rednotebook - en to hr translation catalogue (268 entries)

en: A Desktop Journal
hr: Desktop dnevnik

en: RedNotebook is a modern desktop journal. It lets you format, tag and
    search your entries. You can also add pictures, links and customizable
    templates, spell check your notes, and export to plain text, HTML or
    Latex.
hr: RedNotebook je moderan dnevnik. Omogućuje formatiranje, označavanje i
    pretraživanje tvojih unosa. Također možeš dodati slike, poveznice i prilagodljive
    predloške, provjeriti pravopis tvojih bilješki i izvesti u neformatiran tekst, HTML
    ili Lateks.

en: Load RedNotebook at startup
hr: Učitaj RedNotebook prilikom pokretanja računala

en: %A, %x, Day %j
hr: %A, %x, %j. dan

en: Week %W of Year %Y
hr: %W. tjedan %Y. godine

en: Day %j
hr: %j. dan

en: Help
hr: Pomoć

en: Choose font ...
hr: Odaberi font ...

en: Choose font
hr: Odaberi font

en: Close to system tray
hr: Zatvori u traku sustava

en: Closing the window will send RedNotebook to the tray
hr: Zatvaranjem prozora će se RedNotebook poslati u programsku traku

en: Switch between edit and preview mode automatically
hr: Automatski prebaci između modusa pregleda i uređivanja

en: Check for new version at startup
hr: Traži novu verziju prilikom pokretanja

en: Search as you type
hr: Traži tijekom tipkanja

en: Check now
hr: Traži sada

en: Edit font:
hr: Font za uređivanje:

en: Preview font:
hr: Font za pregled:

en: Comma-separated font names
hr: Zarezom odvojena imena fontova

en: Date/Time format
hr: Format za datum/vrijeme

en: Used by Date/Time button and $date$ template macro.
hr: Koristi se za gumb Datum/Vrijeme i makronaredbu predloška za $date$.

en: Date format
hr: Format datuma

en: Used for dates in titlebar and exports.
hr: Koristi se za datume u naslovnoj traci i za izvoze.

en: Tags in cloud
hr: Oznake u oblaku

en: Maximum number of tags displayed in the cloud
hr: Maksimalan broj oznaka prikazanih u oblaku

en: Exclude from cloud
hr: Isključi iz oblaka

en: Do not show these comma separated words and #tags in the clouds
hr: Ne prikazuj ove riječi odvojene zarezima i #oznake u oblacima

en: Include small words in cloud
hr: Uključi male riječi u oblak

en: Allow these words with 4 letters or less
hr: Dozvoli ove riječi s 4 slova ili manje

en: Bold
hr: Podebljano

en: Italic
hr: Kurziv

en: Monospace
hr: Font fiksne širine

en: Underline
hr: Podcrtano

en: Strikethrough
hr: Precrtano

en: Clear Format
hr: Ukloni format

en: Format the selected text or tag
hr: Formatiraj označeni tekst ili oznaku

en: Preview in Browser
hr: Pregled u pregledniku

en: Show RedNotebook
hr: Prikaži RedNotebook

en: No directory selected.
hr: Nijedna mapa nije odabrana.

en: Template
hr: Predložak

en: Insert this weekday's template. Click the arrow on the right for more options
hr: Umetni predložak za ovaj dan. Pritisni na strelicu desno za više opcija

en: First Item
hr: Prvi element

en: Second Item
hr: Drugi element

en: Indented Item
hr: Uvučeni element

en: Two blank lines close the list
hr: Dva prazna retka zatvaraju popis

en: Picture
hr: Slika

en: Insert an image from the harddisk
hr: Umetni sliku s tvrdog diska

en: File
hr: Datoteka

en: Insert a link to a file
hr: Umetni poveznicu na datoteku

en: _Link
hr: _Poveznica

en: Insert a link to a website
hr: Umetni poveznicu na web stranicu

en: Bullet List
hr: Popis

en: Title
hr: Naslov

en: Line
hr: Crta

en: Insert a separator line
hr: Umetni crtu razdvajanja

en: Date/Time
hr: Datum/Vrijeme

en: Insert the current date and time (edit format in preferences)
hr: Umetni trenutačni datum i vrijeme (uredi format u postavkama)

en: Line Break
hr: Prijelom retka

en: Insert a manual line break
hr: Umetni ručni prijelom retka

en: _Insert
hr: _Umetni

en: Level
hr: Razina

en: Insert
hr: Umetni

en: Insert images, files, links and other content
hr: Umetni slike, datoteke, poveznice i drugi sadržaj

en: Width (optional):
hr: Širina (opcionalno):

en: pixels
hr: px

en: Width must be an integer.
hr: Širina mora biti cijeli broj.

