rednotebook - en to sr translation catalogue (223 entries)

en: A Desktop Journal
sr: Дневник на радној површи

en: Load RedNotebook at startup
sr: Учитај програм при подизању рачунара

en: %A, %x, Day %j
sr: %A, %x, дан %j

en: Week %W of Year %Y
sr: Недеља %W године %Y

en: Day %j
sr: Дан %j

en: Help
sr: Помоћ

en: Choose font ...
sr: Изабери облик слова ...

en: Choose font
sr: Изаберите облик слова

en: Close to system tray
sr: Спусти у фиоку система

en: Closing the window will send RedNotebook to the tray
sr: Затварање прозора ће спустити програм у фиоку система

en: Switch between edit and preview mode automatically
sr: Сам се пребацуј између режима уређивања и прегледа

en: Check for new version at startup
sr: Провери има ли новог издања при покретању

en: Check now
sr: Провери сада

en: Edit font:
sr: Слова уређивања:

en: Preview font:
sr: Слова прегледа:

en: Comma-separated font names
sr: Називи облика слова раздвојени зарезом

en: Date/Time format
sr: Запис датума и времена

en: Date format
sr: Запис датума

en: Exclude from cloud
sr: Искључи из облака

en: Do not show these comma separated words and #tags in the clouds
sr: Не приказуј ове зарезом раздвојене речи и ознаке у облацима

en: Include small words in cloud
sr: Укључи кратке речи у облаку

en: Allow these words with 4 letters or less
sr: Дозволи ове речи од 4 слова или мање

en: Bold
sr: Подебљано

en: Italic
sr: Искошено

en: Monospace
sr: Утврђене ширине

en: Underline
sr: Подвучено

en: Strikethrough
sr: Прецртано

note: Translators: Noun
en: _Format
sr: _Запис

note: Translators: Noun
en: Format
sr: Запис

en: Format the selected text or tag
sr: Обликујте изабрани текст или ознаку

en: Show RedNotebook
sr: Прикажи Црвену бележницу

en: No directory selected.
sr: Није изабран ниједан директоријум.

en: Template
sr: Шаблон

en: Insert this weekday's template. Click the arrow on the right for more options
sr: Убаците овонедељни шаблон. Притисните на стрелицу на десној страни за више могућности

en: First Item
sr: Прва ставка

en: Second Item
sr: Друга ставка

en: Indented Item
sr: Увучена ставка

en: Two blank lines close the list
sr: Два празна реда затварају списак

en: Picture
sr: Слика

en: Insert an image from the harddisk
sr: Убаците слику са чврстог диска

en: File
sr: Датотека

en: Insert a link to a file
sr: Убаците везу до датотеке

en: _Link
sr: _Веза

en: Insert a link to a website
sr: Убаците везу до веб сајта

en: Bullet List
sr: Списак предзнака

en: Title
sr: Наслов

en: Line
sr: Линија

en: Insert a separator line
sr: Убаците линију раздвајања

en: Date/Time
sr: Датум и време

en: Insert the current date and time (edit format in preferences)
sr: Убаците тренутни датум и време (измените облик у поставкама)

en: Line Break
sr: Прелом реда

en: Insert a manual line break
sr: Убаците ручни прелом реда

en: _Insert
sr: _Убаци

en: Insert
sr: Убаци

en: Insert images, files, links and other content
sr: Убаците слике, датотеке, везе и друге садржаје

en: Width (optional):
sr: Ширина (изборно):

en: pixels
sr: тачкица

en: Width must be an integer.
sr: Ширина мора бити цео број.

en: No link location has been entered
sr: Није унето место везе

en: Date
sr: Датум

en: Text
sr: Текст

en: Save and insert
sr: Сачувај и уметни

en: _Journal
sr: _Дневник

en: Create a new journal. The old one will be saved
sr: Направите нови дневник. Стари ће бити сачуван.

en: Load an existing journal. The old journal will be saved
sr: Учитајте постојећи дневник. Стари ће бити сачуван.

en: Save journal at a new location. The old journal files will also be saved
sr: Сачувајте дневник на новом месту. Подаци из старог дневника ће такође бити сачувани.

