rednotebook - en to nl translation catalogue (196 entries)

en: A Desktop Journal
nl: Een dagboek voor de computer

en: Load RedNotebook at startup
nl: RedNotebook bij het opstarten starten

en: %A, %x, Day %j
nl: %A, %x, Dag %j

en: Week %W of Year %Y
nl: Week %W van jaar %Y

en: Day %j
nl: Dag %j

en: Help
nl: Hulp

en: Close to system tray
nl: Naar taakbalk sluiten

en: Closing the window will send RedNotebook to the tray
nl: Het venster sluiten zendt Rednotebook naar de taakbalk

en: Switch between edit and preview mode automatically
nl: Automatisch tussen bewerken en voorbeeld-modus wisselen

en: Check for new version at startup
nl: Bij het opstarten op updates controleren

en: Check now
nl: Nu controleren

en: Date/Time format
nl: Datum/tijd opmaak

en: Date format
nl: Datumopmaak

en: Exclude from cloud
nl: Niet in wolk opnemen

en: Include small words in cloud
nl: Deze kleine woorden worden in de wolk weergegeven

en: Allow these words with 4 letters or less
nl: Sta deze woorden met 4 letters of korter in de wolk toe

en: Bold
nl: Vet

en: Italic
nl: Cursief

en: Underline
nl: Onderstrepen

en: Strikethrough
nl: Doorhalen

note: Translators: Noun
en: _Format
nl: _Opmaak

note: Translators: Noun
en: Format
nl: Opmaak

en: Format the selected text or tag
nl: De opmaak van de geselecteerde tekst of label wijzigen

en: Show RedNotebook
nl: RedNotebook weergeven

en: Template
nl: Sjabloon

en: Insert this weekday's template. Click the arrow on the right for more options
nl: De sjabloon voor deze dag van de week invoegen. Klik op de pijl rechts voor meer keuzes

en: First Item
nl: Eerste item

en: Second Item
nl: Tweede item

en: Indented Item
nl: Ingesprongen item

en: Two blank lines close the list
nl: Twee blanco regels sluiten de lijst

en: Picture
nl: Afbeelding

en: Insert an image from the harddisk
nl: Een afbeelding van de harde schijf toevoegen

en: File
nl: Bestand

en: Insert a link to a file
nl: Een link naar een bestand toevoegen

en: Insert a link to a website
nl: Een link naar een website toevoegen

en: Bullet List
nl: Lijst met opsommingen

en: Title
nl: Titel

en: Line
nl: Regel

en: Insert a separator line
nl: Een scheidingsregel invoegen

en: Date/Time
nl: Datum/tijd

en: Insert the current date and time (edit format in preferences)
nl: Voeg de huidige datum en tijd in (pas de weergave in voorkeuren aan)

en: Line Break
nl: Regeleinde

en: Insert a manual line break
nl: Een regeleinde invoegen

en: _Insert
nl: _Invoegen

en: Insert
nl: Invoegen

en: Insert images, files, links and other content
nl: Afbeeldingen, bestanden, verwijzingen en andere inhoud toevoegen

en: Width (optional):
nl: Breedte (optioneel):

en: Width must be an integer.
nl: De breedte moet een geheel getal zijn.

en: No link location has been entered
nl: Er is geen verwijzing ingevoegd

en: Date
nl: Datum

en: Text
nl: Tekst

en: Save and insert
nl: Opslaan en invoegen

en: _Journal
nl: _Dagboek

en: Create a new journal. The old one will be saved
nl: Een nieuw dagboek beginnen. Het oude wordt opgeslagen

en: Load an existing journal. The old journal will be saved
nl: Een bestaand dagboek laden. Het oude dagboek wordt opgeslagen

en: Save journal at a new location. The old journal files will also be saved
nl: Het dagboek op een nieuwe locatie opslaan. De oude dagboek-bestanden worden ook opgeslagen

en: Export
nl: Exporteren

en: Open the export assistant
nl: De exporteer-assistent openen

en: _Backup
nl: _Back-up

en: Save all the data in a zip archive
nl: Sla alle gegevens in een zip archief op

en: S_tatistics
nl: S_tatistieken

en: Show some statistics about the journal
nl: Toon wat statistieken over het dagboek

en: Shutdown RedNotebook. It will not be sent to the tray.
nl: RedNotebook sluiten. Het wordt niet naar de taakbalk gezonden.

