recode 3.6 - en to nl translation catalogue (75 entries)

en: No error
nl: Geen fout

en: Non canonical input
nl: Niet-canonieke invoer

en: Ambiguous output
nl: Niet-eenduidige uitvoer

en: Untranslatable input
nl: Onvertaalbare invoer

en: Invalid input
nl: Ongeldige invoer

en: System detected problem
nl: Systeem heeft fout gevonden

en: Misuse of recoding library
nl: Verkeerd gebruik van hercoderings-bibliotheek

en: Internal recoding bug
nl: **Interne fout** bij hercoderen

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2, or (at your option)
    any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software Foundation,
    Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.
nl: Dit programma is vrije software; u mag het verder verspreiden en/of
    wijzigen onder de voorwaarden van de GNU General Public License zoals
    gepubliceerd door de Free Software Foundation, naar keuze ofwel onder
    versie 2 ofwel onder een nieuwere versie van die licentie.
    
    Dit programma wordt uitgegeven in de hoop dat het nuttig is,
    maar ZONDER ENIGE GARANTIE; zelfs zonder de impliciete garantie
    van VERKOOPBAARHEID of GESCHIKTHEID VOOR EEN BEPAALD DOEL.
    Zie de GNU General Public License voor meer details.
    
    Bij dit programma hoort u een kopie van de GNU General Public License
    ontvangen te hebben; is dit niet het geval, schrijf dan naar
    Free Software Foundation, Inc.,  51 Franklin Street, fifth floor,
    Boston, MA 02110-1301,  USA.

en: Try `%s %s' for more information.
nl: Typ '%s %s' voor meer informatie.

en: Free `recode' converts files between various character sets and surfaces.
nl: 'recode' converteert bestanden van en naar allerlei tekensets en oppervlakken.

en: 
    Usage: %s [OPTION]... [ [CHARSET] | REQUEST [FILE]... ]
nl: 
    Gebruik:  %s [OPTIE]... [ [TEKENSET] | VERZOEK [BESTAND]... ]

en: 
    If a long option shows an argument as mandatory, then it is mandatory
    for the equivalent short option also.  Similarly for optional arguments.
nl: 
    Een argument dat verplicht of optioneel is voor een lange optie, is dat
    ook voor de overeenkomstige korte optie.

en: 
    Listings:
      -l, --list[=FORMAT]        list one or all known charsets and aliases
      -k, --known=PAIRS          restrict charsets according to known PAIRS list
      -h, --header[=[LN/]NAME]   write table NAME on stdout using LN, then exit
      -F, --freeze-tables        write out a C module holding all tables
      -T, --find-subsets         report all charsets being subset of others
      -C, --copyright            display Copyright and copying conditions
          --help                 display this help and exit
          --version              output version information and exit
nl: 
    Opsommingen:
      -l, --list[=PRESENTATIE]   alle bekende tekensets en aliassen opsommen,
                                   of een tekenset in tabelvorm presenteren
      -k, --known=PAREN          opsomming beperken volgens deze bekende PAREN
      -h, --header[=[TL/]NAAM]   tabel NAAM naar standaarduitvoer schrijven
                                   (in taal TL) en stoppen
      -F, --freeze-tables        een C-module schrijven die alle tabellen bevat
      -T, --find-subsets         alle tekensets opsommen die deelverzameling van
                                   anderen zijn
      -C, --copyright            auteursrecht en kopieervoorwaarden tonen
          --help                 deze hulptekst tonen en stoppen
          --version              versie-informatie tonen en stoppen

en: 
    Operation modes:
      -v, --verbose           explain sequence of steps and report progress
      -q, --quiet, --silent   inhibit messages about irreversible recodings
      -f, --force             force recodings even when not reversible
      -t, --touch             touch the recoded files after replacement
      -i, --sequence=files    use intermediate files for sequencing passes
          --sequence=memory   use memory buffers for sequencing passes
nl: 
    Werkingsmodus:
      -v, --verbose           tussenstappen uitleggen en voortgang tonen
      -q, --quiet, --silent   niets zeggen over onomkeerbare hercoderingen
      -f, --force             hercodering afdwingen, ook als deze onomkeerbaar is
      -t, --touch             tijdsstempel van gehercodeerde bestanden aanpassen
      -i, --sequence=files    tijdelijke bestanden gebruiken voor tussenstappen
          --sequence=memory   geheugenbuffers gebruiken voor tussenstappen

en:   -p, --sequence=pipe     use pipe machinery for sequencing passes
nl:   -p, --sequence=pipe     'pipes' gebruiken voor tussenstappen

en:   -p, --sequence=pipe     same as -i (on this system)
nl:   -p, --sequence=pipe     hetzelfde als -i (op dit systeem)

