recode 3.6 - en to ga translation catalogue (78 entries)

en: No error
ga: Ní raibh aon earráid

en: Non canonical input
ga: Ionchur neamhchanónta

en: Ambiguous output
ga: Aschur débhríoch

en: Untranslatable input
ga: Aschur neamh-inaistrithe

en: Invalid input
ga: Ionchur neamhbhailí

en: System detected problem
ga: Bhraith an córas fadhb

en: Misuse of recoding library
ga: Mí-úsáid den leabharlann ath-ionchódaithe

en: Internal recoding bug
ga: Fabht inmheánach ath-ionchódaithe

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2, or (at your option)
    any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software Foundation,
    Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.
ga: Is saorbhogearra an ríomhchlár seo; is féidir leat é a scaipeadh agus/nó
    a athrú de réir na gcoinníollacha den GNU General Public License mar atá
    foilsithe ag an Free Software Foundation; faoi leagan 2 den cheadúnas,
    nó (más mian leat) aon leagan níos déanaí.
    
    Scaiptear an ríomhchlár seo le súil go mbeidh sé áisiúil,
    ach GAN AON BARÁNTA; go fiú gan an barántas intuigthe de
    INDÍOLTACHT nó FEILIÚNACHT DO FHEIDHM AR LEITH.  Féach ar an
    GNU General Public License chun níos mó sonraí a fháil.
    
    Ba chomhair go mbeifeá tar éis cóip den GNU General Public License a fháil in
    éineacht leis an ríomhchlár seo; mura bhfuair, scríobh chuig an Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.

en: Try `%s %s' for more information.
ga: Bain triail as `%s %s' chun tuilleadh eolais a fháil.

en: Free `recode' converts files between various character sets and surfaces.
ga: Tiontaíonn saorbhogearra `recode' comhaid idir tacair charachtar agus craicne éagsúla.

en: 
    Usage: %s [OPTION]... [ [CHARSET] | REQUEST [FILE]... ]
ga: 
    Úsáid: %s [ROGHA]... [ [TACAR] | IARRATAS [COMHAD]... ]

en: 
    If a long option shows an argument as mandatory, then it is mandatory
    for the equivalent short option also.  Similarly for optional arguments.
ga: 
    Is riachtanach le rogha ghearr aon argóint atá riachtanach
    leis an rogha fhada, agus ar an nós céanna leis na hargóintí roghnacha.

en: 
    Listings:
      -l, --list[=FORMAT]        list one or all known charsets and aliases
      -k, --known=PAIRS          restrict charsets according to known PAIRS list
      -h, --header[=[LN/]NAME]   write table NAME on stdout using LN, then exit
      -F, --freeze-tables        write out a C module holding all tables
      -T, --find-subsets         report all charsets being subset of others
      -C, --copyright            display Copyright and copying conditions
          --help                 display this help and exit
          --version              output version information and exit
ga: 
    Liostú:
      -l, --list[=FORMÁID]       taispeáin tacair charachtar agus ailiasanna ar eolas
      -k, --known=PÉIRÍ          úsáid tacair charachtar ón liosta PÉIRÍ amháin
      -h, --header[=[TN/]AINM]   scríobh tábla AINM ar stdout le TN, agus scoir
      -F, --freeze-tables        scríobh modúl C le gach tábla ann
      -T, --find-subsets         taispeáin gach tacar carachtar atá i gceann eile
      -C, --copyright            taispeáin Cóipcheart agus coinníollacha cóipeála
          --help                 taispeáin an chabhair seo agus scoir
          --version              taispeáin eolas faoin leagan agus scoir

