recode 3.6 - en to hu translation catalogue (76 entries)

en: No error
hu: Hibátlan

en: Non canonical input
hu: Nem kanonikus bemenet

en: Ambiguous output
hu: Nem egyértelmű kimenet

en: Untranslatable input
hu: Lefordíthatatlan bemenet

en: Invalid input
hu: Érvénytelen bemenet

en: System detected problem
hu: Rendszerhiba

en: Misuse of recoding library
hu: Az átkódoló könyvtár téves használata

en: Internal recoding bug
hu: Belső átkódolási hiba

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2, or (at your option)
    any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software Foundation,
    Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.
hu: Ez egy szabad szoftver, terjesztheti és/vagy módosíthatja a Free Software
    Foundation által kiadott GNU General Public License második (vagy bármely
    későbbi) változatában foglaltak alapján.
    
    Ezt a programot abban a reményben terjesztjük, hogy hasznos lesz, de nem
    vállalunk SEMMIFÉLE GARANCIÁT, még olyan értelemben sem, hogy a program
    alkalmas-e a KÖZREADÁSRA vagy EGY BIZONYOS FELADAT ELVÉGZÉSÉRE. További
    részletekért tanulmányozza a GNU GPL licencet.
    
    Ehhez a programhoz a GNU General Public License egy példánya is jár,
    ha nem kapta meg, írjon a Free Software Foundation Inc.-nek. Levélcímük:
    51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Try `%s %s' for more information.
hu: További információkért adja ki a következőt: „%s %s”.

en: Free `recode' converts files between various character sets and surfaces.
hu: A „recode” karakterkészletek és felületek közötti konverziót tesz lehetővé.

en: 
    Usage: %s [OPTION]... [ [CHARSET] | REQUEST [FILE]... ]
hu: 
    Használat: %s [KAPCSOLÓK]... [ [KARAKTERKÉSZLET] | KÉRÉS [FÁJL]... ]

en: 
    If a long option shows an argument as mandatory, then it is mandatory
    for the equivalent short option also.  Similarly for optional arguments.
hu: 
    Ha a hosszú kapcsolóhoz kötelező argumentumot megadni, akkor az a megfelelő
    rövid kapcsolóra is vonatkozik. Hasonló a helyzet a választható
    argumentumokkal.

en: 
    Listings:
      -l, --list[=FORMAT]        list one or all known charsets and aliases
      -k, --known=PAIRS          restrict charsets according to known PAIRS list
      -h, --header[=[LN/]NAME]   write table NAME on stdout using LN, then exit
      -F, --freeze-tables        write out a C module holding all tables
      -T, --find-subsets         report all charsets being subset of others
      -C, --copyright            display Copyright and copying conditions
          --help                 display this help and exit
          --version              output version information and exit
hu: 
    Listák:
      -l, --list[=FORMÁTUM]      az összes ismert karakterkészlet kiírása
      -k, --known=PÁROK          karakterkészletek korlátozása az ismert PÁROKRA
      -h, --header[=[LN/]NÉV]    a NÉV tábla kiírása az LN használatával, és kilépés
      -F, --freeze-tables        C modul kiírása az összes táblával
      -T, --find-subsets         kiírja azokat a karakterkészleteket, amelyeket
                                   mások magukba foglalnak
      -C, --copyright            a copyright és a másolási feltételek kiírása
          --help                 ezen súgó kiírása, és kilépés
          --version              a verzióinformációk kiírása, és kilépés

en: 
    Operation modes:
      -v, --verbose           explain sequence of steps and report progress
      -q, --quiet, --silent   inhibit messages about irreversible recodings
      -f, --force             force recodings even when not reversible
      -t, --touch             touch the recoded files after replacement
      -i, --sequence=files    use intermediate files for sequencing passes
          --sequence=memory   use memory buffers for sequencing passes
hu: 
    Működési módok:
      -v, --verbose           a lépések és az előrehaladás kiírása
      -q, --quiet, --silent   nem ír ki üzeneteket visszafordíthatatlan
                                átkódolás esetén
      -f, --force             átkódolás kényszerítése visszafordíthatatlan
                                esetben is
      -t, --touch             az átkódolt fájlok dátumának módosítása
      -i, --sequence=files    közbülső fájlok használata az egymást követő
                                lépésekhez
          --sequence=memory   memóriában elhelyezkedő pufferek használata az
                                egymást követő lépésekhez

en:   -p, --sequence=pipe     use pipe machinery for sequencing passes
hu:   -p, --sequence=pipe     adatcsatornák használata az egymást követő lépésekhez

en:   -p, --sequence=pipe     same as -i (on this system)
hu:   -p, --sequence=pipe     ugyanaz, mint a -i (ezen a rendszeren)

