recode 3.6 - en to sl translation catalogue (78 entries)

en: No error
sl: Brez napak

en: Non canonical input
sl: Nekanoničen vhod

en: Ambiguous output
sl: Dvoumen izhod

en: Untranslatable input
sl: Neprevedljiv vhod

en: Invalid input
sl: Neveljaven vhod

en: System detected problem
sl: Težave v sistemu

en: Misuse of recoding library
sl: Zloraba pretvorne knjižnice

en: Internal recoding bug
sl: Notranja napaki pri pretvorbi

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2, or (at your option)
    any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software Foundation,
    Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.
sl: Ta program je prosta programska oprema; lahko ga redistribuirate in/ali
    spreminjate po pogojih, določenih v ,,GNU General Public License``, izdani
    pri Free Software Foundation; 2. izdaja (ali novejša, če razpolagate z njo).
    
    Ta program se distribuira v upanju, da je uporaben, vendar BREZ KAKRŠNEGAKOLI
    JAMSTVA; vključno z impliciranim jamstvom prodajnosti ali uporabnosti za
    izbrani namen.  Za podrobnosti si oglejte ,,GNU General Public License``.
    
    Izvod ,,GNU General Public License`` bi moral biti priložen temu programu;
    če ni, pišite Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330,
    Boston, MA 02111-1307, USA.

en: Try `%s %s' for more information.
sl: Poskusite ,%s %s` za dodatne informacije.

en: Free `recode' converts files between various character sets and surfaces.
sl: Prosti ,recode` pretvarja datoteke med različnimi kodnimi nabori in prečrkovanji.

en: 
    Usage: %s [OPTION]... [ [CHARSET] | REQUEST [FILE]... ]
sl: 
    Uporaba: %s [IZBIRA]... [ [NABOR] | ZAHTEVA [DATOTEKA]... ]

en: 
    If a long option shows an argument as mandatory, then it is mandatory
    for the equivalent short option also.  Similarly for optional arguments.
sl: 
    Če je pri dolgi obliki izbire argument naveden kot obvezen, velja
    obveza tudi za kratko obliko. Podobno tudi za neobvezne argumente.

en: 
    Listings:
      -l, --list[=FORMAT]        list one or all known charsets and aliases
      -k, --known=PAIRS          restrict charsets according to known PAIRS list
      -h, --header[=[LN/]NAME]   write table NAME on stdout using LN, then exit
      -F, --freeze-tables        write out a C module holding all tables
      -T, --find-subsets         report all charsets being subset of others
      -C, --copyright            display Copyright and copying conditions
          --help                 display this help and exit
          --version              output version information and exit
sl: 
    Seznami:
      -l, --list[=OBLIKA]        izpiši enega ali vse kodirane nabore znakov
      -k, --known=PARI           izpiši nabore, ki ustrezajo podanim PAROM pretvorb
      -h, --header[=[JEZIK/]IME] izpiši pretvorno tabelo z danim IMENOM v prog. JEZIKU
      -F, --freeze-tables        izpiši modul v C z vsemi pretvornimi tabelami
      -T, --find-subsets         poročaj o vseh naborih, ki so podmnožica drugih
      -C, --copyright            izpiši dovoljenje za uporabo in razširjanje
          --help                 ta navodila
          --version              različica programa

en: 
    Operation modes:
      -v, --verbose           explain sequence of steps and report progress
      -q, --quiet, --silent   inhibit messages about irreversible recodings
      -f, --force             force recodings even when not reversible
      -t, --touch             touch the recoded files after replacement
      -i, --sequence=files    use intermediate files for sequencing passes
          --sequence=memory   use memory buffers for sequencing passes
sl: 
    Načini dela:
      -v, --verbose           med potekom razlagaj korake in komentiraj napredek
      -q, --quiet, --silent   brez opozoril o neobrnljivih pretvorbah
      -f, --force             pretvorbo izvedi, četudi ni obrnljiva
      -t, --touch             pretvorjena datoteka naj nosi datum pretvorbe,
                              ne nastanka
      -i, --sequence=files    uporabi vmesne datoteke za zaporedne prehode
          --sequence=memory   med prehodi hrani besedilo v pomnilniku

en:   -p, --sequence=pipe     use pipe machinery for sequencing passes
sl:   -p, --sequence=pipe     uporabi cevovode za nizanje prehodov

en:   -p, --sequence=pipe     same as -i (on this system)
sl:   -p, --sequence=pipe     isto kot -i (na tem sistemu)

