rednotebook - en to ca translation catalogue (161 entries)

en: A Desktop Journal
ca: Un diari per a l'escriptori

en: Load RedNotebook at startup
ca: Carrega el RedNotebook en iniciar

en: %A, %x, Day %j
ca: %A, %x, dia %j

en: Week %W of Year %Y
ca: Setmana %W de l'any %Y

en: Day %j
ca: Dia %j

en: Help
ca: Ajuda

en: Close to system tray
ca: Tanca a la safata del sistema

en: Closing the window will send RedNotebook to the tray
ca: Si tanqueu la finestra s'enviarà el RedNotebook a la safata

en: Check for new version at startup
ca: Comprova si hi ha una versió nova en iniciar

en: Check now
ca: Comprova ara

en: Date/Time format
ca: Format de la data i l'hora

en: Date format
ca: Format de la data

en: Bold
ca: Negreta

en: Italic
ca: Cursiva

en: Underline
ca: Subratllat

en: Strikethrough
ca: Barrat

note: Translators: Noun
en: Format
ca: Formata

en: Show RedNotebook
ca: Mostra el RedNotebook

en: Template
ca: Plantilla

en: Insert this weekday's template. Click the arrow on the right for more options
ca: Insereix la plantilla d'aquest dia de la setmana. Feu clic a la fletxa de la dreta per obtenir més opcions.

en: First Item
ca: Primer element

en: Second Item
ca: Segon element

en: Indented Item
ca: Element sagnat

en: Two blank lines close the list
ca: Dues línies en blanc tanquen la llista

en: Picture
ca: Imatge

en: Insert an image from the harddisk
ca: Insereix una imatge des del disc dur

en: File
ca: Fitxer

en: Insert a link to a file
ca: Insereix un enllaç a un fitxer

en: _Link
ca: E_nllaç

en: Insert a link to a website
ca: Insereix un enllaç a un lloc web

en: Bullet List
ca: Llista de pics

en: Title
ca: Títol

en: Line
ca: Línia

en: Insert a separator line
ca: Insereix una línia separadora

en: Date/Time
ca: Data/hora

en: Insert the current date and time (edit format in preferences)
ca: Insereix la data i l'hora actuals (edita el format a Preferències)

en: Line Break
ca: Salt de línia

en: Insert a manual line break
ca: Insereix un salt de línia manual

en: Insert
ca: Insereix

en: Insert images, files, links and other content
ca: Insereix imatges, fitxers, enllaços i altre contingut

en: No link location has been entered
ca: No s'ha introduït cap ubicació per a l'enllaç

en: Date
ca: Data

en: _Journal
ca: _Diari

en: Create a new journal. The old one will be saved
ca: Crea un diari nou. L'antic es desarà

en: Load an existing journal. The old journal will be saved
ca: Carrega un diari existent. L'antic es desarà

en: Save journal at a new location. The old journal files will also be saved
ca: Desa el diari a una ubicació nova. Els fitxers del diari antic també es desaran

en: Export
ca: Exporta

en: Open the export assistant
ca: Obre l'auxiliar d'exportació

en: Save all the data in a zip archive
ca: Desa totes les dades en un arxiu zip

en: Show some statistics about the journal
ca: Mostra algunes estadístiques del diari

en: Shutdown RedNotebook. It will not be sent to the tray.
ca: Tanca el RedNotebook. No s'enviarà a la safata del sistema.

en: _Edit
ca: _Edita

en: Underline misspelled words
ca: Subratlla les paraules mal escrites

en: Preferences
ca: Preferències

en: _Help
ca: A_juda

en: Contents
ca: Contingut

en: Open the RedNotebook documentation
ca: Obre la documentació del RedNotebook

en: Translate RedNotebook
ca: Traduïu el RedNotebook

en: Report a Problem
ca: Informeu d'un problema

en: Fill out a short form about the problem
ca: Ompliu un formulari breu sobre el problema

en: Journals are saved in a directory, not in a single file.
ca: Els diaris són desats en un directori, no en un únic fitxer.

en: The directory name will be the title of the new journal.
ca: El nom del directori serà el títol del diari nou.

