rednotebook - en to sl translation catalogue (220 entries)

en: A Desktop Journal
sl: Namizni dnevnik

en: Load RedNotebook at startup
sl: Naloži RedNotebook ob zagonu

en: %A, %x, Day %j
sl: %A, %x, dan %j

en: Week %W of Year %Y
sl: Teden %W leta %Y

en: Day %j
sl: Dan %j

en: Help
sl: Pomoč

en: Choose font ...
sl: Izbor pisave ...

en: Choose font
sl: Izbor pisave

en: Close to system tray
sl: Zapri v sistemsko vrstico

en: Closing the window will send RedNotebook to the tray
sl: Zapiranje okna bo polslalo RedNotebook v sistemsko vrstico

en: Switch between edit and preview mode automatically
sl: Samodejno preklopi med načinom urejanja in predogleda

en: Check for new version at startup
sl: Preveri za novo različico ob zagonu

en: Check now
sl: Preveri zdaj

en: Edit font:
sl: Pisava za urejanje:

en: Preview font:
sl: Pisava za predogled:

en: Comma-separated font names
sl: Z vejico ločena imena pisav

en: Date/Time format
sl: Oblika datuma/časa

en: Date format
sl: Oblika datuma

en: Exclude from cloud
sl: Izključi iz oblaka

en: Include small words in cloud
sl: V oblaku vključi kratke besede

en: Allow these words with 4 letters or less
sl: Dovoli te besede iz 4 črk ali manj

en: Bold
sl: Krepko

en: Italic
sl: Ležeče

en: Underline
sl: Podčrtano

en: Strikethrough
sl: Prečrtano

note: Translators: Noun
en: _Format
sl: _Oblika

note: Translators: Noun
en: Format
sl: Oblika

en: Format the selected text or tag
sl: Oblikuj izbrano besedilo ali oznako

en: Show RedNotebook
sl: Pokaži RedNotebook

en: No directory selected.
sl: Ni izbrane mape

en: Template
sl: Predloga

en: Insert this weekday's template. Click the arrow on the right for more options
sl: Vstavi predlogo tega dne v tednu. Kliknite na puščico na desni za več možnosti

en: First Item
sl: Prvi predmet

en: Second Item
sl: Drugi predmet

en: Indented Item
sl: Zamaknjen predmet

en: Two blank lines close the list
sl: Dve prazni črti končata seznam

en: Picture
sl: Slika

en: Insert an image from the harddisk
sl: Vstavi sliko s trdega diska

en: File
sl: Datoteka

en: Insert a link to a file
sl: Vstavi povezavo do datoteke

en: _Link
sl: _Povezava

en: Insert a link to a website
sl: Vstavi povezavo do spletišča

en: Bullet List
sl: Seznam z oznakami

en: Title
sl: Naslov

en: Line
sl: Črta

en: Insert a separator line
sl: Vstavi ločilno črto

en: Date/Time
sl: Datum/čas

en: Insert the current date and time (edit format in preferences)
sl: Vstavi trenutni datum in čas (obliko lahko uredite v možnostih)

en: Line Break
sl: Prelom vrstice

en: Insert a manual line break
sl: Vstavi ročni prelom vrstice

en: _Insert
sl: _Vstavi

en: Insert
sl: Vstavi

en: Insert images, files, links and other content
sl: Vstavi slike, datoteke, povezave in drugo vsebino

en: Width (optional):
sl: Širina (izbirno):

en: pixels
sl: točk

en: Width must be an integer.
sl: Širina mora biti pozitivno celo število.

en: No link location has been entered
sl: Mesto povezave ni bilo vneseno

en: Date
sl: Datum

en: Text
sl: Besedilo

en: Save and insert
sl: Shrani in vstavi

en: _Journal
sl: _Dnevnik

en: Create a new journal. The old one will be saved
sl: Ustvari nov dnevnik. Stari dnevnik bo bil shranjen.

en: Load an existing journal. The old journal will be saved
sl: Naloži obstoječi dnevnik. Stari dnevnik bo bil shranjen.

en: Save journal at a new location. The old journal files will also be saved
sl: Shrani dnevnik na novem mestu. Shranjene bodo tudi datoteke starega dnevnika

en: Export
sl: Izvozi

en: Open the export assistant
sl: Odpiranje pomočnika za izvoz

en: _Backup
sl: Ustvari _varnostno kopijo

en: Save all the data in a zip archive
sl: Shrani vse datoteke v arhiv zip

en: S_tatistics
sl: S_tatistika

en: Show some statistics about the journal
sl: Prikaz nekaj statistike o dnevniku

en: Shutdown RedNotebook. It will not be sent to the tray.
sl: Konča RedNetbook. Ne bo pomanjšan v sistemsko vrstico.

