rednotebook - en to eu translation catalogue (189 entries)

en: A Desktop Journal
eu: Mahaigaineko egunerokoa

en: Load RedNotebook at startup
eu: Kargatu RedNotebook abioan

en: %A, %x, Day %j
eu: %A, %x, Eguna %j

en: Week %W of Year %Y
eu: %Y urteko %W. astea

en: Day %j
eu: Eguna %j

en: Help
eu: Laguntza

en: Close to system tray
eu: Itxi ataza-barrara

en: Closing the window will send RedNotebook to the tray
eu: Leihoa ixtean RedNotebook ataza-barrara bidaliko da

en: Check for new version at startup
eu: Egiaztatu abioan bertsio berririk badagoen

en: Check now
eu: Egiaztatu orain

en: Date/Time format
eu: Data/Ordua formatua

en: Date format
eu: Dataren formatua

en: Exclude from cloud
eu: Hitz-lainotik kanpo utzi

en: Include small words in cloud
eu: Sartu hitz laburrak hitz-lainoan

en: Allow these words with 4 letters or less
eu: Onartu 4 letra edo gutxiagoko hitz hauek

en: Bold
eu: Lodia

en: Italic
eu: Etzana

en: Underline
eu: Azpimarratua

en: Strikethrough
eu: Marratua

note: Translators: Noun
en: Format
eu: Formatua

en: Format the selected text or tag
eu: Eman formatua hautatutako testu edo etiketari

en: Show RedNotebook
eu: Erakutsi RedNotebook

en: Template
eu: Txantiloia

en: Insert this weekday's template. Click the arrow on the right for more options
eu: Txertatu asteko egun honetarako txantiloia. Klikatu eskuineko gezia aukera gehiagorako

en: First Item
eu: Lehen elementua

en: Second Item
eu: Bigarren elementua

en: Indented Item
eu: Koskatutako elementua

en: Two blank lines close the list
eu: Bi lerro zurik ixten dute zerrenda

en: Picture
eu: Irudia

en: Insert an image from the harddisk
eu: Txertatu irudi bat disko gogorretik

en: File
eu: Fitxategia

en: Insert a link to a file
eu: Txertatu fitxategi baterako esteka bat

en: _Link
eu: _Esteka

en: Insert a link to a website
eu: Txertatu web orri baterako esteka bat

en: Bullet List
eu: Buleta-zerrenda

en: Title
eu: Izenburua

en: Line
eu: Lerroa

en: Insert a separator line
eu: Txertatu lerro bereizle bat

en: Date/Time
eu: Data/Ordua

en: Insert the current date and time (edit format in preferences)
eu: Txertatu uneko data eta ordua (editatu formatua hobespenetan)

en: Line Break
eu: Lerro-jauzia

en: Insert a manual line break
eu: Txertatu eskuzko lerro-jauzi bat

en: Insert
eu: Txertatu

en: Insert images, files, links and other content
eu: Txertatu irudiak, fitxategiak, estekak eta bestelako edukia

en: No link location has been entered
eu: Ez da estekaren helbiderik zehaztu

en: Date
eu: Data

en: Text
eu: Testua

en: _Journal
eu: _Egunerokoa

en: Create a new journal. The old one will be saved
eu: Sortu eguneroko berri bat. Zaharra gorde egingo da

en: Load an existing journal. The old journal will be saved
eu: Kargatu eguneroko bat. Zaharra gorde egingo da

en: Save journal at a new location. The old journal files will also be saved
eu: Gorde egunerokoa kokaleku berri batean. Egunerokoaren fitxategi zaharrak ere gordeko dira.

en: Export
eu: Esportatu

en: Open the export assistant
eu: Ireki esportatze laguntzailea

en: _Backup
eu: _Egin babeskopia

en: Save all the data in a zip archive
eu: Gorde datu guztiak zip fitxategi batean

en: S_tatistics
eu: E_statistikak

en: Show some statistics about the journal
eu: Erakutsi egunerokoari buruzko zenbait estatistika

en: Shutdown RedNotebook. It will not be sent to the tray.
eu: Itxi RedNotebook. Ez da ataza-barrara bidaliko.

