rednotebook - en to fo translation catalogue (133 entries)

en: A Desktop Journal
fo: Ein skriviborðsdagbók

en: Load RedNotebook at startup
fo: Løð RedNotebook við byrjan

en: %A, %x, Day %j
fo: %A, %x, dagur %j

en: Week %W of Year %Y
fo: Vika %W í ár %Y

en: Day %j
fo: Dagur %j

en: Help
fo: Hjálp

en: Close to system tray
fo: Lat aftur til bakkan

en: Closing the window will send RedNotebook to the tray
fo: Afturlætan av rútinum vil senda RedNotebook á bakkan

en: Check for new version at startup
fo: Kann eftir nýggjari útgávu við hvørjari byrjan

en: Check now
fo: Kanna nú

en: Date/Time format
fo: Snið fyri dato og tíð

en: Bold
fo: Feitskrift

en: Italic
fo: Skákskrift

en: Underline
fo: Undirstrika

en: Strikethrough
fo: Gjøgnumstrika

note: Translators: Noun
en: Format
fo: Snið

en: Show RedNotebook
fo: Vís RedNotebook

en: Template
fo: Formur

en: First Item
fo: Fyrsti liður

en: Second Item
fo: Annar liður

en: Indented Item
fo: Innriktur liður

en: Two blank lines close the list
fo: Tvær blankar linjur enda listan

en: Picture
fo: Mynd

en: Insert an image from the harddisk
fo: Set inn eina mynd úr harðdiskinum

en: File
fo: Fíla

en: Insert a link to a file
fo: Set inn eina leinkju til eina fílu

en: _Link
fo: _Leinkja

en: Insert a link to a website
fo: Set inn eina leinkja til eina heimasíðu

en: Title
fo: Yvirskrift

en: Line
fo: Regla

en: Date/Time
fo: Dag/Tíð

en: Insert the current date and time (edit format in preferences)
fo: Set inn núverandi dag og tíð (sniðið kann ritstjórnast í innstillingum)

en: Line Break
fo: Reglubrot

en: Insert
fo: Set inn

en: Insert images, files, links and other content
fo: Set inn myndir, fílur, leinkjur og annað innihald

en: No link location has been entered
fo: Einki leinkjastað er innskrivað

en: Date
fo: Dagfesting

en: Text
fo: Tekstur

en: _Journal
fo: _Dagbók

en: Create a new journal. The old one will be saved
fo: Stovna eina nýggja dagok. Tann gamla verður goymd

en: Load an existing journal. The old journal will be saved
fo: Løð eina dagbók ið finnst. Tann gamla dgabokin verður goymd

en: Save journal at a new location. The old journal files will also be saved
fo: Goym dagbókina á einum nýggjum stað. Tær gomlu dagbóksfílurnar verða eisini goymdar

en: Export
fo: Útflyt

en: Open the export assistant
fo: Lat útflutningsstuðulin upp

en: Save all the data in a zip archive
fo: Goym allar dátur í einari zip fíluskrá

en: Show some statistics about the journal
fo: Vís nakað hagfrøði um dagbókina

en: Shutdown RedNotebook. It will not be sent to the tray.
fo: Sløkk RedNotebook. Hon verður ikki send til bakkan.

en: _Edit
fo: _Ritstjórna

en: Underline misspelled words
fo: Undirstrika stavivillur

en: Preferences
fo: Innstillingar

en: _Help
fo: _Hjálp

en: Contents
fo: Innihald

en: Open the RedNotebook documentation
fo: Lat upp RedNotebokk vegleiðing

en: Translate RedNotebook
fo: Týða RedNotebook

en: Report a Problem
fo: Boða frá einum trupulleika

en: Fill out a short form about the problem
fo: Fyll út eitt stutt útfyllingarblað viðvíkjandi trupulleikanum

en: Journals are saved in a directory, not in a single file.
fo: Dagbøkur goymast í einari skjáttu, ikki í einari einstakari fílu.

en: The directory name will be the title of the new journal.
fo: Navnið á fíluskránni gerst navnið í tí nýggju dagbókini.

en: Select an empty folder for your new journal
fo: Vel eina nýggja skjáttu til tína dagbók

en: The directory should contain your journal's data files
fo: Hendan fíluskráin eigur at innihalda dátufílurnar hjá tínari dagbók

en: Select an empty folder for the new location of your journal
fo: Vel eina tóma skjáttu sum nýtt stað hjá tínari dagbók

en: The directory name will be the new title of the journal
fo: Navnið á fíluskránni verður til navnið á nýggju dagbókini

en: RedNotebook Documentation
fo: RedNotebook vegleiðing

en: Tags
fo: Frámerki

en: Words
fo: Orð

en: Hide "%s" from clouds
fo: Fjal "%s" frá skýggjum

en: Export all days
fo: Útflyt allar dagar

en: From:
fo: Frá:

en: To:
fo: Til:

en: Select
fo: Vel

en: Deselect
fo: Frável

en: You have selected the following settings:
fo: Tú hevur valt fylgandi innstillingar:

en: Export Assistant
fo: Útflytingarstuðul

en: Welcome to the Export Assistant.
fo: Vælkomin til útflutningsvegleiðaran.

