rednotebook - en to nb translation catalogue (198 entries)

en: A Desktop Journal
nb: En skrivebordsdagbok

en: Load RedNotebook at startup
nb: Last inn RedNotebook ved oppstart

en: %A, %x, Day %j
nb: %A, %x, dag %j

en: Week %W of Year %Y
nb: uke %W i år %Y

en: Day %j
nb: dag %j

en: Help
nb: Hjelp

en: Choose font
nb: Velg skrift

en: Close to system tray
nb: Lukk til systemkurv

en: Closing the window will send RedNotebook to the tray
nb: Lukking av vinduet sender RedNotebook til systemkurven

en: Switch between edit and preview mode automatically
nb: Bytt mellom rediger- og forhåndsvisningsmodus automatisk

en: Check for new version at startup
nb: Se etter ny versjon ved oppstart

en: Search as you type
nb: Søk mens du skriver

en: Check now
nb: Sjekk nå

en: Comma-separated font names
nb: Kommainndelte skriftnavn

en: Date/Time format
nb: Dato/tidsformat

en: Date format
nb: Datoformat

en: Tags in cloud
nb: Etiketter i sky

en: Maximum number of tags displayed in the cloud
nb: Maks. antall etiketter å vise i skyen

en: Exclude from cloud
nb: Utelat fra sky

en: Do not show these comma separated words and #tags in the clouds
nb: Ikke vis disse kommainndelte ordene og #etikettene i skyene

en: Include small words in cloud
nb: Inkluder små ord i sky

en: Bold
nb: Halvfet

en: Italic
nb: Kursiv

en: Monospace
nb: Fastbreddeskrift

en: Underline
nb: Understreking

en: Strikethrough
nb: Gjennomstreket

en: Format the selected text or tag
nb: Format for valgt tekst eller etikett

en: Show RedNotebook
nb: Vis RedNotebook

en: Template
nb: Mal

en: Insert this weekday's template. Click the arrow on the right for more options
nb: Sett inn ukedagens mal. Klikk på pilen til høyre for flere alternativer.

en: First Item
nb: Første element

en: Second Item
nb: Andre element

en: Indented Item
nb: Innrykket element

en: Two blank lines close the list
nb: To blanke linjer avslutter listen

en: Picture
nb: Bilde

en: File
nb: Fil

en: Insert a link to a file
nb: Sett inn en lenke til en fil

en: _Link
nb: _Lenke

en: Insert a link to a website
nb: Sett inn en lenke til en nettadresse

en: Bullet List
nb: Punktliste

en: Title
nb: Tittel

en: Line
nb: Linje

en: Insert a separator line
nb: Sett inn en skillelinje

en: Date/Time
nb: Dato/tid

en: Insert the current date and time (edit format in preferences)
nb: Sett inn nåværende dato og tid (endre format i innstillingene)

en: Line Break
nb: Linjeskift

en: Insert a manual line break
nb: Sett inn et linjeskift manuelt.

en: _Insert
nb: _Sett inn

en: Level
nb: Nivå

en: Insert
nb: Sett inn

en: Insert images, files, links and other content
nb: Sett inn bilder, filer, lenker og annet innhold

en: Width (optional):
nb: Bredde (valgfritt):

en: pixels
nb: piksler

en: Width must be an integer.
nb: Bredden må være et heltall.

en: No link location has been entered
nb: Ingen lenke-adresse har blitt innskrevet

en: Date
nb: Dato

en: Text
nb: Tekst

en: Save and insert
nb: Lagre og sett inn

en: Save
nb: Lagre

en: Close
nb: Lukk

en: _Journal
nb: _Dagbok

en: Create a new journal. The old one will be saved
nb: Lag en ny dagbok. Den gamle dagboken vil bli lagret.

en: Load an existing journal. The old journal will be saved
nb: Last inn en eksisterende dagbok. Den gamle dagboken vil bli lagret.

