rednotebook - en to hy translation catalogue (223 entries)

en: A Desktop Journal
hy: Աշխատասեղանի օրագիր

en: Load RedNotebook at startup
hy: RedNotebook-ը բեռնել համակարգի մեկնարկին

en: %A, %x, Day %j
hy: %A, %x, Օր %j

en: Week %W of Year %Y
hy: %Y տարվա %W շաբաթ

en: Day %j
hy: Օր %j

en: Help
hy: Օգնություն

en: Choose font ...
hy: Ընտրել տառատեսակ…

en: Choose font
hy: Ընտրել տառատեսակ

en: Close to system tray
hy: Փակել համակարգային դարակում

en: Closing the window will send RedNotebook to the tray
hy: Պատուհանը փակելը կուղարկի RedNotebook-ը դարակ

en: Switch between edit and preview mode automatically
hy: Խմբագրման և նախադիտման ցուցադրաձևերը փոխել ինքնաբար

en: Check for new version at startup
hy: Մեկնարկին ստուգել նոր տարբերակի առկայությունը

en: Check now
hy: Ստուգել հիմա

en: Edit font:
hy: Խմբագրել տառատեսակը՝

en: Preview font:
hy: Տառատեսակի նախադիտում.

en: Comma-separated font names
hy: Ստորակետով զատված տառատեսակներ

en: Date/Time format
hy: Ամսաթվի/ժամի ձևաչափ

en: Date format
hy: Ամսաթվի ձևաչափ

en: Exclude from cloud
hy: Հանել ամպից

en: Do not show these comma separated words and #tags in the clouds
hy: Ամպերում ցույց չտալ ստորակետով զատված այս բառերն ու #պիտակները

en: Include small words in cloud
hy: Ամպերում ներառել փոքր բառեր

en: Allow these words with 4 letters or less
hy: Ներառել 4 կամ պակաս տառերով այս բառերը

en: Bold
hy: Թավատառ

en: Italic
hy: Շեղատառ

en: Monospace
hy: Նույնալայնք

en: Underline
hy: Ընդգծված

en: Strikethrough
hy: Ջնջագծված

note: Translators: Noun
en: _Format
hy: _Ձեւաչափ

note: Translators: Noun
en: Format
hy: Ձևաչափ

en: Format the selected text or tag
hy: Ձևաչափել ընտրված տեքստը կամ պիտակը

en: Show RedNotebook
hy: Ցույց տալ RedNotebook-ը

en: No directory selected.
hy: Որևէ պանակ չի ընտրվել։

en: Template
hy: Ձևանմուշ

en: Insert this weekday's template. Click the arrow on the right for more options
hy: Զետեղել շաբաթվա այս օրվա ձևանմուշը։ Սեղմել աջ կողմի սլաքը՝ այլ նախընտրանքների համար

en: First Item
hy: Առաջին տարրը

en: Second Item
hy: Երկրորդ տարրը

en: Indented Item
hy: Ներքաշված տողագլխով տարր

en: Two blank lines close the list
hy: Ցանկն ավարտվում է երկու դատարկ տողով

en: Picture
hy: Նկար

en: Insert an image from the harddisk
hy: Ներմուծել նկար կոշտ սկավառակից

en: File
hy: Նիշք

en: Insert a link to a file
hy: Դնել հղում դեպի նիշք

en: _Link
hy: _Հղում

en: Insert a link to a website
hy: Դնել հղում դեպի կայք

en: Bullet List
hy: Նշանակալված ցանկ

en: Title
hy: Վերնագիր

en: Line
hy: Գիծ

en: Insert a separator line
hy: Դնել բաժանիչ գիծ

en: Date/Time
hy: Ամիս-ամսաթիվ/ժամ

en: Insert the current date and time (edit format in preferences)
hy: Դնել ընթացիկ ամիս-ամսաթիվն ու ժամը (ձևաչափը խմբագրել նախընտրանքներում)

en: Line Break
hy: Տողահատում

en: Insert a manual line break
hy: Ներմուծել ձեռքով տողահատում

en: _Insert
hy: _Ներմուծում

en: Insert
hy: Ներմուծում

en: Insert images, files, links and other content
hy: Ներմուծել նկարներ, նիշքեր, հղումներ և այլ բովանդակություն

en: Width (optional):
hy: Լայնք (ըստ ցանկության)

