recode 3.6 - en to pl translation catalogue (76 entries)

en: No error
pl: Brak błędu

en: Non canonical input
pl: Dane wejściowe nie są kanoniczne

en: Ambiguous output
pl: Dane wyjściowe są dwuznaczne

en: Untranslatable input
pl: Dane wejściowe nie mogą być przetłumaczone

en: Invalid input
pl: Błędne dane wejściowe

en: System detected problem
pl: System wykrył problem

en: Misuse of recoding library
pl: Błędne użycie biblioteki przekodowującej

en: Internal recoding bug
pl: Wystąpił wewnętrzny błąd przekodowania

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2, or (at your option)
    any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software Foundation,
    Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.
pl: Ten program jest darmowy; możesz rozprowadzać go i/lub modyfikować
    zachowując warunki Powszechnej Licencji Publicznej GNU (General Public
    Licence), opublikowanej przez Free Software Foundation, w wersji 2 lub
    wyższej.
    
    Program ten jest rozprowadzany w nadziei, że będzie przydatny,
    ale BEZ ŻADNEJ GWARANCJI, nawet bez domyślnej gwarancji SPRZEDAWALNOŚCI
    lub PRZYDATNOŚCI DO KONKRETNYCH ZASTOSOWAŃ. Szczegóły znajdziesz
    w Powszechnej Licencji Publicznej GNU.
    
    Powinieneś otrzymać kopię Powszechnej Licencji Publicznej GNU wraz
    z tym programem. Jeśli nie, napisz do Free Software Foundation,
    Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.

en: Try `%s %s' for more information.
pl: Polecenie `%s %s' wyświetli więcej informacji.

en: Free `recode' converts files between various character sets and surfaces.
pl: Program `recode' konwertuje pliki pomiędzy różnymi zestawami znaków
    i sposobami kodowania.

en: 
    Usage: %s [OPTION]... [ [CHARSET] | REQUEST [FILE]... ]
pl: 
    Składnia: %s [OPCJA]... [ [ZESTAW_ZNAKÓW] | POLECENIE [PLIK]... ]

en: 
    If a long option shows an argument as mandatory, then it is mandatory
    for the equivalent short option also.  Similarly for optional arguments.
pl: 
    Jeśli argumenty są obowiązkowe dla długich wersji opcji, to są one również
    obowiązkowe dla krótkich wersji. Analogicznie dla argumentów opcjonalnych.

en: 
    Listings:
      -l, --list[=FORMAT]        list one or all known charsets and aliases
      -k, --known=PAIRS          restrict charsets according to known PAIRS list
      -h, --header[=[LN/]NAME]   write table NAME on stdout using LN, then exit
      -F, --freeze-tables        write out a C module holding all tables
      -T, --find-subsets         report all charsets being subset of others
      -C, --copyright            display Copyright and copying conditions
          --help                 display this help and exit
          --version              output version information and exit
pl: 
    Listy:
      -l, --list[=FORMAT]        wyświetla jeden lub wszystkie znane zestawy
                                 znaków i aliasy
      -k, --known=PARY           ogranicza listę zestawów do znanych PAR
      -h, --header[=[LN/]NAZWA]  wyświetla tablicę NAZWA na standardowe wyjście
                                 używając LN i kończy pracę
      -F, --freeze-table         wyświetla moduł w C zawierający wszystkie
                                 tablice
      -T, --find-subsets         wyświetla wszystkie zestawy będące podzbiorami
                                 innych zestawów
      -C, --copyright            wyświetla informacje o prawach autorskich
                                 oraz warunkach kopiowania
          --help                 wyświetla ten tekst pomocy i kończy pracę
          --version              wyświetla wersję programu i kończy pracę

en: 
    Operation modes:
      -v, --verbose           explain sequence of steps and report progress
      -q, --quiet, --silent   inhibit messages about irreversible recodings
      -f, --force             force recodings even when not reversible
      -t, --touch             touch the recoded files after replacement
      -i, --sequence=files    use intermediate files for sequencing passes
          --sequence=memory   use memory buffers for sequencing passes
pl: 
    Tryby pracy:
    
      -v, --verbose           oznajmia wykonywane kroki oraz postęp pracy
      -q, --quiet, --silent   nie wyświetla komunikatów o nieistotnych
                              konwersjach
      -f, --force             wymusza przekodowanie nawet jeśli jest ono
                              nieodwracalne
      -t, --touch             uaktualnia czas plików po przekodowaniu
      -i, --sequence=pliki    używa plików tymczasowych między etapami
          --sequence=memory   używa buforów w pamięci między etapami

en:   -p, --sequence=pipe     use pipe machinery for sequencing passes
pl:   -p, --sequence=pipe     używa potoków między etapami

en:   -p, --sequence=pipe     same as -i (on this system)
pl:   -p, --sequence=pipe     identyczne jak -i (w tym systemie)

en: 
    Fine tuning:
      -s, --strict           use strict mappings, even loose characters
      -d, --diacritics       convert only diacritics or alike for HTML/LaTeX
      -S, --source[=LN]      limit recoding to strings and comments as for LN
      -c, --colons           use colons instead of double quotes for diaeresis
      -g, --graphics         approximate IBMPC rulers by ASCII graphics
      -x, --ignore=CHARSET   ignore CHARSET while choosing a recoding path
pl: 
    Modyfikacja parametrów pracy:
    
