recode 3.6 - en to sk translation catalogue (77 entries)

en: No error
sk: Žiadna chyba

en: Non canonical input
sk: Chýba kanonický vstup

en: Ambiguous output
sk: Nejednoznačný výstup

en: Untranslatable input
sk: Nepreložiteľný vstup

en: Invalid input
sk: Neplatný vstup

en: System detected problem
sk: Systém zistil problém

en: Misuse of recoding library
sk: Chybné použitie knižnice na zmenu kódovania

en: Internal recoding bug
sk: Vnútorná chyba zmeny kódovania

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2, or (at your option)
    any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software Foundation,
    Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.
sk: Tento program je slobodný softvér; môžete ho šíriť a modifikovať
    podľa podmienok GNU General Public License, ktorú publikovala
    Free Software Foundation; buď verzie 2 alebo (podľa vášho
    rozhodnutia) ktorejkoľvek neskoršej verzie.
    
    Tento program je rozširovaný v nádeji, že bude užitočný, avšak BEZ AKEJKOĽVEK
    ZÁRUKY; neposkytujú sa ani odvodené záruky PREDAJNOSTI alebo VHODNOSTI NA
    KONKRÉTNY ÚČEL. Ďalšie podrobnosti nájdete v GNU General Public License.
    
    Kópia GNU General Public License mala byť dodaná spolu s týmto
    programom; pokiaľ sa tak nestalo, napíšte do Free Software Foundation, Inc.,
    59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.

en: Try `%s %s' for more information.
sk: Skúste viac informácií pomocou „%s %s“

en: Free `recode' converts files between various character sets and surfaces.
sk: „recode“ prevádza súbory medzi rôznymi znakovými sadami a povrchmi.

en: 
    Usage: %s [OPTION]... [ [CHARSET] | REQUEST [FILE]... ]
sk: 
    Použitie: %s [VOĽBA]... [ [ZNAKSAD] | CIEĽ [SÚBOR]... ]

en: 
    If a long option shows an argument as mandatory, then it is mandatory
    for the equivalent short option also.  Similarly for optional arguments.
sk: 
    Ak je pri dlhej voľbe zobrazený argument ako povinný, je povinný aj
    pri zodpovedajúcej krátkej voľbe. Obdobne pre voliteľné argumenty.

en: 
    Listings:
      -l, --list[=FORMAT]        list one or all known charsets and aliases
      -k, --known=PAIRS          restrict charsets according to known PAIRS list
      -h, --header[=[LN/]NAME]   write table NAME on stdout using LN, then exit
      -F, --freeze-tables        write out a C module holding all tables
      -T, --find-subsets         report all charsets being subset of others
      -C, --copyright            display Copyright and copying conditions
          --help                 display this help and exit
          --version              output version information and exit
sk: 
    Výpisy:
      -l, --list[=FORMÁT]        vypísať jednu alebo všetky známe znakové sady a aliasy
      -k, --known=PÁRY           obmedziť znakové sady podľa známeho zoznamu PÁRov
      -h, --header[=[JA/]MENO]   zapísať na štand. výstup tabuľku MENO pomocou JA, potom skončiť
      -F, --freeze-tables        zapísať C modul obsahujúci všetky tabuľky
      -T, --find-subsets         oznamovať všetky znakové sady ako podmnožiny iných
      -C, --copyright            zobraziť autorské práva a podmienky šírenia
          --help                 zobraziť tohto pomocníka a skončiť
          --version              zobraziť informácie o verzii a skončiť

en: 
    Operation modes:
      -v, --verbose           explain sequence of steps and report progress
      -q, --quiet, --silent   inhibit messages about irreversible recodings
      -f, --force             force recodings even when not reversible
      -t, --touch             touch the recoded files after replacement
      -i, --sequence=files    use intermediate files for sequencing passes
          --sequence=memory   use memory buffers for sequencing passes
sk: 
    Režimy prevádzky:
      -v, --verbose           vysvetliť postupnosť krokov a oznamovať priebeh
      -q, --quiet, --silent   potlačiť správy o nevratnej zmene kódovania
      -f, --force             vynútiť zmenu kódovania aj ak je nevratná
      -t, --touch             po zmene aktualizovať dátum súboru
      -i, --sequence=files    pri následných prechodoch použiť dočasné súbory
          --sequence=memory   pri následných prechodoch použiť odkladanie v pamäti

en:   -p, --sequence=pipe     use pipe machinery for sequencing passes
sk:   -p, --sequence=pipe     pri následných prechodoch použiť mechanizmus rúr

en:   -p, --sequence=pipe     same as -i (on this system)
sk:   -p, --sequence=pipe     ekvivalent -i (na tomto systéme)