en: _Edit
sl: _Uredi

en: Undo text or tag edits
sl: Razveljavi urejanje besedila ali oznak

en: Redo text or tag edits
sl: Ponovno uveljavi urejanje besedila ali oznak

en: Underline misspelled words
sl: Podčrtaj napačno črkovane besede

en: Preferences
sl: Možnosti

en: _Help
sl: Pomo_č

en: Contents
sl: Vsebina

en: Open the RedNotebook documentation
sl: Odpri dokumentacijo RedNotebook

en: Translate RedNotebook
sl: Prevedite RedNotebook

en: Report a Problem
sl: Poročajte o težavi

en: Fill out a short form about the problem
sl: Izpolnite kratek obrazec o težavi

en: Wrong directory
sl: Napačna mapa

en: You cannot use this directory for your journal:
sl: Te mape ne morete uporabiti za svoj dnevnik:

en: Please select an empty directory.
sl: Prosimo izberite prazno mapo.

en: This directory contains no journal files:
sl: Ta mapa ne vsebuje datotek dnevnika:

en: Journals are saved in a directory, not in a single file.
sl: Dneveniki so shranjeni v mapi, ne v posamezni datoteki.

en: The directory name will be the title of the new journal.
sl: Ima mape bo enako naslovu novega dnevnika.

en: Select an empty folder for your new journal
sl: Izberite prazno mapo za svoj novi dnevnik

en: Select an existing journal directory
sl: Izbor obstoječe mape dnevnika

en: The directory should contain your journal's data files
sl: Mapa naj bi vsebovala podatkovne datoteke vašega dnevnika

en: Select an empty folder for the new location of your journal
sl: Izberite prazno mapo za novo mesto vašega dnevnika

en: The directory name will be the new title of the journal
sl: Ime mape bo enako novemu naslovu dnevnika

en: RedNotebook Documentation
sl: Dokumentacija RedNotebook

en: mtv, spam, work, job, play
sl: mtv, delo, igra

en: Tags
sl: Oznake

en: Words
sl: Besede

en: Hide "%s" from clouds
sl: Skrij "%s" iz oblakov

en: Export all days
sl: Izvozi vse dni

en: Export currently visible day
sl: Izvozi trenutno vidni dan

en: Export days in the selected time range
sl: Izvozi dneve v izbranem obsegu datuma

en: From:
sl: Od:

en: To:
sl: Za:

en: Export currently selected text
sl: Izvozi trenutno izbrano besedilo

en: (Only available when text is selected in edit mode)
sl: (Na voljo le, ko je besedilo izbrano v načinu urejanja)

en: Export text and tags
sl: Izvozi besedilo in oznake

en: Export text only
sl: Izvozi le besedilo

en: Export tags only
sl: Izvozi le oznake

en: Filter days by tags
sl: Filtriraj dneve po oznakah

en: Available tags
sl: Razpoložljive oznake

en: Selected tags
sl: Izbrane oznake

en: Select
sl: Izberi

en: Deselect
sl: Odstrani izbiro

en: When filtering by tags, you have to select at least one tag.
sl: Ko filtirate po oznakah, mora biti izbrana vsaj ena oznaka.

en: You have selected the following settings:
sl: Izbrali ste naslednje nastavitve:

en: Export Assistant
sl: Pomočnik za izvoz

en: Welcome to the Export Assistant.
sl: Dobrodošli v pomočniku za izvoz.

en: This wizard will help you to export your journal to various formats.
sl: Ta čarovnik vam bo pomagal pri izvozu dnevnika v različne vrste.

en: You can select the days you want to export and where the output will be saved.
sl: Izberete lahko dneve, ki jih želite izvoziti in kam naj bo shranjen izpis.

en: Select Export Format
sl: Izberite vrsto izvoza

en: Select Date Range
sl: Izbor datumskega obsega

en: Select Contents
sl: Izbor vsebine

en: Select Export Path
sl: Izbor poti za izvoz

en: Summary
sl: Povzetek

en: Export selected text only
sl: Izvozi le izbrano besedilo

en: Start date
sl: Začetni datum

en: End date
sl: Končni datum

en: Include text
sl: Vključi besedilo

en: Include tags
sl: Vključi oznake

en: Filtered by tags
sl: Filtrirano po oznakah

en: Export path
sl: Pot izvoza

en: Yes
sl: Da

en: No
sl: Ne

en: Content exported to %s
sl: Vsebina je bila izvožena v %s

en: Plain Text
sl: Običajno besedilo

en: Empty entries are not allowed
sl: Prazni vnosi niso dovoljeni

en: Change this text
sl: Spremeni to besedilo

en: Add a new entry
sl: Dodaj nov vnos

en: Delete this entry
sl: Izbriši ta vnos

en: Incorrect date format
sl: Nepravilna oblika datuma

en: You have version <b>%s</b>.
sl: Imate različico <b>%s</b>.

