rednotebook - en to si translation catalogue (194 entries)

en: A Desktop Journal
si: ඩෙස්ක්ටොප් දිනපොත

en: Load RedNotebook at startup
si: රෙඩ්දිනපොත ආරම්භයෙදීම ප්‍රවේශනය

en: %A, %x, Day %j
si: %A, %x, දවස %j

en: Week %W of Year %Y
si: සතිය %W of වසර %Y

en: Day %j
si: දවස %j

en: Help
si: උදව්

en: Close to system tray
si: පද්ධති තැටිය වසාදැමීම

en: Closing the window will send RedNotebook to the tray
si: වින්ඩෝව වස දැමීමෙන් එය තැටිය තුළට යයි

en: Check for new version at startup
si: ආරම්භයෙදී නව පරිවර්තනය පරීක්ෂා කරන්න

en: Check now
si: දැන් පරීක්ෂා කරන්න

en: Date/Time format
si: දිනය/වේලාව ආකෘතිය

en: Date format
si: දින සංයුතිය

en: Bold
si: තදකුරු

en: Italic
si: ඇල අකුරු

en: Underline
si: යටිඉර

en: Strikethrough
si: ස්ට්‍රයික්තෲ

note: Translators: Noun
en: _Format
si: සංයුතිය (_F)

note: Translators: Noun
en: Format
si: සංයුතිය

en: Format the selected text or tag
si: තෝරාගත් පාඨයේ හෝ ඇමුණුමේ සංයුතිය

en: Show RedNotebook
si: රෙඩ්දිනපොත නපෙන්වන්න

en: No directory selected.
si: ඩිරෙක්ටරියක් තෝරා ගෙන නැත

en: Template
si: ආකෘතිය

en: Insert this weekday's template. Click the arrow on the right for more options
si: මෙම සතියේ දිනවල ආකෘතිය ඇතිලත් කරන්න.අමතර සඳහා දකුනු ඊතලය ඔබන්න

en: First Item
si: පළමු අයිතමය

en: Second Item
si: දෙවැනි අයිතමය

en: Indented Item
si: අදහස් කරනලද අයිතමය

en: Two blank lines close the list
si: හිස් පේළි දෙකකින් ලැයිස්තුව වසයි

en: Picture
si: පිංතූරය

en: Insert an image from the harddisk
si: දෘඩ තැටිය තුළින් ඉමේජයක් ඇතුලත් කරන්න

en: File
si: ගොනුව

en: Insert a link to a file
si: ගොනුවකට සම්බන්ධකයක් ඇතුලත් කරන්න

en: _Link
si: සම්බන්ධකය

en: Insert a link to a website
si: වෙබ් පිටුවකට සම්බන්ධකයක් ඇතුලත් කරන්න

en: Bullet List
si: බුලට් ලැයිස්තුව

en: Title
si: මාතෘකාව

en: Line
si: පේළිය

en: Insert a separator line
si: වෙන්කිරීමට පේළියක් එක්කරන්න

en: Date/Time
si: දිනය/වේලාව

en: Insert the current date and time (edit format in preferences)
si: දැන් වේලාව සහ දිනය ඇතුළත් කරන්න

en: Line Break
si: වචන වෙන්කිරීම

en: Insert a manual line break
si: මැනුවල් පේළි කැඩීමක් ඇතුලත් කිරීම

en: _Insert
si: _ඇතුළු කරන්න

en: Insert
si: ඇතුළත් කිරීම

en: Insert images, files, links and other content
si: ඉමේජස්, ගොනු,සම්බන්ධක සහ වෙනත් අන්තර්ගතයන් ඇතුලත් කිරීම

en: Width (optional):
si: පළල (optional)

en: pixels
si: පික්සෙල

en: No link location has been entered
si: සම්බන්ධක නිශ්චයනයක් ඇතුලත් කර නොමැත

en: Date
si: දවස

en: Text
si: පෙළ

en: Save and insert
si: සුරැක ඇතුල් කරන්න

en: _Journal
si: _දිනපොත

en: Create a new journal. The old one will be saved
si: නව දිනපොතක් නිර්මාණය කිරීම. පරණ දිනපොත සුරැකේ