en: pixels
hy: պիքսել

en: Width must be an integer.
hy: Լայնքը պիտի լինի ամբողջ թիվ։

en: No link location has been entered
hy: Հղման հասցեն չի ներմուծվել

en: Date
hy: Ամսաթիվ

en: Text
hy: Տեքստ

en: Save and insert
hy: Պահպանել և զետեղել

en: _Journal
hy: _Օրագիր

en: Create a new journal. The old one will be saved
hy: Ստեղծել նոր օրագիր։ Հինը կպահպանվի

en: Load an existing journal. The old journal will be saved
hy: Բեռնել առկա օրագիրը։ Հինը կպահպանվի

en: Save journal at a new location. The old journal files will also be saved
hy: Օրագիրը պահպանել նոր պանակում։ Հին օրագրի նիշքերը նույնպես կպահպանվեն

en: Export
hy: Արտահանել

en: Open the export assistant
hy: Բացել արտահանման ուղեցույցը

en: _Backup
hy: _Ստեղծել պահեստային պատճեն

en: Save all the data in a zip archive
hy: Պահպանել բոլոր տվյալներն իբրև zip նիշք

en: S_tatistics
hy: _Վիճակագրություն

en: Show some statistics about the journal
hy: Ցույց տալ օրագրի վիճակագրությունը

en: Shutdown RedNotebook. It will not be sent to the tray.
hy: Փակել RedNotebook-ը։ Այն չի ուղարկվելու դարակ։

en: _Edit
hy: _Խմբագրում

en: Undo text or tag edits
hy: Ետարկել տեքստի կամ պիտակի խմբագրումը

en: Redo text or tag edits
hy: Վերարկել տեքստի կամ պիտակի խմբագրումը

en: Underline misspelled words
hy: Ընդգծել սխալագիր բառերը

en: Preferences
hy: Նախընտրանքներ

en: _Help
hy: _Օգնություն

en: Contents
hy: Բովանդակություն

en: Open the RedNotebook documentation
hy: Բացել RedNotebook-ի նկարագրությունը

en: Translate RedNotebook
hy: Թարգմանել RedNotebook-ը

en: Report a Problem
hy: Հայտնել խնդրի մասին

en: Fill out a short form about the problem
hy: Լրացնել խնդրի մասին համառոտ ձևը

en: Wrong directory
hy: Սխալ պանակ

en: You cannot use this directory for your journal:
hy: Դուք չեք կարող օրագրի համար գործածել այս պանակը՝

en: Please select an empty directory.
hy: Ընտրեք դատարկ պանակ։

en: This directory contains no journal files:
hy: Այս պանակն օրագրի նիշքեր չունի.

en: Journals are saved in a directory, not in a single file.
hy: Օրագրերը պահպանվում են պանակում, այլ ոչ թե առանձին նիշքում։

en: The directory name will be the title of the new journal.
hy: Պանակի անունը նոր օրագրի անունն է լինելու։

en: Select an empty folder for your new journal
hy: Նոր օրագրի համար ընտրեք դատարկ պանակ

en: Select an existing journal directory
hy: Ընտրեք օրագրի առկա պանակ

en: The directory should contain your journal's data files
hy: Պանակը պիտի պարունակի Ձեր օրագրի տվյալների նիշքերը

en: Select an empty folder for the new location of your journal
hy: Ձեր օրագրի նոր տեղադրության համար ընտրեք դատարկ պանակ

en: The directory name will be the new title of the journal
hy: Պանակի անունն օրագրի նոր անունն է լինելու

en: RedNotebook Documentation
hy: RedNotebook-ի նկարագրություն

en: filter, these, comma, separated, words, and, #tags
hy: զտիչ, սրանք, ստորակետ, զատված, բառեր, և, #պիտակներ

en: mtv, spam, work, job, play
hy: mtv, փոստաղբ, գործ, աշխատանք, խաղ

en: Tags
hy: Պիտակներ

en: Words
hy: Բառեր

en: Hide "%s" from clouds
hy: Թաքցնել «%s»-ն ամպերից

en: Export all days
hy: Արտահանել բոլոր օրերը

en: Export currently visible day
hy: Արտահանել ցուցադրվող օրը

en: Export days in the selected time range
hy: Արտահանել ընտրված ժամանակահատվածի օրերը

