rednotebook - en to gl translation catalogue (223 entries)

en: A Desktop Journal
gl: Un diario de escritorio

en: Load RedNotebook at startup
gl: Cargar RedNotebook ao iniciar

en: %A, %x, Day %j
gl: %A, %x, Día %j

en: Week %W of Year %Y
gl: Semana %W do ano %Y

en: Day %j
gl: Día %j

en: Help
gl: Axuda

en: Choose font ...
gl: Escoller un tipo de letra ...

en: Choose font
gl: Escoller un tipo de letra

en: Close to system tray
gl: Pechar na area de notificación

en: Closing the window will send RedNotebook to the tray
gl: Pechar a xanela enviará RedNotebook á area de notificación

en: Switch between edit and preview mode automatically
gl: Cambiar entre o modo de edición e vista previa automática

en: Check for new version at startup
gl: Comprobar, ao iniciar, se existe unha versión nova

en: Check now
gl: Comprobar agora

en: Edit font:
gl: Editar o tipo de letra:

en: Preview font:
gl: Vista previa do tipo de letra:

en: Comma-separated font names
gl: Nomes de tipo de letra separados por comas

en: Date/Time format
gl: Formato de data/hora

en: Date format
gl: Formato da data

en: Exclude from cloud
gl: Excluír da nube

en: Do not show these comma separated words and #tags in the clouds
gl: Non mostrar estas palabras separadas por vírgulas e as #etiquetas nas nubes

en: Include small words in cloud
gl: Incluír as palabras pequenas na nube

en: Allow these words with 4 letters or less
gl: Permitir etas palabras con catro ou menos letras

en: Bold
gl: Negriña

en: Italic
gl: Cursiva

en: Monospace
gl: Monoespazo

en: Underline
gl: Subliñado

en: Strikethrough
gl: Riscado

note: Translators: Noun
en: _Format
gl: _Formato

note: Translators: Noun
en: Format
gl: Formato

en: Format the selected text or tag
gl: Formatar o texto ou etiqueta seleccionado.

en: Show RedNotebook
gl: Mostrar RedNotebook

en: No directory selected.
gl: Non se seleccionou ningún directorio.

en: Template
gl: Modelo

en: Insert this weekday's template. Click the arrow on the right for more options
gl: Insira o modelo deste día da semana. Prema na frecha da dereita para obter máis opcións

en: First Item
gl: Primeiro elemento

en: Second Item
gl: Segundo elemento

en: Indented Item
gl: Elemento sangrado

en: Two blank lines close the list
gl: Duas liñas en branco pechan a lista

en: Picture
gl: Imaxe

en: Insert an image from the harddisk
gl: Inserir unha imaxe desde o disco

en: File
gl: Ficheiro

en: Insert a link to a file
gl: Inserir unha ligazón a un ficheiro

en: _Link
gl: _Ligazón

en: Insert a link to a website
gl: Inserir unha ligazón a un sitio web

en: Bullet List
gl: Lista de viñetas

en: Title
gl: Título

en: Line
gl: Liña

en: Insert a separator line
gl: Inserir un separador de liña

en: Date/Time
gl: Data/hora

en: Insert the current date and time (edit format in preferences)
gl: Inserir a data e a hora actual (edita o formato en preferencias)

en: Line Break
gl: Quebra de liña

en: Insert a manual line break
gl: Inserir unha quebra de liña manual

en: _Insert
gl: _Inserir

en: Insert
gl: Inserir

en: Insert images, files, links and other content
gl: Inserir imaxes, ficheiros, ligazóns e outro contido

en: Width (optional):
gl: Largo (opcional):

en: pixels
gl: píxeles

en: Width must be an integer.
gl: O largo debe ser un enteiro.

en: No link location has been entered
gl: Non foi introducido ningun enderezo para a ligazón

en: Date
gl: Data

en: Text
gl: Texto

en: Save and insert
gl: Gardar e inserir

en: _Journal
gl: _Diario

en: Create a new journal. The old one will be saved
gl: Crear un novo diario. O antigo vai seren gardado

en: Load an existing journal. The old journal will be saved
gl: Cargar un diario existente. O antigo vai seren gardado

en: Save journal at a new location. The old journal files will also be saved
gl: Gardar o diario nunha nova localización. O antigo tamén vai seren gardado.