en: Export
sr: Извези

en: Open the export assistant
sr: Отвори помоћника за извоз

en: _Backup
sr: _Направи резерву

en: Save all the data in a zip archive
sr: Сачувајте све податке у архиви

en: S_tatistics
sr: _Статистика

en: Show some statistics about the journal
sr: Погледајте статистику дневника

en: Shutdown RedNotebook. It will not be sent to the tray.
sr: Искључи Црвену бележницу. Неће бити послат у системску фиоку.

en: _Edit
sr: _Уреди

en: Undo text or tag edits
sr: Опозовите измене текста или ознаке

en: Redo text or tag edits
sr: Повратите измене текста или ознаке

en: Underline misspelled words
sr: Подвуците неправилно написане речи

en: Preferences
sr: Поставке

en: _Help
sr: По_моћ

en: Contents
sr: Садржај

en: Open the RedNotebook documentation
sr: Отворите документацију Црвене бележнице

en: Translate RedNotebook
sr: Преведите Црвену бележницу

en: Report a Problem
sr: Пријавите проблем

en: Fill out a short form about the problem
sr: Попуните кратак образац о проблему

en: Wrong directory
sr: Погрешан директоријум

en: You cannot use this directory for your journal:
sr: Не можете користити ову фасциклу за ваш дневник:

en: Please select an empty directory.
sr: Изаберите празну фасциклу.

en: This directory contains no journal files:
sr: Ова фасцикла не садржи датотеке дневника:

en: Journals are saved in a directory, not in a single file.
sr: Дневници се чувају у фасцикли, не у једној датотеци.

en: The directory name will be the title of the new journal.
sr: Назив фасцикле биће наслов новог дневника.

en: Select an empty folder for your new journal
sr: Изаберите празну фасциклу за нови дневник

en: Select an existing journal directory
sr: Изаберите постојећу фасциклу дневника

en: The directory should contain your journal's data files
sr: Фасцикла би требало да садржи датотеке података дневника

en: Select an empty folder for the new location of your journal
sr: Изаберите празну фасциклу за ново место дневника

en: The directory name will be the new title of the journal
sr: Назив фасцикле биће нови назив дневника

en: RedNotebook Documentation
sr: Документација

en: filter, these, comma, separated, words, and, #tags
sr: издвој, ове, зарезом, одвојене, речи, и, #ознаке

en: mtv, spam, work, job, play
sr: игра, плес, рад, млад

en: Tags
sr: Ознаке

en: Words
sr: Број речи

en: Hide "%s" from clouds
sr: Сакриј „%s“ из облачића

en: Export all days
sr: Извези све дане

en: Export currently visible day
sr: Извези тренутно видљив дан

en: Export days in the selected time range
sr: Извези дане у изабраном временском распону

en: From:
sr: Од:

en: To:
sr: До:

en: Export currently selected text
sr: Извези тренутно изабрани текст

en: (Only available when text is selected in edit mode)
sr: (Доступно је само када је текст изабран у режиму уређивања)

en: Export text and tags
sr: Извези текст и ознаке

en: Export text only
sr: Извези само текст

en: Export tags only
sr: Извези само ознаке

en: Filter days by tags
sr: Издвој дане према ознакама

en: Available tags
sr: Доступне ознаке

en: Selected tags
sr: Изабране ознаке

en: Select
sr: Изабери

en: Deselect
sr: Поништи избор

en: When filtering by tags, you have to select at least one tag.
sr: Када издвајате према ознакама, морате изабрати барем једну ознаку.

en: You have selected the following settings:
sr: Изабрали сте следећа подешавања:

en: Export Assistant
sr: Помоћник за извоз

en: Welcome to the Export Assistant.
sr: Добро дошли у помоћника за извоз.

en: This wizard will help you to export your journal to various formats.
sr: Овај водич ће вам помоћи да извезете дневник у разним записима.

en: You can select the days you want to export and where the output will be saved.
sr: Можете изабрати одређене дане за извоз, као и одредиште за чување.

en: Select Export Format
sr: Избор записа за извоз

en: Select Date Range
sr: Избор опсега датума

en: Select Contents
sr: Избор садржаја

en: Select Export Path
sr: Избор путање за извоз

en: Summary
sr: Сажетак

en: Export selected text only
sr: Извези само изабрани текст

en: Start date
sr: Датум почетка

en: End date
sr: Датум завршетка

en: Include text
sr: Обухвати текст

en: Include tags
sr: Обухвати ознаке

en: Filtered by tags
sr: Издвојено према ознакама

en: Export path
sr: Путања за извоз

en: Yes
sr: Да

en: No
sr: Не

en: Content exported to %s
sr: Садржај је извезен у „%s“

en: Plain Text
sr: Обичан текст

en: Empty entries are not allowed
sr: Празни уноси нису дозвољени

en: Change this text
sr: Промени овај текст

en: Add a new entry
sr: Додај нови унос

en: Delete this entry
sr: Обриши овај унос

en: Incorrect date format
sr: Неисправан запис датума

en: You have version <b>%s</b>.
sr: Ваше издање је <b>%s</b>.