en: From:
hy: Սկսած՝

en: To:
hy: Մինչ՝

en: Export currently selected text
hy: Արտահանել ընտրված տեքստը

en: (Only available when text is selected in edit mode)
hy: (Գործում է միայն, երբ տեքստն ընտրված է խմբագրման ցուցադրաձևում)

en: Export text and tags
hy: Արտահանել տեքստը և պիտակները

en: Export text only
hy: Արտահանել միայն տեքստը

en: Export tags only
hy: Արտահանել միայն պիտակները

en: Filter days by tags
hy: Զտել օրերն ըստ պիտակների

en: Available tags
hy: Առկա պիտակներ

en: Selected tags
hy: Ընտրված պիտակներ

en: Select
hy: Ընտրել

en: Deselect
hy: Ընտրությունը չեղարկել

en: When filtering by tags, you have to select at least one tag.
hy: Ըստ պիտակների զտելիս պետք է ընտրել առնվազն մեկ պիտակ։

en: You have selected the following settings:
hy: Ընտրել եք հետևյալ կարգավորումները.

en: Export Assistant
hy: Արտահանման ուղեցույց

en: Welcome to the Export Assistant.
hy: Բարի գալուստ արտահանման ուղեցույց։

en: This wizard will help you to export your journal to various formats.
hy: Այս ուղեցույցը կօգնի արտահանել Ձեր օրագիրը տարբեր ձևաչափերով։

en: You can select the days you want to export and where the output will be saved.
hy: Ընտրեք, թե որ օրերը պետք է արտահանել և պանակը՝ դրանք պահպանելու համար։

en: Select Export Format
hy: Ընտրել արտահանման ձևաչափը

en: Select Date Range
hy: Ընտրել ժամանակամիջոցը

en: Select Contents
hy: Ընտրել բովանդակությունը

en: Select Export Path
hy: Ընտրել արտահանման ուղին

en: Summary
hy: Ամփոփում

en: Export selected text only
hy: Արտահանել միայն ընտրված տեքստը

en: Start date
hy: Սկսման ամսաթիվը

en: End date
hy: Ավարտման ամսաթիվը

en: Include text
hy: Ներառել տեքստը

en: Include tags
hy: Ներառել պիտակները

en: Filtered by tags
hy: Զտված ըստ պիտակների

en: Export path
hy: Արտահանման ուղին

en: Yes
hy: Այո

en: No
hy: Ոչ

en: Content exported to %s
hy: Բովանդակությունն արտահանվել է %s

en: Plain Text
hy: Հասարակ տեքստ

en: Empty entries are not allowed
hy: Դատարկ դաշտեր թույլատրված չեն

en: Change this text
hy: Փոխել այս տեքստը

en: Add a new entry
hy: Ավելացնել նոր գրառում

en: Delete this entry
hy: Ջնջել այս գրառումը

en: Incorrect date format
hy: Ամիս-ամսաթվի սխալ ձևաչափ

en: You have version <b>%s</b>.
hy: Դու ունես <b>%s</b> տարբերակը։

en: The latest version is <b>%s</b>.
hy: Վերջին տարբերակը <b>%s</b>-ն է։

en: Do you want to visit the RedNotebook homepage?
hy: Այցելե՞լ RedNotebook-ի հիմնական էջը։

en: Do not ask again
hy: Նորից չհարցնել

en: unknown
hy: անհայտ

en: Distinct Words
hy: Առանձին բառեր

en: Edited Days
hy: Խմբագրված օրեր

en: Letters
hy: Տառեր

en: Days between first and last Entry
hy: Առաջին և վերջին գրառումների միջև եղած օրերը

en: Average number of Words
hy: Բառերի միջին քանակությունը

en: Percentage of edited Days
hy: Խմբագրված օրերի տոկոսը

en: Lines
hy: Տողեր

en: Hello!
hy: Ողջո՛ւյն

en: Some example text has been added to help you start and you can erase it whenever you like.
hy: Հետևյալ տեքստը բերված է իբրև օրինակ՝ օգնության համար. այն կարող եսջնջել, երբ ցանկանաս։

en: The example text and more documentation is available under "Help" -> "Contents".
hy: Որպես օրինակ բերված տեքստն ու ծրագրի նկարագրությունը հասանելի են «Օգնություն»  -> «Բովանդակություն» հասցեով։

