recode 3.6 - en to gl translation catalogue (73 entries)

en: No error
gl: Sen erros

en: Non canonical input
gl: Sen saída normalizada

en: Ambiguous output
gl: Saída ambigua

en: Untranslatable input
gl: Entrada non traducible

en: Invalid input
gl: Entrada incorrecta

en: System detected problem
gl: O sistema detectou un problema

en: Misuse of recoding library
gl: Uso incorrecto da librería de recodificación

en: Internal recoding bug
gl: Erro interno na recodificación

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2, or (at your option)
    any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software Foundation,
    Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.
gl: Este programa é software libre; pode redistribuílo e/ou modificalo
    baixo os termos da Licencia Pública Xeral de GNU tal como foi publicada
    pola Free Software Foundation; xa a versión 2, ou (á súa elección)
    calqueira versión posterior.
    
    Este programa é distribuído coa esperanza de que sexa útil, pero
    SEN NINGUNHA GARANTÍA; nin sequera a garantía implícita de COMERCIABILIDADE
    ou APTITUDE PARA UN FIN EN PARTICULAR. Vexa a Licencia Pública Xeral de
    GNU para ter máis detalles.
    
    Debería ter recibido unha copia da Licencia Pública Xeral de GNU con
    este programa; se non é o caso, escriba á Free Software Foundation, Inc.,
    59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, EE.UU.

en: Try `%s %s' for more information.
gl: Escriba `%s %s' para obter máis información.

en: Free `recode' converts files between various character sets and surfaces.
gl: O `recode' libre convirte ficheiros entre varios xogos de caracteres e superficies.

en: 
    Usage: %s [OPTION]... [ [CHARSET] | REQUEST [FILE]... ]
gl: 
    Uso: %s [OPCIÓN]... [ [XOGO-DE-CARACTERES] | PETICIÓN [FICHEIRO]... ]

en: 
    If a long option shows an argument as mandatory, then it is mandatory
    for the equivalent short option also.  Similarly for optional arguments.
gl: 
    Se unha opción longa amosa un parámetro como obrigatorio, entón tamén é
    obrigatorio para a opción curta equivalente.  Do mesmo xeito para parámetros
    opcionais.

en: 
    Listings:
      -l, --list[=FORMAT]        list one or all known charsets and aliases
      -k, --known=PAIRS          restrict charsets according to known PAIRS list
      -h, --header[=[LN/]NAME]   write table NAME on stdout using LN, then exit
      -F, --freeze-tables        write out a C module holding all tables
      -T, --find-subsets         report all charsets being subset of others
      -C, --copyright            display Copyright and copying conditions
          --help                 display this help and exit
          --version              output version information and exit
gl: 
    Listados:
      -l, --list[=FORMATO]      listar un ou tódolos xogos de caracteres e alias
                                   coñecidos
      -k, --known=PARES         restrinxi-los xogos de acordo coa lista de PARES
                                   coñecidos
      -h, --header[=[LN/]NOME]  escribi-la táboa NOME na saída estándar usando
                                   LN, e logo sair
      -F, --freeze-tables       escribir un módulo en C que contén tódalas táboas
      -T, --find-subsets        informar dos xogos que son subconxuntos doutros
      -C, --copyright           amosa-lo copyright e as condicións de copia
          --help                amosar esta axuda e sair
          --version             amosar información sobre a versión e sair

en: 
    Operation modes:
      -v, --verbose           explain sequence of steps and report progress
      -q, --quiet, --silent   inhibit messages about irreversible recodings
      -f, --force             force recodings even when not reversible
      -t, --touch             touch the recoded files after replacement
      -i, --sequence=files    use intermediate files for sequencing passes
          --sequence=memory   use memory buffers for sequencing passes
gl: 
    Modos de operación:
      -v, --verbose             explica-la secuencia de pasos e informar dos
                                   progresos
      -q, --quite, --silent     inhibi-las mensaxes sobre recodificacións
                                   irreversibles
      -f, --force               forza-las recodificacións incluso cando non son
                                   reversibles
      -t, --touch               toca-los ficheiros recodificados despois de
                                   cambialos
      -i, --sequence=files      usar ficheiros intermedios para pasos secuenciais
          --sequence=memory     usa-la memoria para pasos secuenciais

en:   -p, --sequence=pipe     use pipe machinery for sequencing passes
gl:   -p, --sequence=pipe       usar canalizacións para pasos secuenciais