en: Save journal at a new location. The old journal files will also be saved
nb: Lagre dagboken på en ny adresse. Den gamle dagboken vil også bli lagret.

en: Export
nb: Eksporter

en: Open the export assistant
nb: Åpne eksport-veiledningshjelp

en: _Backup
nb: _Sikkerhetskopier

en: S_tatistics
nb: S_tatistikk

en: Show some statistics about the journal
nb: Vis litt statistikk om dagboken

en: Shutdown RedNotebook. It will not be sent to the tray.
nb: Avslutt RedNotebook. Den vil ikke bli sendt til systemkurven.

en: _Edit
nb: _Rediger

en: Underline misspelled words
nb: Understrek feilstavede ord

en: Preferences
nb: Brukervalg

en: _Help
nb: _Hjelp

en: Contents
nb: Innhold

en: Open the RedNotebook documentation
nb: Åpne dokumentasjonen til RedNotebook

en: Translate RedNotebook
nb: Oversett RedNotebook

en: Report a Problem
nb: Rapporter et problem

en: Fill out a short form about the problem
nb: Gi en kort beskrivelse av problemet

en: Give Feedback
nb: Gi tilbakemelding

en: How can we improve RedNotebook?
nb: Hvordan kan RedNotebook forbedres?

en: Journals are saved in a directory, not in a single file.
nb: Dagbøker blir lagret i tomme mapper, ikke som enkeltfiler.

en: The directory name will be the title of the new journal.
nb: Mappens navn vil bli tittelen på din nye dagbok.

en: Select an empty folder for your new journal
nb: Velg en tom mappe for din nye dagbok

en: Select an existing journal directory
nb: Velg en eksisterende mappe som inneholder en dagbok

en: The directory should contain your journal's data files
nb: Mappen må inneholde de eksisterende filene for din dagbok.

en: Select an empty folder for the new location of your journal
nb: Velg en ny mappe for din dagbok. Mappen må være tom.

en: The directory name will be the new title of the journal
nb: Mappens navn blir den nye tittelen på din dagbok.

en: RedNotebook Documentation
nb: RedNotebook-dokumentasjon

en: Contributors:
nb: Bidragsytere:

en: filter, these, comma, separated, words, and, #tags
nb: filtrer, disse, kommainndelte, ordene, og, #etikettene

en: mtv, spam, work, job, play
nb: mtv, spam, arbeid, jobb, lek

en: Tags
nb: Etiketter

en: Words
nb: Ord

en: Hide "%s" from clouds
nb: Skjul «%s» fra skyer

en: Export all days
nb: Eksporter alle dager

en: Export days in the selected time range
nb: Eksporter dager i valgt tidsrom

en: From:
nb: Fra:

en: To:
nb: Til:

en: (Only available when text is selected in edit mode)
nb: (Kun tilgjengelig når tekst markeres i redigeringsmodus)

en: Export text and tags
nb: Eksporter tekst og etiketter

en: Export text only
nb: Kun eksporter tekst

en: Export tags only
nb: Kun eksporter etiketter

en: Filter days by tags
nb: Filtrer dager etter etiketter

en: Available tags
nb: Tilgjengelige etiketter

en: Selected tags
nb: Valgte etiketter

en: Select
nb: Velg

en: Deselect
nb: Fravelg

en: You have selected the following settings:
nb: Du har valgt følgende innstillinger

en: Export Assistant
nb: Eksportassistent

en: Welcome to the Export Assistant.
nb: Velkommen til Eksportassistenten

en: This wizard will help you to export your journal to various formats.
nb: Denne veiledningen hjelper deg å eksportere dine journaler til forskjellige formater.

en: You can select the days you want to export and where the output will be saved.
nb: Du kan velge hvilke dager du ønsker å eksportere og hvor resultatet lagres.