en: No link location has been entered
hr: Nije upisana nijedna adresa poveznice

en: Date
hr: Datum

en: Text
hr: Tekst

en: Save and insert
hr: Spremi i umetni

en: Save
hr: Spremi

en: Close
hr: Zatvori

en: _Journal
hr: _Dnevnik

en: New
hr: Novi

en: Create a new journal. The old one will be saved
hr: Stori novi dnevnik. Stari dnevnik će se spremiti

en: Open
hr: Otvori

en: Load an existing journal. The old journal will be saved
hr: Učitaj postojeći dnevnik. Stari dnevnik će se spremiti

en: Save As
hr: Spremi kao

en: Save journal at a new location. The old journal files will also be saved
hr: Spremi dnevnik na novom mjestu. Stari dnevnici će se također spremiti

en: Export
hr: Izvoz

en: Open the export assistant
hr: Otvori asistenta za izvoz

en: _Backup
hr: _Sigurnosna kopija

en: Save all the data in a zip archive
hr: Spremi sve podatke u zip arhivu

en: S_tatistics
hr: S_tatistike

en: Show some statistics about the journal
hr: Prikaži neke statističke podatke o dnevniku

en: Quit
hr: Zatvori program

en: Shutdown RedNotebook. It will not be sent to the tray.
hr: Zatvori RedNotebook. Neće se poslati u programsku traku.

en: _Edit
hr: _Uredi

en: Undo
hr: Poništi

en: Undo text or tag edits
hr: Poništi uređivanje teksta ili oznake

en: Redo
hr: Ponovi

en: Redo text or tag edits
hr: Ponovi uređivanje teksta ili oznake

en: Cut
hr: Izreži

en: Copy
hr: Kopiraj

en: Paste
hr: Umetni

en: Fullscreen
hr: Cjeloekranski prikaz

en: Find
hr: Pronađi

en: Spell Check
hr: Provjera pravopisa

en: Underline misspelled words
hr: Podcrtaj pogrešno napisane riječi

en: Preferences
hr: Postavke

en: _Help
hr: _Pomoć

en: Contents
hr: Sadržaj

en: Open the RedNotebook documentation
hr: Otvori RedNotebook dokumentaciju

en: Donate
hr: Doniraj

en: Support RedNotebook with a donation
hr: Podrži RedNotebook donacijom

en: Translate RedNotebook
hr: Prevedi RedNotebook

en: Help translate RedNotebook to your language
hr: Pomogni prevesti RedNotebook

en: Report a Problem
hr: Prijavi problem

en: Fill out a short form about the problem
hr: Ispuni kratki obrazac s opisom problema

en: Give Feedback
hr: Pošalji povratne informacije

en: How can we improve RedNotebook?
hr: Kako možemo poboljšati RedNotebook?

en: About
hr: O

en: Wrong directory
hr: Kriva mapa

en: You cannot use this directory for your journal:
hr: Ovu mapu ne možeš koristiti za tvoj dnevnik:

en: Please select an empty directory.
hr: Odaberi praznu mapu.

en: This directory contains no journal files:
hr: Ova mapa ne sadrži datoteke dnevnika:

en: Journals are saved in a directory, not in a single file.
hr: Dnevnici se spremaju u mapu, ne u datoteku.

en: The directory name will be the title of the new journal.
hr: Ime mape će biti naslov novog dnevnika.

en: Select an empty folder for your new journal
hr: Odaberi praznu mapu za tvoj novi dnevnik

en: Select an existing journal directory
hr: Odaberi postojeću mapu dnevnika

en: The directory should contain your journal's data files
hr: Mapa treba sadržati datoteke s podacima tvog dnevnika

en: Select an empty folder for the new location of your journal
hr: Odaberi praznu mapu za novo mjesto tvog dnevnika

en: The directory name will be the new title of the journal
hr: Ime mape će biti novi naslov dnevnika

en: RedNotebook Documentation
hr: RedNotebook dokumentacija

en: Contributors:
hr: Doprinositelji:

en: filter, these, comma, separated, words, and, #tags
hr: filtriraj, ove, zarezom, odvojene, riječi, i #oznake