en: 
    Operation modes:
      -v, --verbose           explain sequence of steps and report progress
      -q, --quiet, --silent   inhibit messages about irreversible recodings
      -f, --force             force recodings even when not reversible
      -t, --touch             touch the recoded files after replacement
      -i, --sequence=files    use intermediate files for sequencing passes
          --sequence=memory   use memory buffers for sequencing passes
ga: 
    Móid oibríochta:
      -v, --verbose           taispeáin na céimeanna agus dul chun cinn
      -q, --quiet, --silent   ná taispeáin teachtaireachtaí maidir le
                                 ath-ionchóduithe dochúlaithe
      -f, --force             fórsáil ath-ionchódú fiú más dochúlaithe é
      -t, --touch             teagmháil na comhaid ath-ionchódaithe tar éis
                                 iad a athshuíomh
      -i, --sequence=comhaid  úsáid comhaid idirmheánacha le linn seicheamhaithe
          --sequence=cuimhne  úsáid maoláin chuimhne le linn seicheamhaithe

en:   -p, --sequence=pipe     use pipe machinery for sequencing passes
ga:   -p, --sequence=píopa    úsáid píopa le linn seicheamhaithe

en:   -p, --sequence=pipe     same as -i (on this system)
ga:   -p, --sequence=píopa    ar comhbhrí le -i (ar an gcóras seo)

en: 
    Fine tuning:
      -s, --strict           use strict mappings, even loose characters
      -d, --diacritics       convert only diacritics or alike for HTML/LaTeX
      -S, --source[=LN]      limit recoding to strings and comments as for LN
      -c, --colons           use colons instead of double quotes for diaeresis
      -g, --graphics         approximate IBMPC rulers by ASCII graphics
      -x, --ignore=CHARSET   ignore CHARSET while choosing a recoding path
ga: 
    Mionchoigeartú:
      -s, --strict           úsáid dianmhapáil, fiú le carachtair neamhchruinn
      -d, --diacritics       tiontaigh diaicriticí amháin le haghaidh HTML/LaTeX
      -S, --source[=TN]      ath-ionchódaigh teaghráin agus nótaí amháin, mar le TN
      -c, --colons           úsáid idirstadanna in ionad " le haghaidh déiréise
      -g, --graphics         neasaigh rialóirí IBMPC le grafaic ASCII
      -x, --ignore=TACAR     ná húsáid TACAR agus conair ath-ionchódaithe á roghnú

en: 
    Option -l with no FORMAT nor CHARSET list available charsets and surfaces.
    FORMAT is `decimal', `octal', `hexadecimal' or `full' (or one of `dohf').
ga: 
    Taispeánann rogha -l (gan FORMÁID gan TACAR) gach tacar carachtar agus
    gach craiceann atá ar fáil.  Is FORMÁID ceann de `decimal', `octal',
    `hexadecimal' nó `full' (nó ceann de `dohf').

en: Unless DEFAULT_CHARSET is set in environment, CHARSET defaults to the locale
    dependent encoding, determined by LC_ALL, LC_CTYPE, LANG.
ga: Mura bhfuil DEFAULT_CHARSET socraithe mar athróg thimpeallachta, úsáid an
    t-ionchódú ón logchaighdeán mar luach réamhshocraithe ar CHARSET;
    socraítear an t-ionchódú seo leis na hathróga LC_ALL, LC_CTYPE, agus LANG.

en: With -k, possible before charsets are listed for the given after CHARSET,
    both being tabular charsets, with PAIRS of the form `BEF1:AFT1,BEF2:AFT2,...'
    and BEFs and AFTs being codes are given as decimal numbers.
ga: Le -k, taispeántar gach tacar tosaithe gur féidir a úsáid leis
    an TACAR deiridh, gach ina tacar táblach.  Is san fhoirm
    `TOS1:DEIR1,TOS2:DEIR2,...' iad na PÉIRÍ, agus na cóid TOS1, DEIR1,
    srl. tugtha mar uimhreacha deachúlacha.

en: LN is some language, it may be `c', `perl' or `po'; `c' is the default.
ga: Is teanga í TN, ceann de `c', `perl' nó `po'; is `c' an réamhshocrú é.