en: 
    Fine tuning:
      -s, --strict           use strict mappings, even loose characters
      -d, --diacritics       convert only diacritics or alike for HTML/LaTeX
      -S, --source[=LN]      limit recoding to strings and comments as for LN
      -c, --colons           use colons instead of double quotes for diaeresis
      -g, --graphics         approximate IBMPC rulers by ASCII graphics
      -x, --ignore=CHARSET   ignore CHARSET while choosing a recoding path
sl: 
    Natančnejše nastavljanje:
      -s, --strict           uporabi strogo pretvorbo, celo na račun izgube znakov
      -d, --diacritics       pretvori samo preglašene in podobne znake za HTML/LaTeX
      -S, --source[=JEZIK]   omeji pretvorbe na nize in komentarje, kot v JEZIKU
      -c, --colons           nadomesti dierezo z dvopičjem, ne z dvojnim narekovajem
      -g, --graphics         semigrafične znake s PC pribl. nadomestimo z znaki ASCII
      -x, --ignore=NABOR     pri pretvorbi se izogni navedenemu vmesnemu NABORU

en: 
    Option -l with no FORMAT nor CHARSET list available charsets and surfaces.
    FORMAT is `decimal', `octal', `hexadecimal' or `full' (or one of `dohf').
sl: 
    Izbira -l brez podane OBLIKE ali NABORA izpiše seznam vseh znanih kodnih naborov
    in prečrkovalnih shem. OBLIKA je lahko ,decimal` (desetiška), ,octal` (osmiška),
    ,hexadecimal` (šestnajstiška) ali ,full` (polna), ali ena od črk ,dohf`.

en: Unless DEFAULT_CHARSET is set in environment, CHARSET defaults to the locale
    dependent encoding, determined by LC_ALL, LC_CTYPE, LANG.
sl: Če ni določena spremenljivka DEFAULT_CHARSET, se privzame NABOR,
    določen s spremenljivkami LC_ALL, LC_CTYPE ali LANG.

en: With -k, possible before charsets are listed for the given after CHARSET,
    both being tabular charsets, with PAIRS of the form `BEF1:AFT1,BEF2:AFT2,...'
    and BEFs and AFTs being codes are given as decimal numbers.
sl: Pri izbiri -k se izpišejo vsi možni startni nabori za podani ciljni nabor.
    Startni in ciljni nabor sta kodirana nabora znakov. PARI naj imajo obliko
    ,,START1:CILJ1,START2:CILJ2...``, kjer so STARTn in CILJn desetiške kode 
    znakov v startnem in ciljnem kodnem naboru.

en: LN is some language, it may be `c', `perl' or `po'; `c' is the default.
sl: JEZIK je lahko ,c`, ,perl` ali ,po`; privzeto je ,c`.

en: 
    REQUEST is SUBREQUEST[,SUBREQUEST]...; SUBREQUEST is ENCODING[..ENCODING]...
    ENCODING is [CHARSET][/[SURFACE]]...; REQUEST often looks like BEFORE..AFTER,
    with BEFORE and AFTER being charsets.  An omitted CHARSET implies the usual
    charset; an omitted [/SURFACE]... means the implied surfaces for CHARSET; a /
    with an empty surface name means no surfaces at all.  See the manual.
sl: 
    ZAHTEVEK ima obliko PODZAHTEVEK[,PODZAHTEVEK]...; PODZAHTEVEK ima obliko
    KODIRANJE[,KODIRANJE]...; KODIRANJE ima obliko [NABOR][/[SHEMA]]. ZAHTEVEK
    ima pogosto obliko PREJ..POTEM, kjer sta PREJ in POTEM kodirana nabora znakov.
    Izpuščeni NABOR pomeni privzetega; izpuščena [/SHEMA] pomeni privzeto
    prečrkovalno shemo za dani NABOR. Poševnica / brez sheme pomeni brez prečrkovalne
    sheme. Podrobnosti so v priročniku.

en: 
    If none of -i and -p are given, presume -p if no FILE, else -i.
    Each FILE is recoded over itself, destroying the original.  If no
    FILE is specified, then act as a filter and recode stdin to stdout.
sl: 
    Če nista podana niti -i niti -p, se uporabi -p, kadar ni podana DATOTEKA, 
    sicer pa -i. Pretvorba vsake DATOTEKE se zapiše prek izvorne različice. Če
    DATOTEKA ni podana, recode deluje kot filter med standardnim vhodom in izhodom.

en: 
    Report bugs to <recode-bugs@iro.umontreal.ca>.
sl: 
    Sporočila o napakah javite na <recode-bugs@iro.umontreal.ca>.

en: Sequence `%s' is ambiguous
sl: Zaporedje ,%s` je dvoumno

en: Sequence `%s' is unknown
sl: Zaporedje ,%s` je neznano

en: Language `%s' is ambiguous
sl: Jezik ,%s` je dvoumen

note: -1
en: Language `%s' is unknown
sl: Jezik ,%s` je neznan

en: Format `%s' is ambiguous
sl: Oblika ,%s` je dvoumna

en: Format `%s' is unknown
sl: Oblika ,%s` je neznana

en: Written by Franc,ois Pinard <pinard@iro.umontreal.ca>.
sl: Avtor Franc,ois Pinard <pinard@iro.umontreal.ca>.