en: Load an existing journal. The old journal will be saved
si: නව දිනපොතක් ප්‍රවේෂනය කිරීම. පරණ දිනපොත සුරැකේ

en: Save journal at a new location. The old journal files will also be saved
si: දිනපොත නව ස්ථානයක සුරැකීම. පරණ දිනපොත සුරැකේ

en: Export
si: නිර්යාත කිරීම

en: Open the export assistant
si: නිර්යාත කිරීම් සහාය විවෘත කිරීම

en: Save all the data in a zip archive
si: සියළු දත්ත සිප් ලෙඛනාගාරයේ සුරැකීම

en: S_tatistics
si: සංඛ්‍යන්ක (_t)

en: Show some statistics about the journal
si: දිනපොත ගැන සංඛ්‍යාලේඛන කිහිපයක් පෙන්වන්න

en: Shutdown RedNotebook. It will not be sent to the tray.
si: රෙඩ්දිනපොත වසාදමන්න. එය තැතියට නොයනු ඇත

en: _Edit
si: _සකසන්න

en: Undo text or tag edits
si: ඇමුණුම හෝ වචනය නැවත අහෝසි කරන්න

en: Redo text or tag edits
si: ඇමුණුම හෝ වචනය නැවත වෙනස්කරන්න

en: Underline misspelled words
si: වැරදි වචන යටින් ඉරි ඇඳීම

en: Preferences
si: අභිරුචියන්

en: _Help
si: උදව්(_H)

en: Contents
si: අන්තර්ගතය

en: Open the RedNotebook documentation
si: රෙඩ්දිනපොත ලියවිල්ල විවෘත කිරීම

en: Translate RedNotebook
si: රෙඩ්දිනපොත  පරිවර්තනය

en: Report a Problem
si: ගැටලුවක් වාර්ථා කරන්න

en: Fill out a short form about the problem
si: ගැටලුව පිළිබඳ කුඩා ආකෘතියක් පිරවන්න

en: Journals are saved in a directory, not in a single file.
si: දිනපොත් ඩිරෙක්ටරිය තුළ සුරැකේ. තනි ගොනුවක් තුළ නොවේ

en: The directory name will be the title of the new journal.
si: නව දිනපොතෙ නම ඩිරෙක්ටරියේ නමම වේ

en: Select an empty folder for your new journal
si: හිස් ෆෝල්ඩරයක් නව දිනපොතක් සඳහා භාවිතා කරන්න

en: Select an existing journal directory
si: දැනට පවතින ඩිරෙක්ටරියක් තෝරන්න

en: The directory should contain your journal's data files
si: ඩිරෙක්ටරිය තුල ඔබගෙ දිනපොත්වල තොරතුරු ඇතුලත් විය යුතුය

en: Select an empty folder for the new location of your journal
si: ඔබගෙ දිනපොතේ නව නිවේශනයක් සඳහා හිස් ෆෝල්ඩරයක් තෝරන්න

en: The directory name will be the new title of the journal
si: ඩිරෙක්ටරි නම නව දිනපොතෙ නම ද වේ

en: RedNotebook Documentation
si: රෙඩ්ඩිනපොත් ලියවිල්ල

en: mtv, spam, work, job, play
si: එම්ටීවී,ස්පෑම්,වර්ක්,ජොබ්,ධාවනය

en: Tags
si: ඇමුණුම්

en: Words
si: වචන

en: Hide "%s" from clouds
si: ක්ලෞඩ්ස් වලින් "%s" සඟවන්න

en: Export all days
si: සියලු දවස් නිර්යාත කරන්න

en: Export currently visible day
si: දැනට පවතින දිනයක් නිර්යාත කරන්න

en: Export days in the selected time range
si: තූරාගත් කාල පරාසයන් තුළ දිනයන් නිර්යාත කරන්න

en: From:
si: වෙතින්:

en: To:
si: වෙත:

