en: byte
eo: bitoko

en: variable
eo: variablo

en: *Unachievable*
eo: *neebla*

en: *mere copy*
eo: *nura kopio*

en: Virtual memory exhausted!
eo: Virtuala memoro estas plena!

en: Step initialisation failed
eo: Komencado de paŝo malsukcesis

en: Step initialisation failed (unprocessed options)
eo: Komencado de paŝo malsukcesis (netraktitaj opcioj)

en: Request: %s
eo: Peto: %s

en: Shrunk to: %s
eo: Ŝrumpis ĝis: %s

en: Unrecognised surface name `%s'
eo: Nekonata nomo de surfaco '%s'

en: No way to recode from `%s' to `%s'
eo: Mankas eblo por konverti de '%s' al '%s'

en: Expecting `..' in request
eo: Atendas '..' en peto

en: Child process wait status is 0x%0.2x
eo: Atendostatuso de ido-procezo estas 0x%0.2x

en: UCS2   Mne   Description
eo: UCS2   Mne   Priskribo