en: _Edit
nl: Be_werken

en: Undo text or tag edits
nl: Het bewerken van labels of tekst ongedaan maken

en: Redo text or tag edits
nl: De wijzigingen aan labels of tekst terugzetten

en: Underline misspelled words
nl: Onderstreep verkeerd gespelde woorden

en: Preferences
nl: Voorkeuren

en: _Help
nl: _Hulp

en: Contents
nl: Inhoud

en: Open the RedNotebook documentation
nl: De documentatie van RedNotebook openen

en: Translate RedNotebook
nl: RedNotebook vertalen

en: Report a Problem
nl: Een probleem melden

en: Fill out a short form about the problem
nl: Vul een kort formulier over het probleem in

en: Wrong directory
nl: Verkeerde map

en: You cannot use this directory for your journal:
nl: U kunt deze map niet voor uw dagboek gebruiken:

en: Please select an empty directory.
nl: Selecteer een lege map.

en: This directory contains no journal files:
nl: Deze map bevat geen dagboek-bestanden:

en: Journals are saved in a directory, not in a single file.
nl: Dagboeken worden in een map opgeslagen, niet in een bestand.

en: The directory name will be the title of the new journal.
nl: De naam van de map wordt de naam van het nieuwe dagboek.

en: Select an empty folder for your new journal
nl: Kies een lege map voor uw nieuwe dagboek

en: Select an existing journal directory
nl: Kies een bestaande dagboekmap

en: The directory should contain your journal's data files
nl: De map moet de databestanden van uw dagboek bevatten

en: Select an empty folder for the new location of your journal
nl: Kies een lege map voor de nieuwe locatie van uw dagboek

en: The directory name will be the new title of the journal
nl: De naam van de map wordt de nieuwe naam van het dagboek

en: RedNotebook Documentation
nl: RedNotebook documentatie

en: mtv, spam, work, job, play
nl: mtv, spam, werk, baan, spel

en: Tags
nl: Labels

en: Words
nl: Woorden

en: Hide "%s" from clouds
nl: Laat ‘%s’ niet in de wolk zien

en: Export all days
nl: Alle dagen exporteren

en: Export currently visible day
nl: De nu weergegeven dag exporteren

en: Export days in the selected time range
nl: De dagen in de gekozen tijdsspanne exporteren

en: From:
nl: Van:

en: To:
nl: Tot:

en: Available tags
nl: Beschikbare labels

en: Selected tags
nl: Geselecteerde labels

en: Select
nl: Selecteren

en: Deselect
nl: Deselecteren

en: You have selected the following settings:
nl: U heeft de volgende instellingen gekozen:

en: Export Assistant
nl: Exporteer-assistent

en: Welcome to the Export Assistant.
nl: Welkom bij de exporteer-assistent.

en: This wizard will help you to export your journal to various formats.
nl: Deze assistent helpt u uw dagboek in verschillende formaten te exporteren.

en: You can select the days you want to export and where the output will be saved.
nl: U kunt de dagen die u wilt exporteren selecteren en kiezen waar de uitvoer wordt opgeslagen.

en: Select Export Format
nl: Kies het exporteer-formaat

en: Select Date Range
nl: Kies de tijdsperiode

en: Select Contents
nl: Kies de inhoud

en: Select Export Path
nl: Kies de exporteer-locatie

en: Summary
nl: Samenvatting

en: Start date
nl: Begindatum

en: End date
nl: Einddatum

en: Include text
nl: Tekst exporteren

en: Export path
nl: Exporteer-locatie

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Content exported to %s
nl: Inhoud is naar %s geëxporteerd

en: Empty entries are not allowed
nl: Lege categorieën zijn niet toegestaan

en: Change this text
nl: Verander deze tekst

en: Add a new entry
nl: Nieuw item toevoegen

en: Delete this entry
nl: Dit item verwijderen

en: Incorrect date format
nl: Onjuiste datum-opmaak

en: You have version <b>%s</b>.
nl: U heeft versie <b>%s</b>.