note: Translators: noun Translators: Verb
en: Preview
hy: Նախադիտում

en: There are two modes in RedNotebook, the __edit__ mode and the __preview__ mode.
hy: RedNotebook-ն ունի երկու ցուցադրաձև՝  __խմբագրման __ և__նախադիտման__։

en: Click on Edit above to see the difference.
hy: Ընտրիր վերևի «Խմբագրում»-ը և տես տարբերությունը։

en: Tagging is easy.
hy: Պիտակ դնելը դյուրին է։

en: Just use #hashtags like on twitter.
hy: Պարզապես գործածիր #հեշթեգեր այնպես, ինչպես Թվիտերում։

en: Today I went to the //pet shop// and bought a **tiger**. Then we went to the --pool-- park and had a nice time playing ultimate frisbee. Afterwards we watched "__Life of Brian__".
hy: Այսօր գնացի //կենդանիների խանութ// և գնեցի **շուն**։ Հետո գնացինք --պուրակ-- և լավ ժամանակ անցկացրինք։ Վերջում դիտեցինք  «__Ձորի Միրոն__»։

note: Translators: both are verbs
en: Save and Export
hy: Պահպանել և արտահանել

en: Everything you enter will be saved automatically at regular intervals and when you exit the program.
hy: Ինչ որ ներմուծես, լռելյայն պահպանվելու է որոշակի պարբերականությամբ և երբ ծրագիրը փակես։

en: To avoid data loss you should backup your journal regularly.
hy: Տվյալներ չկորցնելու համար պարբերաբար պետք է ստեղծել օրագրի պահեստային օրինակ։

en: "Backup" in the "Journal" menu saves all your entered data in a zip file.
hy: «Օրագիր» ընտրացանկի «Պահեստային օրինակ»-ը պահպանում է քո բոլոր տվյալները որպես zip նիշք։

en: In the "Journal" menu you also find the "Export" button.
hy: «Օրագիր» ընտրացանկում կա նաև «Արտահանում» կոճակը։

en: Click on "Export" and export your diary to Plain Text, PDF, HTML or Latex.
hy: Ընտրիր «Արտահանում»-ը և արտահանիր օրագիրդ որպես հասարակ տեքստ, PDF, HTML կամ Latex։

en: If you encounter any errors, please drop me a note so I can fix them.
hy: Եթե սխալներ հանդիպեն, խնդրում եմ ինձ տեղեկացնել, որ դրանք ուղղեմ։

en: Any feedback is appreciated.
hy: Շնորհակալ կլինեմ յուրաքանչյուր արձագանքի համար։

en: Have a nice day!
hy: Մաղթում եմ բարի օր։

en: === Work ===
    Here goes the first entry. It is about #work.
    
    ====================
    
    === Family ===
    Here comes the entry about my #family.
hy: == Աշխատանք ===
    Այստեղ առաջին գրառումն է։ Այն #աշխատանքի մասին է։
    
    ====================
    
    === Ընտանիք ===
    Այստեղ գալիս է իմ #ընտանիքի մասին գրառումը։

en: Opening default journal.
hy: Սկզբնադիր օրագրի բացում

en: The content has been saved to %s
hy: Բովանդակությունը պահպանվել է որպես %s

en: The journal could not be saved
hy: Հնարավոր չեղավ օրագիրը պահպանել

en: Nothing to save
hy: Պահպանելու բան չկա

en: Error
hy: Սխալ

en: You can backup your journal to a zip file to avoid data loss.
hy: Կարող եք պահպանել Ձեր օրագիրը որպես zip նիշք՝ տվյալները չկորցնելու համար։

