rednotebook - en to sk translation catalogue (111 entries)

en: A Desktop Journal
sk: Desktop zápisník

en: Load RedNotebook at startup
sk: Spusť RedNotebook pri štarte systému

en: %A, %x, Day %j
sk: %A, %x, Deň %j

en: Week %W of Year %Y
sk: Týždeň %W Roku %Y

en: Day %j
sk: Deň %j

en: Help
sk: Pomocník

en: Close to system tray
sk: Zavri do systémovej lišty

en: Closing the window will send RedNotebook to the tray
sk: Zavretím okna bude RedNotebook poslaný do lišty

en: Check for new version at startup
sk: Pri štarte skontroluj nové verzie

en: Check now
sk: Skontroluj teraz

en: Date/Time format
sk: Deň/Čas formát

en: Bold
sk: Tučné

en: Italic
sk: Kurzívá

en: Underline
sk: Podčiarknuté

en: Strikethrough
sk: Prečiarknuté

note: Translators: Noun
en: Format
sk: Formát

en: Show RedNotebook
sk: Ukáž RedNotebook

en: Template
sk: Šablóna

en: Insert this weekday's template. Click the arrow on the right for more options
sk: Vložiť šablónu na pracovný deň. Kliknutím na šípku vpravo zobrazíte viacero možností.

en: First Item
sk: Prvá položka

en: Second Item
sk: Druhá položka

en: Indented Item
sk: Vnorená položka

en: Two blank lines close the list
sk: Dva prázdne riadky ukončia zoznam

en: Picture
sk: Obrázok

en: Insert an image from the harddisk
sk: Vlož obrázok z disku

en: File
sk: Súbor

en: Insert a link to a file
sk: Vlož linku k súboru

en: _Link
sk: _Odkaz

en: Insert a link to a website
sk: Vlož odkaz k web stránke

en: Bullet List
sk: Zoznam odrážok

en: Title
sk: Názov

en: Line
sk: Riadok

en: Insert a separator line
sk: Vlož rozdeľovací riadok

en: Date/Time
sk: Dátum/Čas

en: Insert the current date and time (edit format in preferences)
sk: Vlož dnešný dátum a čas (uprav formát v nastaveniach)

en: Line Break
sk: Koniec riadku

en: Insert a manual line break
sk: Vlož manuálne koniec riadku

en: Insert
sk: Vložiť

en: Insert images, files, links and other content
sk: Vlož obrázky, súbory, odkazy a iný obsah

en: No link location has been entered
sk: Miesto odkazu nebolo uvedené

en: Date
sk: Dátum

en: Create a new journal. The old one will be saved
sk: Vytvor nový zápisník. Starý zápisník bude uložený

en: Load an existing journal. The old journal will be saved
sk: Nahraj existujúci zápisník. Starý zápisník bude uložený

en: Save journal at a new location. The old journal files will also be saved
sk: Ulož zápisník v novom adresári. Starý zápisnik bude taktiež uložený

en: Export
sk: Exportovať

en: Open the export assistant
sk: Otvoriť pomococu exportového assistenta

en: Save all the data in a zip archive
sk: Uložiť všetky údaje ako zip archív

en: Show some statistics about the journal
sk: Zobraz nejaké štatistiky zápisníka

en: Shutdown RedNotebook. It will not be sent to the tray.
sk: Vypni RedNotebook. Nebude poslaný na lištu.

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: Underline misspelled words
sk: Podčiarkni chybné slová

en: Preferences
sk: Nastavenia

en: _Help
sk: _Pomocník

en: Contents
sk: Obsah

en: Open the RedNotebook documentation
sk: Otvor dokumentáciu RedNotebook-u

en: Translate RedNotebook
sk: Prelož RedNotebook

en: Report a Problem
sk: Nahlásiť problém

en: Fill out a short form about the problem
sk: Vyplň krátky formulár o probléme

en: Journals are saved in a directory, not in a single file.
sk: Zápisníky sú uložené v adresári, nie v jednom súbore.

en: The directory name will be the title of the new journal.
sk: Meno adresára bude rovnaké ako názov zápisníku.