en: The latest version is <b>%s</b>.
nl: De laatste versie is <b>%s</b>.

en: Do you want to visit the RedNotebook homepage?
nl: Wilt u de webpagina van RedNotebook bezoeken?

en: Do not ask again
nl: Niet opnieuw vragen

en: unknown
nl: onbekend

en: Distinct Words
nl: Unieke woorden

en: Edited Days
nl: Beschreven dagen

en: Days between first and last Entry
nl: Dagen tussen eerste en laatste item

en: Average number of Words
nl: Gemiddeld aantal woorden

en: Percentage of edited Days
nl: Percentage beschreven dagen

en: Lines
nl: Regels

en: Hello!
nl: Hallo!

en: Some example text has been added to help you start and you can erase it whenever you like.
nl: Er is wat voorbeeldtekst toegevoegd zodat u makkelijker kunt beginnen, u kunt deze tekst elk moment verwijderen.

en: The example text and more documentation is available under "Help" -> "Contents".
nl: De voorbeeldtekst en andere documentatie is te vinden bij ‘Hulp’ -> ‘Inhoud’.

note: Translators: noun Translators: Verb
en: Preview
nl: Voorbeeld weergeven

en: There are two modes in RedNotebook, the __edit__ mode and the __preview__ mode.
nl: RedNotebook heeft twee standen: __bewerken__ en __weergave__.

en: Click on Edit above to see the difference.
nl: Klik op ‘Bewerken’ om het verschil te zien.

en: Tagging is easy.
nl: Het gebruik van labels is eenvoudig.

en: Just use #hashtags like on twitter.
nl: U kunt gewoon #hashtags gebruiken, net als op Twitter

en: Today I went to the //pet shop// and bought a **tiger**. Then we went to the --pool-- park and had a nice time playing ultimate frisbee. Afterwards we watched "__Life of Brian__".
nl: Vandaag ging ik naar de //dierenwinkel// en kocht een **tijger**. Toen gingen we naar de --vijver-- in het park en hadden een leuke tijd met het spelen van frisbee. Daarna keken we de film ‘_Life of Brian_’.

note: Translators: both are verbs
en: Save and Export
nl: Opslaan en exporteren

en: Everything you enter will be saved automatically at regular intervals and when you exit the program.
nl: Alles wat u invoert wordt tussendoor automatisch opgeslagen, ook als u het programma afsluit.

en: To avoid data loss you should backup your journal regularly.
nl: Om gegevensverlies te vermijden kunt u het beste regelmatig een back-up van uw dagboek maken.

en: "Backup" in the "Journal" menu saves all your entered data in a zip file.
nl: ‘Back-up’ in het ‘Dagboek’ menu slaat alle ingevoerde gegevens in een zip-bestand op.

en: In the "Journal" menu you also find the "Export" button.
nl: In het ‘Dagboek’ menu vindt u ook de ‘Exporteren’-knop.

en: Click on "Export" and export your diary to Plain Text, PDF, HTML or Latex.
nl: Klik op ‘Exporteren’ en exporteer uw dagboek naar platte tekst, PDF, HTML of Latex.

en: If you encounter any errors, please drop me a note so I can fix them.
nl: Als u fouten tegenkomt kunt u deze aan mij doorgeven, zodat ik ze kan oplossen.

en: Any feedback is appreciated.
nl: Alle reacties worden gewaardeerd.

en: Have a nice day!
nl: Nog een prettige dag!

en: Opening default journal.
nl: Standaard dagboek aan het openen

en: The content has been saved to %s
nl: De inhoud is opgeslagen in %s

en: Nothing to save
nl: Niets om op te slaan

en: Error
nl: Fout

en: You can backup your journal to a zip file to avoid data loss.
nl: U kunt uw dagboek in een zip-bestand opslaan om dataverlies te voorkomen.