en: _Edit
eu: _Editatu

en: Undo text or tag edits
eu: Desegin testu edo etiketen edizioak

en: Redo text or tag edits
eu: Berregin testu edo etiketen edizioak

en: Underline misspelled words
eu: Azpimarratu gaizki idatzitako hitzak

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: _Help
eu: _Laguntza

en: Contents
eu: Edukiak

en: Open the RedNotebook documentation
eu: Ireki RedNotebook-en dokumentazioa

en: Translate RedNotebook
eu: Itzuli RedNotebook

en: Report a Problem
eu: Arazo baten berri eman

en: Fill out a short form about the problem
eu: Bete arazoari buruzko galdetegi labur bat

en: Wrong directory
eu: Helbide okerra

en: You cannot use this directory for your journal:
eu: Ezin duzu direktorio hau erabili zure egunkarian:

en: Please select an empty directory.
eu: Mesedez hautatu direktorio huts bat.

en: This directory contains no journal files:
eu: Direktorio honek ez dauka egunkari-fitxategirik:

en: Journals are saved in a directory, not in a single file.
eu: Egunerokoak direktorio batean gordetzen dira, ez fitxategi bakar batean.

en: The directory name will be the title of the new journal.
eu: Direktorioaren izena eguneroko berriaren izenburua izango da.

en: Select an empty folder for your new journal
eu: Hautatu karpeta huts bat zure eguneroko berriarentzat

en: Select an existing journal directory
eu: Hautatu existitzen den eguneroko direktorio bat

en: The directory should contain your journal's data files
eu: Direktorioak zure egunerokoaren fitxategiak eduki behar lituzke

en: Select an empty folder for the new location of your journal
eu: Hautatu karpeta huts bat zure egunerokoaren kokaleku berrirako

en: The directory name will be the new title of the journal
eu: Direktorioaren izena egunerokoaren izenburu berria izango da

en: RedNotebook Documentation
eu: RedNotebook dokumentazioa

en: mtv, spam, work, job, play
eu: mtv, spam, lana

en: Tags
eu: Etiketak

en: Words
eu: Hitzak

en: Hide "%s" from clouds
eu: Ezkutatu "%s" hitz-lainoetatik

en: Export all days
eu: Esportatu egun guztiak

en: Export currently visible day
eu: Esportatu unean ikusgai dagoen eguna

en: Export days in the selected time range
eu: Esportatu hautatutako denbora tarteko egunak

en: From:
eu: Noiztik:

en: To:
eu: Noiz arte:

en: Available tags
eu: Etiketa eskuragarriak

en: Selected tags
eu: Hautatutako etiketak

en: Select
eu: Hautatu

en: Deselect
eu: Desautatu

en: You have selected the following settings:
eu: Ondorengo ezarpenak hautatu dituzu:

en: Export Assistant
eu: Esportatze laguntzailea

en: Welcome to the Export Assistant.
eu: Ongietorri esportatze laguntzailera.

en: This wizard will help you to export your journal to various formats.
eu: Laguntzaile honek zure egunerokoa hainbat formatutara esportatzen lagunduko dizu.

en: You can select the days you want to export and where the output will be saved.
eu: Esportatu nahi dituzun egunak eta irteera non gordeko den hauta ditzakezu.

en: Select Export Format
eu: Hautatu esportatze formatua

en: Select Date Range
eu: Hautatu data tartea

en: Select Contents
eu: Hautatu edukiak

en: Select Export Path
eu: Hautatu esportatze bidea

en: Summary
eu: Laburpena

en: Start date
eu: Hasiera-data

en: End date
eu: Bukaera-data

en: Include text
eu: Sartu testua

en: Export path
eu: Esportatze bidea

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Content exported to %s
eu: Edukia hona esportatu da: %s

en: Empty entries are not allowed
eu: Ez da onartzen sarrera hutsik

en: Change this text
eu: Aldatu testu hau

en: Add a new entry
eu: Gehitu sarrera berri bat

en: Delete this entry
eu: Ezabatu sarrera hau

en: Incorrect date format
eu: Data formatu okerra

en: You have version <b>%s</b>.
eu: <b>%s</b> bertsioa daukazu.