en: PDF: export to HTML, open in browser and print to PDF file
nb: PDF: eksporter til HTML, åpne i nettleser og skriv ut til PDF-fil

en: Select Export Format
nb: Velg eksportformat

en: Select Date Range
nb: Velg datotidsrom

en: Select Contents
nb: Velg innhold

en: Select Export Path
nb: Velg eksportsti

en: Summary
nb: Sammendrag

en: Export selected text only
nb: Kun eksporter markert tekst

en: Start date
nb: Oppstartsdato

en: End date
nb: Sluttdato

en: Include text
nb: Inkluder tekst

en: Include tags
nb: Inkluder etiketter

en: Filtered by tags
nb: Filtrert etter etiketter

en: Export path
nb: Eksportsti

en: Yes
nb: Ja

en: No
nb: Nei

en: Content exported to %s
nb: Innhold eksportert til %s

en: Plain Text
nb: Klartekst

en: Empty entries are not allowed
nb: Tomme oppføringer tillates ikke

en: Change this text
nb: Endre denne teksten

en: Add a new entry
nb: Legg til en ny oppføring

en: Delete this entry
nb: Slett denne oppføringen

en: Incorrect date format
nb: Feil datoformat

en: You have version <b>%s</b>.
nb: Du bruker versjon <b>%s</b>.

en: The latest version is <b>%s</b>.
nb: Siste versjon er <b>%s</b>.

en: If you like the program, please consider making a donation.
nb: Overvei å legge igjen en donasjon hvis du liker programmet.

en: Do you want to visit the RedNotebook homepage?
nb: Ønsker du å besøke hjemmesiden til RedNotebook?

en: Do not ask again
nb: Ikke spør igjen

en: unknown
nb: ukjent

en: Distinct Words
nb: Distinkte ord

en: Letters
nb: Bokstaver

en: Lines
nb: Linjer

en: Hello!
nb: Hei!

en: Some example text has been added to help you start and you can erase it whenever you like.
nb: Litt tekst har blitt lagt til slik at du kan starte og slette den når du vil.

note: Translators: noun Translators: Verb
en: Preview
nb: Forhåndsvisning

en: Tagging is easy.
nb: Etikettmerking er enkelt.

en: Today I went to the //pet shop// and bought a **tiger**. Then we went to the --pool-- park and had a nice time playing ultimate frisbee. Afterwards we watched "__Life of Brian__".
nb: I dag gikk jeg til //dyrebutikken// og kjøpte en **tiger**. Deretter gikk vi til --basseng-- parken og hadde det hyggelig mens vi spilte frisbee. Etterpå så vi "__Life of Brian__".

note: Translators: both are verbs
en: Save and Export
nb: Lagre og eksporter

en: Everything you enter will be saved automatically at regular intervals and when you exit the program.
nb: Alt du skriver vil automatisk bli lagret regelmessig, og når du avslutter programmet.

en: To avoid data loss you should backup your journal regularly.
nb: For å forhindre datatap bør du sikkerhetskopiere dagboken din regelmessig.

en: In the "Journal" menu you also find the "Export" button.
nb: I «Dagbok»-menyen vil du også finne en «Eksporter»-knapp.

en: If you encounter any errors, please drop me a note so I can fix them.
nb: Hvis du finner feil kan du sende utvikleren en notis slik at det kan fikses.

en: Any feedback is appreciated.
nb: Alle tilbakemeldinger verdsettes.

en: Have a nice day!
nb: Ha en fin dag!

en: === Multiple entries ===
    You can add multiple entries to a single day by separating your entries with different titles (=== Work ===, === Family ===).
nb: === Flerfoldige oppføringer ===
    Du kan legge til flere endringer på én dag ved å dele inn oppføringene dine med forskjellige navn (=== Arbeid ===, === Familie ===)

en: === Work ===
    Here goes the first entry. It is about #work.
    
    ====================
    
    === Family ===
    Here comes the entry about my #family.
nb: === Arbeid ===
    Her er første oppføring, om #arbeid.
    