en: Export currently selected text
si: තෝරා ගත් අකුරු අපනයනය කරන්න

en: Export text and tags
si: තෝරා ගත් අකුරු හා ටැග් අපනයනය කරන්න

en: Export text only
si: තෝරා ගත් අකුරු පමණක් අපනයනය කරන්න

en: Export tags only
si: තෝරා ගත් ටැග් පමණක් අපනයනය කරන්න

en: Available tags
si: භාවිතා කළහැකි ඇමුණුම්

en: Selected tags
si: තෝරාගත් ඇමුණුම්

en: Select
si: තෝරන්න

en: Deselect
si: නොතෝරන්න

en: You have selected the following settings:
si: පහත සැකසුම් ඔබ තෝරා ඇත

en: Export Assistant
si: නිර්යාත සහායක

en: Welcome to the Export Assistant.
si: නිර්යාත සහායකයට සාදරයෙන් පිළිගනිමු.

en: This wizard will help you to export your journal to various formats.
si: ඔබගෙ දිනපොත විවිධ සංයුති වලින් නිර්යාත කිරීම සඳහා මෙම විසාඩය උදව් වේ

en: You can select the days you want to export and where the output will be saved.
si: ඔබට නිර්යාත කිරීමට අවශ්‍ය දිනගනන සහ එය සුරැකිය යුතුතැන තේරිය හැක

en: Select Export Format
si: නිර්යාත සංයුතිය තෝරන්න

en: Select Date Range
si: දින පරාසය තෝරන්න

en: Select Contents
si: අන්තර්ගතය තෝරන්න

en: Select Export Path
si: නිර්යාත මඟ තෝරන්න

en: Summary
si: සාරාංශය

en: Export selected text only
si: තෝරා ගත් අකුරු පමණක් අපනයනය කරන්න

en: Start date
si: ආරම්භක දිනය

en: End date
si: අවසන්වන දිනය

en: Include text
si: අකුරු ඇතුල් කරන්න

en: Export path
si: නිර්යාත මඟ

en: Yes
si: ඔව්

en: No
si: නැත

en: Content exported to %s
si: %s ට නිර්යාත කල අන්තර්ගතය

en: Empty entries are not allowed
si: හිස් ඇතුලත්කිරීම් සඳහා ඉඩ නොමැත

en: Change this text
si: පාඨය වෙනස් කිරීම

en: Add a new entry
si: නව නිවේශනයක් එක් කරන්න

en: Delete this entry
si: නිවේශනය මකා දැමීම

en: Incorrect date format
si: වැරදි දින සංයුතියක්

en: You have version <b>%s</b>.
si: ඔබට පරිවර්තන <b>%s</b> ඇත.

en: The latest version is <b>%s</b>.
si: නවතම පරිවර්තන <b>%s</b> වේ.

en: Do you want to visit the RedNotebook homepage?
si: ඔබට රෙඩ්දිනපොතේ නිවෙස් පිටුව බැලීමට අවශ්‍යද?

en: Do not ask again
si: යළි විමසන්න එපා

en: unknown
si: නාඳුනන

en: Distinct Words
si: පැහැදිලි වචන

en: Edited Days
si: සංස්කරණ දවස්

en: Letters
si: ලිපි

en: Days between first and last Entry
si: පළමු සහ අවසාන පිවිසුම් අතර දවස් ගණන

en: Average number of Words
si: වචනවල මධ්‍යන්‍යය

en: Percentage of edited Days
si: සංස්කරණය කරන ලද දවස් ප්‍රතිශතය

en: Lines
si: පේළි

en: Hello!
si: අයුබෝවන්!

en: Some example text has been added to help you start and you can erase it whenever you like.
si: උදව් සඳහා උදහරණ පාඨ ඇතුළත් කර ඇති අතර අවශ්‍ය වූ විටක ඔබට එය මකා දැමිය හැක.

en: The example text and more documentation is available under "Help" -> "Contents".
si: උදාහරණ සහිතව සහ තවත් තොරතුරු සහිතව "උදව්"->"පටුන" යටතේ සඳහන්කර ඇත.

