rednotebook - en to cy translation catalogue (24 entries)

en: Week %W of Year %Y
cy: Wythnos %W ym mlwyddyn %Y

en: Day %j
cy: Diwrnod %j

en: Help
cy: Cymorth

en: Date format
cy: Fformat dyddiad

en: Bold
cy: glew

note: Translators: Noun
en: Format
cy: Fformat

en: Show RedNotebook
cy: Dangos RedNoteBook

en: Words
cy: Geiriau

en: From:
cy: Oddi wrth:

en: To:
cy: I:

en: Select
cy: Dewis

en: Export Assistant
cy: Cynorthwyydd Allyru

en: Welcome to the Export Assistant.
cy: Croeso i'r Cynorthwyydd Allyru

en: This wizard will help you to export your journal to various formats.
cy: Fe fydd y ddewin yma'n eich cynorthwyo i allyru eich dyddiadur i fformatau eraill.

en: You can select the days you want to export and where the output will be saved.
cy: Fe medrwch dewis y ddiwrnodau sydd eisiau arnoch i allyru a'r lleoliad i arbed eich allbwn.

en: Select Export Format
cy: Dewis Fformat yr Allyriad

en: Select Date Range
cy: Dewis Ystod Dyddiadau

en: Select Contents
cy: Dewis Cynnyrch

en: Summary
cy: Crynodeb

en: Start date
cy: Dyddiad cychwyn

en: End date
cy: Dyddiad gorffen

en: Yes
cy: Iawn

en: No
cy: Nage

en: Content exported to %s
cy: Allyrwyd cynnyrch i %s
