recode 3.6 - en to hr translation catalogue (58 entries)

en: No error
hr: Nema greške

en: Non canonical input
hr: Unos nije kanonski

en: Ambiguous output
hr: Višeznačan izlaz

en: Untranslatable input
hr: Neprevodiv unos

en: Invalid input
hr: Neispravan unos

en: System detected problem
hr: Sustav je otkrio problem

en: Misuse of recoding library
hr: Neispravno korištenje biblioteke za promjenu kodiranja

en: Internal recoding bug
hr: Interna greška promjene kodiranja

en: Try `%s %s' for more information.
hr: Pokušajte „%s %s” za više informacija.

en: 
    Usage: %s [OPTION]... [ [CHARSET] | REQUEST [FILE]... ]
hr: 
    Uporaba: %s [OPCIJA]... [ [SKUPZNAKOVA] | ZAHTJEV [DATOTEKA]... ]

en: 
    If a long option shows an argument as mandatory, then it is mandatory
    for the equivalent short option also.  Similarly for optional arguments.
hr: 
    Ako dugačka opcija prikazuje argument kao obavezan, onda je obavezan i
    za odgovarajuću kratku opciju.  Isto vrijedi i za opcionalne argumente.

en: 
    Option -l with no FORMAT nor CHARSET list available charsets and surfaces.
    FORMAT is `decimal', `octal', `hexadecimal' or `full' (or one of `dohf').
hr: 
    Ako uz opciju -l nije naveden OBLIK ili SKUPZNAKOVA, ispisat će sve dostupne skupove znakova i plohe.
    OBLIK može biti „decimal”, „octal”, „hexadecimal” ili „full” (ili jedan od „dohf”).

en: Unless DEFAULT_CHARSET is set in environment, CHARSET defaults to the locale
    dependent encoding, determined by LC_ALL, LC_CTYPE, LANG.
hr: Osim ako je DEFAULT_CHARSET postavljen u okolini, SKUPZNAKOVA je uobičajeno kodiranje ovisno o lokalu, određeno varijablama LC_ALL, LC_CTYPE i LANG.

en: With -k, possible before charsets are listed for the given after CHARSET,
    both being tabular charsets, with PAIRS of the form `BEF1:AFT1,BEF2:AFT2,...'
    and BEFs and AFTs being codes are given as decimal numbers.
hr: Uz -k, moguće prije ispisivanja skupova znakova za zadani nakon SKUPZNAKOVA,
    gdje su oba tablični skupovi znakova, gdje su PAROVI u obliku
    „PRI1:NAK1,PRI2:NAK2,...” i gdje su PRI i NAK kodovi zadani kao dekadski brojevi.

en: LN is some language, it may be `c', `perl' or `po'; `c' is the default.
hr: JEZIK je neki jezik, može biti npr. „c”, „perl” ili „po”; „c” je zadani.

en: 
    REQUEST is SUBREQUEST[,SUBREQUEST]...; SUBREQUEST is ENCODING[..ENCODING]...
    ENCODING is [CHARSET][/[SURFACE]]...; REQUEST often looks like BEFORE..AFTER,
    with BEFORE and AFTER being charsets.  An omitted CHARSET implies the usual
    charset; an omitted [/SURFACE]... means the implied surfaces for CHARSET; a /
    with an empty surface name means no surfaces at all.  See the manual.
hr: 
    ZAHTJEV je PODZAHTJEV[,PODZAHTJEV]...; PODZAHTJEV je KODIRANJE[..KODIRANJE]...
    KODIRANJE je [SKUPZNAKOVA][/[PLOHA]]...; ZAHTJEV obično izgleda kao PRIJE..NAKON,
    gdje su PRIJE i NAKON skupovi znakova.  Izostavljeni SKUPZNAKOVA podrazumijeva
    uobičajeni skup znakova; izostavljena [/PLOHA]... označava podrazumijevanu plohu
    za SKUPZNAKOVA; / uz praznu plohu označava da nema ploha.  Pogledajte priručnik.

en: Symbol `%s' is unknown
hr: Simbol „%s” je nepoznat

en: Sequence `%s' is ambiguous
hr: Niz „%s” je višeznačan

en: Sequence `%s' is unknown
hr: Niz „%s” je nepoznat

en: Language `%s' is ambiguous
hr: Jezik „%s” je višeznačan

en: Language `%s' is unknown
hr: Jezik „%s” je nepoznat

en: Format `%s' is ambiguous
hr: Oblik „%s” je višeznačan

en: Format `%s' is unknown
hr: Oblik „%s” je nepoznat

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
hr: Ovo je slobodan softver; pogledajte kod za upute o kopiranju.  NEMA
    jamstava; čak ni za TRGOVINSKU PRIKLADNOST ili ODGOVARANJE ODREĐENOJ SVRSI.

en: Charset `%s' is unknown or ambiguous
hr: Skup znakova „%s” je nepoznat ili višeznačan

en: Required argument is missing
hr: Nedostaje nužan argument

en: Request `%s' is erroneous
hr: Zahtjev „%s” ima greške

en: Recoding %s...
hr: Mijenjam kodiranje %s...

en:  done
hr:  gotovo

en: Charset %s already exists and is not %s
hr: Skup znakova %s već postoji i nije %s

en: Cannot list `%s', no names available for this charset
hr: Ne mogu ispisati „%s”, nema dostupnih imena ovog skupa znakova

en: Sorry, no names available for `%s'
hr: Žao mi je, nema dostupnih imena za „%s”

en: Resurfacer set more than once for `%s'
hr: Mjenjač plohe postavljen više od jednom za „%s”

en: Unsurfacer set more than once for `%s'
hr: Uklanjatelj plohe postavljen više od jednom za „%s”

en: Virtual memory exhausted
hr: Virtualna memorija iscrpljena

en: Cannot invert given one-to-one table
hr: Ne mogu obrnuti zadanu jedan-na-jedan tablicu

en: Following diagnostics for `%s' to `%s'
hr: Slijedim dijagnostiku za „%s” u „%s”

en: Cannot complete table from set of known pairs
hr: Ne mogu dovršiti tablicu iz skupa poznatih parova

en: Identity recoding, not worth a table
hr: Identitetna promjena kodiranja, tablica nije potrebna

en: Recoding is too complex for a mere table
hr: Promjena kodiranja je prekomplicirana za običnu tablicu

en: %sfor sequence %s.%s
hr: %sza niz %s.%s

en: No table to print
hr: Nema tablice za ispis

en: reversible
hr: moguć povratak

en: %s to %s
hr: %s u %s

en: byte
hr: bajt

en: variable
hr: varijabla

en: *Unachievable*
hr: *Neizvedivo*

en: *mere copy*
hr: *obično kopiranje*

en: Virtual memory exhausted!
hr: Virtualna memorija iscrpljena!

en: Step initialisation failed
hr: Inicijalizacija koraka nije uspjela

en: Step initialisation failed (unprocessed options)
hr: Inicijalizacija koraka nije uspjela (neobrađene opcije)

en: Request: %s
hr: Zahtjev: %s

en: Shrunk to: %s
hr: Smanjeno na: %s

en: Unrecognised surface name `%s'
hr: Neprepoznato ime plohe „%s”

en: No way to recode from `%s' to `%s'
hr: Nema načina za promjenu kodiranja iz „%s” u „%s”

en: Expecting `..' in request
hr: Očekujem „..” u zahtjevu

en: Child process wait status is 0x%0.2x
hr: Stanje čekanja procesa djeteta je 0x%0.2x

en: UCS2   Mne   Description
hr: UCS2   Mne   Opis