en: Export
gl: Exportar

en: Open the export assistant
gl: Abrir o asistente de exportación

en: _Backup
gl: _Copia de seguranza

en: Save all the data in a zip archive
gl: Gardar todos os datos nun arcquivo zip

en: S_tatistics
gl: Es_tatísticas

en: Show some statistics about the journal
gl: Mostrar algunhas estatísticas do diario

en: Shutdown RedNotebook. It will not be sent to the tray.
gl: Pechar RedNotebook. Non se minimizará na área de notificación.

en: _Edit
gl: _Editar

en: Undo text or tag edits
gl: Desfacer edicións de texto ou etiquetas

en: Redo text or tag edits
gl: Refacer edicións de texto ou etiquetas

en: Underline misspelled words
gl: Subliñar palabras con faltas de ortografía

en: Preferences
gl: Preferencias

en: _Help
gl: _Axuda

en: Contents
gl: Índice

en: Open the RedNotebook documentation
gl: Abrir a documentación de RedNotebook

en: Translate RedNotebook
gl: Traducir RedNotebook

en: Report a Problem
gl: Informar dun problema

en: Fill out a short form about the problem
gl: Encher un breve formulario sobre o problema

en: Wrong directory
gl: Directorio incorrecto

en: You cannot use this directory for your journal:
gl: Vostede non pode empregar este directorio para o seu diário:

en: Please select an empty directory.
gl: Escolla un directorio baleiro

en: This directory contains no journal files:
gl: Este directorio non conten ficheiros do diário:

en: Journals are saved in a directory, not in a single file.
gl: Os diarios gardanse nun cartafol, non nun único ficheiro.

en: The directory name will be the title of the new journal.
gl: O nome do cartafol vai ser o título do novo diario.

en: Select an empty folder for your new journal
gl: Seleccione un cartafol baleiro para o seu novo diario

en: Select an existing journal directory
gl: Seleccione o cartafol dun diario existente

en: The directory should contain your journal's data files
gl: O cartafol debe conter os ficheiros do seu diario

en: Select an empty folder for the new location of your journal
gl: Seleccione un cartafol baleiro para a nueva localización do seu diario

en: The directory name will be the new title of the journal
gl: O nome do cartafol vai ser o novo título do diario.

en: RedNotebook Documentation
gl: Documentación de RedNotebook

en: filter, these, comma, separated, words, and, #tags
gl: filtras, estas, palabras, e, #etiquetas, separadas, por, vírgulas

en: mtv, spam, work, job, play
gl: outro, día, hoxe, algo, así

en: Tags
gl: Etiquetas

en: Words
gl: Palabras

en: Hide "%s" from clouds
gl: Agochar «%s» nas nubes

en: Export all days
gl: Exportar todos os días

en: Export currently visible day
gl: Exportar o actual día visíbel

en: Export days in the selected time range
gl: Exportar os días no intervalo de tempo seleccionado

en: From:
gl: Desde:

en: To:
gl: Ata:

en: Export currently selected text
gl: Exportar o texto actualmente seleccionado

en: (Only available when text is selected in edit mode)
gl: (Dispoñíbel só cando se selecciona texto no modo de edición)

en: Export text and tags
gl: Exportar texto e etiquetas

en: Export text only
gl: Exportar só o texto

en: Export tags only
gl: Exportar sóa as etiquetas

en: Filter days by tags
gl: Filtrar os días polas etiquetas

en: Available tags
gl: Etiquetas dispoñíbeis

en: Selected tags
gl: Etiquetas seleccionadas

en: Select
gl: Seleccione

en: Deselect
gl: Anular a selección

en: When filtering by tags, you have to select at least one tag.
gl: Cando filtra por etiquetas, debe ter seleccionada polo menos unha etiqueta.

en: You have selected the following settings:
gl: Seleccionou a seguinte configuración:

en: Export Assistant
gl: Asistente de exportación

en: Welcome to the Export Assistant.
gl: Bienvido/a ao asistente de exportación.

en: This wizard will help you to export your journal to various formats.
gl: Este asistente axudaralle a exportar o seu diario a varios formatos.

en: You can select the days you want to export and where the output will be saved.
gl: Pode seleccionar os días que desexa exportar e onde se han gardar.