en: The latest version is <b>%s</b>.
sr: Последње издање је <b>%s</b>.

en: Do you want to visit the RedNotebook homepage?
sr: Желите ли да посетите интернет страницу програма?

en: Do not ask again
sr: Не питај поново

en: unknown
sr: непознато

en: Distinct Words
sr: Изразите речи

en: Edited Days
sr: Измењени дани

en: Letters
sr: Број слова

en: Days between first and last Entry
sr: Дани између првог и последњег уноса

en: Average number of Words
sr: Просечан број речи

en: Percentage of edited Days
sr: Проценат уређених дана

en: Lines
sr: Број редова

en: Hello!
sr: Здраво!

en: Some example text has been added to help you start and you can erase it whenever you like.
sr: Неколико примерака је додато како бисмо вам помогли да почнете. Можете их обрисати кад год желите.

en: The example text and more documentation is available under "Help" -> "Contents".
sr: Примерак текста и документација су доступни под „Помоћ“ → „Садржај“.

note: Translators: noun Translators: Verb
en: Preview
sr: Преглед

en: There are two modes in RedNotebook, the __edit__ mode and the __preview__ mode.
sr: Постоје два режима у програму: режим __уређивања__ и режим __прегледа__.

en: Click on Edit above to see the difference.
sr: Притисните на „Уреди“ да видите разлике.

en: Tagging is easy.
sr: Означавање је лако.

en: Just use #hashtags like on twitter.
sr: Једноставно користите „#хешознаке“ као на твитеру.

en: Today I went to the //pet shop// and bought a **tiger**. Then we went to the --pool-- park and had a nice time playing ultimate frisbee. Afterwards we watched "__Life of Brian__".
sr: Данас сам отишао у //продавницу кућних љубимаца// и купио **тигра**. Онда смо отишли на --базен-- и уживали играјући фризби. Након тога смо гледали филм „__Житије Борково__“.

note: Translators: both are verbs
en: Save and Export
sr: Сачувај и извези

en: Everything you enter will be saved automatically at regular intervals and when you exit the program.
sr: Све што унесете биће самостално сачувано у редовним временским размацима и када изађете из програма.

en: To avoid data loss you should backup your journal regularly.
sr: Да се заштитите од губитка података, редовно правите резерве дневника.

en: "Backup" in the "Journal" menu saves all your entered data in a zip file.
sr: „Направи резерву“ у изборнику „Дневник“ чува све унете податке у архиву.

en: In the "Journal" menu you also find the "Export" button.
sr: У изборнику „Дневник“ можете пронаћи и дугме „Извези“.

en: Click on "Export" and export your diary to Plain Text, PDF, HTML or Latex.
sr: Притисните на „Извези“ да извезете дневник као обичан текст, ПДФ, ХТМЛ или ЛаТеКс.

en: If you encounter any errors, please drop me a note so I can fix them.
sr: Ако наиђете на грешку, обавестите ме како бих је исправио.

en: Any feedback is appreciated.
sr: Ценимо сваку повратну информацију.

en: Have a nice day!
sr: Желимо вам пријатан дан!

en: === Work ===
    Here goes the first entry. It is about #work.
    
    ====================
    
    === Family ===
    Here comes the entry about my #family.
sr: === Посао ===
    Овде упишите први унос. Нешто у вези #посла.
    