en: 
    Fine tuning:
      -s, --strict           use strict mappings, even loose characters
      -d, --diacritics       convert only diacritics or alike for HTML/LaTeX
      -S, --source[=LN]      limit recoding to strings and comments as for LN
      -c, --colons           use colons instead of double quotes for diaeresis
      -g, --graphics         approximate IBMPC rulers by ASCII graphics
      -x, --ignore=CHARSET   ignore CHARSET while choosing a recoding path
nl: 
    Fijnafstelling:
      -s, --strict            strikt converteren, ook als dit tekens verliest
      -d, --diacritics        alleen diakritische tekens en dergelijke converteren
                                voor HTML/LaTeX
      -S, --source[=TL]       hercoderen beperken tot commentaar en tekenreeksen
                                als in taal TL ('c', 'perl', of 'po')
      -c, --colons            voor een trema een dubbele punt in plaats van een
                                dubbel aanhalingsteken gebruiken
      -g, --graphics          IBMPC-lijntjes benaderen met ASCII-tekens
      -x, --ignore=TEKENSET   TEKENSET negeren bij keuze van hercodeertraject

en: 
    Option -l with no FORMAT nor CHARSET list available charsets and surfaces.
    FORMAT is `decimal', `octal', `hexadecimal' or `full' (or one of `dohf').
nl: 
    Optie -l zonder PRESENTATIE of TEKENSET somt de beschikbare tekensets en
    oppervlakken op.  PRESENTATIE is 'decimal', 'octal', 'hexadecimal' of
    'full' (volledig), die afgekort mogen worden tot 'd', 'o', 'h' en 'f'.

en: Unless DEFAULT_CHARSET is set in environment, CHARSET defaults to the locale
    dependent encoding, determined by LC_ALL, LC_CTYPE, LANG.
nl: Tenzij omgevingsvariabele DEFAULT_CHARSET is ingesteld, gebruikt TEKENSET
    standaard de taalafhankelijke codering, bepaald door LC_ALL, LC_CTYPE, LANG.

en: With -k, possible before charsets are listed for the given after CHARSET,
    both being tabular charsets, with PAIRS of the form `BEF1:AFT1,BEF2:AFT2,...'
    and BEFs and AFTs being codes are given as decimal numbers.
nl: Met optie -k worden voor de gegeven NA-tekenset de mogelijke VOOR-tekensets
    opgesomd, als tabel van PAREN in de vorm 'VOOR1:NA1,VOOR2:NA2,...', waarbij
    de VOORs en NAs als decimale getallen gegeven worden.

en: LN is some language, it may be `c', `perl' or `po'; `c' is the default.
nl: TL is een taal, en kan 'c', 'perl' of 'po' zijn; 'c' is standaard.

en: 
    REQUEST is SUBREQUEST[,SUBREQUEST]...; SUBREQUEST is ENCODING[..ENCODING]...
    ENCODING is [CHARSET][/[SURFACE]]...; REQUEST often looks like BEFORE..AFTER,
    with BEFORE and AFTER being charsets.  An omitted CHARSET implies the usual
    charset; an omitted [/SURFACE]... means the implied surfaces for CHARSET; a /
    with an empty surface name means no surfaces at all.  See the manual.
nl: 
    VERZOEK is DEELVERZOEK[,DEELVERZOEK]...; DEELVERZOEK is CODERING[..CODERING]...
    CODERING is [TEKENSET][/[OPPERVLAK]]...; VERZOEK ziet er vaak uit als VOOR..NA,
    waarbij VOOR en NA tekensets zijn.  Een weggelaten TEKENSET impliceert de
    gebruikelijke tekenset; een weggelaten [/OPPERVLAK]... betekent de impliciete
    oppervlakken voor TEKENSET; een / met een lege oppervlaknaam betekent helemaal
    geen oppervlak.  Zie ook de handleiding.

en: 
    If none of -i and -p are given, presume -p if no FILE, else -i.
    Each FILE is recoded over itself, destroying the original.  If no
    FILE is specified, then act as a filter and recode stdin to stdout.
nl: 
    Als er geen -i of -p gegeven is, wordt -p aangenomen als er geen BESTAND
    gegeven is, anders -i.  Elk BESTAND wordt over zichzelf gehercodeerd; het
    origineel wordt dus overschreven.
    Als er geen BESTAND gegeven is, functioneert 'recode' als een filter en
    wordt van standaardinvoer naar standaarduitvoer gehercodeerd.

en: 
    Report bugs to <recode-bugs@iro.umontreal.ca>.
nl: 
    Rapporteer gebreken in het programma aan <recode-bugs@iro.umontreal.ca>;
    meld fouten in de vertaling aan <vertaling@vrijschrift.org>.

en: Sequence `%s' is ambiguous
nl: Reeks '%s' is niet eenduidig

en: Sequence `%s' is unknown
nl: Reeks '%s' is onbekend

en: Language `%s' is ambiguous
nl: Taal '%s' is niet eenduidig

note: -1
en: Language `%s' is unknown
nl: Taal '%s' is onbekend

en: Format `%s' is ambiguous
nl: Presentatie '%s' is niet eenduidig

en: Format `%s' is unknown
nl: Presentatie '%s' is onbekend

en: Written by Franc,ois Pinard <pinard@iro.umontreal.ca>.
nl: Geschreven door François Pinard <pinard@iro.umontreal.ca>.