en: The latest version is <b>%s</b>.
sl: Najnovejša različica je <b>%s</b>.

en: Do you want to visit the RedNotebook homepage?
sl: Ali želite obiskati domačo stran RedNotebook?

en: Do not ask again
sl: Ne sprašuj več

en: unknown
sl: neznano

en: Distinct Words
sl: Raznolike besede

en: Edited Days
sl: Dnevi z vnosi

en: Letters
sl: Znakov

en: Days between first and last Entry
sl: Dni med prvim in zadnjim vnosom

en: Average number of Words
sl: Povprečno število besed

en: Percentage of edited Days
sl: Odstotek dni z vnosi

en: Lines
sl: Vrstice

en: Hello!
sl: Pozdravljen!

en: Some example text has been added to help you start and you can erase it whenever you like.
sl: Dodanega je nekaj besedila, da boste lažje začeli. Besedilo lahko kadarkoli izbrišete.

en: The example text and more documentation is available under "Help" -> "Contents".
sl: Primer besedila in več dokumentacije je na voljo pod "Pomoč" -> "Vsebina".

note: Translators: noun Translators: Verb
en: Preview
sl: Predogled

en: There are two modes in RedNotebook, the __edit__ mode and the __preview__ mode.
sl: V RedNotebook sta na voljo dva načina, način __urejanja__ in način __predogleda__.

en: Click on Edit above to see the difference.
sl: Za ogled razlike kliknite Uredi zgoraj.

en: Tagging is easy.
sl: Označevanje je enostavno.

en: Just use #hashtags like on twitter.
sl: Uporabite #oznakehash tako kot na twitterju.

en: Today I went to the //pet shop// and bought a **tiger**. Then we went to the --pool-- park and had a nice time playing ultimate frisbee. Afterwards we watched "__Life of Brian__".
sl: Danes sem šel v //trgovino za male živali// in kupil **tigra**. Nato smo šli do --parka-- in se imeli lepo med igranjem frizbija. Zatem semo gledali "__Brianovo življenje__".

note: Translators: both are verbs
en: Save and Export
sl: Shrani in izvozi

en: Everything you enter will be saved automatically at regular intervals and when you exit the program.
sl: Vse, kar vnesete, bo samodejno shranjeno ob rednih intervalih in ko končate program.

en: To avoid data loss you should backup your journal regularly.
sl: Da se izognete izgubi podatkov, redno ustvarjajte varnostno kopijo dnevnika.

en: "Backup" in the "Journal" menu saves all your entered data in a zip file.
sl: "Varnostna kopija" v meniju "Dnevnik" shrani vse vnesene podatke v datoteko zip.

en: In the "Journal" menu you also find the "Export" button.
sl: V meniju "Dnevnik" boste našli gumb "Izvozi".

en: Click on "Export" and export your diary to Plain Text, PDF, HTML or Latex.
sl: Kliknite na "Izvozi" in izvozite dnevnik v Običajno besedilo, PDF, HTML ali Latex.

en: If you encounter any errors, please drop me a note so I can fix them.
sl: Če najdete napake, prostim to sporočite avtorju, da jih lahko odpravi.

en: Any feedback is appreciated.
sl: Vsako mnenje je dobrodošlo.

en: Have a nice day!
sl: Imejte lep dan!

en: === Work ===
    Here goes the first entry. It is about #work.
    
    ====================
    
    === Family ===
    Here comes the entry about my #family.
sl: ===Delo===
    Tukaj spada prvi vnos. Je o #delo.
    