en: mtv, spam, work, job, play
hr: mtv, nepoželjena e-pošta, rad, posao, igra

en: Tags
hr: Oznake

en: Words
hr: Riječi

en: Hide "%s" from clouds
hr: Ukloni „%s” iz oblaka

en: Export all days
hr: Izvezi sve dane

en: Export currently visible day
hr: Izvezi trenutačno prikazani dan

en: Export days in the selected time range
hr: Izvezi dane u odabranom vremenskom rasponu

en: From:
hr: Od:

en: To:
hr: Za:

en: Export currently selected text
hr: Izvezi trenutačno odabrani tekst

en: (Only available when text is selected in edit mode)
hr: (Dostupno samo kada je tekst odabran u modusu za uređivanje)

en: Export text and tags
hr: Izvezi tekst i oznake

en: Export text only
hr: Izvezi samo tekst

en: Export tags only
hr: Izvezi samo oznake

en: Filter days by tags
hr: Filtriraj dane po oznakama

en: Available tags
hr: Dostupne oznake

en: Selected tags
hr: Odbrane oznake

en: Select
hr: Odaberi

en: Deselect
hr: Poništi odabir

en: When filtering by tags, you have to select at least one tag.
hr: Tijekom filtriranja po oznakama, barem jedna oznaka mora biti odabrana.

en: You have selected the following settings:
hr: Odabrao/la si sljedeće postavke:

en: Export Assistant
hr: Pomoćnik za izvoz

en: Welcome to the Export Assistant.
hr: Dobro došao, dobro došla u pomoćniku za izvoz.

en: This wizard will help you to export your journal to various formats.
hr: Ovaj čarobnjak će ti pomoći izvesti dnevnik u različite formate.

en: You can select the days you want to export and where the output will be saved.
hr: Možeš odabrati dane koje želiš izvesti i mjesto spremanja rezultata.

en: PDF: export to HTML, open in browser and print to PDF file
hr: PDF: izvezi u HTML, otvori u pregledniku i ispiši u PDF datoteku

en: Select Export Format
hr: Odaberi format izvoza

en: Select Date Range
hr: Odaberi raspon datuma

en: Select Contents
hr: Odaberi sadržaj

en: Select Export Path
hr: Odaberi stazu za izvoz

en: Summary
hr: Sažetak

en: Export selected text only
hr: Izvezi samo odabrani tekst

en: Start date
hr: Početni datum

en: End date
hr: Završni datum

en: Include text
hr: Uključi tekst

en: Include tags
hr: Uključi oznake

en: Filtered by tags
hr: Filtrirano po oznakama

en: Export path
hr: Staza za izvoz

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Content exported to %s
hr: Sadržaj je izvezen u %s

en: Plain Text
hr: Neformatirani tekst

en: Empty entries are not allowed
hr: Prazni unosi nisu dozvoljeni

en: Change this text
hr: Promijeni ovaj tekst

en: Add a new entry
hr: Dodaj novi zapis

en: Delete this entry
hr: Izbriši ovaj zapis

en: Incorrect date format
hr: Netočan format datuma

en: You have version <b>%s</b>.
hr: Imaš verziju <b>%s</b>.

en: The latest version is <b>%s</b>.
hr: Najnovija verzija je <b>%s</b>.

en: If you like the program, please consider making a donation.
hr: Ako ti se program sviđa, razmisli o donaciji.

en: Do you want to visit the RedNotebook homepage?
hr: Želiš li posjetiti RedNotebook web stranicu?

en: Do not ask again
hr: Ne pitaj ponovo

en: unknown
hr: nepoznato

en: Distinct Words
hr: Različite riječi

en: Edited Days
hr: Uređivani dani

en: Letters
hr: Slova

en: Days between first and last Entry
hr: Broj dana između prvog i zadnjeg zapisa

en: Average number of Words
hr: Prosječan broj riječi

en: Percentage of edited Days
hr: Postotak uređivanih dana

en: Lines
hr: Broj redaka

en: Hello!
hr: Zdravo!

en: Some example text has been added to help you start and you can erase it whenever you like.
hr: Kako bismo ti pomogli započeti, dodali smo jedan primjer teksta. Možeš ga izbrisati kad god poželiš.

en: The example text and more documentation is available under "Help" -> "Contents".
hr: Primjer teksta i dodatna dokumentacija dostupni su u izborniku „Pomoć” -> „Sadržaj”.

note: Translators: noun Translators: Verb
en: Preview
hr: Pregled

en: There are two modes in RedNotebook, the __edit__ mode and the __preview__ mode.
hr: Postoje dva modusa u RedNotebooku: modus __uredi__ i modus __pregled__.