en: 
    Fine tuning:
      -s, --strict           use strict mappings, even loose characters
      -d, --diacritics       convert only diacritics or alike for HTML/LaTeX
      -S, --source[=LN]      limit recoding to strings and comments as for LN
      -c, --colons           use colons instead of double quotes for diaeresis
      -g, --graphics         approximate IBMPC rulers by ASCII graphics
      -x, --ignore=CHARSET   ignore CHARSET while choosing a recoding path
hu: 
    Finomhangolás:
      -s, --strict           szigorú leképezés használata, akár karaktervesztés
                               árán is
      -d, --diacritics       csak a nemzeti karakterek átkódolása HTML/LaTeX
                               formátumhoz
      -S, --source[=NYELV]   csak a NYELV által meghatározott karakterláncokat
                               és megjegyzéseket kódolja át
      -c, --colons           „:” használata a „"” helyett a kétpontos ékezet
                               jelölésére az Easy French (egyfajta repülő ékezet)
                               kódolásban
      -g, --graphics         az IBMPC vonalrajzoló karakterek helyettesítése
                               ASCII grafikával
      -x, --ignore=KARKÉSZL  a KARKÉSZL mellőzése átkódolási útvonal választásánál

en: 
    Option -l with no FORMAT nor CHARSET list available charsets and surfaces.
    FORMAT is `decimal', `octal', `hexadecimal' or `full' (or one of `dohf').
hu: 
    A -l FORMÁTUM és KARKÉSZL nélkül felsorolja az elérhető karakterkészleteket
    és felületeket. A FORMÁTUM is a „decimal”, „octal”, „hexadecimal” vagy „full”
    egyike (vagy a „dohf” egyike).

en: Unless DEFAULT_CHARSET is set in environment, CHARSET defaults to the locale
    dependent encoding, determined by LC_ALL, LC_CTYPE, LANG.
hu: Ha a DEFAULT_CHARSET nincs beállítva a környezetben, a KARKÉSZL a területi
    beállítástól függő kódolást használja az LC_ALL, LC_CTYPE, LANG alapján.

en: With -k, possible before charsets are listed for the given after CHARSET,
    both being tabular charsets, with PAIRS of the form `BEF1:AFT1,BEF2:AFT2,...'
    and BEFs and AFTs being codes are given as decimal numbers.
hu: A -k kapcsolóval a lehetséges ELŐTTE karakterkészletek felsorolásra kerülnek
    az adott UTÁNA karakterkészlethez, ahol mindkettő táblázatos karakterkészlet,
    „ELŐ1:UTÁN1,ELŐ2:UTÁN2,...” formátumban, és az ELŐ és UTÁN decimális számokként
    megadott kódok.

en: LN is some language, it may be `c', `perl' or `po'; `c' is the default.
hu: A NYELV valamilyen programnyelv, lehet „c”, „perl” vagy „po”; a „c” az alap-
    értelmezett.

en: 
    REQUEST is SUBREQUEST[,SUBREQUEST]...; SUBREQUEST is ENCODING[..ENCODING]...
    ENCODING is [CHARSET][/[SURFACE]]...; REQUEST often looks like BEFORE..AFTER,
    with BEFORE and AFTER being charsets.  An omitted CHARSET implies the usual
    charset; an omitted [/SURFACE]... means the implied surfaces for CHARSET; a /
    with an empty surface name means no surfaces at all.  See the manual.
hu: 
    A KÉRÉS = ALKÉRÉS[,ALKÉRÉS]...; az ALKÉRÉS = KÓDOLÁS[..KÓDOLÁS]...
    A KÓDOLÁS = [KARAKTERKÉSZLET][/[FELSZÍN]]...; a KÉRÉS gyakran ELŐTTE..UTÁNA
    alakú, ahol az ELŐTTE és UTÁNA is karakterkészlet. A kihagyott KARAKTERKÉSZLET
    a megszokott karakterkészlettel egyenlő, a kihagyott [/FELÜLET]... a
    KARKÉSZLETBŐL következő felületeket jelenti, az üres felületnévvel álló
    / letiltja a felület használatát. Nézze meg a kézikönyvet is.

en: 
    If none of -i and -p are given, presume -p if no FILE, else -i.
    Each FILE is recoded over itself, destroying the original.  If no
    FILE is specified, then act as a filter and recode stdin to stdout.
hu: 
    Ha a -i és -p egyike sincs megadva, akkor a FÁJL hiányában a -p, egyébként a -i
    használata a feltételezett. Minden FÁJL önmagába kerül átkódolásra, az eredeti
    megsemmisül. Ha nincs megadva FÁJL, akkor szűrőként működik, és a szabványos
    bemenetet kódolja át a szabványos kimenetre.

en: 
    Report bugs to <recode-bugs@iro.umontreal.ca>.
hu: 
    A hibákat a <recode-bugs@iro.umontreal.ca> címen jelentheti.

en: Sequence `%s' is ambiguous
hu: A sorozat nem egyértelmű: „%s”

en: Sequence `%s' is unknown
hu: A sorozat ismeretlen: „%s”

en: Language `%s' is ambiguous
hu: A nyelv nem egyértelmű: „%s”

note: -1
en: Language `%s' is unknown
hu: A nyelv ismeretlen: „%s”

en: Format `%s' is ambiguous
hu: A formátum nem egyértelmű: „%s”

en: Format `%s' is unknown
hu: A formátum ismeretlen: „%s”

en: Written by Franc,ois Pinard <pinard@iro.umontreal.ca>.
hu: Írta Francois Pinard <pinard@iro.umontreal.ca>.