en: Backup
nl: Back-up

en: Backup now
nl: Back-up nu uitvoeren

en: Ask at next start
nl: Bij de volgende starten opnieuw vragen

en: Never ask again
nl: Vraag dit nooit meer

en: Monday
nl: Maandag

en: Tuesday
nl: Dinsdag

en: Wednesday
nl: Woensdag

en: Thursday
nl: Donderdag

en: Friday
nl: Vrijdag

en: Saturday
nl: Zaterdag

en: Sunday
nl: Zondag

en: === Meeting ===
    
    Purpose, date, and place
    
    **Present:**
    +
    +
    +
    
    
    **Agenda:**
    +
    +
    +
    
    
    **Discussion, Decisions, Assignments:**
    +
    +
    +
    ==================================
nl: === Afspraak ===
    
    Doel, datum, en plaats
    
    **Aanwezig:**
    +
    +
    +
    
    
    **Agenda:**
    +
    +
    +
    
    
    **Discussie, Beslissingen, Taken toewijzen:**
    +
    +
    +
    ==================================

en: === Journey ===
    **Date:**
    
    **Location:**
    
    **Participants:**
    
    **The trip:**
    First we went to xxxxx then we got to yyyyy ...
    
    **Pictures:** [Image folder ""/path/to/the/images/""]
nl: === Reis ===
    **Datum:**
    
    **Locatie:**
    
    **Deelnemers:**
    
    **De toer:**
    Eerst gingen we naar xxxxx en toen gingen we naar yyyyy ...
    
    **Foto's:** [Fotomap ""/pad/naar/de/fotos/""]

en: ==================================
    === Phone Call ===
    - **Person:**
    - **Time:**
    - **Topic:**
    - **Outcome and Follow up:**
    ==================================
nl: ==================================
    === Telefoongesprek ===
    - **Persoon:**
    - **Tijd:**
    - **Onderwerp:**
    - **Uitkomst en vervolg:**
    ==================================

en: =====================================
    === Personal ===
    
    +
    +
    +
    ========================
    
    **How was the Day?**
    
    
    ========================
    **What needs to be changed?**
    +
    +
    +
    =====================================
nl: =====================================
    === Persoonlijk ===
    
    +
    +
    +
    ========================
    
    **Hoe was de dag?**
    
    
    ========================
    **Wat moet anders?**
    +
    +
    +
    =====================================

en: Choose Template Name
nl: Kies een naam voor sjabloon

en: This Weekday's Template
nl: Sjabloon van deze weekdag

en: Create New Template
nl: Nieuwe sjabloon aanmaken

en: Select backup filename
nl: Kies bestandsnaam voor de back-up

en: Select a directory
nl: Kies een map

en: Select a file
nl: Kies een bestand

en: Insert Link
nl: Link invoegen

en: <b>Link name (optional)</b>
nl: <b>Linknaam (optioneel)</b>

en: Go to previous day (Ctrl+PageUp)
nl: Ga naar de vorige dag (Ctrl+PageUp)

en: Today
nl: Vandaag

en: Go to next day (Ctrl+PageDown)
nl: Ga naar de volgende dag (Ctrl+PageDown)

en: Show a formatted preview of the text (Ctrl+P)
nl: Toon een opgemaakt voorbeeld van de tekst (Ctrl+P)

en: Enable text editing (Ctrl+P)
nl: Bewerken van tekst activeren (Ctrl+P)

en: Edit
nl: Bewerken

en: Add a tag or a category entry
nl: Een label of categorie toevoegen

en: Add Tag
nl: Label toevoegen

en: New entry
nl: Nieuw item

en: <b>Select existing or new Category</b>
nl: <b>Kies bestaande of nieuwe categorie</b>

en: <b>Write entry</b> (optional)
nl: <b>Item schrijven</b> (optioneel)

note: Translators: Refers to the part of the options dialog where the user can select the "General/Overall" Settings
en: <b>General</b>
nl: <b>Algemeen</b>

note: Translators: Refers to the part of the options dialog where the user can select the "General/Overall" Settings
en: General
nl: Algemeen

en: Select a picture
nl: Kies een afbeelding

en: Exit without saving
nl: Afsluiten zonder op te slaan

en: Statistics
nl: Statistieken

en: <b>Selected Day</b>
nl: <b>Geselecteerde dag</b>

en: <b>Overall</b>
nl: <b>Algemeen</b>