    ====================
    
    ===Družina===
    Tukaj je vnos o moji #družina.

en: Opening default journal.
sl: Odpiranje privzetega dnevnika.

en: The content has been saved to %s
sl: Vsebina je bila shranjena kot %s.

en: The journal could not be saved
sl: Dnevnika ni bilo mogoče shraniti

en: Nothing to save
sl: Ničesar ni za shranjevanje

en: Error
sl: Napaka

en: You can backup your journal to a zip file to avoid data loss.
sl: Ustvarite lahko varnostno kopijo svojega dnevnika  v datoteko zip in se izognete izgubi podatkov.

en: Backup
sl: Varnostna kopija

en: Backup now
sl: Shrani varnostno kopijo zdaj

en: Ask at next start
sl: Vprašaj ob naslednjem zagonu

en: Never ask again
sl: Ne vprašaj nikoli več

en: Monday
sl: Ponedeljek

en: Tuesday
sl: Torek

en: Wednesday
sl: Sreda

en: Thursday
sl: Četrtek

en: Friday
sl: Petek

en: Saturday
sl: Sobota

en: Sunday
sl: Nedelja

en: === Meeting ===
    
    Purpose, date, and place
    
    **Present:**
    +
    +
    +
    
    
    **Agenda:**
    +
    +
    +
    
    
    **Discussion, Decisions, Assignments:**
    +
    +
    +
    ==================================
sl: ===Sestanek===
    
    Namen, datum in kraj
    
    **Prisotni:**
    +
    +
    +
    
    
    **Dnevni red:**
    +
    +
    +
    
    
    **Razprava, odločitve, zadolžitve:**
    +
    +
    +
    ==================================

en: === Journey ===
    **Date:**
    
    **Location:**
    
    **Participants:**
    
    **The trip:**
    First we went to xxxxx then we got to yyyyy ...
    
    **Pictures:** [Image folder ""/path/to/the/images/""]
sl: ===Dnevnik===
    **Datum:**
    
    **Kraj:**
    
    **Sodelujoči:**
    
    **Izlet:**
    Najprej smo šli do xxxxx, nato smo šli v yyyyy ...
    
    **Slike:** [Mapa slik ""/pot/do/slik/""]

en: ==================================
    === Phone Call ===
    - **Person:**
    - **Time:**
    - **Topic:**
    - **Outcome and Follow up:**
    ==================================
sl: ==================================
    === Telefonski klic ===
    - **Oseba:**
    - **Čas:**
    - **Tema:**
    - **Izid in nadaljevanje:**
    ==================================

en: =====================================
    === Personal ===
    
    +
    +
    +
    ========================
    
    **How was the Day?**
    
    
    ========================
    **What needs to be changed?**
    +
    +
    +
    =====================================
sl: =====================================
    === Osebno ===
    
    +
    +
    +
    ========================
    
    **Kakšen je bil dan?**
    
    
    ========================
    **Kaj je treba spremeniti?**
    +
    +
    +
    =====================================

en: Choose Template Name
sl: Izberite ime predloge

en: This template file contains no text or has unreadable content.
sl: Ta datoteka predloge ne vsebuje besedila ali vsebuje neberljivo vsebino.

en: This Weekday's Template
sl: Predloga tega dneva v tednu

en: Create New Template
sl: Ustvari novo predlogo

en: Select backup filename
sl: Izberite ime datoteke varnostne kopije

en: Select a directory
sl: Izberite mapo

en: Select a file
sl: Izbor datoteke

en: Insert Link
sl: Vstavi povezavo

en: <b>Link name (optional)</b>
sl: <b>Ime povezave (izbirno)</b>

en: Go to previous day (Ctrl+PageUp)
sl: Pojdi na predhodni dan (Ctrl+PageUp)

en: Jump to today (Alt+Home)
sl: Skoči na danes (Alt+Home)

en: Today
sl: Danes

en: Go to next day (Ctrl+PageDown)
sl: Pojdi na naslednji dan (Ctrl+PageDown)

en: Show a formatted preview of the text (Ctrl+P)
sl: Pokaži oblikovan predogled besedila (Ctrl+P)

en: Enable text editing (Ctrl+P)
sl: Omogoči urejanje besedila (Ctrl+P)

en: Edit
sl: Uredi

en: Add a tag or a category entry
sl: Dodaj oznako ali vnos kategorije

en: Add Tag
sl: Dodaj oznako

en: New entry
sl: Nov vnos

en: <b>Select existing or new Category</b>
sl: <b>Izberite obstoječo ali novo kategorijo</b>

en: <b>Write entry</b> (optional)
sl: <b>Vnos pisanja</b> (izbirno)

note: Translators: Refers to the part of the options dialog where the user can select the "General/Overall" Settings
en: <b>General</b>
sl: <b>Splošno</b>

note: Translators: Refers to the part of the options dialog where the user can select the "General/Overall" Settings
en: General
sl: Splošno

en: Select a picture
sl: Izberite sliko

en: Exit without saving
sl: Končaj brez shranjevanja

en: Statistics
sl: Statistika

en: <b>Selected Day</b>
sl: <b>Izbrani dan</b>

en: <b>Overall</b>
sl: <b>Skupaj</b>