en:   -p, --sequence=pipe     same as -i (on this system)
gl:   -p, --sequence=pipe       o mesmo que -i (neste sistema)

en: 
    Fine tuning:
      -s, --strict           use strict mappings, even loose characters
      -d, --diacritics       convert only diacritics or alike for HTML/LaTeX
      -S, --source[=LN]      limit recoding to strings and comments as for LN
      -c, --colons           use colons instead of double quotes for diaeresis
      -g, --graphics         approximate IBMPC rulers by ASCII graphics
      -x, --ignore=CHARSET   ignore CHARSET while choosing a recoding path
gl: 
    Axustes finos:
      -s, --strict        usar mapeados estrictos, incluso perder caracteres
      -d, --diacritics    converter só diacríticos ou similares para HTML/LaTeX
      -S, --source[=LN]   limita-la recodificación a cadeas e comentarios para LN
      -c, --colon         usar dous puntos no canto de comiñas dobres para diérese
      -g, --graphics      aproxima-las liñas de IBMPC con gráficos ASCII
      -x, --ignore=XOGO   ignora-lo XOGO ao escoller unha rota de recodificación

en: 
    Option -l with no FORMAT nor CHARSET list available charsets and surfaces.
    FORMAT is `decimal', `octal', `hexadecimal' or `full' (or one of `dohf').
gl: 
    A opción -l sen FORMATO ou XOGO lista os xogos e superficies dispoñibles.
    O FORMATO é `decimal', `octal', `hexadecimal' ou `full' (completo), ou unha
    letra entre `dofh'.

en: Unless DEFAULT_CHARSET is set in environment, CHARSET defaults to the locale
    dependent encoding, determined by LC_ALL, LC_CTYPE, LANG.
gl: A menos que se estableza a variable de ambiente DEFAULT_CHARSET, XOGO é o do `locale'.

en: With -k, possible before charsets are listed for the given after CHARSET,
    both being tabular charsets, with PAIRS of the form `BEF1:AFT1,BEF2:AFT2,...'
    and BEFs and AFTs being codes are given as decimal numbers.
gl: Con -k, os posibles xogos iniciais lístanse para o XOGO final indicado,
    sendo os dous xogos tabulares, con PARES da forma `INI1:FIN1,INI2:FIN2,...'
    e os códigos INI e FIN dándose coma números decimais.

en: LN is some language, it may be `c', `perl' or `po'; `c' is the default.
gl: LN é unha linguaxe, pode ser `c', `perl' ou `po'; `c' por defecto.

en: 
    REQUEST is SUBREQUEST[,SUBREQUEST]...; SUBREQUEST is ENCODING[..ENCODING]...
    ENCODING is [CHARSET][/[SURFACE]]...; REQUEST often looks like BEFORE..AFTER,
    with BEFORE and AFTER being charsets.  An omitted CHARSET implies the usual
    charset; an omitted [/SURFACE]... means the implied surfaces for CHARSET; a /
    with an empty surface name means no surfaces at all.  See the manual.
gl: 
    PETICIÓN é SUBPETICIÓN[,SUBPETICIÓN]...; SUBPETICIÓN é
    CODIFICACIÓN[..CODIFICACIÓN]...; CODIFICACIÓN é [XOGO][/[SUPERFICIE]]...;
    PETICIÓN adoita parecer INICIAL..FINAL, sendo INICIAL e FINAL uns xogos de
    caracteres.  Se non se indica un XOGO tómase o xogo normal; se non se indica
    unha [/SUPERFICIE]... tómanse as superficies implicadas en XOGO; cunha /
    cun nome de superficie baleiro non se toma ningunha superficie.  Lea o manual.

en: 
    If none of -i and -p are given, presume -p if no FILE, else -i.
    Each FILE is recoded over itself, destroying the original.  If no
    FILE is specified, then act as a filter and recode stdin to stdout.
gl: 
    Se non se indica -i nin -p, suponse -p se non se indica un FICHEIRO, senón -i.
    Cada FICHEIRO recodifícase sobre si mesmo, destruíndose o orixinal.  Se non
    se indica un FICHEIRO, traballa coma un filtro e recodifica stdin a stdout.

en: 
    Report bugs to <recode-bugs@iro.umontreal.ca>.
gl: 
    Informe dos erros en <recode-bugs@iro.umontreal.ca>.

en: Sequence `%s' is ambiguous
gl: A secuencia `%s' é ambigua

en: Sequence `%s' is unknown
gl: A secuencia `%s' é descoñecida

en: Language `%s' is ambiguous
gl: A linguaxe `%s' é ambigua

note: -1
en: Language `%s' is unknown
gl: A linguaxe `%s' é descoñecida

en: Format `%s' is ambiguous
gl: O formato `%s' é ambiguo

en: Format `%s' is unknown
gl: O formato `%s' é descoñecido

en: Written by Franc,ois Pinard <pinard@iro.umontreal.ca>.
gl: Escrito por François Pinard <pinard@iro.umontreal.ca>.

