rednotebook - en to hu translation catalogue (218 entries)

en: A Desktop Journal
hu: Egy asztal-napló

en: Load RedNotebook at startup
hu: RedNotebook betöltése indításkor

en: %A, %x, Day %j
hu: %A, %x, nap %j

en: Week %W of Year %Y
hu: Az % év %W. hete

en: Day %j
hu: %j nap

en: Help
hu: Súgó

en: Choose font ...
hu: Betűtípus választása ...

en: Choose font
hu: Betűtípus kiválasztása

en: Close to system tray
hu: Kicsinyítés a tálcára

en: Closing the window will send RedNotebook to the tray
hu: Ha az ablak bezárul, a RedNotebook továbbra is  a tálcán lesz.

en: Switch between edit and preview mode automatically
hu: Automatisch átkapcsolás a szerkeszét- és nézetmód között

en: Check for new version at startup
hu: Új vezió keresése indításkor

en: Check now
hu: Most ellenőrzés

en: Edit font:
hu: Betűtípus szerkesztés-módban:

en: Preview font:
hu: Az előnézet betűtípusa:

en: Comma-separated font names
hu: Vesszővel elválasztott betűtípus-nevek

en: Date/Time format
hu: Dátum/Idő formátum

en: Date format
hu: Dátumformátum

en: Exclude from cloud
hu: Kizárás a szófelhőből

en: Include small words in cloud
hu: Rövid szavak engedélyezése a szófelhőben

en: Allow these words with 4 letters or less
hu: Az itt kilistázott szavak tartalmazzák a 4 és kevesebb karaktert tartalmazókat is

en: Bold
hu: Félkövér

en: Italic
hu: Dőlt

en: Monospace
hu: Fix szélességű

en: Underline
hu: Aláhúzott

en: Strikethrough
hu: Áthúzott

note: Translators: Noun
en: _Format
hu: Formátum

note: Translators: Noun
en: Format
hu: Formázás

en: Format the selected text or tag
hu: Formázza a választott szöveget vagy címkét

en: Show RedNotebook
hu: RedNotebook megjelenítése

en: No directory selected.
hu: Nincs mappa kiválasztva

en: Template
hu: Sablon

en: First Item
hu: Első elem

en: Second Item
hu: Második elem

en: Indented Item
hu: Behúzott elem

en: Two blank lines close the list
hu: Két üres sor zárja a listát

en: Picture
hu: Kép

en: Insert an image from the harddisk
hu: Kép beszúrása a merevlemezről

en: File
hu: Fájl

en: Insert a link to a file
hu: Hivatkozás beszúrása egy fájlra

en: Insert a link to a website
hu: Link beszúrása egy weboldalra

en: Bullet List
hu: Lista

en: Title
hu: Cím

en: Line
hu: Vonal

en: Insert a separator line
hu: Elválasztó vonal beszúrása

en: Date/Time
hu: Dátum/Idő

en: Insert the current date and time (edit format in preferences)
hu: A jelenlegi dátum és idő beszúrása (A formátum kiválasztható a beállítgásokban)

en: Line Break
hu: Sortörés

en: Insert a manual line break
hu: Sortörés beszúrása

en: _Insert
hu: Beszúrás

en: Insert
hu: Beszúrás

en: Insert images, files, links and other content
hu: Képek, fájlok, linbkek és más tartalmak beszúrása

en: Width (optional):
hu: Szélesség (opcionális):

en: pixels
hu: pixel

en: Width must be an integer.
hu: A szélességet egész számként kell megadni.

en: No link location has been entered
hu: Nem adott meg link-címet

en: Date
hu: Dátum

en: Text
hu: Szöveg

en: Save and insert
hu: Mentés és beszúrás

en: _Journal
hu: Napló

en: Create a new journal. The old one will be saved
hu: Új napló készítése. A jelneleg megnyitott naplót menti a program.

en: Load an existing journal. The old journal will be saved
hu: Meglévő napló betöltése. A megnyitott napló mentésre kerül.

en: Save journal at a new location. The old journal files will also be saved
hu: E napló mentése más helyre és megnyitása onnan. A régi naplót mégegyszer elmenti a program a régi mentéshelyre.