en: 
    Fine tuning:
      -s, --strict           use strict mappings, even loose characters
      -d, --diacritics       convert only diacritics or alike for HTML/LaTeX
      -S, --source[=LN]      limit recoding to strings and comments as for LN
      -c, --colons           use colons instead of double quotes for diaeresis
      -g, --graphics         approximate IBMPC rulers by ASCII graphics
      -x, --ignore=CHARSET   ignore CHARSET while choosing a recoding path
sk: 
    Dolaďovanie:
      -s, --strict           použiť prísne mapovanie, povoliť stratu znakov
      -d, --diacritics       previesť iba diakritiku alebo pod. pre HTML/LaTeX
      -S, --source[=JA]      obmedziť zmenu kódovania na reťazce a komentáre podľa JA
      -c, --colons           použiť na mieste úvodzoviek apostrofy namiesto dvojitých apostrofov
      -g, --graphics         aproximovať IBMPC okraje pomocou ASCII grafiky
      -x, --ignore=ZNAKSAD   ignorovať ZNAKSAD pri výbere cesty zmeny kódovania

en: 
    Option -l with no FORMAT nor CHARSET list available charsets and surfaces.
    FORMAT is `decimal', `octal', `hexadecimal' or `full' (or one of `dohf').
sk: 
    Voľba -l bez FORMÁTu a ZNAKSAD zobrazí dostupné znakové sady a povrchy.
    FORMÁT je „decimal“, „octal“, „hexadecimal“ alebo „full“ (alebo jedno z „dohf“).

en: Unless DEFAULT_CHARSET is set in environment, CHARSET defaults to the locale
    dependent encoding, determined by LC_ALL, LC_CTYPE, LANG.
sk: Ak nie je v prostredí nastavená premenná DEFAULT_CHARSET, ZNAKSAD bude
    štandardne kódovanie závislé na lokálnom nastavení, ktoré určujú LC_ALL, LC_CTYPE, LANG.

en: With -k, possible before charsets are listed for the given after CHARSET,
    both being tabular charsets, with PAIRS of the form `BEF1:AFT1,BEF2:AFT2,...'
    and BEFs and AFTs being codes are given as decimal numbers.
sk: Voľba -k zobrazí pre danú ZNAKSAD možné znakové sady PRED kde obe sú,
    tabuľkové znakové sady s PÁRMIO v tvare „PRED1:PO1,PRED2:PO2,...“
    a PRED a PO sú kódy uvedené ako desiatkové čísla.

en: LN is some language, it may be `c', `perl' or `po'; `c' is the default.
sk: JA je nejaký jazyk. Môže to byť „c“, „perl“ alebo „po“; štandardne je to „c“.

en: 
    REQUEST is SUBREQUEST[,SUBREQUEST]...; SUBREQUEST is ENCODING[..ENCODING]...
    ENCODING is [CHARSET][/[SURFACE]]...; REQUEST often looks like BEFORE..AFTER,
    with BEFORE and AFTER being charsets.  An omitted CHARSET implies the usual
    charset; an omitted [/SURFACE]... means the implied surfaces for CHARSET; a /
    with an empty surface name means no surfaces at all.  See the manual.
sk: 
    POŽIADAVKA je PODPOŽIADAVKA[,PODPOŽIADAVKA]...; PODPOŽIADAVKA je KÓDOVANIE[..KÓDOVANIE]...
    KÓDOVANIE je [ZNAKSAD][/[POVRCH]]...; POŽIADAVKA často vyzerá nasledovne: PRED..PO,
    kde PRED a PO sú znakové sady. Vynechaná ZNAKSAD znamená zvyčajnú
    znakovú sadu; vynechaný [/POVRCH]... znamená zvyčajné povrchy ZNAKSAD;/
    prázdny názov povrchu znamená žiadny povrch. Pozri príručku.

en: 
    If none of -i and -p are given, presume -p if no FILE, else -i.
    Each FILE is recoded over itself, destroying the original.  If no
    FILE is specified, then act as a filter and recode stdin to stdout.
sk: 
    Ak nie je zadaná žiadna z volieb -i a -p, predpokladá sa -p ak nie je
    SÚBOR, inak -i. Kódovanie každého SÚBORu sa mení na mieste, čím sa
    prepíše originál. Ak nie je zadaný SÚBOR, funguje ako filter a mení
    kódovanie štandardného vstupu na štandardný výstup.

en: 
    Report bugs to <recode-bugs@iro.umontreal.ca>.
sk: 
    Chyby oznamujte na adresu <recode-bugs@iro.umontreal.ca>.

en: Sequence `%s' is ambiguous
sk: Postupnosť „%s“ je nejednoznačná

en: Sequence `%s' is unknown
sk: Postupnosť „%s“ je neznáma

en: Language `%s' is ambiguous
sk: Jazyk „%s“ je nejednoznačný

note: -1
en: Language `%s' is unknown
sk: Jazyk „%s“ je neznámy

en: Format `%s' is ambiguous
sk: Formát „%s“ je nejednoznačný

en: Format `%s' is unknown
sk: Formát „%s“ je neznámy

en: Written by Franc,ois Pinard <pinard@iro.umontreal.ca>.
sk: Napísal Franc,ois Pinard <pinard@iro.umontreal.ca>.