en: Click on Edit above to see the difference.
hr: Pritisni gornji gumb „Uredi” za prikaz razlike.

en: Tagging is easy.
hr: Označavanje je jednostavno.

en: Just use #hashtags like on twitter.
hr: Koristi #hashtag kao na twitteru.

en: Today I went to the //pet shop// and bought a **tiger**. Then we went to the --pool-- park and had a nice time playing ultimate frisbee. Afterwards we watched "__Life of Brian__".
hr: Danas sam bio u //trgovini kućnim ljubimcima// i kupio **tigra**. Zatim smo otišli na --bazen-- i proveli vrijeme igrajući frizbi. Nakon toga smo pogledali film „__Brianov život__”.

en: Templates
hr: Predlošci

en: RedNotebook supports templates.
hr: RedNotebook podržava predloške.

en: Click on the arrow next to the "Template" button to see some options.
hr: Pritisni strelicu pokraj gumba „Predložak” za prikaz nekih opcij.

en: You can have one template for every day
    of the week and unlimited arbitrarily named templates.
hr: Možeš imati jedan predložak za svaki dan tjedna i
    neograničen broj proizvoljno imenovanih predložaka.

note: Translators: both are verbs
en: Save and Export
hr: Spremi i izvezi

en: Everything you enter will be saved automatically at regular intervals and when you exit the program.
hr: Sve što upišeš automatski se sprema u redovnim vremenskim razmacima te pri zatvaranju programa.

en: To avoid data loss you should backup your journal regularly.
hr: Za izbjegavanje gubitka podataka redovito spremaj sigurnosnu kopiju tvog dnevnika.

en: "Backup" in the "Journal" menu saves all your entered data in a zip file.
hr: „Sigurnosna kopija” u izborniku „Dnevnik” sprema sve upisane podatke u zip datoteku.

en: In the "Journal" menu you also find the "Export" button.
hr: U izborniku „Dnevnik” se također nalazi gumb „Izvoz”.

en: Click on "Export" and export your diary to Plain Text, PDF, HTML or Latex.
hr: Pritisni „Izvoz” i izvezi dnevnik kao neformatirani tekst, PDF, HTML ili Latex format.

en: If you encounter any errors, please drop me a note so I can fix them.
hr: Ako naiđeš na greške, prijavi ih kako bih ih mogao ispraviti.

en: Any feedback is appreciated.
hr: Sve povratne informacije su dobrodošle.

en: Have a nice day!
hr: Želim ti ugodan dan!

en: === Multiple entries ===
    You can add multiple entries to a single day by separating your entries with different titles (=== Work ===, === Family ===).
hr: === Višestruki zapisi ===
    Višestruke zapise u jednom danu možeš dodati odvajajući zapise pomoću različitih naslova (=== Posao ===, === Obitelj ===).

en: === Work ===
    Here goes the first entry. It is about #work.
    
    ====================
    
    === Family ===
    Here comes the entry about my #family.
hr: === Posao ===
    Ovdje upiši prvi zapis. Tema je #posao.
    
    ====================
    
    === Obitelj ===
    Ovdje upiši zapis na temu moja #obitelj.

en: Opening default journal.
hr: Otvaranje standardnog dnevnika.

en: The content has been saved to %s
hr: Sadržaj je spremljen u %s

en: The journal could not be saved
hr: Dnevnik nije mogao biti spremljen

en: Nothing to save
hr: Nema se što spremiti

en: Error
hr: Greška

en: It has been %d days since you made your last backup.
hr: Prošlo je %d dana od zadnje izrade sigurnosne kopije.

en: You can backup your journal to a zip file to avoid data loss.
hr: Možete napraviti sigurnosnu kopiju vašeg dnevnika u zip datoteku kako bi izbjegli gubitak podataka.