en: Backup
hy: պահեստային պատճեն

en: Backup now
hy: Ստեղծել պահեստային պատճեն

en: Ask at next start
hy: Հարցնել հաջորդ մեկնարկին

en: Never ask again
hy: Այլևս չհարցնել

en: Monday
hy: Երկուշաբթի

en: Tuesday
hy: Երեքշաբթի

en: Wednesday
hy: Չորեքշաբթի

en: Thursday
hy: Հինգշաբթի

en: Friday
hy: Ուրբաթ

en: Saturday
hy: Շաբաթ

en: Sunday
hy: Կիրակի

en: === Meeting ===
    
    Purpose, date, and place
    
    **Present:**
    +
    +
    +
    
    
    **Agenda:**
    +
    +
    +
    
    
    **Discussion, Decisions, Assignments:**
    +
    +
    +
    ==================================
hy: === Հանդիպում ===
    
    Նպատակը, ժամանակն ու վայրը
    
    **Ներկա էին՝**
    +
    +
    +
    
    
    **Օրակարգ**
    +
    +
    +
    
    
    **Քննարկում, որոշումներ, հանձնարարություններ**
    +
    +
    +
    ==================================

en: === Journey ===
    **Date:**
    
    **Location:**
    
    **Participants:**
    
    **The trip:**
    First we went to xxxxx then we got to yyyyy ...
    
    **Pictures:** [Image folder ""/path/to/the/images/""]
hy: === Ճանապարհորդություն ===
    **Ամիս-ամսաթիվ**
    
    **Վայր**
    
    **Մասնակիցներ**
    
    **Երթուղի**
    Նախ գնացինք xxxxx, ապա հասանք yyyyy ...
    
    **Նկարներ** [Նկարների պանակ՝ ""/ուղին/դեպի/նկարների/պանակը/""]

en: ==================================
    === Phone Call ===
    - **Person:**
    - **Time:**
    - **Topic:**
    - **Outcome and Follow up:**
    ==================================
hy: ==================================
    === Հեռախոսազանգ ===
    - **Անձ՝**
    - **Ժամանակ՝**
    - **Թեմա՝**
    - **Արդյունք և հետագա անելիք՝**
    ==================================

en: =====================================
    === Personal ===
    
    +
    +
    +
    ========================
    
    **How was the Day?**
    
    
    ========================
    **What needs to be changed?**
    +
    +
    +
    =====================================
hy: =====================================
    === Անձնական ===
    
    +
    +
    +
    ========================
    
    **Ինչպիսին էր օրը**
    
    
    ========================
    **Ինչ է պետք փոխել**
    +
    +
    +
    =====================================

en: Choose Template Name
hy: Ընտրել ձևանմուշի անունը

en: This template file contains no text or has unreadable content.
hy: Այս ձևանմուշի նիշքը տեքստ չի պարունակում կամ էլ անընթեռնելի բովանդակություն ունի։

en: This Weekday's Template
hy: Շաբաթվա այս օրվա ձևանմուշը

en: Create New Template
hy: Ստեղծել նոր ձևանմուշ

en: Select backup filename
hy: Ընտրել պահեստային նիշքի անունը

en: Select a directory
hy: Ընտրել պանակ

en: Select a file
hy: Ընտրել նիշք

en: Insert Link
hy: Դնել հղում

en: <b>Link name (optional)</b>
hy: <b>Հղման անվանում (ըստ ցանկության)</b>

en: Go to previous day (Ctrl+PageUp)
hy: Անցնել նախորդ օրվան (Ctrl+PageUp)

en: Jump to today (Alt+Home)
hy: Անցնել այսօրվան (Alt+Home)

en: Today
hy: Այսօր

en: Go to next day (Ctrl+PageDown)
hy: Անցնել հաջորդ օրվան (Ctrl+PageDown)

en: Show a formatted preview of the text (Ctrl+P)
hy: Ցույց տալ տեքստի ձևավորված նախադիտումը (Ctrl+P)

en: Enable text editing (Ctrl+P)
hy: Միացնել տեքստի խմբագրումը (Ctrl+P)

en: Edit
hy: Խմբագրում

en: Add a tag or a category entry
hy: Ավելացնել պիտակ կամ կարգ

en: Add Tag
hy: Ավելացնել պիտակ

en: New entry
hy: Նոր նշում

en: <b>Select existing or new Category</b>
hy: <b>Ընտրել առկա կամ նոր կարգ</b>

en: <b>Write entry</b> (optional)
hy: <b>Կատարել գրառում</b>

note: Translators: Refers to the part of the options dialog where the user can select the "General/Overall" Settings
en: <b>General</b>
hy: <b>Ընդհանուր</b>

note: Translators: Refers to the part of the options dialog where the user can select the "General/Overall" Settings
en: General
hy: Ընդհանուր

en: Select a picture
hy: Ընտրել նկար

en: Exit without saving
hy: Դուրս գալ առանց պահպանման

en: Statistics
hy: Վիճակագրություն

en: <b>Selected Day</b>
hy: <b>Ընտրված օրեր</b>

en: <b>Overall</b>
hy: <b>Ընդամենը</b>