en: The latest version is <b>%s</b>.
eu: Azken bertsioa <b>%s</b> da.

en: Do you want to visit the RedNotebook homepage?
eu: RedNotebook-en webgunea bisitatu nahi duzu?

en: Do not ask again
eu: Ez galdetu berriro

en: unknown
eu: ezezaguna

en: Distinct Words
eu: Hitz desberdinak

en: Edited Days
eu: Editatutako egunak

en: Letters
eu: Letrak

en: Days between first and last Entry
eu: Lehen eta azken sarreren arteko egunak

en: Average number of Words
eu: Batazbesteko hitz kopurua

en: Percentage of edited Days
eu: Editatutako egunen portzentaia

en: Lines
eu: Lerroak

en: Hello!
eu: Kaixo!

en: Some example text has been added to help you start and you can erase it whenever you like.
eu: Adibidetarako zenbait testu gehitu da hasten laguntzeko eta nahi izanez gero ezaba ditzakezu.

en: The example text and more documentation is available under "Help" -> "Contents".
eu: Adibidetarako testua eta dokumentazio gehiago eskuragarri dago "Laguntza" -> "Edukiak" atalean.

note: Translators: noun Translators: Verb
en: Preview
eu: Aurrebista

en: There are two modes in RedNotebook, the __edit__ mode and the __preview__ mode.
eu: Bi modu daude RedNotebook-en, __editatu__ modua eta __aurrebista__ modua.

en: Today I went to the //pet shop// and bought a **tiger**. Then we went to the --pool-- park and had a nice time playing ultimate frisbee. Afterwards we watched "__Life of Brian__".
eu: Gaur //etxe-abere dendara// joan eta **tigre** bat erosi dut. Ondoren --parkera-- joan eta ederki pasa dugu frisbiarekin. Segidan "__Brian-en bizitza__" ikusi dugu.

note: Translators: both are verbs
en: Save and Export
eu: Gorde eta esportatu

en: Everything you enter will be saved automatically at regular intervals and when you exit the program.
eu: Sartzen duzun guztia automatikoki gordeko da maiztasun erregularrarekin eta programatik irteten zarenean.

en: To avoid data loss you should backup your journal regularly.
eu: Datu galerak saihesteko zure egunerokoaren babeskopia bat egin behar zenuke erregularki.

en: "Backup" in the "Journal" menu saves all your entered data in a zip file.
eu: "Egunerokoa" menuko "Babeskopia"k zure datu guztiak gordetzen ditu zip fitxategi batean.

en: In the "Journal" menu you also find the "Export" button.
eu: "Egunerokoa" menuan aurkituko duzu "Esportatu" botoia ere.

en: Click on "Export" and export your diary to Plain Text, PDF, HTML or Latex.
eu: Klikatu "Esportatu" eta esportatu zure egunerokoa testu soil, PDF, HTML edo Latex formatuetara.

en: If you encounter any errors, please drop me a note so I can fix them.
eu: Errorerik aurkitzen baduzu, mesedez jakinarazi konpon dezadan.

en: Any feedback is appreciated.
eu: Edozein iritzi eskertzen da.

en: Have a nice day!
eu: Egun on bat izan dezazula!

en: Opening default journal.
eu: Egunkari lehenetsia irekitzen.

en: The content has been saved to %s
eu: Edukia hona gorde da: %s

en: Nothing to save
eu: Ez dago zer gorderik

en: Error
eu: Errorea

en: You can backup your journal to a zip file to avoid data loss.
eu: Datu galera saihesteko zure egunerokoaren babeskopia egin dezakezu zip fitxategi batean.