    ====================
    
    === Породица ===
    Овде упишите нешто о вашој #породици.

en: Opening default journal.
sr: Отварам основни дневник.

en: The content has been saved to %s
sr: Садржај је сачуван у „%s“

en: The journal could not be saved
sr: Не могу да сачувам дневник

en: Nothing to save
sr: Ништа за чување

en: Error
sr: Грешка

en: You can backup your journal to a zip file to avoid data loss.
sr: Можете да направите резерву вашег дневника у виду архиве да бисте спречили губитак података.

en: Backup
sr: Направи резерву

en: Backup now
sr: Сада направи резерву

en: Ask at next start
sr: Питај при следећем покретању

en: Never ask again
sr: Не питај више никада

en: Monday
sr: понедељак

en: Tuesday
sr: уторак

en: Wednesday
sr: среда

en: Thursday
sr: четвртак

en: Friday
sr: петак

en: Saturday
sr: субота

en: Sunday
sr: недеља

en: === Meeting ===
    
    Purpose, date, and place
    
    **Present:**
    +
    +
    +
    
    
    **Agenda:**
    +
    +
    +
    
    
    **Discussion, Decisions, Assignments:**
    +
    +
    +
    ==================================
sr: === Састанак ===
    
    Сврха, датум и место
    
    **Сада:**
    +
    +
    +
    
    
    **Подсетник:**
    +
    +
    +
    
    
    **Расправа, одлуке и задаци:**
    +
    +
    +
    ==================================

en: === Journey ===
    **Date:**
    
    **Location:**
    
    **Participants:**
    
    **The trip:**
    First we went to xxxxx then we got to yyyyy ...
    
    **Pictures:** [Image folder ""/path/to/the/images/""]
sr: === Путовање ===
    **Датум:**
    
    **Место:**
    
    **Учесници:**
    
    **Пут:**
    Прво смо отишли у xxxxx, па онда у yyyyy…
    
    **Слике:** [фасцикла „/path/to/the/images/“]

en: ==================================
    === Phone Call ===
    - **Person:**
    - **Time:**
    - **Topic:**
    - **Outcome and Follow up:**
    ==================================
sr: ==================================
    === Телефонски позив ===
    - **Особа:**
    - **Време:**
    - **Тема:**
    - **Исход и наставак:**
    ==================================

en: =====================================
    === Personal ===
    
    +
    +
    +
    ========================
    
    **How was the Day?**
    
    
    ========================
    **What needs to be changed?**
    +
    +
    +
    =====================================
sr: =====================================
    === Лични подаци ===
    
    +
    +
    +
    ========================
    
    **Како вам је протекао дан?**
    
    
    ========================
    **Шта је потребно променити?**
    +
    +
    +
    =====================================

en: Choose Template Name
sr: Изаберите назив шаблона

en: This template file contains no text or has unreadable content.
sr: Овај шаблон не садржи текст или му је садржај нечитак.

en: This Weekday's Template
sr: Овонедељни шаблон

en: Create New Template
sr: Направи нови шаблон

en: Select backup filename
sr: Изаберите назив датотеке резерве

en: Select a directory
sr: Изаберите фасциклу

en: Select a file
sr: Изаберите датотеку

en: Insert Link
sr: Убаците везу

en: <b>Link name (optional)</b>
sr: <b>Назив везе (необавезно)</b>

en: Go to previous day (Ctrl+PageUp)
sr: Идите на претходни дан (Ктрл+Страница горе)

en: Jump to today (Alt+Home)
sr: Идите на данашње (Алт+Почетна)

en: Today
sr: Данас

en: Go to next day (Ctrl+PageDown)
sr: Идите на следећи дан (Ктрл+Страница доле)

en: Show a formatted preview of the text (Ctrl+P)
sr: Прикажите обликовани преглед текста (Ктрл+П)

en: Enable text editing (Ctrl+P)
sr: Омогућите уређивање текста (Ктрл+П)

en: Edit
sr: Уреди

en: Add a tag or a category entry
sr: Додајте ознаку или категорију

en: Add Tag
sr: Додај ознаку

en: New entry
sr: Нови унос

en: <b>Select existing or new Category</b>
sr: <b>Изаберите постојећу или нову категорију</b>

en: <b>Write entry</b> (optional)
sr: <b>Унос за писање</b> (необавезно)

note: Translators: Refers to the part of the options dialog where the user can select the "General/Overall" Settings
en: <b>General</b>
sr: <b>Опште</b>

note: Translators: Refers to the part of the options dialog where the user can select the "General/Overall" Settings
en: General
sr: Опште

en: Select a picture
sr: Изаберите слику

en: Exit without saving
sr: Изађи без чувања

en: Statistics
sr: Статистика

en: <b>Selected Day</b>
sr: <b>Изабрани дан</b>

en: <b>Overall</b>
sr: <b>Уопштено</b>