en: Export
hu: Exportálás

en: _Backup
hu: Export-varázsló megnyitása

en: Save all the data in a zip archive
hu: Minden adat elmentése egy zip archívumba

en: S_tatistics
hu: S_tatisztikák

en: Show some statistics about the journal
hu: Naplóra vonatkozó statisztikai kiértékelések megjelenítése

en: Shutdown RedNotebook. It will not be sent to the tray.
hu: Kilépés a RedNotebook-ból (a tálcán történő minden további megbjelenítés nélkül)

en: _Edit
hu: _Szerkesztés

en: Undo text or tag edits
hu: Szöveg- vagy címkeváltoztatás visszavonáa

en: Redo text or tag edits
hu: Szöveg- vagy címkeváltoztatás helyreállítása

en: Underline misspelled words
hu: Hibás szavak kiemelése

en: Preferences
hu: Beállítások

en: _Help
hu: _Súgó

en: Contents
hu: Tartalom

en: Open the RedNotebook documentation
hu: A RedNotebook dokumentáció megnyitása

en: Translate RedNotebook
hu: RedNotebook fordítása

en: Report a Problem
hu: Hiba jelentése

en: Fill out a short form about the problem
hu: Kérjük, részletezze a problémát

en: Wrong directory
hu: Rossz mappa

en: You cannot use this directory for your journal:
hu: Nem használhatja e mappát a napló számára:

en: Please select an empty directory.
hu: Válasszon üres mappát.

en: This directory contains no journal files:
hu: E mappa nem tartalmaz naplófájlokat:

en: Journals are saved in a directory, not in a single file.
hu: A naplókat mappába menti a program, nem egyenkénti fájlba.

en: The directory name will be the title of the new journal.
hu: A mappanév lesz az új napló neve

en: Select an empty folder for your new journal
hu: Válasszon ki egy üres mappát az új napló számára

en: Select an existing journal directory
hu: Válasszon létező napló-mappát

en: The directory should contain your journal's data files
hu: A mappának kell tartalmaznia a naplófájlokat.

en: Select an empty folder for the new location of your journal
hu: Válasszon a napló számára üres mappát új mentéshelyként

en: The directory name will be the new title of the journal
hu: A mappanév lesz a napló új neve

en: RedNotebook Documentation
hu: RedNotebook dokumentáció

en: mtv, spam, work, job, play
hu: mtv, spam, munka, július

en: Tags
hu: Címkék

en: Words
hu: Szavak

en: Hide "%s" from clouds
hu: %s elrejtése a felhőből

en: Export all days
hu: Minden nap exportálása

en: Export currently visible day
hu: A jelenlegi látható nap exportja

en: Export days in the selected time range
hu: A választott időkeretben lévő napok exportja

en: From:
hu: Ettől:

en: To:
hu: Eddig:

en: Export currently selected text
hu: A jelenleg kiválasztott szöveg exportálása

en: (Only available when text is selected in edit mode)
hu: (Csak akkor elérhető, ha  szöveg szerkesztés-módban megjelölt)

en: Export text and tags
hu: Szövegek és címkék exportja

en: Export text only
hu: Csak szöveg exportálása

en: Export tags only
hu: Csak cimkék exportálása

en: Filter days by tags
hu: Napok szűrés címkék alapján

en: Available tags
hu: Elérhető címkék

en: Selected tags
hu: Kiválasztott címkék

en: Select
hu: Kiválasztás

en: Deselect
hu: Kiválasztás megszüntetése

en: When filtering by tags, you have to select at least one tag.
hu: A címkék alapján történő napok szűrésénél legalább egy címkét ki kell választani.

en: You have selected the following settings:
hu: Ön a következő beállításokat választotta ki:

en: Export Assistant
hu: Export-varázsló

en: Welcome to the Export Assistant.
hu: Üdvözöljük az export-varázslóban

en: This wizard will help you to export your journal to various formats.
hu: E párbeszéd segít a napló különböző formátumban történő exportálásában.

en: You can select the days you want to export and where the output will be saved.
hu: Kiválaszthat napokat exporthoz és megadhatja, hogy melyik mappába kell elmenteni.

en: Select Export Format
hu: Export-formátum kiválasztása

en: Select Date Range
hu: Időszak kiválasztása

en: Select Contents
hu: Tartalom kiválasztása

en: Select Export Path
hu: Export-mappa kiválasztása

en: Summary
hu: Összefoglalás

en: Export selected text only
hu: Csak kiválasztott szöveg exportálása

en: Start date
hu: Indítás dátuma

en: End date
hu: Vége dátuma

en: Include text
hu: Szövegek exportálása

en: Include tags
hu: Címkéket is

en: Filtered by tags
hu: Szűrve a címkék alapján

en: Export path
hu: Export-mappa

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Content exported to %s
hu: A tartalom a(z) %s-ba exportálva

en: Plain Text
hu: Egyszerű szöveg

en: Empty entries are not allowed
hu: Üres bejegyzések nem megengedettek

en: Change this text
hu: E szöveg változtatása

en: Add a new entry
hu: Új bejegyzés

en: Delete this entry
hu: E bejegyzés törlése

en: Incorrect date format
hu: Hibás dátumformátum

en: You have version <b>%s</b>.
hu: Önnek a <b>%s</b> verziója van.