    ====================
    
    === Familie ===
    Her er første oppføring om min #familie.

en: The content has been saved to %s
nb: innholdet har blitt lagret til %s

en: Nothing to save
nb: Ingenting å lagre

en: Error
nb: Feil

en: It has been %d days since you made your last backup.
nb: Det har gått %d dager siden du sist tok sikkerhetskopi.

en: Backup
nb: Sikkerhetskopi

en: Never ask again
nb: Aldri spør igjen

en: Monday
nb: Mandag

en: Tuesday
nb: Tirsdag

en: Wednesday
nb: Onsdag

en: Thursday
nb: Torsdag

en: Friday
nb: Fredag

en: Saturday
nb: Lørdag

en: Sunday
nb: Søndag

en: === Meeting ===
    
    Purpose, date, and place
    
    **Present:**
    +
    +
    +
    
    
    **Agenda:**
    +
    +
    +
    
    
    **Discussion, Decisions, Assignments:**
    +
    +
    +
    ==================================
nb: === Møte ===
    
    Formål, dato, og sted
    
    **Tilstede:**
    +
    +
    +
    
    
    **Agenda:**
    +
    +
    +
    
    
    **Diskusjon, avgjørelser, tildelninger:**
    +
    +
    +
    ==================================

en: === Journey ===
    **Date:**
    
    **Location:**
    
    **Participants:**
    
    **The trip:**
    First we went to xxxxx then we got to yyyyy ...
    
    **Pictures:** [Image folder ""/path/to/the/images/""]
nb: === Reise ===
    **Dato:**
    
    **Sted:**
    
    **Reisefølge:**
    
    **Turen:**
    Først gikk vi til xxxxx, og så til yyyyy …
    
    **Bilder:** [Bildemappe ""/sti/til/bildene/""]

en: ==================================
    === Phone Call ===
    - **Person:**
    - **Time:**
    - **Topic:**
    - **Outcome and Follow up:**
    ==================================
nb: ==================================
    === Telefonsamtale ===
    - **Person:**
    - **Tid:**
    - **Emne:**
    - **Utfall og oppfølging:**
    ==================================

en: Template mode
nb: Malmodus

en: You are currently editing a template.
nb: Du redigerer nå en mal.

en: Choose Template Name
nb: Velg malnavn

en: This Weekday's Template
nb: Aktuell ukedagsmal

en: Create New Template
nb: Opprett ny mal

en: Select a file
nb: Velg en fil

en: Insert Link
nb: Sett inn lenke

en: <b>Link name (optional)</b>
nb: <b>Lenkenavn (valgfritt)</b>

en: Jump to today (Alt+Home)
nb: Hopp til dagens dato (Alt+Home)

en: Today
nb: I dag

en: Show a formatted preview of the text (Ctrl+P)
nb: Vis formatert forhåndsvisning av teksten (Ctrl+P)

en: Enable text editing (Ctrl+P)
nb: Skru på tekstredigering (Ctrl+P)

en: Edit
nb: Endre

en: Add a tag or a category entry
nb: Legg til en etikett eller en kategorioppføring

en: Add Tag
nb: Legg til etikett

en: New entry
nb: Ny oppføring

en: <b>Write entry</b> (optional)
nb: <b>Skriv oppføring</b> (valgfritt)

note: Translators: Refers to the part of the options dialog where the user can select the "General/Overall" Settings
en: <b>General</b>
nb: <b>Generelt</b>

note: Translators: Refers to the part of the options dialog where the user can select the "General/Overall" Settings
en: General
nb: Generelt

en: Select a picture
nb: Velg et bilde

en: Exit without saving
nb: Lukk uten å lagre

en: Statistics
nb: Statistikk

en: <b>Selected Day</b>
nb: <b>Valgt dag</b>

en: <b>Overall</b>
nb: <b>Samlet</b>