note: Translators: noun Translators: Verb
en: Preview
si: පෙරදසුන

en: There are two modes in RedNotebook, the __edit__ mode and the __preview__ mode.
si: රතු සටහන් පොතෙහි ආකාර දෙකක් පවතී. සංස්කරණ ආකරය සහ පෙරදසුන් ආකාරය ලෙස

en: Tagging is easy.
si: ටැග් කිරීම පහසුයි

en: Just use #hashtags like on twitter.
si: ට්විටර් වගේ නිකන් #hashtags පාවිච්චි කරන්න

en: Today I went to the //pet shop// and bought a **tiger**. Then we went to the --pool-- park and had a nice time playing ultimate frisbee. Afterwards we watched "__Life of Brian__".
si: මම අද සුරතල් සතුන් ඇති කඩයකට ගොස් කොටියකු මිලදී ගත්තෙමි. ඊටපසු අපි පිහිනුම් තටකයට ගොස් සෙල්ලම් කලේය. පසුව "ලයිෆ් ඔෆ් බ්‍රේන්" චිත්‍රපටය නැරඹීය.

note: Translators: both are verbs
en: Save and Export
si: සුරැකීම සහ පිටකිරීම

en: Everything you enter will be saved automatically at regular intervals and when you exit the program.
si: ඔබ වැඩසටහනෙන් ඉවත්වන විට විවිධ කාළ පරාසයන් තුළ ඔබ ඇතුළත් කළ සියළු තොරතුරු ස්වයන්ක්‍රීයව සුරැකෙනු ඇත.

en: To avoid data loss you should backup your journal regularly.
si: තොරතුරු නැතිවී යමෙන් වැලකී සිටීමට නිතර ඔබගෙ දිනපොත බැකප් කර තැබිය යුතුය

en: "Backup" in the "Journal" menu saves all your entered data in a zip file.
si: ඔබ ඇතුළත කල සියලු තොරතුරු සිප් හොනුවක් ලෙස දිනපොත මෙනුවෙහි රක්ෂිත තුල සුරැකේ

en: In the "Journal" menu you also find the "Export" button.
si: දිනපොත මෙනුව තුළ ඔබට නිර්යාත කිරීමබොත්තම ද දැකගත හැක

en: Click on "Export" and export your diary to Plain Text, PDF, HTML or Latex.
si: නිර්යාත කිරීම බොත්තම ඔබා ඔබගේ දිනපොත ශුද්ධ වචන පෙළක් ලෙස,පීඩීඑෆ් ලෙස හෝ එච්ටීඑමෙල් ලෙස, ලේටෙක්ස් ලෙස ලබගන්න

en: If you encounter any errors, please drop me a note so I can fix them.
si: ඔබට දෝෂයක් හමුවුනහොත් මා වෙත සටහන් කරන්න.එවිට මම එය සකස් කරනු ඇත

en: Any feedback is appreciated.
si: ඕනෑම ප්‍රතිචාරයක් අගයකරමි

en: Have a nice day!
si: සුභ දවසක් වේවා!

en: The content has been saved to %s
si: අන්තර්ගතය %s ට සුරැකිය

en: Nothing to save
si: සුරැකීමට කිසිවක් නැත

en: Error
si: දෝෂයක්

en: You can backup your journal to a zip file to avoid data loss.
si: ඔබට ඔබගෙ දිනපොත රක්ෂිතය දත්ත නැතිවීමෙන් වැලකීමට සිප් කල හැක