en: Backup
hr: Sigurnosna kopija

en: Backup now
hr: Spremi sigurnosnu kopiju sada

en: Ask at next start
hr: Pitaj tijekom sljedećeg pokretanja

en: Never ask again
hr: Nikada ne pitaj ponovo

en: Monday
hr: Ponedjeljak

en: Tuesday
hr: Utorak

en: Wednesday
hr: Srijeda

en: Thursday
hr: Četvrtak

en: Friday
hr: Petak

en: Saturday
hr: Subota

en: Sunday
hr: Nedjelja

en: === Meeting ===
    
    Purpose, date, and place
    
    **Present:**
    +
    +
    +
    
    
    **Agenda:**
    +
    +
    +
    
    
    **Discussion, Decisions, Assignments:**
    +
    +
    +
    ==================================
hr: === Sastanak ===
    
    Svrha, datum i mjesto
    
    **Prisutni:**
    +
    +
    +
    
    
    **Program:**
    +
    +
    +
    
    
    **Rasprave, odluke, zadaci:**
    +
    +
    +
    ==================================

en: === Journey ===
    **Date:**
    
    **Location:**
    
    **Participants:**
    
    **The trip:**
    First we went to xxxxx then we got to yyyyy ...
    
    **Pictures:** [Image folder ""/path/to/the/images/""]
hr: === Putovanje ===
    **Datum:**
    
    **Lokacija:**
    
    **Sudionici:**
    
    **Izlet:**
    Najprije smo pošli u xxxxx a zatim smo posjetili yyyyy …
    
    **Fotografije:** [mapa s fotografijama ""/staza/do/slika/""]

en: ==================================
    === Phone Call ===
    - **Person:**
    - **Time:**
    - **Topic:**
    - **Outcome and Follow up:**
    ==================================
hr: ==================================
    === Telefonski poziv ===
    - **Osoba:**
    - **Vrijeme:**
    - **Tema:**
    - **Ishod i nastavak:**
    ==================================

en: =====================================
    === Personal ===
    
    +
    +
    +
    ========================
    
    **How was the Day?**
    
    
    ========================
    **What needs to be changed?**
    +
    +
    +
    =====================================
hr: =====================================
    === Osobno ===
    
    +
    +
    +
    ========================
    
    **Kakav je bio dan?**
    
    
    ========================
    **Što trebam promijeniti?**
    +
    +
    +
    =====================================

en: Template mode
hr: Modus predložaka

en: You are currently editing a template.
hr: Trenutačno uređuješ predložak.

en: Choose Template Name
hr: Odaberi ime predloška

en: This template file contains no text or has unreadable content.
hr: Odabrani predložak ne sadrži tekst ili sadrži sadržaj koji se ne može čitati.

en: This Weekday's Template
hr: Predložak za ovaj tjedan

en: Create New Template
hr: Stvori novi predložak

en: Select backup filename
hr: Odaberi ime datoteke sigurnosne kopije

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: _Save
hr: _Spremi

en: Select a directory
hr: Odaberi mapu

en: _OK
hr: _U redu

en: Select a file
hr: Odaberi datoteku

en: Insert Link
hr: Umetni poveznicu

en: <b>Link location (e.g. https://www.google.com)</b>
hr: <b>Adresa poveznice (npr. https://www.google.com)</b>

en: <b>Link name (optional)</b>
hr: <b>Ime poveznice (opcionalno)</b>

en: Go to previous day (Ctrl+PageUp)
hr: Idi na prethodni dan (Ctrl+PageUp)

en: Back
hr: Natrag

en: Jump to today (Alt+Home)
hr: Skoči na danas (Alt+Home)

en: Today
hr: Danas

en: Go to next day (Ctrl+PageDown)
hr: Idi na sljedeći dan (Ctrl+PageDown)

en: Forward
hr: Naprijed

en: Show a formatted preview of the text (Ctrl+P)
hr: Prikaži pregled formatiranog teksta (Ctrl+P)

en: Enable text editing (Ctrl+P)
hr: Omogući uređivanje teksta (Ctrl+P)

en: Edit
hr: Uredi

en: Add a tag or a category entry
hr: Dodaj oznaku ili zapis kategorije

en: Add Tag
hr: Dodaj oznaku

en: New entry
hr: Novi zapis

en: <b>Select existing or new Category</b>
hr: <b>Odaberi postojeću ili novu kategoriju</b>

en: <b>Write entry</b> (optional)
hr: <b>Upiši zapis</b> (opcionalno)

note: Translators: Refers to the part of the options dialog where the user can select the "General/Overall" Settings
en: <b>General</b>
hr: <b>Opće</b>

note: Translators: Refers to the part of the options dialog where the user can select the "General/Overall" Settings
en: General
hr: Opće

en: Select a picture
hr: Odaberi sliku

en: _Open
hr: _Otvori

en: Exit without saving
hr: Zatvori program bez spremanja

en: Statistics
hr: Statistike

en: <b>Selected Day</b>
hr: <b>Odabrani dan</b>

en: <b>Overall</b>
hr: <b>Sveukupno</b>