en: Select an empty folder for your new journal
ca: Seleccioneu una carpeta buida per al diari nou

en: Select an existing journal directory
ca: Seleccioneu el directori d'un diari existent

en: The directory should contain your journal's data files
ca: El directori hauria de contenir els fitxers de dades del diari

en: Select an empty folder for the new location of your journal
ca: Seleccioneu una carpeta buida per a la ubicació nova del diari

en: The directory name will be the new title of the journal
ca: El nom del directori serà el títol nou del diari

en: RedNotebook Documentation
ca: Documentació del RedNotebook

en: mtv, spam, work, job, play
ca: tv, spam, treball, feina, vacances

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Words
ca: Paraules

en: Hide "%s" from clouds
ca: Oculta «%s» dels núvols

en: Export all days
ca: Exporta tots els dies

en: Export currently visible day
ca: Exporta el dia visible actualment

en: Export days in the selected time range
ca: Exporta els dies del rang de temps seleccionat

en: From:
ca: Des de:

en: To:
ca: Fins a:

en: Select
ca: Selecciona

en: Deselect
ca: Desselecciona

en: You have selected the following settings:
ca: Heu seleccionat els paràmetres següents:

en: Export Assistant
ca: Assistent d'exportació

en: Welcome to the Export Assistant.
ca: Benvingut a l'assistent d'exportació

en: This wizard will help you to export your journal to various formats.
ca: Aquest assistent us ajudarà a exportar el vostre diari a diversos formats.

en: You can select the days you want to export and where the output will be saved.
ca: Podeu seleccionar els dies que voleu exportar i on es desaran.

en: Select Export Format
ca: Seleccioneu el format d'exportació

en: Select Date Range
ca: Seleccioneu el rang de dates

en: Select Contents
ca: Seleccioneu el contingut

en: Select Export Path
ca: Seleccioneu el camí d'exportació

en: Summary
ca: Resum

en: Start date
ca: Data d'inici

en: End date
ca: Data de finalització

en: Export path
ca: Camí d'exportació

en: Yes
ca: Sí

en: Content exported to %s
ca: S'ha exportat el contingut a %s

en: Empty entries are not allowed
ca: No es poden crear entrades buides

en: Change this text
ca: Canvia aquest text

en: Add a new entry
ca: Afegeix una entrada nova

en: Delete this entry
ca: Suprimeix aquesta entrada

en: Incorrect date format
ca: El format de la data és incorrecta

en: You have version <b>%s</b>.
ca: Teniu la versió <b>%s</b>.

en: The latest version is <b>%s</b>.
ca: La última versió és la <b>%s</b>.

en: Do you want to visit the RedNotebook homepage?
ca: Voleu visitar la pàgina inicial del RedNotebook?

en: Do not ask again
ca: No ho tornis a preguntar

en: Distinct Words
ca: Paraules diferents

en: Edited Days
ca: Dies editats

en: Letters
ca: Lletres

en: Days between first and last Entry
ca: Número de dies entre la primera i l'última entrada

en: Average number of Words
ca: Mitjana de paraules

en: Percentage of edited Days
ca: Percentatge de dies editats

en: Lines
ca: Línies

en: Hello!
ca: Hola!

en: Some example text has been added to help you start and you can erase it whenever you like.
ca: S'ha afegit text d'exemple per ajudar-vos a començar i podeu esborrar-lo quan vulgueu.

en: The example text and more documentation is available under "Help" -> "Contents".
ca: El text d'exemple i més documentació està disponible a «Ajuda» -> «Continguts».

note: Translators: noun Translators: Verb
en: Preview
ca: Previsualització

en: There are two modes in RedNotebook, the __edit__ mode and the __preview__ mode.
ca: Hi ha dos modes al RedNotebook, el mode d'__edició__ i el mode de __previsualització__.

en: Today I went to the //pet shop// and bought a **tiger**. Then we went to the --pool-- park and had a nice time playing ultimate frisbee. Afterwards we watched "__Life of Brian__".
ca: Avui he anat a la //botiga d'animals// i he comprat un **tigre**. Llavors he anat a la --piscina-- del parc i m'ho he passat molt bé jugant al raspallot. Després hem vist «__La vida de Brian__».

note: Translators: both are verbs
en: Save and Export
ca: Desa i exporta

en: Everything you enter will be saved automatically at regular intervals and when you exit the program.
ca: Tot allò que introduïu es desarà automàticament a intervals regulars i quan sortiu del programa.

en: To avoid data loss you should backup your journal regularly.
ca: Per evitar la pèrdua de dades, hauríeu de fer copies de seguretat del diari regularment.