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
sk: Tento program je slobodný softvér; podmienky šírenia nájdete v zdrojovom
    kóde. Neexistuje ŽIADNA ZÁRUKA; neposkytujú sa ani záruky PREDAJNOSTI
    alebo VHODNOSTI NA KONKRÉTNY ÚČEL.

en: Symbol `%s' is unknown
sk: Symbol „%s“ je neznámy

en: Charset `%s' is unknown or ambiguous
sk: Znaková sada „%s“ je neznáma alebo nejednoznačná

en: Required argument is missing
sk: Chýba povinný argument

en: Syntax is deprecated, please prefer `%s'
sk: Neodporúča sa používať túto syntax, dajte prosím prednosť „%s“

en: Request `%s' is erroneous
sk: Požiadavka „%s“ je chybná

en: Recoding %s...
sk: Mení sa kódovanie %s...

en:  done
sk:  hotovo

en:  failed: %s in step `%s..%s'
sk:  zlyhalo: %s v kroku „%s..%s“

en: %s failed: %s in step `%s..%s'
sk: %s zlyhalo: %s v kroku „%s..%s“

en: %s in step `%s..%s'
sk: %s v kroku „%s..%s“

en: Charset %s already exists and is not %s
sk: Znaková sada %s už existuje a nie je %s

en: Cannot list `%s', no names available for this charset
sk: Nemožno vypísať „%s“, táto znaková sada nemá dostupné žiadne názvy

note: code counter expected value for code counter insert a while line before printing Print the long table according to explode data.
en: Dec  Oct Hex   UCS2  Mne  %s
sk: Dec  Okt Hex   UCS2  Mne  %s

en: Sorry, no names available for `%s'
sk: Prepáčte, pre „%s“ nie sú dostupné žiadne názvy

en: Resurfacer set more than once for `%s'
sk: Zmena povrchu nastavená viac než raz pre „%s“

en: Unsurfacer set more than once for `%s'
sk: Odstránenie povrchu nastavené viac než raz pre „%s“

en: Virtual memory exhausted
sk: Virtuálna pamäť je vyčerpaná

en: Codes %3d and %3d both recode to %3d
sk: Kódy %3d a %3d sa oba menia na kód %3d

en: No character recodes to %3d
sk: Žiadny znak sa nemení na kód %3d

en: Cannot invert given one-to-one table
sk: Nie je možné invertovať danú tabuľku jedna k jednej

en: Following diagnostics for `%s' to `%s'
sk: Nasleduje diagnostika „%s“ na „%s“

en: Pair no. %d: <%3d, %3d> conflicts with <%3d, %3d>
sk: Č. páru %d: <%3d, %3d> je v konflikte s <%3d, %3d>

en: Cannot complete table from set of known pairs
sk: Nie je možné dokončiť tabuľku z množiny známych párov

en: Identity recoding, not worth a table
sk: Identická zmena kódovania, na to sa neoplatí používať tabuľku

en: Recoding is too complex for a mere table
sk: Zmena kódovanie je príliš zložitá než aby sa dala jednoducho použiť tabuľka

note: Print the header of the header file.
en: %sConversion table generated mechanically by Free `%s' %s
sk: %sKonverznú tabuľku vytvoril automaticky program „%s“ %s

en: %sfor sequence %s.%s
sk: %sza postupnosť %s.%s

en: No table to print
sk: Niet žiadnej tabuľky na výpis

en: reversible
sk: vratná

en: %s to %s
sk: %s na %s

en: byte
sk: bajt

en: variable
sk: premenná

en: *Unachievable*
sk: *Nedosiahnuteľné*

en: *mere copy*
sk: *prosté kopírovanie*

en: Virtual memory exhausted!
sk: Virtuálna pamäť je vyčerpaná!

en: Step initialisation failed
sk: Inicializácia kroku zlyhala

en: Step initialisation failed (unprocessed options)
sk: Inicializácia kroku zlyhala (nespracované voľby)

en: Request: %s
sk: Požiadavka: %s

en: Shrunk to: %s
sk: Zmrštené na: %s

en: Unrecognised surface name `%s'
sk: Nerozpoznaný názov povrchu „%s“

en: No way to recode from `%s' to `%s'
sk: Neexistuje spôsob zmeny kódovania z „%s“ na „%s“

en: Expecting `..' in request
sk: V požiadavke sa očakávalo „..“

en: Child process wait status is 0x%0.2x
sk: Stav čakania detského procesu je 0x%0.2x

en: UCS2   Mne   Description
sk: UCS2   Mne   Popis