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
hu: Ez szabad szoftver; lásd a forrást a terjesztési feltételekért. Nincs
    garancia, még az eladhatóságra vagy egy adott célra való megfelelésre sem.

en: Symbol `%s' is unknown
hu: A jel ismeretlen: „%s”

en: Charset `%s' is unknown or ambiguous
hu: A karakterkészlet ismeretlen vagy nem egyértelmű: „%s”

en: Required argument is missing
hu: Hiányzik egy kötelező argumentum

en: Syntax is deprecated, please prefer `%s'
hu: A szintaxis elavult, használja inkább ezt: „%s”

en: Request `%s' is erroneous
hu: A kérés hibás: „%s”

en: Recoding %s...
hu: %s átkódolása...

en:  done
hu:  kész

en:  failed: %s in step `%s..%s'
hu:  sikertelen: %s a(z) „%s..%s” lépésben

en: %s failed: %s in step `%s..%s'
hu: %s sikertelen: %s a(z) „%s..%s” lépésben

en: %s in step `%s..%s'
hu: %s a(z) „%s..%s” lépésben

en: Charset %s already exists and is not %s
hu: %s karakterkészlet már létezik és nem %s.

en: Cannot list `%s', no names available for this charset
hu: „%s” nem sorolható fel, nem érhető el név ehhez a karakterkészlethez

en: Sorry, no names available for `%s'
hu: Elnézést, nem érhető el név ehhez: „%s”

en: Resurfacer set more than once for `%s'
hu: A „resurfacer” többször lett beállítva ehhez: „%s”

en: Unsurfacer set more than once for `%s'
hu: Az „unsurfacer” többször lett beállítva ehhez: „%s”

en: Virtual memory exhausted
hu: A virtuális memória betelt

en: Codes %3d and %3d both recode to %3d
hu: A(z) %3d és %3d kódok egyaránt %3d kódra változnak

en: No character recodes to %3d
hu: Nincs átkódolható karakter ezzé: %3d

en: Cannot invert given one-to-one table
hu: Nem fordítható meg a megadott egy-az-egyhez tábla

en: Following diagnostics for `%s' to `%s'
hu: „%s” diagnosztikájának követése ehhez: „%s”

en: Pair no. %d: <%3d, %3d> conflicts with <%3d, %3d>
hu: A(z) %d. pár: <%3d, %3d> ütközik ezzel: <%3d, %3d>

en: Cannot complete table from set of known pairs
hu: Nem egészíthető ki a tábla az ismert párok halmazából

en: Identity recoding, not worth a table
hu: Azonosság-újrakódolás, nem ér meg egy táblát

en: Recoding is too complex for a mere table
hu: Az átkódolás túl összetett egyetlen táblához

note: Print the header of the header file.
en: %sConversion table generated mechanically by Free `%s' %s
hu: %sMechanikusan előállított konverziós tábla a Free „%s” %s által

en: %sfor sequence %s.%s
hu: %sa következő sorozathoz: %s.%s

en: No table to print
hu: Nincs nyomtatható táblázat

en: reversible
hu: visszafordítható

en: %s to %s
hu: %s -> %s

en: byte
hu: bájt

en: variable
hu: változó

en: *Unachievable*
hu: *Lehetetlen*

en: *mere copy*
hu: *egyszerű másolás*

en: Virtual memory exhausted!
hu: A virtuális memória betelt!

en: Step initialisation failed
hu: A lépés inicializálása sikertelen

en: Step initialisation failed (unprocessed options)
hu: A lépés inicializálása sikertelen (feldolgozatlan kapcsolók)

en: Request: %s
hu: Kérés: %s

en: Shrunk to: %s
hu: Szűkítve erre: %s

en: Unrecognised surface name `%s'
hu: Ismeretlen felületnév „%s”

en: No way to recode from `%s' to `%s'
hu: Nem lehetséges az átkódolás „%s” és „%s” között.

en: Expecting `..' in request
hu: „..”-t kell megadni a kérésben

en: Child process wait status is 0x%0.2x
hu: A gyermekfolyamat várakozási állapota 0x%0.2x

en: UCS2   Mne   Description
hu: UCS2   Mne   leírás