en: "Backup" in the "Journal" menu saves all your entered data in a zip file.
ca: L'opció «Còpia de seguretat» del menú «Diari» desa totes les dades que heu introduït a un fitxer zip.

en: In the "Journal" menu you also find the "Export" button.
ca: Al menú «Diari» també podeu trobar el botó «Exporta».

en: If you encounter any errors, please drop me a note so I can fix them.
ca: Si trobeu qualsevol error, envieu-me una nota de manera que ho pugui arreglar.

en: Any feedback is appreciated.
ca: Tots els comentaris són benvinguts.

en: Have a nice day!
ca: Que tingueu un bon dia!

en: The content has been saved to %s
ca: S'ha desat el contingut a %s

en: Nothing to save
ca: No hi ha res per desar

en: You can backup your journal to a zip file to avoid data loss.
ca: Podeu fer còpies de seguretat del diari a un fitxer zip per evitar perdre dades.

en: Backup
ca: Còpia de seguretat

en: Backup now
ca: Fes una còpia de seguretat ara

en: Ask at next start
ca: Pregunta en tornar a iniciar

en: Never ask again
ca: No ho tornis a preguntar

en: Monday
ca: Dilluns

en: Tuesday
ca: Dimarts

en: Wednesday
ca: Dimecres

en: Thursday
ca: Dijous

en: Friday
ca: Divendres

en: Saturday
ca: Dissabte

en: Sunday
ca: Diumenge

en: === Meeting ===
    
    Purpose, date, and place
    
    **Present:**
    +
    +
    +
    
    
    **Agenda:**
    +
    +
    +
    
    
    **Discussion, Decisions, Assignments:**
    +
    +
    +
    ==================================
ca: === Reunió ===
    
    Propòsit, data i lloc
    
    **Presentació:**
    +
    +
    +
    
    
    **Agenda:**
    +
    +
    +
    
    
    **Discussió, decisions i assignacions:**
    +
    +
    +
    ==================================

en: === Journey ===
    **Date:**
    
    **Location:**
    
    **Participants:**
    
    **The trip:**
    First we went to xxxxx then we got to yyyyy ...
    
    **Pictures:** [Image folder ""/path/to/the/images/""]
ca: === Viatge ===
    **Data:**
    
    **Lloc:**
    
    **Participants:**
    
    **L'excursió:**
    Primer anirem a xxxxx, després a yyyyy ...
    
    **Fotos:** [Directori de les imatges ""/camí/a/les/imatges/""]

en: ==================================
    === Phone Call ===
    - **Person:**
    - **Time:**
    - **Topic:**
    - **Outcome and Follow up:**
    ==================================
ca: ==================================
    === Telefonada ===
    - **Persona:**
    - **Hora:**
    - **Tema:**
    - **Resultats i seguiment:**
    ==================================

en: =====================================
    === Personal ===
    
    +
    +
    +
    ========================
    
    **How was the Day?**
    
    
    ========================
    **What needs to be changed?**
    +
    +
    +
    =====================================
ca: =====================================
    === Personal ===
    
    +
    +
    +
    ========================
    
    **Com ha anat el dia?**
    
    
    ========================
    **Què cal canviar?**
    +
    +
    +
    =====================================

en: Choose Template Name
ca: Trieu el nom de la plantilla

en: This Weekday's Template
ca: Plantilla d'aquest dia de la setmana

en: Create New Template
ca: Crea una plantilla nova

en: Select backup filename
ca: Seleccioneu un nom de fitxer per a la còpia de seguretat

en: Select a directory
ca: Seleccioneu un directori

en: Select a file
ca: Seleccioneu un fitxer

en: Insert Link
ca: Insereix un enllaç

en: <b>Link name (optional)</b>
ca: <b>Nom de l'enllaç (opcional)</b>

en: Today
ca: Avui

en: Show a formatted preview of the text (Ctrl+P)
ca: Mostra una previsualització del text (Ctrl+P)

en: Enable text editing (Ctrl+P)
ca: Habilita l'edició de text (Ctrl+P)

en: Edit
ca: Edita

en: New entry
ca: Entrada nova

en: <b>Select existing or new Category</b>
ca: <b>Seleccioneu una categoria nova o existent</b>

en: Select a picture
ca: Seleccioneu una imatge

en: Exit without saving
ca: Surt sense desar

en: Statistics
ca: Estadístiques

en: <b>Selected Day</b>
ca: <b>Dia seleccionat</b>

en: <b>Overall</b>
ca: <b>Global</b>
