rednotebook - en to be translation catalogue (38 entries)

en: Help
be: Даведка

note: Translators: Noun
en: Format
be: Фармат

en: Show RedNotebook
be: Паказаць RedNotebook

en: Template
be: Шаблён

en: First Item
be: Першы элемэнт

en: Second Item
be: Другі элемэнт

en: Picture
be: Выява

en: File
be: Файл

en: _Link
be: _Спасылка

en: Title
be: Назва

en: Line
be: Радок

en: Date/Time
be: Дата/Час

en: Line Break
be: Рыса мяжы

en: Insert
be: Уставіць

en: Date
be: Дата

en: Text
be: Тэкст

en: Export
be: Экспарт

en: _Edit
be: _Рэдагаваць

en: Preferences
be: Перавагі

en: _Help
be: _Даведка

en: Select an empty folder for your new journal
be: Выбраць пустую тэчку для вашага новага дзёньніка

en: Select an existing journal directory
be: Вылучыць дырэкторыю дзёньніка, якая ўжо існуе

en: Select an empty folder for the new location of your journal
be: Вызначце пустую тэчку для новага месцазнаходжаньня вашага дзёньніка

en: Tags
be: Тэгі

en: Words
be: Словы

en: Add a new entry
be: Дадаць новы запіс

en: Do not ask again
be: Больш не пытацца

en: Letters
be: Літары

en: Lines
be: Радкі

note: Translators: noun Translators: Verb
en: Preview
be: Папярэдні прагляд

en: Create New Template
be: Стварыць новы шаблён

en: Select a directory
be: Выбраць дырэкторыю

en: Select a file
be: Вылучыць файл

en: Insert Link
be: Уставіць спасылку

en: Today
be: Сёньня

en: Edit
be: Рэдагаваць

note: Translators: Refers to the part of the options dialog where the user can select the "General/Overall" Settings
en: <b>General</b>
be: <b>Агульнае</b>

en: Statistics
be: Статыстыка