      -s, --strict           używa ścisłego mapowania, nawet dla nieścisłych
                             znaków
      -d, --diacritics       konwertuje tylko znaki diakrytyczne oraz symbole
                             znaków (takie jak w HTML i LaTeX)
      -c, --colons           używa dwukropków zamiast cudzysłowów dla oznaczenia
                             umlautu
      -g, --graphics         próbuje przybliżać ramki IBMPC znakami ASCII
      -x, --ignore=ZESTAW    ignoruje ZESTAW znaków podczas określania drogi
                             przekodowania

en: 
    Option -l with no FORMAT nor CHARSET list available charsets and surfaces.
    FORMAT is `decimal', `octal', `hexadecimal' or `full' (or one of `dohf').
pl: 
    Bez FORMATu lub ZESTAWu, opcja -l wyświetla dostępne zestawy i sposoby
    kodowania znaków. FORMAT to `decimal', `octal', `hexadecimal' lub `full',
    (lub jedna z liter `dohf').

en: Unless DEFAULT_CHARSET is set in environment, CHARSET defaults to the locale
    dependent encoding, determined by LC_ALL, LC_CTYPE, LANG.
pl: Jeśli zmienna środowiskowa DEFAULT_CHARSET nie jest ustawiona, domyślnym
    zestawem znaków jest kodowanie zależne od lokalizacji, określonej przez
    zmienne LC_ALL, LC_CTYPE i LANG.

en: With -k, possible before charsets are listed for the given after CHARSET,
    both being tabular charsets, with PAIRS of the form `BEF1:AFT1,BEF2:AFT2,...'
    and BEFs and AFTs being codes are given as decimal numbers.
pl: Jeśli podano opcję -k, program wyświetla zestawy znaków z których można
    dokonać konwersji do podanego ZESTAWu docelowego. Oba są stabelaryzowanymi
    zestawami znaków z PARAmi postaci `SKĄD1:DOKĄD1,SKĄD2:DOKĄD2...', gdzie
    SKĄD i DOKĄD są kodami podanymi jako liczby dziesiętne.

en: LN is some language, it may be `c', `perl' or `po'; `c' is the default.
pl: LN jest językiem programowania, do wyboru `c', `perl' lub `po'.
    Domyślną wartością jest `c'.

en: 
    REQUEST is SUBREQUEST[,SUBREQUEST]...; SUBREQUEST is ENCODING[..ENCODING]...
    ENCODING is [CHARSET][/[SURFACE]]...; REQUEST often looks like BEFORE..AFTER,
    with BEFORE and AFTER being charsets.  An omitted CHARSET implies the usual
    charset; an omitted [/SURFACE]... means the implied surfaces for CHARSET; a /
    with an empty surface name means no surfaces at all.  See the manual.
pl: 
    POLecenie to PODPOL[,PODPOL]...; PODPOLecenie to ENKOD[..ENKOD]...
    ENKOD to [ZESTAW][/[KODOWANIE]]...; POLecenie często ma postać SKĄD..DOKĄD,
    gdzie SKĄD i DOKĄD są zestawami znaków. W miejsce pominiętego zestawu
    przyjmowany jest zestaw domyślny; W miejsce pominiętego [/KODOWANIA]
    przyjmowany jest domyślny sposób kodowania dla danego ZESTawu; sam znak
    / bez podanego KODOWANIA oznacza brak jakiegokolwiek kodowania. Szczegóły
    w dokumentacji.

en: 
    If none of -i and -p are given, presume -p if no FILE, else -i.
    Each FILE is recoded over itself, destroying the original.  If no
    FILE is specified, then act as a filter and recode stdin to stdout.
pl: 
    Jeśli nie podano opcji -i ani -p, przyjmowana jest opcja -p jeśli nie
    podano PLIKu, w przeciwnym razie -i. Każdy PLIK jest nadpisywany z utratą
    oryginalnej zawartości. Jeśli nie podano PLIKu, program działa jako filtr
    przekodowując stdin na stdout.

en: 
    Report bugs to <recode-bugs@iro.umontreal.ca>.
pl: 
    Prosimy o zgłaszanie błędów na adres <recode-bugs@iro.umontreal.ca>.

en: Sequence `%s' is ambiguous
pl: Sekwencja `%s' jest niejednoznaczna

en: Sequence `%s' is unknown
pl: Sekwencja `%s' jest nieznana

en: Language `%s' is ambiguous
pl: Język `%s' jest niejednoznaczny

note: -1
en: Language `%s' is unknown
pl: Język `%s' jest nieznany

en: Format `%s' is ambiguous
pl: Format `%s' jest niejednoznaczny

en: Format `%s' is unknown
pl: Format `%s' jest nieznany

en: Written by Franc,ois Pinard <pinard@iro.umontreal.ca>.
pl: Autorem jest François Pinard <pinard@iro.umontreal.ca>.