en: Backup
eu: Egin babeskopia

en: Backup now
eu: Egin babeskopia orain

en: Ask at next start
eu: Galdetu hurrengo abiarazpenean

en: Never ask again
eu: Ez galdetu berriz

en: Monday
eu: Astelehena

en: Tuesday
eu: Asteartea

en: Wednesday
eu: Asteazkena

en: Thursday
eu: Osteguna

en: Friday
eu: Ostirala

en: Saturday
eu: Larunbata

en: Sunday
eu: Igandea

en: === Meeting ===
    
    Purpose, date, and place
    
    **Present:**
    +
    +
    +
    
    
    **Agenda:**
    +
    +
    +
    
    
    **Discussion, Decisions, Assignments:**
    +
    +
    +
    ==================================
eu: === Bilera ===
    
    Helburua, data eta lekua
    
    **Aurkeztu:**
    +
    +
    +
    
    
    **Gai-zerrenda:**
    +
    +
    +
    
    
    **Eztabaida, erabakiak, esleipenak:**
    +
    +
    +
    ==================================

en: === Journey ===
    **Date:**
    
    **Location:**
    
    **Participants:**
    
    **The trip:**
    First we went to xxxxx then we got to yyyyy ...
    
    **Pictures:** [Image folder ""/path/to/the/images/""]
eu: === Bidaia ===
    **Data:**
    
    **Lekua:**
    
    **Parte-hartzaileak:**
    
    **Bidaia:**
    Lehenik xxxxx-ra joan ginen, ondoren yyyyy-ra ...
    
    **Irudiak:** [Irudien karpeta ""/irudien/karpetarako/bidea/""]

en: ==================================
    === Phone Call ===
    - **Person:**
    - **Time:**
    - **Topic:**
    - **Outcome and Follow up:**
    ==================================
eu: ==================================
    === Telefono deia ===
    - **Pertsona:**
    - **Ordua:**
    - **Gaia:**
    - **Emaitza eta jarraipena:**
    ==================================

en: =====================================
    === Personal ===
    
    +
    +
    +
    ========================
    
    **How was the Day?**
    
    
    ========================
    **What needs to be changed?**
    +
    +
    +
    =====================================
eu: =====================================
    === Pertsonala ===
    
    +
    +
    +
    ========================
    
    **Nola joan zen eguna?**
    
    
    ========================
    **Zer aldatu behar da?**
    +
    +
    +
    =====================================

en: Choose Template Name
eu: Aukeratu txantiloiaren izena

en: This Weekday's Template
eu: Asteko egun honetarako txantiloia

en: Create New Template
eu: Sortu txantiloi berria

en: Select backup filename
eu: Hautatu babeskopiaren fitxategi-izena

en: Select a directory
eu: Hautatu direktorio bat

en: Select a file
eu: Hautatu fitxategi bat

en: Insert Link
eu: Txertatu esteka

en: <b>Link name (optional)</b>
eu: <b>Estekaren izena (hautazkoa)</b>

en: Go to previous day (Ctrl+PageUp)
eu: Joan aurreko egunera (Ktrl+Orri-gora)

en: Today
eu: Gaur

en: Go to next day (Ctrl+PageDown)
eu: Joan hurrengo egunera (Ktrl+Orri-Behera)

en: Show a formatted preview of the text (Ctrl+P)
eu: Erakutsi testuaren formatudun aurrebista bat (Ktrl+P)

en: Enable text editing (Ctrl+P)
eu: Gaitu testu edizioa (Ktrl + P)

en: Edit
eu: Editatu

en: Add a tag or a category entry
eu: Gehitu etiketa bat edo sarrera kategoria bat

en: Add Tag
eu: Gehitu etiketa

en: New entry
eu: Sarrera berria

en: <b>Select existing or new Category</b>
eu: <b>Hautatu kategoria berri bat edo existitzen den bat</b>

en: <b>Write entry</b> (optional)
eu: <b>Idatzi sarrera</b> (hautazkoa)

note: Translators: Refers to the part of the options dialog where the user can select the "General/Overall" Settings
en: <b>General</b>
eu: <b>Orokorra</b>

note: Translators: Refers to the part of the options dialog where the user can select the "General/Overall" Settings
en: General
eu: Orokorra

en: Select a picture
eu: Hautatu irudi bat

en: Exit without saving
eu: Irten gorde gabe

en: Statistics
eu: Estatistikak

en: <b>Selected Day</b>
eu: <b>Hautatutako eguna</b>

en: <b>Overall</b>
eu: <b>Oro har</b>