en: Select Export Format
gl: Seleccione o formato de exportación

en: Select Date Range
gl: Seleccione o rango de datas

en: Select Contents
gl: Seleccione o contido

en: Select Export Path
gl: Seleccione a ruta de exportación

en: Summary
gl: Resumo

en: Export selected text only
gl: Exportar só o texto seleccionado

en: Start date
gl: Data de inicio

en: End date
gl: Data de remate

en: Include text
gl: Incluír texto

en: Include tags
gl: Etiquetas incluídas

en: Filtered by tags
gl: Filtrado por etiquetas

en: Export path
gl: Ruta de exportación

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Content exported to %s
gl: Contido exportado a %s

en: Plain Text
gl: Texto simple

en: Empty entries are not allowed
gl: Non se permiten entradas baleiras

en: Change this text
gl: Cambiar este texto

en: Add a new entry
gl: Engadir unha entrada nova

en: Delete this entry
gl: Eliminar esta entrada

en: Incorrect date format
gl: Formato de data incorrecto

en: You have version <b>%s</b>.
gl: Ten a versión <b>%s</b>.

en: The latest version is <b>%s</b>.
gl: A última versión é <b>%s</b>.

en: Do you want to visit the RedNotebook homepage?
gl: Quere visitar a páxina de RedNotebook?

en: Do not ask again
gl: Non preguntar máis

en: unknown
gl: descoñecido

en: Distinct Words
gl: Palabras distintas

en: Edited Days
gl: Días editados

en: Letters
gl: Letras

en: Days between first and last Entry
gl: Días entre a primeira e a última entrada

en: Average number of Words
gl: Número promedio de palabras

en: Percentage of edited Days
gl: Porcentaxe de días editados

en: Lines
gl: Liñas

en: Hello!
gl: Ola!

en: Some example text has been added to help you start and you can erase it whenever you like.
gl: Engadíronse algúns exemplos de texto para axudar a comezar e que se poden borrar en calquera momento.

en: The example text and more documentation is available under "Help" -> "Contents".
gl: O texto de exemplo e máis documentación está dispoñíbel en «Axuda» -> «Contido».

note: Translators: noun Translators: Verb
en: Preview
gl: Vista previa

en: There are two modes in RedNotebook, the __edit__ mode and the __preview__ mode.
gl: Hai dous modos en RedNotebook, o modo __editar__ e o modo __vista previa__.

en: Click on Edit above to see the difference.
gl: Prema en Editar para ver a diferenza.

en: Tagging is easy.
gl: O etiquetado é doado.

en: Just use #hashtags like on twitter.
gl: Só ten que usar #hashtags como no twitter.

en: Today I went to the //pet shop// and bought a **tiger**. Then we went to the --pool-- park and had a nice time playing ultimate frisbee. Afterwards we watched "__Life of Brian__".
gl: Hoxe fun á //tenda de animais// e merquei un **tigre**. Despois fun ao --parque-- e gocei xogando á pelota. Despois vin "__A vida de Brian__".

note: Translators: both are verbs
en: Save and Export
gl: Gardar e exportar

en: Everything you enter will be saved automatically at regular intervals and when you exit the program.
gl: Todo o que anote gárdase automaticamente en intervalos regulares e ao saír do programa.

en: To avoid data loss you should backup your journal regularly.
gl: Para evitar a perda de datos debe facer regularmente unha copia de seguranza do seu diario.

en: "Backup" in the "Journal" menu saves all your entered data in a zip file.
gl: A «Copia de seguranza» no menú «Diario» garda todos os datos introducidos nun arquivo zip.

en: In the "Journal" menu you also find the "Export" button.
gl: No menú «Diario» tamén pode atopar o botón «Exportar»

en: Click on "Export" and export your diary to Plain Text, PDF, HTML or Latex.
gl: Prema en «Exportar» e exporte o seu diario a texto sen formato, PDF, HTML ou Latex.

en: If you encounter any errors, please drop me a note so I can fix them.
gl: Se atopa erros, envíeme unha nota e tentarei arranxalo.

en: Any feedback is appreciated.
gl: Agradécense os comentarios.

en: Have a nice day!
gl: Que teña un bo día!

en: === Work ===
    Here goes the first entry. It is about #work.
    
    ====================
    
    === Family ===
    Here comes the entry about my #family.
gl: === Traballo ===
    Aquí vai a primeira entrada. É sobre o #traballo.
    