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
pl: Oprogramowanie darmowe; warunki jego kopiowania znajdują się w kodzie
    źródłowym. Nie podlega żadnej gwarancji, nawet gwarancji przydatności
    do jakiegokolwiek zastosowania lub sprzedaży.

en: Symbol `%s' is unknown
pl: Symbol `%s' jest nieznany

en: Charset `%s' is unknown or ambiguous
pl: Zestaw znaków `%s' jest nieznany lub niejednoznaczny

en: Required argument is missing
pl: Brak wymaganego parametru

en: Syntax is deprecated, please prefer `%s'
pl: Odradza się stosowanie tej składni, proszę używać `%s'

en: Request `%s' is erroneous
pl: Polecenie `%s' jest błędne

en: Recoding %s...
pl: Przekodowywanie %s...

en:  done
pl:  skończone

en:  failed: %s in step `%s..%s'
pl:  nie powiodło się: %s w `%s..%s'

en: %s failed: %s in step `%s..%s'
pl: %s nie powiodło się: %s w `%s..%s'

en: %s in step `%s..%s'
pl: %s w `%s..%s'

en: Charset %s already exists and is not %s
pl: Zestaw %s już istnieje i nie jest %s

en: Cannot list `%s', no names available for this charset
pl: Nie mogę wylistować `%s', brak nazw dla tego zestawu znaków

note: code counter expected value for code counter insert a while line before printing Print the long table according to explode data.
en: Dec  Oct Hex   UCS2  Mne  %s
pl: Dec  Okt Hex   UCS2  Mne  %s

en: Sorry, no names available for `%s'
pl: Brak nazw dla `%s'

en: Resurfacer set more than once for `%s'
pl: Procedura rekodująca została ustawiona więcej niż raz dla `%s'

en: Unsurfacer set more than once for `%s'
pl: Procedura dekodująca została ustawiona więcej niż raz dla `%s'

en: Virtual memory exhausted
pl: Pamięć wirtualna wyczerpana

en: Codes %3d and %3d both recode to %3d
pl: Kody %3d i %3d oba tłumaczą się na %3d

en: No character recodes to %3d
pl: Żaden znak nie koduje się na %3d

en: Cannot invert given one-to-one table
pl: Nie mogę odwrócić danej tablicy

en: Following diagnostics for `%s' to `%s'
pl: Diagnostyka dla `%s' do `%s'

en: Pair no. %d: <%3d, %3d> conflicts with <%3d, %3d>
pl: Para nr %d: < %3d, %3d > konflikt z < %3d, %3d >

en: Cannot complete table from set of known pairs
pl: Nie mogę utworzyć tablicy z zestawu znanych par

en: Identity recoding, not worth a table
pl: Przekodowanie jest proste, tablica nie jest potrzebna

en: Recoding is too complex for a mere table
pl: Przekodowanie jest zbyt skomplikowane na zwykłą tablicę

note: Print the header of the header file.
en: %sConversion table generated mechanically by Free `%s' %s
pl: %sTablica przekodowań wygenerowana automatycznie przez GNU `%s' %s.

en: %sfor sequence %s.%s
pl: %sdla sekwencji %s.%s

en: No table to print
pl: Brak tablicy do wypisania

en: reversible
pl: odwracalna

en: %s to %s
pl: %s na %s

en: byte
pl: bajt

en: variable
pl: zmienne

en: *Unachievable*
pl: *Nieosiągalne*

en: *mere copy*
pl: *zwykła kopia*

en: Virtual memory exhausted!
pl: Pamięć wirtualna wyczerpana!

en: Step initialisation failed
pl: Inicjalizacja kroku nie powiodła się

en: Step initialisation failed (unprocessed options)
pl: Inicjalizacja kroku nie powiodła się (nieprzetworzone opcje)

en: Request: %s
pl: Polecenie: %s

en: Shrunk to: %s
pl: Zmniejszony do: %s

en: Unrecognised surface name `%s'
pl: Nierozpoznana nazwa standardu kodowania `%s'

en: No way to recode from `%s' to `%s'
pl: Przekodowanie `%s' na `%s' jest niemożliwe

en: Expecting `..' in request
pl: Oczekiwano `..' w poleceniu

en: Child process wait status is 0x%0.2x
pl: Stan oczekiwania procesu potomnego wynosi 0x%0.2x