en: The latest version is <b>%s</b>.
hu: A legújabb verzió: <b>%s</b>.

en: Do you want to visit the RedNotebook homepage?
hu: Meglátogatjaí a RedNotebook weboldalát?

en: Do not ask again
hu: Ne kérdezzen rá többször

en: unknown
hu: Ismeretlen

en: Distinct Words
hu: Különböző szavak

en: Edited Days
hu: Szerkesztett napok

en: Letters
hu: Betűk

en: Days between first and last Entry
hu: Az első és utolsó bejegyzés közti napok

en: Average number of Words
hu: Szavak átlagos száma

en: Percentage of edited Days
hu: Szerkesztett napok része

en: Lines
hu: Sorok

en: Hello!
hu: Halló

en: Some example text has been added to help you start and you can erase it whenever you like.
hu: Néhány példát hozzáadtunk indítás-segítségként, amelyet azonban bármikor törölhet.

en: The example text and more documentation is available under "Help" -> "Contents".
hu: A példaszöveg és a dokumentáció elérhető itt: 'Súgó' -> 'Tartalmak'

note: Translators: noun Translators: Verb
en: Preview
hu: Előnézet

en: There are two modes in RedNotebook, the __edit__ mode and the __preview__ mode.
hu: A RedNotebook-nak két állapota van - __Szerkesztés__ és  __Előnézet__.

en: Click on Edit above to see the difference.
hu: Kattintson fent a "Szerkesztés"-re, hogy lássa a különbséget.

en: Tagging is easy.
hu: A címkézés egyszerű

en: Just use #hashtags like on twitter.
hu: Használja egyszterűen a #hashtag-okat, mint a Twitter-ben.

en: Today I went to the //pet shop// and bought a **tiger**. Then we went to the --pool-- park and had a nice time playing ultimate frisbee. Afterwards we watched "__Life of Brian__".
hu: Ma az //Állatkereskedésbe// mentem és egy **Tigrist** vettem. Utána --uszodába-- mentrünk a parkban és frizbit játszottunk. Ezt követően megnéztük "__Brian életét__"

note: Translators: both are verbs
en: Save and Export
hu: Mentés és exportálás

en: Everything you enter will be saved automatically at regular intervals and when you exit the program.
hu: Mindent, amit beír, rendszeres időközönként és a programból  kilépéskor mentésre kerül.

en: To avoid data loss you should backup your journal regularly.
hu: Végezzen rendszeresen biztonsági mentést a naplóról, hogy elkerülje az adatvesztést.

en: "Backup" in the "Journal" menu saves all your entered data in a zip file.
hu: Az „Adatmentés“ bejegyzés a „Napló“ menüpont alatt Zip-fájlba menti a bejegyzéseket.

en: In the "Journal" menu you also find the "Export" button.
hu: A "Napló" menüben található az "Exportálás" kapcsoló is.

en: Click on "Export" and export your diary to Plain Text, PDF, HTML or Latex.
hu: Kattintson az "Export"-ra és exportálja az előjegyzési naptárt egyszerű szövegformátumban, PDF-ben, HTML-ben vagy Latex-ben.

en: If you encounter any errors, please drop me a note so I can fix them.
hu: Ha hibát talál a programban, jelentse azt, hogy kijavíthassuk.

en: Any feedback is appreciated.
hu: Megjegyzéseket és kritikát szívesen fogadunk

en: Have a nice day!
hu: Szép napot!

en: === Work ===
    Here goes the first entry. It is about #work.
    
    ====================
    
    === Family ===
    Here comes the entry about my #family.
hu: === Munka ===
    Itt látszik az első bejegyzés. Ez a #Munka felett van.
    