    ====================
    
    === Familia ===
    Aquí ven a entrada sobre a miña #familia.

en: Opening default journal.
gl: Abrindo o diario predeterminado.

en: The content has been saved to %s
gl: O contido foi gardado en %s

en: The journal could not be saved
gl: Non foi posíbel gardar o diario

en: Nothing to save
gl: Nada que gardar

en: Error
gl: Produciuse un erro

en: You can backup your journal to a zip file to avoid data loss.
gl: Pode facer copias de seguranza do seu diario nun arquivo .zip para evitar perder datos.

en: Backup
gl: Copia de seguranza

en: Backup now
gl: Facer agora a copia de seguranza

en: Ask at next start
gl: Preguntar no seguinte inicio

en: Never ask again
gl: Non volver a preguntar

en: Monday
gl: luns

en: Tuesday
gl: martes

en: Wednesday
gl: mércores

en: Thursday
gl: xoves

en: Friday
gl: venres

en: Saturday
gl: sábado

en: Sunday
gl: domingo

en: === Meeting ===
    
    Purpose, date, and place
    
    **Present:**
    +
    +
    +
    
    
    **Agenda:**
    +
    +
    +
    
    
    **Discussion, Decisions, Assignments:**
    +
    +
    +
    ==================================
gl: === Xuntanza ===
    
    Asunto, data e lugar
    
    **Presentes:**
    +
    +
    +
    
    
    **Orde do dia:**
    +
    +
    +
    
    
    **Discusións, decisións e encomendas:**
    +
    +
    +
    ==================================

en: === Journey ===
    **Date:**
    
    **Location:**
    
    **Participants:**
    
    **The trip:**
    First we went to xxxxx then we got to yyyyy ...
    
    **Pictures:** [Image folder ""/path/to/the/images/""]
gl: === Viaxe ===
    **Data:**
    
    **Localización:**
    
    **Participantes:**
    
    **A viaxe:**
    Primeiro fomos ata xxxxx e despois chegamos a yyyyy ...
    
    **Fotos:** [Cartafol da imaxe «"/ruta/ás/imaxes/"»]

en: ==================================
    === Phone Call ===
    - **Person:**
    - **Time:**
    - **Topic:**
    - **Outcome and Follow up:**
    ==================================
gl: ==================================
    === Chamada telefónica ===
    - **Persoa:**
    - **Tempo:**
    - **Asunto:**
    - **Resultado e seguimento:**
    ==================================

en: =====================================
    === Personal ===
    
    +
    +
    +
    ========================
    
    **How was the Day?**
    
    
    ========================
    **What needs to be changed?**
    +
    +
    +
    =====================================
gl: =====================================
    === Persoal ===
    
    +
    +
    +
    ========================
    
    **Como foi o dia?**
    
    
    ========================
    **Que é o que hai que cambiar?**
    +
    +
    +
    =====================================

en: Choose Template Name
gl: Escoller o nome do modelo

en: This template file contains no text or has unreadable content.
gl: Este ficheiro de modelo non conten ningún texto ou ten un contido ilexíbel.

en: This Weekday's Template
gl: Modelo para esta semana

en: Create New Template
gl: Crear novo modelo

en: Select backup filename
gl: Seleccione un nome de ficheiro para a copia de seguranza

en: Select a directory
gl: Seleccione un directorio

en: Select a file
gl: Seleccione un ficheiro

en: Insert Link
gl: Inserir unha ligazón

en: <b>Link name (optional)</b>
gl: <b>Nome da ligazón (opcional)</b>

en: Go to previous day (Ctrl+PageUp)
gl: Ir ao dia anterior (Ctrl+RePáx)

en: Jump to today (Alt+Home)
gl: Ir ao día de hoxe (Alt+Inicio)

en: Today
gl: Hoxe

en: Go to next day (Ctrl+PageDown)
gl: Ir ao día seguinte (Ctrl+AvPáx)

en: Show a formatted preview of the text (Ctrl+P)
gl: Mostrar a vista previa de texto con formato (Ctrl+P)

en: Enable text editing (Ctrl+P)
gl: Activar a edición de texto (Ctrl+P)

en: Edit
gl: Editar:

en: Add a tag or a category entry
gl: Engadir unha etiqueta ou unha categoría

en: Add Tag
gl: Engadir unha etiqueta

en: New entry
gl: Nova entrada

en: <b>Select existing or new Category</b>
gl: <b>Seleccione unha categoría nova ou existente</b>

en: <b>Write entry</b> (optional)
gl: <b>Escribir</b> (opcional)

note: Translators: Refers to the part of the options dialog where the user can select the "General/Overall" Settings
en: <b>General</b>
gl: <b>Xeral</b>

note: Translators: Refers to the part of the options dialog where the user can select the "General/Overall" Settings
en: General
gl: Xeral

en: Select a picture
gl: Seleccione unha imaxe

en: Exit without saving
gl: Saír sen gardar

en: Statistics
gl: Estatísticas

en: <b>Selected Day</b>
gl: <b>Seleccione un día</b>

en: <b>Overall</b>
gl: <b>Global</b>