en: 
    REQUEST is SUBREQUEST[,SUBREQUEST]...; SUBREQUEST is ENCODING[..ENCODING]...
    ENCODING is [CHARSET][/[SURFACE]]...; REQUEST often looks like BEFORE..AFTER,
    with BEFORE and AFTER being charsets.  An omitted CHARSET implies the usual
    charset; an omitted [/SURFACE]... means the implied surfaces for CHARSET; a /
    with an empty surface name means no surfaces at all.  See the manual.
ga: 
    Is san fhoirm FOIARRATAS[,FOIARRATAS]... é IARRATAS, is san fhoirm
    IONCHÓDÚ[..IONCHÓDÚ]... é FOIARRATAS, agus is san fhoirm
    [TACARCARACHTAR][/CRAICEANN]]... é IONCHÓDÚ; is IARRATAS cosúil le
    TOSACH..DEIREADH go minic, le TOSACH agus DEIREADH ina dtacair
    charachtar.  Má tá TACAR ligthe ar lár, úsáid an gnáth-thacar;
    Má tá [/CRAICEANN] ar lár, úsáid an craiceann intuigthe le TACAR;
    Mura bhfuil ach `/' ann gan chraiceann, ná húsáid craiceann ar chor ar bith.
    Féach ar an lámhleabhar.

en: 
    If none of -i and -p are given, presume -p if no FILE, else -i.
    Each FILE is recoded over itself, destroying the original.  If no
    FILE is specified, then act as a filter and recode stdin to stdout.
ga: 
    Mura bhfuil -i ná -p ann, glac le -p mura bhfuil COMHAD ann, agus
    le -i i ngach cás eile.  Ath-ionchódaítear gach COMHAD anuas air féin,
    agus beidh na bunchóipeanna scriosta.  Mura bhfuil COMHAD sonraithe,
    oibríonn recode mar scagaire, agus ath-ionchódaítear stdin go stdout.

en: 
    Report bugs to <recode-bugs@iro.umontreal.ca>.
ga: 
    Seol tuairiscí fabhtanna chuig <recode-bugs@iro.umontreal.ca>.

en: Sequence `%s' is ambiguous
ga: Tá an seicheamh `%s' débhríoch

en: Sequence `%s' is unknown
ga: Tá an seicheamh `%s' anaithnid

en: Language `%s' is ambiguous
ga: Tá an teanga `%s' débhríoch

note: -1
en: Language `%s' is unknown
ga: Teanga anaithnid `%s'

en: Format `%s' is ambiguous
ga: Formáid dhébhríoch `%s'

en: Format `%s' is unknown
ga: Formáid anaithnid `%s'

en: Written by Franc,ois Pinard <pinard@iro.umontreal.ca>.
ga: Le François Pinard <pinard@iro.umontreal.ca>.

en: 
    Copyright (C) 1990, 92, 93, 94, 96, 97, 99 Free Software Foundation, Inc.
ga: 
    Copyright © 1990, 92, 93, 94, 96, 97, 99 Free Software Foundation, Inc.

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
ga: Is saorbhogearra an ríomhchlár seo; féach ar an bhunchód le haghaidh
    coinníollacha cóipeála.  Níl baránta ar bith ann; go fiú níl baránta ann
    d'INDÍOLTACHT nó FEILIÚNACHT DO FHEIDHM AR LEITH.

en: Symbol `%s' is unknown
ga: Siombail anaithnid `%s'

en: Charset `%s' is unknown or ambiguous
ga: Tacar carachtar `%s' anaithnid nó débhríoch

en: Required argument is missing
ga: Argóint riachtanach ar iarraidh

en: Syntax is deprecated, please prefer `%s'
ga: Comhréir i léig, úsáid `%s' ina hionad

en: Request `%s' is erroneous
ga: Iarratas lochtach `%s'

en: Recoding %s...
ga: %s á ath-ionchódú...