en: Backup
si: රක්ෂිත කිරීම

en: Backup now
si: දැන් රක්ෂිත කරන්න

en: Ask at next start
si: ඊලඟ ආරම්භයේදී අසන්න

en: Never ask again
si: කවදාවත් නොඅසන්න

en: Monday
si: සඳුදා

en: Tuesday
si: අඟහරුවාදා

en: Wednesday
si: බදාදා

en: Thursday
si: බ්‍රහස්පතින්දා

en: Friday
si: සිකුරාදා

en: Saturday
si: සෙනසුරාදා

en: Sunday
si: ඉරිදා

en: === Meeting ===
    
    Purpose, date, and place
    
    **Present:**
    +
    +
    +
    
    
    **Agenda:**
    +
    +
    +
    
    
    **Discussion, Decisions, Assignments:**
    +
    +
    +
    ==================================
si: === රැස්වීම===
    
    අරමුණ,දිනය සහ ස්ථානය
    
    **වත්මන්:**
    +
    +
    +
    
    
    **න්‍යාය පත්‍රය:**
    +
    +
    +
    
    
    **සාකච්චාව,තීරන,පැවරුම්:**
    +
    +
    +
    ==================================

en: === Journey ===
    **Date:**
    
    **Location:**
    
    **Participants:**
    
    **The trip:**
    First we went to xxxxx then we got to yyyyy ...
    
    **Pictures:** [Image folder ""/path/to/the/images/""]
si: === විනෝද ගමන===
    **දිනය:**
    
    **ස්ථානය:**
    
    **සහභාගිවූවන්:**
    
    **විනෝද ගමන:**
    පළමුව අපි xxxxx ගියෙමු  ඊලඟට අපි yyyyy ගියෙමු   ...
    
    **පිංතූර :** [ඉමේජ ගොනුව ""/path/to/the/images/""]

en: ==================================
    === Phone Call ===
    - **Person:**
    - **Time:**
    - **Topic:**
    - **Outcome and Follow up:**
    ==================================
si: ==================================
    === දුරකථන ඇමතුම ===
    - **පුද්ගලය:**
    - **කාලය:**
    - **මාතෘකාව:**
    - **ප්‍රතිඵලය සහ අනුගමනයන්:**
    ==================================

en: =====================================
    === Personal ===
    
    +
    +
    +
    ========================
    
    **How was the Day?**
    
    
    ========================
    **What needs to be changed?**
    +
    +
    +
    =====================================
si: =====================================
    === පුද්ගලික===
    
    +
    +
    +
    ========================
    
    **දවස කොහොමද?**
    
    
    ========================
    **මොනවද වෙනස් වෙන්න අවශ්‍ය?**
    +
    +
    +
    =====================================

en: Choose Template Name
si: ආකෘති නමක් තෝරන්න

en: This Weekday's Template
si: මෙම සතියේදිනවල ආකෘතිය

en: Create New Template
si: නව ආකෘතියක් නිර්මණයකරන්න

en: Select backup filename
si: රක්ශිත ගොනුවට නමක් තෝරන්න

en: Select a directory
si: ඩිරෙක්ටරියක් තෝරන්න

en: Select a file
si: ගොනුවක් තෝරන්න

en: Insert Link
si: ඇමුණුම අරඹන්නවෙනස්වීම් ලේඛනයට සුරකින්න

en: <b>Link name (optional)</b>
si: <b>සම්බන්ධක නම<b>

en: Go to previous day (Ctrl+PageUp)
si: පෙර දිනයට යන්න (Ctrl+PageUp)

en: Jump to today (Alt+Home)
si: අද දිනයට යනු (Alt+Home)

en: Today
si: අද

en: Go to next day (Ctrl+PageDown)
si: ඊලඟ දිනයට යන්න (Ctrl+PageDown)

en: Show a formatted preview of the text (Ctrl+P)
si: පාඨයේ සංයුතියේ පෙරදසුන පෙන්වන්න

en: Enable text editing (Ctrl+P)
si: පාඨ සංස්කරණය කල හැක (Ctrl+P)

en: Edit
si: සංස්කරණය

en: Add a tag or a category entry
si: අමුණුමක් හෝ ප්‍රවේශ වර්ගයක් එක් කරන්න

en: Add Tag
si: අමුණුමක් එක් කරන්න

en: New entry
si: නව ප්‍රවේශයක්

en: <b>Select existing or new Category</b>
si: <b>පවතින හෝ නව වර්ගයක් තෝරන්න<b>

en: <b>Write entry</b> (optional)
si: <b>ප්‍රවේශයක් ලියන්න<b>

note: Translators: Refers to the part of the options dialog where the user can select the "General/Overall" Settings
en: <b>General</b>
si: <b>සාමාන්‍ය</b>

note: Translators: Refers to the part of the options dialog where the user can select the "General/Overall" Settings
en: General
si: ප්‍රධාන

en: Select a picture
si: පිංතූරයක් තෝරන්න

en: Exit without saving
si: සුරැකුම් නොකර සංස්කරණය කරන්න

en: Statistics
si: සංඛ්‍යා ලේඛන

en: <b>Selected Day</b>
si: <b>තෝරනලද දවස<b>

en: <b>Overall</b>
si: <b>සියල්ල<b>