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
gl: Isto é software libre; vexa o código fonte polas condicións de copia. NON hai
    garantía; nin sequera de COMERCIABILIDADE ou APTITUDE PARA UN FIN DETERMINADO.

en: Symbol `%s' is unknown
gl: O símbolo `%s' é descoñecido

en: Charset `%s' is unknown or ambiguous
gl: Xogo de caracteres `%s' descoñecido ou ambiguo

en: Required argument is missing
gl: Falla o argumento requirido

en: Syntax is deprecated, please prefer `%s'
gl: Sintaxe a estinguir, prefírese `%s'

en: Request `%s' is erroneous
gl: A petición `%s' é errónea

en: Recoding %s...
gl: Recodificando %s...

en:  done
gl:  feito

en:  failed: %s in step `%s..%s'
gl:  fallou: %s no paso `%s..%s'

en: %s failed: %s in step `%s..%s'
gl: %s fallou: %s no paso `%s..%s'

en: %s in step `%s..%s'
gl: %s no paso `%s..%s'

en: Charset %s already exists and is not %s
gl: O xogo de caracteres %s xa existe e non é %s

en: Cannot list `%s', no names available for this charset
gl: Non se pode listar `%s', non hai nomes dispoñibles para este xogo

en: Sorry, no names available for `%s'
gl: Síntoo, non hai nomes dispoñibles para `%s'

en: Resurfacer set more than once for `%s'
gl: Aplicáronse superficies máis dunha vez para `%s'

en: Unsurfacer set more than once for `%s'
gl: Quitáronse superficies máis dunha vez para `%s'

en: Virtual memory exhausted
gl: Memoria virtual esgotada

en: Codes %3d and %3d both recode to %3d
gl: Ámbolos dous códigos %3d e %3d recodifícanse a %3d

en: No character recodes to %3d
gl: Non hai caracteres que se recodifiquen a %3d

en: Cannot invert given one-to-one table
gl: Non se pode inverti-la táboa un-a-un dada

en: Following diagnostics for `%s' to `%s'
gl: Seguen os diagnósticos para `%s' a `%s'

en: Pair no. %d: <%3d, %3d> conflicts with <%3d, %3d>
gl: O par núm. %d: <%3d, %3d> entra en conflicto con <%3d, %3d>

en: Cannot complete table from set of known pairs
gl: Non podo completa-la táboa dado o conxunto de pares coñecidos

en: Identity recoding, not worth a table
gl: Recodificación identidade, non merece a pena facer unha táboa

en: Recoding is too complex for a mere table
gl: A recodificación é demasiado complicada para unha simple táboa

note: Print the header of the header file.
en: %sConversion table generated mechanically by Free `%s' %s
gl: %sTáboa de conversión xerada mecánicamente polo `%s' Libre %s

en: %sfor sequence %s.%s
gl: %spara a secuencia %s.%s

en: No table to print
gl: Non hai ningunha táboa que visualizar

en: %s to %s
gl: %s a %s

en: *Unachievable*
gl: *Inalcanzable*

en: *mere copy*
gl: *simple copia*

en: Virtual memory exhausted!
gl: ¡Memoria virtual esgotada!

en: Step initialisation failed
gl: A inicialización do paso fallou

en: Step initialisation failed (unprocessed options)
gl: A inicialización do paso fallou (opcións sen procesar)

en: Request: %s
gl: Petición: %s

en: Shrunk to: %s
gl: Encollido a: %s

en: Unrecognised surface name `%s'
gl: Nome de superficie `%s' non recoñecido

en: No way to recode from `%s' to `%s'
gl: Non hay xeito de recodificar de `%s' a `%s'

en: Expecting `..' in request
gl: Esperábase un `..' na petición

en: Child process wait status is 0x%0.2x
gl: O estado de espera do proceso fillo é 0x%0.2x

en: UCS2   Mne   Description
gl: UCS2   Mne   Descripción