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
nl: Dit is vrije software; zie de programmatekst voor de kopieervoorwaarden.
    Er is GEEN garantie; zelfs niet voor VERKOOPBAARHEID of GESCHIKTHEID
    VOOR EEN BEPAALD DOEL.

en: Symbol `%s' is unknown
nl: Symbool '%s' is onbekend

en: Charset `%s' is unknown or ambiguous
nl: Tekenset '%s' is onbekend of niet eenduidig

en: Required argument is missing
nl: Een vereist argument ontbreekt

en: Syntax is deprecated, please prefer `%s'
nl: Deze syntax is verouderd; gebruik liever '%s'

en: Request `%s' is erroneous
nl: Verzoek '%s' is onjuist

en: Recoding %s...
nl: Hercoderen van %s...

en:  done
nl:  voltooid

en:  failed: %s in step `%s..%s'
nl:  mislukt: %s in stap '%s..%s'

en: %s failed: %s in step `%s..%s'
nl: %s mislukt: %s in stap '%s..%s'

en: %s in step `%s..%s'
nl: %s in stap '%s..%s'

en: Charset %s already exists and is not %s
nl: Tekenset '%s' bestaat al en is niet %s

en: Cannot list `%s', no names available for this charset
nl: Kan '%s' niet opsommen; geen namen beschikbaar voor deze tekenset

en: Sorry, no names available for `%s'
nl: Sorry, geen namen beschikbaar voor '%s'

en: Resurfacer set more than once for `%s'
nl: Her-oppervlakker is meer dan eens gezet voor '%s'

en: Unsurfacer set more than once for `%s'
nl: Ont-oppervlakker is meer dan eens gezet voor '%s'

en: Virtual memory exhausted
nl: Onvoldoende geheugen beschikbaar

en: Codes %3d and %3d both recode to %3d
nl: Codes %3d en %3d hercoderen beide naar %3d

en: No character recodes to %3d
nl: Geen teken hercodeert naar %3d

en: Cannot invert given one-to-one table
nl: Kan de gegeven één-op-één tabel niet omkeren

en: Following diagnostics for `%s' to `%s'
nl: Foutmeldingen voor '%s' naar '%s'

en: Pair no. %d: <%3d, %3d> conflicts with <%3d, %3d>
nl: Paarnummer %d: <%3d, %3d> conflicteert met <%3d, %3d>

en: Cannot complete table from set of known pairs
nl: Kan tabel niet afmaken met de verzameling bekende paren

en: Identity recoding, not worth a table
nl: Identiteitshercodering; is geen tabel waard

en: Recoding is too complex for a mere table
nl: Hercoderen is te complex voor slechts een tabel

note: Print the header of the header file.
en: %sConversion table generated mechanically by Free `%s' %s
nl: %sConversietabel gegenereerd door '%s' %s

en: %sfor sequence %s.%s
nl: %svoor reeks %s.%s

en: No table to print
nl: Geen tabel om weer te geven

en: reversible
nl: omkeerbaar

en: %s to %s
nl: %s naar %s

en: variable
nl: variabel

en: *Unachievable*
nl: *Kan niet*

en: *mere copy*
nl: *simpele kopie*

en: Virtual memory exhausted!
nl: Onvoldoende geheugen beschibaar!

en: Step initialisation failed
nl: Stap-initialisatie is mislukt

en: Step initialisation failed (unprocessed options)
nl: Stap-initialisatie is mislukt (onverwerkte opties)

en: Request: %s
nl: Verzoek: %s

en: Shrunk to: %s
nl: Gekrompen tot: %s

en: Unrecognised surface name `%s'
nl: Onbekende oppervlaknaam '%s'

en: No way to recode from `%s' to `%s'
nl: Er is geen manier om te hercoderen van '%s' naar '%s'

en: Expecting `..' in request
nl: '..' werd verwacht in verzoek

en: Child process wait status is 0x%0.2x
nl: Wachtstatus van dochterproces is 0x%0.2x

en: UCS2   Mne   Description
nl: UCS2   Mne   Omschrijving