    ====================
    
    === Család ===
    Itt látszik az első bejegyzés a #Család felett.

en: Opening default journal.
hu: A napló azt alapértelmezett mappában nyílik meg.

en: The content has been saved to %s
hu: A napló %s néven került mentésre

en: The journal could not be saved
hu: Mentés sikertelen

en: Nothing to save
hu: Nincs mit menteni

en: Error
hu: Hiba

en: You can backup your journal to a zip file to avoid data loss.
hu: Az adatvesztés elkerülése végett a naplót zip-fájlként el lehetmenteni.

en: Backup
hu: Biztonsági mentés

en: Backup now
hu: Most bizt. mentés

en: Ask at next start
hu: Következő indításkor ismét rákérdez

en: Never ask again
hu: Tőbbé nem kérdez rá

en: Monday
hu: Hétfő

en: Tuesday
hu: Kedd

en: Wednesday
hu: Szerda

en: Thursday
hu: Csütörtök

en: Friday
hu: Péntek

en: Saturday
hu: Szombat

en: Sunday
hu: Vasárnap

en: === Meeting ===
    
    Purpose, date, and place
    
    **Present:**
    +
    +
    +
    
    
    **Agenda:**
    +
    +
    +
    
    
    **Discussion, Decisions, Assignments:**
    +
    +
    +
    ==================================
hu: === Konferencia ===
    
    Célja, dátum és hely
    
    **Jelen vannak:**
    +
    +
    +
    
    
    **Napirend:**
    +
    +
    +
    
    
    **Témák, döntések, útmutatások:**
    +
    +
    +
    ==================================

en: === Journey ===
    **Date:**
    
    **Location:**
    
    **Participants:**
    
    **The trip:**
    First we went to xxxxx then we got to yyyyy ...
    
    **Pictures:** [Image folder ""/path/to/the/images/""]
hu: === Utazás ===
    **Dátum:**
    
    **Úticél:**
    
    **Résztvevők:**
    
    **Az utazás:**
    Először Xxxxx-ba utaztunk, aztán tovább Yyyyy-ba ...
    
    **Képek:** [Image folder ""/Képek/elérési/útja/""]

en: ==================================
    === Phone Call ===
    - **Person:**
    - **Time:**
    - **Topic:**
    - **Outcome and Follow up:**
    ==================================
hu: ==================================
    === Felhívás ===
    - **Személy:**
    - **Időpont:**
    - **Téma:**
    - **Eredmény és követések:**
    ==================================

en: =====================================
    === Personal ===
    
    +
    +
    +
    ========================
    
    **How was the Day?**
    
    
    ========================
    **What needs to be changed?**
    +
    +
    +
    =====================================
hu: =====================================
    === Privát ===
    
    +
    +
    +
    ========================
    
    **Milyen volt a nap?**
    
    
    ========================
    **Min kell változtatni?**
    +
    +
    +
    =====================================

en: Choose Template Name
hu: Sablon megnevezése

en: This template file contains no text or has unreadable content.
hu: Ez a sablon nem tartalmaz szöveget, vagy annak tartalma nem olvasható.

en: This Weekday's Template
hu: E napra szóló sablon

en: Create New Template
hu: Új sablon készítése

en: Select backup filename
hu: Válasszon fájlnevet a biztonsági mentésnek

en: Select a directory
hu: Válasszon egy mappát

en: Select a file
hu: Válasszon ki egy fájlt

en: Insert Link
hu: Link beszúrása

en: <b>Link name (optional)</b>
hu: <b>Link megnevezés (opcionális)</b>

en: Go to previous day (Ctrl+PageUp)
hu: Ugrás az előző napra (Ctrl+PageUp)

en: Jump to today (Alt+Home)
hu: Ugrás a maíi napra (Alt+Home)

en: Today
hu: Ma

en: Go to next day (Ctrl+PageDown)
hu: Ugrás a következő napra (Ctrl+PageDown)

en: Show a formatted preview of the text (Ctrl+P)
hu: Megmutatja a szöveg formázott előnézetét (Ctrl+P)

en: Enable text editing (Ctrl+P)
hu: Szövegszerkesztés bekapcsolása (Ctrl+P)

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Add a tag or a category entry
hu: Egy címke vagy kategória hozzáadása

en: Add Tag
hu: Címke hozzáadása

en: New entry
hu: Új bejegyzés

en: <b>Select existing or new Category</b>
hu: <b>Létező vagy új Kategória kiválasztása</b>

en: <b>Write entry</b> (optional)
hu: <b>Bejegyzés</b> (opcionális)

note: Translators: Refers to the part of the options dialog where the user can select the "General/Overall" Settings
en: <b>General</b>
hu: <b>Általános</b>

note: Translators: Refers to the part of the options dialog where the user can select the "General/Overall" Settings
en: General
hu: Általános

en: Select a picture
hu: Válasszon ki egy képet

en: Exit without saving
hu: Kilépés mentés nélkül

en: Statistics
hu: Statisztikák

en: <b>Selected Day</b>
hu: Választott nap

en: <b>Overall</b>
hu: Összes