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
sl: To je prost program; pogoji, pod katerimi ga lahko uporabljate, razmnožujete
    in razširjate so navedeni v izvorni kodi. Za program ni NOBENEGA jamstva,
    niti jamstev USTREZNOSTI ZA PRODAJO ali PRIMERNOSTI ZA UPORABO.

en: Symbol `%s' is unknown
sl: Znak ,%s` je neznan

en: Charset `%s' is unknown or ambiguous
sl: Nabor znakov ,%s` je neznan ali dvoumen

en: Required argument is missing
sl: Zahtevani argument manjka

en: Syntax is deprecated, please prefer `%s'
sl: Neodobravana skladnja; prosimo, uporabljajte ,%s`

en: Request `%s' is erroneous
sl: Zahteva ,%s` je napačna

en: Recoding %s...
sl: Pretvarjamo %s...

en:  done
sl:  opravljeno

en:  failed: %s in step `%s..%s'
sl:  neuspešno: %s v koraku ,%s..%s`

en: %s failed: %s in step `%s..%s'
sl: %s neuspešno: %s v koraku ,%s..%s`

en: %s in step `%s..%s'
sl: %s v koraku ,%s..%s`

en: Charset %s already exists and is not %s
sl: Nabor %s že obstaja in ni %s

en: Cannot list `%s', no names available for this charset
sl: Izpis ,%s' ni mogoč, imen za ta nabor ni na voljo

note: code counter expected value for code counter insert a while line before printing Print the long table according to explode data.
en: Dec  Oct Hex   UCS2  Mne  %s
sl: des  osm Hex   UCS2  Mne  %s

en: Sorry, no names available for `%s'
sl: Imena za ,%s` niso na voljo

en: Resurfacer set more than once for `%s'
sl: Več kot ena prečrkovalna shema uvedena za ,%s`

en: Unsurfacer set more than once for `%s'
sl: Več kot ena prečrkovalna shema preklicana za ,%s`

en: Virtual memory exhausted
sl: Virtualni pomnilnik porabljen

en: Codes %3d and %3d both recode to %3d
sl: Kodi %3d in %3d se obe preslikata v %3d

en: No character recodes to %3d
sl: Noben znak se ne preslika v %3d

en: Cannot invert given one-to-one table
sl: Dana tabela eden-v-enega ni obrnljiva

en: Following diagnostics for `%s' to `%s'
sl: Sledi diagnostika za pretvorbo iz ,%s' v ,%s'

en: Pair no. %d: <%3d, %3d> conflicts with <%3d, %3d>
sl: Par št. %d: <%3d, %3d> je v nesoglasju z <%3d, %3d>

en: Cannot complete table from set of known pairs
sl: Iz množice znanih parov ni mogoče dokončati tabele

en: Identity recoding, not worth a table
sl: Pretvorba je trivialna, nevredna tabele

en: Recoding is too complex for a mere table
sl: Pretvorba je prezapletena za tabelo

note: Print the header of the header file.
en: %sConversion table generated mechanically by Free `%s' %s
sl: %sPretvorna tabela mehanično generirana s prostim ,%s` %s

en: %sfor sequence %s.%s
sl: %sza zaporedje %s.%s

en: No table to print
sl: Tabele ni

en: reversible
sl: obrnljivo

en: %s to %s
sl: %s v %s

en: byte
sl: bajt

en: ucs2
sl: UCS2

en: variable
sl: spremenljivo

en: *Unachievable*
sl: *Nedosegljivo*

en: *mere copy*
sl: *zgolj prepis*

en: Virtual memory exhausted!
sl: Virtualni pomnilnik porabljen!

en: Step initialisation failed
sl: Inicializacija koraka neuspešna

en: Step initialisation failed (unprocessed options)
sl: Inicializacija koraka neuspešna (nepredelane izbire)

en: Request: %s
sl: Zahtevek: %s

en: Shrunk to: %s
sl: Skrčeno v: %s

en: Unrecognised surface name `%s'
sl: Neprepoznano ime prečrkovalne sheme ,%s`

en: No way to recode from `%s' to `%s'
sl: Pretvorba iz ,%s` v ,%s` ni izvedljiva

en: Expecting `..' in request
sl: V zahtevku pričakujemo ,..`

en: Child process wait status is 0x%0.2x
sl: Čakalni status procesa potomca je 0x%0.2x

en: UCS2   Mne   Description
sl: UCS2   Mne   Opis