en: Select an empty folder for your new journal
sk: Vyber prázdny adresár pre tvoj nový zápisník

en: Select an existing journal directory
sk: Vyber existujúci adresár so zápisníkom

en: The directory should contain your journal's data files
sk: Adresár by mal obsahovať súbory s vašimi dátami zo zápisníka

en: Select an empty folder for the new location of your journal
sk: Vyberte prázdny adresár pre novú lokáciu vášho zápisníka

en: The directory name will be the new title of the journal
sk: Meno adresára bude novým menom zápisníka

en: RedNotebook Documentation
sk: Dokumentácia RedNotebook-u

en: mtv, spam, work, job, play
sk: mtv, spam, práca, zamestnanie, hra

en: Tags
sk: Štítky

en: Words
sk: Slová

en: Hide "%s" from clouds
sk: Skry "%s" z mraku

en: Content exported to %s
sk: Obsah exportovaný do %s

en: Empty entries are not allowed
sk: Prázdne položky nie sú povolené

en: Change this text
sk: Zmeniť tento text

en: Add a new entry
sk: Pridať novú položku

en: Do not ask again
sk: Znovu sa už nepýtať

en: Distinct Words
sk: Unikátne slová

en: Letters
sk: Písmená

en: Days between first and last Entry
sk: Dni medzi prvým a posledným zápisom

en: Average number of Words
sk: Priemerný počet slov

en: Percentage of edited Days
sk: Percento dní so zápisom

en: Lines
sk: Riadkov

note: Translators: noun Translators: Verb
en: Preview
sk: Náhľad

note: Translators: both are verbs
en: Save and Export
sk: Uložiť a exportovať

en: To avoid data loss you should backup your journal regularly.
sk: Aby ste predišli strate dát, mali by ste váš denník pravidelne zálohovať.

en: "Backup" in the "Journal" menu saves all your entered data in a zip file.
sk: Pomocou voľby "Zálohovať" v menu "Zápisník" uložíte všetky dáta do súboru zip.

en: In the "Journal" menu you also find the "Export" button.
sk: V menu "Zápisník" nájdete aj tlačidlo "Exportovať".

en: If you encounter any errors, please drop me a note so I can fix them.
sk: Ak narazíte na akékoľvek chyby, dajte mi prosím vedieť, aby som ich mohol opraviť.

en: Any feedback is appreciated.
sk: Akákoľvek spätná väzba sa cení.

en: Have a nice day!
sk: Želám Vám pekný deň!

en: The content has been saved to %s
sk: Obsah bol uložený do %s

en: Nothing to save
sk: Žiadne údaje na uloženie

en: Backup
sk: Zálohovať

en: Choose Template Name
sk: Vyber meno šablóny

en: This Weekday's Template
sk: denná šablóna

en: Create New Template
sk: Vytvoriť novú šablónu

en: Select backup filename
sk: Napíšte meno záložného súboru

en: Select a directory
sk: Vyberte priečinok

en: Select a file
sk: Vybrať súbor

en: Insert Link
sk: Vložiť odkaz

en: <b>Link name (optional)</b>
sk: <b>Názov odkazu (nepovinné)</b>

en: Today
sk: Dnes

en: Show a formatted preview of the text (Ctrl+P)
sk: Ukázať formátovaný náhľad textu (Ctrl+P)

en: Edit
sk: Edituj

en: New entry
sk: Nový záznam

en: <b>Select existing or new Category</b>
sk: <b>Vybrať existujúcu alebo novú kategóriu</b>

note: Translators: Refers to the part of the options dialog where the user can select the "General/Overall" Settings
en: <b>General</b>
sk: <b>Všeobecné</b>

note: Translators: Refers to the part of the options dialog where the user can select the "General/Overall" Settings
en: General
sk: Všeobecné

en: Select a picture
sk: Vyberte obrázok

en: Exit without saving
sk: Ukončiť bez uloženia

en: Statistics
sk: Štatistiky

en: <b>Overall</b>
sk: <b>Celkom</b>
