rednotebook - en to uz translation catalogue (48 entries)

en: A Desktop Journal
uz: Иш столи журнали

en: Load RedNotebook at startup
uz: RedNotebook'ни тизим ишга тушганда юклаш

en: %A, %x, Day %j
uz: %A, %x, %j кун

en: Week %W of Year %Y
uz: %W  ҳафтаси  ( %Y йилнинг)

en: Day %j
uz: %j кун

en: Help
uz: Ёрдам

en: Date format
uz: Сананинг кўриниши

en: Date
uz: Сана

en: Text
uz: Матн

en: _Journal
uz: _Журнал

en: Create a new journal. The old one will be saved
uz: Янги журнал яратинг. Эскиси сақланиб қолади.

en: Load an existing journal. The old journal will be saved
uz: Мавжуд журнални юкланг. Эски журнал сақланиб қолади.

en: Save journal at a new location. The old journal files will also be saved
uz: Журнални янги манзилга сақланг. Эски журнал файллари ҳам сақланади.

en: Export
uz: Экспорт қилиш

en: Open the export assistant
uz: Экспорт қилиш ёрдамчисини очиш

en: Save all the data in a zip archive
uz: Барча маълумотларни zip архивида сақлаш

en: _Edit
uz: _Таҳрирлаш

en: Undo text or tag edits
uz: Матнни ёки тэгларни таҳрирлашни битта орқага қайтариш

en: Redo text or tag edits
uz: Матнни ёки тэгларни таҳрирлашни битта олдинга қайтариш

en: _Help
uz: _Ёрдам

en: Contents
uz: Таркиби

en: Open the RedNotebook documentation
uz: RedNotebook қўлланмасини очиш

en: Translate RedNotebook
uz: RedNotebook'ни таржима қилиш

en: Report a Problem
uz: Муаммони маълум қилиш

en: Fill out a short form about the problem
uz: Муаммо ҳақида қисқача маълумот киргизинг.

en: RedNotebook Documentation
uz: RedNotebook қўлланмаси

en: Tags
uz: Тэглар

en: Export all days
uz: Ҳамма кунларни экспорт қилиш

en: Export currently visible day
uz: Ҳозир кўринаётган кунни экспорт қилиш

en: Export days in the selected time range
uz: Белгиланган вақт ичидаги кунларни экспорт қилиш

en: From:
uz: Кимдан:

en: To:
uz: Кимга:

en: Empty entries are not allowed
uz: Бўш қолдиришга рухсат берилмайди

en: Change this text
uz: Матнни ўзгартириш

en: Add a new entry
uz: Янги матн қўшинг

en: Delete this entry
uz: Ушбу киритилганни ўчириш

en: Hello!
uz: Салом!

en: The example text and more documentation is available under "Help" -> "Contents".
uz: Намуна матнлари ва кўпроқ қўлланмалар "Ёрдам"-> "Таркиби"да мавжуд.

note: Translators: noun Translators: Verb
en: Preview
uz: Олдиндан кўриш

en: There are two modes in RedNotebook, the __edit__ mode and the __preview__ mode.
uz: RedNotebook дастурида икки усул мавжуд, the __edit__ mode ва the __preview__ mode.

en: Today I went to the //pet shop// and bought a **tiger**. Then we went to the --pool-- park and had a nice time playing ultimate frisbee. Afterwards we watched "__Life of Brian__".
uz: Бугун мен //ҳайвонлар дўконига// бордим ва **йўлбарс** сотиб олдим. Сўнгра биз  --ҳовузли-- паркка бордик ва  алтимат фризби ўйинини мазза қилиб ўйнадик. Охирида "__Брайн ҳаёти__"ни томоша қилдик.

note: Translators: both are verbs
en: Save and Export
uz: Сақлаш ва Экспорт қилиш

en: Everything you enter will be saved automatically at regular intervals and when you exit the program.
uz: Дастурдан чиққанингизда ҳар бир киритилганлар автоматик тарзда мунтазам интервалларда сақланади.

en: To avoid data loss you should backup your journal regularly.
uz: Маълумотларингизни йўқолишидан сақлаш учун журналингизни заҳирасини мунтазам сақлаб боринг.

en: "Backup" in the "Journal" menu saves all your entered data in a zip file.
uz: "Журнал" менюсидаги "Заҳира"да барча киритган маълумотларингиз  zip файлда сақланади.

en: In the "Journal" menu you also find the "Export" button.
uz: "Журнал" менюсида "Экспорт" тугмасини ҳам топишингиз мумкин.

en: Backup
uz: Заҳира нусхасини олиш

en: Statistics
uz: Статистика