en: This wizard will help you to export your journal to various formats.
fo: Vegleiðingin ferð at hjálpa tær, at útflyta tína dagbók til ymisk snið.

en: You can select the days you want to export and where the output will be saved.
fo: Tú kanst velja dagrnar, ið tú vil útflyta, og hvar durnar skullu goymast.

en: Select Export Format
fo: Vel útflutningssnið

en: Select Date Range
fo: Vel tíðarskeið

en: Select Contents
fo: Vel innihald

en: Select Export Path
fo: Vel útflutningsleið

en: Summary
fo: Samandráttur

en: Start date
fo: Byrjunardato

en: End date
fo: Endadato

en: Export path
fo: Útflutningsleið

en: Yes
fo: Ja

en: No
fo: Nei

en: Content exported to %s
fo: Innihald útflutt til %s

en: Empty entries are not allowed
fo: Tómar innskrivingar eru ikki loyvdar

en: Change this text
fo: Broyt hendan tekstin

en: Add a new entry
fo: Legg eina nýggja innskriving til

en: You have version <b>%s</b>.
fo: Tú hevur útgávu <b>%s</b>.

en: The latest version is <b>%s</b>.
fo: Nýggjasta útgáva er <b>%s</b>.

en: Do you want to visit the RedNotebook homepage?
fo: Vil tú vitja heimasíðuna hjá RedNotebook?

en: Do not ask again
fo: Spyr ikki umaftur

en: Distinct Words
fo: Serlig orð

en: Edited Days
fo: Ritstjórnaðir dagar

en: Letters
fo: Stavir

en: Days between first and last Entry
fo: Dagar ímillum fyrstu og seinastu innskriving

en: Average number of Words
fo: Miðal tal av orðum

en: Percentage of edited Days
fo: Prosentpartur av ritsjórnaðum døgum

en: Lines
fo: Reglur

en: Hello!
fo: Halló!

note: Translators: noun Translators: Verb
en: Preview
fo: Undansýn

en: Today I went to the //pet shop// and bought a **tiger**. Then we went to the --pool-- park and had a nice time playing ultimate frisbee. Afterwards we watched "__Life of Brian__".
fo: Í dag fór eg til //djórahandilin// og keypti ein **tikara**. Tá ið eg fór til --svimjihøllina-- og stutleikaði okkum við at spæla frisbee. Aftan á hugdu vit eftir "__Life of Brian__".

note: Translators: both are verbs
en: Save and Export
fo: Goym og útflyt

en: Everything you enter will be saved automatically at regular intervals and when you exit the program.
fo: Alt tú skrivar verður sjálvvirkandi goymt við jøvnum millumbilum, og tá tú sløkkir forritið.

en: To avoid data loss you should backup your journal regularly.
fo: Til at sleppa undan dátutapi, eigur tú regluliga at trygdaravrita tína dagbók.

en: "Backup" in the "Journal" menu saves all your entered data in a zip file.
fo: "Trygdaravrit" í valmyndini "Dagbók" goymir allar tínar innskrivaðu dátur í einari zipfílu.

en: In the "Journal" menu you also find the "Export" button.
fo: Í "Dagbók" valmyndini finnst eisini knappurin "Útflyt".

en: If you encounter any errors, please drop me a note so I can fix them.
fo: Um tú kemur fram á onkra villu, vinarliga send mær eitt skriv, so kann eg bøta hana.

en: Any feedback is appreciated.
fo: Einhvør afturboðan er virða.

en: Have a nice day!
fo: Farvæl!

en: The content has been saved to %s
fo: Innihaldið er goymt í %s

en: Nothing to save
fo: Einki at goyma

en: Backup
fo: Trygdarrit

en: Choose Template Name
fo: Vel navn á forminum

en: This Weekday's Template
fo: Formurin til hendan vikudagin

en: Create New Template
fo: Stovna ein nýggjan form

en: Select backup filename
fo: Vel navn á trygdarritið

en: Select a directory
fo: Vel eina fíluskrá

en: Select a file
fo: Vel eina fílu

en: Insert Link
fo: Set inn eina leinkju

en: <b>Link name (optional)</b>
fo: <b>Leinkjunavn (valgfrítt)</b>

en: Today
fo: Í dag

en: Show a formatted preview of the text (Ctrl+P)
fo: Vís eitt forsniða undansýn av tekstinum (Ctrl+P)

en: Edit
fo: Ritstjórna

en: New entry
fo: Nýggj innskriving

note: Translators: Refers to the part of the options dialog where the user can select the "General/Overall" Settings
en: <b>General</b>
fo: <b>Alment</b>

note: Translators: Refers to the part of the options dialog where the user can select the "General/Overall" Settings
en: General
fo: Alment

en: Select a picture
fo: Vel eina mynd

en: Exit without saving
fo: Gevst uttan at goyma

en: Statistics
fo: Hagfrøði

en: <b>Overall</b>
fo: <b>Samlað</b>