en:  done
ga:  críochnaithe

en:  failed: %s in step `%s..%s'
ga:  teipthe: %s i gcéim `%s..%s'

en: %s failed: %s in step `%s..%s'
ga: theip ar %s: %s i gcéim `%s..%s'

en: %s in step `%s..%s'
ga: %s i gcéim `%s..%s'

en: Charset %s already exists and is not %s
ga: Tá tacar carachtar %s ann cheana, agus ní %s é

en: Cannot list `%s', no names available for this charset
ga: Ní féidir `%s' a liostú; níl aon ainm ar fáil le haghaidh an tacair carachtar seo

note: code counter expected value for code counter insert a while line before printing Print the long table according to explode data.
en: Dec  Oct Hex   UCS2  Mne  %s
ga: Deach Ocht Heics UCS2 Mne  %s

en: Sorry, no names available for `%s'
ga: Tá brón orm, níl aon ainm ar fáil le haghaidh `%s'

en: Resurfacer set more than once for `%s'
ga: Athchraiceannadóir socraithe níos mó ná uair amháin le haghaidh `%s'

en: Unsurfacer set more than once for `%s'
ga: Feannadóir socraithe níos mó ná uair amháin le haghaidh `%s'

en: Virtual memory exhausted
ga: Cuimhne fhíorúil ídithe

en: Codes %3d and %3d both recode to %3d
ga: Ath-ionchódaíonn na cóid %3d agus %3d go dtí %3d

en: No character recodes to %3d
ga: Níl aon charachtar a ath-ionchódaítear go dtí %3d

en: Cannot invert given one-to-one table
ga: Ní féidir an tábla tugtha aon-le-haon a inbhéartú

en: Following diagnostics for `%s' to `%s'
ga: Diagnóisic le haghaidh `%s' go `%s'

en: Pair no. %d: <%3d, %3d> conflicts with <%3d, %3d>
ga: Péire uimh. %d: tagann <%3d, %3d> agus <%3d, %3d> salach ar a chéile

en: Cannot complete table from set of known pairs
ga: Ní féidir an tábla a chur i gcrích le tacar de phéirí atá ar eolas

en: Identity recoding, not worth a table
ga: Ath-ionchódú ionannais; ní fiú tábla é

en: Recoding is too complex for a mere table
ga: Is róchasta é an t-ath-ionchódú mura bhfuil ach tábla ann

note: Print the header of the header file.
en: %sConversion table generated mechanically by Free `%s' %s
ga: %sTábla tiontaithe ginte go huathoibríoch ag saorbhogearrá `%s' %s

en: %sfor sequence %s.%s
ga: %sle haghaidh sheichimh %s.%s

en: No table to print
ga: Níl tábla ann le priontáil

en: reversible
ga: inchúlaithe

en: %s to %s
ga: %s go %s

en: byte
ga: beart

en: variable
ga: athróg

en: *Unachievable*
ga: *Dodhéanta*

en: *mere copy*
ga: *lomchóip*

en: Virtual memory exhausted!
ga: Cuimhne fhíorúil ídithe!

en: Step initialisation failed
ga: Theip ar thúsú na céime

en: Step initialisation failed (unprocessed options)
ga: Theip ar thúsú na céime (roghanna gan phróiseáil)

en: Request: %s
ga: Iarratas: %s

en: Shrunk to: %s
ga: Crapadh go: %s

en: Unrecognised surface name `%s'
ga: Ainm anaithnid craicinn `%s'

en: No way to recode from `%s' to `%s'
ga: Ní féidir `%s' a ath-ionchódú mar `%s'

en: Expecting `..' in request
ga: Bhíothas ag súil le `..' san iarratas

en: Child process wait status is 0x%0.2x
ga: Is 0x%0.2x é stádas feithimh le haghaidh an mhacphróisis

en: UCS2   Mne   Description
ga: UCS2   Mne   Cur Síos
